Nozems wilden Amerikanen' van geld beroven VAKANTIESPELEN w m Ford Taunus 17 M OPHEFFING van Beverwijk en Heemskerk Areaal wordt uitgebreid volgens het advies KOELKASTEN GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS DE DRIE UITBREKERS TAXI 13000 Vaste stemming Ook in huur, reeds v.a. f 1.50 p. week mi Er komt één gemeente: „Beverwijk- Heemskerk 29 augustus wordt beslist over verdere uitbreiding Tulpenareaal Orgelconcert in de Grote Kerk IN MÜNCHEN MISHANDELD Donderdag 27 juli Haarlem e.o. Films Muziek Nationale zwem- kampioenschappen 1961 ■1*111 Wetsontwerp bestuurlijke indeling IJmond-Nrd. Afscheid van zusters der Mariaschool Zuster Westermann in Huize Bethanië overleden PRODUCTSCHAP VOOR SIERGEWASSEN Door Gustav Leonhardt en Cor Kee V ertrouwensmannen gaan praten Met directeur van V olkshuisvesting Piers de sterkste puntenrijder GOUDEN PROFESSIEFEEST ZUSTER MAURA "N J De beurs vandaag: AMCO-BEN DIX KOELKASTEN 100 liter f 348.- WOENSDAG 26 JULI 1961 PAGINA 3 Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Leef lijd boven 16 jaar. Bezorgiijd tussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedesiraaet 5 Directeurswisseling bij Economisch-T echnologische Dienst 4É| i>\ m 11111111^ i - p n ■gill N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Neem elke dag een kop of glas De natuurlijke krachtbron uit Zwitserland! En op een warme zomerdag OVOMALTINE koel drinken. Dat is heerlijk. BEVERWIJK, 26 juli Ged. Staten hebben het ontwerp van wet op de bestuurlijke indeling van de IJmond thans aangevuld met de artikelen over de grens wijziging tussen Beverwijk en Velsen. Bovendien hebben zij in het ontwerp enkele wijzigingen aangebracht, die het reëler ma ken: werd eerst gesteld, dat het grondgebied van Heemskerk bij Beverwijk gevoegd zou worden, nu wordt duidelijk gezegd, dat zowel Beverwijk als Heemskerk worden opgeheven en tot een nieuwe gemeente „Beverwijk- Heemskerk" gevormd. De secre tarissen en ontvangers van beide gemeenten worden eervol ontsla gen; over de burgemeesters spreekt het ontwerp niet, omdat hun benoeming en ontslag voor behouden is aan de Kroon. De voorgenomen grenswijziging tussen Beverwijk en Velsen gaat alleen door met betrekking tot het Hoogoven-terrein, dat bij Velsen getrokken wordt. De gemeente Beverwijk-Heemskerk krijgt geen Velser gebied, zoals oorspronke lijk in de bedoeling lag. Als streef datum voor de nieuwe bestuur lijke indeling blijft gelden 1 januari 1963. Zandvoortse bejaarden gaan weer op stap Van Oosten de Bruinstraat Examens St.-Lucia-U.L.O. Neomist in Heemstede aluminium jaloezieën v. DUIVENB0DEN Beurs van New York Kruisstr. 5, Haarlem, Tel. 11008-14689 HAARLEM, 26 juli Mevrouw Dijk stra uit de Vincent van Goghlaan was zeer verontwaardigd toen wij haar van morgen spraken. Haar zoon Henk is na melijk in München door een stel no zems flink mishandeld en in het zieken huis opgenomen. Er is echter niemand geweest, die de attentie heeft gehad haar en haar man te berichten. „Hoe eenvoudig zou het toch voor de politie in München geweest zijn de Haarlem se politie op te bellen. Die zou dan ze ker naar ons toegekomen zijn." Het is inderdaad een merkwaardige geschie denis. De 23-jarige Henk Dijkstra en de 18- jarige Krale Hollander, de laatste uit de Steenbokstraat in Haarlem, waren reeds enige weken in Duitsland. De eer ste om daar werk te zoeken, de tweede om meteen vakantie te houden. In de nacht van zondag op maandag werden zij in München door een groep nozems aangevallen, die het kennelijk om geld te doen was. Er ontstond een hevig ge vecht, tengevolge^ waarvan H. ernstig gewond werd aan zijn heup. Hij moest in ziekenhuis worden opgenomen. De andere