Aantrekkelijk somerprogram voor speeltuinjeugd Katholieke tuinen «even ,elck wat wils" Haast u voor PIPO DE CLOWN m Wijsmuller geeft opdracht tot bouw van twee nieuwe srote en sterke sleepboten BEVERWIJK BOUWT RAADHUIS f defaf. ONDERWIJSVOORSTELLEN AAN HAARLEMSE RAAD Agenda Haarlem VÉIIJ GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Wederom laner. maar Hoooovens hood weerstand •>r Onteigening in de W aarderpolder dankbaar applaus in de kerk Ziekentriduum in Bloemen daal besloten met plechtig lof Nieuw type zonder schoorsteen Select gezelschap Donderdag middag in Openlucht theater De beurs vandaag: VRIJDAG 14 JULI 1961 PAGTNA 11 HAARLEM, 14 juli Voor de lagere schooljeugd ligt de grote vakantie weer in het verschiet. Het is over het algemeen een tijd, welke door de moeders van de kinderen telkens met enige zorg tegemoet wordt gezien, omdat het bepaald niet meevalt de kinderen zes tot zeven weken „aangenaam" bezig te houden. Maar gelukkig zijn daar de speeltuinen, die in een verheugend groot aantal in Haarlem en omgeving duizenden kinderen volop gelegenheid bieden zich te verpozen. Het is langzamerhand een traditie geworden, dat de besturen van deze tuinen voor de lange zomervakantie een aantrekkelijk programma opstellen. Een dezer dagen is een uitste kend verzorgd boekje verschenen van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, waarin het volledige programma is opgenomen van de twaalf tuinen, welke onder de zorg van deze vereniging ressorteren. Bovendien valt er in te lezen, dat de tuinen enkele evenementen voor gezamenlijke rekening hebben genomen: een puzzletocht op de fiets, een hengelwedstrijd en een feestmiddag in het Openluchttheater van Bloemendaal. In nog groter verband namelijk in samenwerking met het Haarlems Speeltuin Verbond en Haarlemse Raad voor de Jeugd zijn er voorts nog allerhande attracties georganiseerd. INSTRUCTIEVE BUSTOCHTEN Aan Van Riebeecklaan Gemeente koop grond voor SPORTHAL Ontvangerskantoor minder ëevaarliik Burgerlijke Stand Haarlem Naar musea Haarlem leent weer zes miljoen „Hofje van Staats" wordt gerestaureerd Ab Geldermans traint weer WIJ RUIMEN IOOO OP tafel- thee- en ontbijtserviezen tegen zéér lage prijzen! Predikant na slippen gewond Tentoonstellingen Leeftijd boven 16 jaar. Bezorgtijd lussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedesiraat 5 Gemeentezaken Staatsexamen voor heilgymnastiek Zuster Maura vijftig jaar geprofest Beurs van New York De fietspuzzletocht van de gezamen lijke katholieke speeltuinen wordt op woensdag 26 juli verreden. Aan deze vijf en twintig kilometer lange tocht door Haarlem en omgeving kunnen tien tot vijftien kinderen van elke speeltuin meedoen. De deelnemers moeten op zijn minst tien jaar oud zijn en hun fiets moet prima in orde zijn. De start en finish zijn bij de speeltuinen „Zaanen- oord", „Overveen" en „Kindervreugd". Vrijdag 28 juli is er voor de jongens en meisjes van acht tot dertien jaar een hengelwedstrijd langs de Leidse- vaart in Vogelenzang. Het belooft een fijne wedstrijd te worden met vele mooie prijzen voor wie de beste en de grootste vissen vangt. Van elke speeltuin mogen ongeveer twaalf kinderen proberen een visje te verschalken. Het gezamenlijke vertrekpunt is de speeltuin „Mariagaar- de"; vandaar gaat het met bussen naar Vogelenzang. Het derde evenement vindt op dins- HAART .HM, 14 juli Teneinde te kun nen voorzien in de toenemende behoefte aan industrieterrein in de Waarderpol- der, stellen B. en W. de raad voor tot onteigening over te gaan van de gron den die gelegen zijn binnen het uitbrei dingsplan „Industriegebied Waarder en Veerpolder". Dit plan, dat door de raad werd vastgesteld op 1 februari van dit jaar omvat de gronden tussen Noor der Buiten Spaarne, de geprojecteerde stadsrandweg die Haarlem-noord met Schalkwijk