Cynisch I Symfonie van Beethoven te veel voor orkestklasse xrnnr Haarlemse speeltuinen open voor alle kinderen Mr. E.J.W. Top verlaat Haarlemse Rechtbank Virtuoze wedijver tussen Anton de Beer en zijn zoon Roland Huttendorp bij Einsteinstraat Internationale muziekweken van 8 tot 23 juli HENSEN Koersen opnieuw sterk gedaald Dank zij samenwerking Katholieke Vereniging voor het Gezin en het Haarlems Speeltuinverbond HAARLEMS MUZIEKINSTITUUT Han Bijvoet maakt ramen voor kerk in Driehuis Havenambtenaar in 'het zilver I EDO-bestuur en bloc afgereden Receptie orgelconcours Provinciale Griffie zaterdags gesloten Gemeentezaken IN CONFERENTIE-OORD IN BENTVELD Meerderheid leden is voor betaald voetbal De beurs vandaag: DINSDAG 27 JUNI 1%1 PAGINA 3 Films Haarlem e.o. Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Uw bril spreekt mee. mm Lustrum moderator Haarlemse Spoorstudenten Tegen een stilstaande vrachtwagen aangereden füil. :l:i 'lil Eindexamens Eindexamens Sancta Maria Pianistenweken KINDERFEESTEN ZANDVOORT Spijkerbroeken vanaf 8.40 Tuinbroeken vanaf 8.75 Voor sportkleding natuurlijk PAARLAARSTEEG f 1%^ HAARLEM Beurs van New York •- (Advertentie) HAARLEM, 27 juni Met ingang van 1 juli zullen de kinderen, wier ouders lid ziin of van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin of van het Haarlems Speeltuin Ver bond toegang hebben tot de vierender tig speeltuinen, welke onder deze or ganisaties ressorteren. De kinderen zul len op vertoon van een penning met ingang van zaterdag in elke Haarlemse speeltuin mogen spelen. Over deze vorm van samenwerking tussen de Katholie ke Vereniging voor het Gezin en het Haarlems Speeltuin Verhond is lang en breed gepraat. De kwestie bleef zelfs niet onbesproken in de Haarlemse ge meenteraad. Nog niet zo lang geleden probeerde de fractievoorzitter van de P.v.d.A. een oplossing te forceren met het dreige ment voortaan de steun van zijn fractie aan voorstellen van B. en W. om een speeltuin aan te leggen afhankelijk te Het voorstel van B. en W. van Haarlem om f 230.000 ter be schikking te stellen mp.ken van een bomscherf- en atoom- stralinesvrije schuilkelder onder het Frans Halsmuseum ter beveiliging van de kunstschatten van het museum, doet op z«n minst gesproken vrij cynisch aan. Menigeen zal zich afge vraagd hebben of er dan al voldoende schuilgelegenheid tot stand is ge bracht ten behoeve van de burgerij. Anderen zullen misschien de vraag hebben gesteld of een dergelijk be- dr&s wel waar het hier slechts een zeer tijdelijke beveiliging van de kunstschatten betreft. Op deze vragen geeft de toelichting op het raadsvoorstel geen antwoord. Integendeel: er wordt koel en zakelijk voorgesteld een fors bedrag ter be schikking te stellen voor het beveili gen van schilderijen. De zeer mense lijke kant van hetzelfde vraagstuk van de dreiging van oorlogsgeweld wordt nergens aangeroerd. Zelfs wordt per saldo meegedeeld, dat wanneer de kunstschatten een definitieve schuil plaats hebben gekregen, de kelder onder het Frans Halsmuseum even tueel benut. Zij komen dus op de den benut. Zij komen dus op de tweede plaats. Zelfs wanneer men het cynisme zover wil drijven, dat men de onvervangbaarheid van historische kunstschatten vooropstelt, dan mag men nog niet vergeten, dat de een maligheid en onvervangbaarheid van de menselijke individu per definitie vaststaat en als een existentiële wer kelijkheid wordt beleefd. Het komt ons voor, dat men deze zaken toch met wat meer menselijk gevoel onder de aandacht van het pu bliek dient te brengen. Wij spreken niet over, de zakelijke juistheid van hef voorstel. Enkel over