Zwitserse borduurindustrie komt laatste jaren weer op gang Sterke A-spelers in tennis toernooi „Brederode" „Playhouse" herschept „gay nineties" in „Brakke Grond' SOLEX !7,°_ Winst en verlies voor DWT in waterpolo-competitie SCHOIIS „De Bromkoning" Nog meer wandelaars naar de Vierdaagse Atphenaar BIJ DE BAKKER. HOLIDAYS Rijneke van der Linden favoriete bij de dames Zandvoort gaat huur verlengen Kampen: twee doden bij auto botsing Drie jaar geëist DWR-dames zijn HVGB te sterk HARDEBELT DONDERDAG 20 JULI 1961 PAGINA 13 Wanneer er één land in Europa is, waar de ver schillende ondernemingen van één bedrijfstak hecht georga niseerd zijn, zonder in enigerlei opzicht hun zelfstandigheid prijs te geven dan is het Zwitserland. Eerder schreven wij in deze ko lommen reeds over de Féderation Horloger, het overkoepelende or gaan voor de Zwitserse horloge industrie. Kort geleden maakten wij daar te lande kennis met de Baumwoll- und Stickerei Indu strie, de katoen- en borduurin- dustrie dus. In de Publizitatsstelle van deze industrietak is de ver zorging van de public relations en hoewel de naam dat niet aangeeft ook de sales promo tion voor alle takken van de ka toen- en borduurindustrie samen gebundeld. Het bureau is een or gaan van het verbond, waarin de vereniging van katoenspinnerijen -twijnerijen en -weverijen, die van de textielveredelingsbedrijven en die van garen-, weefsel- en bor duurselexporteurs samenwerken. Njord 59 maakt trip door Duitsland ZOMERVflfiRT 150-152 In Zandvoort Fietsenstalling van ulo-school moet uitgebreid worden Leerlingenuitvoering van Annie Bonarius Eindexamens Vier spelers verlaten „Zandvoortmeeuwen" Varkenshokken binnen circuit Huur wordt evenwel bijna verdubbeld Concert door Zwitsers en Haarlemmers in H.K.B.-geboifw Zandvoortv wil een miljoen lenen Burgerlijke Stand Heemstede Sleutelstad wint WDR-dames Bert Zoet de sterkste in Leimuiden Afrastering sportpark wordt vernieuwd Nauwlettend wordt toegezien of het getouw geen steek laat vallen. Het is de katoen- en borduur-indugtrie de laatste tientallen jaren niet voor de wind gegaan. Haar produkten zijn over de gehele wereld bekend maar de af zet, vooral van de borduur-industrië, is nog maar een fractie van die in de ja- SANTPOORT, 20 juli Het tennis toernooi van Brederode biedt de toe schouwer vanavond een rijke keuze. Voor het A-toernooi komen op de ba- ben achter de ruïne van Brederode in Santpoort alle heren op het gravel. Jan Tervoort ontmoet om half zes Henk Reus, John Groen duelleert met Ren- öie v. d. Graatf en P. Tegel speelt te gen B. Duin. Om half zeven komt de Haarlemse kampioen Cees Nieland in het strijdperk tegen de Zweedse gast Johansson Sr., hanteert Fred Neelis- sen het racket tegen Leo Tervoort, kruist W. Nederkoom de degens met de Duitser T. Classon en speelt de sterke Amsterdammer W. Heijtblom, die zeker tot de favorieten behoort, te gen R. IJkel. De winnaar van het duel tussen J. v. d. Hoff en A. Tervoort ontmoet o mhalf acht O. Bando, die in de districtskampioenschappen een uit stekend figuur sloeg. De geringe belangstelling bij de sterk ste dames, waardoor vorig jaar in de Haarlemse toernooien het damesdubbel spel van het programma verdween, Wijkt nog niet ten goede te zijn gewij zigd. Slechts vijf dames zullen in Sant poort elkaar de eer betwisten. Cockie v. d. Broek speelt tegen mej. E. Bunge cn de winnares van deze partij ont moet Rijneke van d. Linden, uit de hoofdstad, naar onze mening de favoriete voor dit toernooi. Wil v. d. Broek speelt in de halve eindstrijd te gen