zal gaan verbinden, de spoorbaan Amsterdam-Haarlem tot aan de zijlijn naar het GEB, de ir. Lelyweg en de zuidelijke oever vn het kanaal naar de Industriehaven. B. en W. stel len de onteigening voor van de gronden ten noorden en ten zuiden van de Hen drik Figeeweg. HAARLEM, 14 juli De stichting van een sporthal is weer een stap naderbij gekomen. B. en W. van Haarlem heb ben de raad voorgesteld voor 133.415,- een terrein van 2.02.93 ha nabij de Van Riebeecklaan aan te kopen, waar te zijner tijd de sporthal zal ver rijzen. De grond zal ook gebruikt worden y°°r de aanleg van een ijsbaan en ook voor het doortrekken van de Jan Pie- err? J-oenlaan. Na aankoop van deze renri zal alle benodigde grond in ei- Het or, aan de gemeente toebehoren. P'Jege vraagt de raad een bedrag ctellor, 13L870,- beschikbaar te kunnen om de oJS ?cze grond aan te kopen en kostigen srechten te kunnen be- HAARLEM, 14 jujj n W van Haarlem vragen de raad 'om ƒ4000,- tenemde en g voorzieningen te kunnen treffen aan het ontvangerskantoor. Het toegangshek zal worden vervangen door een ander, aangezien het huidige hek met zijn hoge drenrpe! een gevaar op leverde voor het publiek en aanleiding gaf tot valpartijen. Voor ƒ800,- zal de verlichting: van de deurwaarderskamer Verbeterd worden. Ook vragen B. en W. de raad om 2900,- ter vervanging van de versleten pomp in het ondergronds openbaar toi let in het Verwulft. Ten behoeve van het G.E.B. moet het chassis worden ver- vangen van de bestaande platformwa- gen. Bovendien blijkt het nodig om een kleinere platformwagen aan 1te schaffen als aanvulling van de bestaande twee grotere wagens, en ls „™r deze voorstellen wordt een bed g ge vraagd van 60.000,-. EXAMENS-PBNA-diploma: G. P. Duivenvoorden in Noordwgkerhout. (Bouwkundig Opzichter-tekenaar;. AANRIJDING Gistermiddag is een achtjarige scholier, toen nu mei zijn fiets de Zandvoortselaan ter hoog te van de Haviklaan overstak, door een auto aangereden. Hij kreeg schaaf wonden en inwendige verwondingen. BEVALLEN van een zoon: F. M. van der Weiden-Brenninkmeijer, J. F. Steenkist-van den Berg, E. van der Meer-Smit, D. Kisjes-de Boo, W. C. M. van der Voort-Selhorst; van een dochter: B. J. Knoop-Corn- wall, K. A. Grijzenhout-van Tatenhove, A. M. C. Neumarm-Coppens, A. de Wijs- Wever, C. T. Jonker-Meirmans. OVERLEDEN: A. H. Janssen-Ver- heijden, 67 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: J. M. Gerritsen en H. H. J. Gruijters. GEHUWD: H. A. Divendal en W. H. M. Willemse, D. Kalter en G. M. de Haan, D. A. Koeleman en M. E. Keij- zer, P. Haas en A. M. A. Bosch, N. A. J. Eckhardt' en J. A. C. Stuurman, A. W. van Eeden en C. B. M. van de Haar, G. Blaas en M. M. Prevost, E Jansen en P. Zeepvat, W. de Graaf en A. Hart, C. Spaargaren en M. A. vn Es. dag 1 augustus plaats. In het Openlucht theater te Bloemendaal treedt dan op de beroemde clown Fantasio. De kinde ren gaan wandelend naar Bloemendaal. 's Middags is er een picnic van zelf meegebrachte boterhammen. De voor stelling begint om één uur. Natuurlijk zijn er dit jaar ook weer de onvolpre zen ruilbeurzen voor de verwoede ver zamelaars van postzegels, suikerzakjes, sigarenbandjes, luciferdoosjes, munten en wat niet al. Zij worden 5, 12, 19 en 26 augustus gehouden in de clubhuizen»; van de speeltuinen van „Het Pa radijsje", „Kindervreugd" en „Zaanen- oord" en in het Sint Franciscushuis. De eigen programma's van de ver schillende speeltuinen zijn al even aan trekkelijk en getuigen soms van een prij zenswaardige originaliteit. Een voor beeld daarvan zijn de instructieve bus tochten, die de speeltuinen „Noorder vreugd", „Dartele jeugd" en „Hof van Eden" op 25 juli, 3 en 17 augustus or ganiseren naar het spoorwegmuseum in Utrecht, het automuseum in Drieber gen en naar de beroepententoonstelling van het Nederlands Instituut