Fancy-fair Koorschool groot succes Z°'M zin ia twin! jewcwehalvezHfów! Binnenkort begint bouw „Badhotel" in Zandvoort 108 hotelkamers en 30 flats in acht etages VAKANTIESPELEK TAXI 13000 GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Licht herstel aan het Damrak Voormalige katholieke kerk in Bloemendaal gesloopt Medewerking van jongeren meer dan noodzakelijk Ruimte bestemd voor parkeer terrein AAN BOULEVARD PAULUS LOOT Hedendaagse muziek door Miep van Luin en Ans Bouter Schaper winnaar 800 meter Ondanks regenachtig weekeinde Markant bouw werk De beurs vandaag: «:*f| MAANDAG 17 JULI 1961 PAGINA 3 H aarlem e.o. Leeftijd boven 16 jaar. Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedestraai 5 Uitstapje naar Huizen Haarlemse Nachtegalen zongen in kindertehuis Zandvoortse politie greep man-in-de-paal Studieweek Voor pianisten Tijdens Nrd.-Hollandse jeugdkampioenschappen „De Parelvissers" nu zaterdag Gedenkplaat onthuld in seminarie Hageveld Afscheidsgeschenk van de „Rotterdammers" V er keer son gevallen in Heemstede Onderw ijsvoorstellen Markant Rector J. Castricum van Mariastichting benoemd tot pastoor Kapelaan P. van Velzen volgt hem op Jaarvergadering Vincentius-vereniging A. J. M. van Os 50 jaar Vincentiaan Dinsdag 18 juli; Speeltuin Zaanen- 001 Uocht naar de Ken- ne^ ^»n ,f°or hinderen van acht tot twaalf Jaar_ Vertrek om tien uur. terug om vier uur. Maandag 17 Juli FILMS CINEMA PALACE: Jarzan de geweldige, 14 ir 2, 7 en 9-15 uur- FRANS'HALS: Drijfzand der begeerte. 14 Jaar. (2e week). 2, 7 en 9.1a uur. Dl. 2 LIDO-8 Malie gevallen bij de marine, «u. LUXOR0" Ui'/3 hel leven van een zondige vrouw. str. volw. 2. 7 en 9.1a uur. Do. cyclus: Anny get ™eelc)' REMBRANDT: Bandeloos (derde weeK), str. volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Rif-piraten. 14 jaar. 2.30, 1 9.15 uur. - STUDIO: De brave soldaat Schweyk, a.i. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: t/m wo. 8.15 uur. De grote bedrieger, 14 jaar. MUZIEK Maandag 17 juli Vleeshal, 20 uur: Bespeling van tentoon gestelde oude instrumenten m.m.v. het N.C.R.V. Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg. Organist: Klaas Bolt. Dinsdag 18 juli Grote- of Sint Bavokerk. 20-21 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. HAARLEM, 17 juli Het is een tra ditie geworden dat de Haarlemse Nach tegalen onder leiding van de dames Kampmeijer, 's zomers in een van onze sanatoria een uitvoering geven. Zater dag trokken zij met een reiswagen naar het kinderziekenhuis in Huizen, waar zij om half drie aankwamen. Na een vriendelijke ontvangst gingen de jon gens en meisjes naar de kleedkamers terwijl in de toneelzaal een groot aan tal patiëntjes in hun bedjes naar binnen werd geróld. Opgevoerd werd „Als Jo ris beetgenomen wordt" een zang- en dansspel in drie bedrijven, geschreven door de leidster van de Nachtegalen. Het verhaalt van Joris, een boerenknecht, die voor zijn baas op de veemarkt een koe moet kopen, maar onderweg door twee schavuiten beroofd wordt van een grote som geld. De boswachter en een groep jagers, uitgerust met geweren, besluiten Joris te helpen met het opspo ren van de daders. Dit was een van de levendigste stukken van het spel, waar- 'A rïe jongens zich helemaal uitleefden, uiteindelijk vinden twee kabouters het verdwenen pakje met geld en zorgt het oosyrouwtje ervoor, dat Joris het weer toni1? je,zit krijgt. De patiënten, die in- ,haddenmeegeleefd met het wel en ...JJ11 Joris, waren blij met de happy- g gaven de spelers en speel- ne Sm v?rend applaus. a* Lvfiu„fgal-e.L werden geprezen voor de gezellige middag, die zii hun zieke kameraadjes hadden bezorgd met hun fraaie spel en dans. Ook