„Verjonging" van de Hout verworden tot een ware kap-orgie Verzoek om onderzoek in te stellen door onpartijdige deskundigen Katholieke bejaarden uit Bloe- mendaal een dag op stap m i m Matige belangstelling voor Anj erfonds-concert HAARLEMSE POLITIE GAAT OPTREDEN TEGEN PARKEER EXCESSEN Aöeeda voor Haarlem Niets dan lof voor bouwplan nieuw politiebureau tCePtntfi- Alphenaar Vriendelijke stemming Request aan Haarlemse raad BRIEVEN van lezers mi Oefening van Roode Kruis RAAD HEEMSTEDE AUSTIN A 40 f5750.- N.V. ED KIMMAN ék Co. De beurs vandaag: VRIJDAG 30 JUNI 1961 PAGINA 3 Slechte vooruitzichten Treinvertragingen BENT U DE GELUKKIGE? Burgemeester Smolders neemt waar in Warmond Jhr. Von Fisenne ver huist pas in september Sociëteit heropend 12 mnd. garantie, ongeacht het aantal kilometers ZIJLWEC 35 - HAARLEM - TELEFOON 11906-11905 Films „DE BRILLENSPECIALIST" Burgerlijke Stand Haarlem Toneel en ballet Muziek Diversen T en toonstellingen Nieuwe zwemvijvers Nog geen onderhoud met minister Resten van vermiste gevonden Beurs van New York - 1 - 3Ê SPECIALE AANBIEDING HAARLEM, 30 juni Aan de Haarlemse gemeenteraad zijn vandaag een Zevental gelijkluidende requesten gezonden, ondertekend door een aantal verenigingen en particulieren, op initiatief van de heren PC. Wagenaar en mr. J. A. P. C. ten Bokkel, in welke requesten gememoreerd wordt hoe de verwoesting van de Haarlemmer Hout, welke onder de naam „verjon ging" gedeeltelijk reeds is ingezet, maar voor het grootste deel nog komen moet, de Haarlemse burgerij in brede lagen met diepe bezorgdheid vervult. Dat tot dusverre de burgerij zich niet met een verzoekschrift tot de ge meenteraad heeft gewend, is volgens requestranten niet te wijten aan laks heid doch aan een begrijpelijke onkunde van het feit dat de reorganisatie praktisch lijkt neer te komen op een „totaal raseren" van het aldaar aan wezige bomenbezit. Het ontredderde beeld, aldus het request, dat de voor malige Spanjaardslaan te zien geeft en de troosteloze aanblik in het zuid oostelijke deel van de Hout hebben intussen de Haarlemmers de ogen geopend voor de wijze waarop deze verjonging wordt nagestreefd. ,,De tijd van ingezonden stukken in plaatselijke organen is hiermede ten einde. Thans past een dringend beroep op uw college, dat weliswaar het project van verjonging heeft goedgekeurd, doch wellicht evenmin als onderge tekenden nooit vermoedde dat de uitvoering hiervan zo drastisch zou Worden uitgevoerd." Plaatsing van ingezonden stukken („Brieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereist, tenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Hopelijk heeft iedereen die Geschie denis wil gaan studeren kennis genomen van de slechte vooruitzichten gepubli ceerd in het lerarenblad St. Bonaven- tura van xrijdag 9 juni: voor de Ge schiedenisleraren wordt aangaande vraag «n aanbod een evenwichtstoestand ver- waciht in 1964. Nu al loopt het tekort ■an Geschiedenisleraren terug Het is veel lonender talen of wis-, natuur- en scheikunde te kiezen omdat het tekort aan leraren van die soort tot 1970 minstens zal duren. A. P. BRANDES Haarlem Een onzer abonnees heeft naar aanleiding van in onze krant versche nen berichten over treinvertragingen een brief gezonden aan dr. N. H. L. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, die vragen over de treinenloop had gesteld aan minister Korthals. Onze abonnee achtte het antwoord van de minister (gepubliceerd in ons blad van 27 juni) onbevredigend en merkt in ziju brief voorts op: ..Laat men de dienstregeling van vóór 28 mei weer invoeren en de zaak klopt gegarandeerd. Het huidige spoor boekje is toch waardeloos, daar deze dienstregeling niet te rijden is. Vraagt Ti dit elke ingewijde bij de N.S. die het programma moet uitvoeren, doch niet aan degenen, die aan een bureaütafel in Utrecht dit allemaal haarfijn theore tisch hebben uitgeknobbeld. Men heeft altvid nog met mensen te doen, die dit moeten uitvoeren, en niet met robots, g(?ert. rustperiodes nodig hebben. L>ocn hier raken we het knelpunt van de hele geschiedenis. Een functionaris in hele hoge regio- Ben heeft deze dienstregeling uitge dacht met mooie voordeeltjes hier en daar, voor®T c,v°,9r rlc lange afstandsrei ziger. De N.S.-directie heeft dit gesanc tioneerd en... Men wil zijn fout niet be kennen. Men zal met kleine lapmiddel tjes kleine verbeteringetjes aanbren gen, doch ongelijk bekennen gaat zo moeilijk. Toch is di', de enige weg,.want een punctuele dienstregeling kan dit niet meer worden en vele reizigers zal de N.S. van zich afstoten naar de auto.'' XT. «JolJr o. EXAMENS Aan de Modevakschool tan de Rijksstraatweg slaagden de vol gende dames voor het lingerie-examen: C. Kok, L. Wolvers, L. Jacobs, H. Roest, B. Heinsbroek, A. Lieftim E de Graaff, J. Weber, G. Meijer, J. Stieristra, en E. Bark. Voor het costuum-examen slaag den de dames: H. van Lint, L. de Bie, M. Brjj, J. Ramakers, H. v.d. Aar, M. Njjssen, F. Alders, C. Jansen, L. Gou weleeuw en L. van Reijen. (Advertentie) XV» 50ste cliënt is weer geweestEen dezer dagen verwachten wij de 100ste •liënt. Iedere 100ste cliënt ontvangt een doublé dames- of herenarmband- horloge ter waarde van f 75. De requestranten verklaren dat zq de voorzorg hebben genomen de argumen ten van de directeur van Hout en Plant soenen aan het oordeel van deskundigen te toetsen. Het resultaat van dit onder zoek willen zij gaarne aan het college ter kennis brengen. In het request ko men zij wat dat betreft niet met een gedetailleerd overzicht maar zq kunnen zich niet weerhouden op één argument in te gaan en wel dat de bomen aan de Spanjaardslaan ziek zouden zqn. Een onderzoek van de dendrologen (boom- kundigen), dat zij met foto's kunnen staven, heeft uitgewezen dat die bomen met enkele schaarse uitzonderingen kerngezond waren, een oordeel dat ook door de hakkers zelf werd bevestigd. De requestranten wijzen er verder op dat het hun bevreemd heeft dat de bo men in de lente en zelfs tijdens het be gin van de zomer gekapt zijn, in volle bladertooi en met gevulde vogelnesten. „Een dergelijke werkwijze noemen wij behalve dendrologisch onverantwoord ook wreed". Zij verzoeken tenslotte de gemeenteraad met klem een nader on derzoek te laten instellen naar de nood zaak van verdere verwoestingen. Zij dringen er op aan dat in een eventuele commissie ook enige onpartijdige des kundigen worden opgenomen, die van de zijde der requestranten worden voor gesteld. In een toelichtend schrijven ver klaren de heren Wagenaar en Ten Bok kel dat in totaal zeven gelijkluidende requesten gecirculeerd hebben die zo wel door besturen en leden van vereni gingen als door particulieren getekend zijn. In totaal zijn er 167 handtekeningen verzameld. De verenigingen zijn: de Dickens Fellowship, Teisterbant, en de vereniging tot bescherming van dieren. Tot de particulieren behoort de natuur- ner J. P. Strijbos. er zijn nog andere lijsten in omloop. Ook deze zullen de ge meenteraad worden toegestuurd. Uit het schrijven blijkt dat ter verdere be studering van de plannen zich beschik baar willen stellen dr. ir. J. v. Soest uit Bennekom, inspecteur van de vere niging tot behoud van natuurmonumen ten. en jhr. E. C. A. de Jonge uit Doorn, rentmeester stichting Utrechts land schap. Desgewenst kan men de gemeen teraad ook