mej. I. Onnes. Een interessante strijd mogen wij bij de dubbels verwachten. We willen hier van noemen J. en A. Tervoort; W. Heij- blom en J. de Vries; H. Reus en T. den Hartog en C. Nieland en E. Jasper. Bij de dames Wil en Cockie v. d. Broek, de Haarlemse kampioenq Yvonne Harms met Gerrie Nijssen en de hoofd- stedelijke-Groningse alliantie Rijneke v. d. Linden en mej. I. Onnes. Voor het gemengd dubbelspel zullen een rol spe- j©n Rijneke v. d. Linden en Rob Vt^rowitch, mej. Onnes en de vroegere KaSJrampioen Geo Beijen, Yvonne en Jan Si1 John Groen, Wil v. d. Broek Nielana v?ort. mef J-Meiier en Cees en Henk ke v- di Valk Bouman Resultaten behoort bij ,in bet B- en C-toemooi ronde reeds tot he"keispe ,en de eerste resultaten luidden verleden- De eerste B-toernooi, H.E.- -in Tr vprsi td ronde. Chr. Vo- ?elZvngd.VHof verslVefha£en 6-3 6-3; Th. Blok versi. van A. 6-4; J. Klip 4-6, 7-5, e-!,' 6-2; H. Schreuder' Daisum 3-6, 6-1, 6-4. versl- F- v- 2de ronde: E. Jasper versl c Braun. 6-1, 6-2. D.E.: le ronde: me;j; versl. mej. A. Rupert 7-5, 6-i- JVT. Kloet versl. mej. T. Pe\jen 2-6 7-5 6-2. 2de ronde: mej. E. Schmeink versl' bievr. N. Rupert 6-2, 6-2. H.D. 2de f°nde: Vogelzang-IJspaard versl. Klip- Haarlem, 20 juli De Haarlemse Zwemvereniging Njord maakt met en kele leden van HVGB en DWR een tnp door Duitsland, om in het kader van de uitwisselingsprojecten van de Euro- JjPorting enkele wedstrijden te spelen. 9p. uitnodiging van de eerste Sodener "Wimmclub 1927 vond in Bad Soden de perste start plaats; de voornaamste uit dagen zijn: 100 meter rugslag dames: 1. Schmidt, Pld.i. min 36,4 sec.; 2. L. Roskam, bjjord, 1 min. 41 sec.; 3. L. de Vries, DWR, i min. 53,4 sec. v 100 meter schoolslag dames: 1. Kraer, Did, 1 min. 45,2 sec.; 2. Loes £°huit, Njord, 1 min. 45,2 sec.; 3. Haulsdh, Did, 1 min. 55,6 sec. - .100 meter schoolslag heren; 1. Jan Vierhout, Njord, 1 min. 21,9 sec.; 2. JL Doll, Did, 1 min. 34,6 sec.; 3. J. van Dijken, Njord, 1 min. 39,1 sec. ■.100 meter rugslag heren: 1. Hans •^an in 't Veld, Njord, 1 min. 21,6 sec. M. Beuth, Did. 1 min. 29,2 sec.; 3. n- Mulzlitz, Did, 1 min. 32,2 sec. -100 meter borstcrawl dames: 1. U. rjahert, Did; 1. min. 14,9 sec.; 2. Nel jj-oster, Njord, 1 min. 21,5 sec.; 3. Eri- «a Driester, Did, 1 min. 24,2 sec. -100 meter vrijeslag heren: 1. Kees «oogendoorn, HVGB 1 min. 5 sec.; 2. S-apdia, Did, 1 min. 5,2 sec.; 3. Vater, Did, i min_ 9 4 sec. Njord dames legde beslag op de eer- Plaats in de estafette 8 X 50 meter Pörstcrawl in 5 min. 39,4 sec. Bij de es- J-atette 6 X 50 meter borstcrawl heren t®gde Njord beslag op de tweede plaats 3 min. 16,2 sec. Verder staat nog op het programma start in Bad Homburg en in Lee- E5®. Sahr op uitnodiging van de Saar- ■^fdse Zwembond. Zonderland 6-3, 6-4. G.D. le ronde: mej. serné-Königel versl. mevr. en dhr. Van Dalsum 6-2, 6-2 C-toernooi: H. E. le ronde: D. Bret- houwer versl. P. Hendriks 6-0; 6-0; D. Joosten versl. H. Bolsenbroek 6-4, 6-2, R'. Dicker versl. T. Kokke 6-4, 6-2; Jo hansson versl. C. Vogelzang 7-5, 6-1; W. v. d. Bree versl. L. v. d. Raadt 6-1, 5-7. 6-1: J. Schmidt versl. F. Al ders 9-7, 6-1; J. Nanninga versl. P. Randag 6-3, 6-2; J. Brokman versl. G. Braam 6-2 6-3; J. Weezenaar versl. W. Rupert 6-3, 6-4; A. Schram versl R. Konigel 6-1, 6-4; R. Isacson versl. J. van Dam 6-2, 6-2; R. van Pampus versl. L. Stokx 8-4, 7-ffj J. v. d. Berg versl. H. Rupert 6-0, 6-2; E. Schmeink versl. M. v. d. Boogaard 3-6, 6-2, 8-6; B. Beerling versl. B. Spee 5-7, 6-3, 8-6; B. v. Uitert versi. H. Leistikow 6-0, 6-0; J. Schutter versl. J. v. d. Veldt 3-6, 6-3, 6-4; J. Derks versl L. Doyen 6-3, 6-2; J. v. Egmond versl. L. Jaarts- veld 6-2, 6-3; H. Mayer versl. R. Beijer 6-3, 6-4; P. v. d. Brink versl. P. Schro der 10-8, 6-3; H. Möller versl. F. Ver hagen 7-5, 1-6, 6-4; A. Beeren versl N. Strujjckenkamp 6-3, 3-6, 6-3; G. v. Maanen versl. D. Groen 9-7, 6-4. 