Tweede Kamer doet stap naar bezitsvorming Gepremieerde spaarregeling en winstdeling voor Werknemers Moise Tsjombe spoedig vrij? MODIBO KEITA IN BELGRADO ONTVANGEN Nieuwe beleid aanval op Stalin van Tijdens de oorlog maakte hij zeer ernstige fouten Indonesisch-Nederlands zakengesprek in Rome? Soekarnos woordvoerder weigert commentaar hamol weer vandaag! Soldaat mishandeld door officieren J. J. VAN K00TEN iW'MORRIS before you êuy. Acht gewonden uit Caïro op Schiphol MORRIS Toename terreur in ALGERIJE Grote branden in ANGOLA Bulgaars officier wil vluchten Bevestiging noch ontkenning Het weer Vier weken gevangenisstraf geëist Enige bewolking Na de Sirius"-ramp Katanga niet naar par lemen tszitting Aangestoken door de Portugezen TIJDENS OEFENING IN LA COURTINE WOENSDAG 21 JUNI 1961 85ste JAARGANG No. 30855 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG 21 r Juni - De ttezitsvorming,^litie^ na de oorbg SÏÏXor de K.V.P. hardnekkig k bevochten, zal vandaag weer een stap verder komen. De Twee de Kamer is namelijk aan de replieken toe op de verdediging door drie staatssecretarissen van jiet ontwerp, dat aan werknemers meer kansen biedt om met hun werkgevers een spaarregeling aan te gaan. SOLEX-OTO Minder weerstand mj K ernstopgesprek MOSKOU, 21 juni (U.P.I.) Het orgaan van het rode leger, „Rode Ster", heeft gisteren Stalin de schuld gegeven van de ramp zalige nederlagen, die de Russische legers tijdens de tweede wereld oorlog te incasseren kregen en die het Duitse leger tot voor de poor ten van Moskou brachten. Suède dames- en herenjasjes Veranderlijke bewolking Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 'Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IDmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severfn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents pet millimeter, hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents pet week, 2.65 per maand, 7.90 pet kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Dit laatste kan binnen zekere gren- ten vrij van belasting en van sociale heffingen geschieden voor wat betreft de premie die de werkgever aan zo'n spaarregeling toevoegt. Deze premies zijn afhankelijk van de periode waarin men regelmatig een bedrag van tenmin ste f 390 per jaar spaart. Houdt een werknemer dat vier jaar vol, dan kan hy van deze fiscale voorrechten profi- teren door een premie die tot de helft gaat van het gespaarde bedrag. Loopt het sparen zeven jaar, dan kan de pre mie die de werkgever erbij betaalt hon derd pet. bedragen. Houdt de werkne mer het tien jaar vol, dan kan hy, wan neer zpn werkgever tenminste zover wil gaan, tweehonderd pet. van zijn ge spaard bedrag zonder deze fiscale hef fingen van zijn werkgever er bij krij gen. Behalve spaarregelingen zijn er ook hog winstdelingsmogelijkheden. Deze laatste besparing moet minstens vijf jaar lopen. In beide gevallen wordt ook he voorwaarde gesteld, dat met het geld duurzaam bezit wordt verworven. De Mogelijkheden om met een werkgever ?6n gunstige spaarovereenkomst te slui- «m zjjn het grootst, indien het bedrag v0rdt bestemd voor aankoop van on- r^rend goed. Men kan het gespaarde e°uter ook aanwenden voor de aankoop van effecten en men kan er ook studie Mee financieren maar dit laaste alleen aanvullend. Het bedrag moet dan ver deeld worden over meerdere bestedin gen. Staatssecretaris dr. v.d. Berghe zal hierbij echter de nodige soepelheid toepassen. Hy kon niet zover gaan, dat hij het gehele spaarbedrag alleen voor studiedoeleinden tot deze fiscale begun stiging kan toelaten. Staatssecretaris drs. Schmelzer, die het ontwerp in eerste aanleg verde digde verwacht een aantal van 300.000 Séme™, die per jaar 300-500 gid. (Advertentie) De nieuwe Solex met vol.