Tweede plaats in „zog" van sprinterskoning Dappere Limburger blijft aan het wiel van Darrigade WIMBLEDON-TITEL voor Australiër Rod Laver Geen schijn van kans voor „dansende Chuck" McKinley V DE TOUR EN DE RADIO Mackenzie wacht een zwaar duel Klaas Smit terug naar Volendam Engels kruit nog niet verschoten Van De Man met de Hamer ZATERDAG 8 JULI 1961 (Van onze sportredacteur) MONTPELLIER, 8 juli Jaap Kersten heeft het dan ein delijk begrepen. Hij, de beschei- denste van heel de Tour-kara vaan, de man die zonder preten ties al het zware werk opknapt, in zijn eentje tegen alle moei lijkheden tot een ferme hoofd wond toe worstelt, altijd vriendelijk en oprecht is, deze sympathieke jongeman van zes- en-twintig jaar uit Siebengewald, heeft zich als een waardige op volger van het Oranje-van-weleer in de Grote Slag gestort. Jaap Kersten vreesde niets en nie mand. Hij had geen ontzag voor welke reputatie ook. Hij liet zich niet intimideren. Precies zoals hij is, wierp hij zich in de strijd: frank en vrij, onbekom merd, zonder complexen en moe dig tot het bittere einde. Jaap Kersten heeft het in de strijd om de eer, de bloemen, de kusjes van de mooie meisjes en de ver diensten van de dag opgenomen tegen niemand minder dan de in het groen gestoken André Darri gade, de sprinterskoning van de Tour de France. En, als Jaap Kersten in zijn naaste omgeving net zoveel voortreffelijke hel pers had gehad als Darrigade, wie weet had hij hem wel ont troond. Nu kwam de in zijn eentje strijdende Limburger tot op twintig centimeter van het wiel van Darrigade, toen de eind streep van de dertiende etappe, De radioreportage van de 14e etappe van de Tour de France, een rit over 175 km., is morgen tussen 16.30 en 17.00 uur. De herhaling is tussen 18.00 en 18.30 uur de nabeschouwing om 21.00 uur. Alle uitzendingen via 298 m. De radioreportage van de 15e etappe, een rit over 205 km., is maandag tussen 16.00 en 17.00 uur. De herha ling is om 18.20 uur en de nabe schouwing om 21.25 uur. Alle uitzendingen via 298 m. Bovendien geeft de NTS op beide dagen een filmverslag. van ongeveer tien minuten om 22.30 uur. Montpellier, was van Aix naar bereikt. Heel hard nodig EN HIERNA NOG EEN WEEK TE RIJDEN.. MONTPELLIER eziers PERPIGNAN-r Maitre Jacques HET WARMSTE GEBIED 15e ek-10juli - 206km. Cintegobeüe Mirepoix121km PjGNANVS DERTIENDE ETAPPE PLOEGENKLASSEMENT ALGEMEEN KLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT Compensatie voor DOS Henley-Royal-Regatta Derde testmatch Formidabele krachttoer van Kersten nèt niet beloond "iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiii Dit zijn de dagen, dat de Man met de Hamer toeslaat, de wreedste, geheimzinnigste maar eigenlijk ook de meest werkelijke deelnemer aan de Tour. Wie als neofiet in de Tour komt, wordt de gevreesde man voor de start voorspeld. Hij zal niet doorgron den waarom de toporganisatoren van de Tour hem met zoveel persoonlijke aandacht begroeten, hem oprecht hartelijk op de schouder kloppen en hem als een vriend opnemen. Hij be schouwt dit argeloos als het meest verfijnde snufje in deze geoliede monsterorganisatie, maar hij weet niet wat zij weten, namelijk dat de Tour voor ieder op een onverwachte dag door de hel leidt. De dreun van de Man met de Hamer is normaal gesproken niet te ontwijken De wiel renners krijgen hem, maar de wiel rennende