Overwinnaar Anquetil beloont zijn ploegmaat Cazala Getergde Jan eindelijk loon Janssen krijgt naar werken De Rosso slaat aanval op gele trui met succes af Coddet miste „rode" renners Pat Smythe weer Europees kampioen „Galant" gebaar van de Belgen Uitslagen van de „kleine" tour N.K.S. succesvol in Oostenrijk Amazones in Deauville Goede tweede plaats voor Irene Jansen REGEN DWARS BOOMT CRICKET- COMPETITIE IN „FRISSE" RONDE VAN DE TOEKOMST Voetbalteam winnaar Su Mac Lad in de sporen van Hairos II MAANDAG 17 JULI 1961 (Van onze sportredacteur) PARIJS, 17 juli „C'est du cirque", riep de man, die zo'n hon derd meter voor de top van dé Aubisque stond. Hij had, evenals duizenden anderen op de kilome terslange helling, een deken om zich heengeslagen en trotseerde al enige uren de indringende koude van de dichte mistflarden. Hij was evenals de overigen naar boven getrokken om er een glimp op te vangen van Het Moment. Tot zijn ontzetting had hij moe ten vaststellen, dat de tocht naar boven, het trotseren van de kou, het urenlange wachten voor niets was geweest. Op de Aubisque en kort daarvoor op de andere be- faamde hellingen in de Pyreneeën was het verraad van de Tour de France 1961 waarneembaar ge worden. „C'est du cirque" schreeuwde hij plots uit, greep een steen en wierp die woedend weg. Het projectiel vloog vlak langs het voertuig, waarmee wij de gedragingen der heren in de fiet sende karavaan volgdenVer geet de massa echter zó gauw? Weigert zij het bedrog te herken nen en zich ernaar te gedragen? Waarom was anders gistermiddag vele uren lang het Pare des Prin ces tot de laatste plaats bezet t Waarom werd Anquetil, de man in het geel, zo luidruchtig beju beld, dat men bijna zou gaan denken, dat hij tóch een nieuw, fietsend wereldwonder is? Onbe grijpelijk en dat, terwijl de samen gestroomde menigte in het Pare des Princes ook nog eens bij de neus werd genomen. Carlesi's wraak Sport in gevaa Vier van de twaalf TWINTIGSTE ETAPPE PLOEGENKLASSEMENT EENENTWINTIGSTE ETAPPE PLOEGENKLASSEMENT EINDKLASSEMENT PUNTENKLASSEMENT ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT Zelfbeheersing Zelfs in Pare des Princes viert het bedrog hoogtij j n ^et volgend jaar opnieuw t !Üe Tonde en de ..Ronde van i i j omst" voor amateurs tezamen laten ryden. Goddet zei, dat het expe riment met de twee gelijktijdige ronden een sukses was geweest, dat hfj het volgend jaar wilde herhalen, waarbij hij dan meer aandacht wilde besteden aan de ronde voor amateurs. Goddet zei, dat de amateurronde heel wat aan prestige zou winnen, indien renners als de Russische Olympische kampioen Kapitanof en de Oostduitse amateur wereldkampioen Adolf Schur zouden deelnemen. Wel zou volgend jaar het parcours enigszins verlegd Worden, zodat de start gemakkelijker zou zijn en de ronde nog vóór Parijs Zou eindigen. Goddet zei te hopen, dat de interna tionale wielrenunie nog eens toestem ming zou geVen tot het combineren van profs en amateurs in één wedstrijd, maar da- zou nog wel iets voor de verre toe komst zijn. DEAUVILLE, 17 ju» D Pat Smythe heeft het Europees kam pioenschap voor amazones gewonn^ Reeds in het eerste onderdeel van de drie nam zij op „Scorchin de leiding en lij stond deze niet meer af. vier jaar geleden won Pat Smythe eveneens de Europese titel, toen met Flanagan. In het eindklassement legde de Neder landse Irene Jansen met Icare-F-H be slag op de tweede plaats. Onze landge note werd in de wedstrijd van zondag, een springconcours met 14 hindernissen en 17 sprongen, derde ex aequo met de Italiaanse Giulia Serventi achter Pat Smythe en de Frangaise Michele Cancre. .De einduitslag van het Europese kam- Pioenschap was: 1. Pat Smythe (G.B 45.90 pnt.; 2. Irene Jansen (Ned.) 35.845 Punt.; 3. Michèle Cancre (Fr.) 35.25 pnt., 4. Sandra Longoni (It.) 30.20 Pnt-. 