de cynische wijze, waarop het voorstel wordt inge diend. Juist omdat het de menselijke aspecten van het vraagstuk volkomen negeert, is het voorstel er in psycholo gisch opzicht volkomen naast en dat is bepaald niet bevor- derlijk voor een beter begrip JsJ (-) C tussen overheid en burgerij L— CINEMA PALACE: Blonde meisjes voor .Havana, volw. 2, 7 en 9.15 uur. T»ANS HALS: De duivelsclub, volw. Lino7 11, 9-15 u- (°ok zo.) Di. 2 en 8 u. 2, 7 en ™5de zon was getuige, str. volw. L|X?Ren 9°5 uurde deserteur' 14 3aar' EKtf^RANET^Fabrï'ek1 j' 2 7 en 9.1o uur. neieren, 14 j. ROXY: Revolverhelden, 14 j. 2.30, 7 en 9 15 u STUDIO: Dieven hebben het ook moeiüik 14 jaar (tweede week) 2.15, 7 en 9 15 u MINERVA: Ma. en dl. 8.15 u.: Te'joné voor liefde, 18 j. ,oag Woensdag 28 juni Concertgebouw, 8 uur: Concert Maat schappij tot bevordering der Toonkunst oxv. Marinus Adam. Dinsdag 27 juni Raadhuis Halfweg, 19.30 uur: Raadsver gadering Haarlemmerliede en Spaamwoude. Afscheid van burgemeester drs. J. J. M. Visser. Woensdag 28 juni Stadhuis, 2 uur: Openbare Gemeente raadsvergadering Haarlem. Minerva-theater, 8.15 uur: René Slees wij k's Revue: „Een luchtige Zomeravond cocktail". BEVALLEN van een zoon: A. F. van der Meulen-Muller; C. E. Luyten-van der Veldt; H. J. Menke-Spies; A.J. Schouten-Hurkmans; E. Tromp-Mel- chior; W. H. Brusik-van Dansik; A. M. Rooijers-van Galen; W. A. Coops-van Veen: E. Adding-Zwitser; A. E. Heems kerk-Vreeburg; A. van der Ree-Dek ker; J. Hoevelaken-van Scherpenzeel; C. J. Portegies-Weistra; A. H. de Boer- Hosman; J. Obdam-Prins. BEVALLEN van een dochter: L. Croes-Tangersman; T. L. M. Rijken- berg-Uitermark; J. H. van Bekkum- Vreeken; E. M. Tamsma-de Josselin de Jong; J. C. Roos-Monster; E. C. van Welt-Horeman; A. M. S. Hocker-van der 'Vlugt; J. van 't Hof-Stange; J. Ot- tenhoff-van der Net; D. W. M. Juffer- mans-Visser; M. S. Stokman-Boddeke. OVERLEDEN: J. Buurt, 72 jr., Cra- yenesterlaan; J. G. Ferree-Cavé, 81 jr., KI. Houtstraat; B. P. Deutekom-de Jong, 67 jr.; Neptunusstraat; C. de Vries, 60 jr., Mr. Comelisstraat; R. Gort, 20 jr., Hazepaterslaan; J. M. F. Janssen, 59 jr., Maerten van Heems kerkstraat; C. A. van Eijk, 57 jr.; Ha zepaterslaan; J. P. Weddepohl, 72 jr. Hazepaterslaan; B. H. Kejjzers, 82 jr., Kamperlaan. ONDERTROUWD: J. Aarts en S. M. B. de Nijs; T. van Straaten en J. M. L. M. van Zeeland; J. Olthof en M. G. van Ommen; J. P. van Rijn en J. E. Koerts; A. van Oosthuijsen en E. Hof stede; A. Kok en A. J. T. Beukman; G. Blaas en M. M. Prevost; W. J. J. W. Pielage en M. A. van Gejjlswijk; E. W. de Vries en C. L. Verbrugige; J. C. Bakker en M. T. A. Rooijers; GEHUWD: P. J. Mannaert en E. M. L. Smit; H. Schreuder en G. H. Last; M. J. W. Herreur en J. Kuyt; J. H. B. Dijkshoorn en G. Hirs; D. C. Toor- nenent en L. P. M. Bijrij; H. Dijkstra en J. E. Bosch; P. D. G. Cartesan en A. C. M. van Pelt. zullen stellen van de totstandkoming van deze samenwerking. Dit standpunt veroorzaakte in zoverre een keine dei ning toen bleek, dat de woordvoerder van de socialistische raadsfractie de Ka tholieke Vereniging voor het Gezin ver weet, dat zij niet btreid zou zijn tot sa menwerking niet het Haarlems Speel tuin Verbond. Het is juist de Katholie ke Vereniging voor het Gezin g weest, die jarenlang voor een dergelijke samenwerking heeft gepleit. De frac tievoorzitter van de K.V.P., de heer W van Liemt, heeft dat toen ook duidelijk naar voren gebracht. Een jaar of acht geleden kyam ,^e kwestie' van onderlinge samenwerking voor het eerst aan de Te genevel de suggestie van het Haai lems Speel tuinvlrbond, dat samenwerking uit sluitend kon