Herdenking op 31 augustus VIJFTIG JAAR GELEDEN VLOOG FOKKER BOVEN HAARLEM Met Spinrond toren van Oude Sint Baaf Ruim tweehonderd zieken in indrukwekkende openingsmis Fancy-fair ten behoeve van zieke koorzangertjes Goede reis en behouden vaart Historisch materiaal welkom if* Wederom ongeanimeerd 84 Frans de Lugt: in de wolken Amtm Fokker-expositie In verslag NHC: HEB JE FOKKER AL GEZIEN?" TRIDUÜM IN BLOEMENDAAL ▼In ATAX-TAXI De beurs vandaag: DINSDAG 11 JULI 1961 PAGINA 3 SgMliS Zonder dralen Niet alledaags Beurs van New York HAARLEM, 11 juli Ofschoon er nog niet voldoende geld voorhanden is om ter nagedachtenis van de in Haarlem getogen luchtvaartpionier An thony Fokker een nationaal monument op te richten wordt het feit, dat het 31 augustus vijftig jaar geleden is, dat Fokker met zijn beroemde „Spin" rond de toren van de Oude Sint Baaf vloog in Haarlem met enkele bijzondere evenementen gevierd. Op de plaats, waar de 21-jarige Anthony Fokker vijftig jaar geleden aan zijn roemruchte tocht begon een wei land gelegen in de buurt van het Santpoorterplein wordt een eenvou dige gedenksteen onthuld. Verder wordt in de-Vleeshal tot 15 september een tentoonstelling gehouden van documentatie-materiaal en souvenirs, die op Fokkers eerste vlucht betrekking hebben. Er wordt bovendien een in teressant overzicht gegeven van de ontwikkeling van de luchtvaart onder het motto „Van Spin tot Spoetnik". Ook door middel van „bewegende beelden" zal de herinnering aan de maiden-trip van Fokker levendig wor den gehouden, doordat op de Grote Markt een oude reis-bioscoop zal wor den neergezet, waarin oude films zullen worden vertoond. Het is al weer drie jaar geleden, dat enige bewoners van het Kleverpark- kwartier het initiatief namen om een gedenkteken op te richten voor Antho ny Fokker. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dit monument op 31 augus tus 1961 te onthullen op de plaats, waar Fokker met zijn „Spin" was opgeste gen. Het initiatief werd kort nadien overgenomen door de Stichting Haar lems Bloei, terwijl een inmiddels ge vormd werkcomité belangstelling voor dit plan poogde te wekken bij vooral de luchtvaart betrokken bedrijven, in stellingen en organisaties. Intussen was de keuze voor de plaats van een natio naal monument op een punt aan de Schipholweg gevallen. Symboliek was aan deze keuze niet vreemd. De Schip holweg verbindt immers Haarlem met Schiphol, dat ten nauwste met Fokkers pionierswerk op het gebied der avia tiek verband houdt. De weerklank, welke het comité voor zijn plan heeft gevonden, is bijna iden tiek aan de belangstelling, die het. Haar lemse publiek enkele jaren geleden aan de dag legde voor de film „Het leven van Anthony Fokker", die in een van de Haarlemse bioscopen werd ver toond. De film moest na enkele voor stellingen uit de roulatie worden ge nomen, omdat nagenoeg niemand naar deze documentaire kwam kijken. Het be nodigde geld voor de oprichting van een nationaal monument is bij lange na niet bijeengebracht. Dat is verwonder lijk in deze tijd, waarin hoog wordt op gezien naar de prestaties van de Rus Gagarin en de Amerikaan Shepard, de eerste kosmonauten. In ongeveer ge lijke zin mag de stoutmoedige vlucht van Fokker in augustus 1911 rondom de toren van de Grote Kerk worden be oordeeld. Al wordt er dan op 31 augustus geen groot monument onthuld toch zullen er enkele evenementen plaats vinden ter ere van de Haarlemmer Anthony Fok ker. Op de plaats, waar hij op die dag vijftig jaar geleden zonder dralen met zijn eigengebouwd zeildoeken toestelle tje vertrok, wordt een kleine gedenk steen onthuld. Het is de bedoeling, dat deze plechtigheid wordt verricht door