Minder Franse militairen ALGERIJE n odig in Rebellen willen overleg met Frankrijk hervatten Eichmann eindelijk murw: „IK HEB DE JODEN DE DOOD INGEZONDEN" De bombardementen op Duitse steden maakten meer indruk LONDENSE BRIEF w REDE VAN PRESIDENT DE GAULLE Ferme taal over kwestie-Berlijn Israels raket Regering ontdekt samenzwering Studentencentrum in Enkhuizer Dromedaris Blindenprocessie Anti-slip-banen Artiestenhuwelijk in Amsterdam Wentelwiek waakt GUATEMALA Zweeds meisje mag met „haar" kok mee Drie ^eer ontbijten per dag Vier sterren geen 1 garantie Hoteliers als beulen DONDERDAG 13 JULI 1961 PARIJS, 13 juli (Rtr., U.P.I.) In éten voor de Franse televisie Uitgesproken rede heeft president De Gaulle gisteravond meege deeld, dat de militaire situatie in Algerije veroorlooft „belangrijke troepeneenheden" naar Frankrijk over te brengen en verkorting van de militaire dienstplicht met enkele weken, ingaand september, te overwegen. Nieuw „Evian" JERUZALEM, 13 juli (U.P.I.) Adolf Eichmann heeft gisteren voor zijn rechters in Jeruzalem eindelijk toegegeven dat hij Joden de dood heeft ingestuurd. Versla gen en bevend, protesteerde Eich mann ook niet tegen de benaming „de grote expediteur van de dood", die de openbare aanklager Gideon Hausner hem gaf. „Menselijke overwegingen" De president betoogde, dat Frank- rijks directe binnenlandse belangen om tal van redenen meebrengen dat het zich van „kostbare taken" terug trekt en het aan zijn vroegere onder danen overlaat om over eigen lot te beschikken. Dit geldt ook voor Al gerije. De door het Franse leger bij het bestrijden van de opstand bereikte resultaten maken tal van verzachtende maatregelen mogelijk, zoals de over brenging van belangrijke eenheden naar Frankrijk, het overwegen van ver mindering met enkele weken van de duur der militaire dienstplicht, met in gang van september aanstaande en aanwending van de aldus verkregen besparingen voor moderne bewapening. Frankrijk aanvaardt zonder enig voor-, behoud dat de Algerijnse volkeren een volkomen onafhankelijke staat zullen vormen. Daarom is het tenvolle bereid de uitoefening van het zelfbeschikkings recht te organiseren met de Algerijnse politieke elementen, in het bijzonder met die van de opstand. Frankrijk blijft bereid de hulp aan Algerije voort te zetten wanneer de or ganische samenwerking met de ver schillende gemeenschappen in Algerije zal zijn verzekerd en Frankryks eigen belangen in dat gebied gewaarborgd zul len zijn. Bij gebreke van een dergelijke asso ciatie zou Frankrijk in laatste instan tie moeten overgaan tot een hergroepe ring in een of ander gebied, teneinde Het recente bericht,, dat Israël een raket gelanceerd heeft, is in de Ara bische landen van het Midden-Oos ten met ontsteltenis ontvangen. De, raket die nu gebruikt is, kan niet be nut worden voor militaire doelein den, maar in de Arabische wereld vreest men, dat Israël bezig is een mi litaire raket tot ontwikkeling te bren gen. Buitenlandse deskundige waarne mers hebben de Israëlische prestatie hoog geprezen. Voor zo n klein land, dat maar over zeer beperkte financiële middelen beschikt, is het een heel ding om een dergelijke raket tachtig kilome ter de atmosfeer in te schieten. Bladen als de „Times" en de „Economist hebben in hoofdartikelen hun grote bewondering uitgesproken voor dit briljante staaltje van technisch kun nen. Maar de Arabische landen, waar mee Israël nog steeds in staat van oorlog is, hebben slechts oog gehad voor de mogelijke militaire consequen ties van de Iancerenig van de Israëli sche raket. De Jordaanse premier, Tal- hoeni heeft die lancering betiteld als „een nieuwe bedreiging' van Israëls vijanden, en een woordvoerder van de Arabische Liga sprak dezer dagen van een „agressieve daad". In de Arabische wereld heeft men tich vorig jaar ernstig ongerust ge- maakt over het be- 6 A richt, dat Israël een BUITENLANDSE krachtige atoomre actor had gebouwd. KRONIEK Men zag dit als een y aanwijzing, dat Is raël