Miljoenenzaak SOCRATES de A'damse rechtbank B. Combinatie van goocheme jongen en sloddervos voor Den Bestuur Stormvogels laat zich niet wegjagen Optreden van actie-comité ernstig gelaakt Avontuurlijke Haarlemmers op inbrekerspad in Amersfoort Zilver bij zilver PAUL VLAANDEREN Het O 40 mysterie Nog geen advies over Umond-indeling VONNISSEN IN BOEDAPEST Zware straffen voor priesters Wagtmans ook naar de Tour Kind valt tien meter uit raam „Ik ben een slecht boekhouder" „Niets" DWR-De Gouwe: 2-2 Volleybal-programma RAADSELS ROND OM DODELIJK ONGEVAL Eindexamens van Gem. Handelsavondschool Meisje met been onder auto HAARLEMSE POLITIERECHTER wssm i COIFFURES Bij Hoosovens Italiaanse arbeiders komen morgen AGENTEN OOR EN DUIM GEBETEN Captein heeft bedankt Vader springt het riü ATAX-TAXI 1.2.3.4.5. DINSDAG 20 JUNI 1^ PAGINA (Van onze verslaggever) AMSTERDAM20 juni De zaak Socrates, door velen de grootste zwendelaffaire van na de oorlog genoemd, met als hoofdfiguren, de welbespraakte miljoenen-goochelaar de 50-jarige Amsterdammer Nic. den B. en de ex-onderdirecteur van de Amsterdamse Bank de 48-jarige Bussumer T. H., is vandaag in de gloednieuwe strafzaal van de hoofdstedelijke rechtbank door een speciale kamer onder leiding van de president mr. B. van der Waerden voor talrijke pers vertegenwoordigers en belangstellenden behandeld. Als eerste stond vanmorgen de ex-president-directeur van de N.V. Socrates Bouw- en Handelmaatschappij Nic. den B. terecht. Hem wordt bedriegelijke of eenvoudige bankbreuk, ten laste gelegd. Dat wil in dit geval zeggen, dat hij ter verkorting van de rechten der schuldeisers niet heeft voldaan aan de verplichting tot het houden van een boekhou ding, waaruit de rechten en verplichtingen van zijn N.V. zouden kunnen blijken. Op „bedriegelijke bankbreuk" staat een maximum gevangenisstraf van ten hoogste zes jaar en op de subsidiair ten laste gelegde eenvoudige bankbreuk een maximum straf van één jaar. Vanmiddag stond de tweede hoofdrolspeler in het drama, de ex- onderdirecteur T. H. van de Amsterdamse Bank (welke instelling door de Socrates-affaire een strop van zes miljoen gulden kreeg te incasseren) terecht. Om vijf minuten over half tien kreeg de enigs zins nerveuze Den B. de gelegenheid om te antwoorden op de éerste vraag van de president. Den B. deed dat heel uitvoerig, zoals trou wens bij iedere vraag die hem daarna door de president en zijn verdediger, mr. J. K. M. Mathuisen, werd gesteld. „Mijn best gedaan" Ruim een ton zoek Onjuist W aterpolocompetitie Een chaos In auto van vriend Jn auto van vriend VERGIFTIGDE SLA MOLENDIJK - Dameskapper Minutenlang antwoordt de lange Mek» man op de schijnbaar eenvoudigste vragen. Zó lang zelfs dat de president en raadsman slechts door een resoluut afkappen van de woordenstroom in staat worden gesteld ook zelf nog aan het woord te komen. „U bent in Nederland nooit eerder veroordeeld is het niet", vraagt de pre sident. „Nee. edelachtbare, ik ben wel eens veroordeeld in Ziirich, maar dat leek mil meer een berisning". ant woordt den B. Mr. Mathuisen verklaart dan dat de eventuele inbraak die zün cliënt daar gepleegd zou hebben eigen lijk maar een mislukte studentenstreek was. Daarna ondervraagt mr. Van der Waerden de verdachte uitvoerig over de jaren waarin den B. nog geen direc teur was van de Socrates. De verdachte hangt lange verhalen op die in feite weinig met de zaak uitstaande hebben. Dan komt de periode 1950-'ö5 ter sprake. Pres.: „U bent in deze jaren wel twintig maal failliet gegaan". Den B.: ..Ach. m!1n