Laga en Nereus grijpen elk een nationaal record Acht van Delftse studenten neemt geducht revanche Schitterende atletiekwedstrijd in Moskou: zege voor Amerika en regen van records RUSSEN voor de derde maal in successie verslagen: 124- Nederlandse B-atletes voor België te sterk ROB GROEN BESTE SKIFFEUR OP BOSBAAN Dan Waern blijft toch amateur Britse Grote Prijs voor Von Trips Boston springt 8.28 meter ver Schmidt verslaat Fraser in finale Jastremski zwemt nieuw wereldrecord NIPTE ZEGE VOOR FRANSE EQUIPE Right Royal V wint vrij gemakkelijk Oostduits zwemteam klopt Engeland DRIE ZEGES VOOR BRITSE WHEELER Tolanda Balas stelt record weer scherper Jack Kramer polst Ayala Zweedse teimistitels MAANDAG 17 JULI 1961 Njord ongenaakbaar Landelijke ruitertitels Rennen op ASCOT MOSKOU, 17 juli De Ame rikaanse atleten hebben zondag voor ruim 60.000 toeschouwers in het Lenin-stadion de met grote spanning tegemoet geziene, derde wedstrijd tegen Rusland met 124- 111 gewonnen. Het was de tot nu toe kleinste nederlaag van de Russen. In beide voorgaande wed strijden in 1958 (Moskou) en 1959 (Philadelphia) dolven zij met resp. 126-109 en 127-108 het onderspit. Hier staat echter tegen over dat de Amerikanen niet met hun sterkste ploeg vele atleten moesten in verband met werk zaamheden in de Verenigde Sta ten blijven in Moskou konden aantreden. De ontmoeting tussen de damesteams, die eveneens voor de derde maal werd gehouden, leverde opnieuw een Russische overwinning op: 68-39. De twee voorgaande wedstrijden eindigden in 63-44 (1958) en 67-40 (1959). 10.3 op de 100 meter Tennis in Eindhoven Kamerbeek vijfde STOCKHOLM, 17 juli Dan Waern, de bekende Zweedse midden-afstandloper, die er onlangs van beschuldigd is in strijd met de amateurbepalingen te hebben ge handeld, behoudt zijn amateur-status. Het bestuur van de Zweedse atletiekbond heeft de tegen Waern ingediende klacht behand- deld en tegen de verwachting in be sloten geen maatregelen tegen hem te nemen. Het enige commentaar van Waern, die in zijn woonplaats Göteborg op de uitslag van de vergadering wachtte, was: „Gelukkig, nu is de spanning voorbij en kan ik weer gaan trainen". AINTREE, 17 juli - Ferrari heeft, vol komen overeenkomstig de verwachtin gen, de Grote Prijs van Engeland voor coureurs beheerst, die zaterdagmiddag op het circuit van Aintree bü Liverpool werd gereden. Het Italiaanse merk legde op de eerste drie plaatsen beslag. De winnaar werd de Westduitse coureur Wolfgang Graf Berghe von Trips, die ook de Grote Prijs van Nederland dit jaar op zijn naam heeft gebracht. De Amerikanen Phil "Hill en Ritchie Ginther werden respectievelijk tweede en derde. De vierde plaats was voor de wereldkampioen Jack Brabham, die met een Cooper reed. De uitslag was: 1. Von Trips (W.-Dld.) met Ferrari, 362 km (75 ronden) in 2 uur 40 min. 53,6 sec. (gem. 135,04 km/u).; 2. Phil Hill (V. S.) met Ferrari, 2.41.39.6 3. Ginther (V. S.) met Ferrari, 2.41.40.04; 4. Brabham (Australië) met Cooper; 5. Bonnier (Zweden) met Porsche. De Brit Tony Brooks reed met een BRM de snelste ronde in 1 min. 57.8 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 147.54 km/u. Na de Grote Prijzen van Monaco, Ne derland, België, Frankrijk en Engeland luidt de competitie om het wereldkam pioenschap der coureurs 1961: 1. Von Trips (West-Duitsland), 27 pnt. 2. Phil Hill (V. S.), 25 punten. 3. Ginther (V. S.), 16 punten. 4. Moss (G.-B.) 12 punten. 5. Gumey (V. S.) en Baghetti (Italië), beiden 9 punten. EVANSVILLE, 17 juli De Amerikaanse zwemmer Chet Jastremski heeft zaterdag avond het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 2 min. 35,3 seconde. Het oude record stond met 2.36.5 sedert 1958 op naam van de Austra liër Terry Gathercole. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 17 juli Slechts be trekkelijk weinigen trotseerden gisteren wind en regenvlagen en trokken naar de Bosbaan om de Nederlandse roei- kampioenschappen bij te wonen. Ener zijds werd hun doorzettingsvermogen be loond, want zij kregen te zien hoe zo- Wel in het nummer vier zonder stuur man als in het nummer heren acht een nationaal record werd gebroken. De vier Van Nereus maakte een tijd van 6 mi nuten 24,9 sec, dat is 5,3 seconden min der dan het oude record, dat sinds 1952 op naam van Laga stond. De Amster damse studenten benaderden met hun tijd het absolute baanrecord, in 1954 bü de Europese kampioenschappen be haald door Italië, tot op 2,1 seconden. Het nationale record der achten werd teruggebracht van fi min. 4 sec. tot 6 min. 0,5 sec. Het bleef in het bezit van Laga, want het waren de Delftse stu denten, die gisteren evenals in 1951, ze gevierden. Het internationale baanre cord, sinds 1954 op naam van Rusland, staat op 5 min. 53,3 sec. Gaven de tijden in deze twee num mers reden tot juichen, ook al heeft de wind, die de roeiers schuin in de rug hadden, wel wat meegeholpen, verder waren de wedstrijden minder aantrekkelijk. Dat Rob Groen van Aegir zich de bes te skiffeur zou tonen, was wel te ver moeden. In een regelmatig, vrij laag tempo, liep hij reeds bij de start weg van zijn twee tegenstanders, Besteman van Viking en Alwin v. Willem IH wel ke laatste winnaar was van het num mer jonge skif vóór Van der Togt van Skadi. Met ettelijke lengten voorsprong finishde hij in de tijd van 7.22.5, Bea- teman bleef een halve lengte voor Al- win. De Nereus-sculler Redelé kon we gens het vervullen van militaire dienst niet aan de start verschijnen. Ook bij de skiffeuses was het een uit gemaakte zaak. De winnares van de jonge skif, mej. E. v.d. Boom van DDS, kon uiteraard niet op tegen de Nereus- roeister Marjan Ludérus, die een tqd maakte van 3.56.1. Een combinatie van acht roeisters van vijf Amsterdamse verenigingen ver sloeg, hoewel de dames slechts een kor te trainings tijd achter de rug hadden, de acht van De Vliet in de goede tijd van 3.22.9. Ook bij de dames vier met stuurvrouw kwam De Vliet op de twee de plaats. Nederlands kampioen werd hier Willem III met 3.52.-. Bü de dames dubbel-vier ging de strijd tussen een Dordtsche Nautilus-Combinatie, Nereus en De Hunze. In deze volgende bereik ten de ploegen de finish; de tijd van de winnaressen was 3.38.3. De dames P. Pie- ters en W. Ek van de Dordtsche wonnen van de dubbel-tweeën van Nautilus en Poseidon in de tüd van 3.43.1. BÜ de lieren-nummers heerste de grootste spanning tijdens de wedstrijd vier met stuurman. Aan start versche nen Argo, Njord, Aegir en de Dordt sche. Op 500 meter lag Argo een halve lengte voor op Njord, op 1000 meter was Njord iets voor, kort daarna nam Argo de leiding weer over, doch werd op enkele honderden meters voor de finish opnieuw gepasseerd. een machtige eindspurt konden de Hage- ningse studenten echter nog juist vóór hun Leidse rivalen onder de Ujn door roeien. Een tiende seconde verschil. Met de tüd van 6.42.7 benaderde Argo het nationale baanrecord tot op 0,7 se conden. Heel wat minder spanning heerste ei In de strijd om het kampioenschap twee met stuurman. Slechts bij de start lag Het Spaarne voor, daarna liepen De Rui ter en Wamsteker van Njord geleide lijk steeds verder van hun tegenstanders weg. 7.46.1 was de