Vele landen steunen Bourguiba TUNESISCHE JEUGD GECONFRONTEERD MET OORLOG Fransen bezetten de stad Bizerta Ook in de SAHARA werd gisteren weer gevochten Dr. Joseph Mengde eindelijk gepakt? Bericht van een Braziliaans persbureau nog niet bevestigd DE CRISIS OM BERLIJN SOVJET-UNIE wil onderhandelen Moskou lanceert voorstel aan de westerse landen Zomer stelt tot nu toe ernstig teleur DRIEËNDERTIG DAGEN ZIJN KOUDER DAN NORMAAL K Ock ean zuil Borgward V eiligheidsraad SCHERP DEBAT, GEEN BESLUIT OVER BIZERTA Het weer J. J. VAN K00TEN Haags soldaat in hongerstaking TIEN JAAR voor BRADFISCH KAMPARTS VAN AUSCHWITZ Kennedv wenst Grissom geluk IN JULI 40 UUR ZON TE KORT IS A R en Skoda GARAGE VERBEEK ZATERDAG 22 JULI 1961 85ste JAARGANG No. 30882 PARIJS/TUNIS, 22 juli (Rtr., A.F.P., U.P.I.) De Tunesische actie tegen Frankrijk is omgezet in een (tijdelijke) Franse actie tegen Tunesië. Franse parachutis ten, gehard in de oorlog tegen de Algerijnen, joegen gisteravond in de stad Bizerta het Tunesische leger voor zich uit en bezetten het centrum van de stad. Dit ge beurde na felle straatgevechten, die in totaal meer dan acht uur hebben geduurd. De regering in Parijs maakte later bekend, dat de acties van het Franse leger in Bizerta-stad alleen maar ten doel hadden de veiligheid van Bizerta- marinebasis te verzekeren. Het Tunesische ministerie van voor lichting deelde in een woedende verklaring mee, dat de Franse aanval op de stad was voorafge gaan door een lucht- en artillerie bombardement. In Parijs werd deze mededeling echter onmid dellijk tegengesproken. Volgens de Franse legerleiding werden de parachutisten bij hun verovering van Bizerta alleen maar gesteund door tanks. Alle acties van gis teren, aldus de Franse versie, waren gericht op het „zuiveren van de omtrek van de marinebasis teneinde het vrije verkeer naar de basis mogelijk te maken". In de Sahara Morele steun SEIZOEN-OPRUIMING Weinig verandering Aan zee Het weer in Europa *08 Een klein Tunesisch meisje, dat naar de waterbron is geweest, bekijkt de wrakstukken van wat eens een grote legertruck is geweest. Franse oorlogsvliegtuigen vernielden de wagen totaal tijdens de gevechten gisteren om de basis van Bizerta. (Telefoto). DE BILT, 22 juli Wat is er toch met onze zomer aan de hand? Velen die thuis achter de kachel zitten of dik ingepakt en huiverig de vakantie-oorden bevolken zullen zich dit deze maand hebben afgevraagd Zij zijn teleurgesteld omdat ook deze zomer het tot nu toe laat afweten. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 ^Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ENreatle: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAABLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEl ARIEF 28 cents oei •-» imeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De Tunesiërs hebben ook gisteren weer beweerd, dat de Fransen b(j hun aanvallen regelmatig gebruik maken van napalmbommen, die uit vliegtuigen worden afgeworpen. Wéér werd deze beschuldiging door de Franse legerlei ding tegengesproken. De Tunesiërs be weerden ook, dat Franse burgers, die in de stad Bizerta wonen, zich hebben gemengd in de strijd en hebben gescho ten op Tunesische burgers en militai ren. Tenslotte beweerden de Tunesiërs dat drie Franse oorlogsschepen zich een weg door het kanaal van Bizerta (dat dwars door de 'stad loopt) hebben ge baand en dat de Franse aanvallen op Tunesische militairen en burgers nu al meer dan 250 doden hebben geëist. Waar nemers ter plaatse, onder wie journalis ten, zijn er overigens van overtuigd dat de Tunesische regering haar uiterste best doet de hele zaak zo bloedig mo- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiillllllll NEW YORK, 22 juli (Rtr., U.P.I.) T" Veiligheidsraad heeft zich giste- j®" v'";r uur aan één stuk bezig gehou- S? „J"et de Tunesische klacht over iu Bizerta, maar tot ïr L ls het (nog) niet gekomen. |v.