MATROOS STAL 16 MILLE UIT SCHEEPSKLUIS r Nog dit jaar start bouw van tunnel bij Vlaardingen m j smaakt fantastisch Cor de Kraker" stal veel geld op buitenlandse schepen „Ik bekende onder' pressie van de politie Pleidooien in zaak van roofoverval in de Purrner Franse boeren weer in actie F rans-Algerijnse contacten duren nog steeds voort PAUL VLAANDEREN Het O 40 mysterie af Hij wilde zo graag een auto Deel van buit in sokken gestopt kleurige Schrijvers „Open Brief" beboet Ir. S. H. Stoffel 80 jaar Particuliere financiering met heffing van tolgelden ligt in het voornemen Zes jaar geëist Vinnige gevechten met de politie Koeweit nog niet toegelaten tot de Arabische Liga Vandaag nationale protestdag tegen verdeling van het land Blokker jazzfestivals Vermiste verdronken Benoeming MMMf NA ONTSNAPPING UIT BELGISGEVANGENIS Overleden na aanrijding NA TIEN JAAR VOOR DE HOGE RAAD Ontslag ambtenaar blijft gehandhaafd Verzet van Irak Engelse schepen door het Suezkanaal VOELSPRIETEN" IN EVIAN WOENSDAG 5 JULI 1961 PAGINA 2 wa, WAT HEBBEN U EN UW DIERBARE ECHTGENOOT ONTDEKT? /l HARWICH-HOEK VAN HOLLAND, 4 juli Het verlange- eer eigen auto te bezitten heelt een negentien-jarige matroos uit Hoek van Holland kenne lijk zodanig parten gespeeld, dat hij gistermorgen uit de kluis van het m.s, „Koningin Emma" f 16.000.- aan vreemde valuta wegnam. Het schip van de maatschappij „Zeeland" lag toen in Harwich en er waren nog geen passagiers aan boord. Zodra het geld uit het wisselkantoortje aan boord werd vermist, waarschuwde de gezag voerder de Engelse politie. Recher cheurs van Scotland Yard kwamen aan boord en de kade werd afgezet. De recherche stelde ee.i langdurig on derzoek in. maar geld noch dader kon den worden achterhaald. Om de passagiers niet te ontrieven gaf de Engelse politie toestemming het schip op de normale tijd te laten vertrekken. Aan boord gingen echter Engelse rechercheurs mee naar Hoek van Holland. Op zee riepen zij telefo nisch de hulp in van de Rotterdamse politie. Toen de „Koningin Emma" gis teravond om zes uur voor de wal kwam, was de Harwichkade herme tisch afgesloten en rechercheurs en agenten van de Hoekse politie en van het Rotterdamse bureau Marconiplein gingen aan boord om het onderzoek Voort te zetten. Daar men aannam, dat de diefstal door een lid van de 70-koppige bemanning was gepleegd, konden de passagiers na enig opont houd debarkeren en de reis voortzet ten. Urenlang doorzocht de politie het «chip, waarbij de rivierpolitie belang rijke diensten bewees door haa>- kennis van zaken aan boord van zeeschepen. Van de wal hielden rechercheurs het «chip, dat in een zee van licht baadde, (Advertentie) „Kent u die van die twee Schot ten?" vroeg ik de man die op een klein doedelzakje zat te spelen. „Ik kén ze en ik héb ze", sprak de man en hij kneep verliefd in de geruite buik van zijn bag pipe. „Op Agfacolor CT 13 smalfilm. Kijk maar...!" Hij toverde een projector te voorschijn en, ja hoor, daar dansten de kilts en tartans al over het scherm. „Krenterig met kleur zijn die Schotten niet!" merkte ik op. „Agfacolor óók niet!", ant woordde de man gestreeld. Het was inderdaad real Scotch. Want de vlammende ruiten van alle Schotse dans wervelden helder en genuanceerd over het doek. Guards trokken folkloris tisch en vol-kleuristisch over da bloeiende heide langs Loch Lomond. Prachtig! Prachtig! ik applaudisseerde spontaan, voor de Schotten, Agfacolor en mijn cineast. „Ik ben behept met een Schot jesgeest", zei deze dubbelzin nig, „ik wil alleen maar Agfa color in mijn camera!" „Dat lijkt mij een wijze beper king!" was mijn door kleur overgoten mening. CT 13 SMALFILM 8en16 mm voor de ..schot"vaardige smalfilmer Voor 1.145.