een deskundige van de hoge landbouwschool te Wageningen opgeven. In de toelichting wordt voorts gesteld dat door de vereniging tot bescherming van dieren voor Haarlem en omstreken de directeur van Hout en Plantsoenen telefonisch is gevraagd een paar weken te wachten met het kappen van de bo men aan de Spanjaardslaan totdat de jonge vogels zich zelfstandig zouden kunnen redden. Onmiddellijk daarop is de kap-orgie losgebarsten. Tenslotte delen de requestranten mee dat de ondertekenaars yan het request min of meer toevallig door hen zijn aangezocht. Zij menen dat bq inte siever werk tien keer zoveel handtekeningen te vergaren waren ge weest. „Het is niet onze bedoeling zo besluiten zq, „uw raad te bedelven onder eert overvloed van materiaal noch onder andere uitingen van pro test en verbazing. Van de gevelde bomen aan de Span jaardslaan zijn foto's genomen door dr. E. W. Sachs uit Aerdenhout in te genwoordigheid van de heer G. Bo- mans. De foto's staan ter beschikking van de gemeenteraad. WARMOND, 30 juni De burgemees ter van Voorhout, de heer P. M. F. Smolders is benoemd tot waarnemend burgemeester van Warmond. Voor de heer Smolders is Warmond geen „vreemde" gemeente, .vant hij is er jarenlang gemeentesecretaris geweest. Burgemeester Von Fisenne zal intus sen nog een paar maanden in Warmond blijven wonen, hoewel hij per 1 juli tot burgemeester van Hengelo is benoemd. Zijn ambtswoning in Hengelo is in re paratie en het kan nog wel tot septem ber duren, eer de familie Von Fisenne kan venhuizen. BLOEMENDAAL, 30 juni Deze week bracht twee verheugende feiten voor de katholieke bejaarden in Bloe- mendaal, behorende tot de beide parocli- nes. Woensdagmiddag werd de wekelijkse sociëteit in Huize Sparreheuvel her opend, donderdag werd het jaarlijkse uitstapje gemar Vijftig bejaarden en hun begeleiders hebben donderdag genoten van een fqn dagje uit. Ze zijn er met een autobus op uitgetrokken naar Zuidholland. In Elvernhoeve aan de Reeuwqkse plassen werd de koffie (met gebak) genuttigd. Maar node verlieten de Bloemendaalse bejaarden dit fraaie plekje, waar het heerlijk toeven was met het mooie war me weer. In Gouda heeft het gezelschap zich vervolgens een uur laten rondleiden m de kerk van St. Jan waar een uitvoe rige uitleg werd gegeven bij de bekende Goudse glazen. Vooral de glazen van de gebroeders Dirk en Water Golet en het pas enige jaren geleden ingezette bevrijdingsglas van de Limburgse kun stenaar Charles van Eyck genoten gro te belangstelling. Toen men in „de Beursklok" in Gouda de warme lunch had gebruikt, bleek het uur reeds zover gevorderd, dat werd afgestapt van het plan naar Rotterdam te gaan. Recht streeks werd naar Scheveningen gere den.Het bezoek aan de Schevemngse nieuwe pier wss echter zo enorm, dat er voor de bejaarden beslist geen rus tig plaatsje tè vinden zou zijn geweest. Daarom werd doorgereden en via Kat wijk kwam men bij het rustige uitspan ning De Vlashoven in Noordwijkerhout, waar de thee werd gebruikt.Tegen half zeven kwam het vermoeide maar zeer voldane gezelschap in Bloemendaal te rug. De heer B. J. Knol vertolkte de gevoelens van alle bejaarde deelne mers om het comité, dat dit uitstapje voorbereidde zijn grote erkentelijkheid te betuigen. In het bijzonder werd deze dank gesproken tot de voorzitter van het comité, de heer H. C. J. Huikes- hoven: Kapelaan Ten Have maakte het uitstapje mee. De wekelijkse bejaardensociëteit in Huize Sparrenheuvel is woensdagmid dag heropend. Bij deze enigszins fees telijke heropening hebben gesproken pastoor dr. A. A. Olierook en de heer H. C. J. Huikeshoven, voorzitter van de afdeling Bloemendaal van de Neder