Tour-nieuweling rangschikt hem in zijn onervarenheid onder zijn vakmatige lotgevallen. Hij noemt de- Ze dreun een „ram", volgens zqn .iai'srin een ram zoals hij er nog nooit een gehad heeft. Mogelijk valt hij die dag uit, mogelijk sleept hij zich er doorheen. Dat wordt gedeeltelijk door zijn ondervinding bepaald. Na één Tour kan men immers weten, dat er na deze vernietigende dag weer goe- dagen komen. Het duidelijkste ^hlptoom van het werk van de Man plet de Hamer onder de renners heb ben wij in deze Tour bij de Italiaan ■Battistini kunnen zien. Battistini, de Schitterende klimmer, zagen wij één dag voor zijn val als een oude man strompelen tegen een bergje dat hem gewoonlijk niet moeilijker dan een Srachtenbruggetje was voorgekomen. De Man met de Hamer deelt zijn klappen chter ook onder de Tour- Volgers uit en juist de nog ongeteken de neofiet is de willigste prooi. In zijn naaste omgeving heeft men er begrip voor. Men lacht hem niet uit, bemoedigt hem en vraagt veelvuldig hoe het er mee gaat. De getroffene krijgt van tevoren bizarre dromen en staat 's morgens op met het idee, dat hij gevangen Is in een strafkamp. Hij heeft plotseling het gevoel, dat er thuis iets heel ergs is gebeurd. De hele dag zwijgt hij en als hij per ongeluk iets zegt, valt het verkeerd Uit en heeft hij ineens slaande ruzie biet zijn omgeving. De anderen doen het helemaal verkeerd; is zijn diepste overtuiging. In een dolle bevlieging Van ijver wil hij plotseling een be paalde wielrenner zien en als deze Wens is ingewilligd, houdt hij met overslaande stem vol dat dit belang rijk voor hem was; voor zijn verhaal, als hij journalist is. Van het grote ge beuren op deze dag zegt hij luidop dat dit hoogst onbenullig is. Trouwens de hele Tour is waanzin en verwerpe lijk, voert hij weliswaar niet helemaal ten onrechte maar in dit geval toch valse gronden aan. Hij zegt, dat h\j het de volgende dag helemaal anders gaat doen en bij andere col lega's in de auto meerijdt. Niets be falt hem. Plotseling wil hjj sigaret ten van het merk dat hij alleen maar thuis kan krijgen. In de Franse dorp jes stinkt het ondragelijk, vindt hij, en de mensen langs de weg zijn alle maal debielen. Een week lang heeft hij gezanikt dat hij aan de Middel landse Zee bouillabaisse wil eten, maar als hij met veel ophef eindelijk ®en immens bord dampend voor zich heeft, is hij ineens vol walging. Wat een rommelzootje!, roept hij. Twee Wezenloos starende ogen van een vis steken boven de soep uit, het lekker ste van de hele bouillabaisse, had hij geprezen, maar ze doen hem nu weg hennen van de tafel. Hij weet niet, dat hij de twee dagen van tevoren °ok al bijna niets heeft gegeten en °nmiddellijk na de koffie naar bed is Segaan, omdat hij zich niet helemaal Soed voelde. Hij had last van zijn maag. De hoofdpijn plaagde hem en 9e hitte was ondraaglijk geworden. Hoe moeizaam had hij de laatste dagen al zijn verslagen geschreven, maar nu, op deze dag, komt er hele maal niets uit. Hij wringt en zucht, Haat de drankjes af, doet geïrriteerd als iemand hem trouwhartig op de Schouder klopt, loopt tien keer van jUin schrijfmachine weg. Hij gaat be vist niet mee zwemmen, „want dat *Utl je thuis ook" en demonstreert jeu uitgesproken afschuw van enke- overigens totaal onschuldige lie- ~em 's Avonds laat haalt hij de foto y?h zijn vrouw uit de portefeuille, maar er dringen geen tedere ge voelens tot hem door. Als een ander ?