Haarlemmer was minder ern stig gewond. Hij liep een paar blauwe plekken op Mevrouw Dijkstra hoorde gisteravond het nieuws van „de krant" en het schok te haar uiteraard zeer. Tot voor enkele dagen was zij heel ernstig ziek en sinds gisteren ging het een beetje. Het be- richrt uit München maakte de toestand niet veel beter. Haar man heeft gister avond contact opgenomen met het zie kenhuis en slaagde erin de zoon te spre- Speeltuin Hof van Eden: Stempel- wandeltoeht voor kinderen van 10 jaar en ouder. Vertrek 9. uur. Poppenkast op de Kleutertuin. Speeltuin Zaanenoord: Spel op ei gen tuin. Opgeven voor viswed strijd van 28 juli. CINEMA PALACE: Jerry, hou je roer recht, a.l.; dag. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. iedere ochtend (behalve zondag) om 10.30 uur: Vakantiejeugdprogramma, a.l. FRANS HALS: Operatie Petticoat. 14 j. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Alles draait om Conny, a.l. 2, 4.15 en 7 uur. Iedere avond 9.15 uur: Om zonden huilt men later, str. volw. LUXOR: Legioenen van de Nijl, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus (2, 7 en 9.15 uur): Jane Eyre, 14 jaar. REMBRANDT: The Misfits, volw. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend (be halve zo.) om 10.30 uur: Vakantievoor stelling voor de jeugd. ROXY: Battle Taxi, 14 j. 2.30, 7 en 9.15 u. STUDIO: De brave soldaat Schweijk, a.i. (2e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Iedere mor gen (behalve zondag) om 10.30 uur: Va kantievoorstelling. MINERVA: Donderdag 2.30 uur: Drie kleine detectives, a.l. Wo. 8.15 uur: Nonnen !,?,Zr i'et vuurpeloton, 14 jaar; do. 8.15 uur; Orfeu Negro, 18 jaar. Donderdag 27 juli Vleeshal, 8 uur; Bespeling van eniee tentoongestelde instrumenten door Albert de Klerk. QOOr Alaen Grote- of St Bavokerk, 15 tot 16 uur: Orgelconcert door deelnemers aan de zomeracademie 1961. Donderdag 27 juli Raadhuis, Heemstede. 4 uur: Openbare Gemeenteraadsvergadering. BEVALLEN van een zoon: G. Si- brandi-Caro; A. M. C. Noeij-Bouwens. BEVALLEN van een dochter: B. A. B. Bouwhuis-Achterberg; H. M. Zwart- Duwel. 00 TT OVERLEDEN: C. B. Usen, 88 Ha- zepaterslaan; M. P. Rooi]ers, 1 m., Rijksstraatweg. ONDERTROUWD: C. J. van Roode en J. M. Stapper: J. G. van Stade en J. M. van Impelen; P. Graaff en H. van der Hoeden; .G T. Kolner en J. JVL. G. Beelen; E. Stibbe en P. van der Spek; F. van den Ength en W. van Eg- mond. GETROUWD: C. Broek en T. Heems kerk: C. D. A. Bakermans en C. We- seldjjk; P. Kersten en E. H. C. Saffrie; S. A. J. Fennema en A. J. Bakker; D. den Hengst en M. J. van Bochove; M. J. Cerfontain en M. van der Vliet. (Advertentie) ken. „Ik maak het best", verklaarde Henk. Maar zijn moeder vertrouwt daar niet veel op. „Hij is zo hard als een bikkel", verklaarde zij. „Gelukkig dat de jongens de judokunst kennen, an ders waren zij er vermoedelijk niet le vend afgekomen." Volgens mevrouw Dijkstra moeten de nozems de twee Haarlemse jongens voor Amerikanen hebben aangezien. Ze hadden zich een volledige Amerikaanse uitrusting aange schaft", vertelde zij. „Hun haar was ook Amerikaans geknipt, kortom die no zems moeten gedacht hebben, dat zij die twee Amerikanen wel een beetje lichter konden maken". De jongens had den echter weinig geld bij zich, zodat de nozems wat dat betreft geen succes hebben gehad. „Ik begrijp alleen niet", aldus me vrouw Dijkstra, „dat er in München nu geen enkele instantie is, die mij in de gelegenheid stelt naar München te gaan. Al hadden ze de vliegtuigkosten maar voorgeschoten". Enfin, zii is er in ieder geval blij om dat haar man de jongen heeft gesproken. Dat is ook heel wat. Zjjn vriend schijnt nog in Duitsland te willen blijven totdat Henk hersteld is. Het ziet er echter naar uit, dat dat her stel nog wel enkele weken kan duren. HEEMSTEDE, 26 juli Door de Heemsteedse zwem- en poloclub HPC is voor deelname aan de nationale zwemkampioenschappen 1961 van de Koninklijke Nederlandse Zwembond als volgt ingeschreven: 100 meter rugslag dames: Hennie Vlaanderen, Liese Remer; 100 meter vlinderslag meisjes: E. Blokker. 