VREEMDE TOESTAND IN ZWEMVIJVERS In Heemstede wacht men op goed nieuws uit Den Haag r Plannen nieuw zwembad thans bestekklaar TWEEDE PAROCHIEKERK IN ZANDVOORT voor Veel werk nieuwe voor school J. DIX bereikt leeftijd van de „zeer sterken" Bij echtpaar De Boer: alles wat er blinkt goud VAKANTIESPELEN m Teleurstellende markt N HET DIEPE BAD EM MEN In verlengde van Linnaeusstraat AGENDA f HOF VAN EDEN AL LANG GEEN PARADIJS MEER De beurs vandaag: Voorlopig een noodkerk DWR 1 verliest met 2-6 van De Zijd m Éi DINSDAG 18 JULI 1961 1 HEEMSTEDE, 18 juli Wanneer men op een zomerse dag een bezoek brengt aan de Heemsteedse zwemvijvers, doet het vreemd aan, dat het ene bad door honderden zwemlustigen wordt bevolkt, terwijl de andere bassins een doodse en verlaten indruk maken. De buitenstaander die niet met de Heemsteedse toestanden op de hoog e is zal er niets van begrijpen. Waarom aan de ene kant van de zweminrichting een gekrioel en gespartel van jewelste, terwijl men aan de overzijde geen sterveling rond het lokkende water ontwaart? De Heemstedenaren weten wel beter. Het aan de zuidzijde gelegen bad is „verboden grond". Bij een duik in het diepe bassin is men er zijn leven niet zeker. Vandaar het levensgrote bord naast de duik- plank: „STRENG VERBODEN IN HET DIEPE BAD TE ZWEM MEN". Bij grote drukte op de woensdag- en zaterdagmiddagen en ook in de komende vakantietijd, zullen de deuren van het „verboden" bad worden ontsloten. Kinderen tot de leeftijd van tien jaar kunnen zich dan vermaken in de ondiepe bassins. Ook de scholen kunnen in „de meter" terecht, omdat het zo noodzakelijke schoolzwemmen anders teveel zou hebben te lijden. Verwijt Hof van Eden In de Vleeshal Expositie-concerten alleen door solisten Nieuwe vijvers Beurs van New York 4' V. 'A Ulih Linnaeusstraat Noodkerk ïaSltiS: jaar tol/K W aterpolocompetitie Haarlem e.o. FAGlINA 3 n IIKIIIIIIIIIMIIIIllllllllllllllllllllllll AMSTERDAM, 18 juli. De reactie welke gisteren in Wallstreet heeft plaats gevonden, heeft een domper gezet op de koersontwikkeling in Amsterdam. Trouwens, ook de Duitse beurzen wa ren lager. Londen meldde echter een goed prijshoudende stemming. In de avondhandel van gisteren zijn de koer sen van de internationale fondsen op de teleurstellende ontwikkeling van de Amerikaanse markt reeds achteruit ge lopen en vanmorgen vond nog enige verdere reacte plaats. De openings- prijzen op de officiële markt lagen nog een kleinigheid onder de slotkoersen van vanmorgen. Het aanbod was welis waar niet groot, maar kopers waren zeer terughoudend in verband met de onzekerheid op politiek gebied. Philips bleef ongeveer 25 pnt. onder het vorig slot. waardoor de avance van gisteren geheel Verloren is gegaan. De andere soorten kwamen nog onder de slotprij- zen van vrijdag. Unilever moest bijna 19 pnt. prijsgeven, terwijl Hoogovens 14 pnt. daalden en AKU 7 pnt. Kon. Petroleum kwam 60 cent lager op een koers van f 115.