Yvonne Harms is drievoudig Haarlems tenniskampioene Cees Nieland prolongeerde titel heren enkelspel Grote chaos op Centraal Station te Amsterdam Jubileumdemonstratie van de Kennemer Turnkring Roode Kruis Haarlem viert vijftigjarig bestaan Met receptie en expositie Z°'n zilt in TWIN! je wm halvegare! Ben Gieske wint handicaprit Sirs r™# Niemand weet meer wanneer de treinen vertrekken Kind overleden na spelen met vuur MAANDAG 26 JUNI 1961 PAGINA 13 Wielrennen Waterpolocompetitie HPC verliest na een Voorsprong van LZC Meer kantoorruimte voor Heemsteeds Energiebedrijf Aanwinsten katholieke leeszaal Haarlem CHAUFFEUR VERDRONKEN Grote belangstelling op de speelweide bij Noorder Sportpark Expositie Dutch Swing College Band viel tegen Testwedstrijden voor beroepschauffeurs Gemeentezaken Geslaagd voor E.H.B.O. Onderwijszaken Eindeixamens r.-k. Avondmulo Eindexamens Sacnta Maria KLM moet 350.000 dollar betalen Beroep tegen schade vergoeding verworpen HAARLEM, 26 juni Zondag werden op de banen van het tennispark „Wim bledon" in Overveen met de vijftien eindstrijden het toernooi om de Haar lemse tennistitels besloten. Cees Nieland Prolongeerde onbedreigd zjjn titel en ham de beker voorgoed mee naar huis. want het was voor de derde maal achter een dat de Bloemendaal-speler deze- fraaie prestatie leverde. Yvonne Harms Van de HLTC speelde een zeer sterk toernooi en nam liefst drie titels voor baar rekening. Bij de heren vielen de Verrassingen in de kwart- en halve- eindstrjjden. Henk Reus, vorig jaar fi nalist. werd gewipt door de Haagse Ken- hemerlyceum-scholier O. Bando met 6-4 *n 6-2 en Fred Neelissen werd gepas seerd door Hans Steffelaar, die in drie Sets met 6-3, 6-8 en 6-4 Neelissen de baas bleef. De vechtlust van Hans Stef- felaar, die in deze titelstrijd op de voor grond trad, kwam sterk tot uiting in de halve-eindstrijd tegen O Bando, waar- In de HLTC-ers liefst 7 matchpoints overleefde en tenslotte met 5-7, 8-o '-5 de finale bereikte. In deze ein'f* A Was Steffelaar, die overigens ge gesproken single-speler is, teg bfieland kansloos: tweemaal n;. j liet Yvonne Harms In twee sets de dames Schoorl en C v. d. Broek achter zich. In de eindstrijd kon inevr M. Gaus Yvonne niet verontrusten en met 6-1 en 6-2 wen* dit duel beslist. Overigens was het bereiken van een finaleplaats in het A-toernooi vopr mevr. Gaus een uitstekende prestatie, want vorig seizoen speelde mevr. Gaus nog in I de B-afdeling. Het HLTC-duo T. den Hartog en H. "leus hebben de titel in het herendubbel- Snel van hun oudere tegenstanders S. Okker en H. Borgerding, zeker niet cadeau gekregen: 6-3, 3-6 en 6-4. Het da- ■mesdubbel was een volledige HLTC- l aangelegenheid, waarbij Yvonne Harms en Mieke van der Vaik Bouwman het moesten opnemen tegen het geroutineer de dubbel mevr. S. Ottolini en mevr. G. HAARLEM, 26 juni Ben Gieske heeft de zesde en tevens laatste rit ,an ,,De Kampioen's" zomercompetitie, me zondag over een afstand van vijf- hen ronden als een handicapwedstrijd m het ,,Van der Aartsportpark" werd Verreden, in zijn voordeel beslist. Hij kwam afgescheiden van zijn concurren ten aan de finish. In deze handicapwedstrijd vertrok Kaam van kop en hij wist geruime tijd de leiding te behouden. Maar tenslotte moest Kaam toch voor Gieske, die als en "er laatsten was vertrokken en Over Handgraaf. Schenk en Nijssen haar de leider wipte, het hoofd buigen. De uitslag luidt: 1. B. Gieske, 2. A. Koonings, 3. G. Nijssen, 4. B. Schenk, 5. S. Handgraaf, 6. Kaam, 7. K. Geusen broek, 8. M. Rutte, 9. H. van Steyn. Algeheel winnaar van deze zomercom petitie werd Hans van Steyn. De eind- 0 "vr Iuidt: 1- H- van Stéyn, 27 pnt.; Rutte, 20 pnt.; 3. A. Koonings 19 git-; 4. B. Schenk 17 pnt.; 5. en 6. Philippo en R. Krijgsman, 15 pnt.; en 9. A. Ruys, S. Handgraaf en Leuffen, 14 pnt.; 10, 11 en 12. G. Nns- *en, W. Wagner en Kaam, 13 pnt. Ook de C-klassers reden een han- flicapwedstrjjd en daarvan was het Resultaat: 1. Wolfers, 2. Plus, 3. De Clerk. 