Nederlandse ploeg houdt „Franse" Amerikanen op afstand Maar in duel tegen de prestaties ver Duitsers blijven beneden peil TOURMAKKERS GAAN ELKAAR TE LIJF Solaro sprintwinnaar in Ronde van Midden-Zeeland Klassen-strijd 5 in zeilweek van Nieuw Loosdrecht Verwoed gevecht bij de F.D.'s tussen Kraan en Verhagen Donkere wolken boven Hermes Landstitel kan de „Grote Haagsche" niet meer ontgaan BEMOEDIGEND BEGIN HAARLEMSE HONKBALWEEK Honkbaluitslagen Tennisploeg kans loos in Engeland HISTORISCHE INNINGSNEDERLAAG Alleen Evert Schneider sterker tegen Britten Emerson en Sandra Reynolds succesvol AMERIKAAN Clark bedreigt wereldrecord MAANDAG 24 JULI 1961 WjMM Nederlaag Actieve Belgen Sprintzege v. d.Touw wint ENGELAND GEWIPT VOOR DAVIS CUP Finale Europese zone ussen Italië en Zweden Zeeland-wedstrijden Hoofdprijs voor Kraan U "ft H5 ju J Jjplt AjèaÉsialBil Eerste klasse B (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM, 24 juli Het op het ge bied van sportevenementen armzalig be deelde Haarlemse publiek zal zonder twijfel met volle teugen genieten van zijn honkbalweek, waarvan de ouvertu re het afgelopen weekeinde bemoedi gend is geweest. Het Nederlands negen tal onder de naam Kieviten heeft als tegenstanders drie Amerikaanse luehtmachtteams, de Duitse ploeg on der de naam Mannheim Knights en een Britse formatie. Het heeft er niet de schijn van dat onze landgenoten door de specialisten in dit vak, de Ameri kanen, de les zal worden gelezen. Het op papier sterkste luchtmacht-negental, dat van de Chateauroux Sabres, moest zaterdag duidelijk retireren voor de se cuur en technisch bekwaam spelende Oranje-mannen, die ook aanvallend van zich afbeten. Jammer was het daarom dat de Kieviten gisteren in een andere opstelling met 5-6 verloren van de be paald niet vlekkeloos spelende Mann heim Knights. Tijdens de laatste trip van de Ne derlandse honkbal-elite naar Ameri ka is wel bijzonder duidelijk geble ken, dat ons honkbal niet meer dan een imitatie is van het baseball, zo als daar door profs en amateurs ge speeld wordt. Maar de verdienste van deze kennismaking met de leermees ters is dat men blijft beseffen begin nelingen te zijn in een fascinerend en o zo moeilijk métier. Men zou zich te gemakkelijk in slaap kunnen laten wie gen door een succes tegen Europese tegenstanders of door gewichtigdoe nerij van eigen leiding en coaches. Daarmee belandt men op zijpaden en dat is niet in het belang van de honkbalsport. De Haarlemse honkbalweek, die met een (mislukte) worp van de wethou der D. J. A. Geluk werd geopend, kan men beschouwen als een kracht meting tussen zeer sterke Europese ploegen, omdat de drie luchtmachtver tegenwoordigers der Amerikanen niet boven dit niveau uitkomen. Daardoor bestaat er voor Nederland een reële kans op een der eerste plaatsen te ein digen, wat met het oog op de Europe se kampioenschappen in 1962, waard is om serieus na te streven. Tot veler verrassing dwongen de Kie viten in hun eerste wedstrijd de in Chateauroux gelegerde Amerikanen op de knieën. Een prestatie, die voor een belangrijk deel te danken was aan Her man Beidschat, die op zjjn werpheuvel steeds weer de energie en concentratie wist te vergaren om