de leidsters werd dank gebracht en een dlr pati entjes bood een doos chocolade aan. Na een tractatie in het ziekenhuis werd koers gezet naar Soest, waar de Nach tegalen op de hei picknickten. Via Am sterdam, waar de vriendelijke chauf feur voor een extra rondrit zorgde, keer den de Nachtegalen omstreeks acht uur in de Bloemenstad terug. ZANDVOORT, 17 juli Vannacht omstreeks 1 uur constateeerden pa- patrouillerende Zandvoortse agenten, dat er op de boulevard ter hoogte van restaurant Ober-Bayem een mdn in een verkeersbord klom en het bord met ge weld afbrak. Bij het zien van de agen ten zette de vandaal het op een lopen, maar werd door de agenten spoedig ingehaald en aangehouden. Ongeveer tezelfdertijd verschenen een paar vrien den van de aangehoudene, die het to taal niet met de politie eens bleken. Er ontstonden enige schermutselingen. Ook de „vrienden" werden tenslotte naar het bureau van politie gebracht. 1960 een lichte daling van het lezers aantal op te merken. Reeds lang wordt uitgezien naar een betere huisvesting van de bibliotheek aan de Rijksstraat weg. In het afgelopen jaar werden eni ge honderden jongens en meisjes voor drie weken uitgezonden naar de kop van Noord-Holland, Gelderland of Bra bant. Helaas moesten ongeveer 100 aanvragen bij gebrek aan goede pleeg- adressen worden geannuleerd. De be langstelling voor de contact- en toneel avonden van de R.-K.-commissie De Vrije Tijd wordt steeds groter. De toneelavonden trokken meer dan 20Q bezoekers. De centrale keuken maak te eveneens een goed jaar. Het aantal maaltijden steeg van 150 tot 20.0 per dag. Er werden in 1960 niet minder dan 85.000 maaltijden verstrekt. Voor vele alleenstaanden betekent de keu ken een uitkomst. Het woonwagenwerk ademt een ge zonde sfeer. Vele activiteiten werden opgezet en uitgevoerd door een enthou siaste staf van vrijwilligers met enige beroepskrachten. Er zijn nog veel wen sen, zoals een kampschool en een con sultatiebureau. Dankzij de katholieke jeugdzorg in Amsterdam gingen elf kinderen vorig jaar mee op zomer kamp naar de Veluwe. BLOEMENDAAL, 17 juli, In de loop van de maand augustus zal het beeld van Bloemendaal-dorp aan de Bloemendaalseweg bij de Zomerzor- gerlaan een radicale wijziging onder gaan. Voorlopig komt er een parkeer, terrein op de plaats die vooral de katholieke Bloemendalers zo goed kennen, omdat ze er gedurende een reeks van jaren ter kerke zijn ge gaan. Met de afbraak Van de voor malige kerk plus pastorie is het slopersbedrijf van de firma De Haan en Verkaik uit Amsterdam nu sedert het begin van deze maand bezig. Wat eens kerk was is reeds afgebroken; een rest ervan ziet men hier nog op de foto met daarachter de pastorie. De foto is genomen vanaf de Zomer- zorgerlaan in de richting van de Bloemendaalseweg. De majestueuze bomen, waarvan men nog een deel ziet, zijn helaas tot verdwijning gedoemd. In de toekomst zal de Bloemendaalse weg ter plaatse worden verbreed. Loosdrecht op de Zomerzorgerlaan is een bebouwing gedacht van vier dagwin kels en een gebouw met bijzondere be stemming. Wat deze bijzondere bestem ming zal worden is nog niet bekend. De nu afgebroken voormalige kerk diende sedert 1917 fungeerde zij als zodanig oorspronkelijk tot behuizing van de kegelbanen, welke behoorden bij hotel-restaurant „Welgelegen". Dat hotel is later pastorie geworden. Nadat de nieuwe kerk en pastorie gereed wa- BENTVELD, 17 juli Waren het vo rige week nog de ruisende harpklanken die bezoekers van het Woodbrookers- huis verrasten, deze week heeft de pia no die taak van de harp overgenomen. In het kader van de internationale stu dieweek voor pianisten welke ge leid wordt door Hans Henkemans en