In het LANGEVELD groeit goed geoutilleerd badcentrum „Ge hoeft alleen maar ja-ik-wil te zeggen", zei de pastoor Daar komen de boomschenders aan SOLEX ?Zs°- mm Toegangswegen voor auto's, brommers en fietsen HARDEBELT SLEUTEL WEG? Vader en zoon samenop muzikaal podium Dubbel feest in Overveen Duindamseslag voor plaatselijk gebruik Heemsteedse ouden van dagen heerlijk dagje-uit „DE SLEUTELSPECIALIST" verklaard Gemeentezaken qI dus EEN DROEVE HERINNERING UIT 1882 n AT AX-T AXI 1.2.3.4.5. ZATERDAG 24 JUNI 1961 PAGINA 3 NOORDWIJK, 24 juni Na de Tweede Wereldoorlog heeft het Bociaal toerisme in ons land en overal elders een enoime vlucht genomen Een grote categorie mensen zoekt naar een rustige plaats om het jachtige leven, vooral van de steden, voor een poosje te ontvluchten. Een van de meest gewilde plekken is nog altijd het strand, waar men zich, mits het er niet al te druk is, zo heerlijk kan uitleven. Luieren en een duik in zee zijn even zovele plezierigheden, die een verblijf aan de kust zo aangenaam kunnen maken. Het valt echter niet te miskennen dat het strandleven zich hoofdzakelijk concentreert in de badplaatsen, die voorzien zijn van de nodige accommodatie en per trein, auto of bus gemakkelijk bereikbaar zijn. Van een rustig strandleven is hier dan ook vaak geen sprake meer. In dit verband is het bijzonder jammer te moeten constateren, dat tot heden nog grote delen van onze kuststrook buiten de recreatie sfeer zijn gebleven. Als voorbeeld valt te noemen de ongeveer vijftien kilometer lange kuststrook tussen Noordwijk en Zandvoort, groten deels behorende tot het grondgebied van de gemeente Noordwijk. De van oudsher bestaande onverharde toegangspaden naar het strand de Duindamseslag en de Halfwegse Schulpweg welke ter hoogte van Noordwijkerhout en De Zilk zijn gelegen, zijn voor het grote publiek een te grote hindernis om een bezoek aan het strand aan trekkelijk te maken. Bovendien heeft het gemeentebestuur van Amsterdam sedert 1951 met succes pogingen aangewend om het gedeelte Halfwegse Schulpweg dat door zijn waterwinningsgebied loopt, van de wegenlegger te doen afvoeren, hetgeen sedert kort een feit is geworden. Accommodatie Strandbeveiliging ONBEWOONBAAR NAAIMACHINES Grote Houtstr. 181 - Haarlem II Olm voor het Proveniershuis moest en zou sneuvelen Grondverkoop door Grote Gasthuis ff Om aan de dringende behoefte aan recreatieruimte tegemoet te komen beeft het gemeentebestuur van Noord wijk in overleg en samenwerking met de provincie plannen ontworpen voor de stichting van een nieuw badcentrum in het Langeveld. De eerste en onge twijfeld belangrijke vraag was waar het nieuwe badcentrum in het Lange veld diende te verrijzen. In feite had men de keuze tussen een uitbreiding van de bestaande onverharde Duindam seslag of de aanleg van een geheel nieuwe toegangsweg naar het strand, meer naar het noorden. Vele bespre kingen zijn aan dit vraagstuk gèwpd, onder meer met het Staatsbosbeheer, htl Hoogheemraadschap van Rijnland, provinciaal bestuur van Zuid-Hol land, en de gemeentebesturen van Noordwijkerhout, Hillegom, en Lisse. Na afweging van de verschillende be langen, vooral ten aanzien van het ach terland, en voorts rekening houdend met de wensen van Rijnland, is de keus tenslotte gevallen op de aanleg van een nieuwe toegangsweg naar het strand, de zogenaamde Langevelder- slag, ongeveer uitmondend bij kilome- terpaal 75. Met deze slag die - door de provincie is aangelegd en thans nog be staat uit een rijwielpad en een afzon derlijk voetpad, zijn in het bijzonder de bloembollengemeenten Hillegom, Lisse en omgeving gediend, die voordien van een behoorlijke strandverbinding ver stoken waren. De Duindamseslag daarentegen heeft zijn betekenis hoofdzakelijk voor de ge meente Noordwijkerhout en voor een gedeelte voor de in het Langeveld ge legen kampeerterreinen. Ondanks de mindere belangrijkheid wordt deze slag De maquette van het badcentrum Langeveld, zoals de Noordwijkse ontwerpers het zich gedacht hebben. Links bovenaan