In Midden-Oosten dreigt ernstige crisis IRAK BEREIDT AANVAL VOOR OP KOEWEIT Britse troepen in staat van paraatheid gebracht CITROEN HITTE OP NIJMEEGSE KUNSTMARKT 2 Nasoetion: Indonesische gevoelens genegeerd Vredesverdrag nodig, maar met herenigd Duitsland Kwestie Berlijn slechts een détail van Duits vraagstuk Stakingen in de havens zijn maandag geëindigd Maar de stakingscomite s blij ven actief hamol weer vandaag! J. J. VAN K00TEN G0GG0M0BIEL r HEROPENING AUTOMOBIELBEDRIJF „HENGEVELD" RUSSISCH IN DE RUIMTE Water eist drie slachtoffers Nederlandse N.-Guinea-politieh zou door wrok zijn geïnspireerd Treedt minister Van Rooy af? Vergaderingen in Amsterdam en Rotterdam Trots op hulde van de politie Het weer Koelere zeewind Zeer warm w INTERVIEW OP T.V-SCHERM Teleurstelling over zijn optreden A. J. ROTTEVEEL'S STANDPUNT WESTDUITSE BONDSDAG: K.. ZATERDAG 1 JULI 1961 85ste JAARGANG No. 30864 GEERT HOOGEVEEN BEIROET, 1 juli (AFP, Rtr, UPI) Diplomatieke kringen in de Libanese hoofdstad verklaar den gisteren, dat Irak een aanval voorbereidt op het fabelachtig olierijke sjeikdom van Koeweit, hetwelk zoals gisteren gemeld in staat van verdediging ver keert. In uit Bagdad afkomstige berichten wordt bevestigd, dat de Iraakse premier, Abdoel Ka- rim Kassem, zijn leger in gereed heid brengt voor een aanval op het land van de sjeik Abdoellah, dat zijns inziens tot Irak behoort. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken ontkent, dat de V.S. Engeland gewaarschuwd hebben voor een ophanden zijnde aanval op Koeweit. Washington heeft Irak wel laten weten, dat het vertrouwt op een vreedzame regeling van het geschil. TELEVISIE-FORUM KWESTIE-NW.-GUINEA „Wrok" In Nieuw-Cuinea Raad HEDEN hebben wij ons nieuwe service-station, showroom en kantoor in gebruik genomen. Dir. B. P. v. d. POL Speciaal Volkswagenbedrijf - Zijlweg 328 - Tel. 17700 (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM-ROTTERDAM, 1 juli Maandagmorgen zal de staking van de havenarbeiders in Amsterdam en Rotterdam geëin digd zijn. Zo is besloten op twee vergaderingen van stakers, resp. in „Krasnapolsky" te Amsterdam, waar zeker 1200 man bijeen wa ren, en in „Odeon" te Rotterdam, waar ruim 300 man vergaderden. Het merkwaardigste was wel dat in beide gevallen het stakings comite, dat, zoals gemeld, onder leiding staat van een met de C.P. N. verbonden E.V.C.-er, had voor gesteld om reeds zaterdag aan het werk te gaan onder het motief dat het slechts om een „waar schuwing" was gegaan. Nader contact Geen mobilisatie Westers antwoord «W M 0 R RIS "êefure ifou Snij! NYLON REGENJASSEN Aan zee N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTI AANSE Uitdeuken Repareren e 4» BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds tel. 21544. een telegram gezonden, waarin het ver zoekt lid te mogen worden van de vol kerenorganisatie, zo heeft een woord voerder van de V. N. meegedeeld. Van de zijde van de V. N. is vernomen dat het verzoek van Koeweit misschien nog voor het vertrek van Hammarskjöld naar Genève, volgende week vrijdag, door de Veiligheidsraad behandeld zal worden. (Advertentie) Zie adv. op pag. 16 HOOFDAGENT: SHOWROOM: Zijlweg 26 - Telef. 17296 Kantoor, werkplaats en magazijn: Mr. Cornelisstraat 54 - Telefoon 61447 (Advertentie) v.a. 3325.— HOUTPLEIN 18—20 - TELEF. 