tijd, die voor de Lei- denaren werd afgedrukt. Het nummer twee zonder stuurman werd niet ver beid, omdat Blaisse en Veenemans van f;®5'eus die als enigen hadden ingeschre ven zieh terugtrokken. ,,™aardo°r kwamen deze roeiers te- fit«i1 met Castelein en Wartema vieren ae start van de ongestuurde Stander ,eglr was hun enige tegen- Van en'ieïanï .N)°rd verscheen niet. maar niet~w,-njd was geen sPrake> Smwc rt?"1 leverden de Amster- vSroni LPrestatie het nationale vfi hieven ruim1" beneden te brengen. Z» blf„enfi onder hun eigen re- S°rd*Vaen= rta' Ms. ^ee weken gele iden tijdens de Triton-wedstrijden ge vestigd. Op het nummer achten een na de laatste wedstrijd van het 'programma hadden de »<lende zich bijzonder gespitst. De acht van Ne- reus met een lange rij Prestaties in de laatste tijd, moest de strijd aanbinden STADSKANAAL, 17 juli De laatste dag van de wedstrijden om de interna tionale kampioenschappen van de lan delijke ruiters is een groot festqn ge worden. Het hoogtepunt van de dag was het bezoek van Prins Bernhard en Prin ses Betrix. Ze werden enthousiast door de toeschouwers begroet. Na de eerste manche van de landen- Wedstrijd zag het er naar uit dat Frank rijk een gemakkelijke zege zou gaan beahlen. Met slechts 8 strafpunten voer de Frankrijk namelijk het klassement aan. De tweede plaats was toen voor Oostenrijk, dat 11 strafpunten had, en de derde voor Nederland met 12 straf punten. De Nederlandse ruiters reden in de tweede manche bijzonder goed. Slechts een viertal strafpunten werd aan het totaal toegevoegd. Aangezien Frank rijk opnieuw acht strafpunten opliep, eindigden Nederland en Frankrijk met een gelijk aantal strafpunten (16). De betere totale tijd van de Franse equipe naakte echter dat Nederland toch met een tweede plaats genoegen moest ne- bien. In het individuele klassement bezette de Fransman Brochier met Louve de eerste plaats met 0 strafpunten. De Ne derlander H. van der Wal, die eveneens 0 strafpunten opliep, maar iets langza mer rondkwam dan Brochier, werd met gadjah tweede. De Zwitser Hanny met Buveur en de Duitser Ammerman met Hanko eindigden respectievelijk als der- ue en vierde. met Laga, zinnend op revanche voor de nederlaag tijdens de eigen lustrumraces, en Proteus, dat hoewel nog jong toch reeds voor veel verrassingen heeft ge zorgd. In hoog tempo, 43 slagen per minuut, gingen de drie boten van start, Laga voorop, dan Proteus, daarna Nereus. Op 500 meter was Nereus bijna gelijk met Laga, maar op 1000 meter hadden de Delftenaren weer een taftlengte voor sprong. Het verschil werd daarna gelei delijk iets groter; op 1500 meter lag Laga ongeveer een lengte voor. Met een spurt voor de finale trachtte Neureus nog in te lopen, doch door de wanhoops- slagen ging het evenwicht verloren, zo dat Laga toch met verschil van meer dan een bootlengte finishte. Nereus maakte een tijd van 6.04.1, overigens ook zeer verdienstelijk, terwijl voor Pro teus 6.07.2 werd afgedrukt. De prestatie van Laga is beloond met een uitnodiging voor de Europese kam pioenschappen, die vanaf 7 augustus in Praag zullen worden verroeid. Na af loop van de wedstrüden op de Bosbaan maakte de voorzitter van de Nederland- sche Roeibond bekend, dat behalve de acht van Laga ook de skiffeuse Marjan Ludérus, de sculler Rob Groen en de vier zonder stuurman van Nereus ge vraagd zullen worden. In Praag zal men te zqner tijd beslissen of Blaisse en Vee- neman alleen of met Castelein en War- tena zullen starten. De voorzitter Van der Ploeg deelde nog mee, dat nog on derzocht zal worden of ook een dames dubbel