met curve- en strak ke ballen de geroutineerde Amerikanen te bedwingen. Attent geassisteerd door zijn collega's in het veld midvelder Ben Tromp onderscheidde zich met vijf vangballen belette hij zijn tegen standers ook maar èén keer de thuis plaat te bereiken. Zijn controle over de bal bleek uit het feit dat hö geen enkele maal vier wjjd gooide. Aan de andere kant demonstreerden onze land genoten hun vaardigheid met het slag hout, daartoe ook wel in staat gesteld door de zuivere, maar niet bijzonder gevaarlijke worpen van Byron Skelton, die o.a. zeven honkslagen moest laten passeren. In de derde innings kreeg Oranje de gelegenheid een kleine voorsprong te nemen nadat UVV's achtervanger Kers- out door een fout op de honken was gearriveerd en aanvoerder Keulemans een fraaie twee-honkslag op het tapijt legde. Chateauroux Sabres probeerde twee innings later een krachtig ant woord te geven, maar snel uittikken van derde honkman Urbanus en even bekwaam verdedigen van Beidschat voorkwamen succes. In de zevende in nings sloegen de Kieviten hard toe. Het begon met een laconieke homerun van Regeling. Nadat I.eo Kops en Teun de Groot het veld hadden moeten ruimen luidde Nol Houtkamp nieuwe triomfen in met een honkslag. Kersout bevestigde daarna zijn reputatie als „hitter" door de bal voor homerun over het hek te slaan: 4-0. Een stand die niet meer veranderde. Het negental van in Duitsland gele gerde militairen, de Wiesbaden Flyers, maakte zondagmorgen korte metten met de London All Stars, dat beschouwd kan worden als het officieuze Engelse team. De mannen uit Wiesbaden haal den al in de eerste innings uit voor een beslissende slag. Zeven punten wa ren het resultaat van een reeks honk slagen, waarbij een homerun van Pra ter. Dezelfde speler legde het hout er later nog eens stevig op met als resul taat dat hij voor de tweede maal alle honken kon aflopen. Nog een Ameri kaan sloeg een homerun zodat na zes innings een stand was bereikt van 12-2. Tien punten verschil, hetgeen reglemen tair het einde van de wedstrijd beteken de. Bart Solaro, de winnaar van de Ronde van Zeeland voor amateurs en onaf- hankelijken. HOOFDKLASSE: OVVO-UW 6—1; Sparta—WGA 6—5. EERSTE KLASSE: Neptunus— WVHEDW 0—10; ABC—Sc Haarlem 11; Schoten 2Volewijckers 103. OVERGANGSKL. A: Laakkwartier PSV 4—13; HFC—Haarlem—HCK 2 HCK 2 n.o.; SW—THOR 3—2 OVERGANGSKL. B- Blauw Wit— Sparta 2 0—15, Tjikalong—Rooswijk 05; RCHKennemerland 25. TWEEDE KLASSE A: WGA 2— Feyenoord 7—1; Sparta 3—Storks 2 5—10; RFC—THB 7—0. TWEEDE KLASSE B: TIW—EDO 2 8—8; Bloemendaal—Sc Haarlem 2 0—14, Volewijckers 2—EHS 2 0—7. TWEEDE KLASSE C: WVHEDW 2— Rood Wit 58, HHC 2Terrasvogels li—5; Ajax 2—JOS 19—3, Quick—Shell 2—1. TWEEDE KLASSE D: Blue Lions— Hazenkamp 83; HCAWBaseball Pais 5—0; DOS—Pacifico 6—3 DINTELOORD, 24 juli Dat het tussen de Nederlandse wielrenners niet altijd koek en ei is, we™ ^dens het nationaal criterium over lat) kilometer, dat zaterdag alhier werd gehouden, overduidelijk bewezen. Dewedstrijd, die in de eindsprint door Michel Stolker werd gewonnen, ontaardde halverwege bijna in een complete veldslag. De oor saak van de ruzie was de beschuldiging van Piet van Est dat Jo de Haan