12000 BOCHUM, 1 juli (UPI) De sterren- Wacht van Bochum heeft gisteravond radio-gesprekken in het Russisch opge vangen, op dezelfde frequentie die door de astronaut Joeri Gagarin tijdens zijn rtiimtevlucht op 12 april werd gebruikt. De directeur van het observatorium, Heinz Kaminski, zei dat „vostok een" en „aarde, ik hoor u goed" veelvul dig tijdens de gesprekken werden ge- noord. De gesprekken werden tussen 18.20 en 19.20 uur (onze tfjd) gehoord. NIJMEGEN, 1 juli De dertigjarige Sater W. Boots, uit het studiehuis van e paters Lazaristen in Nijmegen, is gistermiddag op de Waai voor Nijmegen verdronken. Hij voer met een andere Sater midden op de Waal met een kano. loor een verkeerde manoeuvre sloeg de kano om. Pater Boots kon niet zwemmen en kwam om het leven. Zijn confrater wist behouden de vaste wal te bereiken. j, ZWOLLE. 1 juli De achtjarige J. Hamer is gisteravond b\j het spelen friet een bal op de Schuttevaerkade in het water gevaller. Schipper G. Bos, die aan de overkant van het Zwarte Water gemeerd lag, snelde het kind te hulp en haalde het eruit. De politie trachtte met een zuurstofapparaat de levensgeesten Jveer op te wekken, maar mocht daar- ht niet slagen. ROTTERDAM, 1 juli Gistermiddag Is in de Nieuwe Maas nabij de in aan bouw zijnde van Brienenoordbrug het 12-jarig meisje Jannetje Oudijk bij het baden verdronken. Het meisje, dat niet kon zwemmen, was met een groot aan tal kinderen langs de rivier in het wa ter gestapt. Ongeveer dertig meter uit de wal is zij vermoedelijk in een kuil geraakt. Hoewel binnen vier minuten kunstmatige ademhaling werd toege past, konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Al met al ziet het er naar uit, dat er een ernstige crisis in het Midden- Oosten zal ontstaan, waarbij Irak niet op de sympathie van de andere Ara bische landen mag rekenen. Engeland houdt zijn 24ste infanteriebrigade in re serve voor Koeweit. Deze brigade is in Kenia gelegerd. De Britse rege ring heeft geweigerd bekend te maken, of Koeweit op grond van een weder zijds vriendschapsverdrag om militaire hulp heeft verzocht. Zij kondigde aan „normale voorzorgsmaatregelen" ge troffen te hebben tegen de „bedreiging van Koeweit door Irak". In totaal zijn een 8.000 man Britse troepen in Kenia, Aden en Bahrein in paraatheid ge bracht. Reizigers die te Beiroet uit Koe weit zijn aangekomen hebben ver klaard dat de toestand er rustig was en dat uit niets bleek dat Kassem zijn troepen langs de grens met Irak opstelt. De 200 kilometer lange grens die praktisch niet te verdedigen is, wordt slechts op een plaats door een weg doorsneden, de hoofdweg van Koeweit naar Basrah. Te Londen heeft premier Macmillan een speciale kabinetszitting bijeen ge roepen om de laatste militaire maatre gelen te bespreken die Engeland heeft genomen om Iraakse agressie tegen Koeweit het hoofd te kunnen bieden. De minister van defensie, Harold Watkin- son, zou zijn collega's in het kabinet hebben meegedeeld dat de Britse mili taire voorbereidingen in het Midden- Oosten zich nu in een vergevorderd stadium bevinden Koeweit heeft de V. N. in New York HILVERSUM. 30 juni De deelne mers aan de discussie over de vraag stukken rondom de Nederlands-Indone sische verhoudingen, die maandag in een gezamenlijk televisieprogramma van VARA en VPRO voor de camera komen, zijn: prof. mr. I. A. Diepen horst, prof. A. E. M. Duynstee, mr. Th. M. J. de Graaf en prof. dr. I. Samkalden. De discussie zal geleid wor den door mr. J. L. Heldring. Door een megafoon spreekt sjeik Abdoelah al-Salim, al-Sabah, de heerser van het fabelachtig olierijke Koeweit, zijn volk toe, welks pas verworven onafhanke lijkheid bedreigd wordt door Irak. In Nijmegen :r:it in een riante historische entourage, maar ook in de zomerhitte, een kunstmarkt geitouden. De afgebeelde kunstenaar, althans baardige heer, laaft zich uit een welgevormde buikfles. (Zie ook Landskroniek). (Van een verslaggever) BUSSUM, 1 juli Voor de vele Ne derlanders, die gisteravond aan hun TV- toestel gekluisterd zaten om te genieten van Bertolt Brechts spel „De Kauka- sische Krijtkring", was