VEIIJGHEIDSBAAD eist: Staakt het vuren WAPENSTILSTAND IN TUNESIË BEVOLEN BOURGUIBA-.DeFransen schenden het bestand hamol weer vandaag! Links rijdende auto botst op tegenligger - een dode Bestuurder: geen rijbewijs Volgens Sovjet-ambassadeur Geen breuk Bonn- Sovjet-Unie Evangelische Kirchentag met 10.000 Oostduitsers Zaterdag bij Spoorwegen overstelpend druk Treinen overvol; honderden blijven achter op perrons Franse „militaire doeleinden99 zijn bereikt Algerijnen slaags met para's in Metz5 doden Belg verdrinkt bij reddingspoging Zeven militairen licht gewond 2 Nederlanders in Frankrijk bij ongeluk gedood Het weer Vrachtwagen slipt en stort in Frans ravijn Gevecht in Loeanda Autobestuurder in slaap gevallen Melkboot overvaren Droog weer MAANDAG 24 JULI 1961 85ste JAARGANG No. 30883 PARIJS/TUNIS, 24 juli (Rtr., U.P.I.) Sinds gisternacht één uur hebben Fransen en Tunesiërs het vuren gestaakt, heerst er in Bizerta en bij het olierijke gedeel- te van de Sahara, dat Tunesië voor lichzelf opeist, een gespannen vrede. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties nam zaterdag avond na een spoedbijeenkomst een resolutie aan, waarin van de strijdende partijen werd geëist dat ae onmiddellijk het vuren zouden staken en zich terugtrekken op de stellingen, welke ze voor het uitbreken van het conflict bezet ten. Kort daarop staakten Frank rijk en Tunesië inderdaad de ge vechten, maar president Bour- guiba van Tunesië beschuldigde de Fransen er gisteren van, dat ze de wapenstilstand bij herhaling hebben geschonden. Massagraven Hammarskjöld Nasser solidair Veiligheidsraad MORRIS éeforeijou êmj! SEIZOEN-OPRUIMING Aan zee (Van onze correspondent in Bonn) BONN, 24 juli De Sovjet ambassadeur in de Bondsrepu bliek, Smirnov, is van mening, dat ook na de eventuele sluiting van een apart vredesverdrag tus sen Moskou en de communistische machthebbers in de oostzone van Duitsland, de diplomatieke be trekkingen tussen Bonn en het Kremlin zullen blijven voortbe staan. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Divedte: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severfn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents pei mniimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave var redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 530 uur avonds tel. 21544. De Fransen hebben laten weten, dat ze geenszins een volledige verovering van Bizerta wensten en dat hun mili taire oogmerken slechts waren de con trole te hebben over de smalle zee engte naar het Meer van Bizerta. De militaire doeleinden zijn bereikt, de verbindingen ten behoeve van de Fran se militaire basis Bizerta zijn verze kerd. Bovendien wijzen de Franse auto riteiten er op, dat ze slechts zullen schieten wanneer ze worden aangeval len, zoals tot dusver ook steeds is ge beurd. In de stad Bizerta zijn de Fran se parachutisten heer en meester, be halve in de kasbah, de Arabische wijk, waar 300 man Tunesische soldaten ge legerd zijn. De toestand in Bizerta is nog steeds gevaarlijk, ook al wordt er niet gescho ten. Er bestaat gevaar voor het uitbre ken van epidemieën, wanneer de stof felijke overschotten van de honderden Tunesiërs, die bij de strijd om het le ven gekomen zijn, niet spoedig geborgen worden,, nadat de meeste al drie dagen lang in de felle zon gelegen hebben. In alle haast worden massagraven op heuvels bij de stad gedolven om aan de verschrikkelijke situaties zo snel mogelijk een eind te maken. Radio-Tunis deelde gisteravond mee, dat bij de gevechten om Bizer ta 670 Tunesiërs om het leven zijn ge komen en 1.155 zijn gewond. Volgens officiële kringen in Bizerta bedragen de Franse verliezen 