aan de ontwik keling van een eigen kernwapen werk te. Nu wordt de mededeling over de geslaagde proef met een raket in ver band gebracht met de verklaring over de reactor van I960, en de Arabieren denken aan de mogelijkheid dat Is raël eens over raketten met atoom koppen zal beschikken. Het is niet uitgesloten, dat Israël voor zijn rakettenprogramma techni sche adviezen krijgt van Frankrijk. De nieuwe Israëlische raket vertoont enige overeenkomst met de raketten die de Fransen in de Sahara be proefd hebben. De Fransen, die in de dagen van het Suez-avontuur van 1956 aan de zijde van de Israëliërs hebben gestreden, koesteren bijzonde re sympathie voor het belaagde Is raël. Parijs is immers, naar aanleiding van de Algerijnse kwestie, zelf ook voortdurend een doelwit van de Ara bische propaganda. Israël heeft waarschijnlijk met zijn recente raketproef de Arabische lan den willen intimideren. Vooral Nas ser, de president van de Verenigde Arabische Republiek, is nog altijd van mening dat Israël geen bestaansrecht heeft, en zijn haat tegen de Israëlische fegering kent geen grenzen. Ben-Goe- Hon heeft Nasser en diens bondgeno ten er nu nog eens aan herinnerd, dat waël niet met zich Iaat spotten. diegenen te beschermen die geen deel wensen uit te maken van een land waar chaos zal gaan heersen en hun de middelen te verschaffen zich in Frank rijk te vestigen als zij dat wensen. Frankrijk zal dan geen deel meer heb ben In het lot van alle an deren en hun de toegang tot Frans gebied verbieden. Daarna zal Frankrijk zien wat er gebeurt. In elk geval is Frankrijk in dat geval vastbesloten zonder tegen prestatie geen inspanning, mensen en geld meer in Algerije te steken. Ten aanzien van Berlijn verklaarde De Gaulle, dat er geen kans bestaat dat het Westen de vier-mogendheden- status van deze stad opgeeft. Indien Rusland ontspanning en co-existentie wil, moet het beginnen deze dingen mo gelijk te maken door zijn dreigementen te staken. Als iemand het voornemen te kennen geeft over Berlijn te beschik ken alsof de drie grote mogendheden daar geen rechten hebben en alsof de Berlijners geen eigen meester mo gen zijn, neemt hij bij voorbaat de ver antwoordelijkheid op zich voor de ern stige consequenties die daaruit kun nen voortvloeien. De Gaulle betoogde, dat de crisis over Berlijn door de Sovjet-Unie is veroor zaakt. Zoals gewoonlijk roepen zij de wereldvrede aan, doch tegelijkertijd stellen zij eisen die het risico inhouden de wereldvrede in gevaar te brengen. ALGIERS De rede van De Gaul le werd in Algiers op de televisie on derbroken als gevolg van beschadi ging van een zender bij een bom aanslag. De uitzending is later her haald. De radio-omroep heeft nor maal gewerkt. Ook bij andere bom aanslagen in de stad werd materiële schade aangericht. Bij elkaar zijn er gisteren dertien aanslagen gepleegd. CONAKRY (Guinee) De onderhan delingen met Frankrijk over de toe komst van Algerije zullen worden her vat, vooropgesteld dat er „concrete voorstellen" worden gedaan, aldus ver klaarde gisteren Mohammed Yazld, „minister van voorlichting" var de Al- De Franse president, generaal Charles de Gaulle, tijdens zijn jongste rede voor de televisie, waarin hij niet alleen over de verhouding van zijn land met Alge rije, maar ook over de Berlijnse kwestie ferme taal bezigde. gerijnse rebellen, die thans in Guinee vertoeft. Yazid sprak de hoop uit, dat de Fransen „ditmaal een meer con structieve houding" zouden aannemen en dat de onderhandelingen spoedig hervat zouden worden. Als eisen stelde Yazid het zelfbeschik kingsrecht van Algerije en het bewa ren van de „territoriale eenheid van Al gerije, de Sahara inbegrepen". Hij zei, dat de Guinese president, Sekoe Toeré, zijn „onvoorwaardelijke steun" aan het standpunt, der rebellen had toegezegd. „Eerst onafhankelijkheid, en dan kun nen wij over economische samenwer king met Frankrijk spreken", zei Ya zid die op een persconferentie in Co nakry sprak. GUATEMALA (stad), 13 juli (UPI) De