- hebt u ai een Agfa Movex met supérieur preclsie-werk en oog- gevoelige lenzen. Houdt vast dat kleurige vacantieleven met Agfa Movex en de briljante CT 13 kleurenfilm 1 in het oog, opdat niemand ongemerkt het schip zou kunnen verlaten. Ook van de rivierzijde af werd het schip be waakt. Bü het verhoor van de bemanning maakte een der matrozen een zenuw achtige indruk. Hü had achthonderd gul den op zak, zodat men hem apart hield. Later het vas al na middernacht onderwierp men hem op het politiebu reau aan een nauwgezette fouillering, waarbij men 110 pond sterling op hem vond: zeventig in zijn linker- en veer tig in zijn rechtersok. De jongen werd duchtig aan de tand gevoeld en al spoe dig sloeg hij door. Op de door hem aan geduide plaats in de ankerkettingbak vond men een zinken emmertje, afge dekt met een zeildoek, waarin zich het resterende geld bevond. De matroos vertelde dat hij enige tijd autorijles had en dat hij van het geld een auto wilde kopen. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. AMSTERDAM, 4 juli Het gerechts hof heeft twee inwoners van Blokker, een 60-jarige boekhouder en een 34-ja- rige timmerfabrikant beiden veroor deeld tot 75 gulden boete subsidiair 15 dagen hechtenis wegens belediging in geschrifte tegenover de organisator van de Blokker Jazz-festivals Ben Es- sing. Het gerechtshof vernietigde daarmee het vonnis van de Alkmaarse politie rechter, die de beide inwoners van Blokker had veroordeeld tot 200 gul den boete. De boekhouder en de timmerfabri kant hadden op 23 juni van het vorig jaar een „open brief" als advertentie doen opnemen in het Weekblad voor West-FrieslanJ, waarin zij o.a. sugge reerden, dat Ben Essing in samenwer king met gemeentelijke autoriteiten (zijn vader is burgemeester van Blok ker) opzettelijk de verordening van de vermakelijkheidsbelasting zou hebben overtreden. De „open brief" was door hen beiden ondertekend. Het hof ver nietigde het vonnis van de politie rechter aangezien de betrokkenen be wogen waren tot het schrijven van de „open brief" na een publikatie in een landelijk ochtendblad, hetgeen het hof als verzachtende omstandigheid in acht wilde nemen. De procureur-generaal' had bevesti ging van het vonnis van de politierech ter geëist. DELFT, 5 juli Te Haarlem viert vandaag ingenieur S. H. Stoffel zijn tachtigste verjaardag. De heer Stoffel, die gedurende meer dan een halve eeuw te Delft heeft gewoond, waar htj directeur was van de machine fabriek Reineveld NV, maakte o.a. naam als publicist. In 1946 verscheen van zijn hand „De massamens en zijn toekomst". Kort geleden zag een door hem in samenwerking met zijn vrouw geschreven vertaling van Jean Maison- neuve's „Sociale psychologie" het licht. De heer Stoffel heeft, als voor zitter van de stichting ,,'t Princenhof", een belangrijk aandeel gehad in de totstandkoming van de restauratie van if te ing van het gedeelte van het Prinsen- »f, w het Prinsenhof te Delft. Bij de voltooi- hof, waarin het stedelijk museum nu is gevestigd (in 1948), erkende de konin gin zijn verdiensten door hem te be noemen tot ridder in de orde van de Nederlandsche Leeuw. ROTTERDAM, 5 juli In de Boven- merwede onder de gemeente Werken dam hebben gistermiddag dijkwerkers het stoffelijk overschot van de 27-jarige timmerman C. .J Fonse uit Rotterdam gevonden. Men vermoedt, dat htj bij het zwemmen is erdronken, hij droeg slechts een zwembroek. De timmerman werd sinds zaterdag vermist. AKKRUM. Op het Snekermeer on der Terhome is gisteren de 46-jarige H. Dorenspleet uit Amsterdam door de harde wind van zijn kajuitjacht afgesla gen en verdronken. De wind maakte ook, dat de andere inzittenden van de boot geen hulp konden bieden. De waterpoli- tie, die onmiddellijk met dreggen is be gonnen, is er tot nu toe nog niet in ge slaagd het slachtoffer te vinden. Movex automatic, ^^volautomatisch - f 365.