pstaan meen aansluiting van de Haarlemse Katholieke Vereni ging voor het Gezm bij het Haarlems Speeltuin Verbond, wei\ van katholieke zijde alleen een bereidheid tot samen werking aangeboden. Men stond daar op het standpunt, dat wat de vereniging in de loop der jaren had opgebouwd niet behoefde te worden prijsgegeven. Men had daar verder een open oog voor de allengs in Haarlem ontstane situatie, dat niet meer in elke wijk twee speeltuinen een voor het Speeltuin Verbond en een voor de Ka tholieke Vereniging voor het Gezm konden worden aangelegd. Afgezien van hc: vele geld, dat de aanleg van een speeltuin vergt, zou daarvoor op den duur ook de ruimte ontbreken. De Ka tholieke Vereniging voor het Gezm bleek wel bereid tot openstelling van de speeltuinen voor de kinderen van de leden van beide verenigingen in hel andere kamn is daarover lang gedis cussieerd. Op de laatste ledenvergade ring van het Haarlems Speeltuin Ver bond werd besloten met deze regeling akkoord te gaan. De nieuwe regelipg wordt voorlo pig een jaar beproefd en geldt niet voor de afzonderlijke vakantie-activi teiten of voor het clubwerk in de win. termaanden van beide verenigingen. De Katholieke Vereniging voor het Gezin met name stelt zich op het standpunt, dat het clubwerk geacht moet worden te behoren tot een van de specifieke taken van de vereni ging, waaraan een principieel karak ter niet ontzegd kan worden. De kinderen zullen toegang tot de Haarlemse speeltuinen hebben op ver toon van een penning. Het Haarlems Speeltuin Verbond heeft deze penningen reeds in gebruik en vanwege de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin zullen zij ten spoedigste aan de leden worden uitgereikt. Voor hen, die geen lid zijn van het Haarlems Speeltuin Verbond of van de Katholieke Vereniging voor het Gezin, blijft de mogelijkheid bestaan hun kin deren op de speeltuinen te laten spe len. omdat de bestaande dagkaarten ge handhaafd blijven. Keip biedt u keus. pasvorm en service Keus uit alle soorten brillen van de dege lijke conservatieve modellen tot de mo- Gr. Houtstraat 137 derne mode-monturen. Bij Keip kunt u pas sen, proberen; u krijgt vakkundig ad vies welke bril t beste bij uw persoon lijkheid past. Elk Keip montuur is geprijsd. Haarlem: tel. 11640 Beverwijk: Breestraat 118 HAARLEM, 27 juni Een van de vice-presidenten van de Haarlemse rechtbank, mr. E. J. W. Top, heeft per 1 oktober van dit jaar ontslag genomen uit zijn ambt. Mr. Top is thans 68 jaar oud. Bij K.B. is hem thans eervol ont slag verleend. Mr. Top was ook kin derrechter in Haarlem. Vele jaren ver vulde hij reeds de functie van vice-pre sident. De thans scheidende vice-president is geboortig uit Bergen (N.H.). Hij be zocht het gymnasium in Alkmaar en studeerde rechten aan de rijksuniver siteit te Utrecht, waar hij in 1921 pro moveerde. Hij werd waarnemend grif fier bij dp rechtbank in Tiel. Een jaar later werd hij daar substituut griffier. Op 9 mei werd hij in Tiel rechter en sinds 18 juli 1930 is hij als rechter ver bonden aan de rechtbank te Haarlem. Mr. Top is in Haarlem bestuurslid van de Nutsspaarbank en voorzitter van de Voogdijvereniging „Tot steun". HAARLEM, 27 juni Ter gelegen heid van het Internationaal Orgelcon cours 1961 houden B. en W. van Haar lem op vrijdag 7 juli een avondreceptie op het stadhuis om kwart voor tien, na afloop van het orgelconcert m de Grote of St. Bavo Kerk. HAARLEM, 27 juni De slotuitvoe- ring van het Haarlems Muziekinstituut werd gisteravond door de orkestklasse onder leiding van Anton de Beer ge opend met Beethoven® achtste symfo nie. Deze symfonie, die men wel eens het