een nazaat van Fokker. Met behulp van een helicopter zal de vaderlandse drie kleur, die de steen bedekt, worden weg genomen. Daarna legt Haarlems burge meester, mr. O. P- P- M. Cremers, die per helicopter naar de plaats van de onthulling wordt gebracht, namens HAARLEM, 11 juli Ofschoon de organisatoren voor de historische Fok ker-tentoonstelling in de Vleeshal reeds over veel materiaal beschikken, wordt het niettemin door hen op prijs gesteld, wanneer instellingen of particulieren souvenirs of andere kostbaarheden, die met Fokker's eerste vlucht verband houden, zouden willen afstaan voor de tentoonstelling. Men kan zich daartoe wenden tot de Stichting Haarlems Bloei op het Stationsplein. Dit instituut heeft verder zijn giro nummer beschikbaar gesteld voor het ontvangen van gelden ten behoeve van de oprichting van een nationaal Fok kermonument. Een opdracht aan een kunstenaar voor het maken van dit monument, dat t.z.t. zal worden ge plaatst aan de Schipholweg, is nog niet verstrekt. De organisatoren verwach ten, dat zij de naam van de beeldhou wer tijden.. de feestelijkheden op 81 augustus bekend kunnen maken. Het gironummer van Haarlems Bloei is: 316 9 3 7. Anthony Fokker, Nederlands luchtvaart pionier en constructeur van een groot aantal beroemde vliegtuigen. Met een daarvan „De Spin" maakte hij op 31 augustus 1911 zijn spectaculaire vlucht rond de toren van de Oude Sint Baaf. het gemeentebestuur een krans. De her denking, die 's middags om twee uur plaats vindt, wordt opgeluisterd met muziek van de Koninklijke Luchtmacht kapel onder leiding van kapitein Van Diepenbeek. Uitgebreide medewerking heeft het organiserende comité verkregen bij de inrichting van een tentoonstelling in de Vleeshal. Dank zij de spontane toezeg gingen van het departement van de fensie, de chef luchtmachtstaf, het Na tionaal Luchtvaart Museum, de direc ties van KLM en de Fokkerfabrieken en van tal van particulieren zullen op de tentoonstelling talrijke souvenirs en veel documentatiemateriaal uit Fokkers tijd te zien zijn. Bovendien zal de be zoeker een indruk worden gegeven van de ontwikkeling van de luchtvaart. Als de plannen doorgaan zal de ope ning van deze expositie door burge meester Cremers een niet-alledaagse gebeurtenis zijn. Het is de bedoeling, Een historische foto van de vlucht van Anthony Fokker rond de toren van de oude Sint Baaf op 31 augustus 1911 Nu haalt men waarschijnlijk zijn schouders ervoor op, maar vijftigi_ jaar geleden was Fokkers vlucht zijn eerste tn een eigengebouwd toestelletje een pres tatie, welke algemene bewondering afdwong. dat aan het einde van een toespraakje van de heer Cremers vanuit een vlieg tuig een krans wordt gehangen om het gulden lijf van het torenhaantje van de Oude Sint Baaf. Mocht dit niet slagen dan wordt de krans per parachute af geworpen. Kort na de opening brengt een squadron straaljagers van de Ko ninklijke Luchtmacht bestaande uit zesendertig Hawker Hunters een eresaluut aan Haarlem in de vorm van een zogenaamde fly-pass. Andere festiviteiten op deze dag zijrt een sterrit van oude automobielen uit de jaren 1905 tot 1913 door leden van de Pionier Automobiel Club en model vliegtuig-demonstraties door leden van de Haarlemse Luchtvaart Club op het sportterrein aan de Kleverlaan. Een attractie apart vormen de voor stellingen van zeer oude films in een echte reis-bioscoop uit het begin van deze eeuw. Er zullen filmdocumenten over Paul Kruger, Theodor Roosevelt, Paus Leo XIII, Emile Zola, het oude Haarlem en Amsterdam en het Konink- HAARLEM, dinsdag Na de beroemde vlucht van Fokker met zijn „Spin" rond de Grote Kerk vertrouwde een verslaggever van onze courant