het ongetwijfeld een hele sensatie in de pauze plotseling, als een soort anticlimax, de Indonesi sche minister van Defensie, generaal Nasoetion, op hun beeldscherm te zien verschijnen. De generaal, door Joop Si mons geïnterviewd in Parijs, als resul taat van een goede samenwerking tus sen V.P.R.O. en V.A.R.A., legde een zeer beheerste en gematigde, in bepaal de opzichten zelfs sympathieke verkla ring af, waarin hij niettemin het Indo nesische standpunt ten aanzien van de kwestie-Nieuw-Guinea duidelijk naar vo ren bracht. Gezien de veie publikaties in de afge lopen weken over de informele contac ten van Nederlanders met de Indone sische regering, met als hoogtepunt het gesprek tussen Nasoetion en prof. Duyn stee in Parijs, gevolgd door de perscon ferentie van de generaal in Bonn, kon nauwelijks worden verwacht dat de Indonesische minister gisteravond ont hullingen zou doen of nieuwe gezichts punten zou openen. Maar toch zal het voor velen een verrassing zijn geweest hem, ais man van eer en gezag, zoals hij zichzelf noemde, te horen zeggen: Ik kan u verzekeren dat de Indonesi sche regering en de grote meerderheid van het Indonesische volk niets liever wensen dan het herstel van de vriend schap cn de diplomatieke betrekkingen met Nederland. Nasoetion meent, dat in Nederland onvoldoende geloof heerst aan de op rechtheid van het Indonesische verlan gen Nieuw-Guinea te bezitten. Neder land houdt geen rekening met de natio nale gevoelens, zoals die leven in de In donesische republiek. De generaal gaf zelfs als zijn mening, dat de Nederland se politiek ten aanzien van Nieuw -Gui nea mede het gevolg is van een wrok, die is veroorzaakt door de soevereini teitsoverdracht. Het woord „wrok" ge bruikte hij zelfs meer dan één maai. Het optreden van Nederland noemde de minister een teleurstelling voor vele vrienden van Nederland in Indonesië. „U doet ons onrecht, u grieft ons, u stelt ons teleur". Nasoetion, die vlekkeloos Neder lands sprak, zij het dat hij zijn kenne lijk zorgvuldig opgestelde verklaring aflas van papier, erkende dat er In donesiërs zijn, wie de Nederlandse Nieuw-Guinea-politiek zeer welkom is, omdat zij deze kunnen gebruiken om er anti-Westerse gevoelens mee aan te wakkeren. Maar dat is in ieder ge val niet het uitgangspunt van de In donesische regering. De generaal legde nog eens uit, waar op de Indonesische aanspraken op Nieuw-Guinea zijn gebaseerd, name lijk op de territoriale eenheid van het vroegere Nederlands-Indische Rijk. Nieuw-Guinea hoorde zelfs al bij het huidige Indonesië voordat de Nederlan ders daar kwamen, zei hij, en dit ge voel van nationale eenheid, dat er al was, is door het Nederlandse koloniale tijdperk versterkt. De minister zei ook, dat de Indone sische regering het goed met de Pa poea's voor heeft en hen zal behandelen indachtig het Indonesische staatsdevies: eenheid in verscheidenheid. HOLLANDIA, 1 juli (ANP) - Bij de behandeling van de begrotingsafdeling „regering en hoge colléges" in de Nieuw- Guinea-Raad, heeft de bijzondere re geringsgemachtigde, de heer P. J. Mer- kelijn, in de tweede termijn een nadere toelichting gegeven op hetgeen hij in eerste termijn had gezegd over onge rustheid onder de bevolking van Ned. Nieuw-Guinea. De heer Merkelijn vroeg zich af, doe lend op een zekere ongerustheid onder de Europese bevolking ontstaan door het optreden van enkele particulieren in Nederland „welke de methode kan zijn cm deze onuitroeibare, halsstarri ge en cynische ongerustheid weg te ne men. De Nederlandse regering laat im mers niet af, bij herhaling van haar vas te wil te getuigen om haar taak in dit land op verantwoorde wijze af te ma ken". (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 