Woensdag beslist Rijnlandover grondverkoop voor woningbouw Koopwoningen in plan „Grote Sluis" „Cremer"met plezierige en tragische nonsens in „De Metalen Eva" Agenda voor Haarlem I ïkkr i i Basten „HÉT MYSTERIE VAN DE MAN DIE VERDWEEN", BIJZONDERE FILM VAN MICHEL DRACH Simpel politieverhaal in pure filmtaal verteld TAXI 13000 der sentimenten Nieuw autobedrijf geopend Wijkcomité Spaarndam vergaderde Dreiging uit het heelal Misdadig zwijgen Reprises en prolongatie OPEL 1200 Vijf gebrandmerkte vrouwen 't Silver Stoepke H.F.C.-Velocitas Frans Hals SLEUTEL WEG Apotheken en dokters diensten Studio Vele vragen moeten beantwoord ivorden Roxy Cinema Palace Leiders kinderkampen naar „Wisselseveld" gebr. kimman EXAMENUITSLAG: De nieuwe burgemeester van Haarlemmerliede iiiMimiimiaumiiï H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem Wilde achtervolging in de Smedestraat ZATERDAG 10 JUNI 1961 FAGINA 2 Bij Westelijke Randweg Rembrandt „DE SLEUTELSPEGIALIST" Burgerlijke Stand Haarlem VAN LENT's autobedrijven WJ Een Een Een Een 10 voor E T E R N A 10 voor CERTINA 10 voor PRISMA 10 voor INDUS Een 10 voor REMOVA Een 10 voor JUNGHANS U weet 't heeft 't Kampioenschap Zondag 11 'unn' W van Nederland aanïan9 uur Samenstelling elftallen advocaten-justitiepersoneel „Palingronde" Films Ballet Muziek f T entoonstellingen Miimimi iinui nog een pakje KREMER's koffie Woningbouw- corporatie? Eindexamens Rijkskweek school Haarlem o.a. Opel '61 en VW '61 Na diefstal van pick-up: VAN FILMJOURNAAL dient men aan te nemen, dat vijf meis jes uit een Joegoslavisch dorpje zich achtereenvolgens door een Duitse ser geant hebben laten verleiden, zonder iets van elkaar af te weten. De vijf jon gedames, gespeeld door niemand min der dan Silvano Mangano, Vera Miles, Barbara Bel Geddas, Jeanne Moreau en Carla Gravina, worden wegens col laboratie met de vijand uit het dorp verdreven, nadat ze door verzetslei der Van Heflin kaal zijn geschoren. Als een troepje verdwaalde gidsen do len ze door de heuvels, ontkomen ter nauwernood aan een paar aanrandin gen, nemen een openluchtbad, terwijl een soldaat heimelijk toeziet, leggen en passant een paar Duitsers neer en sluiten zich dan aan bij dezelfde ver zetsleider, aan wie ze het verlies van hun hoofdtooi hebben te wijten. Een paar executies en luidruchtige schietpartijen, waarbij vele doden en gewonden vallen, completeren de film, waarin iedere gelijkenis met ooit be staan hebbende personen of gebeur tenissen zuiver toevallig is. Voor volwassenen in Cinema Palace. De negerjongen Philippe en zijn Zweeds vriendinnetje in „Het mysterie van de man die verdween". (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Haarlem Apotheken: Apotheek Krljnen, Ekster- itraat 100. tel. 51959; Apotheek Loomeyer en zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Hildebrand Apotheek, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, tel. 57903. Doktersdienst: indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathot, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel 13863 Tandarts: dr. P. A. E. Sillevis Smit, Scho tersingel 161, tel. 53440. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141, Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Aerdenhou» Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. van Luin, Bronstee- weg 76. tel. 34445; G. Nout, Camplaan 20, tel. 38763. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal seweg 126. tel. 57753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: w. Oosterhuis, Gillis Schoolmeesterlaan 2, tel. 42630. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek, Hal- testraat 8, tel. 2389. Doktersdienst: J. F. Zwerver, Julianaweg la, tel. 2499. De film die deze week in Frans Hals draait, verdient ten volle de aandacht. De fijnproevers onder ons kunnen hier genieten van filmkunst in zijn meest zuivere vorm. De gewone bioscoopbe zoeker zouden we willen aanraden nu eens bijzonder goed op te letten, hoe de regisseur, de 29 jaar oude Michel Drach, zijn verhaal vertelt. Dat verhaal zelf is niet eens zo iets geweldigs. Het is een politieverhaal, dat draait rond een drie- of zo men wil vierhoeksverhou ding. Maar Michel Drach vertelt zijn verhaal met louter beelden. De gespro ken tekst is helemaal ondergeschikt ge maakt en met die beelden roept hij een beklemmende, dreigende sfeer op die de toeschouwer onmiddellijk vastgrijpt om hem niet meer los te laten. Het gaat om de jonge neger, Philippe Valence, die kennismaakt met een Zweeds studentenmeisje. Hij zorgt, dat het kind een baantje krijgt in een ge zin van een litterair agent. Intussen is Philippe een roman gaan schrijven getiteld „On n'enterre pas le dimanche", letgeen betekent ,,Niet begraven op zondag". Het is de Franse titel van de film, die verder met het verhaal als zodanig weinig te maken heeft. De litteraire agent helpt hem aan een uit gever en het viertal schijnt het goed samen te kunnen vinden. De vrouw van de agent voelt zich evenwel heftig geïnteresseerd in de knappe negerjonge, man. Zij suggereert, dat de Zweedse hem ontrouw is met haar eigen man. De jonge neger laat zich door de vrouw verleiden en haar echtgenoot krijgt er lucht van. Het gevolg laat zich raden. De man nodigt de neger uit voor een feestje, maar in plaats van het feestje onthaalt hjj hem op een moordaanslag. Philippe ziet echter op zijn beurt kans de litteraire agent van het leven te beroven. Het verhaal wordt weergegeven in flashe backs tijdens een verhoor van Philippe door de politie. Het valt daar door in een reeks fragmenten uiteen, maar de fragmenten worden in film beelden zo raak en zo boeiend verteld, dat men van het begin tot het einde gespannen is. De zwerftocht door het wassen beeldenmuseum waar Philippe als gids optreedt en waar hjj voor het eerst het Zweedse meisje ontmoet. De verschillende ontmoetingen met het meis je. De verledingsscène door de vrouw van de agent en vooral de moordscène. Door die beelden spreken de karakters van de personages. Het is voor het eerst sinds lange tijd, dat wij zo'n boei ende film, die oprecht film is, te zien hebben gekregen. In Frans Hals, 18 jaar. Santpoort Artsen: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. 025608410. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek Krijnen, Eksterstraat 100, Haarlem-noord, tel. 02500-51959; Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 02500-57903. BEVALLEN van een zoon: L. T. Roose-van Rijswijk; J. Gooijer—Schui ling; I. M. P. Al Rawivan den Heu vel-' J M. RosenerCalvelage; K. C. M. van Overbeeke—Dangermond. BEVALLEN van een dochter: L. C. G. Schaper-van Kouteren; M. P. Ruys- TullingM. J. Th. de Greeuw-De Jong; L. M. Koning—van Diest; C. W. Th. StoevelaarGieles: A. J. Rijkersvan Beers; J. C. Grift-Halewijn; A. Raatsie- Thiel. GEHUWD: W. Schoorl en A M. J Bruijns; P. A. de Wilde en J. W. van Loij; J. Soff en A. de Jong; H. C. F, van Guldener en G. W. Nicolai; A, Steinstra en H. D. Wijfje; G. Durge en S. B. E. Schmidt. OVERLEDEN: A. Wijtsma, 88 j., Ba tavierenplantsoen; J. Colegem, 68 j.; Mei doornplein; E. B. van Zwol, 59 j., v. Q. Meerstraat; G. A. Kuipers-Simon, 77 j. Linnaeuslaan; R. M. F. Maas, 62 j Koninginneweg. (Advertentie) Hoe