voor Nij verheid en Techniek te Amsterdam. Bustochten zijn ook bijzonder in trek bij de „Burcht ter Cleeff", die nog geen eigen speeltuin bezit. De tochten beper ken zich hoofdzakelijk tot Haarlem en naaste omgeving. Maar op maandag 14 augustus wordt er een .it naar Scheve- ningen en Rotterdam gemaakt. Een at tractie apart vormt de skelterwedstrijd, die de jongste speeltuin in het gezel schap van de Haarlemse Katholieke Ver eniging voor het Gezin, „Jong Leven" in Parkwijk (waarschijnlijk eind juli open) organiseert op het schoolplein aan de Baslaan op zaterdag 12 augustus. Er zijn ook uitgaan-dagjes voor de kleuters. „Kindervreugd" gaat woens dag 2 en dinsdag 8 augustus met de kleuters de hele dag naar .Kraantje Lek". „Het Paradijsje" heeft op woens dag 26 juli en dinsdag 22 augustus op de speeltuin een kleutermiddag. Sommige tuinen hebben voor de sport een plaatsje in hun programma ingeruimd. De kin deren van „Kindervreugd" hebben een sportochtend op 23, 24 en 25 augustus, de kinderen van „Hof van Eden" op 23 augustus een grote sportdag. Zater dag 29 juli worden op „Mariagaarde" de traditionele tuinwedstrijden gehou den om mooie prijzen. Vermeldenswaard tenslotte is, dat „Don Bosco" dinsdag 8 augustus een uitstapje maakt naar het „concurrerend bedrijf" in Halfweg „De Zoete Inval". In samenwerking met het Haarlems Speeltuin Verbond worden toneelvoor stellingen, tentenbouw wedstrijden, straat- tekenwedstrijden, ftlm- en poppenkast voorstellingen en natuurspelen in Ken- nemerduin georganiseerd. BLOEMENDAAL, 14 juU Het jaar lijkse ziekentriduüm In de parochiekerk van de Allerheiligste Drieëenheid in Bloemendaal is ten einde. Meer dan tweehonderd zieken keerden gisteravond met auto's van „vrijwilligers" en zie kenwagens huiswaarts, nadat zij de pas toor van de parochie, dr. A. A. Olierook, beloofd hadden, volgend jaar terug te komen. Het triduüm werd besloten met een plechtig danklof, gecelebreerd door mgr. B. G. Henning, deken van Rotter dam. Hjj werd geassisteerd door de ka pelaans van Overveen, B. J. M. van Santé en J. H. J. Heikens. Tevoren wa ren de zieken verrast door leerlingen van de St. Josephsehool, die een zelf- geborduurd communie-kleedje aanbo den. Pater Gregorius van der Ven, die de predikatie tijdens het lof hield, spoor de de zieken aan veel tot Maria, troos teres der bedroefden en koningin der martelaren, te bidden. ,,U lijkt een beet je op Maria. Ook z\j heeft zich aan de wil van God onderworpen, zonder dat z\j begreep waarom". Na de preek kregen de zieken de pau selijke zegen en werd het Allerheiligste voorafgegaan door bruidjes, in proces- i 4?9r de kerk rondgedragen. Een even plechtig als ontroerend hoogtepunt was merrta de voor ieder persoonlijke zege- 6*9? met het Allerheiligste. De pleohtig- mi- ~er<J omlijst door een meerstem- nariv-'-hitv ErS'°"> gezongen door het leiding vaTl-h^' wfyers^8" uit plstoS? Olierook Afscheid van „zijn zieken. Mét een geestige toe spraak had hij «spoedig de lachfrs op zijn hand. Pastoor Olierook meende dat de zieken heerlijke dagen hadden gehad met een plechtige hoogmis, mooie pre dikaties en gezellige contacten met an- HAARLEM, 14 juli De gemeente Haarlem kan bij de Bank voor Neder landsdie Gemeenten m Den Haag twee maal een geldlening van drie miljoen aangaan. De ene lening kan worden aangegaan tegen een koers van 100 pet., de andere tegen een van lOO'/z pet. De eerste lening heeft een looptijd van tien jaar, de tweede een van dertig jaar. De eerste lening is aan te gaan tegen een rente van 3 V«pct„ de tweede tegen een van 4% pet. Beide leningen zijn bedoeld ter financiering van in uitvoering zijnde kapitaalswerken. dere zieken. Pastoor Olierook dankte de zieken dat zjj waren gekomen, maar vond tevens een driewerf hoera voor allen, die zich hadden ingespannen om het triduüm tot een