landse katholieke bond van bejaarden. Onder zijn leiding werd even later de jaarvergadering van de afdeling ge houden. In het vijf leden tellende be stuur nam mevrouw D. Küllmann-van Honschoten de plaats in van mevrouw van Schoorl. Ongeveer veertig bejaarden waren aanwezig bij deze eerste sociëteitsmid- dag, die voortaan wederom elke woens dagmiddag tussen half twee en vqf uur gehouden zal worden. De bejaarden werden getracteerd op een glaasje zoete wijn. In het kader van het Holland Festival verzorgt het Nederlands Ballet zater dag 1 juli, 's avonds om kwart over acht, de eerste voorstelling van dit seizoen in het Openluchttheater te Bloe mendaal. Het programma bestaat uit oude populaire werken van het reper toire. De balletten van het Holland Fes tival zijn uitsluitend geschikt voor een zaal-uitvoering. Het programma ver meldt Fokiné's „Les Sylphides" op mu ziek van Chopin, „La Somnambule" van Balanchine (muziek Bellini) en ten slotte „Graduation Ball" van David Lichine op muziek van Jahonn Strauss. André Presser en Joop Stokkermans verzorgen aan twee vleugels de muzi kale begeleiding. Bijgaande foto geeft, een scène uit Les Sylphides". HAARLEM, 30 juni Onder auspi ciën van het Anjerfonds Noord-Holland verzorgde het Noordhollands Philharmo: nisch Orkest onder leiding van Henri Arends gisteravond een buitengewoon concert ten bate van de Anjerfondsen. Men had een populair programma sa mengesteld, maar gelet op de belang stelling bleken Beethoven en Tsehaikow- ski ook al geen trekpleisters meer te zijn. De enige noviteit was de „Fees telijke Ouverture" van Louis Toebosch, een nogal celebrate compositie met een weinig feestelijke inslag. Uit dit werk spreekt de organist, die tijdens een im provisatie verschillende technieken zoals o.a. de imitatie tot ontwikke ling brengt. Het geheel maakte een fragmentarische indruk. De pianist Eduardo del Pueyo was de solist in het veelgespeelde concert HAARLEM, 30 juni De Haarlemse politie zal gaan optreden tegen hen die hun motorvoertuigen gedurende lange tijd achtereen geparkeerd laten staan om deze te koop of te huur aan te bie den of daaraan werkzaamheden te ver richten in beroep of bedrijf. Er zal eveneens worden gelet op het laten staan van caravans en met-rijklare voertuigen gedurende langere tijd. Dit alles ingevolge een 21 januari j.l. in werking getreden politieverordening, die een aanvulling is op de algemene poli tieverordening voor Haarlem en de vol gende hoofdpunten bevat: (Advertentie) Comfortabele 4-pers. auto, met een uiterst felle 3'8 pk kopklepmotor Een handelaar of verhuurder mag zqn te verhandelen of te verhuren auto's niet op de weg laten staan. Evenmin mogen voertuigen blijven staan die voor reclamedoeleinden worden gebruikt of waaraan aanzienlijke reparaties door een garagebedrijf worden verricht. Niet- rqklare voertuigen mogen niet langer dan twee dagen blijven staan. B. en W. van Haarlem kunnen voor een en ander speciale vergunning geven. Onder „we gen" worden natuurlijk ook parkeerha vens e.d. begrepen. Tevens is bepaald, dat men de „open bare weg" (een nog ruimer begrip dan „weg" omdat o.a. ook markten, stoe pen en plantsoenen er ingevolge de al gemene politieverordening onder vallen) niet mag gebruiken als werkplaats of opslagruimte noch dat men er een voer tuig mag stationeren om er koopwaar te verhandelen. Ook voor „wrakken" is de openbare weg verboden domein. Kampeerwagens, caravans e.d. mo gen op zulke wegen binnen de kom der gemeente niet langer dan twee da gen blijven staan. De politie zal vooralsnog verma nend optreden en zich eerst geleidelijk aan in haar strengheid gaan tonen, omdat men het