hem in de berm had willen wegdrukken. De supporters van Van Est namen het hoog op en sloegen een ronde later naar De Haan met een fietspomp. Weer een ronde later werd er zelfs een fiets op het parkoers geworpen met de bedoe ling een valpartij te veroorzaken. De politie wist tenslotte de gemoederen te kalmeren. Jo de Haan had echter in middels de strijd gestaakt. De uitslag luidt verder: 2. Steenvoor de (Heemstede) z.t.; 3. Jo de Roo (Schoore) z.t.; 4. Maliepaard (Willem stad), z.t.; 5. Sythoff (R'dam), z.t.; 6. Lute (Castricum) z.t.; 7. Van der Klundert (De Heem) z.t.; 8. de Groot (A'dam) zit.9. Van der Horst (Klun dert) z.t.; 10. Van Hees (Hogerheide) z.t. Made De Belg Jos Verachtert heeft Uit een rennersveld van 85 man de wie lerronde van Made voor professionals, die ging over een afstand van 135 km (115 ronden), gewonnen. De zeer le vendige wedstrijd, waarin vooral de Beigen, met Frans van Looveren aan "et hoofd, zich zeer actief toonden, yerd in een massale eindsprint van dertig man beslist. Al spoedig na de start trok Van Egmond er alleen tus senuit, maar na 25 ronden kreeg hij gezelschap van Coen Niesten. Zij kon den zich jchter niet aan de kop hand haven en werden tenslotte door het Peloton opgeslokt. Diverse uitlooppo gingen hiervan van Jo de Roo, Bas Maliepaard en Piet van Hees bleven zonder resultaat. Verachtert won de eindsprint voor 2. Frans van Looveren (Belg.) z.t.; 3. Theo SUthoff (R'dam) z.t.; 4. Jo de Roo (Sehore) z.t. 5. J. Tuytjens (Belg.) z.t.; 6. Joop van de Putten (Den Haag) Jl Cees Lute (Castricum) z.t.; 8. Bas Maliepaard (Willemstadt) z.t.; 9. «et Steenvoorden (Heemstede) z.t. 10. r®°?ues van der Klundert (Steenber gen) z.t. -ï06 Bosschenaar Aart Solaro de derde ronde van Mid- gewonnen. Hij legde het 10 minuten.8'6 Park°ers af ln 5 uur e" Solaro ïad zich met tien andere ren- ners ondc wie Henk Niidd<m Dirk Groeneweg, Miel Verstraete en Eugéne Beckers, na de doorkomst in Leeuwen- dorp gevoegd by Ad Biemans en de Belg Muylaert, die een voorsprong van dertig seconden hadden genomen op het peloton. De dertien koplopers slaagden erin hun voorsprong te behouden en in de eindspurt toonde Solaro zich de st k- ste. Tevoren waren talrijke uitlooppo gingen o.a. van Nico Walravens en Kees de Jongh, op niets uitgelopen. De uitslag was: 1. Solaro (Den Bosch) 5 uur, 10 minuten; 2. Dick Groeneweg; 3. W. Muylaert (Belg.); 4. Verstraete; 5. Biemans; 6. Van Aert; 7. Schreuder; 8. Wesseling; 9 Nijdam; 10 Beckers, allen in dezelfde ttfd als de winnaar. Oost-Berlijn Piet van der Touw heeft in Oost-Berljjn de eerste wedstrijd om de Grote Prijs van Oost-Duitsland voor sprinters gewonnen. In de finale versloeg hij de Australiër Dew, De nederlaag, die de Kieviten, ver moedelijk overmoedig geworden door de indrukwekkende zege van zaterdag, van de Mannheim Knights te slikken kregen, had voorkomen kunnen worden indien de Nederlandse coach, Ron Fra- ser, niet op het laatste moment Ruud Zijlstra van de werpersplaat had ge haald. De pitcher van Schoten, die ze ven innings het hoofd boven water wist te houden, maakte in de achtste sla beurt een inzinking door, waarvan de Duitsers ten volle mochten profiteren. Toen de schade reeds