1 juli De situatie, die is ontstaan na de teleurstelling in de Tweede Kamer over het optreden van de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, mr. dr. Ch. van Rooy, tij dens het debat over de kinderbijslag verzekering, is in politieke kringen vrij dag druk besproken. Naar men meent te weten, is dit ook een van de punten van overleg in de wekelijkse minister raad geweest. Het moet niet uitgeslo ten worden geacht, dat de weinig oe- vredigende wijze, waarop de minister zijn zaak, die heel duidelijk ook een stuk kabinetsbeleid is, heeft verdedigd, voor hem persoonlijk gevolgen zal heb ben. De opvattingen, die in en buiten het parlement leven, zijn duidelijk. De re geringspartijen niet minder dan de op positie laten van hun ernstige teleur stelling blijken. Dr. Bruins Slot, die be halve voorzitter van de A.R.-fractie ook hooïdredacteur van het dagblad Trouw is, heeft in zijn blad het op treden van de minister een belediging voor het parlement genoemd. Er wordt ernstig rekening gehouden met de mogelijkheid van het ontstaan op korte termijn van een ministerscri sis. Het lijkt onwaarschijnlijk, dat het kabinet zich onder deze omstandighe den geroepen zal voelen om minister Van Rooy te steunen door hei aftreden van alle ministers aan een eventueel be sluit tot heengaan van één van hen te verbinden. (Advertentie) AUTOMOBIELBEDRIJF Dr. D. Bakkerlaan 12-16, Bloemendaal Tel. 57500 57501 (K 2500) WALLOPS SILAND (Virginia), 1 juli (Reuter) Een Amerikaanse poging om met een viertraps-„scout"-raket een satelliet in een baan om de aarde te brengen, is mislukt door haperen van de derde trap. De satelliet was bestemd om op een hoogte van 385 tot 1.000 kilo meter een baan om de aarde te be schrijven en gegevens te melden over de stofdeeltjes in de ruimte. (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 1 juli In een bewogen re devoering aan het slot van een vierja rige zittingsperiode van de derde West- duitse Bondsdag die gisterer op re ces is gegaan en pas weer in de nieuwe samenstelling bijeen zal komen heeft de voorzitter, dr. Eugen Gerstenmaier, de sluiting van een vredesverdrag met geheel (dit wil zeggen een herenigd) Du: island een eerste vereiste genoemd. Hjj deed een beroep op de vier mogend heden die de tweede wereldoorlog ge wonnen hebben en uiteraard was zijn appel vooral tot de Sovjet-Unie gericht om het recht op zelfbeschikking voor alle Duitsers te erkennen. De Bondsdag-president zei, dat de Duitsers de situatie in Berlijn ook ab normaal vinden. „Het is echter een ba gatellisering van de feiten te beweren, dat alleen de situatie in Berlijn herzien moet worden. Zjj is immers geen pro bleem op zichzelf, doch een gevolg van de gewelddadig in stand gehouden ver deling van Duitsland". Gerstenmaier stel de de vier mogendheden voor niet al leen te onderhandelen over detail-kwes ties, over de positie van Berlijn en de toekomstige status van de toegangswe gen, maar over het gehele Duitse vraag stuk. Hij deed een beroep op de parle menten en regeringen van alle landen ter wereld om die eis te ondersteunen. „Het is niet meer dan billijk, dat er een vredesverdrag wordt gesloten met dat ene Duitsland, waarmede ook oor log werd gevoerd", aldus Gerstenmaier. Hij verklaarde zich dankbaar voor de vriendschap waarmede West-Duitsland met de staten van de vrije wereld leeft. „De vrede is een te kostbaar goed om alleen gebaseerd te zijn op pactsystemen en afschrikking", aldus Gerstenmaier. Duitsland is geenszins tegen de vre delievende coëxistentie zolang daar mee geen agressieve tendenzen zijn gemeend. Hij waarschuwde Moskou, Praag en Warschau, dat het een cata strofale vergissing zou zijn de veilig heid