nositie was wel even zorgelijk in die tijd." Sprekend over de onroerende goede ren van de N.V. zegt Den B.: „Ik ben technisch goed onderlegd. Ik weet er zo wel het een en ander vanaf. De onroerende goederen verkeren in een fantastisch goede toestand." De pre sident merkt hierby op dat er door tal rijke deskundigen wel anders over wordt gedacht. Den B. bestrijdt dit ech ter en komt met namen van personen aandragen die het tegendeel beweren. Komende tot de iegenlyke kwestie stelt mr. Van der Waerden vast: „In vijf jaar tijd heeft u miljoenen méér uitgegeven dan er zijn binnengekomen. U geeft zeker toe dat u al die jaren geen behoorlijke boekhouding hebt bij gehouden." Den B.: „Ik ben een slecht boek houder, edelachtbare, maar ik heb men best gedaan." Pres.: „Heeft u dan niet gezoegd dat iemand anders de boekhouding over nam." Den B.: „Dat heb ik zeker, maar de man aan wie ik dit werk d'ligeerde kon er niet meer uitkomen en heeft de zaak verwaarloosd. Het is tegenwoor dig zo ontzettend moeilijk om goed per soneel te krijgen. Steeds vrfteg ik aan hem hoe het er nu mee stond, maar telkens kreeg ik nul op het rekest, xoen heb ik een andere boekhouder aangesteld maar ook deze man liet het er by zitten." Pres.: „U geeft dus toe dat er alle maal niets van terecht is gekomen." Den B.: Er zat toch wel een bepaalde lijn in mijn boekhouding al is die moei lijk te volgen. „Een bepaalde lijn", vraagt de presi dent dan verbaasd. „U heeft een hele voorraad boeken aangeschaft, waarin buiten de aanduiding debiteuren- of orediteürenboek helemaal niets staat geschreven." Op het tafeltje, waarachter de getuige- deskundiee J. Brautigam (bekend van de zaak tegen het goede heertje) en J. Vonhof hebben plaats genomen, wordt de voorraad maagdelijke boeken te voor schijn gehaaid. Den B. beziet dit alles met "emengde gevoelens en verklaart: ,.Ja. Edelachtbare, ik had eigenlijk een directeur moeten hebben, die de hele administratieve zijde van de N.V. So crates voor zijn rekening zou hebben moeten nemen." En hij herhaalt: „Te- Kenwoo^i" krijg je geen goede krach ten mee"" Mr. van der Waerden bladert dan in een klein kasboekje, waarin wel een poging is gedaan tot het registreren van ontvangsten en uitgaven. Hier in dit boekje", zegt de president, „ontbreekt bijvoorbeeld al een bedrag van ruim een ton. Het houden van een boekhou ding en het opmaken van een balans behoort toch tot de eerste plichten van een koopman." Het verweer van den B. is zeer omslachtig, maar bijzonder vaag. De bank wist alles. De bank kende iedere transactie en was volledig van mijn manipulaties op de hoogte", is tenslotte zijn enig commentaar. „Ha 1 U alle zaken precies in Uw hoofd", vraant de raadsman den B. ver volgens. Het antwoord is ditmaal een kort en krachtig „ja". „Hebt U nooit geaac'it", gaat mr. Mathuisen verder, „laat de boel maar in het honderd lopen?" Verontwaardigd zegt den B.: „Nee. hoe komt u daarbij. Integendeel". En daarmee is het eerste verhoor be ëindigd en krijgt de getuige-deskundige Brautigam het woord. Deze geeft toe dat het speurwerk door lege kas-, debi teuren- en crediteuren boeken bijzonder moeilijk is geweest. Samen met de ge tuige neemt de president vervolgens het rapport door, dat de Rijksaccountants hebben uitgebracht. Hieruit blijkt o.m., dat den B. aan Intersales voor anderhalve ton. aan de Heilige Daad voor twee en een half ton en aan de projecten die uit eindelijk niet zijn doorgegaan (waar onder het Cinerama-project) voor bij na twee en een half miljoen gulden strop heeft gehad. Op