aanzienlijk en, zoals later bleek, te groot was. verving Fraser Zjjlstra door de fitte en ongenaakbare Echobardo. Boven dien was in dit duel zeer bevreem dend de manier waarop de vader- landse aanval winst trachtte te pu ren uit ideale situaties. Toen in de derde innings drie nonken bezet wa ren met geen nullen, bezondigde men zich aan het geven van stootslagen, waardoor achtereenvolgens enkele troefkaarten sneuvelden. De Mannheim Knights kwamen wel dra aan een voorsprong van 1-0 door een homerun van Hodebeck, de enige in deze ontmoeting. De Kieviten gaven een juiste repliek met een punt van Van Dusschoten om een inning later zelfs een voorsprong te nemen. Kops en Talens, die beiden een honkslag plaats ten, snelden over de thuisplaat. In de zesde inning werd het 5-2, mede door een serie fouten in de Duitse verdedi ging, die vrij slordig veldwerk demon streerde. Maar op de valreep zagen Claus Heimig en zjjn met vier Ameri kanen versterkte ploeg hun kans schoon het prestige van werper Zijlstra te on dermijnen. Twee honkslagen en een enorme fout van de overigens uitste kende achtervanger Van Dusschoten le verden vier runs op, voldoende om de nederlaag voor de Kieviten tot een feit te maken. Wel werd Bobo Echobardo nog uit de dug-out gehaald om in de laatste innings de Duitse scoringslusl in toom te houden, maar anderzijds konden onze landgenoten evenmin tot productie komen. Sen spelmoment van de wedstrijd tussen de Kieviten en Chateauroux Sabres, die onze landgenoten met 4-0 wonnen. Dit maal werd de Nederlandse score belet door de Amerikaanse achtervanger die Teun de Groot bij de thuisplaat uittikte. Herman Beidschat, werper van de Kie- kaan uit op het eerste honk in het duel viten, schakelt persoonlijk een Ameri- tegen Chateauroux Sabres. BAASTAD, 24 juli Zweden is de tegenstander van Italië in de finale (Europese zone) van het toernooi om de Davis-cup. Zondag won Ulf Schmidt het voorlaatste enkelspel van Bobby Wilson met 97, 60 en 64, wardoor de Zweden een beslissende voorsprong van 31 namen in de halve finalewed strijd tegen Engeland. Zweden won de ontmoeting tenslotte met 4-1 doordat in het laatste enkelspel Jan-Erik Lundqvist met 6-4, 6-4 en 6-2 won van Michael Sangster. Italië heeft zich geplaatst voor de finale (Europese zone) van het toernooi om de Davis-cup door de ontmoeting tegen Frankrijk, die te Parijs werd ge speeld, met 4-1 te winnen. Zaterdag versloegen Pietrangeli en Sirola in het dubbelspel de Fransen Darmon en Grinda met 4-6, 6-3, 6-4 en 7-5. Ook het laatste enkelspel is een Italiaanse zege geworden. Fausto Gar- dini versloeg Jean Grinda met 10-8, 6-2 en 7-5. Het resultaat van de ont moeting werd dus een zege van 4-1 voor de Italianen. In de finale van de Europese zone speelt Italië op 4, 5 en 6 augustus te Milaan tegen Zweden. vierden de gebroeders Kraan met een straatlengte voorsprong. In de eerste zondagrace startte Ver hagen te vroeg. Kraan kwam daardoor al heel gemakkelijk aan de kop, on danks de mededinging van knappe F.D.