FILMJOURNAAL Kindercircus Bas weer present in Santpoort Diplomas uitgereiKt aan 37 geslaagden In Brederode-toernooi plaatst Heijblom zich in halve finale Agenda voor Haarlem en omgeving Verkeers- en personentelling langs de kust Credietbank HET SPAARNE H. G. Laurensen overleden Uitstekend programma tot vermaak van jong en oud <;roen o Binnenkort semi-parttime opleiding Legioenen van Tijdens iveekeinde vragen dubbel spelen A-toernooi de aandacht Om inzicht te krijgen in functie van kustgebied bij recreatie Raadslid wil optreden tegen geluidshinder in het verkeer Scenario aangepast aan de begrensde mogelijkheden van miss Monroe Maandag 24 juli Zwemwedstrijden van Njord in Duitsland VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF Kruispunt Herenweg- Zandvoortselaan wordt verbeterd H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem SLEUTEL WEG /AGINA 2 ZATERDAG 22 JULI 1961 CENTRALE VERWARMING POW.R.MATIC Oliebranders Bedrijfsleider van De Fustcentrale Rembrandt Vragen aan B. en W Eindexamens Belastingontvanger Apotheken en dokters- diensten Luxor Cinema Palace ZAADHANOEL JAN RGOZEN ALLES VOOR UW TUIN Films Muziek Diversen Huurkoopfinanciering op elk gebied „DE SLEUTELSPECIALIST" Tentoonstellingen {Advertentie) HAARLEM, 22 juli Op 65-jarig» leeftijd is overleden de heer H. G. Lau rensen, in leen bedrijfsleider van de Haarlemse Fustcentrale. De heer Lau rensen kwam op X april 1940 bü de oprichting in dienst van de Vereniging van Fruit-, groenten- en aardappelen- groothandelaren „Eendracht maakt macht". Hij werd meteen bedrijfsleider en is dat tot zijn dood toe gebleven. H« was geboortig uit Nijmegen en was enige tijd werkzaam in dienst van de N.V. P. de Gruyter. De heer Laurensen gold in „Een dracht maakt macht" als een energie ke werkkracht, die in het bedrijfslei- derschap van de Fustcentrale zijn le venswerk zag. Hij heeft een belangrijk aandeel gehad in de groei van de cen trale en heeft steeds zijn volle werk kracht ingezet voor een zo goed moge lijk functioneren van het bedrijf. De laatste jaren liet zijn gezondheidstoe stand te wensen over, maar hij heeft zich daardoor niet laten weerhouden om met inzet van zijn volle persoonlijk heid het bedrijf te blijven dienen. TELEF. 51855 BLOEMENDAAL HAARLEM, 22 juli Het Haarlemse raadslid J. Prikkel (PvdA) heeft zich tot B en W gewend met schriftelijke vragen over de mogelijkheid tot het tegengaan van geluidshinder in het verkeer. De heer Prikkel herinnert er aan, dat het sinds 16 april wettelijk mo gelijk is deze geluidshinder tegen te gaan. Niettemin moet er geconstateerd worden, aldus het raadslid, dat er geen verbetering is gekomen in het rustver- storend lawaai van motorrijtuigen en bromfietsen. In verband hiermee stelt hij dan de volgende vragen aan B en W: Is het aantal bekeuringen terzake van onnodi ge geluidshinder door motorrijtuigen en bromfietsen, sedert 16 april j.l. toege nomen? Zo ja, in welke mate? Is het mogelijk da de politie, zonder de ingrij pende maatregelen zoals die genomen zijn door de gemeentebesturen van Delft en Zandvoort, komt tot een daad werkelijke beteugeling van genoemd la waai? Is het mogelijk dat de politie daartoe, van tijd tot tijd, een bijzondere actie van enkele dagen organiseert, ten einde de overtreders terzake van de ge