succes te maken, op zjjn plaats. Na de woorden van pas toor Olierook steeg er in de kerk een spontaan en dankbaar applaus op. Hierna kwamen in een ongeloofwaar dig tempo verpleegsters, helpsters en helpers in de weer, die zorgden dat de zieken feestelijk getooid met een an jer veilig in de auto's kwamen. Er is bij de kin deren van onze lezers bijzonder veel belangstelling voor de voorstel ling van PIPO DE CLOWN in het Openluchttheater te Bloemendaal. De kaartjes vlie gen weg. Wie nog van de partij wil zijn, moet er vlug bij wezen. Don derdagmiddag 20 juli om half drie zal PIPO, de kin dervriend van de televisie, zich in het Openlucht-> theater presente ren. De voorstel ling duurt tot vijf uur. De kinderen van onze lezers (alsmede hun ouders of andere begeleiders) hebben toe gang voor de speciale, gereduceerde, prijs van 50 cent. Er wordt een spannend stuk vertoond: ,.PIPO EN DE VERDWAAL DE PRINSES". MAMMALOE, KLUKKUK en DIKKE DEUR zullen er ook bij zijn. Er zijn nog kaartjes te krijgen op ons bureau, SMEDESTRAAT 5 en voorts: in Haarlem-noord bij CHR. SPAAS, RIJKSSTRAATWEG 21; in Haarlem-oost bij J. VAN ODIJK, AMSTERDAMSTRAAT 12 en in Heemstede bij H. JANMAAT, BINNENWEG 25. IJMUIDEN, 14 juli De Zeesleep- en bergingsmaatschappij n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden heeft opdracht verstrekt voor de bouw van twee zee sleepboten, die tot de sterkste en grootste ter wereld zullen gaan behoren. Beide schepen worden gebouwd over eenkomstig het uitbreidings- en moder niseringsprogramma, dat in 1953 begon met de bouw van de Cycloop en dat grootscheeps werd aangepakt, toen in 1955 de heren John en Arthur Wijsmul ler de directie gingen voeren. De nieu we sleepboten, die ruim anderhalf maal zo groot zullen worden als de 2600 PK tellende sleepboot Noord-Holland, zul len geschikt zijn voor alle sleep- en bergingswerk over de gehele wereld. Zij zijn speciaal ontworpen met het oog op de ontwikkeling in de scheepvaart, waarbij de te verslepen objecten steeds groter worden. Beide schepen, waarvan de hoofdaf- metingen 51,40 meter lengte, 10,30 me ter breedte en 5 meter holte zullen be dragen, worden gebouwd in samenwer king met twee bekende Nederlandse scheepswerven van L. Smit en Zoon te scheepswerven op het gebied ;an de bouw van zeesleepboten. Dit zijn de Kinderdijk en van Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. Beide werven hebben op het gebied van de bouw van zeesleepboten een grote ervaring. Omtrent het juiste motorvermogen en het fabrikaat van de motoren kunnen BEVERWIJK, 14 juli De gemeente raad van Beverwijk heeft gisteravond voor de bouw van een tijdelijk raad huis een bedrag van 3.075.000 uitge trokken. Het raadhuis zal gecombineerd worden met een torenflat, waardoor de gemeentelijke gebouwen als bedrijfs ruimten bij de woningen zonder aparte bouwvergunning verwezenlijkt kunnen worden. Op deze wijze is men van hel fiat van Den Haag verzekerd. In de flat van dertien woonlagen ko men 143 woningen, uit de extra toewij zing aan Beverwijk 99, terwijl de overige door Hoogovens in de vrije sector wor den gebouwd. Het ontwerp van het com plex is van de Rotterdamse architect H. Nefkens. Het is de bedoeling dat het nieuwe raadhuis voor de eerstko mende twintig jaren voldoende ruimte zal bieden aan de gemeentelijke diensten Een plan voor een vrijstaand definitief raadhuis is hiermee alleen maar opge schort. HAARLEM, 14 juli Er zullen enige voorzieningen getroffen moeten worden aan het historische Hofje van Staats en Noblet aan de Jansweg en de Nieuwe Gracht. De schoorstenen moeten ver nieuwd worden en het hofje moet op nieuw worden bestraat. De tuinmuur aan de zijde van de Nieuwe Gracht moet hersteld worden en in de ramen van de voorgevel aan de voorhof moet een klei nere roedeverdeling worden aangebracht. De restauratiekosten worden geraamd op 30.000,-. Het rijk heeft een subsidie van 30 pet. toegekend tot een maximum van 9.000.