-zeilers als Bol, U. de Vries en Jongkind. Verhagen liep snel op alle concurrenten in, veroverde de tweede positie maar kon Kraan niet meer be dreigen. Met vierhonderd meter voor sprong ging de „Mustang" opnieuw als eerste over de eindlijn. Zondagmiddag was de start van Verhagen zeker zo vlot als die van Kraan. Maar bijzonder scherp zeilend in het aan de windse rak van de startlijn naar de eerste boei wist Kraan toch weer met enige voorsprong het eerste kruisrak te be reiken. Deze voorsprong groeide van vijftig meter, tot 17 seconden en be droeg op het moment, dat Kraan weer winnaar werd anderhalve minuut. In de Sharpy-klasse heeft B. Bink horst met 2-1-1 de hoofdprijs al vrijwel in handen. Goetjes is hier met 1-3-2 tweede. Rolf von den Baumen heeft met drie overwinningen het eremetaal al weer te pakken. Hij is op Loosdrecht in de klasse der Valken geen enkele maal bedreigd. In de strijd der 32 Stre pen is Jan Bodegraven tweemaal win naar geworden. Zondagmorgen won H. van der Kooy. Wayboer (1-3-1) Hoog moed (2-1-3) geven de toon aan bij de Finnjollen, terwijl in de broederklasse der Olympiajollen N. Keyser met drie overwinningen al hoofdprijswinnaar is. De gebroeders Korswagen hebben aan een goede plaats in de slotrace van maandag voldoende voor de totaalprijs Hun score luidt: 3-1-2. O. Besseling staal met 6-1-1 zeer sterk in de Pampusklasse en Peter Bulters, die op de Braassemer- meer en de Kaag maar zelden goed los kwam heeft, ondanks vrijwel dezelfde concurrentie, niet minder dan driemaal gezegevierd, voldoende uiteraard voor de hoofdprijs. Overige uitslagen: Jeugd- klasse: 1. W. Klomp 2-1-1; M. Appel 1-2- 2. Flying Junior: A. Dudok van Heel 1-2-1. Sternklasse: 1. S. v. d. Pijl (hoofd prijs); 2. W. Franke 2-4-3. De Zeeland-zeilwedstrijden, die de Koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" uit Rotterdam het afgelopen weekeinde op de Oosterschelde heeft ge houden. zijn ondanks het geringere aan tal deelnemers in vergelijking met voor gaande jaren, een succes geworden. Vooral de Zeeuwse zeilers hebben goede prestaties geleverd. F. Maas (Breskens) legde met het jacht Blauwvoet beslag op twee van de vier wisselprijzen, na melijk de wisselprijs van de stad Zierik- zee dit plaatsje was evenals vorig jaar het centrum- van de wedstrijden en de Atalanta-beker. De Mondragonbe- ker kwam in het bezit van A. en J. Otto met Typhoon, Th. Ravenstein veroverde met zijn jacht De witte raaf het zilveren boeierjacht. De eerste race ging van Zijpe naar Zierikzee. De twee laatste wedstrijden werden gehouden op banen, die uitgezet waren in de roompot en omgeving in de monding van de Oosterschelde. (Van onze zeilmedewerker) NIEUW-LOOSDRECHT, 23 juli De vlucht, die de zeilsport na de oorlog in ons land heeft genomen, is, wellicht dui delijker dan uit welke andere cijfers ook, uit die van de zogenaamde Nieuw- Loosdrechtweek af te lezen. Vooral in de laatste jaren is het aantal deelnemers met sprongen omhoog gegaan. Ruim tweehonderd In 1956, driehonderd vorig jaar en dit jaar, nu de twintigste zeil week door de Watersportvereniging „Het Witte Huis" wordt gehouden, bijna driehonderdvijftig. Het wordt benauwd op l oosdrecht. Behalve het steeds meer ruimte en tijd vragende wedstrijdzeilen, neemt vooral op de Loosdrechtse Plas sen het getal toerzeilers en spelevaar- ders dermate snel toe, dat men