KENNEDY: Desnoods geweld voor verdediging van WEST -BERLIJN Voorgestelde maatregelen grenzen aan een nationale mobilisatie in de VS. Amerikaans antwoord op Khroesjtsjevs uitdaging BELANGSTELLING IN LONDEN VOOR DE KRANT Drie Amsterdammers ontsnapt wordt veel duurder uit Haarlemse gevangenis Accijnzen en koopbelasting worden verhoogd Vakantie verovert Nederland Leven in Engeland CITROEN „ÏFij zijn te allen tijde bereid tot onderhandelen Opvolging van dr. Veldkamp Losmaking prijzen van koelkasten 'Disconto van 5 op 7 procent Het weer NRKM: Afzonderlijke bewindsman nodig voor middenstandszaken wÊmïïBMÊmmm WêKëHêêêêêêèêè 11van 15.000, de Rotterdamse diergaarde R.A.P. BROMFIETS J. J. van KOOTEN woreyou oiuj! Vrij veel wind BADPAKKEN 20% KORTING Gretha de Bruijn WOENSDAG 26 JULI 1961 85ste JAARGANG No. 30885 WASHINGTON, 26 juli (Rtr., U.P.I.) President Kennedy heeft in zijn rede voor de Ameri kaanse radio en televisie met nadruk verklaard dat, zolang de communisten eenzijdig een eind dreigen te maken aan de Westerse rechten in West-Berlijn en de Westerse verplichtingen ten op zichte van de Westberlijners, het Westen bereid moet zijn deze rechten en verplichtingen te ver-| dedigen. De Amerikaanse presi-l dent, die een aantal maatregelen} aankondigde om zo nodig te kun nen ingrijpen, voegde hieraan toe: „Wij zullen te allen tijde bereid zijn tot onderhandelingen. Maar wij moeten ook paraat zijn om geweld te weerstaan met vereende krachten". Uitdagingen N.A.V.O.-schild Ruim 47 miljard dollar (Van onze verslaggevers) UTRECHT, 26 juli De spreekwoordelijke gastvrijheid, zij het een gastvrijheid met commer ciële bijbedoelingen, van ons land ondergaat thans een ongekende krachtproef. Het kan niet toeval lig zijn, dat, naar ons als algemene indruk is doorgegeven, de grote toeristenstroom zich tegen het einde van de vorige week in beweging heeft gezet. Immers, dit was het tijdstip waarop zowel de bouwvakarbeiders in Duits land als hun Nederlandse collega's boven de grote rivieren vakantie kregen en het schijnt, dat de meesten hunner geen dag uitstel verdroegen voor het ten uitvoer leggen van hun plannen. De hotels aan de kust en die in de bekende toeristencentra meer in het bin- s tG meer. Alle hotels bezet Korter verblijf met voor en achter telescoopveren v.a. f 609.— (Van onze Londense corres pondent) LONDEN, 26 juli Van de uitgebreide saneringsmaatregelen, welke de Britse kanselier van de schatkist, Selwyn Lloyd, gisteren aankondigde voor een stampvol en rumoerig Lagerhuis, kwam vrijwel niets onverwacht. Bijna alle sombere voorspellingen van de laatste dagen bleken juist te zijn geweest. Onder meer heeft Selwyn Lloyd ten volle gebruik gemaakt van zijn nieuwe bevoegd heid de accijnzen en de koopbelas ting te verhogen met een maxi mum van tien procent, om aldus de binnenlandse koopkracht te verminderen met een totaal jaarlijks bedrag van twee miljard gulden. SEIZOEN-OPRUIMING Aan zee ID 19 9575.— Panhard 6575.— 2 CV 5995.— AMI 6 f 5600.— GEERT HOOGEVEEN Kennedy kondigde aan, dat de Ame rikanen zich opofferingen zullen moe ten getroosten om de communistische uitdagingen niet alleen rond Berlijn, maar ook in Zuidoost-Azië en elders te beantwoorden. Kennedy kondigde de volgende maatregelen aan: Voor de Amerikaanse defensie zal 3.247 miljoen dollar méér moet n worden uitgegeven. Het leger moet van de bij de wet toegestane sterkte van 875.000 man op een sterkte van een miljoen worden gebracht; marine en luchtmacht moe ten met resp. 29.000 en 63.000 man wor den versterkt. Om het voorgaande te bereiken moeten er de komende maanden twee tot drie •maal zoveel recruten worden opgeroepen. Bovendien zullen thans reeds bestaande reserve-eenheden in werkelijke dienst worden opgeroepen, speciaal voorzover ze Van belang zijn voor het vervoer in de lucht. Schepen en vliegmachines, die bestemd waren om buiten dienst te worden gesteld, zullen in dienst gehouden worden. Ongeveer de