de volgende ontboe zeming aan het papier toe: „Vandaag klinkt het overal in de stad: „Heb je Fokker al gezien?" Eerlijk gezegd, en ik geloof niet dat het een gróoten schande is, had ik van Fokker nooit gehoord. Je leert zoo langzamerhand al die beroemdheden op vlieggebied wel kennen, maar onder de groote namen was deze jonge Haarlem mer tot nog toe niet. Maar hij is waard eronder genoemd te wor den, hebben de menschen, die er verstand van hebben, mij verze kerd, en ik geloof het ook, nadat ik hem gisteren natuurlijk over de stad heb zien vliegen. Wel, wel, wat een drukte en herrie gaf dat, toen die aardige kleine machine zoo rustig en kalm en statig de stad overvloog. Uit alle hoeken en gaten liepen de men schen uit om dat wonder te zien, en het was een wonder, inder daad Zóó zeker en secuur, zóó mooi scherend en kalm, vloog het op een vogel sterk gelijkende vliegtuig over de stad, en boven de Markt nam hij zóó mooi zijn draai weer naar het Kleverpark toe, dat iedereen er versteld van stond, en ik heb oudjes gezien, die waarachtig tranen in de oogen hadden, dat ze dit wonder nu zelf hebben aanschouwd. En dan de eer, dat het een stadgenoot is daar hoog in de luchtIk hoor, dat den jongenheer Fokker op de hoogere burgerschool nogal een rebel geweest is, en dat hij aan stil in de klas zitten een broertje dood had: nu, die vliegmenschen zit waarschijnlijk het buitenissige in het bloed, zodat je hier zoudt kunnen zeggen, dat het bloed vliegt waar het niet gaan kan." •v"-.'.V 7Y lijk Huis worden vertoond, alsook oude speelfilmpjes, zoals „Pau'vre mère", Rosalie en haar phonograaf" en de Nederlandse produkties „Toffe jongens onder de mobilisatie" met Haarlems eerste filmactrice Annie Bos en „Een heertje zonder pantalon in Zandvoort" met Willy Mullens. Deze cinematogra fische evenementen vinden plaats on der auspiciën van het Nederlands Film museum te Amsterdam. BLOEMENDAAL, 11 juli Vanmor gen is het traditionele jaarlijkse zie- kentriduum in de parochiekerk van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemen- daal geopend met een plechtige Hoog mis, die werd opgedragen door pastoor Chr. L. ten Velthuis, pastoor van de .arochie van O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis te Overveen. Hij werd ge assisteerd door de kapelaan G. A. ten Have en B. J. M. van Santé. 205 zieken in bedden of in gemakkelijke stoelen waren verheugd over de voor velen van hen slechts jaarlijkse kans een plech tige Mis bij te'wonen. Pastoor dr. A. A. Olierook hield een korte preek. Hij heette allen in de Van 31 augustus tot 6 september wor den in een echte reizende bioscooptent, waarvan op bijgaande foto de voorgevel staat afgedrukt, oude films gedraaid. Aan deze tentopgetrokken uit origi neel materiaalzal zoveel mogelijk het karakter van 'het oude reizende film theater worden gegeven, zoals dat des tijds op de kermissen en jaarmarkten te zien was. De films zullen muzikaal omlijst worden door een automatisch orkest, bestaande uit een elektrische piano met daarboven drie violen. Van af houten banken zullen de bezoekers kunnen kijken naar de beverige film beelden uit de eerste jaren van de cinematografie. De b oniseur, de ex plicateur en de cassière zullen gestoken zijn in kledij van rond 1900. prachtig met anjers versierde kerk de kerk, waar de prima primaria-zetel van het wereld-ziekenapostolaat is ge vestigd van harte welkom. Hij hoop te dat het triduum hen zou sterken en dat zij over drie dagen innerlijk krach tig zouden terugkeren. Tijdens de Mis, die door de K.R.O. werd uitgezonden, werden de wisselen de gezangen van de zevende zondag na Pinksteren en als vaste gezangen de Missa „Pontificalis