IV B Adriaen' wordt herbouwd op rond torenbasement Leerlingen overhandigen al bums voor Ben Goerion Bezielend spel op zomer- concert N. Ph. Orkest ■m Slechts 9 wandelaars lieten wegens regen verstek gaan F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier burgemeester van Haarlemmerliede Alphenaar De markt in herstel Exploitatie als cultureel centrum Koopman met mesje gestoken Bijzondere dag voor Kennemer Lyceum AUSTIN A40 f5750.- .V. ED KIMMAN Co. AVONDVIERDAAGSE MET INGANG VAN 1 JULI Actief F LOR IDE betekent voor U: Bij RENAULT a-agent GARAGE DEN HOUT, Wagenweg en b-agent GARAGE HARDEBELT, Rijksstraatweg Vechtersbaas tot vier maanden veroordeeld NIEUWE MAT A HARI Rosalie Kunze: vier jaar tuchthuis EEN JAAR VOOR AUTODIEFSTAL De beurs vandaag: VRIJDAG 9 JUNI 1961 PAGINA 3 NYLON REGENJASSEN 39.75 en 49.75 NYLON REGENMANTELS 49.75 ZOMERCOLBERTS Brandje in huis aan Nederlandlaan Bromfietser door auto geschept Muziek bij 80-jarige N.Z.H. 12 mnd. garantie, ongeacht het aantal kilometers ZIJLWEG 35 - HAARLEM - TELEFOON 11906-11905 GRAMMOFOONPLATEN Gruisweg 47-49 haarlem Burgerlijke Stand Haarlem - s Koninklijk brons voor J. J. Koek Waterstanden Uitspraken Rechtbank Beurs van ISew ork OVERVEEU, 9 jum Gistermiddag; hebben Eieke Landré en Harm Coster namens de leerlingen van het Kenne- me1; Lyceum ^wee albums, welke de jtichtmg „Amsterdams Schrift Mu- •eum jaarlijks beschikbaar stelt ter bevordering van de internationale sa menwerking, aan de ambassadeur van Israël, de heer H. A. Cidor overhan digd. De albums, die enkele honder den foto's van Nederland, Suriname, Ne derlandse Antillen en Nederlands Nieuw Guinea bevatten, werden door de am bassadeur in ontvangst genomen na mens de minister-president van Israël, David Ben Goerion. Het „Amsterdams Schriftmuseum" heeft ook een album toegekend aan de secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft. De leerlingen mochten de albums overhandigen, omdat zij zich op het gebied van de internationale hulpverle ning bjjzonder onderscheiden hebben. In 1954 brachten de leerlingen 1500,- bijeen voor de Varvakionschool in Athe ne, een project van het Unescoge- schenkbonnensysteem. Ook in de vol gende jaren deed het Kennemer Lyceum veel voor scholen in India. Oud-leerlin gen van die school plantten in Israël een aantal bomen; Nadat het Israëlisch volkslied ten ge hore was gebracht, noemde de rector van het Kennemer Lyceum, drs. E. van Meir, mejuffrouw dra. C. P. Bal, je grote animatrice van het werk dat 2°Pr de leerlingen verricht was. Hü be- het ten zeerste, dat zij niet basiutZ\g k°n zijn. Hij dankte ir. Car- hii eher voor het vele werk, dat danwf„ Sht had. Het was aan hem te On Hio de aandacht gevestigd werd 1 i Janden, waar men van onderwijs verstoken is gebleven. Hij hoopte, dat dat ^rjCart)asius Weber nog lang met ambassariei^erk- ^on doorgaln. Tot de er Penrand inC1Hde hee,r Van Meir- dal er men.and in de zaal was. die niet met deernis vervuld was tegenover de Joden, die zoveel te lijden hadden ge had Hij wilde echter niet over het ver leden praten. Hij sprak de wens uit, dat het Israël in de toekomst zeer goed zou gaan. Mr F H. Tunnissen, directeur van het Ünescocentrum in Nederlandl zei, dat men door het eenvoudige gehmt van het overhandigen van de albums de sympathie tot Israel tot uitdrukking hracht. Hij noemde het Kennemer Ly ceum een bijzondere school en hu roeg Zich af, waarom deze school met reeas eerder in aanmerking was gekomen voor het uitreiken var. een album. De heer Tunnissen zei, dat het begrip inter nationale hulpverlening dreigt af te vlak. ken. Hij nodigde de leerlingen van het lyceum