helft van de gevraag de extra uitgaven, te weten 1-800 miljoen dollar, zal worden bestemd voor aankoop van conventionele wapens, mu nitie en uitrusting. Behalve de verhoogde militaire in spanning stelt Kennedy voor 207 mil joen dollar meer uit te geven aan de bescherming burgerbevolking met het doel kernbomschuilplaatsen te bouwen in geval van oorlog. M\jn plannen, zo zei de Amerikaan se president, zijn gericht op het voor komen van oorlog. „Wij wensen de vrede, maar wij zullen niet toegeven," aldus Kennedy. De voorstellen komen neer op maatregelen, die grenzen aan een mobilisatie wegens een nationale noodtoestand teneinde Amerika's kracht en vastberadenheid te demon streren in het aangezicht van Rus land, hetzij aan de conferentietafel, hetzij op het slagveld. „De onmiddellijke bedreiging van de Vrije mens ligt in West-Berlijn Maar die geïsoleerde voorpost is geen geïso leerd probleem. De bedreiging om spant de gehele wereld. Onze inspan- moet op dezelfde schaal zijn en even sterk en niet beheerst worden door een enkele, gefabriceerde crisis. Wij staan m Berlijn voor een uitdaging, maar die is er bijvoorbeeld ook in Zuidoost-Azie, waar de grenzen minder goed bewaakt zpn, de vijand moeilijker te vinden is en het communistisch ge vaar aan de plaatselijke bevolking min der duidelijk is. „Wij staan op ons eigen halfrond voor een uitdaging en overal elders, waar de vrijheid op het spel staat." Bij deze op bouw van onze verdediging, aldus Ken nedy, „is ons voornaamste doel niet propaganda en evenmin provocatie, maar voorbereiding. Indien de oorlog begint, Zal hij niet in Berlijn, maar in Moskou zijn begonnen." De aanwezigheid van de V.S. in West- Berlijn en hun toegang tot de stad kan niet door welke daad ook van de Sov jet-regering beëindigd worcj®*ï- NAVO-schild is reeds lang geleden ook door onze bondgenoten, uitgebreid ter bescherming van West-Berlijn en wij heb ben ons woord gegeven dat een aanval in die stad beschouwd zal worden als een aanval op ons allen. „Wij kunnen en willen de communis ten niet toestaan ons uit Berlijn te ver jagen, hetzij geleidelijk, hetzij met ge weld. Wij willen niet vechten, maar wij hebben in het verleden al gevochten. De hachelijke grens der vrijheid loopt midden door verdeeld Berlijn. Wij wil len die grens behouden als een grens van de vrede. Hierop hoopt elke burger van de Atlantische gemeenschap, elke burger van Oost-Europa en, daar ben DEN HAAG, 26 juli De Neder landse r.-k. Middenstandsbond is de gedachte toegedaan, dat een afzonder lijke bewindsman belast met de vraag stukken van de middenstand, verbon den aan het departement van Econo mische Zaken, van groot belang blijft voor het midden- en kleinbedrijf. De persdienst van de N.R.K.M. heeft dit meegedeeld naar aanleiding van de geruchten als zou er niet worden voor zien in de opvolging van dr. G. M. J. Veldkamp als staatssecretaris van Eco nomische Zaken, speciaal belast met de vraagstukken van de middenstand en het toerisme. De N.R.K.M. heeft er zijn verbazing over uitgesproken, dat deze geruchten gegrond worden op de veronderstelling, dat het middenstands- beleid zou zpn afgerond. De bond heeft er op gewezen, dat het integratie-beleid krachtens zijn aard een continue karakter draagt, terwijl ook op het uitgestrekte terrein van de specifieke middenstandsmaatregelen er nog een aantal wensen onvervuld blijven. Niet in het minst acht de bond het voor de consolidatie van de in de afgelopen jaren bereikte resultaten noodzakelijk, dat de middenstandsbe- langen ook in de toekomst door een staatssecretaris worden behartigd. De uitslagen van de waterpolowed- strijd, die dinsdag voor de zomercom petitie van de K.N.Z.B. is gespeeld luidt: heren hoofdklasse: H.Z.P.C. - D.Z.V. 3-3. ik zeker van, elke burger van de Sov jet-Unie. „Immers, ik kan niet aannemen, dat de Russische volken, die zo dapper de geweldige verliezen in de tweede Wereld oorlog hebben doorstaan, nu jpnieuw