°g even komt informeren naar de Oestand, schiet het hoge woord eruit: '>ik wil naar huis. Ik kan niet meer :®gen die drukte en ellende op. Die mschuwelijke hotelkamers, dat schrjj- bem dat telefoneren iedere dag, die wergen, ik word er doodziek van". J®rgens durft hij meer om te vragen, „ant het eenvoudigste Franse zinne- wil maar niet tot vorm komen. Ie j lichamelijke narigheid kan enke- dagen aanhouden, de geestelijke srat spoediger voorbij, maar komt i'eestal in lichtere mate nog even jj rug. Dit alles is overigens bijzonder jj]?rijpelijk voor wie de Tour kent. dr u 's barstens vol nieuwe in tikken. Men verwildert half, want hek als een noma(le in een ksenketel. Er zijn altijd wel de vas- JAAP KERSTEN .enorme krachttoer. IllllIlllllllllllllllll te moeilijkheden; met het doorbellen, een niet goed besproken hotel, de verpletterende hitte, het zoeken naar de benodigde- adressen en het soms niet verkrijgen van een diner. Er komen altijd complicaties bij, zoals schade aan de auto, defecten in de radio waarop men een deel van het verloop van de Tour kan volgen, het zoekraken van geld, het afsjouwen van noodzakelijke boodschappen, waarvoor men eigenlijk absoluut geen tijd heeft, het uitblijven van post, slecht nieuws van thuis, de onver mijdelijke verveling van sommige dagen, het niet tijdig terug krijgen van de ingeleverde vuile was, ga zo maar door. Wij kennen de Man met de Hamer net zo persoonlijk als iedere andere Tour-volgeling, maar wij redden ons met een advies van een zeer ervaren collega. Het is een advies, dat risico's in zich draagt, maar wjj proberen het -niettemin te verspreiden. „Doe gedurende al de Tour-dagen precies waar je zin in hebt!" Wil je drie dagen achter elkaar niet eerder dan half vier 's nachts naar bed, blijf dan gezellig op, ook al moet je juist die drie dagen om zes uur 's morgens uit de veren. Wil je vier glazen cog nac in plaats van één, bestel ze. Wil je één dag eens geen renners spre ken, vermijd ze. Wil je vroeg naar bed op een avond, dat juist de een of andere gemeente een veelbeloven de receptie houdt, kruip erin. De mogelijkheden tot enige ontspanning in de Tour de France zjjn net zo beperkt als in een gevangenis, maar wie met de minuut leeft, gaat er niet aan dood. Het is natuurlijk wel wen selijk om met een opgeheven hoofd thuis terug te keren, maar laat ons wat dat betreft vertrouwen op de nette opvoeding, die men heeft mee gekregen. TOURIST Een groepje van twaalf man storm de Montpellier binnen. Een groepje van zoals dat in deze dagen, die een trait d'union zijn tussen de grote gevechten in het gebergte waar de Tour de France wordt beslist., behoort te zijn „klei ne", maar desalniettemin niet te ver waarlozen „luiden". Vlak voor het laat ste rechte stuk was een venijnig scher pe bocht. Wie daar „goed zat", mocht aanspraak maken op een kans op de overwinning. Welnu, voorop reed Sta- blinski, een van de geroutineerdste en geraffineerdste Franse nationalen en aan zijn wiel zeulde hjj Darrigade mee. Daarachter volgden Aerenhouts en Jaap Kersten. Darrigade kon op vrijwel ideale wijze de bocht nemen. Stabïinski trok hem er door, zette nog even aan en lanceerde zo zijn ploeggenoot voor de sprint in het laatste, beslissende stuk. Jaap Kersten daarentegen moest „bui tenom", eerst