2de ronde: H. Vogelzang versl. D. Brethouwer 6-1, 3-6, 6-4. D.E.: le ronde: mej. M. Blom versl. mej. M. Baljé 6-3, 7-5; mej. L gouda versl. mevr. C. Offerhaus 6-0, 6-0; mej. A. Eizema versl. mej. L. Berends 6-0, 6-2' mej. H. v. d. Raadt versl. mej. E. Zoon 6-0, 6-0; mej. I. Beets versl. mej. A. Klaus 6-2, 6-2; mej. E. Schmeink versl mej. C. Mudde 6-4, 3-6, 6-3. (Advertentie) OOK VOOR ONDERDELEN ZANDVOORT, 20 juli Doordat de openbare ulo-school te Zandvoort door een groter aantal leerlingen zal worden bezocht dan waarop zes jaren geleden bij de bouw is gerekend, is het aantal leslokalen inmiddels met twee uitge breid, terwijl bovendien enkele noodloka- len in gebruik zijn. Het blijkt thans no dig, de rijwielstalling bij de school uit te breiden; daarvoor wordt aan de raad een krediet van 16.100.,- gevraagd. Voor het treffen van diverse voorzie ningen aan de W.H. Suringarschool (de openbare kleuterschool aan de Heren straat) is een bedrag van 4800 nodig. HAARLEM, 20 juli In de muziek zaal van Brinkmann geven leerlingen van Annie Bonarius vanavond een uit voering. De bijeenkomst begint om acht uur. De Engelse Mimi Law (links) als de ontrouwe vrouw en de Australische Roslynde Winter als het dienstmeisje in „We're in Dutch again" van „Playhouse International". AMSTERDAM, 18 juli Een geluk- b'mval.heeft Playhouse Internatio nal op het idee gebracht voor zijn derde zomerseizoen in Amsterdam een onderkomen te zoeken in de oude .Brakke Grond Als een reliek uit de guy nineties" staat daar nog aan de Nes een ongeschonden danszaal, die het jonge volk van die dagen heeft zien huppelen in de polka en de quadrille des lanciers terwijl hun chaperons van de beide galerijen toezagen of in de chambres séparées tevreden nipten van een glaasje Parfait d'Amour. De Brakke Grond" genoot alleen nos bekendheid als vergaderplaats van stakers en andere protesterende medeburgers, totdat dan Playhouse International" er zijn intrek nam. Bjj de première, vanavond, van „We r in Dutch again" gaapten de Amster dammers verbaasd naar de revival. Een nogal warmbloedig rood bedekte de wanden, vanwaar even rode draperieen afhingen en van het weeromstuit ver scheen vrijwel geen enkele acteur of ac trice anders dan in het costuum „of the period". Van hartig Londens cabaret en een wat weke nachtclubsfeer is „Playhouse International" geëvolueerd naar de mu sic-hall. Niet helemaal, gelukkig, maar de weemoedige herinnering aan de spit se grappen van het eerste jaar is van avond toch niet geheel geweken. Het eerste deel van het programma kwam vrij traag op gang. Er rammelde nog al wat in de tekstvaardigheid en aan de afwerking ontbrak ook teveel. Bill Whittaker, de gangmaker van het ge zelschap, vertrouwde soms teveel op zijn routine. Hij is een. echte all-rounder, een minnaar van een lach uit de volle borst. Mimi Law gaf hem goed (en soms geestig) partij. Van de overige Engelse leden van het gezelschap valt weinig opmerkelijks te vertellen. Bij de Nederlanders had Louis Dusée helaas maar weinig om handen. Maar een ontdekking was de pantomi me-danser Rob van Reijn, die niet al leen in enkele voortreffelijke soli, maar evenzeer in het ensemble-spel, perfect werk te zien