Eduardo del Pueyo gaf het piano duo Miep van Luin en Ans Bouter zon dagmiddag een recital, dat gewijd was aan contemporaine muziek. Beide exe cutanten hadden het zich met composi ties van Ton de Leeuw, Zimmerman en Willem Pijper niet gemakkelijk ge maakt. Deze interessante voordracht werd geopend met sonate 1950 voor twee pia no's van Ton de Leeuw, een werkstuk dat door zijn kille thematiek zonder de wezenlijke aanknopingspunten niet di- recht aansprak. De „Musik zu einem imaginaren Bal- lett" van Bernd Zimmerman bezit een celebrate brutaliteit, waarin opzettelij ke effecten, zoals het laten vallen van de onderarm op de toetsen, domineren. Dit stuk, waarbij de piano als slagin strument „fungeert", verkreeg een ra zend knappe vertolking. Willem Pijpers sonate uit 1935 vorm de een gelukkige muzikale afsluiting. Hier spreekt de volbloed muzikant, die geleid wordt door zijn artistieke intu- itie. De vertolking, die het pianoduo hiervan gaf, muntte uit door een storm achtig, soms fijnzinnig dialoog tussen de beide instrumenten. A. Krt. HAARLEM, 17 juli Daar Hora Vlam in Vlissingen deelnam aan de se lectiewedstrijden voor de Ned. jeugd- ploeg, was Adrie Schaper bij de op het marine-sportpark te Den Helder gehou den Noordhollandse jeugdkampioen schappen de enige junior uit Haarlem, die een titel wist te behalen. Volkomen volgens de verwachting won Schaper de 800 m. in een tijd van 2 min. 1.8. Mons Weijers kon op de 1500 m. het hoge tempo van de nationale jeugdkampioen op de 3000 m., De Nijs (Olympus) tot 300 m. voor de finish goed volgen, maar moest hem toen laten gaan en kon met een tijd van 4.23.8 nog net zijn tweede plaats veilig stellen. Zowel Kales als Christiaanse werden een maal derde en een maal vierde. Kales veroverde de bronzen plak door 1.60 m. hoog te springen en kwam bij het kogelstoten na een spannende strijd met de ACC-er Stol net één centimeter te kort voor 'n derde plaats. Christiaan se werd met een matige sprong van 5.94 m. derde bii het verspringen en met (evenees) 1.60 m. vierde bij het hoog springen. Peter van Bueren tenslotte werd vierde op de 300 meter in een tjjd van 38.5 sec. (Advertentie) HAARLEM, 17 juli De opvoering van de opera „De Parelvissers" is za terdagavond niet doorgegaan. Dankzij de medewerking van de Zuid-Nederlandse Opera zal de voorstelling nu zaterdag 22 juli om kwart over acht plaats heb ben. De ruim zeshonderd verkochte plaatsbewijzen zijn voor de aanstaande voorstelling geldig. HAARLEM, 17 juli Hoewel het er zaterdagmorgen vanwege de vele re genbuien aanvankelijk naar uitzag, dat de Koorschool St.-Bavo aan het Wilhel- minapark alle voorbereidingen voor een tijdens het weekeinde te houden fancy- fair tevergeefs had getroffen, is deze festiviteit ten bate van zieke Neder landse koorzangertjes toch een waar succes geworden. Met man en macht hebben de leer lingen met behulp van de staf van de Koorschool en enkele enthousiaste ouders een paar uur vóór de officiële opening zaterdagavond om zeven uur het grootste gedeelte van de reeds buiten opgestelde (verregende) kraampjes naar binnen gehaald. Gis termiddag klaarde het weer op en her kregen de verschillende kraampjes de hun oorspronkelijk toebedachte plaats. Het is een spontaan en origineel fes tijn geworden in de geest van de enkele jaren geleden overleden oprichter en directeur dr. A. I. M. Kat. Vanuit de verste hoeken van Nederland zijn er oud-leerlingen, die vroeger „internen" waren, komen opdagen. Ook de op komst van de ouders was overweldi gend. Dat de Koorschool ook in het hart van de parochianen van de St.