publiek enige inspeel- gelegenheid in de nieuwe additionele verbodsbepalingen wil gunnen. De be doelde aanvullende verordeningen wer. den door de gemeenteraad vastge steld in dectmber 1960 en zijn op 21 januari van dit jaar in werking ge treden. JANSSTRAAT 56 - TEL. 10180 Leverancier van alle ziekenfondsen. Secuur en.... niet duur! BEVALLEN van een zoon: A. Loeff- Detmers. A. M. Gerding-Tomé. BEVALLEN van een dochter: L. Vuijk-Bakker, W. Krijgsman-Bosman, C. van der Leeuw-Rantong. ONDERTROUWD: C. J. A. Philippo en G. Schot, B. J. van Petersen en B. A. de Waq. GEHUWD: A. de Geus en M. I. Fijn- heer, F. J. Lourenbrug en H. M. Ver- gunst, G. P. van Wezel en C. M. Kruq- er, W. Kool en H. B. A. Speekenbrink, J. van Leeuwen en A. J. Bolhuis. OVERLEDEN: M. M. Hermenet-Vos, T2jr„ Westerhoutpark; A. M. van Heu- men-Verduin, 57 jr., Kamperlaan; H. West-Vroege, 66jr„ Hazepaterslaan; N. Nagelhout, 61jr„ Gasthuisvest; J. G. Walter, 67jr„ Atjehstraat; A. Scheffer, T0jr„ Roemer Visserstraat. CINEMA PALACE: Eichmann en het derde rijk, 18 jr. 2, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. fcRANS HALS: Corruptie, 18 jr. 2, 7, 9.15 u. (ook zo.); di. 2 en 8 uur. LIDOStrijd om de gele rivier, 14 jaar. 2, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: Per valscherm de hel in, 18 jaar. 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Do.-cyclus: The Minniver story, 14 jaar. REMBRANDT: Bandeloos, str. volw. 2, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: t.m. zo.: De rode kaperkapitein 14 j. Ma. t.m. do.: Heuvels in vlammen,14 j. 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 Uur. STUDIO Dieven hebben het ook moeilijk, 14 jaar (derde week), 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: za. en zo. 7 en 9.15 uur, ma. 8.15 u.: Het Mes 18 j. Zo. 2 en 4.15 u„ wo. 2.30 u.: Turf in je ransel, a.l. Di. en wo. 8.15 u.: The wrong man, 14 jaar. Vrijdag 30 juni Minervatheater, 8.15 uur: René Sleeswijk presenteert ,,Een luchtige Zomeravond- Cocktail met o.a. Willy Walden en Piet Vrijdag 30 juni Muyselaar, Corrie Brokken, Willy Alberti en het Cocktail Trio. Zaterdag 1 juli Openluchttheater, 8.15 uur: H-et Neder lands Ballet (in het kader van het Hol land Festival). Donderdag 6 juli Minervatheater, 8 uur: Leerlingenuitvoe ring Dansschool Mevrouw Venema. Toonkunst Muziekschool, 8 uur: Leer» lingenuitvoering van Piet Vincent, Zaterdag 1 juli Concertgebouw, 7.30 uur; Leerlingenuit voering Coby Riemersma. Raadhuisplein, Zandvoort, 8 uur: Concert dcor de Zandvoortse Muziekkapel. Zondag 2 juli Teylers Museum,. 34 uur Orgelconcert op het 31-toons Fokkerorg-sl door Egbert Vos en Anton de Beer. Dinsdag 4 juli Sint Bavokerk, 8—9 uur: Orgelconcert op het Müller-orgel. Donderdag 6 juli Sint Bavokerk, 3—4 uur: Orgelconcert op het Müller-orgel. Raadhuisplein, Zandvoort, 8 uur: Con cert Accordeonvereniging en Mannenkoor. Zaterdag 1 juli Raadhuis Halfweg, 2 uur: Raadsverga dering ter gelegenheid van de installatie van Burgemeester F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier. Donderdag 6 juli Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Gemeente raadsvergadering Haarlemmermeer. Bondsbureau K.N.V.B., Jansweg 38, 8 u.: Vergadering over Oprichting Provinciale Sportraad. Cruquius Museum. Historische Stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. 912.30, 13.3017 uur. Zo. van 10—17 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103 het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 10—12.30 en van 13.3017 uur; zo. van 1417 uur. Het Huis van Looy, Kamperlaan: Ten-1 Vis- en Vleeshal: Tentoonstelling toonstelling „Drie eeuwen prentkunst",landse Orgelpracht' (Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM keuze uit de verzameling van D. Hartlng, (t/m 7 juli). Geopend dag. van 1017 u„ zo. van 1317 u. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkd. beh. maandag van 1115 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstr. 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u. Zon.- en feestdagen 1316 uur. Kunstzaal „In 't goede uur". Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein, Expo sitie van tekeningen, aquarellen en schil derijen van Cor Dik (V.a. 1 juli). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland. Tot en met 2 juli expositie van schilderijen tekeningen en plastieken van Josum Walstra. Dag. geopend van 917 uur en tijdens de concerten op maan dag, woensdag en vrijdag van 1820 u. Vanaf 2 juli expositie van schilderijen, gouaches en plastieken van Bomes (t.m. 28 juli). .Neder- no. 1 van Peter Tschaikowski Del Pueyo is een pianist van groot formaat, wat opnieuw bleek uit het rank gespeel de middendeel. Maar in de hoekdelen laat hq ziöh wel eens verleiden tot niet verantwoorde versnellingen en vertra gingen waardoor het orkest bijzonder op zijn „qui vive" moet zijn. De bege leiding van het N.Ph.O. klonk niet al tijd even «eïnspireerd. men freewheelde soms teveel op de routine. Het buitengewoon concert, dat werd opgeluisterd door de aanwezigheid van de bloemenmeisjes, werd besloten met een uitvoering van Beethovens vqfde symphonie. A. Krt SANTPOORT, 30 juni Al was het gisteren nog zo'n mooie zomeravond, in de afbraak van de Elta, de woonwijk na.bq het station Santpoort-Zuid, die ge saneerd wordt, heerste de sfeer van een chaos, een ramp van catastrophale omvang. Een windhoos, gepaard gaan de met donder en bliksem, terwijl het regenwater met bakken uit de hemel viel, was over Kennemerland geraasd. Overal was groot alarm en de afdeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandse Roode Kruis had de zorg voor deze wijk op zich genomen. Het was allemaal op papier gezet voor een grootscheepse Roode-Kruis-oefe- ning, waaraan circa honderd man heeft deelgenomen. Twintig zieken en gewon den moesten opgehaald worden, soms bevrijd worden uit een wir-war van ver splinterd materiaal. Vijf over zeven kwam de melding bij de colonne van het Roode Kruis bin nen. In tien minuten tijds was alles in gereedheid gebracht en werd uitgerukt naar de plaats van de ramp. Daar wer den de eerste verkenningen al gedaan en eer het half acht had geslagen was de hulpverlening al in volle gang. HEEMST. DE, 3» juni Het onder houd met de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, waarom het college van B. en W. heeft verzocht met betrek king tot de plannen voor de bouw van nieuwe kinderbijslagrekeninge-r t' ah plaats gevonden. Dat deelde gisteravond tijdens de raadsvergadering van Heemstede burge meester mr. A. G. A. ridder van Rap- pard mede. Het is te verwachten, dat dat onderhoud eerst zal plaats vinden, wanneer de beraadslagingen over de nieuwe kinderbijslagregeling in de Twee de Kamer zijn afgelopen. Maandag 3 juli Grote of Sint Bavokerk: 8 uur, con cert ter gelegenheid van de inge bruikneming van het gerestaureer de Müllerorgel en ter opening van de Haarlemse orgelmaand. Orga nisten: Albert de Klerk en Piet Xee. Bach-programma. Dinsdag 4 juli Grote of Sint Bavokerk: 8 uur, con cert te geven door d« deelnemers aan de improvisatiewedstrqd met werken naar eigen keuze. Woensdag 3 juli Grote of Sint Bavokerk8 uur Im provisatiewedstrijd. Deelnemers: Jo van Eetvelde (België), Jaros- lav Vodrazka (Tstjecho-Slovakije), Gisbèrt Schneider (Duitsland) en Bernard Bartelink (Nederland). Donderdag 6 juli Grote of Sint Bavokerk. 