gaf. Even perfect als de begeleiding van het trio van Pe ter Kok. Er waren, vooral in het tweede deel, uitstekende nummers, en leuke liedjes die het vorig jaar enigzins getaande aanzien van het ensemble herstelden. Ofschoon nog niet geheel overtuigend kan „We're in Dutch again", mits enke le zwakke nummers vervangen worden, ook de Nederlandse bezoeker een ge noeglijke avond bezorgen. B.Kr. ren voor de eerste wereldoorlog. In die tijd werkten alleen al in de omgeving van St Gallen hét gebied van de bor duurindustrie meer dan 100.000 krach ten. Deels thuis deels in fabrieken. De stickerei was de grootste exportindus trie van Zwitserland. De eerste wereld oorlog en de jaren daarna, de crisisja ren, brachten de borduurindustrie aan de rand van de afgrond. Slechts door overheidssteun is een - klein - gedeelte overeind gebleven en faillissementen konden door de overheid alleen voor komen worden door de machines, vooral die van de huisnijverheid over te nemen. Niet alleen de crisis maar ook het verloop van de mode heeft grote invloed op de gang van zaken gehad. Tijdens de crisis gingen vermindering van vraag en verandering van mode hand in hand. Eigenlijk heeft de borduurindustrie tot na de tweede wereldoorlog een kwijnend bestaan geleid. Ook vergaande mechani satie, waardoor zelfs thuiswerkers over een vrij grote apparatuur moesten be schikken, heeft de industrie er in die jaren niet bovenop weten te helpen. De jaren na de tweede wereldoorlog brachten de produkten weer op de voor grond, zjj het meer als decoratiemate riaal. De produktie vraagt vrij grote kapi talen, vooral na de mechanisatie. Al lereerst het ontwerpen van de motieven. Dan het overbrengen van de figuren op de ponsband (foto boven), die de ge touwen de impuls geeft om de motieven op het doek te brengen (foto beneden). De bnd heeft iets weg van de band die in draaiorgels gebruikt wordt. Het op de band brengen van de motieven is een zeer nauwkeurig werk. Eerst in de laatste jaren wordt de stickerei-capaciteit weer volledig benut. De waarde van export en bijna 90 procent van de produktie is voor export bestemd is sinds 1946 van 80 tot rond 140 miljoen Zwitserse franken in 1960 gestegen. De Verenigde Staten, Enge land en Duitsland zijn de grootste af nemers. Concurrent is Oostenrijk. Daar heeft zich ook een stickerei-industrie ontwik keld, waar de Zwitsers met schele ogen naar kijken. Deze industrie is na melijk tot stand gekomen in het, aan het land van St Gallen grenzende Oos- tenrijkse gebied. Oorzaak van de schele ogen is dat de vaak met veel kosten ont wikkelde en uitgewerkte motieven, door gebrek aan wettelijke bescherming, even over de grens straffeloos konden wor den gecopieerd, de kostprijs verlaagde. Rond St. Gallen treft men nog in vele gezinnen borduurmachines aan. Een groot deel van de produktie is echter in grotere en kleinere fabrieken geconcen treerd. De meeste producenten, op de aller grootste na, houden zich nauwelijks met de afzet bezig. Daar het grootste gedeel te van de produktie geëxporteerd wordt, wordt dit voor een belangrijk deel aan de z.g. exporteurs overgelaten. De ex porteur vervult een bijzondere functie. H(i geeft opdracht tot produktie. Meestal levert hij de stof, de motieven en de materialen en neemt dus in de organi satie de centrale plaats in. De industrie voert louter opdrachten uit en ziet haar risico tot louter technisch verldeind. Men werkt min of meer in loonopdracht. Bij de grote industrieën heeft men de functie van exporteur aan zich getrok ken op voorraad geproduceerd. Een