de vraag van de president, of de situatie waarin de „boekhouding" van Socrates verkeerde, nadelige gevolgen zou gehad kunnen hebben voor kred'- teuren, antwoordt de accountan: beves tigend. „Iedere bewaking var activa en schulden ontbrak immers." Later zegt hij, dat de gegevens, nodig voor het op zetten van een behoorlijke boekhouding, wellicht wel alle aanwezig waren, even tueel met mondelinge toelichting van B. „Maar aan my is nooit iets ge vraagd reageert dan de verdachte. Intussen bent u er nu wel ongeveer uitgekomen" aldus de president tot de accountant. „Jawel, maar het kan best zijn, dat er nog een paar ton onopge merkt zyn gebleven." De verdediger, mr. J. K. Mathuizen, vraagt, wat de indruk van de accoun tant was omtrent zön cliënt: was hy een goocheme jongen of alleen maar een sloddervos? „Ken combinatie zou ik zeggen" is het antwoord, „De stukken leken in elk geval naar niets." Van links naar rechts: de rechter, de griffier, de ve rdachte, diens verdediger Vervolgens treedt de vroegere boek houder van Den B. als getuige op. Hoewel hy beweert ook goede dingen over zijn vroegere baas te kunnen zeggen, zyn de feiteiyke verklaringen in niet geringe mate belastend. Op de vraag van de president, welke be scheiden hg bij zijn indiensttreding in september 1959 by Socrates had aangetroffen, antwoordt hy met een kernachtig „niets". Hij zou later ook nooit papiere die 'onger dan twee jaar waren, in handen ïebben gekregen. „Het w s daar een janboel". Getuige en verdachte kry- "en daarna een discussie, wanneer laatst genoemde onder enige hilariteit zelfbe wust de vraag stelt: „Was het uw of mfjn taak om de boekhouding in orde te maken?" Waartegenover de boekhouder beweert, IJMUIDEN, 20 juni Zowel het tij dens de vergadering van het actieco mité vorige week vrijdagavond geko zen nieuwe bestuur als het oude be stuur van Stormvogels heeft gister avond afzonderlijk vergaderd. Van het nieuwe bestuur werden geen mede delingen ontvangen. Het oude bestuur heeft in een uitvoerig communiqué zijn standpunt neergelegd. Het beschouwt zich nog steeds als het wettige bestuur der vereniging zolang het zijn zetels niet ter beschikking heeft gesteld. En daartoe heeft het nog geen aanleiding gevonden, nu van de ongeveer 750 stemgerechtigde? leden zich 120 tegen het bestuur hebben uitgesproken. Vol gens het communiqué moet hierbij ge let worden op het feit, dat juist de goedwillende leden deze actievergade ring niet bezochten. Het bestuur hekelt de onjuiste voor lichting, die aan de leden zou zijn ge geven en legt de leiders van het actie comité ten laste, dat zij in de maanden april en mei, dus juist in de periode, waarin het eerste elftal van de vereni ging in ernstig degradatiegevaar ver keerde, ondermijnende acties tegen het bestuur hebben ondernomen en onrust in de vereniging hebben gewekt. De pertinente doordryving van deze actie, zonder contact met het bestuur te willen opnemen, heeft niet alleen de naam der vereniging en haar aanzien buitengewoon veel schade gedaan, maar is mede oorzaak, dat particulieren, die belangstelling hadden voor de belangen van Stormvogels en V.S.V. en dus voor de sport in IJmuiden, zich onmiddel lijk distanciëerden. Spelers, die be langstelling hadden voor Stormvogels, hebben zich na de berichten inzake het actiecomité tot andere clubs gewend. Deze feiten rechtvaardigen, aldus het communiqué, een eventuele schorsing) De KNVB straft wel voor lichtere fei ten, wordt hieraan toegevoegd. Het bestuur heeft geconstateerd, dat de woorden van de heer