daarom uit om op het goede pad door te blijven gaan. De heer P. E. A. Lindeman, secreta ris van het ..Amsterdams Schriftmu seum" zette de doelstellingen van dat museum uiteen. Hii wees erop, dat men op deze wijze wilde meewerken aan de Internationale samenwerking. Ter opluistering van de middag werd het zeer toepasselijke gedicht „Eén is de wereld", geschreven door de heer Lindeman, voorgedragen door Machteld van Overbeek. De voorzitter van de K.L.V., de leerlingenvereniging van het Kennemer Lyceum noemde het een gro te eer, dat de school was uitgekozen om de albums te overhandigen. De ambassadeur van Israël sprak zjjn hartelijke dank uit voor het fraaie ge schenk dat was aangeboden. Hij memo reerde, dat het precies een jaar geleden IS, dat Ben Goerion in Nederland was (Advertentie) geweest. De minister-president was met zeer plezierige indrukker naar Israël teruggekeerd. Hij zei, dat Nederland en Israël veel overeenkomen door hun voor durende strijd tegen de natuurkrachten, Nederland door de strijd tegen het wa ter en Israël door de strijd tegen de woestijn. De heer Cidor noemde het bijeenbrengen van geld een symbool. Hij zei tegen de leerlingen, dat er een maal gevraagd zou worden naar de bereidheid, naar de inzet van de volle persoonlijkheid voor een bepaald doel. (Advertentie) Lichtgewicht 29.75 55.— Gen. Crenjéstraat 40-44 - Telefoon 54479 Haarlem Fieke Landré overhandigt namens de leerlingen van het Kennemer lyceum een album met een caligrafische oor konde, welke door de Stichting „Am sterdams schriftmuseum" beschikbaar werd gesteld aan de ambassadeur van Israël, de heer H. A. Cidor. De neer Cidor nam de albums in ontvangst na mens zijn minister-president David Ben Goerion. HAARLEM, 9 juni In de Neder landlaan is gisteren omstreeks half due een brandje uitgebroken. Tljd?"sY*;®' werkzaamheden van twee oliestook- monteurs raakte de rubberslang van de acyteleencylinder in brand. Het vuur breidde zich uit tot de zelf. De brandweer bestreed de vlammen met twee stralen. Om ongeveer half vpf werd de cylinder in het Spaame ge gooid. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in naar de toestand, waarin de cylinder verkeerd moet hebben. HAARLEM, 9 juni D eachttienjari- ge bromfietser J. M. S. is gisteren om streeks acht uur op de kruising Delft- laan-Stuyvesantlaan door een personen wagen geschept. De bromfietser reed op de Delftlaan en had voorrang op de personenwagen, die uit de Stuyvesant- laan kwam. De bestuurder van die wa gen stopte echter niet en n botsing was het gevolg. S. liep een zware her- snschudding en verwondingen aan arm en, rechterbeen op. De schade aan de bromfiets en de personenauto was aan zienlijk. S. is overgebracht naar het ziekenhuis Johannes de Deo. De ver keerspolitie vraagt getuigen van dit on geval zich bij haar te melden. Haarlem, 9 juni De molen „Adri- aen" zal wanneer de nodige gelden bijeengebracht kunnen worden en een redelijke exploitatie mogelijk blijkt herbouwd worden op een rond base ment, Daarmee zal de historische toe stand gereconstrueerd worden, want in 1778 liet Adriaan de Boois de molen bouwen op de fundamenten van de dat jaar afgebroken vestingtoren „De goe de vrouw". Het bedrijf Openbare Wer ken heeft opdracht gekregen om een acht meter hoog rond basement te ont werpen, waarop de „Adriaen" gerecon strueerd zal worden. Daarna zal men nagaan of een redelijke exploitatie mo gelijk is. De gemeente heeft verschillende ex ploitatiemogelijkheden overwogen. Men voelt; uiteindelijk het meest voor een particulier plan, waarbij vooral het ba sement zal worden geëxploiteers als ca- fe-restaurant, annex cultureel cen