® middernacht (Nederlandse J ln^«Ver8:aderin£> die °m acht niij drï<P?, ené verdaagd tot heden middag drie uur Het debat zelf, hoe fel het ook was, leverde weinig nieuws op en was .eigenlijk niet veel meer dan een uitwisseling van de reeds bekende standpunten. Hieronder volgt een korte samenvat ting van het gesprokene: De Tunesiër Mongi Slim; De landing van Franse parachutisten in Bizerta was een daad van agressietegen Tune sië. Bovendien hebben de Fransen stel lingen van het Tunesische leger bescho ten. De "oasis Bizerta is Tunesisch grond gebied en moet onmiddellijk door Frank rijk worden ontruimd. De Fransman Armand Bérard: Frankrijk koestert broederlijke vriend schap voor de Tunesiers. Frankrijk heeft echter, méér dan Tunesie, rede- nen om te klagen over aSress^* Tj1* nesiërs begonnen met een bedreiging van de basis door er militairen heen te sturen. Bovendien gingen zij over tot een blokkade. De Fransen vuurden pas toen het Tunesische leger de basis De- gon te bombarderen. Later moest r ran^" rijk natuurlijk' maatregelen nemen om de veiligheid van de basis te garande- ren. T De Amerikaan Charles W. Yost: Het vuren moet onmiddellijk worden ge staakt en alle strijdkrachten moeten in hun oorspronkelijke stellingen terugke ren. Niemand is gediend met vechten. Farid Sjehlaoei van de V.A.R.: Een nieuw voorbeeld van westers imperalis- me! Alle buitenlandse troepen moeten onmiddellijk uit Tunesië worden terug getrokken. De Turk Menemencioglu: Een vreed zame schikking is het beste. De Rus Mozorov: Opnieuw bedrijven de Franse kolonialisten agressie tegen de volkeren van de Afrikaanse landen (toen hij dit zei keerde de Fransman Bérard hem de rug toe) en dat terwij) de inkt van de stukken over het Britse imperialisme in Koeweit nog niet droog is. Om nog maar te zwijgen over Congo, Cuba, Algerije en Angola. Frankrijk moet worden veroordeeld want het heeft de internationale vrede in gevaar ge bracht. De Libanees Nathan Barnes: Moge een vreedzame regeling spoedig worden bereikt. Mijn regering heeft veel begrip Voor de regering van Tunesië. Na replieken en duplieken werd de vergadering geschorst. gelijk voor te stellen om indruk te ma ken op de leden van de Veiligheidsraad, die gisteravond bijeen kwamen om het Frans-Tunesische geschil te bespreken. Ook in de Sahara is het gisteren weer tot botsingen gekomen tussen Tunesiërs en Fransen. Een sterke ko- lonne Tunesische soldaten (het aantal militairen werd niet bekend gemaakt) versterkt met vrijwilligers, trok de woestijn in om bij kilometerpaal 233 de Tunesische vlag te planten. Dit geografische punt ligt aan de rand van een stuk Sahara, dat rijk is aan olie en door de Tunesische regering wordt opgeëist. De Tunesiërs moesten het na verloop van tijd opnemen tegen enkele eenheden Franse commandotroepen, die speciaal zijn getraind voor de woestijnoorlog. De commando's werden gesteund door de Franse luchtmacht. Hoewel officiële be richten over dit deel van de strijd nog steeds ontbreken, is het waarschijnlijk dat de Tunesiërs ook hier aan het kort ste eind hebben getrokken. Het tweede regiment parachutisten van het Vreemdelingenlegioen is gister middag vanuit Bone in Algerije naar Bizerta overgebracht. De elfde Franse divisie lichte infanterie, die op 9 juli door De Gaulle uit Algerije werd terug getrokken en momenteel is gelegerd in Metz, staat op het punt naar Noord-Afri- ka terug te keren hetgeen vast iets anders is dan De Gaulle zich twee weken geleden had kunnen voorstellen. Hij trok de divisie terug om de