eist zeer grote voorzich tigheid Zoek bonafide handelaren en dito maatschappij k L Zuinig! Met diesel of LP.G. H. van Eeuwijk benoemd tot leraar piano SOLEX ?Zs°- Sisi—KOELKASTEN Geanimeerde discussies over wel en wee van HBC Prestaties eerste elftal moeten omhoog KEES HAK wint tekenprijs van vereeniging „Haerlem" Wedstrijd zal voortaan in de voorzomer herhaald worden EN LEES VOORAL ALLES GOED NA Muziekschool A'dams Conservatorium HARDEBELT Volleybal in Haarlem D. J. Vriesekolk hartelijk gehuldigd ATAX-TAXI Brandweer zet huis onder water DINSDAG 4 JULI 1961 PAGINA 11 Nutsspaarbank Haarlem Eindexamens KRUISSTR. 5 - HAARLEM - TEL. 11008-14689 Keuze uit meer dan 40 modellen, o.a. HUURKOELKASTEN f 1.50 pw. COIFFURES MOLENDIJK - Dameskapper Bij Conrad Stork N.V. EEIf Alffi FINANCIEREN LATEN „Ik ben verleid door een auto". In principe is er niets op tegen, een deel van de aanschaffingskosten van een auto te laten financieren. Spe ciaal wanneer de toekomstige auto bezitter de wagen ook voor zakelijk gebruik kan inschakelen en daarvoor een onkostenvergoeding ontvangt kan het nuttig zijn, de auto zo snel moge lijk rendabel te maken. Het is beslist niet overdreven te stellen, dat tenmin ste vijftig procent van alle in Neder land rijdende personenwagens werd ge kocht ,,op gemakkelijke betalingsvoor waarden". De meeste financieringen hebben betrekking op wagens in de goed kope en middenklasse. In de duurdere klasse loopt het percentage terug. Wie twintig mille voor een auto kan neer tellen, kan dit vaak terstond doen. Autofinanciering vereist een hoge mate van voorzichtigheid. Het ge vaar is groot, dat de koper zich blind staart op de maandelijkse aflossingssom en vergéét, dat de auto ook nog rijden moet. Bovendien dient de koper zich te realiseren, hoe veel rente hij precies moet betalen. Normaal wordt bij de aankoop van een nieuwe auto vijf procent rente ge vraagd over het geleende bedrag en de rente. Leent men bijvoorbeeld 2500 gul den, dan bedraagt de rente niet 5 maal Zn gulden zoals menige optimist geneigd is te veronderstellen, maar 134 gulden, wijl ook de te betalen rente wordt mee- gefinancierd en men ook polis- en zegel- kosten dient te betalen. Ei; gebruikte wagens wordt 7 procent per jaar ge vraagd, Naarmate de termijnen langer worden, wordt het rentebidrag natuur lijk hoger. Uiteraard geven wij hier de gebruikelijke tarieven: het is natuur lijk mogelijk, dat u ergens goedkoper „onder dak'' komt. Geadviseerd mag worden, bij de aankoop van een auto steeds contact te zoeken met een bona fide financieringsmaatschappij. Het aantrekkelijke van de transactie voor de f.rar" ringsmaatschappij schuilt hierin, dat u rente betaalt over een be drag, dat u in de loop van het jaar, waarin u rente betaalt, bij stukjes en beetjes reeds teruggeeft. Leent u bij voorbeeld drieduizend gulden en lost u in één jaar af, dan bestaat uw schuld na zes maanden nog slechts uit vijftien honderd gulden: niettemin betaalt u ren te over de volledige drie mille.' Daartegenover staat, dat de maat schappijen een zeker risico dragen. Men dient, vóór het krediet wordt verleend, te informeren naar de financiële sta tus van de aspirant-koper en af en toe loopt er een financiering mis. Nu wape nen de meeste maatschappijen zich hier tegen, door slechts dan krediet te ver lenen, wanneer een eventuele schuld te „verhalen" is. Wettelijk is voorge schreven, dat ongeveer veertig procent van de aankoopwaarde contant door de koper wordt betaald. De rest mag wor den gefinancierd. Meestal eist dé maat schappij, dat de gefinancierde auto All Risk wordt verzekerd en dat de uitke ringen van de verzekeringsmaatschappij ten goede komen aan de geldschieter. Soms wordt genoegen genomen met een W.A.