-automatische koppeling t 395. Houtplein 18-20 - Haarlem - Vel. 12000 AMSTERDAM 21 ju»» De bÜ de ramp met het K L.M.-vliegtuig „Sirius" gewonde stewardess n»eï- Janine Pee lers en zeven van de twaalf passagiers ?»e het ongeluk bü Caïro hebben over leefd, zyn gistermiddag op Schiphol aangekomen. Allereerst stapten de Duitsers H. Schuster en M Denckmann uit het y»»egtuig. Daarna heeft een vorkhef truck de brancards met de zes gewon en uit het vliegtuig geladen. Op deze ffancards lagen stewardess Peeters, de Nederlanders Chr. Fitsch, R. Binkhorst, «Je Engelsman E. Williams en de Duitse Sjevr. Prokopec met haar dochtertje, doorzichtig werden zij in de gereed staande ziekenauto's gedragen, die hen baar het Wilhelminagasthuis in Amster dam brachten. De gewonde passagiers, die nog in jraïro zijn, zullen vandaar direct naar rM woonplaatsen teruggebracht wor- Gezagvoerd r ,1. J. Reynolds, boord werktuigkundige J. Voogt en navigator C. de Gooyer liggen eveneens nog in ziekenhuis in Caïro en zullen daar °g enige tijd blijven. Over de toestand van gezagvoerder cynolds vertelde de heer Denckmann: ïrHi zit rechtop in zün bed en denkt kortdurend aan het gebeurde. Hij kan Se»Ukklg weer goed spreken en is door e commissie gehoord". zullen sparen. Hij weersprak dan ook eet pessimisme van de socialist Den Uyl, die het ontwerp bagatelliseerde en vond dat het neerkwam op een „douceurtje voor de werknemers van vier miljoen belastingbesparing". Hij vindt dit een futiliteit ten opzichte van de negen miljard gld. aan belasting ontvangsten per jaar. ,,U vergeet dat het een middel is om de bezitsvor ming te stimuleren en als het beken de visje om een kabeljauw te vangen", aldus de staatssecretaris. Deze laat ste zei dat wat de socialist er tegen over stelde, nameiyk sparen uit ver mogen dat eerst tevoorsehyn komt wanneer het huidige bezit wordt ver deeld onder de werknemers, averechts zou werken. Daarmede zou bereikt worden dat er wel verdeeld wordt, maar geen bezit gevormd, laat staan duurzaam bezit. Het zou bovendien onrechtvaardig zijn en ook nog nadelige gevolgen heb ben voor onze gehele economie. „De bezitsvorming kunt u niet stimuleren door te hakken aan de top maar door te bouwen aan de voet", was zyn con clusie. Het wetsontwerp heeft ten doel vrywillig sparen aan te wakkeren, waarby het maatschappelijke leven zelf wordt ingeschakeld. De heer Den Uyl was wel voor een goed deel afwijzend, maar de staats secretaris ontdekte bü hem toch min der weerstand dan in het verleden. De heer Koersen (KVP) vindt het sterk bevorderen van het bezit van ef fecten, waartoe het ontwerp kan lei den, bedenkelijk. De staatssecretaris deelt die vrees niet. Hp is van mening dat in de bezitsvorming het effectenbe zit nog een onevenredige plaats inneemt en dat het in het algemeen belang is om dat wat te bevorderen. De protestantse heer Kikkert (CH) hield l.em St. Franciscus van Assisië als toonbeeld van heilige armoede voor ogen. Het bezit is, mits goed beheerd, helemaal geen kwaad, aldus drs. Schmelzer. De heiligen hebben ons veel eer geleerd er een goed gebruik van te maken en er niet aan te hechten. De heer Schmelzer deelde nog mede dat het centraal planbureau bezig is met het verzamelen van cyfermateri- aal om het werk van de Commissie Bezitsspreiding weer op gang te krij gen. Dit zou dan door een interdepar tementale commissie geschieden. Een punt waar velen moeite mee had den is het feit, dat een uitdeling uit de winst of een premiëring van spaar regelingen een onderdeel tormt van de arbeidsvoorwaarden zodat dit aan het