twee voor uitzending in aanmer king zal komen. De vier zonder stuurman van Nereus bracht het Nederlands record op 6.24.9. Van links naar rechts: Blaisse, Castelein, Wartena en Veenemans. De acht van Laga, die het uit 1951 da terende nationale record op de Bosbaan verbeterde. ASCOT, 17 juli Right Royal V, winnaar van de Franse Derby, heeft zaterdag op de befaamde renbaan van Ascot een gemakkelüke zege behaald in de King George VI en Queen Eli zabeth stakes, een ren over 2400 meter die gedoteerd was met een bedrag van 23.090 pond sterling (ruim 230.000 gld.). De drie jaar oude Franse hengst, die gereden werd door Roger Poincelet zegevierde met drie lengten voorsprong op St. Paddy, de grote favoriet die het vorig jaar de Engelse derby won. Ruim 400 m voor de finish nam Right Royal V de leiding, die het paard gemakkelijk vergrootte. Eerder dit jaar bracht jockey Roger Poincelet met Right Royal de Franse Derby op zijn naam. Ook zegevierde hü met Psidium in de Engelse Derby te Epsom. Door de overwinning van Right Royal is St. Paddy een record ontgaan. Indien het Engelse paard had gewonnen zou St. Paddy het meest-succesvolle Engelse paard zijn geweest. St. Paddy zou dan namelijk de 107.165 pond sterling, die Ballymoss voor zün eigenaar heeft ver diend, hebben gepasseerd. Thans heeft net paard „slechts" 92.257 pond ruim 900.000 gulden voor zün eige naar gewonnen. BLACKPOOL, 17 juli Oost-Duits- land heeft de tweedaagse zwemwed- strüd tegen Groot-Brittannië, met 143 tegen 118 punten gewonnen. Na de eerste dag leidden de Oostduitsers al met 67-58, Eon Henninger miste tijdens deze wedstrüd, die in een 55 yards bas sin werd gezwommen, het wereldre cord op de 110 yards schoolslag op 0,2 sec. Hij zegevierde in 1 min. 12,6 sec. De Britse nederlaag is ten dele te wijten aan het feit, dat een vijftal pro minente Britse zwemmers en zwem sters niet in de ploeg konden worden opgenomen. Het is de zwaarste neder laag die Groot-Brittannië sedert zes jaar heeft geleden. Ingrid Kramer, de tweevoudige Olympische kampioene, won na het torenspringen ook het schoonspringen. De Oostduitse behaal de zaterdag bij het schoonspringen 161,80 punten. Brian Phelps, de 18- jarige Europese kampioen, werd eerste hij het torenspringen heren. Hij ver gaarde 161,74 punten. De Poolse dames- en heren-atletiekploeg Jjeeft in Stettin een dubbele zege behaald ?P Oost-Duitsland. De heren wonnen met 132SO en de dames met 5847. Ondanks het drukkende weer het was ongeveer 30 graden en de zware onweersbui van zondagmiddag zag men een aantal voortreffelijke prestaties. Er werden niet minder dan zes wereld records en vijf Europese records verbe terd. Van de nieuwe wereldrecords na men Amerikaanse atleten en Russische atleten er elk drie voor hun rekening. De Amerikaanse 4 x 100 meter ploeg, bestaande uit Jones, Budd, Frazier en Drayton, liep zaterdag de fantastische wereldrecordtijd van 39.1 sec. nadat kort tevoren ook de Amerikaanse dames estafette ploeg het wereldrecord had gebracht op 44.3 sec. Het versprin- RALPH BOSTON sprong van 8.28 meter. gen leverde eveneens twee nieuwe wereldrecords op. In dezelfde bak waar in de jonge Russin Tatyana Schelkanova een uur tevoren met 6,48 m het wereld record van Hildrun Claus (O.