-verzekering, maar dan moet er toch een dekking aanwezig zijn. Deze kan bestaan uit een „vaste baan" of goederen. De ervaring heeft geleerd, dat kopers met een vast salaris hoe klein ook in de meeste gevallen aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Min der gunstig ligt dit bij de z.g. „kleine zelfstandigen". Een onverwachte zake lijke strop heeft vaak terstond invloed op het aflossingsritme. Verzuim nooit, bij het tekenen van contracten na 's .aan wat men tekent. Het is meer dan eens voorgekomen, dat enthousiaste autobezitters, die bijvoorbeeld snel op vakantie wilden gaan, maar luk-raak hun handtekening zetten, niet alleen on der het huurkoopcontract, maar ook onder een verzekeringscontract voor drie jaar, hetgeen hun bedoeling helemaal niet was. Koop nooit een auto, voordat <je fi- na te gaan wat men tekent nancieringskwestie geregeld is. Spe ciaal bjj de aankoop van gebruikte wa gens kan het voorkomen, dat de finan cieringsmaatschappij maar tot een be paald maximum wil gaan. Laat u nooit intimideren door verkoopargumenten als ,,u moet nu beslissen, morgen is deze auto ongetwijfeld verkocht..." Beter even blazen dan de mond verbranden. En wij kunnen u garanderen, dat in negen van de tien gevallen de auto er de vol gende dag nog zal staan. Bijzonder trieste gevallen zijn bekend van mensen, die in een opwelling een gebruikte auto kochten en zich eerst later realiseerden, dat zij veel te veel hadden betaald. Zoals reeds elders op deze pagina uiteengezet: de handel in gebruikte auto's is een bijzonder „soe pele" handel. De kans op teleurstel ling is niet gering. Vaak wordt de auto gekocht met in spanning van alle financiële krachten. Een gezin is klein behuisd en vil er tij dens de week-ends en vakanties op uit. Een man heeft een invalide vrouw en ontzegt zich alles voor De Wagen. Met dubbeltjes en centen wordt gespaard. Dan komt de grote dag. Een „deskun dige" wordt in de arm genomen om mee te helpen een keuze te maken. (Let op: het is meer dan eens voorge komen, dat de „deskundige" in zakelijke relatie stond tot de handelaar). Er wordt een gebruikt wagentje gekocht. Maar dan kan de ellende beginnen. Wan neer een financieringsmaatschappij in de arm wordt genomen, kan blijken, dat. men van deze zijde niet al te veel geld in deze onderneming wil steken. Soms maakt de handelaar dan een „menselijk gebaar" en financiert uit eigen middelen ook nog enkele honder den guldens. Het kopertje zit nu aan twee kanten vast. Daarom: koop niet te snel en koop nooit zonder objectief advies, speciaal wanneer het gaat om een wagen, die gefinancierd moet wor den. Nu zijn er vele mensen, die u graag en vaak gratis een deskundig advies willen geven, maar niet temin is het aan te bevelen om, voor tot de definitieve koop te beslui ten, een keuringsrapport te laten ma ken door de KNAC of ANWB. Andere keuringsrapporten zijn ook plezierig, beslist. Er bestaan zeer goede rappor ten, waaruit o.m. blijkt dat de wagen UIT VERKEERSTECHNISCH OOG PUNT bezien, in orde is, maar als u prijs stelt op een uitvoerige objectieve beoordeling van de auto in alle opzich ten, dan dient u zich toch allereerst tot de KNAC en ANWB te wenden. Dit kan u duizenden guldens ellende besparen. En een betrouwbare autohan delaar zal er beslist geen bezwaar te gen hebben. Bij de aankoop van een nieuwe wagen is dit uiteraard niet no dig In alle gevallen geldt echter: bezint eer gij begint. Bjj het mislukken van een financiering ligt de schuld altijd bü de koper, die zich op onverantwoordelijke wijze in een avontuur stortte. En het argument: „ik ben verleid" is nooit een geldig excuus. De kosten van het autorijden kun nen worden „gedrukt" door ge bruik te maken van goedkope brandstof. In Nederland heeft men de keuze tussen L.P.G. (Liquefied Petroleum Gas) en Dieselolie. Diesel olie kost ruim vijftien cent per liter. Het rijden op deze brandstof vereist een speciale motor, die evenwel een lan gere levensduur kan hebben dan een normale benzinemotor. Gebruik van Die selolie wordt financieel interessant, wanneer men meer dan dertigduizend kilometer per jaar rijdt. Speciaal taxi bedrijven profiteren hiervan. Taxies, die dag en nacht in gebruik zijn, leggen per jaar soms wel 90.000 kilometer af: de kilometerprjjs ligt dan aanmerkelijk lager dan wanneer op benzine zou wor den gereden. Men dient er wel reke ning mee te houden, dat 220 procent wegenbelasting meer moet vorden be taald. Bii een fors geb.