luidshinder en de overtreders van de, voor motorrijtuigen en bromfietsen, geldende maximum-snelheden, in het rechte spoor te krijgen? Is het gewenst om in de daarvoor in aanmerking ko mende gevallen, over te gaan tot in be slagname van de voertuigen waarmede de overtreding is gepleegd? vrouw, in gedachten heeft Arthur Mil ler rond deze vijf „ontwrichten" zijn eerste filmscenario geschreven. Hoezeer hij daarbij, bewust of onbewust, reke ning heeft gehouden met haar begrens de capaciteiten, blijkt wel uit de sterke gelijkenis, welke gegeven, milieu en ka raktertypering in de nieuwe film ver tonen met die van „Bus Stop" en uit de wijze, waarop de dialogen, vol cli ché-uitdrukkingen, tot de meest elemen taire vorm zijn teruggebracht. Ook nu weer is ze het domme blond je danseres in plaats van zangeres met het gouden hart, levend in een wereld van cowboys en rodeo's, dat on danks haar grenzeloze onwetendheid en de vele teleurstellingen en beledigin gen, die ze van de zijde van dwaze en brutale mannen heeft moeten onder vinden, nog vol optimisme en levens moed is. Rembrandt, 14 jaar. Sinds Marilyn Monroe meende in ..Bus Stop" te hebben aangetoond, dat ze óók kon acteren, hoewel de film hoogstens bewees, dat een regisseur Joshua Logan een meer serieus en verantwoord gebruik had gemaakt van haar persoonlijkheid dan voorheen het geval was geweest, is ze veeleisend geworden. Voor de film „The Misfits" wenste ze zelfs niemand minder dan Clark Gable, met wie ze nog nimmer voor de filmcamera's was opgetreden, tot tegenspeler. De „Misfits" eigenlijk stukjes van een legpuzzel, die men niet passend kan krijgen waarvan sprake is in de oorspronkelijke titel van de film, die hier „De Ontwrichten" heet, zijn men sen, die niet in het patroon van de normale samenleving passen: een cow boy (Clark Gable) en zijn vriend (Eli Wallach), een ex-oorlogspiloot, die ge regelde arbeid schuwen en zich met jagen op wilde paarden een onzeker bestaam verschaffen, een blond danse resje (Marilyn Monroe), pas geschei den van haar man, een oudere (Thel- ma Ritter), bij wie zij haar intrek heeft genomen, en een waaghalzige rodeorij der (Montgomery Ciift), met een ster ke moederbinding. Met Marilyn Monroe, toen nog zijn HAARLEM. 22 juli De tweede zwemontmoeting van de Haarlemse zwemvereniging Njord '59, tijdens haar trip door Duitsland, was op uitnodiging van de Hamburger Swimming club in het fraaie Seedammbad in Bad Hom burg. Er was een talrijk publiek en de wedstrijden werden afgewisseld door demonstraties kunstzwemmen en reddend zwemmen. Verder werd er een heren-waterpolowedstrijd gespeeld tussen een team van de Homburger S. C. en Njord, welke resulteerde in een 51-overwinning voor de Duitsers. De voornaamste uitslagen van de zwemwedstrijden zijn: DAMES: 100 meter schoolslag: 1. Heidi Fink, Did, 1 min. 34,7 sec.; 2. Sigrin Butze, Did., 1 min. 40,7 sec.: 3- E. Schwieherd, Did, 1 min. 41 sec.; 4. Loes Schuit, Njord, 1 min. 43,7. 