-Did.) zes centimeter scherper had gesteld kwam de 22-jarige Amerikaanse student in de biologie Ralph Boston tot 8,28 meter. Hq verbeterde daarmee zijn oude we reldrecord met 4 centimeter. De 57,43 meter, die Tamara Press bij het discuswerpen liet opmeten, bete kende eveneens een nieuw wereldre cord. Wilma Rudolph, die zqndag wegens een blessure verstek moest laten gaan, evenaarde zaterdag met 11.3 sec. haar wereldrecord op de 100 meter. Het hoogtepunt van de wedstrijd was het duel tussen 's werelds beste hoog springers Valeri Brumel (Rusl.) en John Thomas (V.S.). De Olympische kampioen Robert Shavlakadze kon al snel het trainingspak aantrekken; na 2,05 m kwam hü niet meer hoger. Na 2,13 meter toen ook de tweede Ameri kaan Bob Avant was afgevallen, spitste liet duel Brumel-Thomas zich toe. Beide atleten sprongen resp. 2.16 en 2.19 meter, waarna de lat gelük naar de nieuwe wereldrecord hoogte van 2,24 m ging. Het weer was intussen omgesla gen en een hevige onweersbui bartte los. Thomas en Brumel misten beiden hun eerste en tweede sprong. Onder ademloze spanning ging Thomas voor de derde maal naar de lat. Hü faalde. Brumel uiterlük volkomen ontspan nen slaagde en zijn 2,25 meter, een nieuw wereldrecord, ontlokte de enthou siaste toeschouwers een daverende ovatie. Nu werd de lat op 2,26 meter ge legd maar de wereldrecordhouder sprong driemaal fout. Brumel had Thomas voor de vüfde maal verslagen. Ook op de andere nummers werden voortreffelijke prestaties geleverd. Zo zegevierde Frank Budd op de 100 en 200 meter in resp. 10,3 en 20,8 sec. John Uelses kwam met de polsstok tot 4,69 m en Vitold Kreer verraste bij het hinkstapspringen met 16,68 m. Tegenover de dubbele Amerikaanse overwinning op de 1500 m, 3.43.8 voor Jim Beatty, stelden de Russen een eerste en tweede plaats bü het speer werpen. De Olympische kampioen Viktor Tsjibulenko wierp 83,12 meter vóór zijn landgenoot Kusmetsov, die tot 81,86 m kwam. Op de 3000 meter steeple gaf George Young zich pas in de laatste ronde gewonnen. Zijn tijd van 8.38.0 betekende een nieuw Ame rikaanse record. De Rus Sololov zege vierde in 8.35.4. Op de 5000 meter was Pjotr Bolot- nikov voor Max Truex, die de Rus voortdurend als een schaduw volgde en zelfs een paar ronden de leiding had, in de eindsprint niet te houden. Bolot- nikov bleef met 13.58.4 juist binnen de 14 minuten grens. Truex finishte 7 sec. later. Bij het discuswerpen was Jay Silvester met 58,45 m een klasse apart. Yuri Kutenko (Rusl.) bleek de beste tien kamper met 7615 punt. Bü de dames kwamen de Amerikaan se atleten na zaterdag niet meer tot een overwinning. Zowel het kogelstoten als de 800 meter eindigden in een dubbele Russisdhe zege. Tamara Press stootte de kogel 17,25 meter en Galina Zybina 16,28 m. De Amerikaanse meisjes bleven daar resp. 3 en 4 meter bü achter. Ludmilla Lysenko was met 2.05.4 het snelste op de 800 meter. Tamara Press' zuster Irina had 10.6 sec. nodig voor de 80 meter horden en Maria Itkina zegevierde door de afwezigheid van Wilma Rudolph in 23,4 op de 200 meter. Bü de heren zegevierden de Ame rikanen op 13 van de 22 nummers, bij de dames was bij acht van de elf on derdelen de eerste plaats voor een Russin. De formidabele finish van de 4X100 meter estafette voor dames in de atletiek- interland tussen Rusland en Amerikadie te Moskou is gehouden. Wilma Rudolph gaat als eerste over de streep. De 'tijd van de Amerikaanse dames (44.3 sec.) betekende een nieuw wereldrecord. EINDHOVEN, 17 juli Op de laatste dag van het internationale toernooi van E.L.T.V. heeft Henk Goris in de finale van het heren enkelspel Lex Karamoy met 6—4, 62 verslagen. Bij de dames ging de overwinning in het enkelspel naar de Britse Mej. Wheeler, die met 64, 75 over onze landgenote Mevr. Thung zegevierde. De overwinning in het heren dubbel spel ging naar de combinatie Piet van Eysden en Henk Goris, die zich met 63 en 61 de meerdere