-uik haalt men dit er echter ongetwijfeld gemakkelijk uit. L.P.G. wordt bij vrachtwagens al druk toegepast en de laatste tijd komen er ook steeds meer personenwagens bij, die profiteren van deze goedkope brand stof. Technisch gezien is L.P.G. een mengsel van koolwaterstoffen, propaan en butaan idealer dan benzine, omdat het in zuivere toestand de motor be reikt, zich inniger met de lucht ver mengt en verbrandt zonder dat het zo gevreesde koolmonoxyde vrijkomt. De motor blijft langer schoon en de vervuiling van de smeerolie is belang rijk minder. Als gevolg hiervan kan de motor een hogere levensduur bereiken, mits de chauffeur zich niet laat misleiden door het ontbreken van „gepingel", wanneer de motor overbelast wordt De verlei ding is groot, niet tijdig terug te scha kelen, omdat het „natuurlijke" waar schuwingssignaal ontbreekt. Met enige zelfdiscipline komt men er echter wel. Het net van L.P.G.-pompen In Europa wordt steeds uitgebreid, zodat het be zwaar, dat niet overal kan worden ge tankt, stilaan verdwijnt. Bovendien ge ven veel installaties de mogelijkheid, zo nodig op benzine over te schakelen, Motor ran hoger» levensduur. hetgeen ook 's winters een voordeel kan zijn, want L.P.G. kan tijdens koude ia- gen nog wel eens moeilijkheden geven bij het starten. De motor verbruikt m -est- al iets meer L.P.G. dan benzine per ki lometer: groot is dit verschil echter niet. Moeilijkheden tijdens koude dagen. Het gebruik van L.P.G. wordt even eens pas economisch, wanneer per jaar een behoorlijk aantal kilometers wordt gereden. De brandstof kost ruim twintig cent per liter, maar de installatie is vrij kost baar (tussen 900 en 1500 gulden) en evenals bjj Diesel, dient 220 procent we genbelasting extra te worden betaald. Over de aanschaffingskosten van de installatie „valt te praten", wanneer u per jaar een groot aantal kilometers rijdt Dan wordt het voor de brandstof leverancier interessant, de installatie in bruikleen te geven. Wanneer gebruik van L.P.G. in vergelijking tot het rijden op benzine economische voordelen gaat opleveren, is ook afhankelijk van de au to. Als minimum cylinderinhoud mag 1,5 liter worden aangenomen: bij klei nere inhoud wordt dt besparing vaak te gering. Bovendien dient men toch tenminste 20.000 kilometer per jaar te rijden, wil de besparing enige omvang aannemen. Wie twintig mille kan neertellen. HAARLEM, 4 juli Met ingang van 1 september van flit jaar is de Haar lemse muziekpedagoog en pianist Henk van Eeuwijk benoemd tot leraar piano aan de Muziekschool van het Amster dams Conservatorium. De heer Van Eeuwijk, die in Haar lem werd geboren, ontving zijn eerste pianolessen van Alie Michielsen uit Overveen, een familielid van hem, die thans cansulente voor het muziekonder wijs in Haarlem is. Tot het jaar, waar op hij als leerling van het Amsterdams Conservatorium werd ingeschreven, heeft hij van haar les gekregen. In Amsterdam studeerde hij piano bij George van Renesse en later b(j Paul Frenkel. Na zijn Amsterdamse tijd heeft hfj nog piano gestudeerd bij Piet Vincent. Verder bekwaamde hij zich in het orgelspel, aanvankelijk bij Albert de Klerk en later op het Conservato rium bij Jacob Bijster. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 Na een bijzonder goed afgelegd exa men werd de heer Van Eeuwijk be noemd tot organist van de parochie kerk van Onze Lieve Vrouw van Altijd durende Bijstand in Santpoort. Enige tijd daarna verwisselde hij de orgel- bank van deze kerk voor die van de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten in Haarlem. Daar werd hij tevens belast met de leiding van het koor. De laatste jaren was de heer Van Eeuwijk organist van de Spaarnekerk. De pas benoemde leraar van het Am sterdams Conservatorium heeft in Haarlem een goed bezochte pianoprak tijk. Daarnaast vond hij tijd en gelegen