knap de roman van Jean Bassan ook is verfilmd, „Spel der sentimen ten" blijft een morbide, immoreel ver haal, waarin de hoofdfiguur, de repor ter-fotograaf Paul. een walglijke pro fiteur is, die leeft in een wereld van vriendinnetjes, drank en snelheid. Regisseur Jecques Dupont belijdt kennelijk de „nouvelle vague" in deze film. Zijn camera registreert het leven, werkt op het detail, neemt waar en betrapt datzelfde leven op een manier, die een gevoelige hand verraadt. Maar nogmaals, bij alle bewondering, die men kan hebben voor de vormge ving, is de sfeer van de film, die van de week in Rembrandt wordt vertoond, zo leeg, zo negatief en in wezen zo zonder uitzicht, dat voorbehoud voor volwassenen noodzakelijk moet worden geacht. HAARLEM, 10 juni De wethouder van volkshuisvesting en economische zaken, de heer J. A. Schippers, heeft gisterenmiddag het nieuwe bedrijfspand van de Nieuwe Automobiel Maatschap pij n.v. aan de Leidsevaart, hoek Weste lijke Randweg officieel geopend. De heer Schippers zei in zijn toespraak, dat het niet gewoon was dat bij een derge lijke opening door het gemeentebestuur acte de presence wordt gegeven. De re den waarom hij echter toch was geko men lag in het feit, dat het gemeente bestuur een grote belangstelling koes terde voor de economische groei van de gemeente. Daarom begroette de heer Schippers de opening van dit nieuwe bedrijfspand met vreugde. Een tweede „verontschul diging" voor zijn komst was de plaats van het nieuwe bedrijfspand, namelijk aan de Westelijke Randweg. Op deze plaats is een klein industrie-teirein ge projecteerd en de N.A.M. is de eerste, die zich op die plek vestigt. Nadat wet houder Schipper het woord had gevoerd, drukte één der aanwezige bloemenmeis jes op de claxon van een D.A.F.- perso nenwagen en de hefbrug in de garage ging omhoog. Hiermede was de garage geopend. De directeur van de D.A.F.- fabrieken, bet nieuwe bedrijfspand fungeert als dealerruimte voor de D.A.F. de heer W. van Doorne zei verheugd te zijn over deze nieuwe vesti ging. Na hem voerden nog verschillende sprekers het woord. Maar misschien is dat ook juist de taak van een wijkcomité: luisteren wat er onder de wijkbeyolking leeft. Daarna moet men in kleme kring op lossingen zoeken en met aanbevelin gen naar het gemeentebestuur gaan. Advertentie) De filmproducenten blijven wel bij de tijd In een periode van ruimtevaart en inter-plenetaire vluchten komen ze op de proppen met films waarin de wild ste fantasieën zijn verwezenlijkt. In Ro xy kan men deze week zo'n produkt zien onder de titel „De dreiging uit het heel al". Het is natuurlijk goed spannend ge maakt en vliegende schotels raken in verwoede luchtgevechten met aardse raketten. Natuurlijk kan men nooit na gaan, wat er van zulke fantasieën waar zou kunnen zijn en wat niet. Maar dat maakt de film des te boeiender. 14 jaar. Vanaf maandag wordt in deze bios coop „De vergeten patrouille" ge draaid, een oorlogsavontuur uit de Amerikaanse burgeroorlog. Romantisch en heldhaftig. 14 jaar. Een gedegen speelfilm is het Engel se werkstuk „The angry silence", waar in men een hulde kan zien aan een en keling, in dit geval een arbeider, die zich niet wil laten meeslepen door wil de stakingen. Deze worden buiten de officiële vakbond om veroorzaakt door een revolutionair, wie het om niets anders is te doen dan om onrust. Men kan erin zien een aanval op communis tische methoden én een ode op de een ling, die zich daartegen verzet, weigert in de kudde op te gaan en daarvoor boet door zwijgen, verachting en terreur van zijn mede-arbeiders. Regisseur Guy Green verricht geen wonderen, maar hij vervaardigde een technisch knap werk, met gevoelige accenten en in ieder geval belangwekkend als pm bleem. De, knappe Pier Angeli is de arbeidersvrouw van Italiaanse afkomst en Richard Attenborough fungeert als haar echtgenoot en onafhankelijke ar beider. In Luxor heeft men de spannende Vera Cruz" weer eens voor de dag gehaald. 