regering van Guatemala heeft gisteren een samenzwering de kop in gedrukt en vijftig leden van de opposi tie gearresteerd. Volgens een officiële verklaring werden drie gepantserde vrachtwagens in beslag genomen, die waren volgeladen met wapens en springstoffen, bedoeld voor een aanval op de luchtmachtbasis van de repu bliek. In de verklaring werden geen namen van de samenzweerders genoemd, maar wel werd bekendgemaakt dat de rege ring al eerder van hun plannen op de hoogte was. „De revolutionaire bewe ging is onderdrukt," aldus de verkla ring. „In de republiek heersen rust en vrede." In de verklaring werd toegegeven dat enkele oppositieleden bij hun arrestatie „enige weerstand" hadden geboden. Verder werd bekend gemaakt dat voort vluchtige samenzweerders werden ver volgd, terwijl „enkele schuldigen" toe vlucht hadden gezocht in buitenlandse ambassades. Advertentie 's Lands Kroniek „Hinderde het u niet te boek te staan als de grote expediteur van de dood," vrbeg Hausner. „Ja, dat hinderde mij meer dan ik kan zeggen," antwoordde Eichmann. Al zag hij nog kans aan te komen dragen met breedvoerige excuses en verklarin gen, Eichmann besefte klaarblijkelijk dat hij in een hoek was gedreven. „Ik ontken niet," aldus Eichmann, „dat vele van de deportatietreinen recht naar de verdelgingskampen gin gen." Toen Hausner hem vroeg of hij wist dat „de Joden hun dood tegemoet gin gen", toen hij de transportorders onder tekende, antwoordde Eichmann: „Ik moest dit doen. Ik heb nimmer ontkend dat tot mijn groot leedwezen enkelen van de gedeporteerde Joden hun dood tege moet gingen." De beklaagde gaf voorts toe dat hij had geweten, dat „tiental len en honderden" Joden stierven in de treinen die hij voor hun vervoer be schikbaar had gesteld. Eichmann zei dat hij opdracht had de veewagens tot stikkens toe te vullen met Joden. President Mosje Landau vroeg Eichmann na een van zijn bezwaren de uitlatingen, of hij er iets aan toe te voegen had om te voorkomen, „dat een verkeerd beeld ontstaat." Opge lucht, ging Eichmann hier direct op in met de opmerking, dat het zijn meerderen waren die beslisten waar heen de'Joden moesten worden ge zonden, en dat hijzelf slechts voor het opstellen van de reisschema's zorg de. „Ik kon geen opdrachten op eigen gezag geven, of aan de gang zijnde activiteiten keren," aldus Eichmann. 1 „Ik was een instrument in handen machtiger dan de mijne". Na ruim zes uur van ondervraging, raakte Eichmann heen door zijn gelief koosde antwoorden. Hausner vroeg hem wat hy had gevoeld, toen hy de licha men van vergaste Joden had gezien. „Toen er bommen gegooid werden op Duitse steden en vrouwen en kinderen werden gedood, dat voelde ik," aldus Eichmann. Hausner herinnerde hem eraan dat de grote bombardementen van Duitsland eerst in 1943 begonnen, en dat de nazi's toen reeds lang bezig waren met het uitroeien van Joden. GRIMSBY, 13 juli (Rtr) Het vijf tienjarige Zweedse meisje dat, zoals Wij gisteren reeds In een aantal van onze edities berichtten, als verstekelin- ge in de hut van haar vriend, de kok van het Nederlandse schip „Wilhel- mine", van haar vaderland naar En- i geland is gereisd, is nu met hetzelfde schip onderweg naar Gent. Daar zal de Zweedse consul zich over haar ont fermen. Een functionaris van het Zweedse vice-consulaat in Grimsby heeft mede- gedeeld, dat men op grond van mense- lijke overwegingen heeft toegestaan, dat het meisje met haar zeeman is meegevaren. Later zal men een defini-1 tieve oplossing zoeken; het is de bedoe- I ling dat het meisje na haar terugkeer in Zweden aan haar ouders wordt te- ruggegeven. uitvoeringen. De groepen zullen hun eigen potje moeten koken en het gebouw schoon houden; verder zijn zij volstrekt autonoom. Het culturele plan is gedeeltelijk gericht op de studenten en verder op belangstellen den uit West-Friesland en de kunste naars. De culturele commissie zaj diverse activiteiten ontwikkelen, zoals experimenteel toneel, het maken van films en het organiseren