in Duitsland de vrede verstoord willen zien. Alleen de Sovjetregering kan de Berljjnse vredesgrens gebruiken als een voorwendsel om een oorlog te begin nen. Ik heb horen zeggen, dat West- Berlijn militair onhoudbaar is. Dat was Bastenaken (Bastogne) ook. En in feite gold dat ook voor Stalingrad. Elke be dreigde stelling is houdbaar, indien moe dige mensen haar bemannen." Met de door Kennedy thans voorge stelde extra militaire uitgaven zou de Amerikaanse defensiebegroting voor het lopende belastingjaar 47,5 miljard dollar bedragen hetgeen zou betekenen een verhoging van zes miljard dol lar in vergelijking met de oorspron kelijke begroting, die Kennedy in janua ri aan het congres heeft voorgelegd. De president gewaagde niet van ex tra belastingen ten bate van de ver hoging van het defensiebudget, maar hjj zei wel dat, wanneer er belasting verhoging nodig zou zijn om balans te scheppen ten aanzien van deze of nog volgende verhogingen van de de fensie-uitgaven, om deze belastingver hoging verzocht zou worden. „Wij heb ben onze toekomst aan deze defensie verpand en wij moeten dus voor de kosten opkomen." „Vergelijkbare maatregelen", aldus Kennedy, „voor de gemeenschappelijke verdediging worden thans besproken met onze bondgenoten in de NAVO. Hun verplichtingen en belangen zijn immers identiek aan de onze." Hij zei, dat het Westen zijn militaire kracht moet op bouwen en „tezamen moeten wij dé las ten en risico's die aan deze inspanning gepaard gaan, dragen." Zich richtend tot de bondgenoten, bracht hij in de herinnering, dat de NAVO werd op gericht bij wijze van antwoord op de communistische uitdagingen van 1947, 1948 en 1950. „Thans, nu wij sterk en welvarend staan na tien jaren ongeken de vooruitgang, zal de Atlantische Ge meenschap noch haar geschiedenis noch de beginselen, waaraan zij haar beteke nis ontleent, vergeten." Kennedy zei, dat zijn besluiten zijn voortgekomen uit Khroesjtsjevs „grim mige waarschuwingen" te Wenen, de Sovjet-eis, dat het Westen de vrije men sen van West-Berlijn moet uitleveren en de onlangs afgekondigde verhoging van de Russische militaire begroting met dertig procent. AMSTERDAM, 25 juli. In navol ging van de in West-Duitsland getrof fen maatregelen heeft een Nederlandse firma besloten de particuliere prijzen van bepaalde huishoudkoelkasten per 31 augustus a.s. los te laten, waarmede dus de z.g. vertikale prijsbinding komt te vervallen. Er is reden te veronderstellen, dat im porteurs van andere merken koelkas ten uit concurrentie-overwegingen ge- eigende maatregelen zullen nemen om aan de nieuwe situatie het hoofd te bieden. In andere branches is een ten- denz tot „losmaking" ook reeds opge merkt, ontstaan onder de drang van de consumenten. De afnemers dringen steeds meer aan op korting, vooral in het geval zij contant betalen. Er was gisteren in Londen veel belang stelling voor de kranten met nieuws over de maatregelen betreffende de versobering die minister Butler heeft aangekondigd. HAARLEM, 26 juli Om kwart over vjjf gistermiddag hebben drie Amsterdammers kans gezien om te ontsnappen uit de Haarlemse strafge vangenis. Het zijn de 23-jarige H.S., de 24-jarige IJ. T. en de 38-jarige W. de G. Omstreeks tien voor zes werd de Haarlemse politie van de ontsnap- Ïiing op de hoogte gebracht. Onmiddel- ijk begon men de toegangswegen naar de stad af te zetten en met een speur hond van de Rijkspolitie heeft men ge tracht het spoor te volgen. Het opspo ringswerk heeft echter tot nu toe nog geen resultaat gehad. In de werkplaats van de gevangenis waren de gevangenen onder wie de drie uitbrekers werkzaam bij het fabriceren van stalen meubelen. Twee werkten er op de verdieping, de derde was beneden bezig. De gevangenen kunnen zich in de werkplaats betrekke lijk vrij bewegen. Het drietal moet el kaar op een gegeven moment ontmoet hebben. Te midden van het lawaai van de werkzaamheden is het niet opgeval len, dat zij zich naar een gang bega