-. B. en W. van Haarlem stellen de raad nu voor aan de regenten van het hofje eenzelfde subsidie te ver lenen. Voorts wordt voorgesteld 30 pet. bij te dragen in de restauratiekosten van 't pand Kleine Houtstraat 31, tot een be drag van 5.550,-. De gevel moet ge deeltelijk vernieuwd worden, omdat de ze gevaar gaat opleveren, o.m. door de te zware belasting van de penant door een overspanning van de straatverlich ting. Tenslotte vrgen B. en W. 30 pet. bij te dragen in de restauratiekosten van het pand Lange Begijnestraat 16, tot een bedrag van 1155,-. De zeven tiende eeuwse topgevel moet hersteld worden en in het achttiende eeuwse ko zijn moet weer een oorspronkelijke ruit- verdeling worden aangebracht. Ook de waarschijnlijk eveneens uit de achttien de eeuwse onderpui zal weer worden aangebracht. BEVERWIJK. 13 juli Ab Gélder- mans is donderdag weer op de fiets ge sprongen om te proberen of hij. na zijn val in de Tour de France, weer kan gaan fietsen. Dokter Rollink had omtrent de ver wondingen een gunstig advies uitge bracht, zo dat Ab gisteren zijn eerste 40 km zachtjes aan heeft gereden. (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 82-M - HAARLEM SINDS 1876 HAARLEM, 14 juli De Tweede Haarlemse Huishoud- en Industrie school wil haar opleiding evenals de eerste en de katholieke scholen uit breiden met een cursus voor werkende meisjes. B. en W. vragen de raad deze uitbreiding noodzakelijk te verklaren. Voor het treffen van voorzieningen aan het handenarbeidlokaal van de ka tholieke lagere school aan de Jacobijne- straat, vragen B. en W. een bedrag van 3573. Voor het treffen van voorzie ningen aan de katholieke lagere school aan de Cruquiusstraat wordt 9476 ge vraagd. Voor het aanschaffen van meubi lair voor de Beatrixschool aan het Blin- kertpad wordt 13.600 gevraagd en voor hetzelfde doel ten behoeve van de ge meentelijke Christiaan Huygensschool aan de Ohmstraat is 650 nodig. Ook ten behoeve van de gemeentelijke dr. A. van Voorthuysenschool voor imbe ciele kinderen aan de Friese Varken markt moet meubilair worden aange schaft. Gevraagd wordt 3200. Voor het treffen van voorzieningen aan en het aanschaffen van meubilair voor de gemeentelijke kleuterschool „De Roerdomp" is 6090 nodig. Het vernieuwen van de verwarmingsketel en het plaatsen van een oliestookinrich ting in het Karei van Manderlijceum aan de Oosterhoutlaan vergt 9680. Het inrichten van een garderoberuimte tot leslokaal in het schoolgebouw aan de Overtonstraat ten behoeve van de St. HEEMSTEDE. 13 juli Gistermid dag omstreeks half vijf is door onbe kende oorzaak de 48-jarige predikant W. L. van Wijngaarden uit Hoofddorp met zjjn bromfiets op de Heemsteedse Dreef geslipt. Waarschijnlijk is de pre dikant met geweld op de weg terecht gekomen, want voorbijgangers vonden hem zwaar gewond en bewusteloos langs de weg liggen. Hij is opgenomen in de Mariastichting. De politie verzoekt even tuele getuigen zich met haar in verbin ding te stellen. CINEMA PALACE: Tarzan de geweldige, 14 jr.; 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. FRANS HALS: Drijfzand der begeerte. 14 jr. (2e week) 2, 7 en 9.15 uur. (ook zo.), dl. 2 en 8 uur. LIDO: Malle gevallen bij de marine, a.l. 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Uit het leven van een zondige vrouw, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do. cyclus: Anny get your gun, a.l. REMBRANDT: Bandeloos (derde week), str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vrij. t/m zo. Kogels voor de getuige, 14 jr. Ma. t/m do. Rif-piraten, 14 jr. 2.30 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. STUDIO: De brave soldaat Schweyk, a.l. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. MINERVA: Vrij. 8.15, za. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Conny en Peter maken muziek, a.l. Ma. di. en wo. 8.15 uur. De grote bedrieger, 14 jaar. TONEEL EN MUZIEK Vrijdag 14 juli Vleeshal, 20 uur: Bespeling van tentoon gestelde oude instrumenten met medewer king van het N.C.R.V. Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg en het Leonhardt Consort. Zaterdag 15 juli Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Opera: De Parelvissers van G. Bizet door de Zuid-Nederlandse Opera. Maandag 17 juli Vleeshal, 20 uur: Bespeling van tentoon gestelde oude Instrumenten m.m.v. het N.C.R.V. Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg. Organist: Klaas Bolt. Dinsdag 18 juli Grote- of Sint Bavokerk, 20 tot 21 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk Donderdag 20 juli Openluchttheater, Bloemendaal, 14.30 uur: Kindervoorstelling: Pipo de Clown. Vleeshal, 20 uur: Bespeling van tentoon gestelde oude instrumenten m.m.v. van het N.C.R.V. Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg. Organist: Gustav Leonhardt. Grote- of Sint Bavokerk, 15 tot 16 uur: Orgelconcert door prof. Anton Heilier en Marie Claire Alain. Vrijdag 14 juli H.K.B.-gebouw, Tempeliersstraat: Diploma- uitreiking R.K. Technische School. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Leiden 8 uur: Uitreiking Rembrandt-prijs aan Kees Verwey. Zondag 16 juli St. Franciscuskapel, Zoetestraat, 8 uur: H. Mis en jaarvergadering St. Vincentius- vereniging. Woensdag 19 juli Stadhuis Haarlem, 2 uur: Openbare Raads vergadering. Gemeentelijk Sportterrein, Hoofddorp, 1 uur: Nationaal Concours Hippique. Donderdag 20 juli Raadhuis Overveen, 2.15 uur: Openbare Raadsvergadering gemeente Bloemendaal. Cruquius Museum. Historische Stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953, Geopend dag 912.30. 13.30—17 uur Zo van 10—17 uur Woonhuis Jac. van Looy. Ki Houtweg 103 het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy Ge opend dag. van 1012.3o en van 13.30—17 uur; zo. van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken) Geopend van 1017 uur. Zo. 13—17 uur. Extra Avond openstelling op de zaterdagavonden tot en met 2 september van 20.30 tot 22.30 uur Interieur en stijlkamers met kaarsen ver licht; feeëriek verlichte en met bloemen versierde binnenhof: oude gevels in flood light, speciaal arrangement van Hals' meesterwerken; oude muziek. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse Franse School. Fossielen, hls- torische natuurkundige instrumenten mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkd. beh. maaandag van 1117 uur. De eerste zondag van elke maand van 1317 uur. bisschoppelijk Museum, Jansstr 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Hanaschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10—17 u. Zon - en feestdagen 1316 uur Kunstzaal „in t goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen, aquarellen en schil derijen van Cor Dik. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland Expositie van schilderijen gouaches en plastieken van Bonies (t.m. 28 juli). Dag. geopend van 917 uur en tijdens de con certen op maandag, woensdag en vrijdag van 1820 u. is- en Vleeshal: Tentoonstelling „Neder landse Orgelpracht". Geopend dag. 10— 17 uur en 20—22 uur. (Op dinsdagen van 19—22 uur). Aula Wethouder J. A. J. A. Oudheusden- school, Leeghwaterstraat, Hoofddorp: Ten toonstelling „Kunst-Paarden", samengestelde collectie schilderijen en grafische werken, waarbij het paard als thema is gesteld. Geopend dag. (behalve zondag) van 14.30 tot 18 uur en van 19.30 tot 22 uur, uitge zonderd woensdag van 9 tot 22 uur. (t/m 22 juli). Jeroenschool voor m.u.l.o. kost 5550. Een bedrag van 2675 is nodig voor het aanschaffen van muziek-leerboeken voor enkele gemeentelijke u.l.o.