6 X 50 meter vrijeslag estafette da mes: 1. Njord 4 min. 8,1 sec.; 2. Duits land 4 min. 15 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Inge- born Hohna, Did, 1 min. 36 sec.; 2. Ri ta Roskam, Njord, 1 min. 40,8 sec.: 3. Leni de Vries. DWR, 1 min. 52,2 sec. 100 meter vrijeslag dames: 1. Nel Koster, Njord, 1 min. 17,4 sec.; 2. Oedeke Tibboel, Njord, 1 min. 18,1 sec. 4 X 50 meter estafette schoolslag da mes: 1. Duitsland 3 min. 3,6 sec.; 2. Njord 3 min. 25 sec. 200 meter schoolslag heren: 1. Jan Vierhout, Njord, 2 min. 57,2 sec.; 2. H. Frebesiuss, Did, 3 min. 6,8 sec.; 3. U Pfeisser, Did, 3 min. 15,4 sec. 100 meter rugslag heren: 1. Han Man in 't Veld, Njord, 1 min. 19,5 sec.; 2. R. Sclilag. Did, 1 min. 30 sec.; 3. W. Tu- rek, Did, 1 min. 32 sec.; 4. Paul Man in 't Veld, Njord, 1 min. 35 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. Jan Vierhout Njord, 1 min. 21,8 sec.; 2. H. Frebesiuss, Did, 1 min. 26,9 sec.; 3. W. Knoth, Did, 1 min. 27 sec. 8 X 50 me ter vrijeslag estafette heren: 1. Duits land 4 min. 14,9 sec.; 2. Njord 4 min. 18,8 sec. 8 X 50 meter wisselslag heren: 1. Duitsland 4 min. 14.9 sec.; 2. Njord 4 min. 18,8 sec. 8 X 50 meter schoolslag estafette he ren: 1. Duitsland I 5 min. 22,9 sec.; 2. Duitsland II 5 min. 45,7 sec.; 3. Njord 6 min. 9,7 sec. 100 meter vrijeslag heren: 1. Cees Hoogendoom, HVGB, 1 min. 6,9 sec.; 2. F. Webermeier, Did, 1 min. 10 sec.; 3. Nol van Oosten, Njord, 1 min. 16,7 sec. HAARLEM, 22 juli Aai de Rijks kweekschool slaagden voor de hoofd- acte: de dames A. W. E. van Eijk te Beverwijk en A. G. Boeder te Aals meer, de heren H. C. J. Stoop te Haar lem, H. M. Steur te Haarlem, G. C. Kramer te Krommenie, J. G. v. d. Berg te Beverwijk, M. Oderkerk te Den Helder en M. D. Frenkel te Amster dam- Voor het gedeelte A slaagden de dames M. F. v. d. Molen te Amster dam en M. Jurriaans te Amsterdam, voor het gedeelte B mevrouw R. H. Gullil-v. Holst te Amsterdam en de heer D. van Elk te Zandvoort. AMSTERDAM, 21 juli Bij beschik kingen van de staatssecretaris van fi nanciën is de verificateur der invoer rechten en accijnzen J. Luwena, te Haarlem, kantoor der invoerrechten en accijnzen benoemd tot ontvanger van de rijksbelastingen; hij is toegevoegd aan het hoofd van het ontvangkantoor der Invoerrechten te Rotterdam. De hoofd controleur van de rijksbelastingen S. Wielinga, ten kantore der directe be lastingen te 's Hertogenbosch is be noemd tot ontvanger van de rijksbelas tingen en aangewezen als hoofd van het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Nieuwer-Amstel. Speeltuin Noordervreugd: Wandel, tocht naar Bosbeek (speelvijver) te Santpoort, voor kinderen van 9—13 jaar. Brood en drinken meenemen. Vertrek 9.30 uur; terug 4.30 uur. Aanmelden zaterdag 22 juli op de speeltuin. Geen kosten. Speeltuin Dartele Jeugd: Wandel tocht naar Bosbeek te Santpoort (speelvijver) voor kinderen vanaf 9 jaar. Boterhammen en drinkbeker meebrengen. Vertrek 9.30 uur: te rug 4.30 uur. Aanmelden op de tuin op zaterdag 22 juli. Geen kosten. Speeltuin Hof van Eden: Gekostu meerde Opening om 9.30 uur. Alle deelnemers ontvangen een trakta tie. Verder spel in de tuin. Speeltuin Zaanenoord: Wandeltocht naar de Kennemerduinen. Leeftijd 812 jaar. Vertrek 10 uur, met de bus terug. Kosten f 0,25. Inderdaad, in Lido draait alles deze week om Conny, die hier als modinette hevig verliefd is op haar baas, de Ween- se modekoning Furst. Het lieve kind beeldt zich heel wat in als zij per vergissing een uitnodiging ontvangt om met hem te dineren. De waterlan ders verschijnen, jawel, maar er is een vlotte, jonge musicus, die Conny toch ook wel graag mag, om