14 j. in Lido is de kwasi-voor- lichtende film „Handel in minderjarigen" geprolongeerd. Volw. Minerva vertoont tot en met morgenavond „De grote be drieger", een amusante persiflage over een groot oplichter. 14 j. Morgen- en woensdagmiddag draait er „Pijn en gijn in de kazerne", een soldatenklucht voor alle leeftijden. Maandag- en dins dagavond wordt in deze bioscoop ,,Sud- denj last summer" vertoond, naar het toneelstuk van Tennessee Williams. Volw. Woensdag- en donderdagavond draait er „Dat doen we nog eens over." 18 j. HAARLEM, 10 juni Vijfenzestig leiders en leidsters van kinderkampen, welke onder toezicht en met medewer king van de Stichting Kindervakantie kampen in de komende tijd worden ge organiseerd, zullen 17 en 18 juni in ,,Het Wisselseveld" te Epe bijeenko men. De bedoeling van het weekend is om de leiding van de verschillende groepen gelegenheid te geven de laat ste afspraken met elkaar te maken voor ae komende kampen. Dit jaar zul len die kampen van de Stichting Kin dervakantiekampen Haarlem plaats vinden in Blaricum, Epe, Hattem, Vier houten, Maam, Harskamp en Buurse. VRAAG PROEFRIT BIJ: RAADHUISSTRAAT 53-65 HEEMSTEDE TELEFOON 38810 HAARLEM, 9 jun| Nelliëtte vig_ Mooy heeft gisteravond de rol van haar leven «De metalen Eva", het stuk, dat blievende Vereeniging J. J. C,re j,n de stadsschouwburg te tonele voerde, speelde zij de titel rol met een soms Verbijsterende kracht. Misschien hebben de acteurs, Joep Spit en Henk Bakker, <jje roi naar haar toe geschreven, maar dan moet zij hun ver wachtingen ver hebben overtroffen. Het open doekje, dat zij kreeg, was ten volle verdiend. Het stuk zelf hing, volgens de bedoe ling van de schrijver, van mensen aan elkaar. Het geeft namelijk het verhaal van eèn professor, <üe zyn jeven wijdt aan het construeren van robots. Hij heeft er reeds twee in dienst als 'huis knechten, maar zijn glorie komt op de dag, dat hij een robot produceert niet hersens, een heel mooi meisje, dat „be giftigd" is met de hersens van 'een over leden meisje. De lieve robot, hoewel wonderlijk geconstrueerd met draden en contacten, is uiterlijk dank zij zijn zoge naamd viandoline een gewoon schepsel. Zij eet, drinkt, rookt en kan liefhebben. Daar zij echter de ervaringen en her inneringen heeft van het overleden meisje, weet de professor haar te sug gereren, dat zij zijn dochter is en als zodanig laat zij zich opnemen in de familie. Vergissingen en misverstanden blijven niet uit, maar in de hachelijkste situatie kan altijd nog de robot buiten werking gesteld worden en wordt zij een levenloos creatuur. Een nonsensikaal stuk dus, dat een tragedie wordt, als het meisje haar ware aard ontdekt en een roboteske zelfmoord pleegt. Joop Spit en Henk Bakker, welke laatste de regie voerde, zijn er in geslaagd een vermakelijke satire op de robots te schrijven, een satire, die overigens soms navrant was. Zij wisten af en toe kennelijk geen raad met al die onzin, en het lijkt ons, dat ze hebben moeten puzzelen om al die ongerijmdheden een beetje te laten rijmen. Maar zij hebben zich er behoor lijk uit weten te redden, zij. het, dat juist de kracht van het stuk in de tra giek lag. In die tragiek groeide Nelliëtte Vis-Mooy naar een indruk-ma- kend