4. Uttien, 5. Handgraaf, 6. Bars, 7. Blom. 8. Stevens, 9. Van der Pol, 10- Gebhardt. 1 ERaar?nA zomercompetitie C-klasse: Sl'toven?VUPnt" 2- Blom 47 pnt.; 3. 6. Uttien 28 pnt'. ;4'6 VpiuSd27 pnt 7 PRai Bij de jeugdklassers was De' Ruvter Weer eens de snelste en liet De Haan Schenk, Schouten en Verdonschot in de- volgorde achter zich. De Ruyter werd °ok algeheel competitiewinnaar. Haarlem, 24 juni HPC heeft in wedstrijd tegen LZC een voorsprong •an 32 prijs moeten geven en werd slotte met 73 verslagen. De wed- ?trijd werd voor de tweede klasse he- g® in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede gespeeld. HPC moest het "lellen zonder Johan Bontekoe, die jjjet de zwemploeg naar Duitsland is, maar HPC had nog wel een tweetal Reserves om te wisselen. De Leidena- *en wisselden niet, want zij versche den met slechts 7 spelers. Nadat Timmermans LZC aan de leiding had geholpen, maakte Termeer gelijk en w'iers bracht met een achterwaarts Jjehot de stand op 32. Hans Slooten maakte gelijk, maar het was weder- 0rn Wiers, die de stand in het voordeel y»n HPC bracht. Nadat van iedere Ploeg een speler het water was uitge stuurd werd van doelen verwisseld. De Leidenaren hadden toen de HPC faktiek goed door en zij schakelden Wiers op de midvoorplaats uit. Ouwer- kerk maakte gelijk en Krijgsman gaf J-2C de leiding. In de laatste periode boeketen de Heemstedenaren geen Succes met schieten, aan de andere jfant echter werd het doel door Ouwer- jjerk, Timmermans en Slooten door boord, zodat met de stand 37 het 'eed geleden was. HPC heeft nu 3 wed strijden gespeeld en 4 punten. LZC 4 PUnten uit 4 wedstrijden. In Stoop's ••ad in Overveen was De Zijl A, voor de tweede klasse, de gast van HVGB 1 dat door Boon een 20 voorsprong nam. Berman maakte er in de tweede periode 21 van, waarna Boon het water werd uit gezonden en de derde periode met de stand 21 n een spelersminder heid voor HVGB werd ingezet. Het deerde HVGB echter niet, want Kok schoot voor HVGB raak en de ploe gen kwamen weer compleet in de strijd. Een opzwembal van Klipp be tekende 41 en daarna voerde Ho- geland de voorsprong op tot 61 tvaarbjj bet bleef. De Haarlem-dames hebben voor de bveede klasse in Amsterdam gespeeld legen ADZ 1 dat met 41 verslagen werd. In de eerste helft kwam Haar- -m met 20 voor door Thea Holsken bu Nel Goedhart. Met de stand 12 Werd er gedraaid. In de tweede helft Waren het dezefde Haarlcmspeelstevs Qle de eindstand op 14 brachten. -Waterpolo-uitslagen: competitie KNZB: Reserve derde klasse heren: HVGB 3-HZC 2 0—3: HPC 3-VZV 2 ,7r-1; HPC 2-Haarlem 2 7—0. Vierde klasse; NVA 1-LWV 1 2—3. Steffelaar. Ook hier won de jeugd, zij het met veel moeite: 7-9, 6-3 en 6-4. De overheersende rol van de HLTC in het Haarlemse tennis kwam nogmaals ter sprake in het gemengd dubbelspel, waar in vier clubgenoten elkaar de titel be twistten. Met Hans Steffelaar versloeg Yvonne Harms mevr. Ottolini en Tonme den Hartog met 6-4 en 6-3. In het B- en C-toernooi gingen de ti tels voornamelijk naar de jcugfbge weinig nieuwe kandidaten en bovendien was de inschrijving zeer schraal, in het hiiznnder voor de dubbelspelen in het A-toernooit Wij konden het dan ook waarderen dat de voorzitter van het dis trict, de heer S. Okker, bij de prijsuit reiking mededeelde dat een tweetal deelnemers in het vervolg niet meer in de C-afdeling mogen uitkomen. Als men in deze richting verder gaat zal moge lijk de waslijst van deelnemers in het C-tournooi spoedig slinken. Waarderende woorden had de heer Okker onder an dere voor wedstrijdleider H. Abma, die zoals de voorzitter mededeelde in geen Week warm eten had gehad, door zijn streven naar een vlotte afwerking van het programma. De belangrijkste resultaten luiden: A-toernooi, H.E.: L. Verhoef versl. H. v. Buuren 6-2. 