haar traan tjes te drogen. Een en ander wordt op gesmukt met een liedje en een dansje, zodat de jongeren wel weten waar zij hun simpel amusement kunnen vinden. Alle leeftijden. In de laatste avondvoorstellingen wordt in Lido „Om zonden huilt men later" gedraaid. Rond een zonderling gegeven een jongeman die „tijdelijk" met een erfgename van een grootindustrieel trouwt om de vader van haar kind te sauveren speelt zich een film af, waar in op verdienstelijke wijze wordt getracht de drakerige kanten van het verhaal te verdoezelen. Dat komt door het geser reerde spel van de hoofdfiguren, maar in het bijzonder door de hier en daar op vallende en beheerste regie van Alfred Braun. Niettemin, de situaties waarvoor men wordt gesteld zijn toch wel zo dat bet gewrongen en bedachte van het verhaal duidelijk in het oog valt. Voor boven de achttien. Advertentie Mobilofoon service dag en nachl HEEMSTEDE, 22 juli De verkeers situatie op het beruchte kruispunt van de Herenweg en de Zandvoortselaan zal ingrijpend verbeterd worden en er zullen verkeerslichten worden aange bracht. B en W van Heemstede vragen de raad voor dit doel een crediet be schikbaar te stellen van 120.000,-. B en VV schrijven in hun toelichting, dai tegelijkertijd met voornoemd kruis punt Herenweg-Adriaan Paauwlaan is bekeken. Men is echter tot de conclusie gekomen, dat dit niet voor een perma nente beveiliging met verkeerslichten in aanmerking komt. Volgens de plan nen van B en W moet nu de verkeers leider op de Zandvoortselaan verwij derd worden, terwijl de verkeersroton- de1, daar verbreed dient te worden. De Lanckhorstlaan wordt verbreed tot drie rijbanen tussen het beruchte kruis punt met de Herenweg en de Van Slingelandtlaan. De Lanckhorstlaan moet ten dele opnieuw gefundeerd en geasfalteerd worden terwijl er een nieu we indeling moet worden gemaakt op de voorste gedeelten van de Lanckhorst laan en de Zandvoortselaan. Voor wat de verkeerslichten betreft, heeft men een systeem uitgezocht dat onnodig wachten voor het gemotoriseerd verkeer tot een minimum beperkt. Daar toe zullen in het wegdek verkeersdrem pels worden aangebracht. Zolang er in een bepaalde richting verkeer rijdt, blijft het corresponderend verkeers licht op groen tot een bepaalde, tevoren geregelde maximum-groentijd is be reikt. Er zullen ook voetgangerslichten worden aangebracht. Haarlem Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat *00, tel. 31959; Apotheek Loomeyer en zoon, Barteljorisstraat 11. tel. 10175; Hildebrand Apotheek, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, tel. 57903. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathöt, tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandarts: W. Brandt, Heemst. Dreef 58, Heemstede tel 39330. Dierenarts: J. Westerman. Hartenlust- straat 7. Bloemendaal, tel. 51555. Zieken vervoer: GGD. tel. 14141: Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. HAARLEM 22 juli Na de deze week van maandag tot en met donderdag ge houden examens heeft de stichting vak opleiding bouwbedrijf vrijdagavond in het gebouw van de lagere technische school de behaalde diploma's kunnen uitreiken aan zevenendertig geslaag den van de in totaal ruim veertig can- didaten. De voorzitter van de afdeling Haar lem van deze stichting, de heer G. J. J. Eldering