-Bavo- Kathedraal een grote plaats inneemt, bleek zaterdagavond, toen ondanks het regenachtige weer in de verschillende tot fancy-fair ingerichte vertrekken van het instituut geen vierkante meter meer vrij was. Er is naar hartelust gehengeld en met ballen gegooid; bij het sluiten van het feest bleek er geen enkele prijs meer over te zijn. Ook de „sprekende paar- dekop", welke een maaksel was van een der stafleden, deed het uitstekend. Met groot enthousiasme bediende een van de vaders van de leerlingen het rad van avontuur, dat waarschijnlijk het meeste geld heeft opgebracht. Ook werden er enkele taarten en een damesmantel op zijn Amerikaans ver kocht en natuurlijk niet voor een zacht prijsje, want de zieke Nederlandse koorzangertjes moéten naar Lourdes. Woensdag zal tijdens de slot-ouder- avond het met dit feest-weekeinde be haalde resultaat worden bekendge maakt. Het geld wordt diezelfde avond nog overhandigd aan de voorzitter van het ziekenapostolaat in Haarlem. HEEMSTEDE, 17 juli De leerlin gen en docenten van het klein semina rie Hageveld, die in het komende cur susjaar zullen overgaan naar het nieu we klein seminarie van het bisdom Rotterdam in Noordwijkerhout hebben aan het Seminarie Hageveld een ge denkplaat aangeboden. Gisteren is de plaat onthuld door de docent G. v. d. Poel. De regent van het seminarie, mgr. dr. C. J. Henning, heeft het afscheids geschenk dankbaar in ontvangst geno men. De plaat bevat' een chronikon, dat het jaartal 1961 uitdrukt. HAARLEM ,17 juli Zaterdagavond kwart voor zeven heeft er op de hoek Lanckhorstlaan en Bronsteeweg te Heemstede een botsing plaats gehad tussen een Rotterdamse taxi en een bus van de N.Z.H. De 52-jarige taxi-chauf feur uit Rotterdam, J. de V., verleen de geen voorrang aan de van rechts komende op de voorrangsweg (Bron steeweg) rijdende N.Z.H.-bus. De taxi chauffeur werd ernstig gewond en liep bovendien een shock op; hij is naar het Grote Gasthuis overgebracht. De taxi werd zwaar beschadigd en de bus kwam tot stilstand in een tuin. Zondagmiddag kwart over vier botste op de hoek Bankastraat en de Cruquius- weg in Heemstede een scooter op een bromfiets. De 21-jarige bromfietser P.B. uit Utrecht reed van de Cruquiusweg de Bankastraat in. en gaf de scooter- rijder. die van rechts kwam. geen voor rang. Met hoofdwonden is de bromfiet ser overgebracht naar het Grote Gast huis. HAARLEM, 15 juli B. en W. van Haarlem vragen de raad 54.880, voor het treffen van voorzieningen in en het schilderen van het gemeente lijk schoolgebouw Rijksstraatweg 374. Voor het vervangen van de kolenstook- door een oliestookinstallatie en verdere voorzieningen in de Führopschool aan de Planetenlaan wordt 33.450.ge vraagd en voor het vernieuwen van de inrichting van het natuurkundelokaal in de Klaas de Vries-uloschool aan het Junoplantsoen is 26.000,nodig. De Meisjes-hbs aan de Temepelier- straat heeft steeds meer ruimte nodig. De naast de school gelegen bewaarders woning zal nu bij de school worden getrokken. In de woning komen een handwerklokaal, een dokterskamer en een keuken, alsmede een bergplaats voor schoonmaakartikelen. Hiervoor is echter 17.215,nodig. Voorts wil de gemeente het pand Lakenkopersstraat 2 aankopen om er een lokaal van de meisjes-hbs in onder te brengen. Het bovengedeelte van het huis is nog ver huurd en kan te zijner tijd bruikbaar worden gemaakt voor een verdere uit breiding van de meisjes-hbs. Om een en ander te kunnen verwezenlijken is 36.700,nodig, terwijl voor het in richten nog eens 10.785,nodig is. MARS Dinsdagavond ongeveer acht uur hoopt de Harmonie-Kapel Kunst kring Apollo zijn uitgestelde mars door de stad te maken. De route is als volgt: Grote Markt, Koningsstraat, Gierstraat, Grote Houtstraat, Plein, Grote Hout straat, Grote