II" van Don. L. Pe- rosi gezongen door het parochiële koor „St. Benedictus" onder leiding van Thijs Wetjers. De openingsmis bereikte voor de zieken haar hoogtepunt, toen de drie priesters langs de bedden gingen met de H. Communie. Omstreeks 12 uur werd de handopleg ging verricht door pater A. P. Louwe O.F.M., pastoor van de parochie van het Allerheiligst Hart in Haarlem. Van middag droeg pastoor A. A. Trouwborst van de parochie van St. Liduina in Haarlem, een plechtig lof op, waarna een Sacramentsprocessie werd gehou den, die diepe indruk maakte op de zieken. Morgenochtend om negen uur zal mgr. C. G. van Trigt, voorzitter van het we- reldziekenapostolaat in Haarlem, de plechtige Hoogmis opdragen. De hand oplegging zal dan worden verricht door rector J. H. Wolf, bestuurslid van het wereldziekenapostolaat, terwijl het lof zal worden gehouden door rector H. A. J. Roosen, moderator van het we reldziekenapostolaat. m iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiii, Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Koorschool Sint Bavo aan het Wilhelminapark wordt op de speelplaats van de school zaterdag avond 15 juli en zondagmiddag 16 ju li een fancy-fair gehouden. De offi ciële viering van dit tweede lustrum geschiedt pas in de herfst, maar om dat de leerlingen buiten de officiële viering ook op een gezellige en on gedwongen manier het tienjarig be staan van hun school willen herden ken, kwamen de staf en het ouder comité op het idee om op het eind van het schooljaar een fancy-fair te organiseren. De heer G. B. Korte, hoofd van de school, is de grote or ganisator van de fancy-fair. Hij ver telde, dat het idee van de jongens zelf is uitgegaan. „Enkele maanden geleden zochten we met de jongens naar een gezellige vorm van dank baarheid in verband met ons jubi leum. Wij wisten, dat een officiële viering in de herfst voor de jongens zelf niet voldoende zou zijn. We moesten dus iets anders verzinnen. De vele acties, die een paar maan den geleden ten bate van ongelukki ge mensen in de Congo werden ge voerd, heeft ons op het idee van een fancy-fair gebracht. De baten van ons festijn van de volgende week zijn bestemd om één of meerdere '(en we hopen natuurlijk „meerdere") zieke Nederlandse koorzangertjes in staat te stellen een bedevaartstocht naar Lourdes te maken." Het opperen van een fancy-fair is natuurlijk niet moeilijk, wel het or ganiseren ervan, omdat de koor school maar een kleine gemeen schap is. Gelukkig heeft de staf van de school op de volledige medewer king kunnen rekenen van het ouder comité, dat zich al even onbekom merd in het „grote avontuur" ge stort heeft. Voor een fancy-fair zijn prijzen no dig. Een groot deel ervan is door de leerlingen in hun vrije tijd gemaakt. Het zijn voornamelijk handenarbeid- stukjes. Verder werd een beroep ge daan op winkeliers en de leveran ciers van het instituut. De koor school heeft van die zijde grote me dewerking gekregen. Ook hebben de leerlingen persoonlijk naar kennissen en familieleden geschreven om prij zen: iedere jongen heeft ergens wel een „suikeroom" of een goedgeefse oma wonen. Het vergaren van prij zen is een enorm succes geworden: bijna tweeduizend kleine en grote prijzen liggen momenteel in de koor school opgeslagen. De prijzen, welke de jongens hebben vervaardigd, zul len in een aparte stand te koop wor den aangeboden. Op de speelplaats en in de aan grenzende tuin komen de stands te staan. Het worden er zestien, waar van er vijf zuiver bedoeld zijn om verschillende kostbare prijzen ten bate van de onbekende zieke koor zangertjes te verkópen. In de overi ge stands kunnen de bezoekers de koorschool rekent natuurlijk