ven. Uit de werkplaats namen ze een ijzerzaag mee, waarmee ze in een oog wenk een spijl tussen twee klein raam pjes hadden doorgezaagd. Waarschijn lijk kenden zij elkaar reeds van vroe ger uit de Amsterdamse onderwereld. Door de betrekkelijk kleine opening van de geforceerde raampjes hebben de drie vrij tengere mannen zich naar buiten gewerkt en uit het raampje konden zij zich gemakkelijk op de bin nenplaats laten vallen. Toen echter kwam de moeilijkheid: ze moeten de 3.70 hoge muur over, die het gevange niscomplex omgeeft. Via een regen pijp hebben zij zich op het dak gewerkt van de gevangeniswerkplaats. Het plat te dak van de werkplaats raakt de hoge gevangenismuur. De ontsnapping was daarmee betrekkelijk eenvoudig. Snel zijn ze van de muur gesprongen. De grond aan de voet van de muur vertoonde althans een flinke kuil, waar het drietal terecht moet zijn gekomen. Tussen de gevangenismuur en de huis jes aan de Damaststraat bevindt zich een soort brandgang, die door de daar wonende bewakers gedeeltelijk als moes tuin wordt gebruikt. In die ruimte kwa men de uitbrekers terecht. Beneden aan gekomen verspreiden zij zich onmiddel lijk. Een hunner liep in de richting van de Harmenjansweg, de beide anderen in de richting van de Oostvest. Een bewa ker, die in zijn moestuintje aan het werk was, heeft een der uitbrekers zien pas seren. Hij sloeg onmiddellijk alarm. Di rect werden de gevangen, die in de werk plaatsen bezig waren, in hun cellen ge consigneerd. Er werd geteld en gecon troleerd en na een half uur kon worden vastgesteld wie er ontsnapt waren. Toen pas kon de Haarlemse politie worden gewaarschuwd. De politiehond, die werd ingeschakeld, kon over een goed herkenningsteken be schikken. De drie uitbrekers hadden zich tijdens hun vlucht van hun gevangenis overal ontdaan. De overals werden ge deeltelijk op het gevangenisterrein, ge deeltelijk ook in de brandgang terugge vonden. Men krijgt de indruk dat het drietal in de richting van de Prinsen- brug is ontsnapt. Het zijn niet bepaald rustige jongens, die gistermiddag de vrijheid hebben ver kozen. De 24-jarige IJ. T. is anderhalf jaar geleden veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens zijn aandeel in de roofoverval op een Noorse zeeman, die nabij Diemen in een sloot werd te ruggevonden. T. deinst niet voor geweld terug. W. de G. werd in Arnhem tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens inbraken in het oosten des lands. Hij zou binnenkort uit de gevangenis ontslagen worden, maar dan ter beschik king van de regering worden gesteld. De 23-jarige H.S. is verleden jaar in Amsterdam veroordeeld wegens dief stal en insluiping in de hoofdstad. Er zijn bij deze ontsnapping twee merkwaardige dingen te constateren. Op de eerste plaats vraagt men zich af of het nodig is dat de Haarlemse politie pas na een half uur op de hoog te moest worden gesteld. Het feit dat er een of meer gevangen ontsnapt zijn kan voor de politie toch al vol doende zijn om het onderzoek te be ginnen. De persoonlijke gegevens kun nen dan altijd nog later worden ver strekt. Men geeft nu de vluchtelingen een half uur voorsprong. Het is dui delijk, dat het consigneren in de cel len van een groot aantal gevangenen, die in de werkplaatsen werken, be trekkelijk veel tijd vergt. Een andere merkwaardigheid is, dat het platte dak van de gevange niswerkplaats direct verbinding heeft met de bovenkant van de 3,70 meter hoge gevangenismuur. Het platte dak is voor een lenige man gemakkelijk te bereiken en de gevangenismuur heeft onder die omstandigheden geen enkele zin meer. Na een ontsnapping van enige tijd geleden is de gevan genismuur tot 3.70 meter verhoogd. Hij sluit nu goed aan bij het platte dak. Polen. De president van Ghana, Kwame Nkroema, is per vliegtuig te Warschau gearriveerd uit Moskou. Hij is het eerste Afrikaanse staatshoofd dat een officieel bezoek aan Polen brengt. Nkroema werd door tal van hoge functionarissen