25 doden en een honderdtal gewonden. Uiteraard wa ren de Fransen duidelijk de sterke ren. Gegevens over Frans-Tunesi- sche botsingen in de Sahara zijn schaars. Er zijn aanwijzingen, dat de Fransen er in geslaagd zijn de Tune siërs daar binnen de tot dusver gel dende grens te houden. De Tunesiërs meldden zaterdag dat 100 man van hun troepen gedood werden bn een Franse luchtaanval op een fort aan de rand van de woestijn. Od uitnodiging van president Bour guiba reist secretaris-generaal Ham marskjöld van_ d? Verenigde Naties vandaag naar Tunis om ter plaatse te pogen een oplossing voor het Frans- Tunesische geschil te vinden. Ham marskjöld had in de y®*kgheidsraad ook aangedrongen op onverwijlde wa- penstilstand en terugkeer naar de po sities van voor de vijandigheden. Bour- guiba zei gisteren in een toespraak bij de begrafenis van enige ,sla,SE van de vijandigheden, dat de sip om Bizerta pas is geëindigd, als de laatste buitenlandse soldaat de basis heett verlaten. Hij beschuldigde de transen vervolgens van schendingen van ae wa penstilstand en verklaarde, datzijn regering onderhandelingen over tnzer- ta nimmer heeft willen vermijden, maar dat het geen „eindeloos en uitzichtloos gesprek" mag worden. Zaterdag, nog voordat er sprake was van een wapen stilstand, had Bourguiba in een radio toespraak onder meer gezegd: „Ook al zullen we dan niet wijken voor geweld, we blijven bereid tot een gesprek over de terugtrekking van de Fransen van de basis". Opmerkelijk is, dat het Tu nesische persbureau verzocht deze zin snede te vervangen door: „We zullen niet wijken voor geweld. In ieder geval zal de basis het niet lang meer hou den". President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek, die jarenlang in onmin met Tunesië heeft verkeerd, ver klaarde gisteren, dat „Arabische strijd ondeelbaar" is, en dat Tunesië op al zijn steun kan rekenen. Bourguiba heeft ter gelegenheid van de negende ver jaardag van de Egyptische revolutie een vriendelijke boodschap aan Nasser gezonden, waarin hij ook gewaagt van de' Arabische solidariteit. De raad van de Arabische Liga komt vandaag in verband met de Tunesisch- Franse kwestie te Cairo in spoedver gadering bijeen. Koning Hoessein van Jordanië heeft opdracht gegeven per vliegtuig een volledig bewapende com pagnie infanterie naar Tunesië te zen den. Bourguiba heeft besloten de Tune sische V.N.-troepen uit de Congo terug te roepen, omdat hp de mannen in zijn eigen land nodig heeft. De Veiligheidsraad besloot zaterdag avond weliswaar om een staakt-het-vu- ren in Tunesië te gelasten, maar kon niet tot overeenstemming komen over de remedie voor het geschil. Een Brits- Amerikaans voorstel, waarin op onder handelingen tussen Frankrijk en Tune sië zonder verdere omschrijving, werd aangedrongen, kreeg een stem te wei nig. (Frankrijk onthield zich van stem ming). Liberië, en de V.A.R. hadden eerst behalve onverwijlde wapenstil stand ook de terugtrekking van de Franse strijdkrachten uit Tunesië ge- eist. welk voorstel de Sovjet-Unie en Ceylon steunden, maar de andere le den van de Veiligheidsraad onthielden zich van stemming, zodat dit voorstel verworpen werd. Daarna kwamen Li berië en de V.A.R. met een „interim- resolutie", welke werd aanvaard. De Veiligheidsraad blijft paraat om indien de toestand in Tunesië verergert op nieuw bijeen te komen. r METZ. 34 juli (AFP) Te Metz in Frankrijk hebben zich gevechten voor gedaan tussen Franse valschermsolda ten en Algerijnen, waarbij vijf perso nen om het leven zijn gekomen, terwijl er zeventien werden gewond. Het begon kort voor middernacht, bij de ingang van een café. Algerijnen schoten plot seling op een