op een grote schare naar hartelust tim meren, hengelen, dubbeltjes gooien en lange spijkers in houtblokken slaan. Ook is er een rad van avon tuur en op zaterdagavond een Ame rikaanse verkoping, met als inzet een damesmantel. Zoveel mogelijk staan de leerlingen zelf in de stands, natuurlijk met de hulp van ouders of oudere broers. De „exploitatie" van de stands, waar prijzen te kóóp worden aangeboden, is in handen van de verschillende ouders. Hoewel de jongens erg en thousiast zijn en er in de Koorschool momenteel over niets anders gespro ken wordt, zijn zij over het algemeen nog te jong om de artikelen „voor delig" kwijt te raken. Vooral in de verkoop-stands moet op vakkundige wijze reclame voor de zaak worden gemaakt. De jongens, die het meest tot het bijeengeven van de prijzen hebben bijgedragen, kunnen rekenen op de leukste baantjes tijdens de fancy- fair. „We rekenen op een grote op komst van de parochianen, op een opkomst dus van „buitenaf", omSat door de tamelijk kleine gemeenschap van ons instituut het aantal ouders, kennissen en familieleden van de leerlingen niet bijster groot is. We hopen op een groot blijk van mee leven, want de ons onbekende zieke koorzangertjes moeten naar Lour des." „Ik had het niet gedacht, maar wel een beetje gehoopt natuurlijk," zegt de 17-jarige Frans de Lugt uit Lisse na de bekendmaking van zijn prijs in de Europese tekeningen- en opstel lenwedstrijd 1961 van de Europese Beweging in Nederland. Op een bijeenkomst in het Christelijk Lyceum aan de Emmakade deelde wethouder D. J. A. Geluk hem mee, dat hij een twaalfde prijs had gewonnen met zijn opstel in de categorie C voor leer lingen van zestien jaar en ouder. Het internationaal comité „Europese Schooldag" had hiervoor de volgende opdracht samengesteld: „Vertel in een opstel hoe jij je voorstelt dat in de komende jaren geleidelijke een wording van Europa zou kunnen worden verwezenlijkt. Je moet dui delijk de practische politieke, economische, soiciale, culturele of technische middelen aangeven, die jij daarvoor aanbeveelt. Bedenk daarbij dat het noodzakelijk is dat elk land en volk, dat deel gaat uitmaken van dit grotere geheel, zijn eigen aard moet kunnen bewaren." Frans de Lugt hoorde op school - hij is pas overgegaan naar de 4e klas HBS b van het Chrstelijk Lyceum pas enkele dagen voor de sluitings datum van de wedstrijd, van het opstel. Het onderwerp trok hem erg aan en hij maakte thuis een concept, wat hij een dag later uitwerkte en aan zijn leraar Nederlands liet lezen. „Ik heb het eigenlijk op de valreep gemaakt en er niet erg lang over nagedacht" vertelt Frans. Frans de Lugt schrijft overigens niet alleen graag opstellen, hij 1- tevens redac teur van de schoolkrant en schrijft sportverslagjec over de wedstrijden var. „Lisser Boys", waar Frans als „Lisser boy" in voetbalt. Zijn artis tieke aspiraties leeft hij verder uit met tekenen en schilderen. „Maar de laatste tijd doe ik dat niet vaak meer." zegt hij, „wel heb ik in Teken wedstrijden van het Interscholaór Jeugdtournooi eens een prijs gewon nen met een masker. Maar dat was niets bijzonders" laat hij er bescheiden op volgen. Zijn grootste hobby is pianospelen. „Ik speel wel eens klas sieke muziek, maar meestal houd ik het bij het lichte genre." Frans zou later graag journalist worden. „Maar dat is nog toekomstmuziek, eerst mijn eindexamen," zegt Frans lachend. 