langs de Belg Aerenhouts, vervolgens voorbij een opzettelijk wat vertragende Stabïinski. Hij nam die hin dernissen, die even zovele handicaps wa ren echter zonder aarzelen en streed door. Hjj kwam bij het achterwiel van Darrigade. Hij pikte zelfs de achterkant van het voorwiel. En nóg liep hij in. Maar juist toen hij ter hoogte van de as van het voorwiel was gekomen, toen Darrigade dreigde te bezwijken onder een onverwachte aanval met zulk tomeloos geweld en dan nog wel van een „onbekende", was de eindstreep daar. Darrigade haalde opgelucht adem, keek nog eens opzij, naar die onvermoed dappere Nederlander, informeerde be langstellend en met ontzag naar zijn naam en was eerst toen bereid om zich te buiten te gaan aan exclamaties van vreugde. Darrigade had alle reden om heel, heel gelukkig te zijn met deze overwin ning; zijn derde in deze Tour de France. Hij, de man die eigenlijk de vreugde van een etappe-overwinning in Frank- rijks en 's werelds grootste wielerspek takel langzamerhand als de gewoonste zaak van de wereld moest beschouwen behaalde hij gisteren niet zijn zeven tiende persoonlijke triomf! had na melijk de punten hard nodig, die zijn verbonden aan de overwinning van de dag om zijn ositie in het puntenklasse ment, waaraan het bezit van de groene trui is verbonden, wat veiliger te stel len.-.Vele dagen achtereen was hij in de achterhoede beland. Zijn puntentotaal was steeds hetzelfde gebleven en intus sen waren enkele ambitieuze lieden als de Bretonse regionaal Gainche en de Belgen Van Aerde en Aerenhouts hem gevaarlijk dicht genaderd. Daarom vier de André Darrigade deze moeizaam op 14e et- 9juli 174 km. 8juli rustdag Merival Rontignan Sète27km 4,gde50k Nissan--. ^OObkmn-DDaXA ND SE- Sigeanl2lkm -zTiZ— Fitoü Salèes146km SPANJE -9-Rovitaillering ^--Grens minui De eindsprint waarin Jaap Kersten net iets te kort kwam. Darrigade mag dan heel arrogant omkijken, hij heeft toch alles moeten geven om te winnen. iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiii Kersten bevochten zege alsof hij zijn eerste grote triomf had gedaan. Een vader-in-spe, die zijn echtgenote wil ver blijden met de mooist denkbare baby- uitzet, is immers bijzonder gevoelig voor de tienduizend harde franken die aan de eindstreep in het Pare des Princes in Parijs liggen te wachten. Over Parijs, het Pare des Princes en dus de apotheose van deze Tour de Fran ce gesproken: over een week is het zo ver. Vandaag gaat de doodvermoeide karavaan rusten en krachten verzame len voor de beslissende slag die op de laatste hellingen van de Pyreneeën en misschien tot slot in de tijdrit zal worden geleverd. Zij, die deze slag zullen moeten leveren, Charly Gaul en Anquetil de laatste is door de heer Goddet (misschien wat voorbarig?) uit geroepen tot Maitre Jacques hebben de rustdag echter vervroegd en eigen lijk met hen heel het peloton. Want eerst dertig kilometer vóór Montpellier kwam er leven in de karavaan. Daarvoor had men gezellig bijeenfietsend 140 kilome ter in alle rust afgelegd en zo goed en zo kwaad als het ging onder de nog steeds fel brandende zon gedommeld. In het laatste stuk dan mochten de eer- zuchtigen van de dag hun gang gaan. Daartoe behoorde in de eerste plaats Kersten. Hij was de man, die de be slissende slag inluidde met de felle de marrage, die negen man losscheurde van het