van de grootste fabrieken in St Gallen is die van Bischoff. De geschie denis van deze fabriek is een verhaal HAARLEM, 20 juli Leden van de Haarlemse wandelsportvereniging „Jan Passtoors" willen niet onder doen voor de Haarlemse politie, die met een grote ploeg manschappen deelneemt aan de volgende week in Nijmegen te houden internationale vierdaagse afstandsmar sen van de Koninklijke Nederlandse bond voor lichamelijke opvoeding. In totaal zullen maandag twintig leden van Jan Passtoors naar Nijmegen gaan. Enkelen zullen daar zondag reeds aan komen om te kunnen deelnemen aan de jaarlijkse reünie van Gouden kruis dra gers. De leden van Jan Passtoors, de heren H. van Oorschot (17e x), J. de Vries en N. Melcher (beide deelnemers voor de 4e x) zullen uitkomen op de 55 km. Drie junioren, Jan Sohoemaker, Piet Swen- neker en Wim van de Stoop, allen veer tien jaar oud, zullen in Nijmegen de prestatie leveren dagelijks een afstand van dertig kilometer te wandelen. De overige wandelaars hebben op par- coursen van veertig kilometer ingeschre ven. Aöhter hun namen geeft het cijfer aan voor de hoeveelste keer zij in Nij megen van start gaan: P. Wierdtfk (21), C. van Oorschot-Bakker (12), Mej. J. Guldemond (5), L. Guldemond (5), H. Antonisse (4), J. Brendjen (4), W. De- terman (3), W. Determann (3), mej. C. Duiker (2), mevr. G. Swenneker-Gras (2), mevr. H. Vierhout-Swenneker (1), H. de Jong (1) en W. Verboom (1). Zaterdag 29 juli komen de Haarlemse wandelaars in hun woonplaats terug. Op 8 augustus begint in Breda de jeugd- vierdaagse. Daaraan zal „Jan Pass toors" met zevenentwintig jongeren deel nemen. EXAMENS Diploma PBNA: H. van Hartingsveldt, Lisse; J. Rem, Sant poort; J. Holt, Castricum; J. Steenmey- er, Santpoort; G. Langeveldt, Haarlem; B. van Maaren, Haarlem; (allen Adsp. Electrotechnisch Opzichter). A. Baars, Krommenie (Uitgebr. Techn. Basiscur sus Electrotechniek)H. Pijnaker, Hil- legom (Televisiemonteur)D. Bannink, Haarlem (Basisopleiding Bedrijfstechn. Chemische Industrie); R. Anthonijsz, Haarlem (Chemisch vakman A)J. Bak ker, Haarlem (Chemisch Vakman B). Rijkskweekschool-Haarlem: Hoofdac- te: de dames N. Fijnheer-Rotgans, Am sterdam; S. Hoogmoed, Weesp; G. v.d. Plas, Den Helder; de heren F. J. Ver haar, Heemskerk; B. Costers, IJmui- den; F. van Hage, Amsterdam; A. Rips- hagen, Middenmeer, H. Schipper, Blok ker, A. Bourgonjen, Halfweg; P. Jonk heer, Haarlem; L. van Tol, Uitgeest; J. Lahnstein, Amsterdam; G. v.d. Zei, Warder; L. v. Dijk, Ouderkerk a.d. Am- stel; T. Nathoeni, Amsterdam; E. de Graaf Bierbrouwer, Amsterdam; K. Heijmans, Haarlem; J. de Kruif, IJmui- den; en C. Kreyger, Alkmaar. Voor het gedeelte B. van de hoofdakte slaagden de dames M. Smits-Koning, Den Helder en C. Verver, Haarlem, en de heer N. Zjjlstra, Den Hoom-Texel. (Advertentie) 'KRUISWEG 47-49 - HAARLEM op zich. In de tijd dat vrijwel niemand meer in de stickerei geloofde en de op slagplaatsen vol lagen met machines die door de regering overgenomen wa ren vocht de oprichter machines van de overheid terug. Hij speelt in feite va banque. Klein begonnen, met een tot het uiterste opgevoerde perfectie en ef ficiency wist hij een goed produkt tegen een haalbare prijs te leveren. En ter wijl iedereen hoofdschuddend de dwaas heid van deze man aankeek, zag hij kans de industrietak weer nieuw le ven in te blazen. Toen de betere jaren na de oorlog aanbraken betekende dit een vooraanstaande plaats. Industrieën die zich alleen tot het bor duren beperken bestaan er nauwelijks meer. Ter spreiding van de