verde diging van Europa, in verband met de crisis rond West-Berlijn, te versterken. President Habib Bourguiba hield gis teravond een radiorede tot zijn volk, waarin hij de Fransen ervan beschul digde dat zij op de „herovering" van ge heel Tunesië uit zijn. Bourguiba heeft inmiddels morele steun gekregen van de Verenigde Arabische Republiek, de voor lopige Algerijnse regering, Libanon, Jor danië, Marokko, Mali, Irak, Ghana, Mau retanië, de Sovjet-Unie, Polen, Paki stan, Tsjechoslowakije, Saoedi-Arabië en (tot verrassing van velen) Zuid-Viet- nam. „Deze steun kan leiden tot de overwinning in onze strijd", aldus Bour guiba in zijn radiorede. „In deze strijd om het voortbestaan van Tunesië heb ben wij besloten alles op het spel te zet ten teneinde tenslotte alles te winnen. U weet dat het niet mijn gewoonte is om te bluffen." Reuter meldt uit Parijs, dat het plot selinge militaire optreden van Bourgui ba tegen Bizerta voor de Franse rege ring is gekomen als een donderslag bij heldere hemel. In sommige kringen neemt men aan, dat het er de Tunesi sche president alleen maar om te doen is zich meester te maken van het door hem opgeëiste stuk Sahara, vóórdat een Frans-Algerijns akkoord over de toe komst van de Sahara tot stand komt. De aanval op Bizerta zou alleen maar een manoeuvre zijn om de aandacht van het doel in de Sahara af te leiden. (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot zondagavond (op gemaakt te 11.15 uur): half- tot zwaarbewolkt, met hier en daar enige regen of motregen. Weinig verandering in temperatuur. 7wakke tot matige en langs de waddenkust matige tot vr j krachtige wind tussen noord en west. Zondag zon: 4.4720.45; maan: 16.10—0.58. Maandag zon: 4.4920.43; maan: 17.21—1.34. Overwegend droog met nog veel be wolking en vooral in het zuidwesten en- opklaringen. Matige noordwesten ,ternPeratuur 1618 graden, zee- L™ graden. Vooruitzichten: rustig, maar nog steeds te koel strandweer. Station Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfon Miinchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Weer zw. bew. regenbui zw. bew. licht bew geh. bew mist zw. bew h. bew. motregen geh. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. licht bew h. bew. onbew. max min neersJ temp temp afgei gisteren 24 uur 23 15 21 20 24 25 25 25 17 21 21 23 23 25 24 24 30 12 12 10 9 15 12 12 18 14 14 11 10 11 15 13 11 16 0.1 1 0' 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 3 0 0 0 (Advertentie) Houtplein 18-20 - Haarlem - Del. 12000 m DEN HAAG, 22 juli De 24-jarige soldaat van een verbindingscompagnie uit de Nieuwe Alexander-kazerne beoit sinds dinsdag niets gegeten. Hoewel de soldaat er zelf geen verklaring voor geeft, is het vermoedelijk als een protest tc zien tegen de hem dinsdag opgelegde straf van zeven dageii licht arrest De soldaat, die in Den Haag woont en 's nachts thuis mocht slapen, kwam vol gens de legervoorlichtingsdienst 's mor gens herhaaldelijk te laat in de kazerne terug. Dinsdag werd hij hiervoor gestraft met zeven dagen licht arrest, wat onder meer betekent dat hij die dagen de kazerne r.iet mag verlaten. Gisteren werd de commandant van de soldaat gewaarschuwd, dat deze al sinds drie dagen niets had gegeten. Zelf had hij hiei geen ruchtbaarheid aan gegeven. Toen de commandant aan de jongeman vroeg of hij in hongerstaking was, ant woordde deze ontkennend. De soldaat blijkt wel koffie en thee te drinken. De soldaat kan el worden verplicht naar de eetzaal te komen, maar hij kan van zelfsprekend niet worden gedwongen, te eten. Hij doet normaal dienst, maar wordt wel onder controle gehouden. MÜNCHEN, 22 juli (UPI) De voormalige Su-majoor Otto Bradfisch is gisteren veroordeeld tot een gevan