oordeel van ryksbemiddelaars blijft on derworpen. Staatssecretaris Roolvink kwam eraan te pas om uit te leggen dat er nu eenmaal nog altiid een BBA (Buitengewoon Besluit Arbeidsverhou dingen) is waarin de ryksbemiddelaars bevoegdheden krijgen inzake primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden De heer Koersen concludeerde dat de bezitsvorming voor de gehele maatschap- py een uiterst belangrijke zaak is. Immers de democratie en het verant woordelijkheidsgevoel van de burgers hangen er ten nauwste mee samen. (Advertentie) *9 «AirVtY HilT' vanaf f 4595.— GARAGE BRINKMANN V^Smedestr. 43-45 - Tel. 11025 - Haarlem llllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIUllINlH111"11 ELISABETHSTAD, 21 juni (Reuter) Dinsdagavond is in kringen, die in nauwe verbinding staan met de Katan- gaanse regering, vernomen dat de „vrijlating op zeer korte termijn wordt verwacht van president Moise Tsjombe, die thans in Leopoidstad door de centraio Congolese regering gevan gen wordt gehouden. Hieraan werd toegevoegd, dat dins dagavond in Elisabethstad bevestiging is ontvangen van de vrijlating van en Katangezen, die tegeiyk met Tsjombe gevangen werden genomen. De regering van Katanga heeft in middels in Elisabethstad A meege deeld, dat Katanga geen deel meer uitmaakt van de republiek de Congo en daarom niet zal meedoen aan de bgeenkomst van het Congolese parle ment op aanstaande zondag in Leo poidstad. Deze bittere mededeling uit Elisa bethstad bereikte president Kasavoe- boe de secretaris-generaal van de erenigde Naties, Dag Hammarskjöld, en alle afgevaardigden van het sinds verleden jaar lamgelegde Congolese parlement, in een formele verklaring van de regering van Katanga. ALGIERS, 21 juni (AFP, Rtr) De laatste dagen is er een opmerkelijke toename van de terroristische activi teit van de Algerynse rebellen, welke in verband gebracht zou kunnen wor den met de Franse beslissing om de onderhandelingen in Evian enige tyd op te schorten. Volgens een gisteravond gepubliceerd communiqué zijn er maan dag bij de incidenten te Djidjelli en Ta- her dertien mohammedanen gedood en vyftig gewond. Zoals gemeld hebben Franse troepen daar het vuur geopend op mohammedaanse betogers. By nieu we betogingen te Strasbourg in het ge bied van Djidella en Taher zijn giste ren drie mohammedanen gedood en 23 gewond. Zes Franse soldaten zyn dinsdag gesneuveld by een aanval van opstan delingen op een militaire post by het Algerijnse dorp Duvivier, ongeveer zes tig kilometer ten zuiden van Bone. Bp een tegenaanval van Franse soldaten sneuvelden negen opstandelingen. Ten zuiden van Philippeville in Oost- Algerye werden een Europese soldaat en zes mohammedanen die in het Fran se leger dienen, door opstandelingen ontvoerd. De Franse troepen vonden la ter de ïyken van vijf der mohammeda nen. In Algiers en Oran ontploften plas tieken bommen. Er vielen geen slacht offers, maar de schade was in een ge val groot. In Algiers werd een mohammedaan, die schuldig was bevonden aan aansla gen met granaten, vorig jaar, ter dood veroordeeld. Zeven Mohammedanen wer den tot dwangarbeid veroordeeld, varië rend van tien tot twintig jaar. Drie wer den vrygesproken. GENÈVE, 21 juni (UPI) Er is nog maar heel weinig hoop dat op de Geneefse conferentie over het stopzet ten van kernproeven resultaten zullen worden bereikt. De Amerikaanse rege- nng heeft gisteren de delegatieleider van de V.S., Arthur Dean, naar Was hington teruggeroepen en later ver klaard dat het nog een „open vraag" is of hij te zyner tyd naar Genève zal terugkeren. Dezp fntn uit Belarado geeft niet alleen een beeld van de ontvangst, die Modibo Keita, de president