risico's is men er veelal toe overgegaan een aan tal bijprodukten te voeren. Damescon- fectie bijv. waar de borduursets voor gebruikt kunnen worden. Zou de wis pelturige mode het borduurwerk weer de rug toedraaien dan kan men op de nevenprodukten terugvallen. Voorlopig ziet men echter, mede door de grote welvaart in de wereld, goede afzet mo gelijkheden. (Advertentie) een auto huren? Ook dit komt in ons kleine landje voor en inderdaad is dit in Nederland geoorloofd. Daar er nog geen vestigingseisen zijn, kan ieder een verhuren. In uw eigen belang ra den wij U echter: Koop uw brood bij de bakker, maar huur uw auto bij Ged. Oude Gracht 70 - Tel. 10454 ZANDVOORT, 20 juli De voetbal vereniging „Zandvoortmeeuwen" zal in het komende seizoen niet meer uitko men met de eerste elftalspelers A. Ko ning, A. Jacobs, J. van der Steen en G. Halderman. Koning heeft een con tract afgesloten met RCH, terwijl Ja cobs gecontracteerd werd door Haar lem. Ook van der Steen ging over naar Haarlem, zij het als amateur. Links buiten Halderman heeft zich aange meld bij de r.-k. Heemsteedse tweede klasser HBC. Het motief, dat straks de stof zal sieren, wordt op de ponsband gebracht. ZANDVOORT, 20 juli Van gemeen tewege zijn aan de varkenshokken bin nen het Zandvoortse circuit enkele re paraties uitgevoerd. B. en W. stellen de raad nu voor om met ingang van 1 januari j.l. de hokken opnieuw te ver huren. Uit een kostprijsberekening Is echter gebleken, dat de huur drastisch verhoogd moet worden: van 6,75 tot 12,- per maand. De varkenshokken waren zozeer ver waarloosd, dat B. en W. besloten aan de huurders per 1 januari van dit jaar de huur op te zeggen. Op 24 januari wei gerde de raad echter deze opzegging te bekrachtigen. Verschillende raadsleden pleitten voor de belangen van de var kenshouders en betoogden, dat de voor naamste rommel bereids was opge ruimd. Bovendien werd gesteld, dat ook de gemeente in gebreke was geble ven in het verrichten van het normale onderhoud. De zaak werd naar het Col lege terug verwezen. HAARLEM. 19 juli Ter gelegen heid van het bezoek aan Haarlem van het Heinz Orchester uit Zurich is er zaterdag 22 juli in het H.K.B.-gebouw aan de Tempeliersstraat een feestelijk concert. waaraan medewerken het „Heinz Hohner Handharmonika Orches ter" onder leiding van Hans Heinz, het Accordeon sectet Adriaan Oort en het .Haarlems Accordeonorkest Esmeral da" onder leiding van Adriaan Oort. Het concert begint om acht uur. Het gezel schap, dat gisteren in Haarlem is aan gekomen. vertrekt zondag weer naar Zwitserland. ZANDVOORT, 20 juli De gemeen te Zandvoort ontving een aanbieding van een geldlening, groot 1.000.000 te gen een rente van 41/8 pet., koers 100 pet., af te lossen in 30 jaren. In verband met de kapitaalswerken welke de gemeente onderhanden heeft (rioolwater zuiveringsinstallatie en scholenbouw) stellen B. en W. de raad voor, dit aanbod te accepteren. ONDERTROUWD: J. A. Huurman en A. Piest; Ph. L. P. M. Donders en B. H. C. M. Koenen: J. J. Huyer en P. G. Strjjbos; A. J. M. Busing en M. Th. Termeer: P. van Riet en E. v. d. Burg. GETROUWD: J. Sparenburg en C. Wassenaar: M. L. van Staalen en L. M. Jong: K. Oskamp en Ch. A. C. van der Tol; H. W. van Gelder en P. van der Klashorst; G. Ch. Zwanenbeek en H. A. Poen. GEBOREN: z. v. G. Verbrugh en W. A. H. Leferink: z. v. C. de Leeuw en D. van der Ham; d. v. Jhr. A. W. van Hol the en C. van Vloten; d. v. L. C. Jongbloed en P. C. Bouckaert; z. v. J. A. M. Hageman en J. F. M. Langeveld. OVERLEDENWed. H. Schimmel van der Burg, 83 jr.; J. Hoefsmit, 74 jr.; Wed. E. M. Vermast-Gisius, 90 jr.; mej. H. Cats. 69 jr.; Wed. C. Reij- nolds-Hjssen, 74 jr.; G. J. Schuurman. 