hooglied van Der Unsterbliohe heeft genoemd, is eigenlijk voor amateurs een te zware opgave. De blijmoedigheid, die uit dit werk spreekt, werd door trage tempi geheel verdromgen, terwijl het vaak onzuivere spel van beide trom pettisten niet bepaald een genot voor het oor was. Een betere keuze was Haydms piano concert in d, waarin de jeugdige Ro land de Beer zich een voortvarend so- listje toonde. De 11-jarige Roland wed ijverde met zijn vader op virtuoze wij ze. Van de cadensen, welke Anton de Beer voor hem schreef, voldeed de eer- DRIEHUIS, 27 juni In het kader van de verfraaiing van de Engelmun- duskerk te Driehuis heeft de Haarlem se kunstenaar Han Bijvoet drie ge brandschilderde ramen vervaardigd, waarin de geschiedenis van Sint En- gelmundus is gevat. Op treffende wijze heeft hp hierin uitgebeeld het vertrek van deze Benedictijner abt uit Enge land, zijn komst in Kennemerland en zijn zegenrijke arbeid. De rafnen zijn geplaatst in het priesterkoor boven het hoofd-altaar. Tevens maakte Han Bijvoet voor de kerk nieuwe glas-in-lood ramen van doorzichtig gekleurd glas, zodat het buitenlandschap daarin ook nog teke ning geeft. Tegelijkertijd werd in de kerk een voor-altaar geplaatst met aan weerszijden eenvoudige smeedijzeren ambo's. Een aantal banken en stoelen werd door nieuwe banken vervangen en het orgel werd gerestaureerd en uit gebreid. Na het herstel van de oorlogsschade en na delging van de schuld, die nog op de kerk rustte, heeft pastoor J. P. Bik de restauratie en verfraaiïmg van zijn kerk ter hand genomen. In de komende tiid zal hieraan verder worden gewerkt. Zn drie gebrandschilderde ramen heeft de Haarlemse kunstenaar Han Bijvoet de geschiedenis van Sint Engelmundus gevat, die door Sint Willibrordus werd aangesteld als pastoor van de St Pau- luskerk, die hij daar had gesticht. HAARLEM, 27 juni In verband met de invoering van de 5-daagse werkweek voor het provinciale perso neel zullen de bureaux van de provincia le griffie, waaronder het bureau pas poorten en het bureau rijbewijzen, op alle zaterdagen gesloten zijn. HAARLEM, 27 juni Op 29 juni zal het vijf jaar geleden zijn, dat pater mr. F. van Kleef o.e.s.a. door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, tot moderator van de Haarlemse Katholie ke Studentenvereniging „Sanctus Ba vo" benoemd werd. Als uiting van dankbaarheid voor de vele verdiensten van pater Van Kleef voor de vereniging biedt het bestuur hem een receptie aan, die gehouden zal worden op zaterdag 1 juli van 15.30 uur tot 17.30 uur in de sociëteit, de Waag, aan het Spaarne. ste met het geestig gekozen motiefje „ik zag twee beren broodjes smeren beter dan de iets te langgerekte ca dens uit het middendeel. Het kwajon- gensplezier, dat gelukkig nog uit dit spel sprak, inspireerde het orkest tot een tintelende begeleiding. De solist, Martinus Coenraad, die Schumanns pianoconcert zou vertolken, moest vanwege een zenuwontsteking in de arm verstek laten gaan en werd nu vervangen door de pianiste Lily Lepiet. Gezien de korte voorbereidingstijd heb ben wij alle bewondering voor de voor beeldige wijze waarop zij dit concert rea liseerde, waarbij het door Anton de Beer bekwaam begeleide orkest zich correct aansloot. De schooluitvoering werd besloten met een verdienstelijke verklanking van Rezoiceks ouverture tot zijn komische opera „Donna Diana". A. Krt. HAARLEM, 27 juni De in 1956 ver richte grond-, riolerings- en bestratings- werkzaamheden ronl de kathedrale basi liek St. Bavo, waarvoor de raad in 1954 ƒ142 314beschikbaar heeft ge steld, blijken 29.823.