heid om overal in het land en in het buitenland concerten te geven. Met het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends is hij herhaalde malen opgetreden. Ook de amateur-beoefenaars van de klassieke muziek draagt de heer Van Eeuwijk een warm hart toe. Nog niet zo lang geleden is hij met het Symphonie-Or- kest „Haerlem" onder leiding van Ma- rinus Adam opgetreden in het derde pianoconcert van Beethoven. Naar aanleiding van een buitenlands optreden in België ontving Henk van Eeuwijk kortgeleden van de directeur van „l'Atelier" in Brussel, een naam voor een reeks concerten te geven door jonge veelzijdige kunstenaars, de ver erende uitnodiging om in het komende seizoen een enkel concert te verzorgen. Verder heeft de jonge Poolse violist Thadé Wyganowsky hem gevraagd voor een toernee door Noord-Frankrijk en België. De heer Van Eeuwijk is thans verbonden als muziekonderwijzer aan de Aloysiusschool te Overveen. HAARLEM, 4 juli De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem bedroe gen in de afgelopen maand 4.583.511 en de terugbetalingen 3.973.089, zodat het spaaroverschot ƒ610.422 beliep. Gedurende het eerste halfjaar van 1961 overtroffen de inleggingen de te rugbetalingen met een bedrag van 5.718.278. Het spaartegoed bereikte hiermede een totaal van 78.509.735. In de maand juni werden 875 nieuwe spaarders Ingeschreven, waarmede het aantal inleggers steeg tot een totaal van 101.208. HAARLEM, geslaagd voor het eind examen gymnasium-B.: Lorentz-lyceum: J. van Bronckhorst; R. Stroeker; af gewezen één kandidaat. Alsnog geslaagd voor het eindexa men Gymnasium-Alpha: H. Hoeneveld; L. Touber; Gina Levy. De examens aan het Lorentzlyceum zijn geëindigd. (Advertentie) KQK Bendix 110 I. 348.— Silo 115 I. 369. Zoppas130 I. 399.— Frimatie 140 I. 465. Bosch 110 l. 488— Kelvinator 140 I. 535. Zanussi 160 I. 639. Sigma 190 I. 798. Westinghouse 270 I. 1175. HEEMSTEDE, 4 juli Tot rond het middernachtelijk uur heeft gisteren de algemene jaarvergadering geduurd van de katholieke voetbalvereniging HBC, die gehouden werd in de zaal van het Sportpark. Op uitvoerige wijze werd het wel en wee der vereniging tijdens deze geanimeerde bijeenkomst aan de orde gesteld. Niemand had haast. De discussies verliepen in een rustige en prettige sfeer, waarbij alle aanwezi gen waardering hadden voor eikaars mening. In zijn openingswoord wees de voor zitter Th. Vermeulen op de rechten en de plichten van de leden. Organisato risch draaide HBC het afgelopen sei zoen beter dan het jaar daarvoor, het geen niet wegnam dat de voorzitter tot zijn spijt moest opmerken, dat vele HBC-ers te weinig belangstelling aan de dag leggen voor het verenigings leven. Van de 430 werkende senior leden gaf voor de jaarvergadering nog geen tien ercent acte de présence. Het jaarverslag van de secretaris liet een opgewekt geluid horen. Ten opzich te van het vorig seizoen had het leden tal een kleine stijging ondergaan. Het verslag van de penningmeester wees uit, dat er een nadelig saldo was van 762,90, waarmee het exploitatie-tekort van het jaar daarvoor met een bedrag van l.OOÖ was ingelopen. De toto had ruim 3.800 opgeleverd, de recettes van de wedstrijden daarentegen vormden een teleurstelling. Penningmeester G. J. Willemse hoopte, dat de presta ties van het eerste elftal in het nieuwe seizoen van dien aard zullen zijn, dat het publiek in groteren getale zal op komen. De opbrengst van het buffet, een bedrag van ruim vijfentwintighon derd gulden, had naar de penningmees ter opmerkte, HBC van een financiële débacla gered. De secretaris van de jeugdafdeling gaf een uitgebreid over zicht van deze bloeiende afdeling, waarvoor 33 leiders zich hadden inge zet. Het agendapunt bestuursverkiezing bracht twee nieuwe leden achter de groene tafel. Wegens drukke werkzaam heden zagen de heren G. J. Willemse (penningmeester) en J. Gerritsma (se cretaris) zich genoodzaakt hun functies neer te leggen. In hun plaats werden resp. gekozei de heren N. Alders en Th. Grijmans. De