Burgwal, hoofd ambtenaar van de KNVB al dan niet opzetteiyk door het actiecomité op onjuiste wyze aan de pers en de vergadering zyn meegedeeld. Dit heeft by de heer Burgwal ernstige ontstem- HAARLEM, 20 juni DWR heeft het tegen De Gouwe niet verder kun nen brengen dan eeri gelijkspel, 22. De DWR-ers zetten hun wedstrijd tegen De Gouwe sterk aanvallend in. Uit één van de aanvallen scoorde Jan Sint na een voorzet van Piet de Bruyn. De Gouwe ging op haar beurt in de aan val. De DWR-verdediging werd uit el kaar gespeeld en Van Tilburg benutte één van de ontstane kansen. Hij kwam vrij te liggen en scoorde rustig (11). In de laatste speelperiode wist Van de Boogaerde nog éénmaal voor DWR te doelpunten, terwijl De Gouwe met één man op de kant nog tot de gelijkmaker kwam. Uitslagen heren reserve derde klasse: Neptunus 2—HPC 2 2—5. Dames eerste klasse: RDZ 1DWT 1 1—0. Derde klasse: DWR 1—HVGB, HVGB niet opgekomen. Competitie Kring Haarlem KNZB dames eerste klasse: DWT 4—NJORD 1 1—1. Heren eerste klasse: DWR 3NJORD 2 80. HAARLEM, 20 juni Voor de volley bal-clubs, die deelnemen aan de beker competitie en-of de beginners-competi tie, staan deze week de volgende wed- stryden op het programma: dinsdag, speeltuin Flora bekercompetitie: da mes: VeloxEclecta; DSSOVRA 2. Heren: De Blinkert—OVRA, DSS—WIK, GiosHVS, Gios 2—OVRA 2. Woensdag^ ClOS-terreinen, beginners competitie: Dames, Odio—Aminco, Oran je Zwart—FES. 1 ei en: HSVC 1—Amin co, Energie—SSH; HSVC 2—Nutsspaar- bank; HSVC 3—Ripperda: HSVC 4— HSVC jeugd; SoZa—CCH. Donderdag, speeltuin Flora, beker competitie, Dames: Die RaeckseGios, OVRAExlecta; Gios 2—Onze Gezel len 2, Onze GezellenDie Raeckse. He ren: Energie—WIK 2, OVRA 3—PWN. ming gewekt. Tevens wordt in het communiqué opgemerkt, dat de gehou den bestuursverkiezing volkomen nietig is. Een vertegenwoordiger van het nieu we bestuur, vergezeld van eei rechts kundig adviseur, heeft zich gistei avond tot het oude bestuur gewend en by mon de van deze adviseur voorstellen gedaan om uit de voor de vereniging ontstane impasse te geraken. Het bestuur heeft medegedeeld, dat deze voorstellen schrifteiyk kunnen worden ingediend. BROEK OP LANGENDIJK, 19 juni De 71-jarige W. van Dyk uit Lim- men is vanmorgen levenloos gevonden in een sloot langs de provinciale weg in de gemeente Ouddorp. Het is niet zeker, dat de man is verdronken. Zijn fiets werd reeds zondag 11 juni aan getroffen bij een hoerdery in de nabij heid het rywiel was zwaar bescha digd. De politie neemt aan, dat er een auto over de fiets is gereden, maar beschikt niet over voldoende inlichtin gen om te kunnen vaststellen of het slachtoffer is overreden of verdronken. dat hy de benodigde papieren niet in handen kreeg. „De lopende stukken kwamen my nooit onder ogen." Nog: drie andere accountants treden daarna als getuigen op. Hun verkla ringen komen allen op hetzelfde neer. de boekhouding van Socrates vormde een chaos en zodra iemand trachtte daarin verbetering te brengen, onder vond hy grote tegenwerking. Toen er eens een aanslag voor de vennoot schapsbelasting kwam, van 129.000, nam Den B. onmiddellijk een deskun dige in de arm, om te proberen dit fis cale gevaar te bezweren. Maar ook de ze accountant Kon niet in zijn opdracht: orde te brengen in de chaos, slagen. Enkele schrifelyke verklaringen stem men met deze geluiden overeen. Een getuige schrijft, dat de boekhouder er meer voor de show was. Den B. kon dan zeggen, dat hy een bespreking had met zyn boekhouder. De president komt dan toe aan het psychiatrisch rapport over