- DEN HAAG, 5 juli Gekozen is tot buitengewoon lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dr. R. Ejjsink (KVP). Dit buitenge woon lid treedt in functie, als in het college de stemmen staken. DEN HAAG, 5 juli Bij K.B. is de heer Th. de Rooy, secretaris-ontvanger der gemeente Nunen, Gerwen en Ne- derwetten, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. ROTTERDAM, 4 juü Het jaar 1960 is voor Rotterdam, wat goederen- en gcheepvaartbeweging betreft, een re cordjaar geweest. De goederenomslag steeg van 70,7 miljoen ton in 19-59 tot de ongekende hoogte van 83,4 miljoen ton het afgelopen jaar. Dit is dus een vooruitgang van ca. 10 pet. De totale goederenaanvoer steeg met ca. 20 procent, hetgeen vooral te danken is geweest aan de sterk gestegen vrar naar ertsen (on geveer 50 pet. meer) in het achterland en de grotere import van minerale oliën en stukgoederen. De totale uit voer nam met 12 pet toe, hetgeen in hoofdzaak op rekening komt van olie- produkten en de doorvoer van steen kolen. Aldus het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam. Het klemmende vraagstuk van de oeververbinding heeft in het verslagjaar de volle belangstelling van de kamer opgeëist De vervroegd aanleg van een timnel o-der de Waterweg bij Vlaardingen zal geschieden op grondslag van par ticuliere financiering met hieraan ver- bo '.en een heffing van tolgelden. Let ligt in de bedoeling nog dit jaar (1961) met de uitv ering van deze tunnel te beginnen. In de komende jaren zal te vens worden overgegaan tot de aanleg van de zo belangrijke Willemstunnei ter vervanginr van de Willemsbrug. Dit project w< "dt als één van de ur gentste werken gezien om het steeds toenemende oeververkeer op te kunnen vangen. In „et verkeer over de luchthaven Zestienhoven viel een duidelijke teke ning te constateren. Zowel het passa giers- als het vrachtvervoer is ten op zichte van 1959 aanzienlijk gesteg n, n.l. van ca. 55.000 passagiers tot ca. 130.000 in 1960. De vrachten namen toe van ca. 3,9 miljoen kg. tot 7,1 min. kg. Tot deze stijging heeft in belangrijke mate bijgedragen de rentree van de K.L.M.-diensten op Londen. 'atauaj-tanpv.) fris en vrolijk F y v T- Fanta is een voor de tong. verkwikkende streling Het verrukkelijke zachte citroen-aroma Is de fijnste verfrissing voor dorstige kelen. Daarom is Fanta een tintelende traktatie voor iédereen! IN NEDERLAND GEBOTTELD MET TOESTEMMING VAN DE RECHTHEBBENDE OP DE BEDEP0NEERDE HANDELSMERKEN „FANTA" EN „COCA-COLA". AMSTERDAM, 4 juli De officier van justitie bü de Amsterdamse recht bank heeft tegen een 38-jarige Rotter damse koopman, alias „Cor de kraker" of „De hondekop", wegens negen grote gelddiefstallen en diefstal van een verre kijker aan boord van buitenlandse zee schepen in diverse Nederlandse havens zes jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist. De officier had een keuze gedaan uit het grote aantal diefstallen waarbij voor vele tienduizenden guldens in Ne derlandse en buitenlandse valuta werd gestolen in de afgelopen drie jaar in o.a. Amsterdam, Rotterdam, Vlissingen. Vlaardingen en Spijkenisse, uitsluitend op buitenlandse schepen, die in de ha vens of op werven lagen. „Cor de kraker" is al 29 keer ver oordeeld, o.a, in 1956 voor dezelfde soort diefstallen in de Antwerpse haven, waarbij hij tot drie jaar werd veroor deeld. Na negen maanden zag hij echter kans te ontsnappen en kwam naar Nederland. Op 6 januari jl. werd hij in zijn woning in Rotterdam-zuid gearres teerd. Tegen een 33-jarige gedetineerde Rot terdamse kelner werd drie jaar met af trek van het voorarrest geëist. Hij huurde op zijn naam steeds auto's voor Cor, aan wie de rijbevoegdheid was ont nomen De kelner bleef in de auto wach ten als Cor aan boord van een schip was. Het tweetal, dat schuin tegenover elkaar in dezelfde straat woont, kende elkaar al jaren De kelner was ook in België op de zitting geweest toen Cor werd veroordeeld en was met een auto behulpzaam geweest toen Cor uit de Belgische gevangenis ontvluchtte. De grootste diefstal was geweest aan boord van een Grieks schip in de Am sterdamse haven, waarbij voor ruim 