van de Poolse re gering en van de Poolse communis tische partij begroet. (UPI) vEnkele cijfers die van de drukte een indruk geven: Madurodnni boekte gis- fc teren een record niet een bezoekers tal ■H 1 lrm.J lljlliif RMldorp noteerde 16.000 gasten onder wie veel buitenlanders, de Sido-mnd HHBHr vaartdienst kon vijfduizend mensen Hr welkom heten aan boord der salonbo- "4, (teel^an*U^di ti' ZOa'S r®e^s 'n ecn dan de eigen landstaal. Het sterkst Wie in zijn vakantie eens niet tegen zijn buren wil aankijken maar toch graag manifesteert zich dit overigens niet door mensen om zich heen wil hebben, moet tent of caravan neerzetten op een allen eenv gewaardeerde verschijnsel camping. Maar de hier afgebeelde Europacamping in het Limburgse Valkenburg natuurlijk aan de kust, waar ongeveer heeft nog nauwelijks plaats.het halve Ruhr- en Rijngebied zich tijdelijk schijnt te hebben neergelaten. De omzetten zijn weer groter dan vorig jaar. Uit alles blijkt dat de hoogconjunc tuur steeds bredere groepen bereikt en deze in staat stelt naar hartelust te genieten van de genoegens die de kuststreek heeft te bieden. De peper dure bowlingsport in Scheveningen bij voorbeeld trekt massale belangstel ling en men is graag bereid de niet geringe bedragen neer te tellen die de goocheme exploitant van een hotel of restaurant in een gerenommeerde badplaats met een uitgestreken ge zicht durft te vragen. De dag van gisteren gal op alle fron ten een opleving te zien na de naar geestige en koele periode van de afge lopen weken. Het waren met name de eendagsvliegen die de enorme drukte veroorzaakten. Hotels en pensions heb ben van het minder fraaie weer niet zo veel klappen gehad. Een enkele annu lering daargelaten, zijn alle hotels aan de kust van nu af tot begin september doorlopend bezet. Men heeft puur ge luk als men nu nog ergens een onder komen vindt. Op het van ouds bij de toeristen in trekt zijnde eiland Walche ren trekken de gasten zich al terug in plaatsjes als Biggekerke en Grijpsker- ke, kleine vlekken op enige afstand van het strand, die in het gel het toerisme zijn ingesteld. In Zeeland is een sterke trek ontstaan naar de Deltawerken, en ook het voor heen geïsoleerde eiland Noord-Beveland raakt thans betrokken in het toeristisch gewemel. Domburg, een plaats van 1400 inwoners buiten het seizoen, heeft er tijdelijk 1600 mensen bij gekregen. Veere begint zich tot een watersportcentrum van allure te ontwikkelen. De haven bood zondag ligplaats aan vijftig jach ten, meer dan er ooit aan vissersboten hebben gelegen. Steeds meer buiten landers, onder wie vooral Belgen en Engelsen, zoeken in ons land recreatie te water in de bekende plassengebie- den. In Woubrugge vinden de buiten landers sinds vorig jaar een gastvrij onderkomen in de International Nether- land Yachtclub. Elders langs de kust is de laatste dagen de drukte enorm toegenomen, iets wat de strandexploitanten, die het voorseizoen niet als bijzonder gunstig beschouwen, uiteraard met vreugde be groeten. In Zandvoort is de algemene tendens dat de vreemdelingen minder lang in hotels blijven dan vroeger. Zij maken spoediger plaats voor hun op volgers, maar de hotel blijven volge boekt. De Kennemerduinen, Groenendaal, het Van Geluk-paviijoen, zij blijken ook nu trekpleisters van de eerste orde. Van Cadzand tot Terschelling is de Ne derlandse kust een krentenbrood van badgasten. De familiebadplaats Katwijk ligt als een eiland van ingetogenheid tussen de mondaine buren Scheveningen en Noordwijk. Vervolg op pagina 5) (Advertentie) HOUTPLEIN 18—20 - TEL. 12000 De verhoging van de koopbelasting met tien procent betekent dat de prij zen van duurzame verbruiksgoederen, zoals camera's, televisietoestellen, ra dio's, wasmachines, koelkasten, meu- bejen, luxe artikelen en schoonheids middelen zullen stijgen. Gewone sigaret ten gaan omhoog van de huidige prijs van 2,10 tot 2,30. De distillateurs had den onlangs de prijzen voor hun