400 meter vrije slag heren: Johan K. Bontekoe; 200 meter vrjjeslag heren: Johan K. Bontekoe, Rudi Prins. 100 meter vrijeslag heren: Rudi Prins 100 meter rugslag heren: Boudie de Jong. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: Boudie de Jong, Johan K. Bon tekoe, Herbert Verleur en Rudi Prins. 4 x 200 meter vrijeslag estafette he ren: Peter Hunik, Rudi Prins, Boudie de Jong, Johan K. Bontekoe. 100 meter schoolslag jongens: H. Kui per; 100 meter vlinderslag jongens: H. Kuiper; 100 meter vrijeslag jongens: Peter Hunik. -iAARLEM, 25 juli Wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd zal ir. W. Fuhri Snethlage zijn functie van directeur van de Economisch- Technologische Dienst voor Noord-Hol land 1 augustus a.s. neerleggen. Zoals gei-.eld, hebben Gedupeerde Staten van Noord-Holland tot zijn opvolger be noemd drs. J. G. Brautigam. Deze zal met ingang van genoemde datum in dienst treden. De heer Fuhri Snethlage zal nog enige tijd aan de E.T.D. als adviseur blijven. s'3 \V 1:1 ■1 llilllll iliiilf Pf"1 Zoals elders in dit nummer uitvoerig wordt bericht, zijn gistermiddag uit de Haarlemse strafgevangenis drie uit Am sterdam afkomstige mannen ontsnapt. Hierboven een foto van de uitbrekers. Het zijn, van boven naar beneden: de 23-jarige H. Th. S., de 37-jarige W. de G. en de 24-jarige Y. T. (Advertentie) v.a. 7765,— incl. kachel. Werkplaats en kantoor: Jansweg 915 Showroom: Houtplein 24 Haarlem Telef. 1.4.1.2.5 (Advertentie) Ovomalfïne bevat o.a. MOUT (gekiemde gerst) ALPENMELK en EIEREN Over ot aangevulde en gewijzigde wetsvoorstel moeten de gemeenteraden van Velsen, Heemskerk en Beverwijk zich binnen twee maanden uitspreken. Het wetsvoorstel, dat oorspronkelijk enige onduidelijkheden bevatte en o.m. de indruk kon wekken als zou het in de bedoeling liggen Heemskerk bij Be verwijk te voegen, een annexatie dus, heeft aan duidelijkheid gewonnen in deze lezing, die op belangrijke punten klaarheid brengt. Ten aanzien van de grenswijziging met Velsen heeft de mniister van Bin nenlandse zaken aan Ged. Staten be richt, dat hij van mening is, dat in de gegeven omstandigheden geen andere mogelijkheid aanwezig is, dan de voor genomen wijziging van de grens tus sen Velsen en Beverwijk, althans voor alsnog, te beperken tot het zuidweste lijk deel van Beverwijk het Hoog ovencomplex. In het wetsontwerp wordt deze grens wijziging als volgt omschreven: aan de gemeente Velsen wordt toegevoegd het gedeelte van de gemeente Bever wijk ten westen van het landgoed Scheybeeck en ten zuiden van de straat weg tussen Beverwijk en Wijk-aan-zee voor zover dit gedeelte in het streek plan voor de IJmond-noord is bestemd voor „basisindustrie" en voor „beperk te industrie", en mede omvattende de gronden, waarop langs de toekomstige rand van de terreinen van Hoogovens de verbindingsweg tussen de oude Rijksstraatweg van Velsen naar Be verwijk bij het landgoed Scheijbeeck en de hoofdtoegangen tot de terreinen van het genoemde bedrijf zal worden aangelegd. De memorie van toelichting van de minister van Binnenlandse zaken is ongewijzigd gebleven, zij het dat ook hier in de aanhef duidelijk wordt ge steld, dat zowel Beverwijk als Heems kerk worden opgeheven. ZANDVOORT, 26 juli Op hartelijke wijze heeft de Mariaschool in Zandvoort gisteren afscheid genomen van haar zus ters. Om elf uur droeg pastoor A. H. P. Cleophas een H. Mis op uit dankbaar heid voor het vele werk, dat de zusters in de afgelopen veertig jaar hebben ver richt. 