5. Helga Kohier (Did.) 29.575 pnt.; 6. Mary Barnes (G.B.) 26.575 pnt.; 7. Conolly Carew (Ierland) 20.875 pnt.; 8. Giulia Serventi (It.) 19.625 pnt.; 9. Anna Cle ment (Did.) 16.50 pnt.; 10. Brigitte Schockaert (B.) 15.25 pnt. AMSTERDAM, 17 juli De cricket- ters hebben gisteren het veld geruimd voor het slechte weer. In de eerste klasse A werd geen enkele wedstrijd tot een goed einde gebracht. De enige Wedstrijd die in de eerste klasse wel doorging was die tussen PW en VRA voor de eerste klasse B. De ontmoe ting eindigde in een draw. PW scoorde 129 all out en VRA kwam tot 116 voor acht. Niet alleen de cricketcompetitie heeft te lijden gehad onder de slechte weers omstandigheden. Ook de honkballlers pwamen niet aan spelen toe of moesten hun wedstrijden afbreken. In de hoofd klasse en in de eerste klasse is geen nkele wedstrijd gespeeld. De Nederlandse amateurs Van der Touw rj1 Romjjn hebben tijdens baanwedstrijden j® Nfünchen-Gladbach een dubbele over- inning behaald. Zij wonnen zowel de JUcnationale sprintbmmum als de kop- ■«uwedstrijd over 40 km. ANQUETIL .machtige man. Op het rose cement van de Parqse wielerbaan meldden zich zeven mannen het eerst. Onder die zeven waren Anque til en zijn meesterknecht Cazala. Onder hen bevonden zich ook drie Belgen en een van die drie was Pauwels, die in deze Tour de France al twee etappes heeft gewonnen. Maar de Belgen spurt ten niet voor de laatste triomf die er te behalen was. Zij lieten met een ga lant gebaar Anquetil het eerst de baan opkomen. Zij drongen niet aan toen Anquetil vervolgens tot tien meter vóór de eindstreep de leiding hield en zq ke ken beleefd toe hoe Anquetil vervolgens Cazala, zqn trouwste secondant in deze Tour, liet voorgaan. De Machtige Man Anquetil had dat alles geregeld. Hij tolereerde slechts het welslagen van de vlucht, die de Belgen de dagtriomf in het ploegenklassement zou brengen, als men hem de gelegenheid bood om Caza la op de eindstreep te belonen voor de in de afgelopen weken betoonde trouwe dienst. De duizenden op de hellingen in de Pyreneeën hebben gegromd van woede. De Westeuropese pers heeft in de afge lopen dagen ongenadige kritiek gele verd op het wangedrag van hen, die van deze 48ste uitvoering van de Tour de France een sportieve aangelegenheid hadden moeten maken. Desondanks was het Pare des Princes tot de laatste plaats bezet. Desondanks is er niet met rotte tomaten of meer van dergelijke attributen, waarmee men zijn gram schap wel eens wil uiten, gegooid. Voor Anquetil, voor Darrigade hq heeft zaterdag zijn groene trui toch nog her overd met een etappe-overwinning na een magnifieke eindsprint in Tours vóór Carlesi, Gaul, Massignan, Manza- neque, kortom vóór alle lieden, die heb ben gefaald in sportiviteit. Wat daarvan te denken? Op het eerste gezicht zou men geneigd zijn te zeggen: het publiek wil kennelijk bedrogen worden. Het schijnt er zelfs gelukkig mee te zijn. Kan men lieden, die leven bij de gratie van dat publiek het dan kwalijk ne men, dat zij domweg waar voor hun geld kiezen? Onzerzijds volgt dan een heftig protest. Wij weigeren te geloven, dat een Tour de France geen sportieve aangelegenheid zou kunnen zijn. Laten de heren, die van deze Tour de France een trieste vertoning hebben gemaakt, bedenken dat kwalijke praktijken beslist niet ongestraft zullen blijven. Zij bena delen uiteindelijk zichzelf, ook al strij ken zij wellicht op dit ogenblik