-, waarmede de note ring in Amsterdam zich aanpaste bij het lagere koerspeil van Wallstreet. Van de cultures kon Amsterdam Rubber een rmntie van het gisteren geleden ver lies inhalen. Scheepvaartaandelen la- een gedrukt met verliezen van in door sneed pnt. Ook staatsfondsen waren lager. Vorig opening Slot ie/7 De Heemsteedse zwemvijvers oefenen vooral op het jeugdige publiek een bijzondere aantrekkingskracht uit. Er zullen in Heemstede maar heel weinig kinderen te vinden zijn, die de zwem kunst niet in de „vijvers" hebben ge leerd. bleven de plannen onaangeroerd liggen, totdat in 1958 werd besloten het plan weer in behandeling te nemen. Na be moeiingen van verschillende instanties werd het gewijzigde schetsontwerp in mei 1960 door de desbetreffende raads commissie aanvaard, waarna eindelijk aan de architect de opdracht kon wor den verstrekt om het bestek klaar te maken. In februari van dit jaar, bijna vijf maanden later dan was afgespro ken, was de architect Wesselo met de uitwerking van de plannen gereed. De raacl heeft het gemeentebestuur van Heemstede verweten dat men de plannen voor de bouw van de nieuwe zwemvijvers veel te lang heeft laten ligr gen. Ten tijde van de bestedingsbeper king zo werd in de raad naar voren gebracht had men het plan volledig moeten voorbereiden, zodat het bij het aanbreken van betere tijden, onmiddel lijk aanbesteed had kunnen worden. Op het ogenblik lijkt in de plannen voor het nieuwe zwembad schot te gaan komen. Enig optimisme is gerechtvaar digd. B. en W. van Heemstede hebben een onderhoud aangevraagd bij het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid om de zaak te bespreken. Wan neer Den Haag op korte termijn een beslissing zou nemen, zjjn de laatste ob stakels vrijwel geslecht. Wellicht het vol gend jaar reeds zou Heemstede dan zijn nieuwe zwemvijvers kunnen hebben. Mocht Den Haag evenwel anders be schikken, dan zal er met het 40 jaar oude Heemsteedse zwembad iets moeten gaan gebeuren. Een algehele restau ratie wordt in dat geval een dringende vereiste. De beide baden zullen van nieuwe damwanden moeten worden voorzien, hetgeen een karwei wordt van ettelijke tienduizenden guldens. In Heem- Stede hoopt men echter van harte dat de Haagse beslissing in gunstige zin zal uitvallen, waardoor nieuwe uitga ven voor het toch ten dode opgeschre ven zwembad kunnen worden vermeden. Wanneer het nieuwe zwembad er eenmaal zal zijn, zullen velen de oude „vijvers" toch niet zonder een ge voel van weemoed verlaten. Eens waande men zich er als in de „Hof van Eeden". Ten 'tjde van de bad meesters Westerhoven en Van der Groen vormde het bad een uiterst idyllisch plekje. De boorden van de bassins waren omzoomd met fraaie bloemen en met op de achtergrond het struweel en het hoog oprijzende ge boomte, vertoefde men er in een stukje prachtig natuurschoon. Nadien is er wel het een en ander veranderd. De bloembeplanting ver dween en maakte plaats voor tegels, waarop de zonnebaders zich neer kon den vleien. Maar het gezellige en knus se karakter van de zwemvijvers bleef altijd bewaard, waardoor zij in de herin nering van de huidige generatie zullen blijven voortleven als een plaats, waar het prettig was te zwemmen. HAARLEM, 18 juli In tegenstelling tot wat eerder bericht werd zullen de tentoonstellingsconcerten in de Vleeshal alleen door solisten gegeven worden en niet met medewerking van het N.C.R.V. Vocaal Ensemble. Het eerstvolgende tentoonstellingsconcert is donderdag. Gustav Leonhardt zal enige van de ten toongestelde oude instrumenten bespe len. In het diepe bassin van bad I kunnen de Heemsteedse zwemliefhebbers dit jaar niet meer terecht. Het bassin is in staat van ernstig verval geraakt, waar door de toestand er levensgevaarlijk is. 4% Ned. 1960 1 4% Ned. 1959 4% Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. AJC.U. ld. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert, Dell Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez. Unilever WUton-Fyennoord Billiton 2e Dordtsche Petr. ld. st. (f 50 n.k.) Kon. Petroleum 50 ld. stocks Holl. Amerika Lijn Java Ch. PJL. KX11. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K.PJM. Ned. Stoomv. Ml], v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Interunle Robeco Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '56 2% Amsterdam '56 2Amsterdam '56 -i 214 A'dam '56 UI 2% Amsterdam '59 2% R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. 102H 101% 101% 110% 317 107% 125 393 194 310 730 140.10 802% 682 371 944 500% 575% 101& 101A 95% 108% 385% 745% 270 471 548 273 115.50 12.53 154 77 184% 146% 185 157% 327 146 155 213.50 241.50 142 85 667'8 86% 98 99% 125% 965% 727% 115 153 182% 155% 152% Over de Heemsteedse zwemvijvers is de laatste maanden in de raadsver gaderingen veel te doen geweest. Toen begin april van dit jaar ontdekt werd, dat het diepe bassin van bad I zich in een uiterst gevaarlijke toestand bevond, kreeg men de zekerheid dat de grote vijver niet meer zou kunnen worden ge bruikt. De damwanden rond het bassin toonden tekenen van ernstig verval. Bij instorting zou het gevaar kunnen bestaan dat een zwemmer in de gapen de opening verdween met alle ernstige gevolgen vandien. Repareren bleek de ze zomer niet meer mogelijk te zijn, omdat dan ook het instructiebad moest worden gesloten. In de raad werden vele hartige woorden over de zwemvijvers gezegd. Men wees er op, dat reeds lange tijd over het bad werd geklaagd en dat de gemeentelijke instanties het vorig jaar al bekend waren met het feit, dat de toestand van het omstreden bad slecht was. Waarom dan geen einde gemaakt aan deze onhoudbare situatie in de Heem steedse zwemvijvers, zo zal men zich afvragen. Het antwoord hierop houdt on middellijk verband met de reeds ja ren bestaande plannen voor de bouw van een nieuw zwembad. Deze plannen zijn al meer dan dertien jaar oud. Destijds werd een speciale raadscom missie in het leven geroepen om het plan in studie te nerrven. Men achtte de verhuizing van de zwemvijvers noodza kelijk vanwege de uitbreiding van de aangrenzende begraafplaats, die op slechts 25 meter afstand van het bad is gelegen. Het lawaai uit het zwembad werd terecht gezien als een bezwaar ten opzichte van de piëteit, die voor de be zoekers van de begraafplaats in acht dient te worden genomen. Onder leiding van wethouder Dissel koen werd een groots plan voor de bouw van nieuwe zwemvijvers op stapel ge zet. Als terrein koos men uit het stuk grond naast de Heemsteedse Sportpar- ^vaar io afwachting van de komst jZw, net zwembad alvast tot een om- sonuttende boombeplanting werd over- oorspronkelijke plan werd iolnkt TfrP°ts en te duur van opzet L architectenbureau Wesselo kreeg dan ook de opdracht het bouw plan te vereenvoudigen. In de daarop volgende jaren is het met de uitwerking van de plannen niet crescendo gegaan. In december 1956 begonnen de moeilijk heden, toen de gemeente geen geld meer kon lenen, zodat zelfs een burgerlening moest worden uitgeschreven. Twee jaar Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors. Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater U.S. Steel 14/7 55% 40% 441,4 62% 45% 85% 21 %b 28% 58% 58% 32% 40% 24 51% 43% 24% 81% 17/7 54% 40 43% 62% 44% 85% 22 28% 56% 58 32 40% 24 52% 51% 23% 80 Stemming: gemakkelijk ZANDVOORT, 18 juli Het steeds toenemende toeristische bezoek aan Zandvoort plaatst het kerkbestuur van de Sint Agatha-parochie voor grote zor gen. In de zomermaanden vooral in de periode van half juli tot eind augus tus is het aantal katholieke badgas ten zo groot, dat ondanks een maxima le opvoering van het aantal kerkdiens ten op zondag, het herhaaldelijk voor komt dat kerkgangers vergeefs naar de kerk komen, omdat ze er eenvoudigweg niet meer in kunnen. Van „mishoren met goede manieren", zoals dat vroeger in de catechismus werd onderwezen, is dan ook voor de gelukkigen die tot in de .overvolle bank konden doordringen, nauwelijks sprake. De kerk is 's zondags van half zeven 's morgens tot het middaguur in ge bruik; 's avonds wordt nog een avond mis opgedragen. Om aan de situatie enigzins het hoofd te kunnen bieden, wordt op de „spitstijden" 's morgens een parallel-mis gelezen in het parochie huis. Maar in die richting is geen op lossing te verkrijgen. De bisschoppelijke situeringscommis- sie houdt zich al geruime tijd bezig met het Zandvoortse kerk-probleem. In over eenstemming met het kerkbestuur is men tot de conclusie gekomen, dat in Zand voort een tweede parochie-kerk moet worden gesticht en wel in het noorde lijk deel der gemeente, boven de spoor lijn. De toenemende omvang en betekenis van de woonwijk Zand voort-Noord recht vaardigt de bouw van een kerk in die omgeving. Mondeling overleg met burgemeester en wethouders van Zandvoort heeft tot principiële overeenstemming geleid om trent de voor kerkbouw te bestemmen plaats: het verlengde van de Linnaeus straat. Als het gehele uitbreidingsplan verwezenlijkt is, zal de kerk ongeveer in het midden van de bebouwing liggen. Bovendien is de situering ten opzichte van het wegenplan daar gunstig. De ar chitect van Ifet kerkbestuur, dr. ir. Th. Nix, pleegt nu overleg me' de stede bouwkundigen der gemeente omtrent de juiste situering. Ondanks alle medewer king van de gemeente zal het nog wel een aantal jaren duren voor de kerk bouw een feit zal zijn. Men denkt slechts aan de financiering en de toewijzing van bouwvolume. Een directe oplossing der moeilijkheden is daarvan dus niet te verwachten. Vanwege het Bisdom worden nu maat regelen voorbereid om op korte termijn (althans voor het seizoen 1962) te ko men tot stichting van een aantrekke lijke noodkerk in „Noord". Met de ge meente wordt momenteel overleg ge pleegd omtrent de grond welke daarvoor zal kunnen worden gehuurd. Het ligt in de bedoeling de noodkerk te doen bou wen in de omgeving van het voor de nieuwe kerk beschikbaar komende ter rein. De pas benoemde directeur van de katholieke detailhandelsschool „Fran cesco Bemardone", de heer W. J. J. van Westerhoven zit tot over zijn oren in het werk. Voor hem zal er dit jaar geen tijd overblijven om op va kantie te gaan. „Ik ben daar niet rouwig om, want ik heb thans een ideaal bereikt, waarnaar ik jaren heb gestreefd." Het handels- en mid- denstandsonderwijs heeft in de heer Van Westerhoven altijd een actief medestander gevonden. Jarenlang was hij in Den Haag,_waar hij laatste lijk als onderwijzer aan de Mulo- school „Sint Liduina" verbonden was, leraar van de Middenstands- avondschool. Verder is hij de auteur van