van Europa te baseren op de per manente verdeling van Duitsland. „Deze is niet alleen een groot ongeluk, maar ook een gevaar voor de wereld vrede", aldus de president van het Westduitse parlement, wiens rede door de aftredende parlementariërs met (Advertentie) Maar vooral op de vergadering in Amsterdam bestond een zeer sterke stroming om de werkhervatting pas maandag te laten ingaan. Zowel in Amsterdam als in Rotterdam wordt des zaterdags en des zondags slechts doo. een derde van de havenarbeiders gewerkt. En dat vond men de moeite niet waard om reeds zaterdag het werk te hervatten. Op de zeer emotio nele, in echt Amsterdamse sfeer en dus ook met veel Amsterdamse hu mor gehouden vergadering, waarop de overwinning van „De Volewijckers" met enthousiasme werd begroet en zeer vele aanwezigen in de pauze, ge durende welke het stakingscomité zich even moest beraden, liever naar een modeshow in de aangrenzende zaal gin gen kijken dan afwachten wat de „uit spraak" van het stakingscomite zou zijn, bespraken niet minder dan 27 sta kers met meer of minder welspekend- heid de mogelijkheid om tot resultaten te komen. De voorzitter, de heer Heijt, had hak kelend de resultaten medegedeeld, die de delegaties in de bedrijven in het overleg met de directies zouden heb ben bereikt. Vooral de arbeiders b{j sommige bedrijven, die gestaakt heb ben ondanks het feit, dat zij toch ex tra toeslagen hadden gekregen, kregen een ovatie, maar de bezinning op de financiële gevolgen van de staking voor de gezinnen sprak toch zowel uit het „openingswoord" van de voorzitter als uit de zeer geladen toespraken van verscheidene stakers. In Rotterdam, waar volgens de voor zitter van het stakingscomité ca. 2000 van de 15.000 havenarbeiders hebben gestaakt uit „sympathie" met de Am sterdammers. was een van de sterk ste argumenten om de staking maan dag op te heffen het lot van de pende laars, die 70 pet. van de havenarbei ders in Rotterdam uitmaken, veel meer dan in Amsterdam. Het stakingscomi té, dat evenals in Amsterdam, zal blij ven voortbestaan, zal contact opnemen met het Amsterdamse voor nadere ac tie bij de erkende bonden. In dit ver band was het zonderling op de verga dering in Amsterdam te horen hoe er propaganda werd gemaakt voor aan sluiting bij het N.V.V., terwijl toch te gelijkertijd scherpe kritiek werd geuit op het bestuur van deze bond. De stakingen in Amsterdam zowel als in Rotterdam hebben een uiterma te rustig verloop gehad en op de ver gadering in Amsterdam was men er zelfs trots op dat de politie een com pliment had gegeven aan de stakers voor hun „beheerst" gedrag. In Rotterdam werd nog een lang- zaam-aan-actie met ingang van maan- dag en een onverwachte 24-uur staking in de komende weken bepleit maar die werden toch afgewezen. Wel zul len de stakingscomité's actief blijven in de komende weken zodat in feite het stakingsgevaar nog niet tot het verle den behoort. De scheepvaartverenigingen Noord en Zuid en de transportarbeidersbon den van drie erkende vakbonden heb ben een gezamenlijk communiqué uit gegeven, dat ook aan de havenarbei ders is gezonden. Daarin wordt o.a. gezegd: in het voorjaar is door over leg tussen de erkende werknemersorga nisaties en de werkgevers een belang rijke verbetering bereikt door het in voeren van de vijfdaagse werkweek in de havens. De bekende onverantwoor delijke elementen hebben dat met veel spijt aangezien en zich een paar maan den rustig moeten houden. Inmiddels is over de hele linie de spanning rond de lonen gestegen. De erkende vakor ganisaties en de werkgevers hebben dinsdag 13 juni het overleg hervat om te bezien welke verbeteringen in ar- beidersvoorwaarden in de haven moge lijk zijn. Zodra dit