17 mille aan Nederlandse en buitenlandse valuta was gestolen. Cor had uit de machinekamer een schroevendraaier ge haald en daarmede de lade van het bureau in de hut van de kapitein ge forceerd. Dit was het enige geval waar bij ook „braak" te pas was gekomen. „U kwam altijd overdag en alleen op buitenlandse schepen. Op Nederlandse schepen zou u te veel in de gaten zijn gelopen", zo merkte de president op. „Als het niet lukte was u geduldig", aldus de president, die een geval aan haalde waarbij verdachte tot drie keer toe terug was gekomen eer de hut waar hij het op had gemunt verlaten was en hij zijn slag kon slaan. Het buitenlandse geld wisselde ver dachte 'in bij grenswisselkantoren om dat daar nooit naar een naam gevraagd werd. Een bediende van een Rotter dams wisselkantoor, aan wie de politie een foto van Cor had getoond, waar schuwde de politie toen Cor daar 600 dollar had gewisseld en dit leidde tot zijn arrëstatie. Verdachte, die heeft toegegeven twin tig a dertig diefstallen te hebben ge pleegd, zeide dat hü had bekend omdat de politie „pressie en druk op hem had uitgeoefend". Zijn vrouw had hem ge schreven, dat ais hü niet zou bekennen zij in voorarrest zou komen en zijn kinderen naar een gesticht zouden gaan, aldus verdachte. Voorts merkte hü nog op: „Er is geen speurwerk aan te pas gekomen. Ik had toch moeten komen. De kruik gaat zo lang te water tot zü barst". Er waren zulke grote bedragen ge stolen, zo merkte de president nog op, dat verdachte met zijn gezin van negen kinderen er van kon leven. Verdachte zelf vertelde nog dat hij te veel had gegokt met het spelletje „seven or eleven" en daarmee grote bedragen had verspeeld. „Verdachte is verschrikkelijk brutaal en met veel overleg te werk gegaan; het is de typische werkwijze van een insluiper", aldus de officier van justitie. De verdediger van Cor, mr. G. H. Steijn, merkte o.a op dat het verdachte op een presenteerblaadje werd aange boden. Hij liep in en uit op de schepen. Niemand heeft hem betrapt. Er was vrijwel geen bewijs tegen hem als hij niet uit eigen beweging had bekend, al dus pleiter. Waarom bekende deze man, van wie bekend is: „Cor de kraker be kent nooit". De politie heeft geloof ik niet zo'n prettige rol in deze zaak ge speeld, aldus pleiter, en deze man door de knieën gekregen dofr een bedreiging te uiten. De verdediger verzocht een straf be neden de vier jaar op te leggen, zodat zijn vrouw geen echtscheiding zou kun nen aanvragen. De officier zeide in zijn repliek dat hij het een ernstige beschuldiging van verdachte vond. dat de politie hem be dreigd zou hebben met afneming van zijn kinderen. De politie wist dat men te doen had met iemand van wie bekend stond dat hij nooit bekent. „Men mag het de politie niet euvel duiden, dat zij enige druk uitoefende", aldus de officier. De verdediger van de kelner, mr.W. K. S. van Haastert, vond de geëiste straf veel te hoog en vroeg één jaar met daarnaast, als stok achter de deur, een voorwaardelijk gedeelte. De rechtbank hoorde in verband met de kwestie van de pressie, die zou zün uitgeoefend, ook de districtscomman dant van de rükspolitie te water, over ste A. K. Holthuis, die zei dat niet de politie doch verdachte zelf gesproken had van het naar een gesticht gaan van zijn kinderen, toen zün vrouw ook ge arresteerd was. In overleg met de offi cier van justitie was de vrouw, juist in verband met de kinderen, vrijgelaten. „Toen had ze mij al verraden onder pressie", merkte Cor schamper op. Uitspraak maandag 10 juli. NIJMEGEN, 4 juli Vandaag is in het Canisius-ziekenhuis alhier overle den de 64-jarige mevrouw M. van Ros- sum. Zij werd enige dagen geleden in de Dr. Schaepmanstraat aangebeden door een auto toen ze plotseling de weg overstak. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 4 juli Voor de Hoge Raad is vanmorgen gepleit in de zaak van twee broers, een 41-jarige slager en een 38-jarige tuinder uit Velsen, die In de nacht van 7 op 8 augustus 1951 een roofoverval hebben gepleegd in een boerderü in de Purmer en daarbü de bewoners ernstig hebben mishan deld. De 79-jarige boer P. Pi Laan overleed twee dagen na de overval. Zün zusters Suzanna (76) en Neeltje (74) herstelden wel, maar konden niet meer naar de boerderü terugkeren. In 1958 zijn beiden kort na elkaar over leden. De ene broer heeft voor de «recht bank en het Hof te Amsterdam toege geven de bejaarde bewoners met een koevoet te hebben geslagen. Zijn broer heeft dit steeds hardnekkig ontkend. PARIJS, 5 juli (ÜPI) Honderden Franse boeren, die ondanks het verbod voortgaan met hun agitatie in Beziers (Zuid-Frankrpk) zün gisteren in bot sing gekomen met de politie. De agen ten gebruikten traangasbommen om de betogers te verdrijven. Het begon met een massabijeen komst van enkele duizenden druivente- iers in Beziers. Zij namen een resolutie aan „tegen het landbouwbeleid van de regering". Een delegatie, die een copie van de tekst naar de sub-prefectuur moest brengen, vond haar weg geblok keerd door leden van de mobiele briga- de. Terwijl de meeste landbouwers naar hun dorpen terugkeerden, bleven enke le honderden jongeren achter. Zü tracht ten door de politiebarricades heen te breken om bü de sub-prefectuur te kun nen komen. De betogers gooiden met stenen, flessen en andere voorwerpen naar de politie, die dit spervuur met traangasbommen beantwoordde en de betogers verdreef. Tegelükertüd hadden zich in Montpel- lier 5000 boeren verzameld, die het ver keer op alle wegen naar de stad tegen hielden. Zü verzamelden zich voor de prefectuur en zonden delegaties naar het gebouw met de eis dat de regering de wünprüzen moet handhaven. UTRECHT, 4 juli De centrale raad van beroep heeft vanmorgen het beroep van een technisch ambtenaar bü gemeentewerken in Nümegen tegen een uitspraak van het ambtenarenge recht in Arnhem, waarbü zün ontslag door B. en W. was bevestigd, niet ont- vankelük verklaard. Het ontslag hem verleend omdat hü bü een particu lier een karweitje verricht had in een periode, waarin hü wegens ziekte slechts halve dagen mocht werken, en tegeltjes zou hebben weggenomen bluft dus gehandhaafd. Afghanistan, De premier van Af ghanistan, Sarjar Mohammed Daoed, heeft gisteren in Bonn besprekingen ge voerd met bondspresident Lu'bke en bondskanselier Adenauer. Onderwerp van gesprek was het verlenen van West- duitse economische en financiële hulp aan Afghanistan. (UPI) De rechtban' veroordeelde het tweetal op 17 januari van dit jaar tot een ge vangenisstraf van zes jaar met aftrek, wegens diefstal van dertig gulden ver gezeld van geweldpleging met dodelijk gevolg. Het Hof verzwaarde de straf tot acht jaar met aftrek. De raadsman van de broer, die de geweldpleging heeft ontkend, stel de vanmorgen, dat vaststaat, dat de broers wel het plan hebben gehad om in te breken in de boerderü maar niet om daarbü geweld te gebruiken. Het mededaderschap geldt volgens hem alleen waar het de inbraak be treft, omdat daarvoor de opzet bü beiden aanwezig was. „De mededa- dader is dus aansprakelük voor het fehele misdrijf (hier alleen de raak) ongeacht wie er gehandeld heeft, zoals de Hoge Raad in 1932 uitmaakte. Het geweld is echter al leen door de ander gepleegd, zonder dat de broers de opzet daartoe heb ben geschad. Eet in vereniging plegen van het misdrüf houdt op daar waar het geweld tegen de bewoners be gint' De pleiter van de andere broer voer de aan, dat de koevoet, waarmee zün cliënt heeft geslagen werd meegeno men om deuren te forceren en niet als slagwapen. „Hij heeft onbewust en on beredeneerd geslagen toen er mensen op hem afkwamen. Op het ogenblik van het slaan had hü niet de bedoeling geweld te plegen", aldus de raadsman. De procureur-generaal zal 11 juli in deze zaak concluderen. CAIRO, 5 juli (Rtr) De Iraakse afgevaardigde op de vergadering