vette premies op. Misschien is op de laatste dag van de thans afgesloten Tour de France reeds de kentering ten goede voorzich tig ingezet. Er was tijdens de tocht naar Parijs reeds één man, die ook bij de „clan" behoorde en die toch vond, dat hem onrecht was aangedaan. Carlesi. de Italiaan, had óók geen aanval op de leiderstrui ingezet, tot Het Ogenblik daar was. Hq meende er het recht op de tweede plaats in het algemeen klas sement mee verworven te hebben. Hij verspeelde die plaats echter vrijdag avond aan Gaul, toen Anquetil de Luxemburger in de tijdrit een handje had geholpen. Vanaf dat ogenblik zinde Carlesi op wraak. Eerst hoopte hij zaterdag zijn slag te slaan in de eindsprint, die het voltallige peloton maakte te Tours. Car lesi werd echter derde en verspeelde op die manier de bonificatie van dertig seconden, die hem weer royaal boven Charly Gaul zou hebben gebracht. In de laatste minuten van de Tour sloeg hij echter zijn slag. Eén kilometer voor de finish sprong hij weg, pakte juist voldoende voorsprong om het Pare des Princes zes seconden eerder dan het peloton binnen te komen, zette zijn ach terstand van vier seconden om in een winst van twee seconden en sleurde Gaul van de tweede plaats in het a1 meen klassement. De vraag, die momenteel velen b zighoudt, is natuurlijk of de Tour c France en op de duur niet de gehel professionele wielrennerij ten dode i opgeschreven, nu praktijken als die, wel ke wij in de afgelopen dagen hebbe beleefd, mogelijk bleken te zijn. Wi vrezen, eerlijk gezegd, het ergste, al er niet snel iéts verandert. Dat „iets is de greep, die de industrie heeft gr daan naar de wielersport. Talloze maa schappijen hebben in de professione wielrennerij een unieke gelegenheid gc zein om de massa te beïnvloeden. Z bedienen zich voor hun propaganda va erkende en vermeende Grote Manne en zq bieden hen vorstelijke salarisser Op hun beurt nu menen de al of nir terecht tot Grote Mannen geproclamee: der lieden hun gang te kunnen gaan. nc meer geld te kunnen opstrijken. Slecht: als de massa zich van dit gedoe za afwenden, bestaat dé kans, dat de Tou' de France en andere wielerevenemen ten weer waardige, sportieve gebeurte nissen mogen worden genoemd. Tot slot nog iets over de Nederlan der. Zq hebben, dat hebben wij al meer malen betoogd, bitter teleurgesteld. De geest van de vroegere, nog steeds niet uit het geheugen ook van de buiten landers niet verdwenen „vrijbuiters" is bepaald niet over hen vaardig gewor den. Slechts vier van de twaalf, die in Rouen zqn gestart, hebben Parijs ge haald. Die vier verdienen enige hulde voor hun doorzettingsvermogen, maar voor het overige kwamen zij, Kersten wellicht uitgezonderd, niet tot daden, die respect kunnen afdwingen. Dat is jam mer. Nog spijtiger is, dat wq ons met enige huivering afvragen of daar spoe dig verandering in zal komen. RUUD VAN DEN HENDE De drie beste Tour-rijders op het ere-podium: Carlesi, Anquetil en Gaul reiken elkaar de hand. BUCHLY .met vier man in Parijs. vier Nederlanders, die in het Pare des Princes een ere- ronae mochten rijden na afloop van de laatste etappe in de Tour de France Van links naar rechts: W estdorp, Van der Steen, Damen en Kersten. PARIJS, 17 juli In de voorlaatste etappe van de Ronde van de Toekomst heeft de Nederlandse ploeg, maar voor al ook Jan Janssen, eindelijk loon naar werk gekregen. Na een prachtig gere den rit legde Janssen in Tours beslag op de zo fel begeerde eerste plaats, daarmee zqn derde serieuze poging om een ritzege in de wacht te slepen met succes bekronend. Ook in de laatste etappe van Blois naar Parijs een rit over 