's> Middags "was het voor de zus ters en de kinderen feest in de zaal van het parochiehuis. De leerlingen hadden dansjes liedjes en een toneelstuk inge studeerd. Ter afwisseling van het feest programma vermaakte goochelaar Cor- velo jong en oud met zijn fabelachtige trucs. De zusters kregen bovendien ie der een cadeau aangeboden van leer lingen, oud-leerlingen en ouders van leerlingen. Namens de zusters sprak zus ter M. Euphronia welgeme inde woorden van dank voor de heerlijke dag en het mooie geschenk. ZANDVOORT, 25 juli Onder leiding van de voorzitter, de heer H. Hilde- ring, is het Comité Ouden van Dagen Zandvoort weer druk bezig de jaarlijkse uitgaansdag voor de Zandvoortse be jaarden voor te bereiden; een evenement dat, zoals elk jaar opnieuw blijkt, nie mand hunner wil missen. Voorlopig wordt hiervoor aan de eerste week van sep tember gedacht. Het is een traditie ge worden, dat deze toch de bejaarden fei telijk wordt aangeboden door de burge rij. Het comité heeft dan ook nimmer een cent in kas; leeft evenmin van sub sidies, doch doet enkel een beroep op de Zandvoortse bevolking de geldelijke inzameling huis-aan-huis, mild te ge denken. Giften kunnen ook aan het co mité worden overgemaakt via de Twent- sche Bank te Zandvoort. BLOEMEND AAL, 26 juli In „Be thanië", het klooster van de Vrouwen van Bethanië, aan de Hoge Duin en Daalseweg in Bloemendaal, is maan dag op 62-jarige leeftijd overleden zus ter Agnes Westermann. Zij leed al ge ruime tijd aan een ernstige ziekte en ontving twee jaar geleden de H.H. Sa cramenten der Stervenden. Vrijdagmor gen zal in de kapel van „Bethanië" om elf uur de Requiemmis worden opge dragen, waarna de begrafenis op het kerkhof van Bethanië zal plaats vinden. Zuster Westermann werd in 1899 in Groningen geboren. Na haar eindexa men studeerde zij enkele jaren Engels aan de Groningse universiteit. In 1920 deed zij haar intrede in de Congregatie van de Vrouwen van Bethanië in Bloe mendaal, een congregatie, die onge veer een jaar tevoren door pater Jac ques van Ginneken werd opgericht. Een jaar later, toen zij 22 jaar was, werd zij benoemed tot algemeen overste van de Vrouwen van Bethanië. De jeugdige Moeder-Overste baarde in die tijd nog wel eens opzien, te meer daar de vrouwen van Bethanië geen klooster- Kieren dragen. Tot 1927 bleef zij overste, i£?5mj wÜdde zij zich geheel aan haar lemende en vormende werk, dat onder s*nd uit vele boeken en ge- In 1936 werd in Nijmegen Mrir4ii ?ls van de Congregatie op- SiriShïi Zust.er Westermann was van de af tot,1941 tijdens de oor logsjaren moest het huis worden geslo ten rectrix. 6 In 1927 schreef zij het bekende kin derboekje „Hoe Onze Lieve Heer leef de", dat vele herdrukken beleefde. La ter verscheen „Hoe de H. Maria leef de" en „Het brandende braambos", een boek voor volwassenen. Ook schreef zij vele heiligen- en heldenverhalen, die his torisch verantwoord waren en zeer nauw aansloten bij de Bijbel. Zij stelde bo vendien enkele gebedenboeken voor met-katholieken en bekeerlingen samen. Haar gehele werk was altijd gericht op het doel van de congregatie: het oecu menisch en apostolisch werk onder niet- katholieken. Vele katholieken en voor al ook niet-katholieken kennen zuster Westermann, die altijd onder het pseu doniem „Bethanië" schreef, uit brief wisselingen, die naar aanleiding van haar artikelen en boeken ontstonden. De burgemeester van Zandvoort is woensdag 26 juli verhinderd zijn weke lijks spreekuur te houden. DEN HAAG, 26 juli Het P.V.S. VAN BRAAM