- meer te hebben gekost dan verwacht was. Aan de raad wordt nu gevraagd het toegestane cre- diet met dit bedrag te verhogen. Voor het treffen van voorzieningen aan de Ovide Deeroly-kleuterschool aan de Smedestraat, wordt een bedrag ge vraagd van 38.350.-. HAARLEM, 27 juni Een 16-jarige leerling-drukker reed gisteren per bromfiets tegen een vrachtauto met aanhangwagen aan. Hij maakte een bocht van het Houtplein naar de Gasf- huissingel. De vrachtwagen stond stil naast een personenauto, die langs het trottoir stond. De jongeman liep een hersenschudding op. Hij werd vervoerd naar het Grote Gasthuis, waamij hij na behandeling naar huis werd gebracht. „Je houdt je hart vast, als die jon gens tegen de spoordijk opklimmen. Vandaag of morgen gebeurt er wat, en dan roept heel Haarlem ach en wee. Waar blijft hier toch die speel weide?" Aldus levert een bewoonster van de Einsteinstraat commentaar op de situatie bij haar „voor de deur". De' Einsteinstraat vraagt dus opnieuw de aandacht. Destijds was er nog ai wat te doen om de gebreken aan de woningen. Het gevolg was, dat hee wat puin op het stuk land aan d( overzijde van de huizen terecht kwam. De jeugd maakte daar dank baar gebruik van. Het vond stevig spelmateriaal. De fantasie was groot. De jongens sleepten een stel palen aan, sloegen die in de grond en zagen kans binnen een paar uur een stuk of vijf hutten te bouwen. Een klein, primitief dorp met een vlag aan een knots van een paal gehesen. Maar de opruimingsdienst kwam en de hutten moesten verdwijnen Tot teleurstelling van de jeugd en van de omwonenden. Een speelweide hebben we hier niet, zeggen ze, of schoon die al lang beloofd is, en nu hebben de jongens zelf wat gemaakt en nou moet dat weg. De heer A. van Moock van afdeling Jeugdzaken werd er bij gehaald. „Laten staan", zei hij. „Dat is te aardig.' De hutten blijven dus staan, zolang ze het houden, maar intussen zien de bewoners van de Einsteinstraat en omgeving uit naar de officiële speelweide. „Die komt er ook", zei de heer Van Moock. „De raad heeft er reeds gelden voor gevoteerd, de goedkeuring van Ge deputeerde Staten is afgekomen." Op het stuk grond komt een fraaie groenstrook met recreatieve moge lijkheden. Voor de kleuters wordt een eigen hoekje gemaakt met speel- werktuigen. Binnen enkele maanden moet alles klaar zijn. Waarom niet binnen enkele weken? Omdat ineens de goedkeuringen zijn afgekomen voor ongeveer vijftien speelweiden in Haarlem. Die worden nu stuk voor stuk aangelegd. De materialen voor de Einsteinstraat zijn reeds besteld. Nog even geduld dus. i iiv njilf II 1 HAARLEM, 26 juni Voor het eind examen H.B.S.-A slaagden aan het Mendel-College in Haarlem: S. J. M. Ackermans, Velsen; C. W. M. van Al phen, Bloemendaal, J. G. A. Beren- donk, Haarlem; ,J G. M. van den Berg, Haarlem; F. J. Besselink, Haar lem; A. J. Bolder, Haarlem; H. M. Breed, Haarlem; F. W. T. Fehmers, Amsterdam; J. C. S. Franken, Haar lem; C. M. Hak, Haarlem; J. Hooft- man, Haarlem; A. T. M. Kaasenbrood. Santpoort; S. Th. Kuipers, Driehuis; D. J. A. Lambert, Haarlem; II. J. Leemreize, Haarlem; L. W. M. Snij ders, Haarlem; J. H. van Straten, Haarlem; G. Vosse, IJmuiden; J. P. .J ter Weijde, Haarlem. Afgewezen: 1. kandidaat. HAARLEM, 26 juni Aan het Coom- herfclyoeum te Haarlem rijn geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-A: de da mes: E H. Andreae, B. J. G. Brants, M. E. Koks, C. van Roode, J. E. M. de Ru, A. de Wreede; de heren: E P. H. Brussé, H. J. Crietee, P. .J Hof man, F. H. N. Hogeveen, E. J. Neder- koom, J. Pot, .J F. H. Ridder van Rappard, G. E. Ruseler. Twee kandidaten zijn afgewezen. (Herplaatsing wegens misstelling) HAARLEM, 26 juni Geëxamineerd 22 kandidaten (eerste groep), eindexa men MMS „Sancta Maria". Geslaagd: Helga Benard, Mary Boeree, Els Botihe, Marion van Buchem, Aagje Castricum, Mirjam Cliteur, Els Damen, Ineke Heij- d-en-rijk, Paula v. Lierop, Marian Mo- në, Marian Niedenzu, Wiea Peltenburg, Trees Raats, Trudy Schelleken s, Mar ly Schreuder, Hanneke Smithuis, Rita Thoolen, Marijke Thijssen, Thea de Wit. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiH"iiiii"i""i""iiiiiiiiiiiiiii>iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 17 juni 1949 trad hij als opzichter in dienst bij het gemeentelijk Haven en Marktwezen te Haarlem en is daar opgeklommen tot technisch ambte naar eerste klas. Voor de schippers is de heer Kal- verla in deze functie geen onbeken de; hij vaart dagelijks met de inspec tieboot door het Haarlems havenge bied en heeft altijd een open oog en oor voor de moeilijkheden van de scheepvaart. Ook is de heer Kalverla leraar ge weest aan de dagnijverheidsschool „Oranje Nassau" van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam, is momenteel nog steeds lid van de examencommissie voor het Rijn- en binnen vaartdiploma en hij leidt in Haarlem zelf de schip pers en brugwachters voor dit diplo ma op. Aan belangstelling zal het hem vrijdag 30 juni dan ook stellig niet ontbreken. Er bestaat die dag gelegenheid om de jubilaris tot half een op het Havenkantoor te felici teren. Op vrijdag 30 juni hoopt de heer S. Kalverla, technisch ambtenaar eerste klas bij het Haven- en Markt wezen te Haarlem, het feit te her denken dat hij 25 jaar geleden in overheidsdienst is getreden. Dit zil veren jubileum zal niet ongemerkt voorbijgaan; 's morgens om tien uur wordt de heer Kalverla op het stad huis ontvangen door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en daarna wacht hem nog een hul diging op het Havenkantoor aan de Spaarndamseweg door de directeur en het personeel van het Haven- en Marktwezen. Zijn loonbaan in overheidsdienst is de heer Kalverla 1 juli 1936 begon nen als ambtenaar bij de provinciale waterstaat van Noord-Holland. Op Advertentie De collecte welke de leden van de Zandvoortse reddingsbrigade zondag op het strand hebben gehouden ten bate van de kas van de brigade heeft rond 950.- opgebracht. HAARLEM, 27 juni Van 8 tot 15 juli zal in het Woodbrokershouse in Bentveld een internationale week voor harpisten en harpstudenten worden ge organiseerd. Van 15 tot 23 juli volgt een internationale week voor pianisten. Beide weken worden georganiseerd door het internationaal toonkunstenaarscen trum „Eduard van Beinum". Zaterdag 8 juli wordt de internationale harpweek geopend met een concert in het Am sterdams Concertgebouw, waaraan het Amsterdams Kunstmaandorkest onder leiding van Anton Kersjes, en de solis ten Suzanna Mildonian, Suzann Macdo- nald en Edward Witsenburg medewer ken. Het ligt in de bedoeling van de stichting „Eduard van Beinum" om in september in Bentveld een internatio nale week voor barok-instrumenten te organiseren. De stichting „Eduard van Beinum" is verled.en jaar november in het leven geroepen om internationale contacten tot stand te brengen tussen toonkunste naars, onder meer door het organiseren van cursussen, werk- en studiebijeen komsten. Als voorzitter van het stich tingsbestuur treed mr. G. W. H. baron van Boetzelaar van Oosterhout op, ter wijl Phia Berkhout vice-voorzitter is. De harpweek in Bentveld staat onder lei ding van mevr, Phia Berghout en me vrouw Maria Eorehinska uit Londen. Er hebben zich ongeveer dertig deel nemers aan deze studieweek opgegeven. De deelnemers zullen zelf hun instru ment bespelen en er worden voordrach ten gegeven. Nieuwe composities zullen worden geïntroduceerd en zo mogelijk tot uitvoering ge-bracht, en er zal ge sproken worden over de harp als or kestinstrument. 