89 jr. (Advertentie) „Nu wegTijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 KAMPEN, 19 juli Bjj een frontale botsing zijn vanmorgen tijdens een zware regenbui op de Frieseweg tussen een personenwagen en een wagen voor veevervoer twee inwoners van Kam pen om het leven gekomen. De slacht offers zjjn de aannemer G. van Wer ven, en de heer Th. Vinke, de derde inzittende, de heer W. van Dijk, even eens uit Kampen, kreeg enige gekeus- de ribben. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Men vermoed dat de per sonenwagen waarin de slachtoffers za ten een klapband heeft gekregen. De auto kwam eerst in de berm terecht, greep een paar bermpaaltjes, sligerde toen over het natte wegdek en botste daarna op de veewagen. De personen wagen werd vernield. VLAARDINGEN Door een defect aan de stuurinrichting is gistermiddag in de Mamixstraat alhier een driewie- lige truck gekanteld, bestuurd door de 2l-jarige A. Gameren. Hij kwam onder de wagen terecht, liep inwendige kneu zingen op en is gisteravond in het Al gemeen Ziekenhuis overleden. UTRECHT, 18 juli -— De officier van justitie heeft een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek geëist tegen een Rotterdammer, die in de eerste maan den van dit jaar een serie inbraken pleegde in Culemborg, Maarssen, Heem stede, Lisse en Hillegom. Vooral in Hil- legom was hij actief. In zjjn requisitoir legde de officier cr de nadruk op, dat de man al omstreeks veertig processen-verbaal wegens dief stal en inbraak heeft gehad en twaalf veroordelingen achter de rug heeft. Tegen een medeplichtige werd een jaar en vier maanden geëist. Uitspraak 1 augustus. ZONDER WERKEN "NIETS De Volkstuindersvereniging „Zonder wer ken niets" organiseert het komende weekeinde een tentoonstelling onder de titel „Alles wat groeit en bloeit" aan de Van der Aartweg bij het sportpark. Op de tentoonstelling, die zaterdag van drie tot negen uur en zondag van tien tot zes uur te bezichtigen is, heeft iedere tuinder zijn eigen gedeelte voor zijn geteelde produkten. HAARLEM, 20 juli DWT-da- mes kregen in de zweminrichting aan de Kleverlaan de RDZ, voor de eerste klasse, op bezoek en boekten een over winning. De heren van DWT ontvingen Sleutelstad uit Leiden te gast, maar zjj werden met 4-6 geklopt. Het was voor de dames van DWT de laatste wedstrijd die voor de eerste klasse werd gespeeld en de eerste over winning die geboekt werd, zodat zij het volgend jaar in de tweede klasse zul len uitkomen. Bij een DWT-aanval maakte Atie Ootes zich goed vrij en na een door Marjolein Bernink aange speelde bal, had DWT de leiding, die door Cily van Alfen werd weggewerkt. Dezelfde speelster kreeg toen een straf- worp te nemen die tegen de lat werd geschoten, maar de snel opzwemmen- de Joke de Korte lanceerde meteen een schot dat in de roos ging. Met een straf worp, genomen door Marjolein Bernink, kwam de ruststand op 2-2. Na de hervatting werd door Tonny Wassenber een speelstermeerderheid be nut om de balans in het voordeel van DWT te doen omzwaaien en had Mar jolein Bernink de DWT-voorsprong op 4-2 gebracht, toen Tonny Wassenberg voor een overtreding het water werd uitgezonden. Toen liet de DWT-verde- diging zien wat ze waard was; er was voor de RDZ-aanvalsters geen doorko men aan en de DWT-keepster Wil Koe- lemey kreeg enkele open doekjes. Goed op tijd nam DWT de kans waar en werd er een snel offensief op het RDZ- doel ingezet, waarin