van de Arabische Liga heeft gisteren zijn veto uitgesproken over het verzoek van Koeweit tot toelating tot de Liga, zo heeft een lid van de raad meegedeeld. De vergadering duurde een uur. De voorzitter van de raad, Abdel Chalik el Toreissi (Marokko), deelde verslaggevers mee dat de raad op 12 juli weer bijeen zal komen om zich nader over de kwestie te be raden. Voor de vergadering begon had do afgevaardigde van Irak ontkend, dat Irak zich uit de Liga zai terugtrekken indien Koeweit toegelaten zou worden. De afgevaardigde van Saoedi-Arabië, Mohammed Morsjed el Zogheibi, ver klaarde dat voor toelating van Koeweit slechts een meerderheid van stemmen vereist was. LONDEN, (UPI) Engeland heeft de Verenigde Arabische Republiek er van op de hoogte gesteld, dat het het Suezkanaal zal gebruiken om oor logsschepen te verplaatsen van het Middellandse Zeegebied naar de Perzi sche Golf ter hoogte van Koeweit. Het Britse ministerie van buitenland se zaken deelde mee dat president Nasser niet is gevraagd om toestem ming. Engeland heeft het recht op ge bruik van het Suezkanaal krachtens de conventie van 1889 van Constantinopel. Het zal de eerste keer zijn dat Britse oorlogsbodems door het Suezkanaal varen sinds het Frans-Engelse avon tuur van 1956. 7? (Van onze Parüse correspondent) PARIJS, 5 juli De door de Franse en Algerünse delegaties na de op schorting van het gesprek in Evian voor desgewenste contacten achterge laten delegatieleden twee aan Fran se en twee aan Algerünse kant, men noemt hen wel „de voelsprieten" hebben elkaar tweemaal ontmoet, op 29 juni en op 3 juli. Zü spraken niet alleen over een datum voor de even tuele hervatting van het gesprek (op het kasteel van Lugrion in de om geving van Evian), maar ook over de opstelling van een niéuwe procedure voor het overleg. Deze zou meebrengen dat de delegaties zich splitsen in di verse comité's, waarin de diverse problemen zowel een concrete als een discrete aanpak zouden krügen. Voor het ogenblik richt de Franse regering haar ogen met grote be zorgdheid op de gebeurtenissen van vandaag, woensdag 5 juli. De voor lopige regering van de Algerünse republiek heeft deze 131e verjaardag van de landing in Algerije door de Franse troepen voor de mohamme daanse bevolking van geheel Alge rije uitgeroepen tot „nationale pro testdag tegen de verdeling" Het doel is: algemene staking en massabetogin gen onder de wit-groene vlag. De afgelopen dagen hebben op diver se plaatsen in Algerije reeds voorproe ven opgeleve -d van hetgeen men van daag kan verwachten. Een groot, in allerül nog versterkt veiligheidsappa raat zal moeten voorkomen, dat be togers van de beide communauteiten handgemeen raken. Ter kennis van de bevolking is reeds gisteren gebracht, dat de met de ordehandhaving belaste troepen opdracht hebben gekregen hun taak „met strafheid" te volbrengen. De door de autoriteiten getroffen voor zieningen zün büzonder omvangrük in Algiers en Oran de kernen van de Europese hergroeperingszone in geval van een verdeling maar men ver heelt zich niet dat het daarom juist ergens anders tot serieus onheil zal kunnen komen. Voor wat de grote cen tra betreft hebben de autoriteiten er hun hoop op gevestigd, dat de F.L.N.- agenten de betogingen, die volgens de aankondiging van vreedzame aard moeten bRjven, in de hand zullen we ten te houden. Wel een merkwaardige ontwikkeling sinds de tüd dat het be kend staan als FLN-agent voor de be trokkene zoal niet levens-, dan toch vrjjheidsgevaarlijk was. Komt het tot een bloedbad, zo vreest men in Parüs, dan zal de hervatting van het onder- handelingsgesprek psychologisch voor geruime tüd weei onmogelük zün. mr BEDOELT U Ml SCHAPENKERFAAN Ml/N LAAREEN 7 DIE Gi&ruiHiH m op. DE FARM! U HEBT B'J DE SCHUUR R0NDGE5NUFFELD SWAN FEATURES SYNDICATE MAAR NI MOETEN ZEGGEN. NU 15 HU ACHTERDOCHTIG GEWORPEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2