niveau, waarop zij haar prachtige acteertalenten zuiver en raak demon streerde. Alle hulde. Niet voor haar alleen was er een open doekje. Ook de robot-huisknechten, Jacq. 1 immer. HAARLEM, 10 juni. - De publieke belangstelling voor de eerste werkverga dering van het nieuwe Wijkcomité Spaarndamdie gisteravond in het Spaarndamse Jeugdhuis werd gehouden, was niet geweldig. Dit ondanks het feit, dat men verwachten mocht, dat Spaarndams voornaamste probleem: de woningnood, het belangrijkste onderwerp van gesprek zou zijn. Voorzitter B. Nooy kon de aan wezigen meedelen, aat het Hoogheemraadschap Rijnland op 14 juni zal beslissen over de grondverkoop in Spaarndam aan de gemeente Haarlejn. Daarna zal de woningbouw een aanvang nemen. Het was een van de weinige dingen, die hij positief zeggen kon. v°or het overige moest hij zich noodgedwongen beperken tot het registreren van ae vele vragen, die de vergadering op hem afvuurde. Zo blijkt het Wijkcomité Spaarndam zijn taak ook opgevat te hebben, want blijkens de mededelingen heeft het be stuur bepaald niet stil gezeten. Een en andermaal is het woningbouwvraag- ?i u.m Haarlem besproken. Andere klachten, als de slechte afrastering bil het Havenplein, het vuilophalen en het kappen van bomen, werden aan het gemeentebestuur ter kennis gebracht. Ten aanzien van het vuil ophalen, had- en e," w- reeds geantwoord, dat moed (ik tot een andere regeling kon worden overgegaan, in verband met de vijfdaagse werkweek. Het was nood zakelijk om op dinsdagmorgen en don derdagmiddag vuil op te halen in Spaarndam. „Als dat dan ook maar op donderdagmiddag gebeurt en niet des morgens al", antwoordde de vergade ring. De Raad voor de Jeugd heeft het Wijkcomité meegedeeld, dat deze zo mer in Spaarndam vacantiespelen zul len worden georganiseerd. Voorzitter Nooy deed een dringend beroep op de Spaarndamse bevolking om zo spoe dig mogelijk weer een voltallige vrij willige brandweer te vormen. De voor zitter zette vervolgens uiteen, dat aan alle Spaarndamse verenigingen lijsten gestuurd zuilen worden, waarop alle verlangens kenbaar gemaakt kunnen worden. Dit op verzoek van wethou der D. J. A. Geluk. Het bestuur be reidt bovendien een urgentieprogram ma voor, zoals het wijkcomité Haar lem-oost enige jaren geleden heeft sa mengesteld. Het programma zal ter kennis van B. en W. worden gebracht. Aan het College zal ook gevraagd wor den de Westkolk voor bromfietsers af te sluiten, gedurende de tijd dat daar muziek- en zanguitvoeringen gegeven zullen worden. In samenwerking met het wijkcomité Haarlem-noord zal ge vraagd worden om een betere verlich ting op de Slaperdijk. NIET DUURDER DAN EEN KLEINE WAGEN HOUTPLEIN, HAARLEM. Tel. 13850 (Advertentie) Het verhaal van de „Vijf gebrand merkte vrouwen", een Italiaans-Ame rikaanse co-produktie onder regie van de Amerikaan Martin Ritt, stelt ho ge eisen aan de goedgelovigheid van de toeschouwer. Bij voorbaat (Advertentie) Dit jaar zijn onze collecties wel extra mooi! Allemaal tieners, die de proef met glans hebben doorstaan. Wat wilt U? Het zijn dan ook de beste in hun prijsklasse. Wanneer Uw zoon of dochter in goede merken hun keus mogen doen, zullen zij zeker SLAGEN. HET HUIS MET HET CARILLON GROTE HOUTSTRAAT 49 mans en Aad Stromen, werden daarna verrast. Hun optreden was een even sen sationeel als verrukkelijk evenement. Het derde open doekje was heel terecht bestemd voor Frans Pennarts. Hij ver scheen slechts een paar minuten op het toneel als de dokter, maar hij had er dan ook een uitgekookte creatie van ge maakt. De inzet van het stuk is bijzonder zwak en vervelend. Het