's Avonds zuilen jonge harpisten uit verschillende landen voor de deelnemers optreden. De week wordt op li juli 's avonds besloten met een galaconcert in de Singer-concertzaal in Laren, dat opgenomen is in het kader van het Holland Festival. De internatio nale harpweek is verleden jaar voor het eerst gehouden als particulier initia tief van de Nederlandse harpiste Phia Berghout. Zij heeft de week thans op genomen in het programma van de stichting „Eduard van Beinum". De pianistenweek staat onder leiding van Hans Henkemans en Eduardo del Pueyo. De pianomuziek van Mozart en de Spaanse pianomuziek zijn de beide hoofdthema's van deze studieweek, waar voor ongeveer twintig deelnemers uit verschillende landen hebben ingeschre ven. Tijdens deze dagen zullen o.m. Ans Bouter en Miep van Luin een recital geven. Het slotconcert van deze week zal op zaterdag 22 juli worden gegeven in Bergen met medewerking van het Amsterdamse Kunstmaandor kest en met de beste deelnemers van de pianistenweek als solisten. Het is de bedoeling van de stich ting „Eduard van Beinum" om het aantal studieweken nog uit te brei den. Men wil komen tot een aantal regelmatig terugkerende studiewe ken, vooral voor jonge musici uit ver schillende landen. Men kan dan el kaar en elkanders werk leren kennen en waarderen. Een toevallige om standigheid wil, dat de harp- en pia nistenweken gedeeltelijk samenvallen met het in Haarlem te houden In ternationaal Orgelconcours en de In ternationale Orgelacademie. In de toe komst hoopt men een zekere vorm van samenwerking tot stand te bren gen tussen beide organisaties, die goeddeels hetzelfde doel beogen. ZANDVOORT, 27 juni Ook Zand- voort brengt een uitgebreid program ma van zomerevenementen voor de kin deren. Op 19 juni is er in „Zomerlust." een groot kinderfeest waarbij bekende artiesten zullen optreden. De traditione le zeepkistenraces zijn dit jaar op 26 juli en 11 augustus op het circuit en in begin juli en begin augustus zullen te ken- en kleurwedstrfjden worden gehou den. Op 3 augustus wordt de tentoon stelling „strandvondsten" geopend, een expositie van alles wat de kinderen op hun wandelingen langs het strand hebben gevonden. Zandbouwwedstrijden zijn georganiseerd op 18 juli en 16 augustus, terwijl op 8 augustus een wed strijd wordt gehouden voor de specialis ten van de strandforlen. Tien ploegen van acht jongens in de leeftijd van tien tot vijftien jaar kunnen hieraan deelne men. Op 12 juli is er 's avonds een puzzeltocht door het hele dorp uitge stippeld. De kinder-bailonwedstrijd is dit jaar op 1 augustus. LEERLINGENCONCERT Zater dag 1 juli geven de leerlingen van de zangpedagoge Coby Riemersma uit Heemstede in het Concertgebouw een concert. Het concert begint om half acht. blauw-dessin en khaki voor heren en jongens diverse tinten met en zonder bovenstuk, zowel in kinder als in dames maten HAARLEM, 2 7juiii Tijdens een maandagavond gehouden buitengewo ne algemene ledenvergadering is het bestuur van de Haarlemse eerste divi sieclub EDO en bloc afgetreden. Dit besluit werd genomen, nadat de ter vergadering aanwezige leden zich met een meerderheid van stemmen hadden uitgesproken om EDO in het betaalde voetbal te laten doorspelen. Met dezei zienswijze kon het bestuur zich, gezien de financiële positie der vereniging, niet verenigen. Het afgetreden bestuur deed de toe zegging de lopende zaken te zullen af wikkelen. Ter vergadering werd