5-7, 6-4; J. Kuyten versl. J IJspaard 7-5, 6-1; O. Bando versl. H. Borgerding 6-1, 6-8, 6-1; F. Neelissen ver sl. R. v. d. Broek 12-10, 6-3. Kwart-eindstrjjden: C. Nieland versl. L. Verhoef 7-5, 6-2; A. den Hartog versl. J. Kuyten 6-0, 6-4; O. Bando versl. H. Reus 6-4, 6-2; H. Steffelaar versl. F. Neelissen 6-3, 6-8, 6-4. Halve-eindstrijden: C. Nieland versl. A. den Hartog 6-2, 6-1; H. Steffelaar versl. O. Bando 5-7, 8-6, 7-5. Eindstrijd: C. Nieland versl. H. Steffe laar 6-2, 6-2. D.E. kwart-eindstrijden: mej. Y. Harms versl. mej. D. Schoorl 6-1, 6-2; mej. C. v. d. Broek versl. mej. A. Vink 7-5, 6-4; mej. Y. Verbeek versl. mej. G. Nijssen 4-6, 6-4, 6-4; mevr. M. Gaus versl. mej. A. Broekers 6-4, 6-3. Halve-eindstrijden: mej. Y. Harms versl. mej. C. v. d. Broek 6-4, 6-1; mevr. M. Gaus versl. mej. Y. Verheek 7-5, 6-3. Eindstrijd: mej. Y. Harms versl. mevr. M. Gaus 6-1, 6-2. H.D.: S. Okker/Borgerding versl. Wout/Groenland 6-2, 6-3. Halve-eindstrijden: Den Hartog/Reus versl. Nieland/Barend 6-2, 6-1; Steffe- laar/Noppen versl. S. Okker/Borgerding 6-3, 8-6. Eindstrijd: Den Hartog/Reus versl. Steffelaar/Noppen 6-3, 3-6, 6-4. D.D., halve-eindstrijden: mevr. S. Otto- Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Kennemer Turnkring werden op de Speelweide bij het Noor der Sportpark demonstraties gegeven. De jongens klommen in een klimpaal en lieten feestballonnen los. lini/mevr. G. Steffelaar versl. mej. D. Schoorl/mevr. M. Gaus 4-6, 7-5, "-4; mej. Y. Harms/mej. M. v. d. Valk Bou- man versl. mevr. F. Hiddinga/mej. 1. Groot 5-7, 6-1, 6-4. Eindstrijd: mej. Harms/mej. v. d. Valk Bouman versl. mevr. Ottolini/mevr. Steffelaar 7-9, 6-3, 6-4. G.D., kwart-eindwedstrijden: mej. Harms/'Steffelaar versl. mej. Nijssen/S. Okker 6-1, 6-3; mevr. Ottolini/Den Har tog versl. mej. Scherpenzeel/IJspaard 6-2, 6-2; mej. v. d. Valk Bouman/Reus versl. mej. Beunder/v. Buuren 6-1, 6-4. Halve-eindstrijden: mej- Harms/Steffe- laar versl. mej. Schoorl/Nieland 6-3, 6-2; mevr. Ottolini/Den Hartog versl. mej. v. d. Valk Bouman/Reus 6-1. 7-5. Eindstrijd: mej. Harms/Steifelaar ver- si. mevr. Ottolini/Den Hartog 6-4. 6-3. B-toemooi, H.E., kwart-eindstrijden: A. v. Tiel versl. N. Geurink 6-1, 4-6, 6-1; R. de Graaff versl. H. v- Splunter 6-2, 6-3; E. Jasper versl. A. v. .euven 6-2, 6-0; J. v. d. Veer versl. N. Vreeken 6-2, 6-3. Halve-eindstrijden: R. de Graaff versl. A. v. Tiel 6-3, 4-6, 6-4; J. v. d. Veer versl. E. Jasper 4-6, 8-6, 6-4. Eindstrijd: J. v. d. Veer versl. R. de Graaff 3-6, 6-3, 6-0. D.E., halve-eindstrijden: mej. M. v. Rappard versl. mej. M. Houtkooper 6-2, 6-2; mej. J. Smids versl. mej. I. Groot 6-2, 4-6, 6-3. Eindstrijd: mej. M. v. Rappard versl. mej. J. Smids 4-6, 10-8, 6-3. H.D., halve-eindstrijden: Muschter/Ne- derkoorn versl. v. Rooden/Goossens 6-3, 4-6, 6-4; Jasper/Bosman versl. Geurink/ Gaus 6-4, 6-4. Eindstrijd: Jasper/Bosman versl. Muschter/Nederkoorn 6-2, 2-6, 6-2. D.D., halve-eindstrijden: mej. Hout- kooper'/mej Broekers versl. mej. Schaap/mevr. Borgerding 6-2, 6-4; mevr. Knuyt/mevr. Leenderts versl. mej. Schmeink/mej. Simon v. Leeuwen 6-2, 6-3 Eindstrijd: mej. M. Houtkooper/mej. Broekers versl. mevr. Knuyt/mevr. Leenderts 6-2, 6-2. G.D., halve-eindstrijden: mevr. v. Beeck Vollenhoven/Ottolini versl. mevr. Abma/Haastert 6-3, 6-1; mej. Broekers/ Kuyten versl. mej. Cobelens/v. Tiel 6-4, 6-1. Eindstrijd: mevr. v. Beeck Vollenho ven/Ottolini versl. mej. Broekers/Kuy- ten 6-2, 6-4. C-toernooi, H.E., kwart-eindstrijden: A. Koster versl. J- Spee 6-4, 6-3; R. v* Pampus versl. R. Rote 10-8, 6-2; R. v. d, Graaff versl. W. v. d. Bree 6-3, 6-3; H. Blokker versl. B. Beerling 10-8, 6-0. Halve-eindstrijden: A. Koster versl. R. v. Pampus 6-2, 7-5; H. Blokker versl. R- v. d. Graaff 6-2, 5-7, 6-4. Eindstrijd: H. Blokker versl. A. Koster 1_0 0-4 6-2 D.E.'halve-eindstrijden: mej M. v. Rappard versl. mej. M. Fahrenfort 6-1, 6-0; mej. F. Beunder versl. mej. Y. Seijl- houwer 6-2, 6-1. Eindstrijd: mej. M. v. Rappard versl. mej. F. Beunder 4-6, 6-2, 6-0. H.D,, eindstrijd: Reinalda/De Graaf versl. Jansen/Goudsmit 6-1, 6-0. D.D., eindstrijd: mej. Seylhouwer/mej. v. Braam versl. mej. Beets/mej. v. Den deren 6-3, 613. G.D., eindstrijd: mej. Beets/v. d. Graaff versl. mevr. v. d. Hof/Francken 6-1, 3-6, 8-6. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Commissie voor Kinderfeesten op Koninginnedag te Spaarndam, is het vrijdag en zaterdag groot feest geweest op en rond de Westkolk. De kermis zorgde voor een heel eigen sfeer in het dorp, terwijl beide dagen 's avonds onder meer ringwedstrijden werden gehouden. On onze foto een van de deelnemers, die de ring uit de schaats probeert te steken. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 26 juni Er heerst thans een complete chaos op het Cen traal Station te Amsterdam. Niemand (d.w.z. van de treinreizigers) weet wanneer er een trein vertrekt. Het spoorboekje is in dit opzicht volstrekt onbruikbaar geworden. En eigenlijk dienen de Ned. Spoorwegen de bezit ters ervan de aankoopprijs te restitu eren want men kan op de dienstrege ling van de Spoorwegen in het geheel niet meer aan. Het vervallen laten van treinen is aan de orde van de dag en dat geldt vooral voor de treinen Am sterdam-Haarlem-Alkmaar, die men niet verder dan tot en van Haarlem laat lopen zodat de vele Amsterdam mers, die bij de Hoogovens werken, voortdurend moeten overstappen. Het spoorwegpersoneel wordt volko men onverschillig onder de huidige, schandelijke toestand en kan het blijk baar helemaal niet meer schelen of een trein al of niet te laat vertrekt en óf de trein zelfs wel vertrekt. Als men op het C.S. vraagt hoe laat een be paalde trein vertrekt dan krijgt men steevast een antwoord als: „Dat moet u maar afwachten!" We maakten zon dagmiddag dit nog mee toen we ver trokken met een trein zonder aanwijs bare redenen tien minuten te laat in de richting Haarlem, zelfs zondag- middags lopen de weinige treinen nog niet op tijd en we aan de conducteur vroegen waarom de trein te laat ver trok. „Daar heeft u niets mee te maken," zo was zijn waarlijk hoogst onbeleefde antwoord, „dat bepalen wij!" Of met andere woorden: „U mag nog blij zijn dat de trein vertrokken is, we kunnen hem net zo goed niet HEEMSTEDE, 24 juni De kantoor ruimte van de gemeente Gas-, Duin water- en elektriciteitsbedrijven in Heemstede moet uitgebreid worden. Die uitbreiding sluit direct aan op de be staande kantoorruimte en is onderge bracht in het voormalige zuiverhuis. De nieuwe ruimte zal worden bestemd voor de kassier en de ambtenaar, die belast is met te woord staan van het publiek. Ook zal die ruimte benut worden voor het plaatsen van dossierkasten. Het bestaande kantoor voor de boek houding en de administratie biedt al geruime tijd onvoldoende ruimte voor het aldaar te werk gestelde personeel. Aaanvankelijk hebben B. en W. ge tracht een oplossing te vinden door een ingrijpende verbouwing van het kantoor. Dat bleek echter te kostbaar te zijn en daarbij ook niet aan de ge stelde eisen te voldoen. B. en W. heb ben daarom besloten plannen te laten uitwerken voor een geheel nieuw kan toor aan de Cruquiusweg naast het toe komstige politiebureau. De verwezenlij king van die plannen zal echter nog wel de nodige tijd vergen. Daarom hebben B. en W. besloten over te gaan tot bovenstaande tussenoplossing. Zij' vra gen de gemeenteraad tot uitvoering daarvan te kunnen overgaan een kre diet van 12.000, B. en W. vragen ook een krediet voor de bouw van kleedruimtes met douches op het Gemeentelijk Sport park. Vorig jaar waren daartoe reeds kredieten van 25.984 en 15.000 ge voteerd. Intussen gewijzigde en verbe terde plannen maakten het extra-kre diet noodzakelijk. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 212.000 te verlenen voor het bouwrijp maken van het terrein ge legen binnen de herziening van het uit breidingsplan in onderdelen „Plan Ri vierenbuurt en Ipenrode". Over dit ter rein, nu nog eigendom van de N.V. Van Tubergen te Haarlem, zullen B. en W. van Heemstede binnen korte tijd kunnen beschikken. De totale kosten van het bouwrijp maken van het terrein waaronder de aanleg van de riolering' wegen, trottoirs, plantsoenen en riool waterzuiveringsinstallatie worden be groot op 212.000. Brinton: Moord in het Lagerhuis: Bet- teridge: Spionnen schaakmat; Christie: Het mysterie van Sittaford; Fabricius: Mijn Rosalia; Van Kampen: Hart zonder haat; Kirst: Morgen is het leven anders; Knap: Appels in het gras; Monsarrat: Het schip dat van schaamte verging; Panhuysen: De Pornograaf; Rijdes; De burgemeester; Searls: De hemel wordt te klein;; Searls: X-F 18, de roman van een testpiloot: Steinbeck: De verdoolde bus; Van Veldhuizen: De wilde eenden; Visser-Roosendaal; De Swanenplsats; Wilson: Het tweede leven van Meg Eliot. DE KWAKEL, 26 juni Zaterdag is de 29-jarige Kool wonende Hoofd weg 11 alhier met een tractor te water geraakt en verdronken. De heer Kool die buschauffeur was bij Maarse en Kroon zou zijn vrije dag gaan beste den met het helpen bij hooi binnen halen bij de veehouder W. van Doorn aan de Dwarsweg; hij zou de tractor besturen. Door onopgehelderde oorzaak is hij met tractor en al van een pro visorische brug geraakt en onder de tractor in het water terecht gekomen. Hoewel omstanders zo spoedig mogelijk het slachtoffer hebben bevrijd, bleken de levensgeesten reeds geweken. HAARLEM, 26 juni Een van de actiefste onderafdelingen van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond, de Kennemer Turnkring, heeft zaterdagavond zpn 50-jarige bestaans- periode afgesloten met een goede jubi- ieunidemonstratie. Jammer dat bp dit optreden een tekort was aan echt man nelijk turnen. Het geheel zou ongetwij feld de kwalifica „zeer goed" ver diend hebben. Was er oorspronkelijk een teleurstelling dat dit optreden in het openbaar niet op de Grote Markt mocht plaats vinden, met de keuze van de Speelweide nabp het Noorder Sport park was men achteraf toch uiterst te vreden. De belangstelling op de nood- tribune en rondom de met hekken af gezette werkruimte was groot. Boven dien was de deskundigheid van de ge middelde toeschouwer hoger dan men ooit in het centrum van de drukke bin nenstad op zaterdagavond zou mogen verwachten. Fier wapperde de grote Kringvlag aan de hoge mart to n Bato's Drumband links en de trotse dragers van de vereni.gings- vlaggen reclitj van de tribui-e gedisci plineerd binnen traden. De kleine Kring- vlag, gedragen door een vertegenwoor diger van de 75-jarige Gymn. Ver. „Concordia", werd geëscorteerd door vijf Haarlemse bloemenmeisjes. Hierna huppelden de kleuters van verschillende verenigingen onbevangen over het gras om te laten zien hoe zij op die leeftijd spelend leren turnen. De iets grotere jongens voerden vrij over lage banken de hun gegeven opdrach ten uit en lieten vervolgens hoog in de klimpalen feestballonnen los. Voor de grootste jongens en meisjes waren al gemene springnummers ingelast. Een lust voor het oog van een ieder. Bij de bondsoefeningen viel vooral de hoge waarde voor de lichamelijke vorming te waarderen. De hoofdnummers van deze avond werden door de dames gedemon streerd. Goed klassikaal l^rug, waar bij de instructie van de steeds wisse lende leiding van zeer grote invloed bleek te zijn, dikwijls zeer goed tur nen aan brug-ongeiijk en op even- wichtsbalken prachtige ritmische oefe ningen met en zonder gereedschap van S.S.H., Sparta, Olympia, Tumlust en Concordia. Node misten wij deze avond het le nige zwaaien aan de rekstok en een spectaculair springnummer van de he ren. Aan brug, waarop negen heren de monstreerden, waren bovendien niet al len zo goed gedisponeerd om het wer kelijke peil van de Turnkring te kunnen weergeven. Bato's Drumband sloot, veel later dan gepland was, de avond met een uitste kende show. Daarin was een nieuw ele ment verweven met twaalf in rood, wit en blauw gekleurde