van schaak- en damtoumooien, zowel voor stu denten als voor belangstellenden buiten de studentenwereld. De mees te culturele programma's zullen eeh- ^iiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimmmiiiimiimmmimiiimmmiiiiimiiimimiiiiiiiiiiimiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiii,^ i u en dan keert een Brits uitgewekene te rug naar zijn vader land vanuit de Rivièra of de aantrekkelijke zon overgoten eilanden waar zij een blijvend heenkomen heb ben gezocht om te zien wat het onverwinlijke leven hun moedereiland heeft aange daan sedert hun vertrek. Dan gaan hun ogen open en zij zien verschijnselen welke hun voorheen zijn ontgaan, Toen Somerset Maugham niet lang geleden van Cap Ferrat naar Engeland kwam voor een bezoek aan Lon den, merkte hij op dat je in Engeland alleen maar goed kon eten als je drie keer per dag ontbeet en je niet inliet met andere soor ten maaltijden. De dichter Robert Graves (zeer zij hij geprezen) kreeg onlangs ver lof van zijn muze, die met hem op Majorca woont en kwam eveneens naar Lon den. Hij verklaarde dat een verschijnsel hem bijzonder was opgevallen tijdens zijn bezoek aan de Britse hoofd stad, nl. dat winkelpersoneel blijkbaar ernstig gebelgd was als een klant het lef had de winkel binnen te treden en hen aldus dwong hun onder linge conversaties te onder breken, een verschijnsel waarmqe wij zelf al jaren lang vertrouwd zijn. En vrij wel altijd klagen deze tijde lijk teruggekeerden over Engelse café's en Engelse hotels. In Engeland zelf is men nu ook plotseling tot het inzicht gekomen dat er wel licht ergens iets hapert. Er bestaat geen Michelin voor Engeland en wij geloven niet, dat er ooit een zal verschijnen. Er zijn hotel- en restaurant-gidsen samen gesteld door particulieren. Maar wij waarschuwen een ieder die naar Engeland komt en rond gaat, vertrou wend op dergelijke gidsen, dat hem grote gevaren be dreigen en dat het in vele gevallen even nuttig en lo nend is om zijn toevlucht te nemen tot een postzegel catalogus of een beknopt handboek voor vee-artsen. De enige officiële gidsen zijn de publikaties van de auto mobielverenigingen die hun leden jaarlijks een nieuwe uitgave zenden waarin de hotels zijn gerangschikt wel ke door de beide verenigin gen worden beschouwd als beantwoordend aan redelijke of meer dan redelijke eisen. De beste van deze hotels en restaurants worden versierd met een aantal sterren. Vier van deze hemellichamen be tekenen volgens genoemde verenigingen dat deze hoog ste van alle Britse hotelprij- zen wordt toegekend aan hotels „welke buitengewoon goed ingericht zijn en een hoge mate van comfort bie den aan de reizigers, met aantrekkelijke, ruime, goed- gemeubelde publieke zalen en met salons ruim voor zien van geriefelijke leun stoelen; goede verlichting en verwarming in het gehele hotel; dag- en nacht-bedie ning; beantwoordt aan een hoge maatstaf voor voedsel en bediening in het restau rant". e geciteerde passage is het gemeenste en meest valse sprookje dat ooit door iemand is geschreven in de geschie denis van de rijke Engelse letteren. Wij zelf hebben maaltijden genoten en het hoofd te rusten gelegd onder de bescherming van viei hemellichamen en gepro beerd te slapen op een matras zo hard als de zolen van Ahasverus en maaltijden genoten welke wij niet vooi zouden willen zetten aan een varken, tenzij wij het beesi haatten met bijna boven menselijke haat. De Britse automobilistenverenigingen en de touristenorganisatic ontvangen nu evenwel zo veel barre klachten van bui tenlandse toeristen die jaar lijks vele miljoenen in het Britse laatje komen doen, dat men besloten heeft een „kritisch onderzoek" in te stellen naar het gerief, de bediening en de kwaliteit van de maaltijden in de met vier sterren getooide hotels Genoemde machtige organi saties met miljoenen leden hebben voor dit karwei twee jaren nodig, ofschoon slechts 144 Britse hotels toegelaten zijn tot de onderscheiding met vier sterren. „Waarom