enkele leerboeken voor dit soort van onderwijs. De Haarlemse school moet in sep tember beginnen. Er is op het ogen blik nog alleen maar ,een schoolge bouw, namelijk dat van de Canisius- school aan de Linschotenstraat. De inventaris en het meubilair zijn reeds besteld, maar het zal er om spannen of dat op tijd door de fabrikant wordt afgeleverd. Dat is de eerste zorg van de heer Van Westerhoven. Verder heeft hij zijn zorg om de aan stelling van leerkrachten. Voor het eerste leerjaar hebben zich reeds meer dan zeventig leerlin gen aangemeld. Volgende week maandag en dinsdag moeten zij toe latingsexamen doen. Ook daarmee heeft de heer Van Westerhoven het bijzonder druk. Toch heeft hij nog tijd kunnen vinden om zich te oriën teren bij enkele andere katholieke detailhandelsscholen in den lande. „Eerstens om van de daar opgedane ervaring te-profiteren en verder om te voorkomen, dat wij in Haarlem in de fouten vervallen, welke zij ge- maakt hebben." Donderdag bereikt de heer J. F. Ch. digmg ten deel gevallen br gelegen- Dix te Heemstede de leeftijd der „zeer Zijn voorbereidingen voor een vlot sterken". De heer Dix is in het bloem, begin van de school treft de heer Van bollenvak een zo bekende figuur dat tuur. Op de feestdag bood het vak hem Westerhoven op het middenstandsbu- UllllllllllllllllllllllllllllllltlllllHllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllMIIIIIIIIMIIIIIlllllllllllllllllllllllllllll Donderdag bereikt de heer J. F. Ch. diging ten deel gevallen bij gelegen- Dix te Heemstede de leeftijd der „zeer heid van zijn vijftigjarig jubileum als lid van de Commissie van Nomencla- reau aan de Kruisstraat, waar hij een kamer tot voorlopig kantoor heeft ingericht. Hij zit dicht in de buurt van de directeur van het bu- deze mijlpaal een welkome gelegen- een geschenk aan in de vorm van een heid biedt hem vandaag „voor het cheque voor het maken van een grote voetlicht" te halen. buitenlandse reis. Op 6 juni ging de De nu bijna 80-jarige heer Dix, die heer Dix scheep voor een reis naar In Maartensdijk werd geboren, heeft Amerika en Canada, waarvan hij zon- zich voor de Koninklijke Vereniging dag per vliegtuig is teruggekeerd. reau, de heer G. Straathof, die van voor ruoemuuneu cunuur mjzonueic verdiensten verworven en zijn acüvi- vele zaken met betrekking tot de nieuwe school uitstekend op de hoog te is. voor Bloembollen cultuur bijzondere Uiteraard boordevol met indrukken over de Nieuwe Wereld, waar hij tal teiten voor deze organisatie zijn veel- van kennissen en relaties uit het omvattend geweest. In april van dit bloembollenvak, alsmede enige fa- jaar is de heer Dix een grootse hul- milieleden heeft bezocht. De heer Dix maakte deze reis alleen. Een bewijs iiiiiiiiiimiiiiHiiiiMiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiHiiiiiiiiimmiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiinii dat jjy n0g een zeer vitaal man is. In het begin van deze eeuw deed hij als bedrijfsleider bij de firma Krelage in Haarlem zijn intrede in het bloembollenvak. Later werd hij redacteur van het Weekblad voor Bloembollencultuur en van het vak blad „Floralia". Buiten zijn dagelijkse werkzaamheden om had de heer Dix intussen zijn diensten beschikbaar ge steld aan de Koninklijke Algemene Vereniging. In 1911 werd hij lid van de Commissie voor Nomenclatuur, een functie die hij tot aafl de dag