kleding gestoken, zich ritmisch bewegende dames. HAARLEM, 26 juni Een aantal feestelijke samenkomsten bij de viering van het gouden jubileum van het Roo de Kruiskorps is zaterdag begonnen met eeij receptie in en een expositie voor het gebouw van het Roode Kruis aan de Paviljoenslaan. In het gebouw recipieerden de kolonne-commandant dokter VV. C. Kors, de toegevoegd of ficier P. C. Westera, de voorzitter van het Roode Kruis J.J. Jurissen, de plaatsvervangend pelotonscommandant dokter P. de Smit, de dames N. van de Wardt-Kikkert (leidster afdeling helpsters) en H. Degenaar-Boele van Hensbroek, alsmede jhr. W. A. Beelaerts van Blokland en J. Schipper, allen bestuursleden. Eerst werd gerecipieerd voor de ko- lonneleden en hun echtgenotes, later op de middag kwamen er tal van genodig den. Ettelijke honderden belangstellen den hebben hun gelukwensen aangebo den. Dit deden onder meer de commis saris der Koningin in Noordholland, dr. J. M. Prinsen, de burgemeester van Bloemendar' dr. D. H. Peereboom Vol ler en de wethouder mevrouw mr. J. Soheltema-Conradi van Haarlem. De directeur van de G.G. en .GD., dokter D. Heymans, bood namens de Ongevallendienst een spalkenbrancard aan. Voorts werd het woord gevoerd door de heren K. H. R. Meinema, hoofd van de dienst Bescherming Bevolking, J. W. Th. Fibbe namens het adoptie comité Bejaarden, J. C. Corver namens het Kringbestuur Noordhoiland en het hoofdbestuur van het Roode Kruis en dr. W. H. Geursen namens het Gewes telijk commando van het Roode Kruis korps. Allen getuigden van hun. warme waardering voor het vele en mooie werk, dat de leden van het R.K.K. op basis van vrijwilligheid gedurende een halve eeuw hebben verricht tot heil van de lijdende mens. Op het grasveld aan de Paviljoens laan voor het gebouw van het Roode Kruis werd een expositie gehouden van het materiaal van het R.K.K. Bij elk der onderdelen werd een toelichting ge geven over wat zulk een onderdeel presteerde. Alleen de keuken kon men BLOEMENDAAL, 26 juni De Swing College Band, welke na de jong ste ontwikkelingen nu alleen uit beroeps musici bestaat, speelde zondagavond in het Openluchttheater te Bloemendaal. De ritmische sectie bestaat uit Arie Lighthart, banjo, Bob van Oven, bas en Lu Sanet, drums, terwijl de melodische sectie in handen is van de leider-klari nettist Peter Schilperoort, trompettist Oscar Klein en Dicky Kaart, trombone. De band, die de zogenaamde oude stijl (Dixieland) beoefent, was zondagavond niet zo bijster gelukkig. Ondanks de be kwaamheid, waarmee de heren hun in strumenten hanteren, kwam men col lectief te weinig tot improvisatorische verrassingen. Door weinig drive en swing miste men de spankracht achter de noten, elementen, die de jazz uit de twintiger jaren zo boeiend maken. Wat de keuze van de thema's betreft ondanks d kostelijke parodie op Ros sini's Wilhelm Teil-ouverture geloven we niet, dat men deze commerciële richting moet inslaan. Gezien de matige belangstelling lijkt het ons niet ongewenst ook eens aan dacht te schenken aan de huidige ver schijningsvorm van de jazz n.l. de mo derne jazz, welke een klankidioom be zit, die mede door zijn accordiek een weerspiegeling vormt van deze tijd. A. Krt. HAARLEM, 26 juni Op het terrein van de N.Z.H.V.M. aan de Leidsevaart worden dinsdag en woensdag van half twee tot half zes en van half acht tot tien uur testwedstrijden voor beroeps chauffeurs gehouden. De wedstrijden worden onder auspiciën van het Ver bond voor Veilig Verkeer afd. Haar lem en in samenwerking met de Ver voersorganisaties EVO en NOB gehou den. De test-wedstrijd omvat het snel laden en lossen van verschillende goederen in een Estafette bestelwagen en het be zorgen van deze goederen aar de, op het zeer bochtige parcours, geplaatste winkels. Ook worden er soortgelijke test-wedstrijden gehouden voor afzon derlijke chauffeurs. in volledig bedrijf zien. Andere onder delen waren de verzamelplaatsen