24 Juli gaat hij naar Turijn, waar de Internationale prijsuitreiking van de tekeningen. en opstellenwedstrijd plaats vindt. Daarna mag hij naar een internationael kamp in Engeland waar hij tot 5 augustus zal blijven. En dat allemaal omdat hij een goed opstel heeft geschreven.... Zeventig zieken uit Noord-Holland maken op het ogenblik een heerlijke bootreis door Nederland. Zij zijn op het ziekenschip „J. Henri Dunant" de gasten van het Nederlandse Rode Kruis. Gisteren zijn zij uit Haarlem vertrokken voor een reis van een week, die hen voert langs Zwolle, Deventer, Zutphen, Arnhem, Nijme gen, Grave, Tiel en Weesp. Bij de afvaart waren niet alleen familie leden aanwezig om de zieken goede reis te wensen, er was ook een depu tatie van leerlingen van de Van Zeggelenschool I, die onder leiding van de heer P. A. Teerling enige vrolijke liedjes zongen. Verder hebben de kinderen de reizigers een mapje overhandigd met de route en enkele folders van de plaatsen, waarlangs de reis gaat. De voorzitter van het Rode Kruis in Haarlem, de heer J. J. Jurrissen, en de voorzitter van de kring Noord-Holland van het Rode Kruis, de Heemsteedse wethou der J. C. Corver, gaven eveneens van hun belangstelling blijk en wensten de zieken een goede reis en met recht een behouden vaart toe. (Advertentie) 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 7/7 57",4 3Wi 4514 63% 44% 87 22% 29% 60% 59% 33 29% 24% 53% 45% 24% 80% 10/7 56% 40% 45% 63% 44% 86% 22 %b 28% 61 59% 32% 40% 24% 53% 44% 24% 80% Stemming: onregelmatig AMSTERDAM. 11 juli. De stem ming van Wallstreet is maandag be trekkelijk meegevallen en daardoor was het Damrak vandaag iets beter gestemd. De handel bleef echter van zeer kleine afmetingen. Internationale fondsen on dervonden enige steun, zodat Philips bijvoorbeeld 10 pnt. opliep tot 1000, en Hoogovens verbeterden van 974 tot 988. De overige internationale waarden la gen goed prijshoudend. Overal echter was de animo bijzonder gering. Ook in cultures viel geen beweging waar te nemen. Scheepvaartfondsen waren me rendeels in mineur. Er zijn vrijwel geen stimulerende factoren, die de markt op het ogenblik nieuw leven kunnen in blazen. De effectenbeurzen zowel hier als elders blijven sterk onder de in vloed van de politieke toestand. De gisteren gehouden inschrijving op de guldenslening van de Kopenhaagse Te lefoonmij., is. geheel volgens verwach ting. een groot succes geworden. Er zal maar weinig kunnen worden toegewe zen. Eenzelfde resultaat verwacht men van de inschrijving, die vandaag gehou- houden wordt op de uitgifte van 10 min. gulden 5 pet obligaties a pari ten laste van de Belgische Petroleumraf- finaderij. Vorig opening Slot 11/7 4% Ned. 1960 1 103 4% Ned 1959 4% Ned. 1961 Staffel 1947 95H B.N.G. Won.bouwl. 6 110% Ned. Handel Mij. Cert 325% 111 Amsterdam Rubber 111 H.VA. 127% 412 A.K.U. 411% id. Stocks 203 Berkel Patent 340 Calvé-Delft Cert 761 Dell Mij. 149.80 Fokker 302 Ford 725 v. Gelder 387 Hoogovens 974 985 Müller Co. 526 Ned. Kabel 610 Philips Gem.bez. 990% 1000 Unilever 772% 77% Wilton-Fyennoord 278 Bllliton 2e 485 Dordtsche Petr. 553% id st. (f 50 nJt.) 275.50 Kon- Petroleum 50 117 117.10 ld. stocks 11.68 Hol!. Amerika Ujn 161% 158% Java Ch Pi. 157 K.L-M. 80 Kon. Ned. Stoomb. Mij 388 K.P.M. 152 Ned. Stoomv. Mij. 191 159% v. Nievelt 161 v. Ommeren 343 Rott. Lloyd 150 138 Ned. Scheepvaart Unie 160% In terunie 217 Robeco 244 Ver. Bezit 145 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '5fc 2% Amsterdam '56 85% 2% Amsterdam '56 1 97 2% A'dam '56 Hl 97% 2% Amsterdam '59 98 2% R'dam '57 100% Alb. Heyn KI obl 125 HAARLEM, 11 juli De negenjarige Frank Plaatsman is gisteren toen hij ter hoogte van de Meester Lottelaan de Wagenweg overstak door een auto aangereden. De jongen werd geschept en met grote kracht tegen het wegdek gesmakt. Hij werd met inwendige kneu zingen naar het Diaconessenhuis over gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3