de kustlijn en onderaan rechts een ruim parkeerterrein. De dikke zwarte lijn midden door de maquette stelt de weg voor van het Langevelder Slag naar zee. Het wordt een landelijke autoweg. Van de bebouwing treft men het dichtst bij zee een café-restaurant met terras. Het terras zet zich overigens landinwaarts voort. Op deze wandelplaats maar ook terzijde daarvan met de langgerekte vorm wordt een aantal dagwinkels ge bouwd. Achter het langgerekte complex dagwinkels komt een fietsenparkeerplaats. Vanaf de autoweg gaat in noordelijke richting, achter langs de fietsen parkeer plaats, een rijwielpad in de richting Zandvoort. Het duinlandschap in het Lange veld, waar op het ogenblik een nieuw badcentrum wordt aange legd. Ter plaatse van de afsplitsing van het rijwielpad naar Zandvoort (op onze foto vaag zichtbaar) maakt de autoweg een ruime lus. De werk zaamheden zijn op het ogenblik in volle gang. door het gemeentebestuur van Noord wijk zeker niet verwaarloosd. Er zal namelijk een rijwielpad van drie meter en een voetpad van twee meter breed worden aangelegd, zodat de liefhebbers van het zogenaamde „stille strand toöh hun hart kunnen ophalen. Boven dien wordt aan de duinvoet een par keergelegenheid geschapen, die ruimte biedt aan ongeveer 150 auto's. De accommodatie echter zal in hooid- zaak gericht zijn op de Langevelder- slag. Exploitatie van beide slagen is financieel gezien ten enenmale onmoge lijk gelet op de enorme investeringen, die een behoorlijke accommodatie vergt. Het streven is dus om het massaie strandbezoek naar de Langeveldersiag te leiden en het achter ons liggend sei zoen heeft de noodzakelijkheid van deze slag reeds op ondubbelzinnige wijze aa getoond. Het is echter dringend ge wenst dat enige voorzieningen worden getroffen teneinde een goede accommo datie te scheppen voor de bezoekers. Het plan voorziet in de bouw van een aantal dagwinkels waar allerlei artikelen gekocht kunnen worden ten dienste van sport en spel, terwijl in dit verband ook gedadht is aan ijs- en patates-friteszaken. Voorts voor ziet het plan in de oprichting van een café-restaurant. De bebouwing is in het plan geprojecteerd en gegroe peerd rondom een groot terras aan de uitmonding van de slag. Dit terras vormt enerzijds een zinvolle beëindi ging van de naar het strand voerende wegen en paden en anderzijds een verspreidingspunt voor het strandpu- bliek. Dan is nog de mogelijkheid openge laten voor de oprichting van een bad en strandbedrijf. Aan de stedebouw- kundige M. Hartman te Hilversum is inmiddels opdracht verstrekt de nodige ontwerpen voor de dagwinkels te maken. Om tot de volledige ontsluiting van het recreatieterrein aan de Langevel dersiag te geraken is het uiteraard noodzakelijk deze slag ook voor het autoverkeer open te stellen, wat weer met zich brengt de verbetering van de toeleidingswegen en de aanleg van een parkeerterrein. Moeizame onderhande lingen hebben tot het resultaat geleid, dat vanwege de provincie het bestaan de rijwielpad wordt gereconstueerd tot een autoweg van zes meter, terwijl het voetpad wordt gewijzigd in een rijwiel pad. Met de reconstructie is intussen een aanvang gemaakt en te verwachten valt, dat de autoweg nog dit seizoen voor gebruik wordt opengesteld. Over wogen wordt of in het belang van de veiligheid tevens nog een afzonderlijk voetpad noodzakelijk is. De toeleidings wegen zijn of worden door en voor reke ning van de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout verbeterd. Noordwijk heeft de verbetering der wegen het af gelopen jaar reeds voltooid, terwijl Noordwijkerhout een gedeelte van de wegen, welke op zijn territoir zijn gele gen, in uitvoering heeft genomen. Ook met de aanleg van een parkeerterrein aan de zeezijde van de Langeveldersiag is een begin gemaakt. De gemeente Noordwijk heeft hiervoor een krediet beschikbaar gesteld van 230.000.