uit Overveen, noemde deze bijeenkomst het laatste bedrijf van de voorstelling met studeren en examen doen. Naar zijn mening hebben de exa menkandidaten zich waardig gedragen en hun best gedaan Hij wilde echter niet nalaten aan de vooravond van de va kantie voor de bouwvakarbeiders er op te wijzen, dat de jongelui er met dit diploma nog lang niet zijn. Er valt nog veel meer te leren en de jongelui zullen hun ogen goed de kost moeten geven. Behalve het diploma met cijferlijst kregen alle geslaagden eer. boek na mens de Samenwerkende Patroons Ver eniging in Haarlem. A. J. Leemreise uit Haarlem behaalde 39 punten en bereik te daarmee de beste prestatie van het 'examen. Evenais nóg drie zeer goede kandidaten ontving hij namens de stich ting vakopleiding een boek. De afdeling Haarlem beloonde deze eerste prestatie bovendien met een boekenbon ter waar de van vijfentwintig gulden. De secretaris van de Haarlemse af deling, tevens consulent van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijt, maakte be kend, dat de heer Eldering als vrohdt- ter zal aftreden. Hij bracht dank voor al hetgeen de heer Eldering sedert 1948 voor het verhogen van de vakbekwaam heid heeft gedaan. Tevens wees de heer Huizing op de semi-parttime opleiding welke in september begint. Een voort gezet leerlingenstelsel staat op stapel maar heeft het departement nog niet verlaten. Toch begint de L.T.S. in Haar lem in september reeds met een gezel- lenopleiding. De 37 geslaagde kandidaten voor de ze vakopleiding zijn afkomstig uit Haar lem (20), Bloemendaal (4), Noordwjjk (4), Haarlemmerliede (3), Heemstede (2), Bennebroek, Vijfhuizen, Nieuw-Ven- nep en Zandvoort. Do namen der geslaagden zijn: T. N. W. Bakker, P. M. de Bie, M. Boschs E. Brinkman, G. S, B. Budé, R. J. A. van Dijk, A. P. van Egmond, C. van der Horst, H. A, van Heerden, J. J. Hoek, B. P. W. Kroon, H. Kroonstui- ver, R. Lablans, N. J. Leemreize, H. van der Ley, E. Moorhoff, H. de Nieu we, J. L. M. van der Peet, F. P. M. de Ruig, en D. J. van der Weele, allen te Haarlem, C. M. Belièn te Vogelen- zang; Ei. J« Bgzu, A. J. Jansen, en W. de Rijke, allen te Bloemendaal; M. Duvjndam, M. A. van der Haak, J. Vink en J. A. van 't Wout, allen te Noordwijk; J. van Bruggen, J. P. Horst man en F. M. van Soelen, allen te Haarlemmerliede; N. J. Boot en B. H. R. Krieger, beiden te Heemstede; H. M. Weners te Bennebroek; L. van Loon te Nieuw Vennep, S. P. van Niel te Vijfhuizen; en A. Stobbelaar te Zand voort. De eerste tot en met vierde (extra) prijs van de landelijke stichting vak opleiding bouwbedrijf werden gewonnen door: 1. N. J. Leemreize; 2. J. A. van 't Wout; 3. C. M. Beliën en 4. A. Stob belaar met respectievelijk 39, 38, 37 en 35 punten. Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteeweg 76. tel. 34445: R. Muller. Raadhuisplein 6, tel. 36550. Romeinse legioenen, breedgeschouder de en intens gemene gladiatoren, „gon zende" intriges bij de hoogste instan ties, het gebruikelijke recept van op de grijze oudheid gebaseerde spektakel stukken. Ditmaal is de beeldschone Cle opatra het middelpunt van de moeilijk heden, die breeduit en in cinemascope op het filmdoek van Luxor worden uit gesmeerd. Voor veertienjarigen en ou deren die van dit genre houden. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemendaal- «eweg 17, tel. M003. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem Doktersdienst: J Hollander, Z tel. 11431. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek. Halte- straat 3. tel. 2389. Doktersdienst: H. K. van Es. Kostverloren- straat 4 tel. 2058. AMSTERDAM, 21 juli Zes kleine schepen en een onderzeeboot van de Britse marine z).,n gisterochtend voor een tot en met 24 juli a.s. durend be zoek in Amsterdam aangekomen. De schepen vormen het „Dartmouth trai ning squadron". Zij hebben ligplaats gekozen aan het Steenenhoofd. Zaterdag middag wordt het publiek in de gele genheid gesteld de schepen te bezich tigen. Jerry Lewis is in deze film een luite nant, die jaren na de oorlog tot de ont dekking komt dat de torpedobootjager waarover hij het bevel voerde spoorloos is verdwenen. Hij moet het schip opspo ren en dat is aanleiding tot een aantal dwaze scènes, waarin Jerry de ene zon derlinge streek na de andere uithaalt. Gemakkelijke humor voor de gemakke lijke lachers. Zij kunnen in Cinema Pa lace terecht. A.l. f Advertentie SPEKSTKAAI 5 Kathedraal: 6.30. 7.30, 9 H 11 en 12 uur St.-Antonius; N Groenmarkt: 6.30. 7.30 8.30 H., 10. 11 en 12 uur H Jozef. Jansstraat: 8 45 8 9 15 H. 11 12 uur en 18 uur avondmis. O L. Vr Rozenkrans. Spaarne: 6 7.30. 9 10.30 H en 12 uur St.-Jan, A'damstraat: 6 45. 7. 8.15, 9.30 H H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 H., 10.30 en 11.45 18 u. avondmis. H Hart, KJeverpark 6.30 7 45 9 10.30 H en 12 uur. H.H Elisabeth en Barbara, P Kruger- straat: 6 30 7 45 9 H 10 45 en 12 uur H Liduina Rijksstraatweg: 6 30 7 30. 9 H. 10.45 en 12 uur O. L. Vrouw van VII Smarten. Rijks straatweg: 6 30 7 30 8 45 H. 10 15 11.30 18 uur avondmis H H Petrus en Paulus: 1 8 30 10 H. en 11 45 uui BLO" MEND AAL, Alierh. Drieëenheid: 7.30, 9. H. 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 7 30 9 10.30 H. en 12 u AERUENHOUT: 7 30 9 H en 11 uui ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30. 9.30 H, 11 en 1930 avondmis OVERVEEN: 7. 8, 9 H., 10.30 en 11.30 u li h STEDE: (H Bavol: 6 30 7 30 8.30, 9.40 H.. 11 en 12 uur. tllfc iUL Vrouw Hemelvaart! 6 45 7 45 8 40 H 10 11 er. 12 uur SPAAK M>AM 7 30 en 10 H BENNEBROEK; (St.-Joseph): b.45 8. 915 H.. en 11.30 uur CINEMA PALACE: Jerry, hou Je roer recht, a.l.; dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Vanaf ma. iedere ochtend (behalve zondag) om 10.30 uur: Vakantiejeugdprogramma, a.l. •"HANS HALS: Operatie Petticoat. 14 j. Dag 2, 7 en 9.15 uur; dl. 2 en 8 uur LIDO- Alles draait om Conny, a.l. 2, 4.15 en 7 uur Iedere avond 9.15 uur: Om zonden huilt men later, str. volw. LUXOR: Legioenen van de Nijl, 14 Jaar. 9 7 en 9.15 uur; zo. 2, .4.15. 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus (2, 7 en 9.15 uur): Jane Eyre, 14 Jaar. REMBRANDT: The Misfits, volw. Dag. 2. 4 15 7 en 9.15 uur Iedere ochtend (be halve zo.) om 10.30 uur: Vakantievoor- steiling voor de jeugd. ROXYt.m. zo. Vlammen over de Philip- pijnen 14 J Ma. t.m do. Battle Taxi, 14 j. 2.30 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur STUDIO' De brave soldaat Schweijk. a.l. (2e week) 2.15. 7 en 9.15 uur; zo. 2. 