produk- ten verhoogd met 75 cent per fles. De kanseher heeft hier nu 1,25 aan toe gevoegd in verhoogde accijnzen, zodat nu de jeneverprijs, in Nederlandse maat en prijs, verhoogd is tot 24,50 per liter. De prijsindex, welke de vorige maand één punt steeg, zal tengevolge van de nieuwe maatregelen stijgen met nog maals anderhalf punt. Dit zal zich on middellijk weerspiegelen in de lonen van twee miljoen arbeiders, wier lonen zjjn gekoppeld aan de index. Lloyd verhoogde ook de rentevoet, en wel van vijf tot zeven procent, en hij heeft de grote banken bevel gegeven drie procent in plaats van de huidige twee procent van him liquide middelen te deponeren bij de Bank van Engeland. Tegelijkertijd ontvingen de banken fisteren de aanmaning om krediet te eperken, vooral voor persoonlijke con sumptie van de clientèle alsmede voor huurkoop en nieuwbouw. De afbetalings firma's zullen nu op hun beurt de rente verhogen met een of anderhalf procent. Een maatregel, welke bijna zeker en terecht op grote tegenstand zal stuiten en wellicht zal leiden tot omvangrijke stakingen, is het besluit van de rege ring om het onderwijzend personeel van het lager en middelbaar onderwijs kind van de rekening te maken. Het onder wijspersoneel was een verhoging aan geboden. welke het onaanvaardbaar acht te. De regering deelde hun gisteren bij monde van de kanselier mede, dat zij nu de reeds aangeboden verhoging niet of niet ten volle zal uitkeren. Andere financiële maatregelen, die minister Selwyn Lloyd aankondigde, houden in, dat de regering haar uitga ven overzee zal beperken tot 400 mil joen pond sterling, tegen naar schat ting 480 miljoen pond sterling, die voor het komende jaar waren voorspeld. Ook zullen overzeese defensieverplichtingen herzien worden om te onderzoeken wat fedaan kan worden om de last te ver- chten. In het bijzonder zal Engeland de NAVO-raad verzoeken de financiële voorwaarden, waaronder de Engelse strijdkrachten in West-Europa gehand haafd worden, nog eens na te gaan. Over de Engelse Europese verplich tingen onder de NAVO zei minister Selwyn Lloyd: „De druk op de beta lingsbalans. die door deze uitgaven veroorzaakt wordt, kan men niet in het volgende begrotingsjaar laten voortbestaan". Zoals de „Times" heden opnieuw zegt in een hoofdartikel, heeft Engeland bo ven zijn stand geleefd. Het land voert te veel in en te weinig uit; de regerings uitgaven zijn onverantwoordelijk hoog en stijgen jaarlijks in ontstellende mate; en in het binnenland houdt de stijging van de produktie bij lange na geen ge lijke tred met de stijging van de lonen. „Het uur der vergelding", aldus de Ti mes, „is nabij". Selwyn Lloyd drong gisteren aan op het matigen van divi denden- en looneisen. Maar een algeme ne prijsstijging is niet bepaald een goe de prikkel in een land. waar de lonen onafgebroken blijven stijgen ondanks al le aanmaningen. (Advertentie) BARTEL) ORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT IBU -KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot donderdagavond (Opgemaakt te 11.15 uur:) Veranderlijke bewolking met hier en daar wat regen. Matige tot krach tige, aan de kust tijdelijk harde wes telijke wind. Koel weer. Donderdag: Zon: 4.5320.39. Maan: 20.18—4.22 Morgen matig en koel strandweer met kans op een bui en nog een krachtige westenwind. Temperatuur 17 a 18 zeewater 17 gr. Vooruitzichten: depres sie bereikt de Noordzee met opnieuw onbestendig strandweer. (Advertentie) 27 t/m 29 juli. Sportmagazijn Twjjnderslaan 7 Haarlem (Advertentie) HOOFDAGENT: SHOWBOOM: Zijlweg 26 Telef 17296 Kantoor, werkplaats en magazijn: Mr. Cornelisstraat 54 - Telefoon 61447 BUREAU SMEDEbfRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 'Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W. A M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severlr». NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mfrfimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 1