trum. Volgens dit plan zou het ge heel 's zomers vooral als touristische attractie moeten worden geëxploiteerd, waarbij dus het hoofdaccent zal val len op het gebruik als café-restaurant ™e,,,.en'Se tentoonstellingsmogelijkheid, s yi inters echter zou het vooral cultu reel centrum moeten worden, waar ten toonstellingen, muziekavonden, voor drachtsavonden en kleinere toneelstuk- ken gegeven kunnen worden. De vereniging „De Hollandse Molen" had uiteraard liever gezien, dat de mo len ten behoeve van een graanderij zou worden herbouwd, maar zjj is met de thans voorgestelde exploitatie-opzet ac- coord gegaan onder voorbehoud, dat in de molen althans een koppel molenste- n®b aanwezig zal zjjn, zodat de belang stellenden desgewenst kunnen zien hoe een molen feitelijk werkte. De vereni ging heeft een bijdrage in de herbouw kosten toegezegd. Eer de „Adriaen" herbouwd kan worden, zal echter de Haarlemse gemeenteraad nog een be drag moeten voteren ten behoeve van de herbouw. Op het gemeentelijk inves teringsplan voor dit jaar is daar al re kening mee gehouden, hoewel het thans zeker is dat de molen zeker niet dit jaar nog herbouwd gaat worden. De vraag is bovendien of, zodra de beno digde gelden aanwezig zjjn en zodra men het eens is over de exploitatie-op zet, op korte termijn een rijksgoedkeu ring voor de bouw kan worden verkre gen. HAARLEM, 9 juni Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de NZH op dinsdag 13 juni maakt de harmonie kapel NZH die dag een mars door de stad. 's Avonds om zeven uur vertrekt de kapel van de Tempeliersstraat en volgt de route van de stadslijnen door de binnenstad. De tocht gaat naar het Stationsplein, waar een concert gegeven wordt onder de kap van het stations gebouw. Na afloop keert de kapel terug naar de Tempeliersstraat, waar de stoet wordt ontbonden. (Advertentie) Comfortabele 4-pers. auto, met een uiterst felle 38 pk kopklepmotor HAARLEM, 9 juni Met Vivaldi's Concerto Grosso in d kl. t. openden de strijkers van het N.Ph.O. onder lei ding van Marinus Adam gisteravond het tweede zomerconcert, waaraan de vio list Theo Olof solistische medewerking verleende. In het Concerto Grosso ont stond tussen het concertino en het be geleidend orkest twee groepen, die ieder een eigen gedachte ontwikkelen weinig concurrentiegeest, zodat het geheel nogal kleurloos was. De muziek van deze herontdekte barokmeester vraagt om een bezielende interpreta tie, waarbij de essentiële contrastdyna- miek voor het juiste evenwicht zorgt. Met de uitvoering van een der eer ste voortbrengselen van het impressio nisme nl. Debussy's symfonisch ge dicht „Prélude a l'après-midi d'un faune" was het orkest zeer gelukkig. In deze met licht overgoten partituur waarin de componist aan de greep van Wagner probeert te ontkomen wist het orkest vooral door fijnzinnig spel van strijkers en houtblazers de Debus- siaanse sfeer te benaderen. De belang rijke fluitpartij de syrinx van de faune werd door Pieter Odé zeer expressief geblazen. De solist Theo Olof vertolkte Men- Bevallen van een zoon: C. Weij-Schaap. G. Koot-van Geldrop. A. Meekel-van Etten. C. Th. M. Kraaijenoord-van Kou- T J- Kraaijenga-van der Linden. GEBOREN: z. v. G. L. Snoeks en G. P. Kilian, z. v. A. D. L. Baro en C. c. G. van Loon. Bevallen van een dochter: A. Meijer- Baars6rt' J' KloP"Berkhof- L- C- Post' ONDERTROUWD: A. H. M. Bur- fyer£. ea A. J. M. de Rosa Spierings, „-'„L Brenninkmeijer en I. M. M. J. \an Grinsven, W. A. van der Plas en H. J. Kersten, P. H. M. Rosenhart en v°sse, p. VV. Imholz en A. M. E. Konermann. GETROUWD: G. H. Zosma en P. E. Remmers, L. Bienfait en E. M. Ba- rendrecht, c. J. Leemkuil