de verdach te, dat hy overigens strafrechtelyk ge zien van weinig belang acht. Den B. wordt omschreven als intelligent met ddain voor de Hollandse bekrompen heid en een speculatieve fantasie Hy is in.elk geva geen figuur captain of industry. Nadat Den B. zich nog getracht heeft te verdedigen tegen al die eenstemmi ge getuigenissen deelt de president mee. dat de officier het requisitoi zal houden nadat de zaak tegen de ex-on- derdirecteur van jie Amsterdamse Bank zal zhn behandeld. Tot twee uur schort hy de zaak. (De zitting duurt voort) HAARLEM. 20 juni Voor het diDlo- ma 3-jarig'e cursus tevens Middenstands diploma van de gemeentelijke Handels avondschool slaagden de dames Th. A. van Amsterdam, a. Brouwer, P a Burggraaf, E. J. Hoek, G. Hoekstra', D. A. J. den Hollander, E. Jacobs, P. E. Langenberg, C. J. Mulder en S. H. C. Slagtveld: en de heren G. J. v. d. Booren, E. Elsthout, A. C. Gieske, G. v. Haalem, H. Hessels, J. Koren, P. J. v. d. Kort, W. G. Kouwenberg, G. P. M. v. Leuven, W. M. F. v. Meeteren, J. H. Menks, N. Th. Molenkamp, E. A. Postman, R. Reemeyer, E. H. Reyn- ders, D. P. J. Vergers, F. Waasdorp en Ch. Wehnes. Afgewezen werden 2 kandidaten. Voor het diploma 5-jarige cursus slaag den de heren R. Arends, R. Broers, A. van Duyn, B. Koster, A. W. v. Mourik, H. A. J. Niemelier, F. C. Roo- denberg, C. Sikking en J. Veen. Afgewezen werd 1 kandidaat. BEVERWIJK, 20 juni Op de Wa rande werd de 2-jarige M. B. uit Heemskerk, toen zij plotseling de weg overstak, aangereden door een perso nenauto. Met een gebroken been werd zij door de politie naar het Rode Kruis- ziekenhuis overgebracht. en een parketwachter. HAARLEM, 20 juni „Amateur-in brekers met een bedenkelijke mentali teit", noemde de officier van justitie mr. J. van den Oever de vier avon tuurlijke Haarlemmers die zich in de nacht van 1 op 2 april van dit jaar in Amersfoort hadden schuldig ge maakt aan een poging tot diefstal door middel van braak. Twee van de ver dachten, een fabrieksarbeider en een lampenmonteur, beiden achttien jaar oud, stonden gisteren voor de Haarlem se politierechter mr. J. P. Petersen terecht, de anderen, een verwarrpmgs- monteur en een venter, beiden negen tien jaar oud, waren niet verschenen. De jongens wilden liftend naar Nijme gen gaan. Op de vraag van de politie rechter wat zij daar dan wel wilden gaan doen, mompelden de verdachten: „Zomaar, eens kijken". Een lift met zijn allen bleek echter niet zo eenvou dig te zyn en uiteindelijk kwamen zy met trein en bus in Amersfoort, waar zij wat door de stad slenterden en naar een bioscoop geingen. Na de film was het te laat om nog met de trein naar huis te gaan. De hele nacht zwierven de jongens in de stromende regen door Amersfoort. In de vroege Paasmorgen vernielden zy hongerig geworden de luiken en ramen van een consumpt- tietent om wat etenswaren te bemach tigen. De „inbrekers" schrokken ech ter zo van het lawaai van de brekende ruiten dat zij hard wegliepen. Er was voor 15 schade aangericht, die inmid dels is vergoed. Mr. Petersen begreep niet wat de verdachten in Amersfoort hadden ge zocht. „In Haarlem kun je ook naar VELSEN, 20 juni Naar wy verne men is de kans groot dat de drie ge meenteraden in het IJmondgebied geen advies zullen (kunnen) uitbrengen over het voorontwerp van wet op de be- stuuriyke indeling van dit gebied, waar over Ged. Staten van Noord-Holland een standpunt hebben gevraagd. B. en W. van Velsen hebben nameiyk het pro vinciaal bestuur laten weten onmoge lijk een pre-advies aan de gemeente raad te kunnen