191 km., leverden de Nederlandse renners uitstekende prestaties. Nu was Miel Verstraete met een vijfde plaats de beste, Janssen werd achtste. In het eindklassement van de Ronde van de Toekomst heeft Janssen door deze re sultaten besla weten te leggen op een eervolle negende plaats. De Italiaan De Rosso bereikte het Pare des Princes als de triomfator van deze eerste ronde van Frankrqk voor amateurs en onaf- hankelijken. De Spanjaard Gabica, die na de voorlaatste rit slechts 38 secon- iiiiiiiilllllllllillillllllimmillllllllllililiiiliiiilllilllllllllllllllliiilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllilil 1. Darrigade (Fr.) 8.35.59 (met bon. 8.34.59); 2. Viot (Parijs N.-O.) z.t. (met bon. 8.35.29); 3 Carlesi (It) z.t.; 4. Gain- che (W.-Z.-W.) z.t.; 5. Ignolin (W.-Z.-W.) z.t.; 6. Van Aerde (B.) z.t.; 7. Pellegrini (It.) z.t.; 8. Aerenhouts (B.) z.t.; 9. Iturat (Sp.) z.t.; 10. Damen (Ned.) z.t.; 11. Zamboni (It.) 8.35.59; 12. Kersten (Ned.) z.t.; 40. Westdorp 8.35.59; 66. Van der Steen 8.36.53. 1. Frankrijk 25.46.57; 2. Parijs Noord Oost 25.47.27; 3. Ex aequo Italië, West- Zuid-West, België, Spanje, Zwitserland/ Luxemburg, Centraal Zuid en Neder land (Damen, Kersten, Westdorp) allen 25.47.57. De premie voor de strijdlustigste ren ner werd toegekend aan de regionaal Ignolin. Er werd geen prijs toegekend voor de ongelukkigste coureur. 1. Cazala (Fr.) 6.31.17 (met bonificatie 6.30.17); 2. Anquetil (Fr.) 6.31.17 (met bonificatie 6.30.47); 3. Hoevenaers (B.) 6.31.17; 4. Plankaert (B.); 5. Massignan (It.); 6. Pauwels (B.); 7. Queheille (W.-Z.-W.), allen in dezelfde tijd als de winnaar: 6.31.17; 8. Gainche (W.-Z.- W.) 6.33.01; 9. Darrigade (Fr.) z.t.; 10 Kersten (Nederland) 6.32.57. Voor Da men en Westdorp werd eveneens een tijd van 6.32.57 opgenomen. 65. Van der Steen (Nederland) 6.37.04. 1. België (Hoevenaers, Planckaert, Pauwels) 19.33.51; 2. Frankrijk (Cazala, Anquetil, Darrigade) 19.34.05: 3. Italië 19.37.13; 4. West Zuid West 19.37.19; 5. Nederland (Kersten, Damen, Westdorp) 19.38.59; 6. Ex aequo: Parijs Noord Oost- Groot Brittannië, Spanje, Zwintserland/ Luxemburg en Centraal Zuid elk 19.39.03. 1. Anquetil (Fr.) 122.01.33; 2. Carlesi (It.) op 12.14; 3. Gaul (Zw.-Lux.) op 12.16; 4. Massignan Ut.) op 15.50; 5. Jun- kermann (Duitsl.) op 16.09; 6. Manzane- que (Sp.) op 16 27; 7. Perez-Frances (Sp.) op 20.41; 8. Dotto (Centraal-Zuid) op 21.44; 9. Pauwels (B.) op 26.57; 10. Adnaenssens (B.) op 28.05; 11. Hoeve naers (E.) op 28.27; 12. Ruegg (Zw.- Lux.) op 32.14; 13. Van Aerde (B.) op 40.34; 14. Gainche (W.-Z.-W.) op 41.26; 15. Planckaert (B.) op 41.53; 16. Zamboni (It.) op 43.26; 17. Aerenhouts (B.) op 45.52; 18. Anglade (Fr.) op 51.41; 19. Mastrotto (Fr.) op 53.19; 20. Foucher (W.-Z.-W.) op 57.08; 52. Damen (Neder land) 124.04.45, 2.03.12; 58. Kersten (Ne derland) 124.21.45, op 2.20.12: 64. Van der Steen (Nederland) 124.33.08, op 2.31.35; 66. Westdorp (Nederland) 124.53.12, op 2.51.39. 1. Darrigade (Fr.) 174 pnt.; 2. Gainche (W.-Z.-W.) 169 pnt.; 3. Carlesi (Italië) 148 pnt.; 4. Anquetil (Fr.) 146 pnt.; 5. Aerenhouts (B.) 118 pnt.; 6. Pauwels (B.) 95 pnt.; 7. Van Aerde (B.) 94 pnt.; 8. Massignan (It.) 92 pnt.; 9. Junker- mann (Did.) 82 pnt.; 10. Planckaert (B.) 74 pnt.; 17 ex aequo: Claes (België), Thomin (W.-Z.-W.) en Kersten (Neder land) allen 51 pnt. 1. Frankrijk 10 pnt.; 2. België 5 pnt.; 3. Italië 3 pnt.; 4. West Zuid West 3 pnt.: 5. Centraal Zuid 1 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner van de laatste etappe ging naar Marcel Queheille (W.-Z.