en H. M. Boender. GEHUWD: j. J3 q. van Leeuwen en C. H. Schreuder. F. Tenthcf en L. H. Su- rendonk. J. B. de Jong en R. M. E. J. W. Jongejan. E. Ch. van Laar en E. Stoute. G. J. Stek en J. H. van Duuren. T. Kruisman en A. C. F. Verzijlberg. R. K. Keur en G. N. Spaans. J. C. van der Vel den en F. H. J. de Laat °YERLEDEN: w- vaa der Plas, 84 jaar Beertkuizen~Tiggelman> 59 OVERLEDEN: J. van Andel, 71 jr, Gasthuisvest. H. H. Zeijlstra, 79 jr, Wes- terhoutpark. J. van Leeuwen, 78 jr, Die- oerikstraat. Ph. van Norden, 61 jr, Zo- meryaart W. van Eijnatten-Schmidt, 58 Jr, Gasthuisvest, OVERVEEN, 9 juni Tegen zes uur tegen de tijd dat de eerste wandelaars aan de Avondvierdaagse van de kring Holland-noord van de Koninklijke Ne derlandse Bond voor Lichamelijke Op voeding donderdagavond bij het paro chiehuis Domi op pad zouden gaan voor het afleggen van het derde parcours, begon het te regenen. De vrees bij de or|anisatoren, dat hierdoor vee wan delaars weg zouden blijven werd niet bewaarheid. De regen is S,'ens/„1''s breker geworden. Er hadden 80- wan delaars moeten starten, doen negen deelnemers bleven weg. Er gingen dus 793 wandelaars op pad, van Wie er 195 de zeventien en 594 de tien kilometer wandelden. Op deze laatste afstand hebben vier wandelaars gisteravond opgegeven. Vanavond, de laatste dag van de AVD, kunnen 594 deelnemers op de tien kilometer en alle 195 wandelaars op het parcours van veertien kilometer uitkomen. Het laatste deel van het par cours wordt achter een drumband af gelegd. Er wordt vertrokken kort na half acht en kort na acht uur van het schoolplein af van de Christiaan Huy- gensschool bij de Ohmstraat. De zes EHBO-ers van Snelverband, die hun werk geheel belangeloos verrichten, hadden veel meer blaren te behande len dan in beide voorgaande dagen. De laatste loodjes, die het zwaarst wegen, komen vanavond (vrijdag) naar voren bij het vierde en laatste parcours, dat de deelnemers aan de Avondvierdaagsetochten van de kring Holland-noord van de KNBvLO moeten afleggen. Voor de junioren staan de laatste tien kilometer op het program ma; de ouderen kunnen nu met veer tien in plaats van zeventien kilometer volstaan om de totale afstand van vijf enzestig kilometer vol te maken. De parcoursen voor beide afstan- den zijn: Domi, Zandvoorterpad, Kor- gJ. Zijlweg, Duinlustweg, over het GiOS-terrein, waar de route met vlag gen is aangegeven, voetpad Rockaerts- autnweg, langs Kraantje Lek, Duin- h!o„ Y-i. Van Haemstedelaan. Van rl de route naar de Oosterduin- )007' deelnemers aan de tien kilo- JJ!0,00 gaan via. de route: Jul. van ^an' fellamylaan, Burg. den n™ voetpad voorma- lige Munterslaan, Oosterduinweg. De wandelaars op het parcours van veertien kilometer wandelen van de Van Haemstedelaan af als volgt: mr. Enschedeweg, Zandvoorterweg 'over steken, Koekoeksweg, Nachtegalen- laan, Boekenrodeweg, Zonnebloemlaan, Zandvoorterweg, langs afdelingspolitie bureau Viersprong, Rjjnegomlaan, Spie- gelenburghlaan, de Waal Malefjjtlaan, Oosterduinweg. Van hier af moet nog vier kilometer worden afgelegd. Ooster duinweg, Duinroosplantsoen, Duinroos- laan, Slangenkruidlaan, Parnassiakade, Lorentzkade, naar schoolplein Chr. Huy- gensschool. Van hier af vertrekken de drumbands van Apollo en van de NPV districtsband Haarlem met de wandelaars langs Lo rentzkade, Ruyterweg, Houtvaart, Bes tevaerstraat, Jan van Galenstraat, Hya cintenlaan en Zijlweg naar hte startge bouw Domi, waar de herinneringsme dailles zullen worden uitgereikt. Een van de deelnemers aan het politie- muziekfestival dat gisteren in Eindho ven werd gehouden, was de politiemu- ziekkapel uit Haarlem. Op de foto ziet men het moment, waarop de kapel defileert voor de burgemeester van de ontvangende stad, ir. H. Witte, en hoofdcommissaris A. L. de Boer. Na het concert op de Markt is de Haarlemse politiekapel de gast geweest van de r.