8 uur, con cert te geven door de leden van de jury voor de improvisatiewed strijd. Deelnemers: Anton Heiller, Jeanne Demessieux en Albert de de Klerk. Grote of Sint Laurenskerk, Alkmaar: 8 uur, concert voor orgel en orkest. Medewerkenden: Het Noordhol lands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends, Piet Kee, orgel, Hubert Barwahser, fluit Nellie Boerée, trompet. HEEMSTEDE, 30 juni De leden n de Heemsteedse gemeenteraad hebben gisteravond maar weinig woorden be steed aan het voorstel van B. en W. om een krediet van 800.000 beschik baar te stellen voor de bouw van een nieuw politiebureau aan de Cruquius- weg. De woorden, die de raad eraan heeft gewijd, getuigde van grote in stemming met het plan van architect B. J. J. M. Stevens uit Haarlem. De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder Van Rappard was uiteraard zeer ingenomen met zoveel lof. De plan nen zullen nu zeer spoedig naar Den Haag worden gezonden ter verkrijging van de rijksbijdrage in de kosten en van de rijksgoedkeuring voor de bouw van het bureau. Overigens heeft de bijeenkomst van gisteravond bijzonder weinig nieuws op geleverd. Niettemin hebben de raadsle den bijna twee uur nodig gehad om de korte agenda af te handelen. Zonder veel op- of aanmerkingen stelde de raad een krediet van 850 beschikbaar als bijdrage in de herstelkosten van het clubhuis van het Nederlands Padvind- sters Gilde in Heemstede. Bovendien ging de raad akkoord met het verlenen van een krediet van 13.500 voor de aanschaf en de plaatsing van twee kleed huizen op het gemeentelijk sportpark. Naar aanleiding van dit voorstel merk te de heer SCHEER (WD) op, dat het te wensen zou zijn, wanneer de stichting van de sportparken rechtstreeks onder het bestuur van de gemeente zou wor den geplaatst. Een mening, die door het college niet werd gedeeld. Over het voorstel van het college om een krediet van 12.000 beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de kan toorruimte van de gemeentelijke bedrij ven maakte de heer ZEGWAART (KVP) enkele opmerkingen. Hij herinnerde het college aan een suggestie van hem om de bedrijven en de dienst van Openba re Wrken in één gebouw onder e bren gen en zelfs onder énhoofdige leiding. Wethouder VAN WIJK zei, dat het nog te vroeg is om deze kwestie aan te pakken. Niettemin heeft zij de aandacht van B. en W., die ook wel voordelen zien in een concentratie van diensten. Maar ook nadelen, zei de burgemees ter. Tijdens de rondvraag heeft mevrouw VAN DER MEULEN (PvdA) gevraagd waarom er een enquête onder de be woners van de woningwetwoningen word gehouden. Zij had begrepen, dat het hier ging om de vraag of de huidige bewoners al dan niet eigenaar van deze woningen wensen te worden. Deze zaak vond zq wat wonderlijk gezien het feit, dat het college van B. en W. nog niet zo lanig geleden in een aparte nota had betoogd, dat het geen voorstander is van verkoop van woningwetwoningen. Dat standpunt wordt nog door het col lege gedeeld, aldus wethouder VAN LENT, maar niettemin hebben B. en W. een antwoord willen krijgen op de vraag of hiervoor bij de huidige bewo ners grote belangstelling bestaat. De fractieleider van de VVD, de heer RUTGERS had niets dan woorden van lof voor het door B. en W. aan de dag gelegde initiatief. NIJMEGEN, 29 juni Gisteren is het stoffelijk overschot gevonden van de ruim 50-jarige los werkman J. D. Kleerman, die sinds 8 juni werd ver mist. De man, die enigszins geestelijk gestoord was, was die avond gaan wan delen en sedertdien spoorloos verdwe nen. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater U.S. Steel Stemming: 28/6 57 42J4 45 63% 44% 85! 