Marjolein Bernink nog juist op tijd de bal deponeerde. Met de stand 5-2 eindigde de strijd; de stand is: PSV1 RDZ 1 HZPC1 8—13 7— 8 6— 7 DVZ 1 DWT 7— 5 8— 3 In de ontmoeting DWT-Sleutelstad 1 schoot Wim van Zeyl de bal in het doel van DWT en bezorgde Sleutelstad de leiding, die door Cock v. d. Wilk op 0-2 gesteld werd, voordat de eerste rust inging. Daarna brachten Aad van Til burg en Wim van Rooyen de Sleutel stad voorsprong op 0-4 en kreeg Fons Roozekrans een strafworp te nemen waarmee hij de DWT-achterstand ver kleinde. Na de tweede rust schoot Fons Roozekrans wederom raak, maar Wim van Rooyen had voor en na de rust een antwoord klaar. Met de stand 2-6 schoot Fons Roozekrans nogmaals in, waarna Theo de Dood een strafworp inschoot; met de stand 4-6 kwam aan deze afwisselende strijd een einde. Voor de derde klasse dames kreeg DWR 1 in de zweminrichting aan de Houtvaart. HVGB op bezoek. Met de gezusters Drogtrop in de aanvalslinie werd de HVGB-verdediging zwaar be stookt en had Gerda Drogtrop driemaal raak geschoten toen gepauzeerd werd. Na de rust schoot Gerda voor de vier de maai in. Toen kreeg de HVGB-mid- voor Henny Bosch-Brouwer een kans die ze benutte om de eer voor HVGB te redden: Alie Drogtrop stelde tenslot te de DWR-overwinning op 5-1, waar mee DWR op het afdelingskampioen schap afstevent. LEIMUIDEN, 20 juli De snelle Bert Zoet uit Sassenheim heeft gister avond in de Ronde van Leimuiden, waarvoor veel belangstelling bestond, een knappe overwinning behaald door de succesvolle Gerben Karstens en weg- kampioen Gerard Wesseling met een volle lengte verschil in de eindsprint te kloppen. Deze drie renners waren een en meerdere ronden uitgelopen op hun concurrenten. In deze Ronde van Leimuiden, die als een clubontmoeting tussen „De Ba taaf" (Halfweg) en „Swift" (Leiden) werd gereden, ging de jonge Schjjff er al meteen na de start vandoor. Maar toen ook Karstens, Zoet en Wesseling in het offensief gingen, kwam alles weer bijeen. De strijd bleef zijn aantrekke lijk karakter behouden en daarbij zorg de Karstens met een solovlucht opnieuw voor de nodige spanning. Nog voordat de helft van de race was afgelegd de plaatselijke favoriet Krijn Post was toen al door een val van het strijdtoneel verdwenen bekroonde Karstens zijn solovlucht met het behalen van een ron de voorsprong. Na dit kanppe huzaren stukje vestigde Zoet met een ontsnap ping de aandacht op zich en ook hij wist, een ronde te pakken. Tenslotte wilde kampioen Wesseling niet voor deze knapen onderdoen en in de spannende slotfase van de strijd wist hij zelfs nog op gelijke hoogte met Karstens en Zoe' te komen. Door dit sterk aanvallende rijden van de drie favorieten moesten vele zwakkere broe ders meerdere ronden prijsgeven en al leen Kooyman, Hoogland, Leemans en Tour de Francerijder Dick Enthoven wisten hun achterstand tot het redelijke te beperken. De uitslag luidt: 1. B. Zoet, Sassen heim, de 70 km. in 1 uur 40 min. 12 sec.; 2. G. Karstens, Leiden; 3. G. Wesseling, Halfweg; 4. P. Kooyman, Rijnsburg; 5. J. Hoogland. Aalsmeer; 6. F. Leemans, Leiden; 7. D. Enthoven, Grote IJpolder; 8. C. Schijff, Rijnsburg; 9. A. Jongkind, Aalsmeer; 10. T. Boll, Nieuw Vennep. ZANDVOORT, 20 juli De afschei ding van het gemeentelijk sportpark „Duintjesveld" te Zandvoort (verhuurd aan de Zandvoortse Hockeyclub) ver keert in slechte conditie. Aan de ge meenteraad wordt voorgesteld deze af rastering geheel te vernieuwen, waar mede een bedrag van 13.250 is ge moeid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 13