toonde van Jan Hajer en Theo van der Broek. Jenny Seven en Mej. Wheeler klopten in de finale van het dames dubbelspel Mevr. Baars-Wienese en Mevr. Thung met 63, 60. Het gemengd dubbel spel leverde Mej. Wheeler nog een derde zege op. Samen met Rian versloeg zü Jenny Seven en Henk Goris met 6--3, 64. VLISSINGEN, 17 juli WTeer eens duidelük is bewezen, dat de dames atle tiek in Nederland op een aanzienlijk hoger peil staat dan in België. Een Ne derlandse B-ploep. waarvan er in ons land zeker 2 of 3 van gelqke sterkte zouden kunnen worden geformeerd, had niet de minste moeite om de sterkste Belgische selectie te verslaan: 6837. De Belgische meisjes trokken zich kennelijk op aan hun sterkere tegen standsters, want zij verbeterden drie na tionale records. Het 23-jarige Brusselse meisje Jeanine Knaepen werd op de 100 meter tweede achter Lenie Boele en de tijd van 12.2 sec. die zij liet afdrukken, betekende een verbetering van het Bel gische record met 0.2 sec. Gilaine d'Hollander, die bij het speer werpen voor de enige Belgische over winning zorgde, bracht haar Belgische record van 39.10 meter op 39.46 meter. De derde Belgische recordverbetering kwam op naam van de 4 x 100 meter- ploeg, bestaande uit de loopsters Knae pen, Beyens. Schueremans en Van de Broek, die 50.2 sec. lieten noteren. De 80 meter horden. 200 meter en 800 meter leverden dubbele Nederlandse overwinningen op. Vooral op de 800 SOFIA, 17 juli - Nauwelijks een week nadat zij in Boedapest het wereld record hoogspringen dames op 1.90 me ter bracht, heeft de Roemeense Yolanda Balas haar record opnieuw verbeterd. Tijdens de atletiek wedstrüd Bulgarüe Roemenië bereikte zij een hoogte van 1.91 meter, waardoor zij voor de vierde maal dit jaar haar beste sprong scher per stelde. BAASTAD, 17 juli De Amerikaan Kramer, promoter van het beroemde „tenniscircus" heeft de Chileen Louis Ayala 25.000 dollar aangeboden voor een prof contract van een jaar. „Ik heb drie weken om er over na te denken. Dan zal ik Kramer weer ontmoeten", zo vertelde Ayala. Hij zei, dat hij nog niet wist hoe zyn antwoord zou o'tvallen. meter, die in 2.16 door Jannie van Eyck- Vos werd gewonnen en een tweede plaats voor Wil van de Veen (2.16.9 op leverde, toonden de Nederlandse meisjes zich duidelijk de meerderen van hun Belgische tegenstandsters, die resp. 14 en 24 sec. later finishten. Een ingelaste wedstrijd 3000 meter heren werd een Belgische aangelegen heid. Allonsius won in 8 min. 23 sec. voor Herman, die 8.36 liet afdrukken. De Haas (Holland, Leiden) was de beste Nederlander; hij eindigde als derde in 8.39.8. De uitslagen luidden; 100 m: 1. Boele (N.) 12.1. 200 m: 1. Levy (N.) 25.7. 800 m: 1. Van Eyck-Vos (N.) 2.16. 80 m horden: 1. Van Slooten (N.) 11.9. Kogelstoten: 1. V. d. Werff (N.) 13.61 m. Speerwerpen: 1. de Hollan der (B.) 39.46 m (nw. Belg. record). 2. SmitsBroekhof! (N.) 39.31 m. Hoog: 1. Cathrien Schot (N.) 1.52}^ m. Discuswerpen: 1. Reyerse-Kok (N.) 43.71 m. Verspringen: 1. Picavet (N.) 5.45 m. 4 x 100 meter: 1. Nederland (Boele, Levy, Van Lunteren-Van Dijk, Crui- ming) 49.7 sec. 2. België (Knaepen. Beyens. Schueremans. V. d. Broek) 50.2 seconde. (Nieuw Belgisch record). LONDEN,17 juli De slechte weers omstandigheden hebben de prestaties op de tweede dag van de A.A.A.