wilde voor de hyacinten heeft de teerling geworpen! Na een discussie die nagenoeg anderhalf uur duurde besliste het bestuur gistermid dag dat het areaal der hyacinten met 7 pet. uitgebreid zal worden; dat van de narcissen met 5 pet. en dat van de tulpen voorlopig met 7 pet. Mocht, wat dit laatste artikel betreft, er plantgoed genoeg zijn, dan zal er nog eens 3 pet. bijkomen. In de vergadering die het P.V.S. op 29 augustus zal beleggen, zal men bekijken of er voldoende plantgoed aanwezig is of het teeltrecht van de tulpen in totaal met 10 pet. uit te brei den. Tot nu toe was het zo, dat na 15 no vember geen bloembollen meer naar Duitsland gestuurd mochten worden. Dit deed men om te voorkomen, dat goedkope restanten op de Duitse markt zouden komen op het moment dat de kleinhandelaren wellicht nog met flinke voorraad zouden zitten, die tegen nor male prijzen was ingekocht. Van de zjjde van de Bond van Detailbloembol- ienhandelaren en van het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel was een verzoek binnengekomen deze datum te verschuiven. Het gebeurt vaak dat men orders binnenkrijgt na di- datum en dan kan men de opdracht niet meer uitvoeren. De voorzitter van het PVS, dr. A. J. Verhage, wilde dit bezwaar onderkennen. Hij wilde dan ook voor stellen aan de Duitse organisaties te laten weten, dat men geen onderhan delingen over het sluiten van de gren zen na bepaalde data meer kan voe ren, wanneer geen ontheffing verleend kan worden voor orders die tegen nor- P1®,e Prijzen worden uitgevoerd en voor i>ell uie,_OIü, normale tijd zijn besteld. Wat betreft de uitbreiding van het teeltrecht voor de drie hoofdsoorten merkte dr. Verhage op, dat de Com- missie van Bijstand zich over dit pro- bleem uitvoerig en diepgaand had be raden. Uiteindelijk was men tot een advies gekomen van 5 pet. voor nar cissen, 7 pet. voor hyacinten en voor lopig 7 pet. voor tulpen. Dat de bestuursleden van dit punt geen hamerstuk zouden maken, kon een kind tevoren uitrekenen. De heer met 5 pet. volstaan. De heer KRALT betoogde, dat men voor tulpen nu maar meteen de knoop moet doorhak ken en tot een uitbreiding van 10 pet. moet besluiten. De prijzen van de bol len liggen nu te hoog en dat gaat de verkoop in het buitenland afremmen. Bovendien is het met de tulpen nu zo, dat men bij de minste kink, die er in de kabel komt, voor een tekort aan bollen komt te zitten. De exporteurs trekken er ieder seizoen weer met een bang hart op uit en durven niet alle remmen los te gooien, omdat men vreest voor tekorten te komen. Wan neer men het tulpenareaal met 10 pet. uitbreidt zal het plantgoed wellicht duurder worden, maar de teeltbewjj- zen goedkoper en dan staat men dus nog quitte. MR. NEDERVEEN bracht naar vo ren, dat zowel de organisaties als de commissie van Bijstand voor het me rendeel zijn voor een uitbreiding van 5 pet. voor narcissen, van 7 pet. voor hyacinten en van .7 pet. plus eventueel 3 pet. voor tulpen. Afzetproblemen zijn er niet. Wat in de vorige jaren is aan geboden, heeft de export allemaal we ten te verkopen. In zekere zin bedraagt het surplus 0,0. De heer Kralt had er twijfel over uitgesproken of men op 29 augustus de plantgoedsituatie beter zal kunnen beoordelen. Is dat zo?, wilde de heer Nederveen weten. Als we het dan niet kunnen, laten we dan nu maar tot een uitbreiding van 10 pet. besluiten voor de tulpen. Spreker wees erop dat en kele jaren geleden ook een slag om de arm is gehouden en dat men toen ook eind augustus pas de definitieve beslissing nam. Dr. Verhage wilde er op wijzen dat men op 29 augustus uiteraard niet nauwkeurig kan weten hoe de situatie op de plantgoedmarkt is, maar men zal dan althans meer