elkaar, vooral bij mooi weer, nogal eens in het vaarwater zit. Op de Verbondsvergadering in janu ari deelde de voorzitter van „Loos drecht" mede, dat men van plan was voor de Hollandweek naar Inkrimping van het aantal deelnemers te streven en dit wilde bereiken door een of meer klassen uit te sluiten. Pas eind april bleek dit ernst te zijn. De overal steeds massaal vertegenwoordigde 16 m2-klas- se (de „Streepklasse") was op Oud- Loosdrecht deze keer niet welkom, even min als de Olympiajollen en Sharpyklas- se. De zeilers uit deze klassen, die hun wedstrijdplan voor dit seizoen al hadden vastgesteld en daarna veelal hun vakan. ties hadden geregeld, achtten zich gedu peerd. Zij stellen bovendien, dat de Hol landweek een nationale regatta is me' slechts een licht internationaal tintje ei dat hun klassen daar zoals voorheer steeds zouden moeten kunnen starter Erger werd het toen bekend werd, dr de door het merendeel der Nederlands- wedstrijdzeilers overbodig geachte klas se der Hornets juist in dit jaar van in krimping voor het eerst wel zou starten De klasseverenigingen kwamen in actip ook die der Valken- en Vrijheidsiach- ten, voor wie het eveneens mogelijk is in de toekomst te worden opzij gescho ven. Terwijl werd afgesproken, dat de Nieuw-Loosdrechtweek dit jaar met een zo groot mogelijk aantal schepen in de gedupeerde klasse zou worden bedacht, zou de deelname aan de Hollandweek daartegenover een dieptepunt te zien geven. Het een zowel als het ander is. naar het zich laat aanzien, bereikt. Het aantal inschrijvingen voor de Holland week I bedroeg dezer dagen pas 220 honderdveertig minder dan vorig jaar jhk m ,4flHEKÜ Een dergelijk rigoureuze terugloop kap - .WÊ, de bedoeling van de „Koninklijke" onge ^É8jl W f l twijfeld niet zijn geweest. iich-p V;P' 'Vlr.f'V; o Europses kampioen Bart Kraan en zijn broer Henk enerzijds en het sterke duo Verhagen-Konst. Kraan is driemaal als eerste geëindigd en heeft de hoofdprijs dus al te pakken. Ook Verhagen, ver scheen weer in zijn houten „Daisv" aan mtKKmmmmÊSSHmSm m®Smm MM® mm - i de start. Zaterdagmiddag was Kraan hem onmiddellijk te snel. Zonder dat Een beeld van de strijd in de 12m2 A-klasse, een onderdeel van de Nieuw- van eigenlijke strijd sprake was, zege- Loosdrechtweek, (Van onze cricketmedewerker) AMSTERDAM, 23 juli Donkere wol ken pakken zich samen boven Schie dam Hermes-DVS met innings ver slagen. Voor deze daverende cricket surprise zorgde het Haagse Quick, dat zijn Schiedamse tegenstander zonder mededogen ter slachtbank leidde. Het was voor de eerste maal in de na oorlogse jaren dat Hermes een innings nederlaag te incasseren kreeg. Door dit resultaat droeg Quick de laatste plaats op de ranglijst over aan de eens zo roemruchte „Schiedamse", die nu in grote zorgen verkeert. Aan de kop van de ranglijst werd de zaak beklonken. Het staat vast dat óf HOC I of het tweede team van de „Grote Haagsche" het landskampioenschap zai veroveren. Mededinger ACC werd namelijk uitge schakeld door een nederlaag tegen Rood en Wit, terwgl VOC een kopje kleiner werd gemaakt door HOC I. Het „twee de" van HCC handhaafde zich via een zege op HBS. De débacle van Hermes werd ver oorzaakt door het