groep parachutisten, van wie er twee dodelijk werden gewond. Ook de barman van het café werd ge dood. Voorts werden drie voorbijgan gers gewond. De woedende valschermsoldaten rea geerden met het aanvallen van Algerij nen. Omdat de daders erin waren ge slaagd te ontvluchten, koelden de pa ra's hun woede met aanvallen op an dere Noordafrikanen. Twee Algerijnen werden in de rivier de Moezel gegooid. Een hunner ver dronk. Een andere Algerijn is door een parachutist doodgestoken. Na het bekend worden van de wan ordelijkheden kwamen de plaatselijke en militaire politie in actie. De para chutisten moesten naar hun kazernes terugkeren. Vier valschermsoldaten, twee Italia nen en elf Algerijnen zijn gewond. Voor het ingaan van de wapenstilstand in Tunesië werd zaterdag nog deze foto vn een hospitaal im Bizerta genomen. Het verplegend personeel volgt gespannen, terwijl het dekking zoekt, de straatgevechten. De Tunesiërs maken van de begrafenis van een hunner combattanten gebruik om er een demonstratie van te maken. (Advertentie) iiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 24 juli Bij een po ging om twee in moeilijkheden verke rende dames voor het vrjje badstrand in Domburg te redden, Is de uit de omge ving van Antwerpen afkomstige Belg J. E. van Roosendael zaterdagmiddag verdronken; het slachtoffer was 37 jaar oud, gehuwd en vader van vier kinde ren. De heer Van Roosendael was met een vriend op het strand, toen bleek dat twee badende dames door de onder stroom bij afgaand water in moeilijkhe den waren gekomen. Onmiddellijk zwommen de Belg en zijn vriend naar de dames toe, maar bij hun reddings pogingen werd de eerste zelf naar bene den getrokken en verdronk. Zijn vriend en de beide dames konden het strand veilig bereiken. LE MONT DORE, 24 juli (A.F.P.) Een Nederlandse militaire vrachtwagen met negentien militairen is gisteren in Frankrijk in een bocht geslipt en ver volgens in een ravijn gestort. De legervoorlichtingsdienst in Den Haag deelt mee dat zeven militairen, die betrokken zijn geweest bij het auto ongeluk, allen licht gewond zijn. Deze militairen maken deel uit van het 44ste infanteriebataljon, thans in La Courtine gelegerd. Het zijn: de sergeant W. Brouwer (Winschoten), de dienstplichtig soldaat J. Klees (Zuidlaren), en de dienstplich tige soldaten J. W. Dengerink (Deven ter), E. Hillenga Finsterwolde)P. Dors man (Utrecht), B. v. d. Borden (Ren- kum) en M. van Wijnen (Enschede). De eerste zes militairen zijn overge bracht naar een ziekenhuis in Clermont Ferrand, de soldaat Van Wijnen is over. gebracht naar een ziekenhuis in La Courtine. De Nederlandse militaire vrachtwagen, een drie-tonner van de A.A.T., is ten zuiden van Clermont Ferrand in een bocht van de weg geraakt en in een vijf meter lager gelegen ravijn terecht gekomen. LISSABON, 24 juli (Rtr) Het Por tugese persbureau „Lusitania" meldt dat vijftien rebellen, die politiemannen lanvielen, zaterdagavond jl. zijn gedood in de Angolese hoofdstad Loeanda. Het incident deed zich voor tijdens een gro te zuiveringsactie door de politie in de inheemse wijken van de hoofdstad. Er zijn vele arrestaties verricht. S'ijdens hei debat over Tunesië in de Veiligheidsraad. Links de Franse afgevaar- igde Armand Bérard, rechts. Mongi Slim ie namens Tunesië het woord voerde. ASSENDELFT, 24 juli Gistermid dag is een personenauto, bestuurd door een vertegenwoordiger uit Ede, op de provinciale weg, tegenover het station Krommenie-Assendelft, op de linker weghelft gaan rijden en in botsing ge komen met een motor met zijspan. De bestuurder van de motor, de veertig jarige Zaandammer M. van S. werd zo ernstig gewond, dat hij kort na aan