inzicht hebben. De heer DE GEUS memoreerde een uitspraak van de voorzitter dat men zich wat de grote lijnen van het be leid aangaat, niet moet laten beïnvloe den door toevallige omstandigheden. Hij had uitgerekend dat wanneer men thans 10 pet. uitbreidt en als men vol- (Advertentie) gend jaar een goede oogst heeft, het aanbod in 1962 wel eens 25 pet. meer kan bedragen dan nu. Zijn er dan geen afzetproblemen? Spreker wilde dat, zonder als pessimist afgeschilderd te worden, toch wel betwijfelen. De heer VAN BRAAM meende dat er nu wel degelijk afzetproblemen zijn, b.v. de dikke maten hyacinten. De heer EL- FERING zag ook weinig moeilijkheden voor de exportzolang de huidige situatie niet wordt doorbroken. Hij was van oordeel dat men nu de grote stap maar moet wagen, ook al wordt er wat leverbaar aan de markt onttrok ken. De heer SCHUDDEBEURS deed het onmogelijke voorstel de uitbreiding alleen te laten realiseren met plant goed, dit om de angst voor een ont trekken van leverbaar aan de markt weg te nemen. DR. VERHAGE vroeg hoeveel controleurs hij dan in dienst dacht te nemen. Duizend? En dan gaat het nog niet. De heer TH. DE VROO- MEN vond de prijzen van de tulpen thans te hoog en wees er verder op dat de kwekers de laatste jaren geen ern stige ziekten in de hyacinten hebben gehad. Had b.v. het geelziek weer flink om zich heen gegrepen, dan zouden er nu reeds hyacinten tekort zijn. Enfin: men sprak er nog lang en breed over. Men opperde nog de mo gelijkheid dat de hoogconjunctuur niet blijft en dat er wel eens een terugslag kan komen. De heer Kralt: Een terug slag? Als die komt, dan veroorzaken wij die zélf door een te voorzichtig be leid wat het areaal betreft. Vele grote klanten in het buitenland zetten geen bollen meer in hun warenhuizen, omdat de risico's met deze hoge prijzen veel te groot worden. Er. zo denken ook ve le binnenlandse broeiers er over. Met algemene stemmen werd beslo ten het narcissenareaal met 5 pet. uit te breiden. Op twee na de heren De Geus en Van Braam waren ook alle bestuursleden voor een uitbreiding van het hyacintenteeltrecht met 7 pet. (de ver. „De Hyacinth" had 3 pet. ge adviseerd!), terwijl met 12 tegen 5 werd besloten de tulpen voorlopig met 7 pet. uit te breiden en op 29 augustus te beslissen of het 10 pet. wordt of niet. Tegen stemden de heren Kralt, Roe- lofs en Schuddebeurs die meteen naar 10 pet. wilden en de heren De Geus en Van Braam, die met een geringer percentage wilden volstaan. COÖP. RAIFFEISENBANK „HAAR LEM" Het nieuwe bijkantoor van de Coöperatieve Raiffeisenbank ..Haarlem" aan de Rijksstraatweg zal dinsdag 1 augustus om half drie officieel worden geopend. Ter gelegenheid van de ope ning is hierna een receptie in hotel Suisse aan de Rijksstraatweg. HAARLEM, 26 juli Twee docenten van de Zomeracademie Gustav Leon hardt en Cor Kee gaven dinsdagavond in de Grote Kerk een orgelbespeling. De clavecinist Gustav Leonhardt speel de behalve een sonatine van Ritter, twee composities van oud-nederlandse meesters n.l. Anthony van Noordt en Jan Pietersz. Sweelinck. De vier vari aties over Psalm 50 van Anthony van Noordt komen voor in het Tabulatuur- Boeck van Psalmen en Fantasyen, dat in 1659 bijna veertig jaar na Sweelincks dood in Amsterdam verscheen. Leonhardt speelde deze psalmbewer king in een weloverwogen tempo, waar bij de registratie van de cantus firmus rmet nasard 2 2/3, schalmei en firmus lant in de vierde variatie nogal discu tabel klonk. Sweelincks Fantasie VTH een compositie met een fugatisch ka rakter kreeg een kleurrijke vertol king. Het tweede gedeelte van dit orgelcon cert werd verzorgd door Cor Kee, die naast een orgelsonate van C. Ph. E. Bach eigen werk