-k. psychiatrische inrichting „Voor burg" in Vught. Er werd een concert voor de verpleegden en verplegers ge geven. Ook daar was hoofdcommissaris De Boer, die vergezeld was van zijn echtgenote, aanwezig. De ontvangst was er allerplezierigst. Gisteravond tegen negen uur keerden de kapel en zijn dirigent, de heer L. D. Beumer in Haarlem terug. HAARLEMMERLIEDE, 9 juni Met ingang van 1 juli Is F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier be noemd tot burgemeester van Haarlem merliede en Spaarnwoude. De nieuwe burgemeester is veertig jaar oud en lid van de KVP. Tot heden was hij chef algemene zaken ter gemeentese cretarie in Haaksbergen bjj Hengelo. Baron van Hövell tot Jesterflier werd geboren in Heumen bij Nijmegen. In Nij megen behaalde hij het einddiploma HBS en in zijn vrije tijd voltooide hij zijn studies in de gemeente-administra tie en staatsinrichting. Op 1 september 1941 begon hij zijn ambtelijke loopbaan als volontair ter gemeente-secretarie in Bemmel en doorliep vervolgens ver schillende rangen in de gemeenten Heu men, Boxmeer, Made en Drimmelen en Haaksbergen. In 1943 moest hij als gevolg van acties van de bezetter onder duiken en na de bevrijding was hij ge ruime tijd als tolk werkzaam bij het Britse leger. In Made en Drimmelen was hij reeds loco-secretaris en in Haaks bergen, waar hij in 1958 werd benoemd, werd hij hoofdcommies A en belast met de waarneming van het gemeentese cretariaat. Het verenigingsleven in Haaksbergen verliest in de nieuwe burgemeester van Haarlemmerliede een actief bestuurslid. Baron van Hövell was er o.m. voorzit ter van het stichtingsbestuur van „Het Parochiehuis", vice-voorzitter van de voetbalvereniging „Bonifatiusboys", se cretaris van de plaatselijke afdeling van het reumafonds en bestuurslid van de plaatselijke kunstkring, terwijl hij bovendien curator van de katholieke jeugdsportleiders afd. Hengelo was. Hij was betrokken bij het georganiseerd overleg in zijn gemeente. Haarlemmerliede had al sinds 10 april van het vorige jaar geen burge meester meer. Op die datum werd bur gemeester drs. J. J. Visser benoemd tot burgemeester van Nieuwer-Amstel. Men rekende er algemeen op dat het parlement zou instemmen met een voor stel van de minister van binnenland HAARLEM, 9 juni De heer J. J Koek heeft vanmorgen het feit her dacht, dat hij 40 jaar geleden in dienst trac bij de N.V. Modemagazijnen Vogel zang. Burgemeester mr. P. P. F. M. Cremers, zou de jubilaris de koninklij ke onderscheiding overhandigen. Hij was helaas plotseling verhinderd. Zijn taak werd nu overgenomen door de heer C. H. D. Vogelzang, die de heer Koek de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opspeldde. In zjjn toespraak zei de heer Vogelzang, dat de jubilaris een voorbeeld is voor iedereen in zjjn zaak. Hij noemde de heer Koek een zeer plichtsgetrouw en onbesproken mens. Mej. B. Horn, de cheffin van de heer Koek, sprak namens het personeel. Ook zij had veel woorden van lof van de jubilaris. De heer Koek kreeg vele ge schenken: een groot tapijt, een reis van zeven dagen op de Rijn naar Zwitser land voor hem en zijn vrouw, een tafel kleed, een schoorsteenkleed, en andere geschenken. (Advertentie) Een der mooiste wagens ter wereld. En eigenlijk het bezit van twee auto's: a. een prachtige cabriolet voor de (laten we hopen) komende mooie dagen en b. (binnen .3 minuten omgebouwd) een sportieve tegen het slechtste weer bestand zijnde coupé. PLORIDE betekent: spaarzaam in gebruik en onder houd en rijk aan luxe en rijkwaliteit. Waar ter wereld kunt U zo iets kopen voor slechts f 9500.»