4.15, 7 en 9 15 uur. Iedere morgen (behalve zonaag) om 10.30 uur: Vakantievoorstel- Lng MINERVA: Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Zij waren nog geen 20 volw.; zo. 2 en 4.15 u. Doornroosje, a.l. Ma. di. wo. en do. 230 uur: Drie kleine detectives, a.l.; ma., dl. en wo. 8.15 uur Nonnen voor het vuur peloton, 14 jaar; do. 8.15 uur; Orfeu Negro, 18 jaar. Studio prolongeert de kostelijke pa rodie op het Duitse militarisme „De brave soldaat Schwejk". A.L. In Roxy wordt tot en met morgenavond Vlammen over de Philippijnenge draaid, een drieste oorlogsfilm. 14 j. Vanaf maandag draait in deze bios coop „Battle Taxi", een onderwereld- affaire. 14 j. Minerva vertoont tot en met morgenavond „Zij waren nog geen twintig", een wat naargeestige jeugd film. Volw. Morgenmiddag wordt Doornroosje" gedraaid. A.L. Maandag tot en met donderdagmiddag draait voor de jeugd „Drie kleine detectives". A.L. Maandag- tot en met woensdag avond wordt „Nonnen voor hef vuurpe- leton" vertoond; een ngoal romantisch vertekende verzetsfilm. 14 j. Donder dagavond gaat de uitstekende Frans- Braziliaanse parafrase op het klassieke verhaal „Orfeu Negro". 14 jr. Frans Hals heeft de genoeglijke filmcomedie „Operatie Petticoat" weer voor de dag gehaald. 14 j. (Advertentie) leyler's Museum: 1'ekeningen Hollandse. Italiaanse Franse Schooi Fossielen nis tonsche natuurkundige instrumenten mi neralen 31 toons Fokker-orgel Geopend iedere werkd beh maaandag van 11—17 uur De eerste zondag van elke maand van 1317 uur. HAARLEM, 22 juli In de tweede klasse afdeling A voor de competitie van de K.N.Z.B. troffen de heren van H.P.C. 1 en AZ'70 1 elkaar in een pittige strijd in Heemstede, die helaas tegen het einde een onsympatiek tint je kreeg. Na een goede H.P.C.-combi- natie scoorde Ruud Prins het eerste H.P.C. doelpunt maar in Rinus van Daatselaar had de AZ een gevaarlijk schutter meegebracht die er 1-2 van maakte. Wiers sloot de eerste periode af met de stand 2-2. Na de hervatting kreeg Wiers een strafworp toegewezen die voor H.P.C. benut werd, maar weer kwam Van Daatselaar goed op schot en stond AZ voor toen voor de tweede keer gepauzeerd werd. Bontekoe zag zijn zwoegen met het maken van een doelpunt beloond en nadat AZ-midach- ter Joncker het water was uitgezonden zwaaide de balans om in het voordeel van H.P.C. Kabel joeg de bal het AZ doel in- In de laatste periode bleef H.P.C. een voorsprong houden. PrinS maakte 6-4 en door een strafworp van Diepveen werd het 6-5. In de laatste fase van de strijd stelde Prins de eind stand op 7-5. H.P.C. en Sleutelstad heb ben nu ieder 10 punten uit 9 wedstrij den; Neptunus en L.Z.C. gaan aan de kop terwijl AZ 70 de op een na on derste sport op de ranglijst bezet. Zaterdag 22 juli Openluchttheater, Bloemendaal, 8.15 uur: De Parelvissers" van George Bizet door Je Zuid Nederlandse Opera Gebouw H.K.B., Tempeiiersstraat, B uur: 'Concert door Haarlems Accordeonorkest ..Esmeralda" o.l.v Adriaan Oort. Heinz Hohner Handharmonika Orchester o.l.v. Hans Heinz en het Accordeon Sextet „Adriaan Oort" Maandag 24 juli Vleeshal, 8 uur: Bespeling van enige tentoongestelde instrumenten door Piet Kee. Om acht uur zondagochtend zullen de honderden tellers langs de kuststrook hun plaatsen innemen. Op alle toe gangswegen naar de kust worden de voertuigen geteld. Bij de stations zal de telling geschieden van degenen die de badplaatsen per trein bezoeken. On getwijfeld zal