liet horen. De sonate van de Leipziger Cantor-zoon is een fris speelstuk, dat in de interpretatie van Cor Kee alle eer werd gegeven. Cor Kee besloot deze orgelbespeling met op de oude orgelstam geënte orgelmu ziek van eigen hand: een koraal in par- titavorm en een introvert Magnificat met variaties. Uit deze voor de protes tante eredienst bestemde orgelwerken, spreekt een overwegende contrapunti- sohe schrijfwijze, welke door kundig ge kozen registercombinaties een goede in druk maakte. HAARLEM, 26 juli De commissie van zes vertrouwensmannen die de be woners van 128 gemeentewoningen in de Van Oosten de Bruinstraat en om geving maandagavond hebben aangewe zen, is gisteravond bijeen geweest om te bespreken wat men doen zou. Beslo ten is om eerst een onderhoud aan te vragen met de directeur van de gemeen telijke dienst voor de Volkshuisvesting. Men hoopt dan de directeur op de hoog te te brengen van de klachten en de moeilijkheden van de bewoners. Van het resultaat van dit gesprek zeil men laten afhangen, welke stappen men verder zal gaan ondernemen. HAARLEM, 26 juli In de elfde rit van de zomeravondcompetitie om de „Metz"-beker, die door het Haarlemse „De Kampioen" weer als een klasse mentswedstrijd in het „Van der Aart- sportpark" werd verreden, wist Cees Piers vijf punten meer te behalen dan Henk Peters en legde zodoende op de overwinning beslag. Door het hoge tempo werden alle uit looppogingen in deze elfde rit in de kiem gesmoord. De punten moesten steeds in de sprints verdeeld worden en daarbij toonde Piers zich de beste. Hij wist vier van de tien klassementen te winnen. De uitslag luidt: 1. C. Piers 37 pnt.; 2. H. Peters 32 pnt.; 3. G. Krabbenbos 25 pnt.; 4. A. Schenk 16 pnt.; 5. R. Phi- lippo 8 pnt.; 6. W. Wagner 5 pnt.; 7. op 2 ronden: B. Schouten 15 pnt. De C-klassers reden hun elfde rit om de „Engel''-beker en daarin toonde de rappe Theo Blom zich weer eens de sterkste rijder. De uitslag: 1. Blom, 2. Stevens, 3. Baars, 4. Plus, 5. Van der Pol, 6. Gebhardt, 7. Wolfers, 8. Hand- graaf. Bij le jeugdklassers zegevierde Otto voor Schenk en Schouten. HAARLEM, 25 juli Voor het M.U.L.O.examen zijn de volgende can- didaten; leerlingen der St. Lucia-U.L.O, Planetenlaan te Haarlem geslaagd: Paula van Amerfoord, Tineke Berghuis Lia Bijman, Netty Blom, Corrie Boe- lé, Loes Borreman, Marga Bulters, Trudy Christiaans, Gonnie van Dey- zen, Marian Eerdmans, Ans Heere mans, Jenny Heeremans, Ans Hoger- heyde, Anneke Hoogland, Nel Hune- ker, Elly Janssen, Yvonne Jelinger, Louki Kamer, Coby Koenekop, Marijke Köhne, Coby Konings, Marian Kreke, Ineke Kuipers, Anneke Lablans, Mieke Loerakker, Lia Lokerman, Carla Me- gelink, Tonny Meyer, Lia Molenaar, Irma Moné, Thea Nederstigt, Tineke Nieuwendijk, Sita Oostveen, Sylvie Oud Greetje Paagman, Petra Perquin, Ine ke Pérukel, Joke Ragetlie, Corrie Reichwein, Lia de Ridder, Gerda Rut- te, Mary van Schie, Margaret Schol- te, Ineke Schulte, Ria Schijvenaar, Bep Steenbeek, Tineke Stegeman, Nel Stut, Elly Terpoorten. Marjolein Terpstra, Ria Visser, Thea de Vries, Tineke Weber, Carla Westerhuis, Meta Wolters, Margot Woudenberg, Els Zwarter, Mar ja de Zwart, Jacinta Wijfjes, Marian van Eerde, Ietje Smith. 