uiterst zwakke op treden van de battingsidc. Gehandi capt door het ontbreken van Noor- dijk en Tettelaar werden de Schiedam- WEYBRIDGE SURREY, 24 juli Evenals in de eerste wedstrijd tegen een team van Warwickshire verloor de IC van Nederland de tenniswedstrijd te gen de Britse IC. Na de eerste dag had den de Britten reeds een voorsprong van 51 en zij zegevierden tenslotte met 153. De beste Nederlander was onge twijfeld Evert Schneider, die twee en kelspelen won. Vrijdag zegevierde hij over de Wimbledonspeler Ivor Warwick met 4-6, 11-9, 6-1 en zaterdag over speelde hij Humprey Truman, de broer van Christine Truman met 6—0, 6—1. Willem Maris en Hans van Dalsum kregen geen voet aan de grond tegen Geoff Ward en John Ward. Willem Ma- ris werd vooral in de tweede set geheel in de verdediging gedrongen, hetgeen vooral te wyten was aan zijn eerder op gelopen rugblessure. Hans van Dalsum vocht voor wat hij waard was en met iets meer geluk had hij de tweede set van John Ward kun nen winnen. De uitslagen waren: G. Ward (GB) Willem Maris (N) 6—4, 61; J. Ward (GB)Hans van Dalsum (N) 64, 7—5; I. Warwick (GB)Henk Goris (N) 79, 61, 97; H. Truman (GB)—Evert Schneider (N) 06, 16; Cw Hannam (GB)Kuipers (N) 6i, 61; 11. Wal- tc (GB)—W. Breuking (N) 6—4, 6—1; Hannam en WaltonMaris en Schnei- d.r 26, 63, 6—4; Ward en Ward Van Dalsum en Goris 75, 62; Truman en WarwickBreuking en Kuipers 62, 62; Ward en WardMaris en Schnei der 61, 64; Truman en Warwick Van Dalsum en Goris 62, 26, 64; Hannam en WaltonBreuking en Kui pers 26, 16; WardVan Dalsum 64, 61; WardMaris 4—6, 62, 6—3; War wickSchneider 64. 9—11. 16; Tru manGoris 61, 64; HannamBreu king 79, 62, 63; WaltonKuipers 7—5, 6—4. GSTAAD, 24 juli De Australiër Roy Emerson heeft het herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in Gstaad gewonnen. In de finale versloeg hij de Chileen Luis Ayala met 63. 6—1, 6—0. De Zuidafrikaanse Sandra Rey nolds behaalde de titel in het dames enkelspel door een zege met 75, 63 op de Mexicaanse Yolanda Ramirez. LOS ANGELOS, 24 juli De acht tienjarige Amerikaanse zwemmer Ste ve Claric heeft zaterdag de 100 meter vrije slag gewonnen in de nieuwe Ame rikaanse recordtijd van 54,7 sec: één tiende seconde sneller dan het oude record, dat op naam stond van Farrell. Clark bleef met deze prestatie slechts één tiende seconde boven het wereld record, waarvan de Australiër Devitt de houder is. mers voor 51 runs van de mat geveegd. Alleen Hille 10 en de veteraan Cock van der Tuyn 15 wisten de dubbele cij fers te bereiken. Marseille 2-f Bos man 3-12, Rambaldo 4-11 en Van Doom 1-15 knapten voor de ..Haantjes'' het werk op. Quick antwoordde met een score van 186 voor 4. Het openingspaar Van Eek 73 (1 x 6, 9 x 4) en Marseille 30 legde de basis waarna Duran 25, Rambaldo 22 n.o. en Poolman 26 n.o. rustig doorgingen. De Hermes-bowlers werden naar alle kanten weggeslagen: Van Meurs 1-65, Baris 2-54, Stoik 1-37. In hun tweede beurt (aalden de Schiedammers opnieuw. Bij 22 voor 8 leek het einde in zicht, maar de staart- wickets Baris 46 en Van Meurs 18 be ten nog zo fel van zich af, dat het ein de kwam op 89. Hennes was 46 runs tekort gekomen om de inningsnederlaag te ontlopen. Opnieuw