van Mali, daar onder auspiciën van Maarschalk Tito (in wit uniform in de auto) heeft genoten. Zij geeft ook een indruk van sommige stro- ten in het centrum van de Joegoslavische hoofdstad. MANCHESTER, 21 juni (UPI) v- Het Portugese leger past in N'oord- Angola de techniek van de „ver- schroeide aarde" toe om de Afrikaan- se rebellen uit hun schuilhoeken te verdrijven. Deze inlichtingen zijn door het in Manchester verschijnende blad „The Guardian" ontvangen door mid del van een telefoongesprek met ds. David Grenfell, een baptistische zende ling in Angola. Ds. Grenfell was in de hoofdstad Loeanda toen het gesprek gevoerd werd. Hy zei, dat op verscheidene laatsen in Noord-Angola de graslan den in brand zün gestoken, nu het natte seizoen ten einde loopt, zy'n missie-post in Quibocolo had de domi nee in de steek moeten laten. De Por tugese overheid had hem geadviseerd naar Loeanda te gaaa. „Het gras in de noordelijke streken is twee meter lang. De branden zyn tydens het weekeinde begonnen, zodra de regen ophield", aldus ds. Grenfell. ISTANBUL, 21 juni (Rtr.) Een jon ge Bulgaarse officier heeft gisteren te vergeefs getracht naar Turkije uit te wijken. Hy forceerde een Bulgaarse grensbarrière bij Kapikoele door er met een auto in volle vaart doorheen te ry- den. Hij slaagde erin de auto, een soort Russische jeep, rydende te houden tot op een meter afstand van de grens. Toen hy, kenneiyk gewond, uit de auto- trachtte te stappen, werd hy gevat door soldaten van een wachttoren in de om geving, die waren komen aanhollen. De kritiek verscheen aan de voor avond van de twintigste verjaardag van de inval van de Duitse legers in Rus land. Zq was vervat in een bespreking van de geschiedenis van de tweede wereldoorlog van de hand van maar schalk A. I. Yeremenko, die destijds Russisch legerleider was aan het front bq Stalingrad. Volgens „Rode Ster" heeft de hui dige premier, Nikita Khroesjtsjev, eens geprobeerd Stalin tot andere ge dachten te brengen, maar deze luis terde niet. Een ernstige nederlaag was het gevolg. Stalin", aldus het blad, „beoordeel de de politieke en militaire situatie verkeerd. Hy ging er van uit dat Duits land niet zou overgaan tot een spoe dige schending van het niet-aanvals- verdrag tussen de Sovjet-Unie en het Derde Rijk en daarom verzette hy zich tegen het nemen van spoedeisende de fensieve maatregelen zelfs toen hem ter ore kwam dat Hitler strydkraehten samentrok langs de Russische grens." Yeremenko stelt Stalin ook verant woordelijk voor de ramp aan het front by Kiev in de zomer van 1941. Maar schalk Doedenny en Khroesjtsjev, die toen politiek commissans was van Sta- ROME, 21 juni (UPI) De Indone sische president Soekarno heeft gisteren geweigerd commentaar te leveren op geruchten over geheime contacten met Nederlanders in Rome. „Voorlopig geen officieel commen taar," zei Soekarno's woordvoerder toen hem vragen werden gesteld over dit soort contacten, die onderhouden zouden worden tussen Soekarno en twee vooraanstaande Nederlanders. De woordvoerder wees er nadrukke- ïyk op, dat hy de geruchten bevestigde noch tegensprak. Hy zei dit na een con ferentie met Soekarno en andere Indo nesische functionarissen in een hotel kamer waar een laat ontbyt werd ge bruikt. Naar verluidt zouden sinds enkele maanden geheime besprekingen zijn gevoerd tussen Indonesische rege ringsvertegenwoordigers en afge vaardigden van Nederlandse zaken- kringen, die er verlangend naar zyn dat de normale handelsbetrekkingen tussen Nederland en Indonesië wor den hervat. Volgens de geruchten zouden twee Nederlanders speciaal hiervoor naar Rome zyn gezonden, nameiyk dr. E. van Konijnenburg, onderdirecteur