daar gepre senteerde theekransje was een slappe bedoening en daarvan waren Rie de Nooyer-Christiansen (de moeder), Toos Hulsbergen Henning-van Zijl (schoon heidsspecialiste) en Agnes Koorenblik (tante) aanvankelijk de dupe. Later gloeiden zij met de prestaties van de anderen mee. Van die anderen leverde Henny Boon in zijn zwaré professorale rol een aanvaardbare creatie. Leintien Brossois kwam met een fikse en lieve dochter, Dick v.d. Engel weerde zich verdienstelijk als de assistent van de professor Dick Kluit wist wel raad met de Don Juan en Hans van Belle sloot derij als de zwarte mecanicien. De goedkope grapjes hebben wij op de koop toe genomen. Het publiek was wild en enthousiast. In zijn openings woord deelde de voorzitter mr. J. A. P. C. ten Bokkel, mede, dat de voorstelling van „De familie Kegge" veel waardering had gekregen. Hij be treurde het, dat de voodstelling kennelijk gestimuleerd had tot plaatsing van het Hildebrand-monument. „Zij zijn direct in de Hout begonnen met het kappen van bomen". En ook hij kreeg een applaus, W. H. HAARLEM, 10 juni De elftallen voor de wedstrijd advocaten tegen het justitiepersoneel, welke op maandag 12 juni om 7 uur op het EDO-terrein ge houden zal worden, zijn als volg't samen gesteld. Advocaten: Boel; mr. Luikinga. Achter: mr. Van Son en mr. Viskil. Midden: mr. Brons, mr. Heimig en mr. Van Koppen. Voor: mr. Oberman, mr. Van Wijk (aanvoerder), Van Wijk jr., mr. Ver- heus en mr. Vermeulen. Justitiepersoneel: Doel: Ortelee. achter: Van der Woude en De Cock (aanvoerder). Midden: Rookhuizen, Menting en Wielart. Voor: Zijlstra, De Boer, Janzen, Koe- brugge en Van der Velden. Het gedeelte na de pauze was vooral aan de woningbouw gewijd. Voorzitter „Vijf gebrandmerkte 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, U. 2, 7, 9.15 u. CINEMA PALACE: vrouwen", volw. 2 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Het mysterie van de man die verdween", 18 j. 2, 7, 9.15 (ook zo.) LIDO:2 ,?Handei ln minderjarigen", volw 2, 7 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 LUXOR: „Vera Cruz 14 j. Zo. 2, 4.15. 7, 9.15 U. Do.-cyclus: „Getuige d charge H Jaar., REMBRANDT: „Spel der sentimenten str. volw. 2, 7. 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 U. ROXY: „De dreiging uit het heelal 14 J. Ma. t.m. do.: „De vergeten patrouille 14 j. 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 u. STUDIO: „Misdadig zwijgen", 14 jaar. 2.15, 7, 9,15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 U. MINERVA: zaterd. en zond. 7 en 9.15 uur: „De grote bedrieger", 14 la®r- Zondag 2 en 4.15 u.: „Pijn en gein in de kazerne", a.l.; ma. en di. 8.15: „Suddenly last summer", volw. Zaterdag 10 Juni Stadsschouwburg, 8 uur: Leerlingenuit voering van de Kennemer Balletstudio. Zaterdag 10 juni Beurshal, Hoofddorp, 7 uur: Prestatie concert muziek- en tamboerkorpsen uit Haarlemmermeer. Kroonzaal Brinkmann, 7.30 uur: Le®r" lingenuitvoering van Aad Plas - van der Zwaai en Jan Plas. Cruquius Museum. Historische Stoomma chines en grote maquetté van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 13.30—17 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103. het voormalige woonhuis van de schil- derlschrijver Jacobus van Ik>oy. Ge opend dag. van 10—12.30 en van 13.30—17 uur; zo. van 14—17 uur. Het Huis van Looy, Kamperlaan: Ten toonstelling „Drie eeuwen prentkunst, keuze uit de verzameling van D. Harting. (t.m. 26 juni). Geopend dag. van 1017 uur. zo. van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur; zo. van 1317 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten, mi neralen. 