-. De grootte van de parkeerplaats bedraagt ongeveer 15.000 m2 en is geschikt voor de plaatsing van 600 auto's. Een andere zorg welke de gemeente Noordwijk op zich genomen heeft is die van de strandbeveiliging en het politie toezicht. Voor wat betreft de strandbe- beveiliging kan worden gerekend op de bereidwillige medewerking van de Noordwijkse Reddingsbrigade, die zal worden geassisteerd door leden uit Noordwijkerhout. Het valt toe te juichen dat er in Noordwijkerhout zo veel be langstelling blijkt te bestaan voor het menslievende werk van deze brigade. Om het werk van de strandwachters mogelijk te maken heeft de gemeente raad van Noordwijk een krediet van 7400.— beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van een reddingsvlet met motor, voor zuurstofapparaten en voorts voor alle andere tot het reddings wezen behorende materialen, waarmee een bedrag is gemoeid van 7600.—. De brigade ontvangt daarvoor van de gemeente jaarlijks een subsidie van 2000,—. Tenslotte worden nog vermeld de open bare werken, die voor rekening van de gemeente Noordwijk getroffen moeten worden. Te denken valt hierbij aan de aanleg van het terras, waarlangs de dagwinkels en het restaurant zijn ge projecteerd, aan de aanleg van de be- dieningsweg achter de dagwinkels, aan de verzorging van de afvoer van huis- houdwater en faecaliën, aan electrici- teitsvoorziening en watertoevoer. Het water zal rechtstreeks worden toege voerd vanaf het Langeveldse pompsta tion, terwijl de elektriciteitsvoorziening wordt veilig gesteld middels een voe dingskabel vanaf het nabijgelegen ra diostation „Nora". Globaal geraamd komt alleen al het recreatie plan Lange veldersiag de gemeente Noordwijk op een investering van ruim een miljoen gulden te staan. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HEEMSTEDE, 23 juni De Heem- steedse bejaarden hebben gisteren onder fraaie weersomstandigheden hun jaarlijkse uitgaansdag gehouden. Des morgens om tien uur zette het Heem- steedse gezelschap 'n totaal 425 dames en heren met tien bussen vanaf het traditionele vertrekspunt aan de Haven koers in zuidelijke richting, nagewuifd door burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard. Zoals altijd was het doel van de tocht tot het laat ste moment „geheim" gehouden, maar een keurig verzorgd programma dat aan iedereen werd uitgereikt, bracht aan het licht, dat het Wassenaarse die renpark de plaats van bestemming zou zijn. Maar alvorens Wassenaar werd be reikt stonden de bejaarden nog ver schillende interessante bezienswaardig, heden te wachten. Via de Bollenstreek arriveerde men in Scheveningen, waar vanzelfsprekend de gelegenheid bestond de nieuwe pier in ogenschouw te nemen. Een rondrit door Den Haag was het volgende programmapunt, waarna men 's middags om 12 uur het einddoel bereikte: het Wassenaarse Die- renpark. Onder het genot van een heer lijk kopje koffie met gebak, konden de bejaarden op hun verhaal komen en de stemming liet daarbij niets te wensen over. Na de koffiepauze werd in het restaurant van het Dierenpark een voortreffelijk diner geserveerd en na aldus de inwendige mens te hebben versterkt, werd de rest van de middag in het Dierenpark doorgebracht. Voor de bejaarden die slecht ter been waren, stonden ponnywagentjes klaar, zodat iedereen van de verschillende attrac ties in het park kon genieten. Om zes uur werd het sein voor het vertrek ge geven en anderhalf uur later kwam het gezelschap na een voorspoedige tocht weer in de thuishaven aan. Het was een prachtige dag geweest, waarop de Heemsteedse bejaarden mede door de goede zorgen van de begeleidsters, weer met heel veel genoegen konden terugzien. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM, 23 juni Aan de Haar lemse raad wordt voorgesteld het pand Ged. Raamgracht 11 rood onbewoon baar te verklaren. De woning verkeert in een dergelijke toestand, dat zij niet meer bewoonbaar kan worden geacht of gemaakt. B. en W. delen de raad mede, dat zij de eigenaar en de bewo ner van dit voorstel op de hoogte heb ben gebracht. HAARLEM, 23 juni Nu de riolering in de Middenweg vrijwel vernieuwd is, vragen B. en W. de raad om een kre diet van 138.000 om deze straat te kunnen asfalteren. Voor het vernieu wen van de huistelefooninstallatie van het stadhuis en het gebouw van Open bare Werken wordt een krediet ge vraagd van 184.000. B. en W. stellen de raad voor om 1440 m2 gronds aan de Nijverheidsweg en de Izaak Ensche- deséweg voor 23,10 per m2 te verko pen aan de N.V. Automobiel Maat schappij v. h. Gebroeders Houtkoper, die er een garage, annex kantoorruim te, kantine e.d. met een eventuele bo venwoning wil bouwen. Voorts vraagt het College 12.300 voor het aanleggen van een rijwielstalling bij het gebouw van Sociale Zaken aan de Raamsingel. (Advertentie) alle merken mime keuze Dinsdag 4 juli is het voor het echt paar L. N. Weijers-van Rooijen in Hillegom een bijzondere dag. Die dag zijn ze namelijk zestig jaar getrouwd. Zowel de bruidegom als de bruid herinneren zich die trouwdag nog heel goed, want het was allemaal wat ingewikkeld. De bruid woonde in Lisserbroek en hoorde ónder de pa rochie van Lisse. Daar werd dus in de St.-Agatha het kerkelijk huwelijk gesloten. Het burgerlijke huwelijk kreeg zijn beslag diezelfde ochtend en moest feitelijk in Hoofddorp ge schieden, omdat Lisserbroek onder de gemeente Haarlemmermeer res sorteerde. Maar Hoofddorp was wat ver en daarom trok men naar het raadhuis van Hillegom, waar de brui degom woonde. Daar fungeerde wet houder A. Topper als de ambtenaar van de burgerlijke stand. Maar met al dat reizen en trekken kwam het bruidspaar te laat in de kerk van Lisse. Pastoor Klekamp stond al geruime tijd, kant en klaar, te wachten op het bruidspaar. En hij begroette de jongelui in de sa cristie met de woorden: „Ge hoeft alleen maar ja-ik-wil te zeggen en dan doe ik de Mis". Dat ja-ik-wil is overigens de inzet geweest van een gelukkig huwelijk, dat gezegend werd met veertien kinderen, van wie er twaalf nog in leven zijn, een en negentig kleinkinderen en zes en twintig achterkleinkinderen. De bruidegom heeft tot zijn 75ste jaar gewerkt, eerst bij de firma Schilpzand, later bij Goemans-Prins. Het echtpaar woont nu reeds 33 jaar op „Slagers-Welvaren", maar dat zal niet lang meer duren, want het zal zijn intrek nemen in het nieuwe bejaardentehuis „Bloemswaard". Voor het diamantenpaar zal het ex tra feest worden, omdat een dochter met haar man zal overkomen uit Australië, waarheen zij in 1951 is ge ëmigreerd. Het diamanten bruidspaar L. „Ja", zegt de bruidegom, „de fa milie is groot geworden, en toch zijn we maar met ons tweeën begonnen". Hij is nu 85 jaar, een man, die met veel humor over zijn ervaringen weet te vertellen, een der oprichters van de Katholieke Arbeidersbeweging in Hillegom, die zich in het verenigings leven zeer verdienstelijk heeft ge maakt. De bruid is 82 jaar. Zij be weegt zich door het huis, alsof zij nog geen 70 is, maar buiten de deur waagt zij zich niet zover als haar llllllllllllllflIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIimilllllllllllllllllllllllllllllllllilHIIIIIIIIIIIIIIK Roland de Beer, achter de vleugel, krijgt instructies van zijn vader, Anton de Beer Maandag 26 juni wordt in de ge meentelijke concertzaal te Haarlem de slotuitvoering gegeven van het Haarlems Muziekinstituut. Een bij zonderheid is daarbij, dat volgens het programma vader en zoon De Beer samen zullen optreden. De heer Anton de Beer is geen onbekende in het Haarlemse muziekleven. Hij is onder meer dirigent van het Konink lijk Mannenkoor Caecilia en van het Haarlems Gemengd Koor, terwijl muziekliefhebbers hem ook kennen als bespeler van het befaamde 31-toonsorgel van prof. Fokker. De zoon is de 11-jarige Roland, een leerling van mevrouw Fr. Brackman- Hoogewerf. Volgens de gegevens „een zeer begaafd ventje, dat reeds op zeer jeugdige leeftijd bezeten werd door de muziek". Hij zal maan dagavond de solist zijn in het piano concert van Haydn. De cadensen in de verschillende delen van dit con cert zijn door de vader speciaal voor zijn zoon geschreven. Roland de Beer, die behalve piano ook viool speelt, werd vorige week 