heer Willemse blijft als commissaris zitting hebben in het bestuur. De heer Gerritsma zal mede worden belast met de voorbereiding van het komende 60-jarig jubileum. Door deze mutaties werd tevens voorzien in de vacatures van de aftredende be stuursleden J. van der Linden en A. S. Korstenbroek. Het woord was daarna aan de gees telijke adviseur kapelaan W. Appelman, die in een bezielende toespraak de wens naar voren bracht dat zich onder de leden kerngroepen zullen vormen om tot een hechter onderling contact te kunnen komen. Het bestuursbeleid en de bespreking van het 60-jarig jubileum gaven aan leiding tot breedvoerige discussies. Al gemeen was men van oordeel dat de prestaties van het eerste elftal voor ver betering in aanmerking komen. De voorzitter was van mening dat trainig tweemaal per week nodig zal zijn, wil HBC het komend seizoen een rol van betekenis gaan spelen. Met grote eensgezindheid, wilskracht en op offering zullen de spelers zich van hun taak bewust moeten zijn. De viering van het diamanten jubileum in mei 1962 eist grote voorbereidingen. Een groots feestprogramma staat HBC te wachten, maar wil het feest slagen dan zullen de leden zich hiervoor volledig moeten inzetten. HAARLEM, 4 juli Op de terrei nen van het CIOS te Overveen worden morgenavond de finales van de volley bal-zomercompetitie voor beginners gespeeld. Bij de dames zal deze eind strijd gaan tussen PSVH en FES, die beide in de poules geen enkel winst punt hebben prijsgegeven en dus wel voor een interessante ontmoeting zul len zorgen. Bij de heren is de situatie wat inge wikkelder. Het eerste team van HSVC de club van de spoorwegen en Ripperda, een ploeg van militairen uit de Ripperda-kazeme, zijn onbedreigd als poule-winnaars geëindigd, maar in de derde poule hebben maar liefst drie ploegen hetzelfde aantal punten be reikt. In een halve competitie wed strijden van één set zullen HSVC 4, SoZa (Sociale Zaken) en CCH (de jon gens uit het Coen Cuser Huis) dus eerst moeten uitmaken, wie het in de finale-wedstrijden tegen HSVC en Rip perda mag opnemen. Een spannend slot dus aan een competitie, die een vlot verloop heeft gehad. (Advertentie) VLOTTE VAKANTIE Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 19706 Buslijnen 2 - 3 en 4 HAARLEM, 4 juli Vanochtend is bij de N.V. Conrad Stork de heer D. J. Vriesekolk gehuldigd omdat hij veertig jaar in het bedrijf werkzaam is. Hij werd vanochtend door de directie ont vangen. Ir. L. Hqpkes overhandigde de jubilaris de bekende enveloppe met in houd alsmede de bronzen herinnerings medaille van het bedrijf. De heer Vrie sekolk is in 1921 in Hengelo in dienst gekomen. In 1932 is hij met het bedrijf hij was intussen hoorder geworden naar Haarlem gekomen. In de kantine, waar vele collega's en oud-collega's bijeen waren gekomen om de heer Vriesekolk te huldigen, werd de jubilaris toegesproken door de voorzit ter van het jubileumfonds, die zich uitermate waarderend uitliet over de heer Vriesekolk. Hij overhandigde hem een enveloppe met inhoud terwijl mevt. Vriesekolk een vaas met bloemen kreeg aangeboden. Bedrijfsleider K. A. Siek- man had ook niets dan waarderende woorden voor de jubilaris. Een college van de jubilaris, de heer Th. H. Gielens, sprak zilh eveneens bijzonder waarde rend uit over de heer Vriesekolk. Voor de jubilaris zowel als voor zijn echtge note had hij een geschenk meegebracht. Zeer velen hebben na de huldiging van de gelegenheid gebruik gemaakt om de heer en mevr. Vriesekolk de hand te drukken. HAARLEM, 4 juli Gisteravond is in de Hoofdwacht aan de Grote Markt de uitslag bekend gemaakt van de door de vereeniging „Haerlem" uitge schreven tekenwedstrijd voor leerlin gen van de Haarlemse middelbare scholen. De mogelijkheid tot deelname werd enkele weken geleden op de mid delbare scholen bekend gemaakt. De bedoeling was, dat de leerlingen een vrije tekening van een oud plekje in Haarlem zouden maken. De commissie van beoordeling, welke onder leiding stond van ir. H. A. Breuning, heeft