Markt, Jansstraat, Is. Gracht, Kruisstraat, Barteljorisstraat en Grote Markt. Na de mars is ervoor de leden van Apollo in Restaurant Brink- mann een gezellig samenzijn. BEVERWIJK, 17 juli. De Bever- wijkse rennersclub Kennemerland zal woensdag 19 juli in het Beverwijkse sportpark voor onafhankelijken en ama teurs over een afstand van 100 km een ronde van Beverwijk organiseren. Er komen 80 renners aan de start. N.V. Tabaksfabriek' j. Greno-Mijkerk Nadat de effectenbeurs in een flauwe stemming had gesloten, kwam er In Wallstreet een licht herstel, waardoor het telefonische verkeer in Amsterdam vrijdagavond reeds op een hoger niveau kwam. Deze tendenz werd maandag ochtend voorgezet, waarna ook van middag in het officiële verkeer de koersen beter waren dan vorige week vrijdag. Dit gold vooral voor Philips, die ruim 20 pnt. aantrokken en voor Unilever die een tiental punten ver beterde. AKU en Hoogovens waren goed prijshoudend zonder meer. Het zelfde kon gezegd worden van Konink lijke Olie, die ca. f 115,50 noteerde. In wezen was de markt dus wel iets pe ter maar in de omvang van de affaire kwam dit nog volstrekt niet tot uit drukking. De stemming bleef ongeani meerd. Vandaag komen in de voorlo pige notering de 5% obligaties der Bel gische Petroleum Raffinaderij. Vorig opening Slot W/7 4% Ned. 1960 1 4% Ned. 1959 4% Ned. 1961 Staffel 1947 BJ4.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VA. AJK.U. ld. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MOlier Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. Unilever Wil ton-Fyenn oord Billiton 2e Dordtsche Petr. ld st. (f 50 n-k.) Kon. Petroleum 50 id. stocks Holi. Amerika Lijn Java Ch. Pi. KiM. Kon. Ned. Stoomb. Mij KPM Ned. Stoomv Mij. v. Nlevelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Ume Interunie Robeco Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '5f 2 bit Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 J 2 tb A'dam '56 Hl 2tb Amsterdam '59 2tb R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl 102 tb 110% 312tb 110% 129% 390 tb 192 310 140.5f 300 685 365 949 5001.: 575 968 737 263 475 5461» 272 115 153% 153 tb 78 184% 147 185 157% 325 145 153 Vb 213 240.51 141 124 85% 97 tb 87-8 99t4 125 QC18 109% 39114 949V4 99014 74714 115.40 154% 183% 15814 154% i ZANDVOORT, 17 juli Binnenkort zal een begin worden gemaakt met het grondwerk voor de bouw van het Badhotel" aan de Boulevard Paulus Loot, hoek Seinpostweg. Zaterdag zijn de financiers, aannemer en archi tect tot overeenstemming gekomen over de uitvoering van dit project, waarmee ruim twee miljoen gulden zal gemoeid zijn. Daarmede zal het laatste stukje terrein in het wederopbouwplan-Zuid zijn bestemming heb ben gekregen. In de loop der jaren hebben verschil lende gegadigden zich beziggehouden Tiet het in exploitatie brengen van dit perceel. De financiële bezwaren bleken échter onoverkomelijk. Enkele jaren ge leden kreeg de heer J. J. Pas te Amster- lam optie op dit terrein. Ook hij kreeg talrijke moeilijkheden te overwinnen. Ruim een jaar geleden stelde hij zich in verbinding met de architect W. Kelder te Bussum die te Zandvoort al vele grote bouwwerken heeft totstandge- bracht. De heer Kelder kwam toen met het denkbeeld de hotelbuow te combi neren met flatbouw. Alleen op die wijze bleek de hotelbouw te financieren, ter wijl men door een kwantum woning- bouwvolume (destijds) de noodzaak van een rijksgoedkeuring kon ontgaan. Nog vóór de recente bouwstop werd uitge vaardigd was de combinatie Pas-Kel der in het bezit van de vereiste bouw vergunning. Daarna kon aan de finan ciering en de technische detaillering worden gewerkt. Aan de zuidzijde van hotel Bouwes zal nu