peloton. Daar kwamen nog drie man bij, geleid door de Bretonse regio naal Gainche, die tot zijn verdriet Dar rigade had zien wegvluchten. Gainche mikt namelijk sinds enkele dagen óók op de groene trui en hjj wilde zijn kans zo goed mogelijk verdedigen. RUUD VAN DEN HENDE LeVemef Mozeres152km CholaDne Espenozo78km Quilian Camperlé56km-- Caudies SKFbul 36ki» EstagenSkm ■0-Rovitai Nering WIMBLEDON, 8 juli De 22-jarige Australiër Rod Laver is Wimbledon- kampioen geworden. Hij versloeg in de finale de Amerikaan McKinley. Het was voor Laver de derde maai in suc cessie dat hij in de finale van het heren enkelspel kwam. Beide vorige malen slaagde hij er niet in de fel begeerde titel te behalen. In 1959 bleek de Peru aan Alex Olmedo voor hem een te ster ke tegenstander en in 1960 eiste zijn landgenoot Neale Fraser de hoogste eer voor zich op. Deze derde keer ech ter bleek Laver de sterkste. Chuck" McKinley, de 20-jarige student uit St. Louis (V.S.), kan daarvan meepra ten. Met 63, fi1, 6t moest hij de eer aan de roodharige Australiër laten. Laver, die dit jaar als tweede achter Fraser stond geplaatst, werd na zijn overwinning luid toegejuicht door de 15.000 toeschouwers op het centre-court, onder wie zich ook prinses Margareth, haar echtgenoot Anthony Armstrong- Jones en de prinsessen Marina en Alexandra bevonden. In de finale, die in een zeer rustige sfeer gespeeld werd, kon de als acht ste geplaatste McKinley slechts zijn moed, snelheid, dansen, springen en vasthoudendheid tegenover de voortref felijke controle van Laver stellen. Het bleek duidelijk dat de behendigheid van „Chuck" niets te betekenen had tegen over de superieure techniek van de Australiër. De uitschieters in McKin- ley's spel werden hoe langer hoe zeld zamer en naarmate de strijd vorderde maakte de Amerikaan steeds meer fou ten. Hij was niet in staat om de scherpe ballen, die de uitschakeling van Wilson en Sangster hadden betekend, op de juiste wijze te retourneren, terwijl zijn eigen services geen enkel gevaar voor Laver inhielden. In de eerste set wonnen beide spelers ■■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiMiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Uitslag: 1. Darrigade (Fr.) 4 uur 38 min. 37 sec. (met bonif. 4.37.37); 2. Kersten (Ned.) z.t. (met bonif. 4.38.07); 3. Aerenhouts (Belg.) z.t.; 4. Gainche (West-Zuid-West) z.t.; 5. Zamboni (It.) z.t.; 6. Stablinsky (Fr.); 7. Pauwels (B); 8. Beuffeuil (W.Z.W.); 9. Hoeve- naers (B); 10. Wasko (Parijs Noord- Oost); li. Thielin (Centraal Zuid); 12. Anglade (Fr.) allen in dezelfde tijd als Darrigade 4.38.37; 20. Van der Steen (Ned.) 4.41.25; 26. Anquetil (Fr.); 34. Jan Westdorp (Ned.) 44. Piet Damen (Ned.); 53. Piet van Est (Ned.) allen in dezelfde tijd als van der Steen 4.41.25. 1. Frankrijk (Darrigade, Stablinsky, Anglade) 13.54.51; 2. België 13.55.51; 3. West-Zuid-West 13.57.13, 4. Centraal Zuid 14.00.01; 5. Nederland (Kersten, Van der Steen, Westdorp) 14.00.57. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 8 pnt.; 2. België 2 pnt.; 3. West-Zuid-West 2 pnt.; 4. Italië 1 pnt.; 5. Centraal Zuid 1 pnt. 1. Anquetil (Fr.) 76.05.26; 2. Manza- neque (Sp.) 76.11.03 op 5.37; 3. Gaul Zw.