11 jaar. Het pianoconcert van Haydn, dat een half uur duurt en dat hij uit het hoofd speelt, wordt begeleid door het orkest van het Haarlems Muziek Instituut onder leiding van Anton de Beer. derde kortgehalsd en breed geschouderd, en door zijn zwaren lichaamsbouw ver boven zijn beide metgezellen uitstekende, de vierde einde lijk in meer dienende hou ding, den drie anderen ter zij gaand. Dat is de burgemees ter van Haarlem met zijn desonkundigen, die gave pronkbomen voor wormste- Waarlijk, er is niets nieuws onder de Haarlemse zon. Ter wijl wij ter redactie het trieste lot der Span jaardslaan en de dood van vele bomen in Hout en Plantsoen betreuren, komt meneer Blankwater uit de Waldeck Pyrmontstraat bin nen Hij legt glimlachend een boekje op ons bureau, een brochure van twintig bladzijden, geschreven door v. VI. (Van Vloten, de schoonvader van Frederik van Eeden), waarin de auteur stelling neemt tegen een boomkapperij in die dagen. Dat was in de tachtiger jaren. In 1882 moest namelijk de prachtige olm sneuvelen, staande vóór het Proveniers huis in de Groote Houtstraat. Dat was teveel. Boom-lievend Haarlem stond op z'n kop. De brochure verscheen. De titel was niet mis: „Boomschen ding bij raadsbesluit. Ter uit vaart en herdenking van den zoo noodeloos gevelden olm" Om de kleinsteedsheid van Haarlems (toenmalige!) be- stuurderen te laken, ver scheen er trouwens nog een ander, op deze zaak betrek king hebbend, hekelgeschrift: „Het Poortje" van Frederik van Eeden. Op de eerste pa gina van Van Vlotens bro chure is het meteen raak „Telken voorjaar kan men langs Haarlem's straten en wegen een drie- of viertal manspersonen zien ronddwar- relen. Een daarvan, blijkbaar de hoofdpersoon, van middel bare gestalte in effen zwart gedost, een tweede van ge- lijlse gestalte en kleedij, de len, dat bij een storm de olm misschien om zou waaien en zijn winkel aan de overzijde zou vernielen. et commentaar van de schrijver? Wij lezen: „Deze (de burgemees ter) had, gelijk ieder verstandig, op geen boom schending belust mensch ge- - daan zou hebben, den zwak- kig en levensgevaarlijk uit- hoofdigen bloed maar te za- maken, en die zich jaarlijks gen, of 't hem niet in zijn bol onledig houden, de ronde te doen, om te zien, waar ergens wat hoog en fraai hout te kappen valt. Daar komen de boomschenders aan, zegt hi t weinig met hun streven in genomen publiek, als het hen ziet naderen, maar al te wel wetend, wat ze weer in hun schild voeren". De schrijver verhaalt dan de treurige ge schiedenis van „die lommer rijke pronk der Grote Hout straat, de lust en vreugde van Haarlem's stedelingen en be zoekers, de prachtige iep of olm voor 't Proveniershuis". Doch wat geven daar zo schrijft hij een rooiziek gemeentehoofd en zijn des- onkundige raadslui om? En de auteur onthult, hoe een zwakhoofd een koopman naar de burgemeester was gesneld om angstig te vertel- lei H haperde en hij liever eens naar zijn gezondheid zou la ten kijken, daar die zoo ge vreesde boom stellig minder ziek was dan hij en zijn kin deren en kleinkinderen ge wis overleven zou, liet men hem ongekrenkt voortgroey- en. In plaats van dat echter wist hij de vreugde nauwe lijks te verhelen, door die zoo welkome onverhoopte klacht aan zijn op boommoord belust gemoed verschaft; hij nam onmiddellijk den schijn aan, reeds lang zelf een kwaad oog op het zoo gevreesde voorwerp gehad te hebben, en aanvaardde met het in nigst genoegen het ingediend verzoek om omverhouwing, tot voorkoming van alle scha de aan klagers persoon, huis- en winkelwaren. Hij brengt het des overeenkomstige voorstel, met andere van soortgelijken aard, maar van minder gruwzame, natuur- schendende strekking, voor den Raad, en 't wordt daar met die andere ter loops meê goedgekeurd". Volgens de schrijver is Haarlem in rep en roer. In de sociëteit „Trouw moet blij ken" vraagt men zich af: „Hoe komt het den burgemeester bij zijn helaas maar al te be kende ongelukkige zwak om bomen te laten omhakken, in de hersenen, zulk een voor' stel