van de K.L.M., en ir. K. Scholtens, ex-employé van de Shell en voormalig lid van het Iraan- se olie-consortium. De Indonesische woordvoerder toon de zich zeer geïnteresseerd in deze ge ruchten en vroeg of er in de Neder landse pers melding van was gemaakt. President Soekarno die zaterdag uit Belgrado in Rome arriveerde ver trekt vandaag met zyn gevolg naar To kio. „Deze ontmoetingen zy'n niet nieuw, volgens UPI, aldus een Nederlandse zegsman in Londen. Hy legde er de nadruk op: „Er zyn er al eerder ge weest, maar strikt particulier. Er is niets officieels aan". De zegsman verklaarde dat in vele gevallen de Nederlandse zakenlieden „persooniyke vrienden van Indonesi sche ambtenaren" zyn en deze om die reden bezochten. Sovjet-Unie Premier Khroesjtsjev is onderscheiden met de Orde van Le nin en de Hamer en Sikkel-medaille in goud wegens zyn aandeel in de totstand koming van de ruimtereis van Joeri Gagarin. De by behorende versierselen werden de premier opgespeld door pre mier Brezjnev. (UPI lin, vroegen de dictator verlof een te rugtrekkende beweging te maken om niet nog meer verliezen te lyden. Op een geheime zitting van het twintigste congres van de Russische communistische party in 1956, deel de Khroesjtsjev al mee, dat hy Sta lin persoonlyk vanaf het front had op gebeld om de terugtrekkende bewe ging voor te stellen. Stalin wilde het telefoontje niet zelf aannemen en liet Malenkov antwoorden, dat de Rus- siche troepen zich moesten ingraven. Het gevolg hiervan was dat een Rus sische divisie werd vernietigd en dat de gehele linkeroever van de Dnjepr in het oosten van de Oekraine verloren ging- Yeremenko besprak de heldhaftige verdediging van Smolensk en Moskou, die de Duitse „Blitzkrieg" tot staan bracht en leidde tot het tegenoffensief in december 1941, dat de Duitsers naar het westen terugdreef. Hoewel de vroegere Russische minis ter van defensie, maarschalk Georgi Zjoekov, een grote rol heeft gespeeld in de verdediging van Moskou en de stryd om Stalingrad, werd zyn naam in Yeremenko's artikel niet genoemd. Zjoe kov leeft thans teruggetrokken in een tuinstad van Moskou, werkend aan zyn memoires en het leven leidend van een landedelman. (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking, maar slechts hier en daar enige lichte regen. Overwegend matige westelyke tot zuidwesteiyke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Zon: 4.20-21.04. Maan: 13.48-1.12. Ook morgen droog en overwegend zonnig. Zwakke tot matige zeewind. Temperatuur in de middag 17 a 18 gr., zeewater 15 gr. Vooruitzichten: redelijk strandweer met zon, maar nog een frisse zeewind. (Advertentie) Station Weer temp. temp gisteren Luxemburg vrijw. onb. 22 10 Hams licht bew. 24 11 Bordeaux onbew. 30 17 Berlijn zw. bew. 20 12 Frankfort licht bew. 25 8 München licht bew. 22 11 Zllrich zw. bew. 24 15 Genève half bew. 29 15 Wenen geh. bew. 23 12 InnsbrucK licht bew. 27 15 Athene zw. bew. 27 Rome onbew. 34 18 Madrid onbew. 33 17 max. min. neersi 24 uur 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Een charmante Deense „Vikinge" deelt in Parijs smgrrebrgd uit aan politie-agenten. Een aardig gebaar, dat zeer op prijs werd gesteld Een en ander gebeurde in het kader van de Viking-week, die de Scandinaviërs momenteel in de Franse hoofd stad hebben georganiseerd. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 juni „U heeft zich niet ingeleefd in de oefening. U had er rekening mee moeten houden, dat dit een bravourstubje was van de „vüand". Dit zei de president van het Hoog Mili tair Gerechtshof gistermorgen tegen een 41-jarige majoor, die vorig jaar 30 september tydens een oefening in La Courtine met een eerste luitenant een soldaat heeft mishandeld. De advocaat fiscaal, mr. J. de Zaaier, eiste in deze „weinig verheffende zaak" tegen beide beklaagden een gevangenisstraf van vier weken en voorwaardelyk ontslag uit de militaire dienst. De majoor had hoger beroep aangete kend tegen het krügsraadvonnis (vier weken gevangenisstraf en ontslag) om dat hy de straf te hoog vond. De audi teur-militair van de krijgsraad had het beter geoordeeld, dat de zaak van de luitenant, die zich by het vonnis had neergelegd, ook in hoger beroep zou worden behandeld, omdat het optreden van beide officieren zo nauw met el kaar samenhangt. Op de bewuste avond reden de beide beklaagden in hun jeep door het oefen terrein toen plotseling een derde wagen hen achterop kwam. De chauffeur van deze jeep, die geheel in strijd met de spelregels groot licht aan had probeer de de beide wagens van de weg te druk ken. De majoor, die zag dat het een jeep van zijn bataljon was, wond zich (Van nze weerkundige medewerker) DE BILT, 21 juni De langste dag is er. Hedenmiddag om half vyf be reikt de zon weer Vt hoogste punt bo ven de Noorderkeerkring, hetgeen voor ons het begin van de officiële zomer betekent. Na een kleine storing, die met veel bewolking passeerde, klaar de het vanmorgen snel op, zodat het een zonnige entree van de kalenderzomer werd. Wy blyven aan het noordelijk vleik van een groot hogedrukgebied, waar langs af en toe een oceaanstoring met enige bewolking snel naar het oosten trekt. Regen van betekenis is ook mor gen niet te verwachten en door de aanhoudende westeiyke wind komt de temperatuur niet veel hoger dan 20 graden. zo op over het gedrag van de chauffeur, dat hy toen de wagen eenmaal was idem gereden, de soldaat, die in het struikgewas probeerde te ontkomen, in het gezicht sloeg. Hy ging daar mee door ook nadat de chauffeur had gezegd tot de „vijand" te behoren en in op dracht te handelen. De advocaat-fiscaal vond het „ergens wel te begrijpen", dat de officier in een driftbui de sol daat een pak slaag had gegeven, maar het is kwaiyk dat hij daarna de luite nant niet heeft verhinderd de soldaat te slaan en te schoppen. „Alle omstan digheden in aanmerking genomen acht te de advocaat-fiscaal het juist, dat de beide officieren een zelfde straf zou worden opgelegd. De raadsman van de majoor stel de dat de getuigen te goeder trouw hadden overdreven. De ontvellin gen aan het gezicht en de lichte kneu zing aan zyn knie had de soldaat vol gens hem opgelopen toen hij vanuit zyn jeep in de raamstruiken dook. „Men moet het gebeurde in het licht van de omstandigheden zien en die waren toen in La Courtine zeer moei- ïyk. Myn cliënt heeft een enorme dienstyver en ook voor zyn minderen heeft hy steeds alles gedaan wat mo- geiyk was. Op het ogenblik heeft hij een rustige functie wat voor hem gezien de persooniyke omstandighe- den veel beter is. De raadsman vroeg de gevangenisstraf voorwaarde lijk op te leggen of te veranderen in detentie en zyn cliënt ook niet te ver oordelen tot ontslag uit de dienst. Voor de eerste luitenant trad diens commandant als verdediger op. „Deze officier is al jaren uitsluitend belast geweest met de zorg voor het wagen park van het bataljon en het geven van ry-instructie. Hy heeft daardoor weinig ervaring met velddiensten en staat volkomen vreem. tegenover vij and" en buitgemaakte jeeps. Hy heeft een onvoldoende opvoeding gehad als officier en dat is niet zyn fout," aldus de raadsman, „Moet deze jonge offi cier nu negen maanden na het gebeur de nog met vier weken gevangenisstraf worden gestraft?" Uitspraak 11 juli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1