alleen vier-ster hotels?", vroeg de bekende Engelse wijnkenner Cyril Ray verontwaardigd. „Wat gebeurt er met de arme ver- trapte inboorlingen van dit eiland, die maar al te zelden klagen, ofschoon ze even veel reden tot klagen heb- 1 ben? En niet alleen diegenen van ons die onze vakanties doorbrengen in eigen land maar ook degenen die, om dat zij handelsreiziger zijn 1 of verslaggever menige saaie avond moeten door brengen in hotels met een, twee of drie sterren. Tellen wy niet mee?" ..zij slapen i» hooibergen. ij hebben onder alle sterren geslapen, van vier tot een, en zou den gemakkelijk een boekdeel kunnen vullen, maar vermelden slechts een hoogtepunt van onze erva ringen. Wij hebben een nacht doorgebracht in een met vier sterren versierd hotel aan de zuidkust. Wij hadden een ka mer op de eerste verdieping. In de kamer tegenover ons logeerde een jeugdig echt paar, vrienden van de hote lier. Daar organiseerde laatstgenoemde een lallende dronkemanspartij welke duurde tot vier uur in de morgen, met de deur open en de grammofoon luid- schallend. Hoteliers slapen zelf blijk baar nooit in hotels (wij hebben een vermoeden dat zij slapen achter heggen of in hooibergen) want indien Britse hoteliers enige erva ring hadden opgedaan als slachtoffer in plaats van als betaalde beul, zouden hun misschien de ogen open zijn gegaan. Wij hebben vele Britse steden gezien en in vele herbergen en hotels verbleven. En maar al te vaak is ons de ergste ver vloeking naar de lippen ge stegen welke bestaat in de Engelse taal, die van de Anglikaanse kanunnik Syd ney Smith: „Zij verdienen dood gepredikt te worden door wilde kapelaans". DAAN VAN DER VAT 'lllllllllilllllllllllllllllllllllllllHIIIUniMllllllllllllllllMHIIIHIII Veie blinden zijn trouwe vereer ders van St. Odilia. Ruim twee honderd deelnemers aan de traditionele blindenprocessie naar het Limburgse St. Odüia-bede- vaartsoord, Sweijkhuizen (gem. Schinnen), hebben dit gisteren op nieuw bewezen. Reeds vroeg in de morgen arriveerden zy, uit diverse plaatsen van Limburg en Brabant en zelfs uit België, in het plaatsje om biddend de heuvel, waarop het fraaie kerkje van Sweijkhuizen ligt, te be stijgen. Bruidjes droegen de relieken van St. Odilia van de Elzas van haar naamgenote St. Odilia van Keulen als mede van de in België vereerde blindenpatrones St. Ludgardis, van wie kardinaal van Roey onlangs een reliek afstond aan de pastoor van het Limburgse bedevaartsoord de zeereerw. heer E. Thissen. Dank zjj de goede zorgen van pastoor Thissen, en van zyn parochianen, beleefden de blinde pelgrims als vanouds een mooie dag in Sweijkhuizen. Na af loop van de plechtigheden in de kerk, waar mgr. P. Moors, bisschop van Roermond, tot intentie van de blinden een H. Mis opdroeg, gevolgd door reliekenverering, onthaalden de be woners van Sweijkhuizen de pelgrims op een stevige Limburgse koffietafel met kermis vla na. Deze voor de blinden, zoals mgr. Moors terecht op merkte, stralend blije dag, werd be sloten met een zegening van de pel grims door deken F. Custers van Schinnen. Tot het welslagen van de dag droegen voorts nog bij de muzi kanten van de koninklijke fanfare van Puth en de leerlingen van het Belgische blindeninstituut te Maas eik, die voor een gezellig amuse mentsprogramma zorg droegen. De K.N.A.C.-anti-slipschool krijgt er binnenkort twee oefenbanen bij: een in de buurt van Arn hem en een bij Drachten. De Arnhemse baan, die nagenoeg gereed is, ligt tussen het nationale park de Hoge Veluwe en het vliegveld Deelen, enkele kilometers noordelijk van de rijksweg Utrecht-Arnhem. De baan heeft een lengte van 500 meter en de normale wegbreedte van zeven meter. Binnen enkele weken zal er begonnen worden met het geven van de dag cursussen. In het vein 1540 daterend bolwerk, dat de haven van Enkhuizen markeert, de Dromedaris, zal 19 juli het Internationaal Studenten centrum officieel worden geopend. Dit plan werd geboren uit een be scheiden initiatief van twee Amster damse