-Lux.) 76.11.59 op 6.33; 4. Carlesi (It.) 76.12.39 op 7.13; 5. Perez Frances (Sp.) 76.13.45 op 8.19; 6. Junkermann (Did.) 76.14.42 op 9.16; 7. Massignan (It.) 76.15.02 op 9.36; 8. Dotto (Centr. Zuid) 76.15.52 op 10.26; 9. Van Aerde (B) 76.18.36 op 13.10; 10. Adriaenssens (B) 76.22.00 op 16.34; 53. Piet van Est 77.05.37 op 1.12.13.; 59. Van der Steen 77.29.40 op 1.24.14; 61. Damen 77.32.46 op 1.27.20 66. Kersten 77.48.41 op 1.43.15; 68. Westdorp 77.52.07 op 1.46.49. 1. Darrigade (Fr.) 120 pnt.; 2. Gain che (W.Z.W.) 96 pnt.; 3. Anquetil (Fr.) 87 pnt.; 4. Aerenhouts (B.) 71 pnt.; 5. Van Aerde (B) 64 pnt.; 6. Stablinsky (Fr.) 60 pnt.; 14 Ex aequo Jaap Ker sten 38 pnt. De totale afstand tot nu afgelegd be draagt: 2769 km. Het algemeen gemid delde na de 13e etappe is 36.751 km. per uur. Het gemiddelde van Anquetil, de leider in het algemene klassement, bedraagt: 36.378 km per uur. De pre mier voor de strijdlustigste renner was voor de regionaal Abate (Centr. Zuid). Viot (Parijs N.O.), die tijdens de eind sprint van het peloton ten val kwam, kreeg de prjjs voor de ongelukkigste renner. In de dertiende etappe reed de rennerskaravaan met een gemiddelde van 38.454 km. per uur. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 7 juli DOS heeft zich zelf compensatie verworven voor het vertrek van spil Hans Kraay. Van SHS werd Pim van der Meent gekocht, die eveneens de spilplaats bezette. Hij hoopt binnenkort het ClOS-diploma te behalen en zal zich daarna in Utrecht vestigen. Joop Rooders, spil van RCH, heeft een contract bij DOS gekregen. Voor hem moesten de Utrechtsers 20.000 neertellen. Ook Rooders is afkomstig van het CIOS. Hij is thans in Utrecht doende met de studie heilgymnastiek en massage. hun services tot de zevende game. Toen doorbrak Laver die van zijn tegenstan der (43). De Australiër verhoogde het tempo en na 19 minuten was het pleit al beslist: 63. Ook in de tweede set liet Laver een magnifieke partij tennis zien. Opnieuw doorbrak hij de service van McKinley, nu in de tweede game. Het was het begin van een ruime set- winst voor Laver. Met 61 sloot hjj de tweede set af. McKinley scheen zich in de derde set iets beter aan te passen, vooral op ser vice. Tot de achtste game wist hij ge lijke tred met Laver te houden, maar toen ging de Australiër weer in het of fensief. Met 54 behoefde Laver slechts zijn service in de volgende game te behouden om de titel de zijne te mogen noemen. In de laatste game van de ontmoeting leek de linkshandige Laver nerveus te worden. Hij sloeg een ge makkelijke bal uit en miste een tweede. Hij leidde toen met 4030, een derde fout zou hij dus niet meer mogen maken. Een hoge bal van McKinley beantwoordde Laver toen echter met een oerharde volley. De Amerikaan werd kansloos gepasseerd en Rod Laver, de vijfde Australiër die in de afgelopen zes jaar de titel won, kon zich Wimbledon-kampioen noemen. Na afloop van de finale verklaarde Rod Laver dat hij momenteel nog geen enkel plan heeft om prof te worden. „Ik heb nog geen enkele aanbieding ontvangen," liet de nieuwe Wimbledon- ster weten, „maar als ik er een krijg, zal ik hem natuurlijk uitgebreid bestu deren." De Australiër gaat zich nu nieuwe Wimbledon-kampioen Laver met zijn trofee. Rod „CHUCK' McKINLEY ....geen schijn van kans.... HENLY ON THAMES, 8 juli - De Finnen Lethels en Pitkanen hebben in de Hen- ley-Royal-Regatta de finale bereikt van het nummer twee zonder stuurman door een overwinning in de halve eindstrijd op de Britten Webster en Slade. Het was een