uitbrengen over deze materie, zolang in het betrokken voor ontwerp twee artikelen, die betrek king hebben op de grenswyziging en het verloop daarvan, hierin niet zyn opgenomen. de film gaan. Er zyn hier acht bios copen. Maar als jullie dan ver van huis uitgaan moeten jullie van te vo ren bedenken of jullie nog naar huis kunnen. Jullie weten misschien wel, dat de treinen 's nachts niet ryden" merk te mr. Petersen ironisch op. Mr. J. van den Oever eiste voor al len een gevangenisstraf van zes weken, waarvan drie weken onvoorwaardelijk en drie weken voorwaardelijk met een proeftyd van drie jaar. „Het doet er niet toe wie het plannetje uitgedacht heeft, jullie hebben allen evenveel schuld" meende de officier van justi tie. Met uitzondering van de verwar mingsmonteur, waren alle verdachten reeds eerder veroordeeld. De politierechter veroordeelde hen tot een geldboete van 40 subsidieair twaalf dagen en een voorwaardelyke gevangenisstraf van drie weken met een proeftyd van twee jaar. Een 27-jarige metselaar uit Haarlem stond terecht wegens joy-riding. Ver dachte had op 28 april van dit jaar een vriend, musicus in een jazz-band, ontmoet en was met hem naar een ca fé in Assendelft gereden. Daar ontmoet ten zy twee kennisjes, die zy later naar huis brachten. De musicus vroeg de metselaar zyn auto even voor te ry den. Verdachte voldeed aan dit verzoek en wachtte daarna geruime tyd op zyn vriend, die echter niet op kwam dagen. Hoewel verdachte geen rybewys had, besloot hij in de auto van zyn vriend naar Haarlem te ryden. In Zaandyk werd hy aangehouden door de politie, die het aarzelende ryden enigszins vreemd vond. „Ik had niet gedronken maar wist daar weg noch steg" verf klaarde verdachte dit ryden. De officier van justitie mr. J. van den Oever sprak van een licht geval van joyriding, maar meende dat ver dachte toch heel wat voorzichtiger had moeten zijn, omdat hy reeds een reeks veroordelingen achter de rug heeft en voorwaardelyk ter beschikking van de regering is gesteld. Hy eiste een geld boete van 60 subsidiair 12 dagen. De politierechter maakte er 60 subsidiair 18 dagen van. VELSEN, 20 juni Tydens het week einde kwam een tuinder, die zyn grond heeft aan de voormalige Kapelweg tus sen Driehuis en Santpoort, tot de ont dekking, dat daar een tiental kroppen sla was gestolen. Nu is een dergelijk verlies nog wel te dragen, maar het ge- vaarlyke is, dat deze kroppen juist met een zwaar vergif bespoten waren, zo dat het consumeren ervan levensgevaar- lyk is. Hierby kan aangetekend wor den, dat volgens deze tuinder alle tui nen in de omgeving met dat vergif bespoten zyn. (Advertentie) VLOTTE VAKANTIE Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 19706 Buslynen 2 - 3 en 4 IJMUIDEN, 20 juni Morgen arri veert by' de Hoogovens de. eerste groep van 27 Italianen uit Sardinië. Zy worden om vier uur by het hotelschip de „Aro- sa Sun" verwacht. Er zullen nog meer Italianen volgen; eens in de veertien dagen zullen plus minus 20 man aanko men, tot een totaal van ruim 200 is be reikt. In Cagliari, de 160.000 inwoners tel lende stad op het eiland Sardinië, heb ben de leden van de groep, allen onge huwde Sarden tussen de 23 en 35 jaar, een korte opleiding gevolgd, die hen reeds enigszins vertrouwd heeft ge maakt met de toestand in Nederland en met het werk, dat hen by de Hoog ovens wacht. Er werden bij Hoogovens ook voorbe reidingen getroffen om een aantal Span jaarden (voorlopig 30) in dienst te ne men. Boedapest, 19 juni (Rtr.) in de Hongaarse hoofdstad zijn vandaag elf rooms-katholieken