-scholen. Voor 1965 wil men meubilair aanschaf fen vo »r de dependance van de gemeen telijke kleuterschool „De Woelwaters". De schooj is gevestigd aan de Jac. van Looystraat en de dependance wordt ge vestigd in de nieuwe school aan de De Bazellaan in Parkwijk. Voor het treffen van voorzieningen aan het schoolge bouw in de Van Zeggelenstraat, waar twee lokalen van de Mariettaschool voor r.k. kleuteronderwijs worden aan gebracht, wordt 7500 gevraagd. Op de speelplaats zal bovendien een zand bak worden gemaakt. Tenslotte vragen B. en W. 8525 voor het treffen van voor zieningen in het schoolgebouw P.C. Hooftstraat en Rijksstraatweg, ten be hoeve van het katholiek kleuteronder wijs. HAARLEM, 14 juli Voor het maken van poorten, waardoor de bewoners rechtstreeks vanuit hun tuin de open bare straat kunnen bereiken, wordt voor vijf hoekwoningen in de Sperwerstraat een bedrag van 1.000 aan de raad ge vraagd. Het betreft hier gemeentewo ningen. De bewoners zijn bereid hiervoor een vergoeding te betalen. Aan de raad wordt voorts voorgesteld de woning Witte Herenstraat 13 en die aan de Delftstraat 43 zwart onbewoon baar te verklaren, wegens de onherstel bare staat van de huizen. Voorst wordt voorgesteld 360 m2 grond aan de Vergierdeweg voor 30 per m2 te verkopen aan het schildersbedrijf A. Breed en Zonen, dat er twee winkels met twee bovenwoningen, twee werk plaatsen en een garage wil bouwen. HAARLEM, 14 juli Zestien leerlin gen van de Haarlemse vakschool voor heilgymnastiek, massage en physioteeh- niek zijn geslaagd voor het staatsexa men heilgymanstiek. De namen der zestien geslaagden zijn: de dames E. Been-Pronk, A. de Wilde, J. de Vilder, N. Dinger en de heren F. Kenselaar en G. Noteboom, allen te Haarlem: mejuffrouw K. Helms en de heren J. Watertor en G. van Weele, allen te Zandvoort; de dames A. van Uden-Rottenburg en M. Keiler, beiden te Overveen; mejuffrouw A. Ing- wersen te Bloemdaal; mevrouw H. Velt- hoek-Mom te Leiden; de heren J. van der Heide te Lisse; G. Göllner en M. van Gelder, te Santpoort. VOORHOUT, 13 juli 25 juli zal in Huize Bosbeek te Heemstede, het gou den professiefeest gevierd worden van zuster Maura, in de wereld Mina Ro- mijn, geboren en gewoond hebbend in Voorhout. Voor familie en kennissen zal er op die dag gelegenheid zijn in Huize Bosbeek de jubilaresse te felici teren, tussen 2.30 en 3.30 uur. (Advertentie) OVERHEMDEN no-iron 8.80 sanfor-plus 10.80 tricot-nylon 13.80 PYJAMA'S sanfor 0-80 SOKKEN ANKLETS v.a. 1.99 ZAKDOEKEN 09 cent REGENJASSEN f 39.80 ONDERGOED per stel v.a. 3.95 COLBERTS v.a 19.80 COSTUUMS v.a. 98.— PANTALONS v.a. f 32.80 GROTE HOUTSTRAAT 96 Telefoon 12210 thans nog geen mededelingen worden gedaan. Hierover is nog een studie gaan de. Wel kan echter al worden gemeld, dat beide schepen tot de zeer kleine groep van de sterkste en grootste zee sleepboten ter wereld gaan behoren. De nieuwe Wijsmullerslepers, waar voor nog dit ja?" de kiel gelegd wordt en die in de loop van volgend jaar in de vaart zullen komen, zullen van een geheel nieuw type zjjn, grotendeels door eigen technici, in samenwerking met de werven ontworpen. Zij zullen afwij ken van het standaardtype, dat sinds het begin van de Nederlandse zeesleep vaart is gebouwd. Een van de meest opvallende verschillen met het thans bestaande type zeesleepboot is wel. dat op de nieuwe Wijsmuller-sleepboten geen schoorsteen zal voorkomen. De rookkanalen zullen in de twee achter masten worden gebouwd. De schepen worden volledig air-con- ditioned en zullen akkomodatie krijgen voor 33 man. Wijsmuller heeft thans 350 man personeel in dienst, zodat de personeelsbezetting speciaal ten aan zien van het nautisch en technisch per soneel, een nieuwe uitbreiding behoeft. Omtrent de inrichting van de nieuwe schepen is thans reeds te vermelden, dat voor de officieren een