komst in het gemeentelijk ziekenhuis te Zaandam is overleden. Zijn echt genote en de bestuurder van de auto moesten met zware verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De drie andere inzittenden van de auto en drie kinderen, die in het zijspan zaten liepen slechts lichte verwondingen op. De bestuurder van de auto had geen rijbewijs. VENRAY Op de provincialeweg van Deume naar Venray is in de nacht van zaterdag op zondag een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een persoon werd gedood en twee anderen ernstig werden ge wond. De bestuurder van de personenauto, waarmee het ongeluk gebeurde, de heer G. Boonekamp verloor de macht over het stuur; de auto vloog tegen vier bomen op en kwam pas toen tot stilstand. De bestuurder werd vrij ern stig gewond. Van de twee overige inzit tenden werd de 36-jarige A. van Mill op slag gedood; de 21-jarige H. Aerts werd in zeer zorgwekkende toestand in het ziekenhuis alhier opgepomen. De slachtoffers waren afkomstig uit Ven ray. UTRECHT Dfc 38-jarige spoorweg beambte E. Stip is zaterdag met zijn fieto in de Vecht gereden. Getuigen van het ongeluk wezen verschillende plaat sen aan, waar hij te water zou zijn ge raakt, zodat men tien minuten moest dreggen, vóór het slachtoffer werd gevonden. De Utrechtse G.G.D. bracht de drenkeling onder het toedienen van zuurstof naar het beademingscentrum van het academisch ziekenhuis, waar hy echter kort na aankomst overleed. Het is gebleken, dat het slachtoffer aan vallende ziekte leed. DEN HAAG In de Beresteinlaan is zaterdag een verkeersongeluk ge beurd, dat het leven heeft gekost aan het negenjarige meisje koseiinda Brookman. Zy wilde op haai fiets haar moeder inhalen die voor haar reed. Ze zwenkte te ver naar links en kwam in aanraking met een vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting naderde. Het meisje werd tegen het wegdek ge worpen en overleef ter plaatse. SUSTEREN Vjjf personen uit Eindhoven en drie uit Roermond zijn gisteravond ernstig gewond opgeno men in het ziekenhuis te Sittard na een autobotsing op de rijksweg te Sus- teren, Een uit de richting Roermond geko men Eindhovense personenauto kwam frontaal in botsing met een tegenligger. Alle vijf inzittenden van de Eindhoven- se auto werden ernstig gewond. De be stuurder van de tegenligger werd licht gewond. Een scooterrijder uit Roer mond moest, als gevolg van de botsing, zo hevig remmen, dat hy kwam te val len. Hij, zijn echtgenote en zijn kind, die als duoryders fungeerden, werden hierdoor ernstig gewond. De oorzaak van het ongeval was een inhaalma noeuvre. GRONINGEN Bij een verkeers ongeluk in Schöppingen Ahaus (Duitsland) is naar thans blijkt vrijdag middag de 63-jarige hoteldirecteur M. H. Brongers uit Groningen om het le ven gekomen. MONTELIMAR, 24 juli (A.F.P.) Gis termiddag is aen Nederlandse auto met drie mannen en een vrouw, allen afkom stig uit 'totterdam, in Frankryk tegen een huis gereden, omdat de bestuurder in slaap was cevallen. Deze is ter plaat se overleden. De drie anderen werden overgebracht naar een ziekenhuis in Montelimar, waar een van hen, de der tigjarige J. Peperkamp, nog in de loop van de middag is overleden. De toestand van de twee overigen, de negentienjarige echtgenote van de be stuurder en de 21-jarige J. van Dene noen, is wel ernstig maar niet kritiek. Het ongeluk 'ebeurde in La Coucourde, ten noorden van Montelimar. DE LEMMER, 24 juli Gistermor gen vroeg zyn de 26-jarige veehouder L. P. Knossen en zyn even oude knecht in het Groot Scheepswater verdronken, toen de melkboot, waarmee zjj onder weg waren naar hun boerdery in Uit- weliingerga bij Sneek, door een Duits motorvrachtschip werd overvaren. De melkboot zonk; eerst na vele uren dreg gen heeft de waterpolitie de stoffelijke overschotten kunnen bergen. (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot dinsdagavond. (Op gemaakt te 11.15 uur): Droog weer met zonnige perioden en iets hogere middagtemperaturen. Langs de Waddenkust zwakke tot matige wind uit westelijke richtin gen, elders zwakke veranderlijke wind. Dinsdag zon: 4.50 20.42. Maan: 18.28 2.19. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 24 juli Deze week zal een belangrijk zomerser karakter hebben dan de vorige week, al wordt het voor lopig nog niet e warm. Een hogedruk- gebied breidt zich verder boven West- Europa uit, waardoor de bewolking meer gaat oplossen. Hierdoor krijgt 'iet weer in het gehele land een wat zon niger karakter, waarbij de middagtem- peratuur geleidelijk weer tot 20 graden en in het oosten en zuiden iets hoger kan stijgen. Het blijft rustig in de at mosfeer en de regenkans zal de eerste dagen klein zün. Morgen zonnig en droog met een zwakke zeewind. Temperatuur in de middag ongeveer 18 k 19 gr., zeewater 17 gr. Vooruitzichten: komende dagen stabiel en vrij goed strandweer. Dinsdag; zon; 4.50-20.42. Maan: 18.28-2.19 max min neersi Station Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn Mtinchen Zürich Weer temp. temp afge) gisteren 24 uur licht bew 22 11 0 zw. bew. 17 8 0 onbew. 18 8 0 onbew. 17 8 0 licht bew. 20 10 0 half bew. 25 19 0 zw. bew. 18 11 0 onbew. 18 7 0 onbew. 20 9 0 „Ik hoop nog lange tqd hier (in Bonn) te biyven", aldus de ambassadeur die dezer dagen naar Bonn terugkeerde van een achtweekse vakantie in de Sovjet- Unie. Toen journalisten, tegenover wie hy zich aldus uitte, aanvoerden lat hun dit gezien de egspannen situatie (rond Berlijn) eei. nogal optimistische voorstel ling van zaken leek, zeide de ambassa- deur:„Als ik geen optimist was had ikmyn koffer al lang gepakt en een ticket naar Moskou geboekt. Men praat te veel over schieten en over oorlog. Wy zullen zeker niet het eerste schot lossen. Aan westerse kant moet men zich er even wel van bewust zijn, dat na overgave van de controlebevoegdheden over de verbindingen te land. te water en ii de lucht aan de Duitse Democratische Re publiek een westerse schending de in de UTRECHT, 24 juli Door de vakan tie in de bouwvakken, die althans voor het gedeelte van ons land boven de gro te rivieren zaterdag is ingegaan, heb ben de Spoorwegen het weekeinde in het by'zonder zaterdag een over stelpend groot aantal reizigers vervoerd. Door al het beschikbare materieel in te zetten, is men er zonder al te grote strub belingen in geslaagd de stroom, die za terdag van 's morgens zeven uur af ruim twaalf uur aanhield, op te vangen en de meeste mensen tydig in de plaats van hun bestemming te brengen. Hier en daar zyn enkele vertragingen opge treden, maar deze hebben zich tot hoog uit een kwartier beperkt. Hoewel de N.S. alles op alles zetten konden zy niet verhinderen, dat op en kele plaatsen een groot aantal reizigers tot een volgende trein moesten wachten, omdat er in de trein van hun keuze zelfs geen staanplaats meer beschikbaar was. Zo Was een trein die uit Utrecht naar het noorden vertrok, tien minuten tevo ren reeds volkomen bezet. Het was niet altijd mogeiyk om onmiddellük een vol gende trein te requireren. In Venlo hadden zaterdagmorgen tweehonderd en een uur later 350 rei zigers het voor het nakyken, omdat er in hun trein beslist niemand meer by kon. In Oldenzaal moes ten driehonderd mensen voor het grootste deel Duitsers die met een bepaalde trein naar Amsterdam wil den, de volgende gelegenheid afwach ten. In Roosendaal werd een