een hotel-flatgebouw verrijzen met 8 verdiepingen. Op de begane grond komt een café-restaurant met cabaret met ondergronds een auto-garage. De eerste drie etages zijn bestemd voor het hotel dat 108 bedden zal bevatten. Daar boven komen vijf bouwlagen met in totaal 30 flatwoningen. De bouw zal wor den uitgevoerd door de N.V. Maatschap pij van onroerende goederen „Texl" te Amsterdam. Als principale zal optreden de N.V. „Bopalo" te Amsterdam (in oprichting) Zandvoort zal dus binnenkort een markant bouwwerk aan de Boulevard rijker zijn. Stedebouwkundig zal echter een bevredigend aspect verkregen zijn als de héér Kelder rijksgoedkeuring zal hebben verkregen voor zijn plan om op het restaurant „de Rotonde" een hotel- accomodatie van .acht verdiepingen te bouwen. De gemeenteraad verleende daartoe reeds geruime tijd zijn mede werking. Aan weerszijden van hotel „Bouwes" zal dan een aesthetisch vol komen verantwoord stuk hoogbouw zijn tot stand gekomen. En daarmede een noodzakelijke aanvulling van de re creatie-capaciteit van de badplaats Zandvoort. Men hoopt begin volgend jaar het nieuwe hotel onder de kap te hebben, waarna het hotel in het seizoen 1962 kan worden geopend. HAARLEM, 17 juli Rector J.Cas- tricum van de Mariastichting te Haar- lem is benoemd tot pastoor van de pa rochie van de H. Franciscus van bales in De Lijnden, gemeente Haarlemmer meer. Daar volgt hij pastoor J. B. smol ten op, die benoemd is tot pastoor te Spierdijk. Rector Castricum is van januari 1953 rector van de Mariastichting geweest. ■Hjj was daar belast met de geestelijke zorg van de zieken, verpleegsters en zusters. Bovendien behoorde de gods dienstige vorming van de verpleegsters tot zijn taak. Het is nog niet bekend, wanneer afscheid van rector Castricum zal worden genomen. Tot zijn opvolger is benoemd kapelaan P. J. A. van Vel- zen, kapelaan te Beverwijk. ren gekomen, hebben diverse parochië le activiteiten (o.a. de jeugdbeweging) er onderdak in gevonden. „Welgelegen" heeft een interessante geschiedenis. Het houten buitenhuis is in de 19e eeuw in bezit geweest van de welgestelde familie Bienfait met welker dochter Jetje de dichter De Génestet in 1852 getrouwd is. De dichter heeft veel tijd in Bloemendaal doorgebracht en was er zeer aan gehecht, zoals nu nog op een bank tegenover Caprera te lezen valt. Daar wordt namelijk het volgende fragment van een vers aangehaald: „U heb ik uitgelezen Mijn bosch en duin en dal, Daar half mijn huis mocht wezen, U eer ik bovenal." (Advertentie) HAARLEM, 17 juli Gisteren hield de Sint Vincentius Vereniging in het ge bouw aan de Zoetestraat haar jaarver gadering, waarop o.m. het feit herdacht werd, dat de heer A. J. M. van Os, praeses van de conferentie Antonius 50 jaar Vincentiaan was. De vergadering sprak, evenals vorige jaren, de wens uit, dat het ledental met jongerèn aange vuld wordt. De vergadering* meende dat de jongeren ten onrechte afwijzend tegenover het werk van de Sint Vincen tius Vereniging staan. De praktijk wijst ut, dat als,zij eenmaal lid geworden wjn, het werk hen niet meer loslaat. Hoewel de financiële nood in het alge meen gedaald is, is er werk in over vloed. Er wordt hulp verleend aan ge zinnen, die alleen van de uitkering van sociale zaken en ouden van dagen die alleen van A.O.W. moeten rondkomen. Daarnaast zijn er vele zwak-sociale ge zinnen, die te gemakkelijk op afbeta ling kopen. De samenwerking van de Sint Vincen tius Vereniging met instanties als het interparochieel sociaal charitatief cen trum, gezinszorg, sociale jeugdzorg en kinderbescherming, was ook in 1960 uit- stekend. In de vijf bibliotheken viel in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3