-W.). De West Zuid West ploeg ontving de prijs voor de meest strijdlustige equipe. De gemid delde snelheid van de 21ste etappe was 38.718 km/uur. Het gemiddelde van Jac ques Anquetil bedroeg 36,022 km per uur. De prijs voor de meest ongelukkige renner van de laatste etappe was voor de Fransman Jean Forestier. Tot de grootste pechvogel van de gehele tour werd uitgeroepen de Italiaan Battistini. die door een botsing met een wagen van een official in de etappe naar Antibes de strijd moest staken. den op De Rosso achterstond, heeft nog wel een poging gedaan om deze te ont tronen maar met vereende krachten wisten de Italianen dit te voorkomen. De dertiende etappe werd met een zeer hoog gemiddelde gereden. Dit tem po werd al direct na de start door de Italianen opgelegd, die geen enkele ont snapping an de kopstukken wilden ris keren. Pas na honderd kilometer viel de eerste ontsnapping te noteren. Het waren de Fransman Beaufrère, de Pool Gazda en de Luxemburger Jacobs die met succes wegsprongen uit het pelo ton. Zij werden weldra door vier andere renners gevolgd en nog wat later door vijf renners waaronder Janssen. Het aldus gevormde twaalftal aan de kop vergrootte langzaam maar zeker de voor sprong op het peloton, dat niet meer in staat was om de vluchters nog te ach terhalen. Twee kilometer voor de sintelbaan van Tours sprong de Belg Christiaens uit de kopgroep weg. Jan Janssen die al een paar maal een zege verspeelde door te vroeg aan de eindsprint te be ginnen, had aJ zqn zU'hcheersing nodig om niet dadelijk mee te gaan. Hij hield zich echter in en bleef het Belgische doelwit binnen „schootsafstand" volgen. Met zeker 45 meter voorsprong reed Christiaens het eerst de baan op. Het verschil werd echter steeds kleiner en met nog een halve ronde te rqden, aan de overkant van de eindstreep, zette de Nederlander zo verschrikkelijk aan dat de anderen stil ieken te staan. Janssen vloog over de Belg heen en won met duidelijke voorsprong. De andere vier Nederlanders kwamen binnen in het pe loton, met De Rosso, op bqna vier mi nuten. Wie bad gedacht, dat de renners het in de laatste etappe kalm aan zouden doen, kwam bedrogen uit. Opnieuw laai de de strijdlust bq de amateurs hoog op. Het gemiddelde waarmee werd ge reden, 43,5 km uur, was het hoogste dat in de Ronde van de Toekomst werd bereikt. De beslissing viel, nadat door het hoge tempo het peloton in stukken uiteen was gevallen, in de laatste vijf tig kilometer. Eerst probeerden weer Beaufrère en Genet vergeefs weg te komen, maar een volgende aanval was raak. De Belgen gaven 20 kilometer voor Parijs het sein daavoor. Nqs en Henc- kaerts demarreerden en werden gevolgd door de Brit Holmes, de Marokkaan El Farouki, de Nederlander Verstraete en de Zweed Petterson. Dit zestal verover de snel een voorsprong die in het Pare des Princes was opgelopen tot 1,5 mi nuut. Daar won Henckaerts de sprint voor Holmes, Nqs en Petterson. Ver straete die in de slotfase iets achterop was geraakt eindigde als vijfde. In het peloton van 39 renners, dat na de Ma rokkaan El Farouki binnenkwam, ver overde Janssen de tweede plaats achter de Brit Dalton. Dertiende etappe: 1. Janssen (Ned.) met bon. 4.54.41; 2. Christiaens (B) met bon. 4.55.04; 3. Steyaert (B.) 4.55.41; 4. Swiatek (Pol.) 5. Beaufrère (Fr.), 6. Holmes (GB), 7. Bangsborg (Zw.). 8. Gazda (Pol.). 9 Lavacic (Joegoslav), 10 Jacobs (Lux.), 11. v, d5Huynslager (B.). allen in 4.55.41, 18. Snijder, 21. Knoops. 35. Groeneweg, 41 Verstraete. allen in 4.59.29 Veertiende en laatste etappe: 1. Hen ckaerts (B.) met bon. 4.22.02; 2. Hol mes (Groot-Brittannië) met bon. 4.22.32. 