een commissie van zeven man gevormd die in afwachting van een nieuw te vormen bestuur de vereniging zal leiden. Van de afgetreden bestuursleden was secre taris Hirs 40 jaar bestuurslid, terwijl penningmeester Veenstra 25 jaar deel uitmaakte van het bestuur. AMSTERDAM, 27 juni Aan de flauwe stemming ter beurze was van daag nog geen einde gekomen. De aan houdende koersdaling heeft tot ver sterkt aanbod van de zijde van het pu bliek geleid en het buitenland nam wel wat materiaal op, maar slechts mond jesmaat. De internationale terughou dendheid van kopers wordt uiteraard in de hand gewerkt door de voortdu rende onrust op politiek gebied (thans weer Koeweit). Bovendien heeft de houding van de Amerikaanse beurs gisteren nog alles behalve aanleiding gegeven voor een meer optimistische beoordeling van de beurssituatie. Nadat gisteravond en vanmorgen in de niet-officiële handel reeds een ver dere koersdaling was opgetreden gaf de officiële beurs vanmiddag bij de opening alleen voor AKU enig herstel te zien. Dit fonds noteerde ca. 395 (-7). Philips zijn ver onder de 1000 pet. ge komen. Dit fonds noteerde vanmiddag 967 (-38). Hoogovens konden ook de 8x pariprijs niet meer handhaven. De koers kwam op 897, d.i. 36 pnt. lager dan gisteren. Unilever kon het ook niet meer bolwerken. Het margarinefonds deed 770 (-23). Aandelen Kon Petro leum, tot dusverre favoriet bij de Ne derlandse kopers, had vanmiddag even eens van aanbod te lijden. De koers daalde tot f 115.60, d.i. ongeveer 3% gld. lager dan gisteren. De scheepv. aandelen waren eveneens gedrukt, maar slechts in vrij geringe mate. Ook de staatsfondsenmarkt was iets lager. Mo gelijk kan hiervoor verband worden gezocht met het feit dat de Neder- landsche Bank zich wegens de toene ming van de credietverlening genood zaakt heeft gezien om met de handels banken maatregelen te overleggen tot beperking van de credietverlening. De omzetten op de staatsfondsenmarkt wa ren echter zeer klein. Vorig opening De politie heeft een 27-jarige Zand- voorter aangehouden wegens diefstal van zes postduiven. Voorts is bjj de po litie aangifte gedaan van de ontvreem ding van een fiets en twee bromfietsen. 23/6 26/6 Anaconda Copper 58% 58% Bethlehem Steel 42% 41% 45% Chrysler Corp. 4534 General Electric 62% 62% General Motors 44% 44% Kennecott Copper 85 85% K.L.M. 21% 20 Montgomery Ward 27% 27% 57% Radio Corp. 53% Republic Steel 58-/2 57% Royal Dutch 33% 32% Shell Union Oil 38% 38% Southern Pacific 23% 23 Southern Railway 53% 51% Stand. Oil Ny 44% 43% Tidewater 25% 25 U.S. Steel 81% 80 Stemming: Gemakkelijk 4tê Ned. 1960 1 4»4 Ned 1959 4Vi Ned. 1961 Statie] 1947 B.N.G. won.nouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. ld. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Mülier Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. Unilever Wilton-Fyennoord Billiton 2e Dordtsche Petr. id st (f 50 n.k.) Kon Petroleum 50 ld. stocks Holi Amerika Ltin Java Cb PJL K.L.M. Kon. Ned Stoomb. Mi) K.P.M. Ned. Stoomv Ml)- v. Nlevelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Interunie Robeco Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '56 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 -J 2Vb A'dam '56 III 2Ü Amsterdam '59 2Vè R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. Slot 127/» 103% 102 102 95& 95 110% 324 108% 124% 121% 400 391% 195 326 785 139.90 301 720 370 934 898% 518 585 1004% 966% 791 770 265 489% 555% 276.80 119 115.60 11.88 161% 158% 77 192 188% 158 184 183 156% 335 153 157% 155% 219.50 245 145 85% 97% 97% 98 99% 128

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3