in de tenten, het lichtaggregaat, en de ver bindingsdienst. Bij een ramp worden de slachtoffers naar de verzamelplaat sen met noodziekenhuisbedden vervoerd, de EHBO-verbanden worden gecontro leerd en zo nodig vervangen en er wordt een urgentieschema gemaakt voor het doorzenden van de slachtof fers naar de ziekenhuizen. In de Ripperdakazerne biedt het R.K.K. vanavond aan een aantal inva liden een feestavond aan. Daarin treedt onder meer Jan Blaaser op. In het ge meentelijk concertgebouw wordt vrijdag een feestavond voor de eigen mensen gegeven; hieraan vooraf gaat om acht uur een officieel gedeelte. Dan worden onder meer enige speldjes voor tien jaar trouwe dienst (of veelvouden daar van) uitgereikt. HAARLEM, 24 juni De riolerings- en bestratingswerkzaamheden in gron den nabij de Schipholweg ten zuiden van het Slachthuiskwartier hebben door loon- en prijsstijgingen f 95.420,— méér gekost dan men geraamd had. B en W vragen de raad daartoe een extra cre- diet ter beschikking te stellen. Datzelfde geldt voor de straat- en rioleringswerk zaamheden in de Rollands- en Gerrit Bartholomeuslanen, waar men f 45.868, te kort is gekomen. Voor het chemisch reinigen van graf stenen, wil de dienst voor de Begraaf plaatsen een apparaat aankopen van f 13.200,—. Door het gebruik van dit ap paraat kan men drie man personeel uit sparen, hetgeen een belangrijke winst betekent nu men zo moeilijk aan perso neel kan komen. B en W vragen de raad voor dit doel het gevraagde bedrag ter beschikking te willen stellen. HAARLEM. 24 juni Op 16. 19 en 20 juni hebben 38 cursisten van de Katho lieke Nationale Bond voor E.H.B.O., af deling Haarlem, Sint Bernardus, ten overstaan van dokter Segaar examen gedaan voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. De E.H.B.O. Vereniging St. Bernardus is met het resultaat alleszins tevreden, want slechts 4 candidaten werden te licht bevonden, zodat het resultaat voor St. Bernardus was: 34 geslaagden. De docent dokter Koot, alsmede de instruc teur de heer A. J. v. d. Putten en zijn helpers kunnen tevreden zijn met dit prachtige resultaat. Men hoopt dat ook deze nieuwe leden op de buitenoefening te Schalkwijk op maandag 26 juni zullen tonen, dat zij het in 26 lessen geleerde ook in de prak tijk kunnen toepassen. HAARLEM, 24 juni Voor het ver beteren van de electrische installatie, het maken van betonnen trap. het af sluiten van het trapgat met een brand werende pui en het treffen van verdere voorzieningen aan het schoolgebouw aan het Leidseplein, vragen B W de raad om een crediet van f 150-170,Voor het treffen van voorzieningen in het school gebouw aan de Oosterhoutlaan, waar de Minister van der Leeuwschool uit trekt en waar voortaan het Karei van Man- derlyceum gebruik van gaat maken, is f 24.533,— nodig. Voor het treffen van voorzieningen aan het gebouwencomplex Sophiastraat hoek Wilhelminastraat ten behoeve van de Prof. Van Gilseschool voor slechtho rende kinderen, is f 28.400,— nodig. Het verbeteren van de natuur- en scheikun de lokaal van de Meisjes-h.b.s. aan de Tempelierstraat vergt een bedrag van f 73 000,Ten behoeve van het leggen van naadloze vloeren in enkele lokalen van de Van Linschotenschool wordt f 6610,gevraagd. HAARLEM. 26 juni Het diploma Mulo-B van het r.-k. Mulo-examen be haalden F. J. Bouckaert uit Hillegom; N. F. X. Broers uit Santpoort; J. F. L. C. van Dam uit Haarlem; A. Liefting Uit Santpoort; E. P. M. Ridder uit Haar lem en R. J. Visser uit Haarlem, leer lingen van de r.-k. Avondmulo "St.- Augustinus". Alle kandidaten van de school zijn geslaagd. HAARLEM. 