-kampioen schappen in het White City Stadium te Londen ongunstig beïnvloed. Doordat de sintelbaan tengevolge van het noodweer, dat boven de Engelse hoofdstad losbrak, op vele plaatsen blank stond, bleven top prestaties uit. Eef Kamerbeek, die op de 120 yards horden startte, boekte weinig succes. Met een tijd van 15 sec. werd hij vyfde en laatste op dit nummer, dat door de Italiaan Svara in 14.4 sec. vóór de Brit Birrell (14.5 sec.) werd gewonnen. Bij het hoogspringen zorgde de Schot Fairbother voor een verrassing door het Britse record op 2.06 m te brengen. De Fransman Bernard won de 1 mijl in 4 min 5.8 sec. De Canadees Jerome, die met Armin Hary wereldrecordhou der op de 100 meter is, werd eerste op de 100 yards. Ook zijn tijd was matig, namelijk 9.6 sec. De Fin Rintamaeki was de snelste op de 440 yards horden, op welke afstand hij een tijd 51.5 sec. noteerde. Arthur Rowe, Europees kampioen 1958, werd eerste bij het kogelstoten. De Brit kwam tot 18.58 meter. De Fin An kier won voorts met 4.41 m. het pols stokhoogspringen en de Fransman Maquet het speerwerpen met 77.11 m. Een gemakkelijke zege tenslotte boek te Gordon Pirie, op de 3 mijl, die hü in 13 min. 31.2 sec. aflegde. AMSTERDAM, 17 juli Bü de Inter nationale Zweedse kampioenschappen te Baastad is de titel in. het heren-enkel- spel terecht gekomen bü de Zweed UH Schmidt, die in de finale de Australiër Neale Fraser versloeg met 63, 64, 75. Kampioene in het dames-enkelspel werd de Amerikaanse Belmar Gnnder- son door een overwinning in de finale op de Zweedse Ulla Loethberg met 6—1 6—2. De Chileens-Australische combinatie Luis AyalaNeale Fraser zegevierde in de finale heren dubbelspel over Chris tian Kuhnke en Torsten Johansson met 4—6 2—6 8—10. Het dames dubbelspel was voor mevr. Balling en mevr. Gunderson (DenAV.S.). In de finale versloegen zü het Zweedse dubbel FrendeliusRosin met 63 6—4. In het internationale toernooi te Düs- seldorf werd de Indiër Ramanathan Krishnan winnaar van het heren-enkel spel door een overwinning met 6—1 62 in de eindstrijd op de Australiër Phil lips Moore. Het dames-enkelspel eindig de wel in een Australische zege; Lesley Turner versloeg in de finale de Duitse Renate Ostermann met 63 62. „De Australiër Rod Laver is in het internationale tennistoernooi te Venetië nog slechts een schaduw van de kam pioen, die zo vaak door duizenden ten- nisliefhebbers geestdriftig is toege juicht". Deze uitlating van een sport- commentator te Venetië vindt zijn oor zaak in de teleurstellende resultaten van Laver tijdens het toernooi in de Dogenstad. Als enige geldige reden voor Lavers minder succesrijk spel kan men alleen de warmte aanvoeren. De Austra liër bleek nogal hinder te hebben van de hoge temperatuur. In de finale van het herendubbelspel verloor Laver met zijn ploeggenoot Roy Emerson (Australië) met 46, 36. 36 van zijn landgenoten Fred Stolle en Bob Hewitt. De fraaiste strijd bood de finale in het dames-enkelspel tussen de Zuidafrikaan- se Sandra Reynolds en de Mexicaanse Tola Ramirez. De Zuidafrikaanse speel ster zegevierde met 46. 75, 63. De Spanjaard Manuel Santana, win naar van het heren-enkelspel bij de in ternationale Franse kampioenschappen, won het heren-enkelspel. Hij versloeg in een marathon-finale de Italiaan Fausto Gardini met 75, 57, 64, 16, 10—8. De overwinning in het gemengd-dubbelspel kwam bij Rene Schuurman (Z. Afr.)-Stolle (Austr.) terecht, welke combinatie in de finale met 6—4. 6—2 won van Sandra Rey nolds (Z. Afr.) en Hewitt (Austr.) De Verenigde Staten hebben zich in de finale Amerikaanse zone van het toernooi om de Davisbeker geplaatst. Zaterdag nam de Amerikaanse ploeg namelijk te St. Louis een beslissende 30 voorsprong op Ecuador. In het dub belspel versloegen McKinley en Ralston de combinatie Olvera—Zuleta met 61. 6—2, 7—5.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11