8. Nijs (B.) 4.23.02 4 Petterson (Sc.) z.t.. 5 Verstraete (Ned 4.23.10, 6. El Farou ki) (Mark.) 4.24.12, 7. Dalton (G.B.) 4.24.38. 8. Janssen (Ned.) z.t., 9. Fan- tinato (It.) z.t., 10. Bangsborg (Den.), 11. Genet (Fr.). 12. Paradowski (Pol.), 13. Snijder (Ned.), 19. Groeneweg (Ned.), 26. Knoops (Ned.). Eindklassement: 1. De Rosso (It.) 59.58.23; 2. Gabica (Sp.) op 38 sec.; 3. Van d'Huynslager (B.) op 10.04; 4. Kun de (Did.) op 11.03; Levacic (Jiegosl.) cp 11.57; 6 Cauvet (Fr.) op 13.46; 7. Cruz (Sp.) op 31.51; 8. Jaisli (Zw.) op 15.03; 9. Janssen (Ned.) op 15.50: 10. Cardodo (Port.) op 16.10; 11. Gawliczek (Pol.) op 16.16: 12. Genet (Fr.) op 16.28; 13. Zancanaro (It.) op 16.51; 14. Nijs (B.) op 19.54; 15 Desmeth (B.) op 21.26; 16. Ceppi (It.) op 23.34; 26. Knoops (Ned.) op 40.29: 36. Snijder (Ned.) op 1.07.01, 39. Verstraete (Ned.) op 1.08.23; 40. Groeneweg (Ned.) op 1.08.38. Ploegenklassement: 1. Spanje, 5 pun ten; 2. Italië. 3 punten; 3/4 Nederland en België, beide 2 punten; 5/6. Frank rijk en Polen, ieder 1 punt. LINZ, 17 juli - In het Oostenrijkse plaatsje Linz hebben tijdens de afgelo pen week leden van de Nederlandse ka tholieke sportbond de strijd aangebonden met sportlui van de katholieke sportbon den uit Spanje, Frankrijk, België en Oos tenrijk. De Nederlanders hebben het er niet slecht afgebracht. Vooral de zwemmers en zwemsters hebben tal van prijzen in de wacht ge sleept. Een mooie prestatie leverde de 16-jarige Rob Godfroy, die in 1.01.1 als derde aantikte op de 100 meter vrije slag, dezelfde tijd als die van de win naar. Ook op de 100 met :r vrije slag da mes viel een Nederlandse in de prijzen. Van Sibillen werd tweede. De 100 meter vlinderslag dames leverde een compleet Nederlands succes op. Lillian Servais en Dot van Schijndel legden beslag op de eerste en tweede plaats. Bij het turnen bereikte de NKGB- damesploeg een derde plaats achter Oos tenrijk en Frankrijk. Vooral het turnen van Ria Zegwaard van FIT uit Amstel veen trok de aandacht. Ook bij het tafel tennis waren het de dames die de beste prestatie leverden. Zii wonnen met 32 van Oostenrijk en met 31 van Frank rijk. Van SDanje werd echter met 13 verloren. De herenploee verloor twee maal. De Nederlandse voetbalploeg begon het voetbaltoernooi slecht door met 6—3 van Duitsland te verliezen. Vrijdag tegen Frankrijk ging het beter. Met 2—0 werd de zege behaald door doelpunten van Vesters cn Mares. Het team van de N.K.S. werd zelfs winnaar van het sportfeest door een ze ge met 1-0 op Oostenrijk. Bij de tafel tenniswedstrijden tenslotte bereike het Nederlandse dames-dubbel Marissen en Wijnants de eerste plaats. WESTBURY, 17 juli De zevenjarige Amerikaanse ruin „Su Mac Lad" heeft zaterdag op de Rooseveltbaan, na felle strijd de internationale Roosvelt-drave- rij om het wereldkampioenschap voor dravers gewonnen voor de Franse mer rie „Kracovie de Europese dravers kampioen. Het Amerikaanse paard „Tie Silk" eindigde als derde en het befaamde Ita liaanse paard „Tornese" als vierde. Vijf de werd „Merrie Duke" en als zesde en laatste ging de Franse draafster „La Charmeuse" over de eindstreep. Het is de eerste maal. dat een Ameri kaans paard deze draverij, begiftigd met een eerste prijs van 25 000 dollars, won. Vorig jaar behaalde het Nederlandse paard „Hairos H" de kroon en in 1959 was het het Franse paard „Jamin", dat zegevierde. De race ging over 114 mijl. Ruim 28.000 toeschouwers woonden de iace bij, ongeveer de helft minder dan bij de draverij van verleden jaar. toen een record aantal toeschouwers van bij na 55.000, het Nederlandse paard „Hai ros II" zagen winnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 9