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkd. beh. maandag van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstr. 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschrift»" Advertentie /.Af. 9111 Nooy zette aan de hand van de kaart uiteen, dat het uitbreidingsplan Kerk- laan-Pol vrijwel voor uitvoering gereed is. Het wachten is nog op de grond verkoop door „Rijnland". Er zullen 23 huizen worden gebouwd door de ge meente, in de woningwetsector, v ur van deze huizen zijn bedoeld als yer" vangende woonruimte voor de huizen die ter uitvoering van het plan gesloopt moeten worden. Op langere termijn zal de school een andere vorm- krijgen en zal de bestaande gymnastiekzaal verdwijnen. De Kerklaan zal via het speeltuintje van de Kleuterschool wor den doorgetrokken tot het huis van de heer Stapel, zodat een soort rondweg ontstaat. De aanwezigen zagen al een „Ronde van Spaarndam" ofwel een „Palingronde" in het verschiet. De hier te bouwen woningen zullen een woonkamer en vier slaapkamers krjjgen. Ze zijn bedoeld voor Spaarn- dammers of oud-Spaarndammers di® door de woningnood uit het dorp ver dreven zijn. Hoewel deze woningen be doeld zijn voor gezinnen van maximaal negen personen, zag het er volgens de voorzitter naar uit, dat er vooral jongs gezinnen met twee kinderen voor in aanmerking zullen komen. In het plan „Grote Sluis" zullen twaalf woningen worden gebouwd in de vrije sector. De administratieve pro cedure is nog niet geheel voltooid, om- dat er mogelijk nog door belangheb benden een beroep zal worden gedaan op de Kroon. Gebeurt dat niet, dan zal ook hier op betrekkelijk korte termijn gebouwd kunnen worden, meende de voorzitter. In dit complex is ook plaats ingeruimd voor enkele winkels. Het gaat hier dus om koopwoningen, die door particulieren gebouwd móeten worden. Op 19 juni houdt het wijkco mité zitting in de Spaarndamse hulp- setretane teneinde gegadigden voor deze woningen in te schrijven. Wie zich dan niet op kan geven, kan dit alsnog schriftelijk b« de secretaresse van het Wijkcomité doen. Een der aanwezigen achtte n'et mogelijk om in Spaarndam rendabele eigen woningen te bouwen. Hij vroeg zich daarom af of er niet een woning bouwvereniging gesticht diende te wor den. De voorzitter van het Wijkcomi té Haarlem-oost deze avond als gast aanwezig vroeg zich af of men niet beter een bestaande Haar lemse woningbouwcorporatie kon 'T schakelen, maar de meeste aanw'c»_ gen leken daar weinig voor te voei" „Dan komen er toch weer Haarf"de mers in onze huizen", zo redenrf^e- men. De voorzitter zegde toe de fffok lijkheden te zullen onderzoeken^,9alf F. W. M. baron van Hövell tot Wes- terflier, die met ingang van 1 jult is benoemd tot burgemeester Haarlemmerliede. Hij heeft vand g een bezoek gebracht aan de ge meente ter kennismaking. en kunstnijverheid. Geopend van 10—17 u. Zon.- en feestdagen 13—16 uur. Kunstzaal „ln 't roede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein, Expo sitie van tekeningen van Harry Prenen (t.m. 30 juni). Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: ere-tentoonstelling Oscar Mend- lik. (T.m. 25 juni). Geopend dag. van 10—17 u. Zo. van 14—17 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland Tot en met 2 juli expositie van schilderijen, tekeningen en plastieken van Josum Walstra. Dag. geopend van 9—17 uur en tijdens de concerten op maan dag, woensdag en vrijdag van 1820 u. HAARLEM, Voor het eindexamen 2e leerkring van de Rijkskweekschool zijn geslaagd de heren: J. J. Mulder, Haarlemmerliede; Fr. v.d. Pieterman. IJmuiden; P. v. Veelen, Zandvoort; D. Wassink, Haarlem. Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur. St.-Antonius; N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 uur, 12 en 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. St.-Jan, A'damstraat: 6.15, 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30 en 11.45 uur, 18 uur avondmis. H. Hart, Kleverpark, 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30, 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H, 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg: 6.30, 7.30, 8.45 H., 10.15, 11.30 18 uur avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieeenheid 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H„ en 12 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H„ en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 7.30 avondmis. ZANDVOORT: Huis in de duinen: 8.45. OVERVEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 u. HEEMSTEDE: (H. Bavo): 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 H., 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O.L. Vrouw Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM 7.30 en 10 H, BENNEBROEK: (St.-Joseph): 6.45, 8, 9.15 H., en 11 uur. zal worden nagegaan of deze 'j,eten koopwoningen niet door zos „pge- eigen bouwers" kunnen worde" trokken. n reeka De rondvraag leverde nog vragen op, die vooral betrekki |onder den op de hier en daar wel (V e„ gebrekkige riolering in Spaar op de nog altijd voortdurende aanwe zigheid van zogeheten ton jFYvwea Ook het vraagstuk van de k|n bestrating in het dorp werd besPr°9® en het bestuur zegde toe een en.an te zullen bestuderen en ter kennis vdii het gemeentebestuur te zuüeiv .9fen&ei1, Advertentie RIJKSSTRAATWEG 145 OSTADESTRAAT 7 BINNENWEG 97 Keuze uit 23 auto's HAARLEM, 10 juni Gistermiddag hield de politie een wilde achtervolging op de 22-jarige kelner L. F. uit Am sterdam. F. had met een kameraad bij een winkelier aan het Spaarne een pick-up gestolen. De kelner vroeg de winkelier een lamp te koop en terwijl de winkelier die lamp opzocht, verborg de kameraad van F. de pick-up onder zijn suède-jasje. De winkelier rook ech ter onraad en waarschuwde de politie. Daarna ging hij achter de twee kame raden aan. Op de Grote Markt kon hij ze aan de politie aanwijzen. De man met de pick-up kon zich niet zo gauw uit de voeten maken en werd aange houden. F. echter nam de benen en liep de Smedestraat in, niet vermoedend, dat een rechercheur uit het politiebureau in die straat intussen op weg was gegaan naar de Grote Markt. De rechercheur nam een duik en wist de kelner tegen te houden. Bij fouillering bleek, dat de kelner ook nog twee gouden hals kettinkjes en twee gouden ringèn had gestolen bij een juwelier in de Grote Houtstraat. Zijn kameraad zag intus sen zijn kans schoon. Hij was op de Grote Markt alleen met de winkelier achtergebleven want iedereen holde achter F. aan. Hij drukte de winkelier de pick-up in de handen en nam de benen. Men heeft hem nog niet kunnen achterhalen. VOGELENZANG, 9 juni In ver band met het aflopen van de ambts periode van mej. R. Donders, die twaan jaren de Graalbeweging als internatio nale presidente heeft bestuurd, is op de Tiltenberg een nieuw bestuur gem zen. Het internationale bestuur van u Graalbeweging is nu als volgt same gesteld: dr. M. Oberhoffer, president- mej. D. Brien, vice-presidente en rnej- B. Milcent, vice-presidente. (Advertentie) Binnenhuis-architectuur Woning-inrichting GR. HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM TELEFOON 11159

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2