63 Leerlingen deden examen, 2 wer den er afgewezen. HEEMSTEDE, 26 juli In Huize „Bosbeek" te Heemstede is gisteren het gouden professiefeest gevierd van zuster Maria Maura, in de wereld mejuffrouw Mina Romijn, van de zusters van de Voorzienigheid. De feestdag begon met een plechtige H. Mis, die werd opgedragen door pa ter W. Heemskerk OESA uit Haarlem. De gregoriaanse gezangen werden ver zorgd door het zusterskoor. Na de mis was er een feestelijk ontbijt en 's mid dags volgde een receptie. Zuster Maura, die 71 jaar oud is, mocht onder meer de gelukwensen in ontvangst nemen van mgr. J. P. Huibers, de rustend bisschop van Haarlem. Omdat het gouden pro fessiefeest van zuster Maura reeds eer der temidden van haar medezusters uit „Bosbeek" was gevierd, herdacht zij haar kloosterjubileum gisteren met haar familieleden, die allen woonachtig zjjn in Voorhout, de plaats waar zuster Mau ra werd geboren en opgroeide. Zuster Ludovica, een zuster van de jubilaresse en lid van dezelfde congregatie, was uit het klooster in Edam overgekomen om het feest mee te vieren. Het was voor zuster Maura, die in Huize „Bosbeek" van een welverdiende rust geniet, een stralende dag waarop zjj ongetwjjfeld met heel veel genoegen zal kunnen te rugzien. HEEMSTEDE, 25 juli In de pa rochiekerk van de H. Bavo zal pater Frans Muller CM uit Heemstede zon dag zjjn eerste plechtige H. Mis opdra gen. Zaterdagavond wordt hij met mu ziek van de Harmonie St. Michael in gehaald, waarna de neomist om half acht een plechtig lof zal celebreren. Zondagmiddag van twee uur tot half vier is er een receptie in Nieuw Ber kenrode. De feestdag wordt om vier uur besloten met een plechtig danklof. (Advertentie) De beste service bjj Ged. Oude Gracht 108 - 110 Haarlem Telefoon 17165-13608-18657 Vraagt prijsopgaaf AMSTERDAM. 26 juli. De ef fectenbeurs was vandaag vast gestemd De rede van perssident Kennedy heeft een gunstige indruk gemaakt en men verwachtte een vaste houding van de New Yorkse beurs. Dit was waarschijn lijk wel de voornaamste reden dat Am sterdam zijn terughoudendheid van gisteren liet varen, hoewel men hieruit niet moet concluderen, dat er een grote activiteit bestond. In arbitragekringen had men integendeel slechts weinig te doen. Wat de andere Europese beurzen betreft valt te vermelden, dat Londen in een flauwe steming is geopend, maar vervolgens in opwaartse richting ging De Duitse beurzen waren onzeker, maar eerder toch nog iets beter. Bij de opening van de markt noteer de AKU 13 pnt. hoger dan gisteren, terwijl Hoogovens, Philips en Unilever ca. 12 pnt. beter waren. Verder kon een stijging van f 1,80 voor Kon. Petro leum worden genoteerd. Van de cultu res waren Amsterdam Rubber en H.V.A. prijshoudend. Ook de scheepvaartaan delen waren iets beter. Scheepvaart Unie viel op door een stijging van 3L pnt. Staatsfondsen waren onveranderd tot iets luier. Vorig opening 4% Ned i960 4(4 Ned 1959 412 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned Handel Mij- Ceri Amsterdam Rubber H.V.A A.K.U ld Stocks Berkeï Patent Caivé-Delft Cert Deli Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MüUer Co Ned. Kabel Philips Gem.be2 Unilever Wilton-Fyennooro Billiton 2e Dordtsche Petr. ld st (f50 n.k.) Kon. Petroleum 50 ld. stocks Holl Amerika Lfln Java Ch PL. KLM Kon. Ned Stoomb Mil K.PM Stoomv. Mij Nederl. v. Nlevelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven 55 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 J 2% A'dam '56 EU 2% Amsterdam '59 2% R'dam '57 Alb Heyn KI obl Slot 26/7 103A 100H 100H 95£ 110A 1063> 107 120 120% 378V' 392 185 315 706- 143 280 674 353 936 947% 493 568 946 958 727- 738% 260 455 538 268 113.6' 115.40 268 1473. 1483,4 150 74.4< 183 183% 141 179 151 Vs 152% 308 141 150% 1533^ 210.5C 237 479 139 144 83% 93 84% 97% 97% 125 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KLM. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Raüway Stand. OU Ny Tidewater U.S. Steel 24/7 58% 41ib 43 62%, 46% 83% 20% 27% 56% 60% 31% 42% 23% 52% 43% 24% 82% 25/7 54 41% 43 62% 46% 84% 20% 27% 57 61% 31% 43% 23% 52% 44% 24% 83% Stemming: vast (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3