—? se zaken tot opheffing van de gemeen te Haarlemmerliede en Spaarnwoude, die zou worden opgedeeld tussen Haar lemmermeer en Haarlem, worden opgedeeld tussen Haarlemmer meer en Haarlem, De Tweede Kamer heeft het betref fende wetsontwerp echter verworpen en Haarlemmerliede blijft dus bestaan. Kort nadat de Kamer het wetsontwerp had verworpen werd in de staatscourant een oproep geplaatst naar sollicitanten voor de functie van burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. De vroegere burgemeester, drs. J. J. Vis ser, werd in afwachting van de benoe ming van een opvolger tot waarnemend burgemeester benoemd. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 8 juni Tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd vanmorgen een 25- jarige scheepstimmerman veroordeeld, die 15 april j.l. in een café aan de Witte de Withstraat een koopman met een aardappelmesje enige malen in de buik had gestoken nadat hij tevoren tot tweemaal toe met geweld uit het café was verwijderd. De man, die al vele malen voor mis handelingen was veroordeeld, had tij dens een kleine heftige ruzie de ex- bazin van het etablissement uitgeschol den. De timmerman werd daarop door de vriend van de bazin uit het café geslagen. Na enige tijd zag de man echter toch weer kans om binnen te komen. „Ik wilde nog even mijn pilsje betalen", verklaarde hij vanmorgen. „Dat is dan heel netjes van je als je er net bent uitgesmeten", antwoordde de politierechter. Bij zijn terugkeer her haalde zich hetzelfde spelletje. Opnieuw sloeg de vriend en waarschijnlijk nog andere bezoekers de timmerman het café uit. Hij zou daarbij zijn uitge scholden voor zwerver. Deze behande ling nam verdachte niet en hij zag zo waar kans voor een tweede maal bin nen te komen, bij deze gelegenheid had hij een aardappelmesje uit zijn zak ge haald en daarmee, naar zijn zeggen, maar wat in het rond gezwaaid. De vriend liep hierdoor een verwonding op in de onderbuik, die wonder boven wonder goed was afgelopen. De officier van justitie meende in deze zaak een strenge straf te moeten vorderen en eiste een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. De ver dediger had hier niet veel tegenover te stellen en drong aan op clementie. De politierechter deed er tenslotte twee maanden af. KARLSRUH 9 juni (UPI) De 39-jarige Rosalie Kunze is wegens het verrichten van spionagewerkzaamheden voor de Oostduitse inlichtingendienst vandaag te Karlsruhe veroordeeld tot vier jaar tuchthuisstraf. Zij is schuldig bevonden aan het verkopen van gehei men van de Westduitse marinestaf aan de Oostduitsers. Van oktober 1956 tot oktober 1960 heeft zij haar rol gespeeld. Rosalie Kunze, die als secretaresse i>Ü het ministerie van defensie een be langrijke functie had, is een moderne Mata Hari genoemd. IJMUIDEN Zaterdag 10 juni Hoog water: 1.28 u. en 13.59 u. Laag water: 9.14 u. en 21.56 u. Vrijdag 9 Juni Hoog water: 0.25 u. en 13.00 u. Laag water: 8.15 u. en 20.58 u. delssohns onvergankelijke vioolconcert met het grote technische meesterschap, dat wij van hem gewend zijn. Kern achtig klonken beide hoekdelen en slechts in het breed uitgesponnen mid dendeel hadden wij minder gereser veerd spel verwacht. Het concert werd besloten met nog een produkt van Franse bodem en wel Saint-Saëns' symfonie no. 2. probleem loze muziek, die onder leiding van Marinus Adam nieuw leven werd in geblazen. A. Krt HAARLEM, 9 juni De Haarlemse rechtbank heeft gistermiddag een 20- jarige los-werkman uR Haarlem veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek, omdat hij begin februari in Amsterdam en IJmuiden twee auto's gestolen en verder uit een geparkeerd» auto in Velsen enkele blikjes met con serven had weggenomen. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman had veertien dagen geleden tegen hem een gevangenisstraf van an derhalf jaar geëist. Een 31-jarige havenarbeider uit Haai> lem werd wegens oplichting en ver duistering conform de eis veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan negen maanden onvoorwaardelijk. Met mooie verhalen en door middel van valse chèques had de havenarbeider van verschillende handelaren een cen trifuge, een radio en een fiets losge kregen. De goederen had hij kort na dien verkocht. iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AMSTERDAM. 9 juni Het einde van de week kwam met een herstel voor de toonaangevende fondsen. Dit was het gevolg van een in New York doorgebro ken vriendelijker stemming aangezien men de internationale politiek op de achtergrond schoof en op de voorgrond plaatste het over het algemeen gunstige nieuws uit het bedrijfsleven. Dienten gevolge waren gisteren in Wallstreet de Nederlandse fondsen reeds beter ge stemd met uitzondering van Kon. Olie. Vanmiddag in Amsterdam was men over de gehele linie optimistischer, zo dat deze zeer gevarieerde beursweek nog een prettig eind kreeg. Integenstel- ling tot New York was zelfs Kon. Olie hier licht in herstel. Ook de overige fondsen toonden behoorlijke koersverbe- teringen maar bleven toch nog ver ten achter bij het begin van deze week. Het minst kwam het herstel nog tot uiting voor Hoogovens, die de 1100 niet wisten te bereiken. Overigens was voor de cul tuurfondsen een prijshoudende stem ming te merken. Scheepvaartaandelen hadden een opwaartse tendens vooral voor v. Nievelt Goudriaan. Vandaag is d einschrijving op de lening van \2% miljoen gld. van Wagons-Lits tegen 981, pet. Voorzover thans te vernemen, schijnt hiervoor grote belangstelling te heersen. Tevens begint vandaag de claimhan- del uit hoofde van de uitgifte van con verteerbare obligaties van de plaatwer kerij Bammens. Voor de kapitaalmarkt was het verder van belang dat het koninkrijk België n Nederland een le ning plaatst van 75 miljoen gld. a pari. Dt is de derde buitenlandse lening in successie. Men verwacht nu ook bin nenkort de aangekondigde lening van de Gemeenschap voor Kolen en Staal. Vorig joenmg 4% Ned. 1960 1 414 Ned. 1959 41', Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. Unilever Wilton-Fyennoord Billiton 2e Dordtsche Petr. ld st. (f50 n.k.) Kon. Petroleum 50 id. stocks Holt. Amerika Lijn Java Ch PL K.LJVI. Kon. Ned Stoomb. Mij K.P.M. Ned. Stoomv. Mij. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2t4 Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 .1 2',i A'dam '56 Hl 2(4 Amsterdam '59 2% R'daro '57 Alb. Heyn Kl obl Slot 91/16 103(4 101H 102(4 95% 110(4 326(8 113 112% 130(4 130% 450% 483 227 360 826e 153.50 153.50 330 775 406 1088% 1098 555 673 1051(4 1072 812(4 826(4 277 505% 569% 286.70 121.50 122.60 12.10 165% 8/6 89 201 (4 204% 167 194 162% 168 343 160 162 164 85(8 96% 96% 98(4 99(4 129% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera] Electrlo Genera] Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union OH Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 7/6 59% 45% 44(8 67% 45 88 24% 28% Si's 63(8 34% 41 23% 54(8 46 27(8 86(4 8/6 59% 45(4 44% 68% 46% 87% 24%b 28(8 62% 64(4 33% 39% 24(8 54% 45% 21 e 86(8 Stemming: onregelmatig

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3