studenten, Johan Rjjfkogel en Lyda Baerveldt, die in Enkhuizen een rustig woonhuisje voor studenten wilden huren. De heer D. Ybema, directeur van gemeentewerken, met wie dit plan besproken werd, opperde het denkbeeld de leegstaande Drome daris die hem uitermate geschikt leek als representatief gebouw voor een cultureel centrum, voor dit doel te gaan gebruiken. Binnen drie maan den was de Stichting Internationaal Studentencentrum „De Dromedaris" een feit, Er kwam een curatorium en er kwam een drieledig bestuur; er kwamen culturele'en andere com missies en afdelingen in andere uni versiteitssteden. Geldelijke steun en steun in natura kwam van verschil lende kanten, o.a. van universiteiten en hogescholen, van het Prins Bem- hardfonds en het Unesco-Centrum Nederland, van de Ned. Studenten raad en de'ASVA te Amsterdam, van buitenlandse universiteitsinstellin gen en van Instellingen en verenigin gen in Nederland. Er kwam ook een beginkapitaal, dat later uitgroeide tot een bedrag van ƒ68.000, dat aan de Inrichting van de Dromedaris tot studentencentrum werd besteed. Het centrum wordt geleid en be heerd door studenten. Het gehele jaar door kunnen studenten er terecht voor congressen, feesten, studie weken, vakanties of inauguraties. Burengerucht of breekfuiven zyn ta boe; een der voorwaarden, waarop de studenten de Dromedaris konden kry- gen. De Stichting ontwierp een zomer- plan, een winterplan en een cultureel plan. Het zomerplan is gericht op vakantie en watersport. Voor buiten landse studenten is een verantwoord programma van excursies en cultu rele bijeenkomsten opgesteld. Veel aandacht zal worden besteed aan internationaal contact en het bevor deren van wederzijds begrip voor eikaars levensgewoonten. Het winterplan voorziet in de mo gelijkheid voor de Nederlandse stu denten er hun eigen activiteiten te ontwikkelen, zoals studieweken, dis puutfeesten, lustrumvieringen, con gressen, muziek-, toneel- en cabaret- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ter speciaal bedoeld zijn voor belang stellenden uit West-Friesland. Er zul len regelmatig exposities, concerten, lezingen, werkavonden e.d. worden georganiseerd, zoveel mogelijk in samenwerking met in West-Friesland bestaande culturele verenigingen. Voor kunstenaars tenslotte zal er een werkweek worden georganiseerd, waarin zy hun werk kunnen maken, geïnspireerd op Enkhuizen. Deze maand zal de eerste expositie ge houden worden en als het experiment slaagt, zal het elk jaar worden her haald. Reeds thans, nu het hoogseizoen aan de kust nog maar nauwe lijks is begonnen, blijkt weder om het gevaar van het zwem men in zee. De vele reddingsbrigades in de badplaatsen zijn bij voortduring actief, niet alleen door het daadwerke lijk verlenen van hulp op het moment dat het nodig is, doch ook op preven tieve wijze door het verspreiden van folders, het geven van reddingsde monstraties enz. Een beschermende werking gaat zeker ook uit var, een helikopter van een sigarettenfabriek. Dit toestel voert reeds gedurende enige weken evenals vorige jaren op de weekends haar patrouillevluchten uit. Op vrijwel elke strandvlucht worden baders, die te ver in zee zijn, uit de helikopter gewaarschuwd niet zo ver in zee te gaan. Elk seizoen wordt één of meermaal door middel van de helikopter een mensenleven ge red. Vanaf zaterdag zullen de pa trouillevluchten door middel van de helikopter niet alleen op het week end, doch om de andere dag worden uitgevoerd. fn de Pius X-kerk in de Amsterdamse tuinstad-Slotervaart is woensdag het huwelijk voltrokken russen de acteur Wim de Meyer van de toneelgroep En semble" en mej. Carletta Banting uit Amsterdam. Op de foto het bruidspaar voor de kerk. Advertentie) met „alles in een sneltransport 2,8 lens en grote lijnkaderzoeker met azuurcoating, een jaar ILFORD garantie Een ILFORD film - in elke camera - altijd raak! vanzelfsprekend uitsluitend bij de vakbekwame fotohandel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 7