honderd tal mensen teleurgesteld. Het massa-vervoer was vooral gericht van het westen naar het noorden en oos ten en omgekeerd, terwyi ook in de kop van Noord-Holland een abnormale druk te heerste. Daarby kwam een groot aan tal reizigers, van Duitsland op weg naar onze kust; zy kozen voor een deel de weg via Venlo naar Zeeland. Ook ve le Belgen hadden Zeeland als reisdoel. Op de lfln Amsterdam-Haarlem-Den Haag-Rotterdam was het vervoer aan merkelijk minder druk dan op de overige trajecten. Evenmin was van een bpzon- dere drukte sprake in het district Maas tricht. Daar kragen de Spoorwegen zaterdag de grote stoot, wanneer de vakantie in de bouwvakken voor het zuiden begint; door het overlappen van deze vakanties kan ook by het einde de grote drukte dus over twee zaterdagen worden verdeeld. Al met al staan de Spoorwegen vier zaterdagen achter el kaar voor een zware opgave. gehele wereld gebruikeiyke maatrege len tengevolge zou hebben". BERLIJN, (UPI) Naar men aan neemt hebben gisteren ruim 10.000 Oost duitsers het verbod van hun regering overtreden, door deel te nemen aan het congres van de Duitse Evangelische Kerk in West-Berlijn. De tienduizend hadden zich aangeslc ;er bij de 80.000 Westduitse Evangelische christenen, die in het olympisch stadion van West-Ber lijn de slotplechtigheid büwoonden van de conferentie, die geen manifestaties mocht houden in Oost-Berlijn, omdat zij heette te zijn beïnvloed door „NAVO en militairisme". De Evangelische kerk heeft gewei gerd een schatting te geven van het aantal Oostduitsers dat gisteren aanwe zig was, onder het motief dat dit voor de Oostduitse communisten een voorwendsel zou kunnen zyn om ver geldingsmaatregelen te nemen. Een der sprekers vroeg aan de menigte om met zakdoeken te zwaaien, wan neer hij de provincie noemde waaruit vertegenwoordigers waren gekomen. Duizenden deden dit toen de vijf Oost duitse provincies genoemd werden. De Oostduitsers die West-Beriyn had den bereikt, hebben dat gedaan ondanks de verscherpte controlemaatregelen van het regime in Oost-Beriyn. Volgens het Westberlijnse inlichtingenbureau West, een particuliere organisatie, hebben de Oostduitse douane-amibtenaren ruim driehonderd Oostduitsers die naar de bijeenkomst van de Evangelische kerk onderweg waren, uit hun treinen gehaald en naar hun woonplaatsen terugge stuurd. Oost-Duitsland weigerde ook het rijden van extra treinen naar West-Ber- iyn vanuit de Bondsrepubliek toe te staan. De Oostduitse autoriteiten be moeiden zich niet met het normale weg verkeer van West-Duitsland naar West- Berlijn. Vliegtuigen van westerse maat- schappöen hebben veel Duitse protestan ten door de erkende luchtcorridors naar hun bestemming gebracht. Oostduitse bouwvakarbeiders hebben de Russische premier, Khroesjtsjev, een brief geschreven waarin zy voedsel, vrij heid, vrije verkiezingen en hereniging met West-Duitsland eisen. Een kopie van de brief werd gezonden aan het Westberiynse blad „Kurier". Het blad verklaarde de namen van de schrijvers te kennen en zeker te zyr. van de authen ticiteit van de brief. In de brief dreigen de bouwvakkers dat zy zich zullen verzetten tegen elke Russische poging West-Berlijn op te slokken. ,,Wy eisen dat u uw handen afhoudt van het vrije deel van onze stad. Koester geen illusies. Wp zullen het niet toelaten wanneer u poogt West-Berlijn dezer dagen over te nemep," aldus ae Oostberlijnse arbeiders De revolte van 17 juni 1953 is begonnen door Oostber- lönse bouwvakarbeiders. Politie-agenten in Rome moeten in actie komen tegen al te warmbloedige beto gingen over Zuid-Tirol in de Italiaanse hoofdstad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1