van Het is niet alles goud wat er blinkt, kleine gezinnen. Totaal heb ik ze- zegt het spreekwoord, maar het te- venentwintig kleinkinderen." Me- gendeel lijken de heer en mevrouw vrouw De Boer vond haar grote ge- De Boer-Brakenhoff te bewijzen. Zij zin erg gezellig. Het liep op rolletjes, vandaag nog bekleedt. Tientallen ja- zijn 50 jaar getrouwd, lezen 50 jaar hoewel het wel een kwestie was van de Nieuwe Haarlemsche Courant, onder de duim houden. „Met het wonen 50 jaar in de Tugelastraat, eten was het nogal moeilijk, omdat zijn 50 jaar parochiaan van de kerk de woonkamer vrij klein was voor van St. Elizabeth en Barbara, waar een gezin van veertien personen. Eerst andere commissies. We noemen de sub-commissie voor bijgoed, voor gladiolen, voor begonia's, canna's en dahlia's, voor narcissen, voor de bol- iris en voor tulpen, in welke commis sies hij lange tijd de voorzittershamer hanteerde. In 1940 werd hij benoemd Haar echtgenoot is een enthousiast tot secretaris voor de ^.ommissie voor de Registratie van Tulpenamen, een functie die hij tot nu toe onafge- zij 50 jaar dezelfde plaatsen hebben, aten de groten, daarna de kleintjes," G. de Boer, schilder- en decoratie- vertelt mevrouw De Boer. werken staat er in keurige letters op de deur in de Tugelastraat 58. Een schilder in hart en nieren is de heer De Boer. Dat was hij niet alleen bij Beynes in Haarlem, waar hij jaren LTrtp'rtpur" Daf6 east nas^over" ?Js jaren bestuurslid en voorzitter van de werk.,, d,t hij ook thuis aan de f(de.iug Heemstede v„ de Komnkljj. tafel met zijn verfpalet. Ik mag het de heer De Boer gespeid. Vooral de graag doen, glundert de heer De Sp0rtverslagen hebben zijn aandacht. Knor o I mm .-in/iarnn hnhKo»* «nhi N.H.C.-lezer. Zijn vrouw zegt daar van: ,,'sMiddags om een uur of vier wordt hij onrustig en loopt steeds brokeriheeft.vervuld Ook was vele Boer, „al mijn kinderen hebben schil derstukken van mij aan de muur dementen \oüdt 7e"hë^'"f)e" Boer ke Algemene Vereniging. Door zijn zeer uitgebreide kennis van zaken heeft de heer Dix het bloembollenvak Alle nationale^ en internationale sport- bijzondere diensten bewezen en slechts zelden zal men iemand ontmoeten, die Boer zijn vak uitgeoefend, maar het schilderen als hobby doet hij nog steeds. „Ik heb ook veel schilderijen verkocht," vertelt de heer De Boer, hij van zijn leven nog niet gezien. tot in hoge ouderdom voor „het vak" Donderdag is het de grote dag voor op de bres te staan. Iedere maandag kan men de heer Dix nog ontmoe ten op de Beurs in het Krelagehuis. Voor het bloembollenbedrijf van zijn zoon, de heer J. Dix jr., stelt hij nog de heer De Boer, die zondag 79 wordt, en zijn 77-jarige echtgenote. „Ik wou, terwijl zijn vrouw instemmend knikt. dat al achter de rug was, ver- „Wij haalden altijd reprodukties in ^7 ztfnwe^ach bescWk- het Rijksmuseum," zegt ze. Voor zijn man lacht: „Ik heb er best zin in.' ba|r J J huwelijk heeft de heer De Boer, die De kmderen, die allen getrouwd zijn, Donderdagmiddag van drie tot vijf evenals zijn vrouw uit Heiloo komt, .j1 \fes! verz?rSen> maar de uur geeft heer Dix een receptie in WriliH -mlf V> rt/t+i XTT restaurant „Boekenrode te Heem stede, waar velen ongetwijfeld van drie jaar in Amsterdam gewerkt als bruid zelf heeft er jaren voor ge - rnnnrrl I 1 n4 1 r. a w I n„ meesterknecht. Vele uren van zijn spaard. „Dat wilde ik