tot gevangenisstraf fen van by elkaar 58 jaar veroordeeld op beschuldiging van handelingen tegen het staatsbelang. Dr. Oedoen Barlay, een Cisterciënser monnik, kreeg de zwaarste straf, acht jaar. De priester Oedoen Lenard, de enige beklaagde die geen schuld toegaf, is tot zeven jaar en zes maanden veroordeeld. De andere vonnissen zijn: Laszló Emoedi, priester 7 jaar; Endre Foeldi, Jezuiet, 6 jaar en 6 maanden; dr. Laszló Ikvai, priester, 6 jaar; Géza Havas, bissehoppelyk auditor,5 jaar en 6 maanden; Gyula Meranyi, Cister ciënser monnik, 4 jaar en 6 maanden; Gabor Nobilis, statisticus, 4 jaar; Mi- Klos Hontvary, mijningenieur, 3 jaar en 6 maanden; Gyoergy Koelley, pries- ter, 3 jaar; dr. Zóltan Galdi, arts, 2 jaar en 6 maanden. DEN HAAG, 19 juni Twee agen ten moesten zich zaterdagavond in een ziekenhuis laten behandelen, nadat een weerspannige arrestant hen in respe<" öevelyk oor en duim had gebeten. Vl ebben de zelfde avond nog hun diens' voortgezet. een6 cïéT" waren met hun jeep na8f waar een ^kepGortStr»at, ^red^' tier, het nogal S een 21"jange K man had vroeger in^h33^0' *")e n «et café maar na een ruzie met u j "e eigenares5 elders in de stad zyn porygrscuensten aangeboden. Zaterdagavond was hy te rug gekomen om „gram te halen". Al gauw was de enigszins aangeschoten portier met asbakken en ander glas werk gaan gooien. Er moest een tyef de jeep aan te pas komen om de w deman naar het bureau Buitenk te. brengen. Tegen hem is proces-vertok opgemaakt wegens vernieling, verzet en mishandeling. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 19 juni Wout Wag4" mans zal terugkeren in de Tour da France. Hy is vanmorgen telegrafist» uitgenodigd voor een plaats in de h"<r derlandse ploeg om Captein te gaan vf vangen. Wagtmans heeft de uitnodig»"^ aangenomen en heeft o.a. zyn contfS' voor de stayerswedstryd van a.s. do' derdag in het Olympisch Stadion Amsterdam afgezegd. Captein heeft bedankt voor de TÖ'jJ 5 France, omdat hy geen zin heeft v een figurantenrol. „Een uur acht®l„ Jap de France, omdat hy geen zin heeft een figurantenrol. „Een uur acht1-, stand in de bergen zou heel gewo°' voor my zyn. Daar pas ik voor," aldu Capteins commentaar. En Wagtmans? Hij rydt moment®.^ als de beste Nederlander in °j Ronde van Zwitserland en zal nu sb, huiswaarts keren voor het treffen V*1 de nodige voorbereidingen. DEN HAAG, 19 jüni Een eenVjf, jongetje is gisteravond in de Van gendorpstraat van tien meter ho0^e uit het raam gevallen. De vader, et zich een etage lager bevond, is .st kind nagesprongen. Het jongetje rlVLa' met ernstige hoofdwonden in de t p(i- lakliniek te Wassenaar worden opg® j. men. oor zijn leven wordt gevr® De vader mankeert niets. „gr Een elfjarig zusje, dat het kind,® je bed bracht, had het ventje even J" c- vensterbank gezet. Toen het jongeOe j<j- gen het raam leunde schoot de spa'vef letsluiting los en viel het achter® naar buiten. Vijfentwintig jaar geleden werd de scheepswerf „De Rietpol" te Spaarndam opgericht. Gisteren werd het vijfentwin tigste schip te water gelaten, hetgeen met de nodige feestelijkheid gepaard ging. Het was de kotter „Oostende 34" Het schip is 27 meter lang en werd ge bouwd in opdracht van een Belgische reder. Een drijvende bok tilde het schip van de helling en Het het te water. I Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht /N ELK GEVAL PENNANT. VAM Mon NAAR MR. OATiJlV.' TOBY PerjrYATjT /S H/ER GEWEEST. H/O MAAKT MoetUt/KME'OEN VOOR COPYRIGHT SWAN FEATURES

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2