overieg gaande was, heb ben de bovenbedoelde elementen zich opgemaakt om bij voorbaat de vruch ten daarvan aan zich te trekken. Ge bruikmakend van de gespannen sfeer, van toevallige teleurstellingen in ex tra verdiensten, van onberaden toezeg gingen door enkele werkgevers, heb ben zij wilde havenstakingen aan de gang gekregen". luid applaus werd begroet, en wiens verklaring met algemene stemmen werd goedgekeurd. De Westduitse minister van buiten landse zaken, Von Brentano, heeft in een televisiegesprek met journalisten in Frankfort yezegd, dat er een ogenblik kan komen waarop de NAVO haar be reidheid tot het verdedigen van Berlijn zou moeten tonen. Het zou echter voor barig zijn aan gedeeltelijke mobilisatie te denken. Von Brentano zei verder nog dat erkenning van de Oostduitse regering door bevriende of neutrale landen als onvriendschappelijke daad tegenover het gehele Duitse volk beschouwd zou blij ven. WASHINGTON, (Rtr) De westerse grote vier de V.S., Engeland, Frank rijk en West-Duitsland - hebben in \7as- hinton over de kwestie-Berljjn geconfe reerd en zijn het daarbij eens geworden over de hoofdlijnen van het antwoord aan de Russen. In het bijzonder spraken zij over het antwoord dat Washington zal geven op de Russische nota. die Khroesjtsjev aan Kennedy heeft over handigd op het einde van de besprekin gen in Wenen. Het overleg in Washing ton werd gevoerd door de Amerikaan Foy Kohier, de Britse Lord Hood, de Fransman Hervé Alphand en de West duitser Wilhelm Grewe. De laatste zei dat het ontwerp van het westerse ant woord bijna klaar is. Hij verwachtte dat het de volgende week nog naarde bond. genoten in de NAVO gezonden zal wor den. (Advertentie.) BARTELJORISSTR HAaRLEM TEL/13439 LEIDSESTRAAT, (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223S96 Weersverwachting tot zondagavond (Opgemaakt te 11.15) Overwegend zonnig en op de mees te plaatsen droog weer. In de kustpro vincies koelere zeewind; overigens warm, tot zeer warm in het zuidoos ten van het land. Zondag. Z«n: 4.24-21.03, maan: 23.36- 9.25. Maandag. Zon: 4.25-21.02, maan: -10.44. Het komende weekeinde zal zeer warm worden want de temperatuur gaat in het grootste deel van ons land boven de 30 gr. stijgen. Vanmorgen om acht uur lag de temperatuur in het gehele land al boven de 20 gr. Gistermiddag werd in Zuid-Limburg de 30 gr. al bereikt. Zelfs op de wadden en dicht langs de Noord zeekust is het bij een zuidoosten wind volop zomers geworden Deze situatie is dermate stabiel dat wjj ook voor mor gen een zeer warme dag mogen ver wachten. In Engeland is een kentering te bespeuren doordat een zwak oceaan front naar het oosten komt. Hierdoor zal tegen maandag de kans op een on weersbui groter worden. De hoogste tem peraturen zullen in het zuiden en oosten van ons land worden waargenomen; het kwik zal daar in de buurt van 34 gr. komen te liggen. (Advertentie) Zonnig en zeer warm strandweer met een zwakke wind tussen oost en zuid. "Temp.: In de middag 27-29 gr., zeewater 17 g~. Vooruitzichten: ook zondag zomers strandweer met daarna een kleine onweerskans max min neersl. Station Eindhoven Zo.-I ,:mDur StuckBoim Kopennager UiDoen Amsterdam Brussel farm Bordeaux Nice Bemin Frankfort Zürich Genève Wenen Innsbruck Athene Home Madrid Lange Herenstraat 36-38 - Haarlem Telefoon 14371 Weer temp. temp cifgel. gisteren 24 uur onbew. 29 14 0 onbew. 30 16 0 zw. bew. 23 13 onbew. 19 13 0 licht bew. 30 15 0 onbew. 28 18 0 onbew. 29 16 0 onbew. 32 16 0 mist 34 19 0 onbew. 26 21 0 onbew. 27 16 0 onbew. 28 12 0 onbew. 28 13 0 onbew. 29 14 0 onbew. 27 13 0 onbew. 30 13 0 half bew. 30 20 0 onbew. 31 18 0 half bew. 35 17 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1