gemakkelijke Finse overwin ning in de tjjd van 8 min. 23 sec. In de finale komen de Finnen uit tegen de Britse combinatie Waite - Nicholson. In de ^-trjjd om de Challenge Cup voor achten plaatste Leander zich voor de finale. Deze acht, waarin zeven roeiers van Oxford, versloeg in 6 min. 52 sec. de ploeg van de Thames Row ing Club met een lengte. De Austra liër Mackenzie bereikte de finale van het skiffnummer om de Diamond Sculls, welke trofee hjj nier verdedigt, door een zege net een-derde bootlengte op zijn landgenoot Tutty. De tjjd van Mac kenzie was 8.25.-. In de andere halve finale van het nummer skiff versloeg de jeugdige Rus Oleg Tjurin de Brit Sydney Rand. Tju -in maakte een tjjd van 8 min. 29 sec. en liet daarmee zijn tegenstander vier lengten achter zich. voorbereiden op de internationale Ame rikaanse tenniskampioenschappen te Forest Hills, waar hij verleden jaar in de finale werd verslagen. Over zijn ontmoeting met McKinley zei Laver: „De strijd is harder dan de score doet vermoeden. McKinley heeft tot het ein de toe voor elk punt gevochten en tot de laatste bal heeft hij geweigerd zich gewonnen te geven." De Australiërs Roy Emerson en Nea le Fraser bereikten in het herendub belspel de finale door in de halve eind strijd hun jonge landgenoten Fletcher en Newcombe met 19—8, 119, 61 te verslaan. De finale is een geheel Australische aangelegenheid. De tegen standers van Emerson en Fraser zijn namelijk Hewitt en StoUe, eveneens uit Australië. De halve finales van het gemengde dubbelspel hadden het volgende resul taat: Howe-Ilsa Buding (Australië- Duitsland) versl. Morea-Margareth Smith (Argentinië-Australië) 63, 62. Stolle-Lesley Turner (Australië) versl. Javorsky-mevr. Sukova (Tsj.sl.) 75, 63. Het Australische paar Margaret Smith Jan Lehane bereikte de finale van het dames-dubbelspel te Wimbledon door een overwinning met 61, 61 op de Zuidafrikaanse combinatie Hunt-Hut- chings. VOLENDAM7 juli „Volendam" heeft een principe-overeenkomst geslo ten met D.W.S.-Amsterdam omtrent de transfer van de ex-Volendam-speler Klaas Smit naar zijn oude vereniging. Het staat thans vast, dat Smit in het komende seizoen weer in het oranje shirt van „Volendam" zal uitkomen. Het transferbedrag is niet bekendgemaakt. Over de terugkeer van Jannie Schil der, die nu al enige jaren uitkomt voor Sparta, en weer voor zijn oude vereni ging wenst te spelen, bestaat nog geen enkele zekerheid. Schilder, die op zijn verzoek op de transferlijst werd ge plaatst, wil uitsluitend terug naar Vo lendam, en beslist niet uitkomen voor een voor hem nieuwe vereniging. Het zal dus Sparta blijven óf Volendam worden. LEEDS. 8 juli Op de tweede dag van de cricket testmatch tussen Enge land en Australië, overschreed Enge land met één run het totaal van 237 dat de Australiërs donderdag bereikten. De Britse ploeg, die op de eerste dag 9 runs zonder verlies scoorde, kwam nu op het moeilijk bespeelbare en zeer droge terrein tot 229 voor 4 en eft dus met nog zes wickets in handen een voor sprong van een run op Australië. Het grootste aandeel in de score had de Brit Colin Cowdrey, die tot een to taal van 93 kwam. Er werd fel gestre den op deze dag en de 23.000 toeschou wers hebben dan ook met intense be langstelling de strjjd tussen batsliede en bowlers gadegeslagen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 13