4 20% 27% 58 57% 32% 39% 23 51% 43% 245 80% 29/6 57 42% 44% 63% 44% 84% 21 27 58 57% 31% 39% 23 51% 44 25 81 nauw prijshoudend De heer VERKOUW (PvdA) mocht een grote pluim van de voorzitter in ont vangst nemen, toen hq zijn lof uitsprak voor de voortvarendheid van de dienst van Openbare Werken met betrekking tot het plaatsen van vier banken langs het Spaarne. Op een mooie dag was hq daar langs gewandeld en had tot zijn schrik bemerkt dat de bank, die *r al jaren had gestaan, het leven erbij had ingeschoten. Hij had daarop Openbare Werken van zijn bevindingen op de hoogte gesteld. En zieenige dagen daarna stonden er vier spiksplinternieu we banken. Voor zijn attentie aan Open bare Werken mocht de heer Verkouw prijzende woorden horen uit de mond van de voorzitter. iiimiiiiiiiHiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiii AMSTERDAM. 30 juni De beurs kenmerkte zich vandaag door een tame lijk vriendelijke stemming. Met uitzonde ring van de aandelen Koninklijke Pe troleum lagen de internationale fondsen alle iets betér in de markt. Hoogovens openden zelfs 10 pnt. hoger en ook AKTJ was met een stijging van 4 pnt. aan de vaste kant. Philips en Unilever waren goed prijshoudend. Hoewel de aandelen Kon. Petr. in het eerste kwartier van de beurshandel 70 ct. onder de slotprijs van 'isteren no teerden. kon ook voor dit fonds van een in wezen gunstige tendens worden ge sproken. In Wallstreet is de notering van Royal Dutch gisteren namelijk met gedaald tot $317/8, hetgeen over eenstemt met een koers van 114,80 Amsterdamse usance. Vanmidag werd in het eerste halfuur oplopend gehan deld van ƒ114.90 tot ƒ116. Ook de ande re soorten trokken in het verder ver loop wat aan. AKU steeg tot 426. Phi lips tot 980. Unilever tot 783 en Hoog ovens tot 955. De scheepvaartafdeling viel enigs zins uit de toon. Holland Amerika Lijn was wel een paar punutenu beter maar Scheepv. Unuie was nauwelijks prijs houdend en Kon. Boot noteerde ook wat lager. De staatsfondsenmarkt was iets hoger. Vandaag is wederom een emissieprospectus verschenen vanu een buitenlandse guldenlening. Het betreft de uitgifte voor de Belgische Petroleum Raffinaderij van een 5 pet. 15 jarige obligatielening, groot 10 miljoen, waar op op 11 juli a.s. de inschrijving pari zal worden opengesteld. Rijnstaal stelt over het afgelopen boekjaar een divi dend voor van 10 (v. j. 7) pet. Handels ver. Reiss hervat de dividendbetaling met een uitkering van 5 pet. Vorig oemng Slot 30/6 4% Ned 196U i 103 4yd Ned 1959 102 4% Ned. 1961 101H 102 Staffel 1947 95* B.N.G. Won.Douwl. 6 1101; Ned Handel Mij. Cert 320 Amsterdam Rubber 110 H.V.A 1251 A.K.U 421 124 id. Stocks 212. Berkel Patent 322 Calvé-Delft Cert 775 Deli Mij 140 Fokker - 295 Ford 705 v. Gelder 359 Hoogovens 937 946* Muller Co. 510 Ned. Kabel 601 Philips Gem.bez 9761 9764 Unilever 776 778 Wilton-Fyennooro 272 Billiton 2e 475 Dordtsche Petr. 542 ld st. (f50 n.k.) 271 Kon. Petroleum 50 115.!, 115.20 ld. stocks 11.72 Holi. Amerika Lijn 1581- 195* Java Ch P.L. 154 K.L.M. 77 Kon. Ned Stoomb. Mij 186:i 185* K.P.M. 150 Ned. Stoomv Mq. 184 v. Nlevelt 1563 v. Ommeren 332 Rott. Lloyd 148 Ned. Scheepvaart Unie 155 155* Interunie 216 Robeco 242 Ver. Bezit 142 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '56 2% Amsterdam '56 84 2% Amsterdam '56 J 2% A'dam '56 Hl 96 y2 96^ 2% Amsterdam '59 97fs 100* 2% R'dam '57 Aib. Heyn KI obl 128 (Advertentie) combinatie tafel»* thee» en ontbijt» servies voor 6 personen, X flQ fraai Bavaria porselein I O»™ GROTE HOUTSTRAAT82-84 - HAARLEM SINDS 1876

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3