kwamen de Quick- bowlers met fraaie cijfers voor de dag: Marseille 4-16, Stroo 5-30. Het treffen tussen Rood en Wit en ACC bood weinig spectaculair cricket. De teleurstellende Amsterdammers sloegen in langzaam tempo 106 runs bij elkaar, waarmee de koek op was. Bosch 27, Meyer 28 en Jansen 22 waren de enigen, die de Haarlemse aanval wisten te doorstaan. Venker 4-32 en Bijleveld 4-26 deden met de bal keurig werk. Rood en Wit had nog een zee van tijd, hetgeen zich weerspiegelde in de battingprestaties. Zonder enige risico te nemen speelden de openingsbatsman Engelenberg en Venker zich in. Laatst genoemde hield bijna drie kwartier stand voor 1 run! Nadat Bouwman voor 14 runs was ingerekend, loodsten Enge lenberg met een gedegen 49 not out en Onstein met een harde 26 n.o. hun club in veilige haven. Bij 108 voor 4 konden de stumps worden getrokken. De Bowlingcjjfers waren: Van der Hurk 2-42, Rikse 1-12. HCC I ondervond op de „Diepput" van VOC felle tegenstaand. Na een verloren toss werden de Rotterdammers naar de wickets gezonden, wat een score opleverde van 107, Bakker 28 en Hans van Weelde 20 zorgden voor een hoopvolle beginstand (45 voor 2), maar daarna wisten alleen nog Wally van Weelde 13 en Lochmann van Bennekom 10 het hoofd eniger mate boven water te houden. De overige VOC-ers lieten het afweten. Kooistra was ditmaal HCC's meest succesvolle bowler; 5-31. Vriens nam 4 voor 40. Toen HCC daar na op 80 voor 4 kwam te staan (Gallois 11, Van der Vlugt 13), leek de zaak voor de Hagenaars beklonken. Maar 4 HCC-ers sneuvelden aan bat voor slechts 9 runs, waardoor de gastheren geducht op hun tellen moesten passen. Dank zij een voortreffelijke innings van Kloppenburg (42 not out), die een tijd lang prima gesteund werd door A. Schuur 30, kwamen de benodigde pun ten tenslotte in de boeken: 108 voor 8. De wickets werden verdeeld over Trij- zelaar 3-24, H. Madsen 3-34, W. van Weelde 2-14. HCC II had het tegen HBS heel wat makkelijker. Het eerst battend sloegen de Hagenaars een totaal van 197 voor 7, waarna werd gesloten. De rungetters waren Van Manen 26, Vincent 14, Van Arkel 32, Van den Bosch 43, Van Staay 12, Naudin ten Cate 42 en Samson 10 not out. Derogée noteerde 2-50, Le Noble 2-29, Pierhagen 2-61, Risworth 1-45. Met uitzondering van Winters 33 en Joshua 21 bleef de HBS-battingside het juiste antwoord schuldig. Op 85 was het met de Houtrustbewoners gebeurd. Van Staay was met de bal in schit terende vorm en nam 8 wickets voor slechts 34 runs. Zes HBS-ers gingen op hem clean bowled. Van den Bosch 1-20 en Vermeulen 1-0 eisten de overige wickets voor zicii op. De standen luiden: Eerste klasse A: HCC I 10 33 3.30 HCC II 9 29 3.22 Rood en Wit 9 22 2.44 ACC 9 21 2.33 HBS 9 21 2.33 VOC 7 16 2.29 Quick H9 17 1.89 Hermes-DVS 8 11 1.38 Sparta-VRA, gewonnen door VRA met 108 runs. VRA sloot op 229 voor 9, Sparta 121 a.o. Quick N.-Rood en Wit II, werd ge wonnen door Rood en Wit II met 4 wickets. Rood en Wit II sloot op 99 voor 6. Quick N. scoorde 98 a.o. VRA 9 26 2.89 Rood en Wit II 6 16 2.67 PW 9 23 2.55 Haarlem 6 15 2.50 Sparta 5 19 2.38 Quick N8 17 2.11 Excelsior 6 11 i*83

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 9