voor den Raad te bren gen, en dien Raad dat goed te keuren? Kan hij nu zelfs dien iep, zoo fraai, zoo gaaf en krachtig, niet ongedeerd laten? En dat alleen omdat een door den storm verbijs terd zwakhoofd dat ver langt?" Er volgden ingezon den stukken in de kranten, maar niets scheen te helpen. En de gemeenteraad kreeg wat toen nog mogelijk was een veeg uit de pan. In de brochure heet het: „Twaalf van de twintig tegenwoordige raadsleden ongelukidg waren juist vijf van de ver standigste afwezig bleken onnoozel genoeg, zien door deze hersenlooze praatjes uit Edel-Achtbaren mond te ia- ten vangen". Hier zuilen wij het bij la ten. De olm is verdwenen. En ofschoon er enige belangrijke verschillen tussen toen en nu aanwijsbaar zijn, kunnen ons gemeentebestuur en de heer Dorresteyner althans uit le ren, dat zij in ieder geval 'n Haarlemse traditie niet schen den. Hun tegenstanders doen dat evenmin. Weijersvan Rooijen uit Hillegom. man, die nog trouw ter kerke kan gaan. In de Hillegomse St.-Martinus wordt 4 juli een plechtige H. Mis op gedragen. 's Middags kan iedereen van drie tot half vijf feliciteren in café Koper aan de Weeresteinstraat. MWIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllltlllllWIBIIIIMIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIi Voor de heer G. J. J. M. Eldering, Zijlweg 13 te Overveen, zal het be gin van de juli-maand belangrijk worden. Maandag 3 juli hoopt hij 65 jaar te worden, een dag later, dins dag 4 juli, zal hij veertig jaar ver bonden zijn aan het bouw- en schil dersbedrijf P. Rijnierse en Zn, waar van hij thans eigenaar-firmant is. De heer Eldering is geboren en ge togen in Bloemendaal. Na zijn schooi en praktijkopleiding kwam hij op 4 juli 1921 als technisch medewerker in dienst bij het bedrijf van zijn oom, de heer S. Rijnierse. Deze was toen eigenaar van het in 1793 gestichte be drijf, dat een van de oudste aanne mingsbedrijven in de gemeente Bloe mendaal is en voortkwam uit het timmerbedrijf van Willem Horststok. Toen de heer Rijnierse overleed, werd het bedrijf voortgezet door twee firmanten, de heren A. J. F. Koelen en G. J. J. M. Eldering. Sedert het overlijden van de heer Koelen in ok tober van het vorig jaar is de heer Eldering enige firmant-,igenaar. In de wereld van het bouwbedrijf vervult de heer Eldering verschillen de belangrijke functies. Reeds vele jaren is hij penningmeester van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Aannemers- en Patroonsbond. Tevens geeft hij veel van zijn tijd als voorzit ter van de Stichting vakopleiding voor het bouwbedrijf. Van de Ver eniging van Nijverheidsonderwijs aan de Kleverparkweg is hij secretaris. De Koninklijke H.F.C. heeft in de heer Eldering nog steeds een enthou siast supporter, die maar zelden uit en thuiswedstrijden overslaat. Vele objecten, niet het minst in de gemeente Bloemendaal, zijn door de jubilaris zelfstandig of in samenwer king met anderen uitgevoerd. Uit vroeger tijd noemen wij de bouw van Huize Duinlust, het toenmalige ka tholieke bejaardentehuis, dat thans als Marine-hospitaal fungeert. Ande re belangrijke werken, uit de laatste jaren, zijn enkele landhuizen in de omgeving, het hoofdkantoor van de Hoogovens, verschillende laboratoria en dienstgebouwen. Ook zijn veel op drachten voor schilderwerk uitge voerd. Onder meer aan de L.T.S., de nieuwe huishoudschool aan de Garen- kokerskade en Hin. Uiteraard is er ook veel werk uitgevoerd elders in ons land. Ter gelegenheid van het jubileum is er dinsdag 4 juli een receptie, 's middags tussen drie uur en half vijf in hotel Roozendaal te Overveen. Vooraf is er een huldiging door het personeel, dat zaterdag 8 juli een uit stapje maakt. HAARLEM, 23 juni B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de regen ten van het St.-Elisabeth's Gasthuis te machtigen een perceel grond in Heems kerk te verkopen aan de huidige pach ters. Het stuk grond is 9260 ca. groot en zal voor 9.000 verkocht worden. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3