het grootste karwei be staan uit het tellen van de mensen die via de toegangswegen afdalen naar het strand. Iedereen zal worden geteld en ook zal door middel van steekproeven een enquête worden gehouden. Ge vraagd zal worden naar de woonplaats, de verblijfplaats en het vervoermiddel van de strandbezoeker. Voorts zal ge ïnformeerd worden naar de groeps grootten bij hen die in groepsverband komen. Tot zondagavond t\cht uur zul len de tellers in actie zijn. De gemeen ten hebben alle medewerking toegezegd en van gemeentewege zal ook de plaat selijke organisatie worden uitgevoerd. Wanneer alles achter de rug is zullen de gegevens geheel mechanisch worden verwerkt en op ponskaarten worden overgebracht. Het Centraal Bureau voor Statistiek zal zich met deze om vangrijke taak belasten. Men verwacP dat een schat van gegevens te voor' schijn zal komen. HAARLEM, 22 juli Langs de ge hele Noordzeekust van Texel tot aan de Belgische kust zal morgen een groots opgezette verkeers- en personen- telling worden gehouden. De organisa tie hiervan berust bij de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland, de Pla nologische dienst van Zeeland en de Rijksdienst voor het Nationale plan. Mochten de weersomstandigheden voor het strandbezoek ongunstig zijn, dan heeft de telling plaats op zondag 6 augustus of zondag 13 augustus. Deze telling zou het vorig jaar reeds zijn gehouden, maar viermaal stuurde Plu- vius de plannen in de war. De telling wordt gehouden om een in zicht te krijgen in de functie van het kustgebied ten opzichte van de recrea tie, zowel voor de Nederlandse bevol king als voor de bezoekers uit het bui tenland. De resultaten van de telling, die in hoofdzaak in het planologische vlak ligt, zijn niet alleen voor de pro vincies van belang, maar zullen ook ten dienste van de kustgemeenten wor den gebruikt. Scheveningen zal als eni ge grote badplaats niet met de telling meedoen. Hier waren technische be zwaren aan verbonden. Kunstcentrum „lle Ark", Nieuw HeiiigJana Expositie van schilderijen gouaches en plastieken van Bonies (t.m 28 juli) Dag geopend van 9—17 uur en tijdens de con certen op maandag, woensdag en vrijdag van 18—20 u (Advertentie) vis- en Vleeshal: Tentoonstelling „Neder landse Orgelpracht" Geopend dag 10— 17 uur en 20—22 uur (Op dinsdagen van 19—22 uur) Aula Wethouder J. A. J. A. Oudheusden- school Leeghwaterstraat, Hoofddorp Ten ounsteiling Kunst-Paarden", samengestelde collectie schilderijen en grafische werkfen waarbij het paard als thema is gesteld Geopend dag. behalve zondag) van 14.30 tot 18 uur en van 19.3o tot 22 uur, uitge zonderd woensdag van 9 tot 22 uur. (t/m 22 juli). Zondag 23 juli H.B.C. terrein, Cruquiusweg: Landdag Katholieke Land- en Tuinbouwjongeren. iL.T.J en L.T.M.) Vanaf 1.30 uur: Sport wedstrijden. Van der Aartweg, van 10 tot 6 uur: Tentoonstelling: Alles wat groeit en bloeit, i Volkstuindersvereniging „Zonder werken niets"). KRUISWEG 70 HAARLEM - TEL. 13239 Persoonlijke en discrete behandeling 7 Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - IEL. 11493 t ruquius Museum tiisturische Stoomma chines en grote maquette van Nederlano met waterstanden en overzich! overstro mingsramp 1953 Geopend dag 912.30. 13.30—17 uur. Zo. van 10—17 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2