zo," zegt ze vrije tijd bracht hij in het museum eenvoudig, en direct daarop wat pla- de gelegenheid gebruik zullen ma- door. „U kunt mij geblinddoekt in gend: heb ,n0.0lt ,tegen miJn man ken om de tachtigjarige te compli- het Rijksmuseum zetten en ik zal U Sezegd, hoeveel ik had. Dan wordt menteren. hij zo royaal." Donderdag is er om tien uur een zeggen wat er hangt," zegt hij trots. Mevrouw De Boer, die voor haar huwelijk vanaf haar twaalfde jaar in gezongen H. Mis in hun „gouden" „betrekking" was, zegt hoofdschud- parochiekerk, 's Middags van half dend, maar niet zonder humor: „Mijn drie tot vier uur is er in restaurant AT AX-T AXI Advertentie kinderen hebben mij niet opgevolgd, ,,'t Bolwerk" een receptie, waarop Ik heb zes zoons en zes dochters, iedereen het echtpaar kan geluk- maar mijn kinderen hebben allen wensen met al het goud wat er blinkt. Mobilofoon 1.2.3.4.5. service dag en nacht HAARLEM, 18 juli In de wedstrijd DWR I - De Zijl I, tweede klasse heren, die in de zweminrichting aan de Kle verlaan werd gespeeld, hebben DWR hun beurt laten voorbijgaan en lieten zij zich geheel overspelen door hun gas ten, die met 6-2 wonnen. Mede doordat Dolfijn 1 met 4-3 van de Gouwe heeft gewonnen, zijn de DWR-papieren we derom sterk gedaald. Dolfijn en DWR delen nu de onderste plaats van de ranglijst. Met een goed opgezette aanval begon DWR de strijd, maar het schot was te zwak en trok het gehele Leidse team op het DWR doel af, waarin Leune de bal deponeerde en nadat De Zijl dat spelletje nogmaals had herhaald, viel voor de eerste maal het doek. Een ge wijzigd team hield de stand op 0-2 maar verzaakte enkele kansen te benutten zo dat de derde periode met Boy v.d. Bo- gaarde op de DWR-midvoorplaats in ging- Wederom trok De Zijl in z'n geheel naar voren en De Haas schoot in 0-3. Boy v.d. Bogaerde verkleinde de DWR achterstand, maar De Haas had een antwoord klaar en met een doorslag werd het 1-5. In de laatste etappe werd door Bood een voorzet van Boy v.d. Bo gaerde benut om er 2-5 van te maken en verder is DWR niet gekomen, daar Stokhuyzen het half dozen doelpunten voor De Zijl volmaakte en daarna het eindsignaal klonik. Woensdag 19 juli: Speeltuin Zaanen- oord: Diverse spelen op de speel tuin voor alle kinderen. Dinsdag 18 juli FILMS: CINEMA PALACE: Tarzan de geweldige 14 jr.; 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Drijfzand der begeerte. 14 jaar. (2e week). 2, 7 en 9.15 uur. Di. 8 uur. LIDO: Malle gevallen bij de marine »l 2, 7 en 9.15 uur. LUXORUit het leven van een zondige vrouw, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur Do. cyclus: Anny get your gun, a.l! REMBRANDT: Bandeloos (derde week) str. volw. 2 7 en 9.15 uur. ROXYRif-piraten, 14 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. STUDIO: De brave soldaat Schweyk. aX 2.15, 7 en 9.15 uur. FINERVA Di. en wo. 8.15 uur. De grote bedrieger. 14 jaar. MUZIEK Dinsdag 18 Juli Grote- of Sint Bavokerk. 20-21 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. DIVERSEN: Woensdag 19 juli Stadhuis Haarlem, 2 uur: Openbare Raads vergadering. Gemeentelijk Sportterrein. Hoofddorp, 1 uur: Nationaal Concours Hippique. VUURWERK Woensdagavond wordt vanwege de stichting „Touring Zandvoort" een vuurwerk afgestoken op het Zandvoortse strand. Aanvan - half tien of tien uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3