messroom en rooksalon op het sloependek. en voor de overige bemanningsleden een mess- room op het hoofddek gelegen zullen zijn. De schepen worden uitgerust met dubbele sleeplieren. In de na-oorlogse jaren is de Wijs- mullervloot totaal van aangezicht ver anderd. De Noord-Holland met haar 2600 PK heeft heel wat nieuwe schepen zien komen, zoals de Zeeland, de Fries land, de Cycloop, de Titan. Nadien werd de vloot van de havensleepboten geheel vernieuwd, waarbij in 1959 de Nestor als laatste van die serie de nieuwbouw afsloot. In I960 werd de sleepboot Utrecht aangekocht, die in middels al zoveel werk heeft gedaan, dat zij nog steeds niet voor een eerste bezoek naar IJmuiden kon komen. En dit jaar werd het bergings vaartuig ..Help" aangekocht en in bedrijf gesteld om onder de moordend hete tropenzon dag en nacht te werken aan de ..Lake Fithian" in de wilde Hooghly-rivier in India. Nu bij de 12 zeesleepboten en één bergingsvaartuig twee gloednieuwe zee sleepboten van veel groter sterkte zul len komen, is het duidelijk, dat de groei van n.v. Wijsmuller nog gestadig voort gang vindt. IIIIIIIIIHIillMllllllltlllimmillllHlllllllllllllllllllllllllllilMIII «ut l AMSTERDAM, 14 juli. In New York heeft men gisteren een voortzet ting geconstateerd van de dalende rich ting. waarin de koersen zich bewegen. Deze stemming werd in Amsterdam vlot overgenomen zowel gisteravond als hedenochtend. In het officiële verkeer van hedenmiddag echter werd meren deels iets boven de laegste noteringen van het voorbeursverkeer gehandeld Hoogovens bood zelfs opmerkelijk goe de weerstand Na vanochtend tot 943 te zijn ingezakt, herstelden Hoogovens zich punten boven het vorige slot uitkwa- vanmiddag tot 954. waarmee zij enige men. Voor AKU is de stemming in mi neur ingevolge het weinig gunstige onthaal van de kwartaalcijfers. De koers van het ravoneoncern bleef beneden 400. Ook Philips en Unilever leden nog vrij behoorlijke verliezen, maar deson danks zat er toch een betere ondergrond in de markt. Koninklijke verloor een gulden ten opzichte van gisteren. Daar entegen waren de cultuurfondsen ho ger gewaardeerd. Scheepvaart was nau welijks prijshoudend. Men ziet een lichtpunt in het nieuws uit West-Duits- land, dat de centrale bank aldaar gro tere liauiditeiten beschikbaar laat voor de banken, waarmede wellicht ruimere middelen voor belegging van Duitsp ziide beschikbaar kunnen komen. Deze belegging, zo verwacht men. zal voor een belangrijk vocht worden. deel in Amsterdam ee- 4U> Nea i960 i 414 Ned 1959 4(4 Ned 1961 Staffel 1947 B.N G Won Buuwl 6 Ned Handel Mil Cert Amsterdam Rubber H VA A.K U id Stocks 'tcrkel Patent Calvë-Uelft Cert Del) Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co Ned Kabel Philips Gem.bez Unilever WUton-Fyennooro Billiton 2e Dordtsche Petr ld st. (f 50 n.k.) Kon Petroleum 50 :d stocks HoÜ Amerika LtJn Java Ch PX KLM Kon Ned Stoomb Mn K.P.M Ned Stoomv MO v Nievelt v Ommeren Rott Lloyd Ned Scheepvaart Unie In terunie Robeco Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 j 2(4 A'dam '56 III 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb Heyn K3 obl Vorig Slot 102 «4. 101U 101+ 9514 UOt 315" 109 126 402 200 318 748 144 298 685 369 951 515 586 982 f 752' 262'. 483 550',. 274 116.2 11.5 156' 155 79 188 149 188 160 330 148 155 215 242 143 85V 06' 97 97', 101 125": opening 14/7 101'. 101»4 95% 111(4 127'4 395(4 952 968(4 744 115.20 155(4 86 '59(4 '■54(4 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KX.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steej Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater UB Steel 12/7 55% 40% 44(4 62f, 44% 86% 22%b 28% 59 60 32'. 40% 24 52 44(4 24% 81 13/7 54% 40% 43% 62% 44% 86% 22 28 57% 58% 31% 39», 44 24% 80% Stemming: Gemakkelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11