26 juni Geslaagd voor het eindexamen MMS „Sancta Maria"; Helga Benard Mary Boeree, Els Bothe, Marion van Buchem, Aagje Castricum. Mirjam Cliteur, Els Damen, Ineke Heij- denrijk, Paula v. Lierop. Marian Moné, Marian Niedenzu, Wiea Peltenburg. Trees Raats Trudy Schellekens. Marly Schreuder. Hanneke Smithuis. Rita Thoolen, Marijke Thijssen, Thea de Wit. J laten lopenDat is op het ogen blik de stemming van het spoorwegper soneel. Dat de klant koning dient te zijn ook bij de spoorwegen, die immers de treinen juist ten behoeve van die klanten laten rijden, wil er blijkbaar niet meer in. Len enkele maal willen de exorbitante vertragingen bij de spoorwegen ook wel eens winst opleveren. We wilden zater dagavond uit Zandvoort met de trein vertrekken maar kwamen minstens een kwartier te laat op het station, ver wachtend dat de trein dus allang zou zijn vertrokken. Maar aan de vele wachtende reizigers op het perron- bleek dat toch nog niet het geval te zijn. De trein uit Amsterdam moest zelfs nog binnenkomen en vertrok daar na met een half uur vertraging op een traject van hooguit 25 kilometers. En we mochten nog blij zijn dat de trein naar Amsterdam doorreed en niet in Haarlem werd „opgeheven" Een zonderling geval ondervonden we zondagavond in Den Haag waar een trein naar Amsterdam stipt op tijd om kwart voor tien vertrok. We wil den de hoofdconducteur, die ons kaart tje controleerde, al een compliment geven over het stipt op tijd rijden van de trein. Maar hij hielp ons gauw uit de droom: de trein was een kwartier te laat en daardoor in de dienstrege ling van de volgende trein gekomen! De trein kwam dus ook een kwartier te laat in Amsterdam, op het C.S., aan en daar hij moest doorrijden naar Eindhoven vertrok hij ook in die rich ting weer minstens een kwartier te laat (als het niet later is geworden!) Men had intussen een trein naar Gro ningen ook maar op „onze" trein laten wachten, zodat die ook te laat vertrok. Geen wonder, dat er een complete chaos op het Centraal Station heerst. Geen mens weet meer wanneer de trei nen vertrekken....^. De invloed van deze chaos op het spoorwegpersoneel heeft merkwaardiger wijze nog andere gevolgen. In onze trein zaten drie bij elkaar behorende personen in de eerste klas op een kaartje tweede klas. De hoofdconducteur, die zulks bemerk te, liet hen rustig zitten onder het motief „dat er geen doodstraf meer op stond, zoals vroeger". Hij liet zelfs geen toeslag betalen, blijkbaar omdat hij daarvoor de nodige formulieren niet bij zich had. Maar intussen moesten passagiers met een eerste klas kaartje in deze klas staan omdat er voor hen geen zitplaats was. De zitplaatsen waren immers ingenomen door „wan betalers", die de hoofdconducteur rus tig liet zitten. ZWOLLE, 24 juni Bij het spelen met lucifers heeft het driejarig dochter tje Neli van de landbouwer W. Prins te Dalmsholte (gemeente Dalfsen) giste ren zo ernstige brandwonden opgelopen, dat het later op de dag in het zieken huis is overleden. De ouders van het kind waren beiden buiten aan het werk. Het meisje is naar de keuken gegaan en is daar met luci fers gaan spelen, waarbij haar kleer tjes in brand raakten. Toen het kind werd gevonden, was het reeds overdekt met ernstige brandwonden. WASHINGTON, 24 juni (Rtr.) Het Amerikaanse hof van beroep heeft een beroep van de K.L.M. tegen de uit spraak van een districtsrechtbank, dat de luchtvaartmaatschappij 350.000 dollar aan de weduwe en kinderen van een Amerikaanse zakenman moet betalen, verworpen. De zakenman, William Tulier, kwam in 1958 om bij een vliegtuigongeluk in de monding van de rivier de Shannon. De passagiers werden in rubberboten opgenomen. Tulier en een medepassa gier verlieten het toestel echter door een achterraam en stonden meer dan vier uur lang op de staart terwijl het water rondom hen steeg. Tuller viel enkele minuten voor de aankomst van een bootje in het water. Zijn stoffelijk overschot werd later geborgen. De K.L.M. betwistte dat hier sprake was van „moedwillig wangedrag" en vroeg de vergoeding te beperken tot 8.300 dollar. Het hof van beroep zag echter geen reden om de uitspraak van de districtsrechtbank te wijzigen. (Aduertentie) PIN I N.V. T»bikif»bri«k j. Gruno-Nijktrk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 13