genisstraf van tien jaar met verlies van alle burgerrechten gedurende zes jaar wegens het plegen van duizenden moorden. Zijn medebeschuldigde Wil helm Schultz kreeg een gevangenisstr: f van zeven jaar. Beiden waren officieren van speciale „Einsatzkomhiandos" der SS, die ^tij dens de tweede wereldoorlog bijna twintigduizend Joden en andere perso nen van „inferieur ras" vermoordden of lieten vermoorden. Een derde beschuldigde, Oscar Wink ler, kreeg drie en een half jaar. Twee andere beklaagden werden vrijgespro ken wegens gebrek aan bewijs. RIO DE JANEIRO, 22 juli (DPA, Reu ter) Een Braziliaans persbureau heeft gisteren het bericht verspreid, dat de beruchte oorlogsmisdadiger dr. Jo seph Mengele, die o.a. kamparts in Auschwitz is geweest, in Ponto Poro, een plaatsje aan de grens tussen Brazi lië en Paraguay, is gearresteerd. Poli- tie-autoriteiten in Rio de Janeiro en ook Interpol lieten echter onmiddellijk we ten, dat hun van een arrestatie van dr. Mengele niets bekend is. Later werd ge meld, dat de politie van Ponto Poro een bekende arts in het stadje, die zich dr. Joseph Karat noemt, in arrest heeft ge steld. Men is tot de arrestatie overge gaan omdat men tot de overtuiging is gekomen, dat Karat niemand anders is dan Mengele. In het begin van dit jaar heeft de openbare aanklager in Frankfort een beloning van 20.000 Mark uitgeloofd voor de aanhouding van Mengele. Hij zou een niet meer vast te stellen aan tal gevangenen, onder wie ook kinde ren, door injecties om het leven heb ben gebracht. Ook zou hij betrokken zijn geweest bij het selecteren van slachtoffers voor de gaskamers. De laatste maanden deden steeds ge ruchten de ronde over de verblijfplaats van Mengele. Zo werd o.a. gezegd dat hij over drie paspoorten beschikt. Mengele is afkomstig uit Günzburg aan de Donau. Hij studeerde in Wenen, München en Bonn en promoveerde in Frankfort en München. De universiteit van Frankfort heeft enige weken gele den zijn naam uit het boek van gepromo veerden geschrapt. Volgens een woordvoerder van het ministerie van justitie in Bonn bestaat er geen uitleveringsverdrag tussen de Bondsrepubliek en Brazilië. In mei j.l. heeft de bondsregering echter aan de regering in Rio de Janeiro gevraagd Mengele uit te leveren als hij zou wor den gegrepen. Als dit verzoek wordt inge willigd, zal Mengele in Frankfort wor den berecht, aangenomen dat de berich ten van gisteren uit Brazilië juist zijn. LONDEN, 22 juli (UPI) Rusland heeft gisteren in een radiouitzending voorgesteld tot een regeling van het Berlijnse vraagstuk te komen d>-or mid del van onderhandelingen. In een uit zending, die bestemd was voor Noord- amerikaanse luisteraars, zei radio Moskou: „Het Duitse probleem moet aan de conferentietafel geregeld wor den." De commenattor, Vladimir Zjoe- kof, kritiseerde de westelijke geallieer den, omdat zij geen „constructieve ge dachten'' naar voren hebben gebrach' in hun deze week gepubliceerde ant woorden op Khroesjtsjev's memoran dum inzake Duitsland en Berlijn. Voordat radio Moskou dit commen taar gaf, haa de Russische ambassa deur in Washington, Mensjikov, reeds gezinspeeld op een conferentie tussen oost en west vóór het einde van dit jaar. Ook in andere westelijke hoofd steden hebben Russische diplomaten dergelijke uitlatingen gedaan, het geen wijst op een vooral opgezette campagne. Men ziet hierin een aan wijzing, dat Rusland zich blijkbaai bezorgd maakt over de strakke wes telijke politiek ten aanzien van Berlijn. Men begint er in Moskou blijkbaar van overtuigd te raken, dat het de westelijke wereld ernst is met haar besluit weerstand te bieden aan de Russische druk. In de Moskouse radiouitzending werd ook gezegd: „Hoe eerder de westelijke politici