on danks de drukke werkzaamheden die de scholieren natuurlijk omstreeks de ze tijd in verband met overgangsproef werken hebben, 33 tekeningen van 24 inzenders en inzendsters ontvangen. De commissie is unaniem tot het oordeel gekomen, dat het resultaat van de prijsvraag zodanig is, dat er zeker reden is om deze nog eens te herhalen. Waarschijnlijk was de tijd van uitschrij ving van het einde van de school-cur- sus voor meerdere leerlingen een be letsel om mee te doen. Wel is de com missie van mening, dat de voorzomer voor het buiten-tekenen het meest gunstig is. Volgens het oordeel van de jury (me vrouw ir. E. C. Einthoven-Zeeman, de heer E. de Kat, leeraar aan de H.B.S. voor meisjes, de adj. conservator van de Teylersstichting, J. H. van Bors- sum Buisman en de voorzitter ir. H. A. Breuning) hebben de inzenders en inzendsters al naar hun vermogen met veel belangstelling hun onderwerp ge kozen en met toewijding getracht een zo goed mogelijk werkstuk te leveren. De commissie heeft de inzendingen, rekening houdend met de leeftijd der inzenders, verdeeld in drie groepen: groep 1 (leerlingen uit de eerste en tweede klas), groep 2 (leerlingen uit de derde en vierde klas) en groep 3 (leerlingen uit de vijfde en zesde klas). De eerste prijs in groep 3 werd be haald door Kees Hak, die reeds meer dere malen eerste prijzen in tekenwed strijden heeft behaald en pas voor zijn eindexamen op het Mendelcollege ge slaagd is. Hij had het Noorder Buiten Spaarne tot onderwerp gekozen en is er in geslaagd er een sfeervolle weerga ve van te maken. De tweede prijs in deze groep kreeg Lex Tauber van het Lorentzlyceum, die in een krachtige, maar toch gevoelige zwart-witverde- ling de parkeerplaats in de Jansstraat had geschilderd. Karin Meerman, ook van het Lo rentzlyceum, won in de tweede groep de hoofdprijs; haar stadsgezicht bij het Spaarne was een brillante impres sie van een met oorspronkelijkheid ge kozen typisch stadsbeeld. De tweede prijs was voor de jongere broer van Kees Hak, Frans, die ook leerling is van het Mendelcollege. Met een goede aquarel-techniek heeft hij de sfeer van het Raadhuis fijn getroffen. In deze groep was er een tweede „tweede prijs namelijk voor de Mendelier Frans Postma, die in een duidelijke pentekening van goede compositie de Bakenessertoren had geschilderd. Voorts ween er nog twee eervolle vermeldingen voor Nina van Koge- lenberg van het lste Christelijk ly ceum en voor K. J. Geertsema van het Lorentzlyceum. In groep 1 won de eerste prijs M. Le Nobel, leerling van het Coomhert- lyceum. Hij had als onderwerp geno men de Gravestenenbrug, die hij op een gevoelige wijze geobserveerd heeft. Joop Vlieg van het Lourens Cos- terlyceum won met zijn „Grote Markt" de tweede prijs. Het was een aardige visie op een bekend punt. Ook in deze groep waren twee eervolle vermeldin gen; voor Henk van Schaik (Mendel college) en W. Braak (Lorentzlyceum). Alle prijswinnaars kregen als prijs een boekenbon aangeboden; de inzen ders en inzendsters, die niet voor een prjjs of eervolle vermelding in aan merking kwamen, kregen eveneens een klem blijk van waardering. Tegelijkertijd met de uitslag van de wedstrijd, is gisteravond in de Hoofd wacht de tentoonstelling van alle in zendingen geopend; de expositie zal tot en met maandag 10 juli dagelijks (behalve zondags) van 13 uur tot 17 uur geopend zijn. (Advertentie) 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht AERDENHOUT, 4 juli De brand weer heeft gistermorgen een deel ran een woning aan de mr. Enschedélaan te Aerdenhout onder water gezet, toen brand was uitgebroken in de olie stookinrichting. De kelder en het inte rieur van de woning werden door een grote hoeveelheid olie besmeurd. Ten einde de olie te verwijderen spoot de brandweer een flinke hoeveelheid wa ter naar binnen. Het resultaat was ver rassend. Na verloop van tjjd kwam het water met de olie het huis uit. Het vuur heeft niet veel schade aan gericht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11