hiermee akkoord gaan( name lijk met onderhandelingen), des te vlugger zullen de zwarte wolken aan de horizon verdwijnen." Intussen hebben de Russen er een schepje opgegooid bij hei storen van niet-communistische radiostations. Waarnemers zien hierin een poging van regeringszijde om het Russische pu bliek onkundig te laten op het stuk van de westelijke politie! inzake Berlijn. De B.B.C deelde mede, dat haar uitzendingen in de Russische taai de laatste dagen heviger gestoord wer den dan na het mislukken van de Parijse topconferentie in de zomer van het vorige jaar het geval is geweest. Door deze storing heeft het Russische publiek waarschijnlijk geen kermis kun nen nemen van de waarschuwing van de Britse minister van buitenlandse zaken. Lord Home. dat één misstap in de Berlijnse kwestie een oorlog kan veroorzaken. In diplomatieke kringen in Londen verwacht men, dat Khroesjtsjev bin nenkort een intensieve propaganda campagne zal beginnen om het Russi sche volk en de neutrale landen te doen geloven, dat de westelijke machten de Sovjet-Unie bedreiger Het Russische regeringsorgaan „Iz- vestia" heeft gisteren geschreven, dat Rusland over een grotere en snellere vloot atoomonderzeeërs met raketlan- WASHINGTON, 21 juli. (Rtr) Pre sident Kennedy heeft zijn persoonlijke gelukwensen met de succesvolle vlucht aan de ruimtevaarder Grissom doen toe komen. Ongeveer tien minuten nadat de ruimtevaarder veilig aan boord van de „Randolph" was gekomen heeft de pre sident een telefoongesprek met hem ge voerd. Opbollende bloemkoolvormige buienwolken voorspel len niet veel goeds. Vakantiehebbend Nederland duik weer weg onder paraplu en regenjas. (Van onze weerkundige medewerker) Een spreekwoord zegt: „Prijs de dag niet vooi het avond is." Het omgekeerde geldt eveneens zodat _wjj midden in het seizoen de zomer nog niet mogen veroordelen. Mogelijk volgt er nog een warme en volop zomerse augustus. Velen, behalve zy die in de afgelopen periode hun vakantie heb ben gehad, zullen dan alle narigheid van de laatste weken zijn vergeten. In cijfers slaat de balans van de eerste helft van de zomer uit naar de ongunstige kant. Drieën dertig dagen waren kouder dan normaal. Deze bou de dagen kwamen vooral voor in juli, het beeld in juni is heel wat gunstiger want toen werd er 225 uur zon geconstateerd tegen 223 uur normaal Tot nu toe zijn wij in juli bijna veertig uur zon te kort gekomen. De oorzaak hiervan ligt bij de grote activiteit van de depressies. Deze hebben boven de Oceaan en West-Europa vrij spel wanneer zich boven de Azo ren een hogedrukgebied bevindt hetgeen de laatste zomers dikwijls het geval is geweest. Zomer 1954... slecht, zomers 1956, 1957, 1960 slecht en veel te nat. Alleen de zomers van 1955 en 195' maakten een beste droge en zonnige beurt. De grote vraag is nu of dit zeer onstabiele en te koele weer zich tijdig weet te herstellen of dal wij er tot in september mee blijven sukkelen. De Bilt heeft tot op heden zeven tegen normaal ell zomerse dagen (warmer dan 25 C.) geregistreerd Regen is er vooral in het westen en noorden var. ons land al veel te veel gevallen. Een blik over onze grenzen geeft te zien dat Zuid- en Midden-Europa niet te klagen hebben. In Spanje, Italië, Riviera, Oostenrijk en Zwitserland slaat de balans nog naar de gunstige kant uit Slecht, zoals in ons land, is het op de Britse eilan den en in vrijwel geheel Scandinavië al is het in Finland vaak warmer en zonniger dan in het zuide Hjker gelegen Zweden en Noorwegen. Verleden jaar was het na zondag 26 juni mis met de zomer, dit jaar na zondag 2 juli? Dit zou dus een week winst betekenen. Zo pessimistisch willen wü ~onor, hii 00* echter niet zijn Het is. heel goed mogelijk dal de Juli op zijn smalst. Regen.rege 0 J zomer zich binnenkort herstelt. Depressies zijn ook temperatuur van 13 graden Om er je \jsmuts by op eens aan vakantie toe.... te zetten- eeringsinstallaties beschikt dan de Ver enigde Staten. Volgens „Izvestia" heeft Rusland niet alleen meer atoomonderzeeërs, die ra ketten kunnen lanceren, maar boven dien heeft Rusland diverse typen raket ten die van onderzeeërs kunnen wor den afgevuurd. In Moskou hebben waar nemers laten blijken, dat dit bericht een waarschuwing is aar de westelijke landen, dat als zij het willen .uitvech ten" in de crisis om Berlijn, zij een ge duchte tegenstander zullen ontmoeten. .niimiiiiiiuntiMiiiiiHiHniiiMHiiiuiuiiimiiauuuiuiiiii Het „Actiecomité van A.V.R.O vrienden", dat zoals men weet oppositioneel optreedt binnen het be stek van die omroep, beeft gisteren in Amsterdam een persconferentie ge houden. Bij die gelegenheid werd o.m. verklaard, dat dit comité het conflict het conflict binnen de A.V.R.O dus beschouwt „als een interne A.V.R.O.-aangelegenheid" en verdei „dat de positie van de A.V.R.O. naar buiten en wel met name tegenover de zuilenomroepen niet ma" worden ver zwakt door het uittreden van leden Ook werd ter plaatse geconstateerd dat het comité „krachtens statuten en huishoudelijk reglement de aanwezig heid van een mogelijkheid verlangt voor een ander beleid dan het huidi ge, welk laatste erop neerkomt, dal de A.V.R.O. met het zuilensysteem van de overige omroepen meedoet en daarbij genoegen neemt met een plaats op de tweede rang Na hetgeen wij onlangs als com mentaar hij de algemene ledenverga dering van de A.V.R.O. in Haarlem hebben geschreven, lijkt het ons niet ondienstig nu enige opmerkingen te maken naar aanleiding van deze ge luiden uit de ..oppositionele' kring van de omroep, die overigens verras send veel overeenkomst vertonen mei die, welke wij uit de niet-oppositionele regionen mochten vernemen. De eerste is deze: er kan in de ge geven omstandigheden geen sprake zijn van een „positie van de A.V.R.O tegenover de zuilenomroeper tenzij op straffe van een ernstige ondermij ning van het eigen bestaan. De A.V.R.O. immers was een zuil. is een zuil en zal bij het huidige bestel een zuil blijven. Er kan die omroep dus in ieder geval ook geen verwijt van worden gemaakt dat zij „met het zuilensysteem van de overige om roepen meedoet Dat is namelijk zijn doodgewone uit de omstandigheden voortvloeiende plicht. En dat het co mité de omroep dan „een plaats op de tweede rang" toewijst moet het zelf weten. Wij nemen er gaarne acte van. dat het actiecomité het onderhavige con flict als „interne A.V.R.O.-aangele- genheid beschouwt. Maar wij vrezen toch dat het tot een externe aangele genheid zou uitgroeien op het mo ment, dat die omroep, af of niet ge stimuleerd door genoemd comité, zich op eigen gelegenheid en op enigerlei exclusieve wijze, buiten of boven het zuilensysteem een plaats zou trachten te verschaffen. Waarbij wij overigens best begrip kunnen opbrengen voor het inderdaad nogal ontmoedigende feit, dat niemand precies weet wie of wat de A.V.R.O.-zuil schraagt. Zo als wij ons zouden kunnen voorstel len, dat precies die verkeerde interpre tatie van eigen bestemming en van eigen taak-in-het-geheel mede beeft geleid tot bet door het actiecomité gesignaleerde interne conflict. Wij blijven daar verder buiten, maar als bovenstaande, misschien ietwat kal merende gedachten het weerkeren van de rust binnen de A.V.R.O. kun nen bevorderen, hebben wij daar gaarne vrede mee. tiiiiiiiiimiiiiiiimtiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiHiiiiiii (Advertentie) Bloemendaalseweg 1-9 Bloemendaa) Telefoon 52301

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1