Niet afgesloten bestelauto noodde tot diefstal VAKANTIESPELEN Raadsleden van Heemstede bij resten van oude Slot-brug CARAVAN OP STRAAT WEGENS PARIJSE WONINGNOOD Agenda ee Haarlem evrns Deelnemers zomeracademie bespelen orgel in oude St. Bavo Eén jaar gevangenisstraf geëist SOLEX ?L°- Bankemployé veroordeeld F I AT Albert de Klerk concerteert in Vleeshal NOG 1 WEEK koopjes halen KUHLING AUSTIN A 98 GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Hogere koersen voor olies en Hoogovens Zaterdag 29 juli HABDEBE1T Nulkamerwoning Diefstallen in Zandvoort Jacht op houtduiven De beurs vandaag: VRIJDAG 28 JULI 1961 PAGINA 3 1 Eindexamens „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION Burgerlijke Stand Haarlem Orgelbespeling HENK DE VRIES Riviervismarkt 7 - Tel. 17690 Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Zeldzame klanksfeer RESTANTEN BEDDEN DEKENS KARPETTEN - GORDIJNEN ENZ. TEGEN SPOTPRIJZEN ANEGANG 27 Duitse jongens aangehouden wegens diefstal Gezond Shoa N.V. ED. KIMMAN CO. f 13.175,- f 13.975,- Leeftijd boven 16 jaar. Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedeslraai 5 Beurs van New York i-x-ü~^x.-> - HAARLEM, 28 juli Eén jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest, was de zware eis van de offi cier van justitie bij de Haarlemse Rechtbank, mr. J. J. Bredius, tegen een 24-jarige bloemenverkoper uit Haarlem, die in april van dit jaar een bestelauto had gestolen. De bestel auto, eigendom van een was- en strjjk- Inrichting, stond dagenlang geparkeerd op het Stationsplein en was niet afge sloten. Op een gegeven moment was de verleiding voor de bloemenverkoper te groot geworden en had hij de auto Speeltuin Zaanenoord Diverse spelen op de tuin. Speeltuin Elbe Wedstrijden op de tuin voor jon gens en meisjes van 3 tot en met 8 jaar. 's Morgens voor jongens en meisjes van 6-7-8 jaar. Speeltuin Jong Leven Eerste middag van de nieuwe speeltuin!! Alle kinderen komen kennis maken met de nieuwe speeltoestellen!! Speeltuin Mariagaarde Tuinwedstrijden voor jongens en meisjes van 413 jaar. Aanvang 2 uur. Er zijn zeer mooie prijzen! Kosten 0.20. HAARLEM Aan de Rijkskweek school zijn geslaagd voor de gehele ak te: mej IJ P. Prins, Den Helder; de heren: W. Geurtsen, Heemstede, W Dorrepaal. Hoofddorp; A. de Haan, Oost- zaan, Th. M. Jansen, IJmuiden; J. J. L. van Doom, Haarlem; A. P. W. M. v.d. Ven, Alkmaar. Voor gedeelte A: de dames: J. E. Vreugdenhil, Haarlem, A. C. Kooger, Amsterdam; de heer T. H. W. van Haaften, Zaandam. Voor gedeelte B: mej. Van de Ameele, Aalsmeer; de heren: J. Fekkes, Hei- loo, R. Bot, Haarlem, S. J. Kramse, Heiloo. Hoofdakte-examens, Geslaagd voor de gehele akte: de dames: A. H. van Rooyen, Haar lem, J. E. Kettmann te Driehuis; de heren: H. Maarsen, Amsterdam; J. C. de Geus en P. F. Krijgsman, Bergen; D. R. Rollema, Haarlem; H. Wolter- beek, Beverwijk. Voor gedeelte A: de heren A. F. J. Keesing, Amsterdam, A. J. Blok, Die- men, D. Schut, Oudorp. Voor gedeelte B: de dames C. de Graaf-Vermeulen, Hoorn; J. G. Bot-El- frink, Haarlem; C. Th. Schijven, Cas- tricum. EXAMENS Op de Rooms-Katho- lieke Avondmulo St. Augustinus aan de Rijksstraatweg in Haarlem behaalden het diploma mulo-A: De dames: A. M. Apeldoorn, C. J. H. Bijleveld, E. J. van Kooten, A. H. Lefeber, C. J. M. Mul, A. Potveer, A. G. M. Schouw, G. M. Willemse, allen te Haarlem. Uit Heemstede mej, M. Di- vendal, mej. P. A. M. van Dijk uit Zwa nenburg en mej. P. J. M. Hartog uit Haarlemmerliede. De heren: T. B. M. Bonsen, E. G. Bosman, J. L. M. d'Haene, M. J. Gou- wenberg, G. P. M. de Groot, R. J. van Houten, R. R. Meeldijk, P. D. W. Meij er, W. E. M. Pelsma, J. S. van der Peet, H. G. van Putten, allen te Haar lem. Uit Aerdenhout: E. S. Beijnes; uit Bloemen daal: J. F. Bodewes en H. A. G. E. Randag; uit Nieuwer-Amstel W. J. M. Henning en uit Hiliegom F. J. Seflsener. (Advertentie) RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 BEVALLEN van een zoon: I. J. Mui- ler-Groen; M. M. M. Duindam-Zeg- Waart; A. J. Groeneveld-Dijkman; J. A. Nooij-Posthuma; C. .G Hulsebosch-Dijt. BEVALLEN van een dochter: E. Z. van Soolingen-van Gelder; I. A. A. Bloemzaacj-de Borst; C. F. Hensen-van Wanrooij; A. J. Molenkamp-Ran; E. Swart-van Beem; E. R. A. Mulder-van der Meule; B. Hogenbirk-Bolhuis; J. S. Lebesque-Bosman. OVERLEDENW. Wilderdijk-Schim- toel, 65 j., Cremerstraat; J. C. Draijer, 54 j. Maerten van Heemskerkstraat; D. Musch, 82 j., Rockaetshof; J. van wqk 87 j., Hazepaterslaan; J. J. H. de Malde, 76 j., Emostraat. ONDERTROUWD: C. J. van Schie en E. M. T. Kenter; W. ter Horst en M. Ram. GETROUWD: A. H. B. Witte en M. J. W. Verkade; M. J. W. Geliesen en M. J. Kroon; M. Meyer en A. H. van Doom. mee naar huis genomen, waar hij hem over had geschilderd. „Diefstal staat vast" meende mr. Bredius in zijn requisitoir „verdachte heeft de auto gepikt, hem geschilderd en daar na voor zichzelf gebruikt." De raadsman van de bloemenkoop- man, mr. O. H. van Wijk, schetste zijn cliënt als een figuur, die niet opgewas sen was tegen de tegenslagen die hij had geleden. Aanvankelijk had de man een goede standplaats gehad maar hij moest voor het verkeer ter plaatse ver huizen met zijn bloemenstandje. Ook met zijn andere standplaatsen had hij pech en hij ging venten langs de hui zen. Daar hi) grote afstanden aflegde en er in zijn „business" veel tijd ging zitten, schafte hij zich een auto aan voor 200. Deze auto werd later in beslag genomen door de politie, omdat hij niet geschikt werd geacht voor de weg. Na dat hij enkele maanden geleden gedeti neerd werd, weigerde zijn vrouw on dersteuning. Zij brengt iedere morgen de twee kinderen weg en neemt dan het werk van haar man over. Mr. Van Wijk wees bovendien op het blanco strafblad van zijn cliënt en meende dat een grote voorwaardelijke straf en een geringere onvoorwaardelijke straf hier op zijn plaats was. Een 37-jarige betonvlechter uit Haarlem hoorde zes maanden gevan genisstraf met aftrek tegen zich eisen. Hij stond terecht omdat hij 200 Duitse Marken van een collega in ca fe's zou hebben opgemaakt. Verdach te werkte in Duitsland. Toen de beton vlechter voor een lang-weekeinde naar Haarlem ging, verzocht een col lega hem de 200 DM bij zijn vrouw te brengen. Toen de betonvlechter vrijdagsavonds laat thuis kwam, kreeg hij echter ruzie met zijn vrouw. Verdachte was daarna met het geld van zijn collega en zijn eigen week loon, samen ongeveer 500, op stap gegaan en had vele café's bezocht. „Er is niets overgebleven, geen cent" zei verdachte ter zitting laconiek. „Het ergste is" meende mr. H. K. Ferwerda, de president van de Recht bank, „dat U zich gaat bedrinken van een andermans geld, het geld waar op de vrouw van uw collega zat te wachten". De betonvlechter, die reeds elf maal veroordeeld was, werd bijge staan door mr. B. J. de Boer. Deze hield het niet voor mogelijk dat zijn cliënt in zijn eentje voor 500,- had opgedronken. „Ook al heeft hij een soort elf-kroegen-tocht gehouden en zou hij rondjes hebben gegeven" al dus de raadsman. Hij achtte het niet onwaarschijnlijk dat de betonvlechter geld verloren zou hebben of dat hem, toen hij dronken was, geld afhandig zou zijn gemaakt. Hij meende dat de opzet van de verduistering in dit ge val niet bewezen was en vroeg vrij spraak. Uitspraak in beide zaken donderdag 3 augustus. HAARLEM, 28 juli In de Goote- of Sint Bavokerk geeft donderdag 3 augustus 's middags van drie tot vier uur, Klaas Bolt een orgelbespeling. Op het programma staan werken van Anthoni van Noordt, Joh. Seb. Bach, Joh. Walther. Joh. Krieger, Antonio Vivaldi en Jan Koetsier. (Advertentie) VAN ZUL RUIMT OP Harris Tweed colberts 58.— Tweed colbertsv.a. 38.— Pantalons v.a. 19.78 Lichtgewicht pantalons 19.78 Regenjassen 37.— Nylon regenjassen 34.78 No-iron shirts 7.98 Sanfor shirts 8.48 Tricot-nylon shirts 11.78 Sportshirts v.a. 9.78 Pyjama's v.a. 9.78 Pullovers v.a. 7.48 Sokken 1.5 Ondergoed 1,3 Dassen 1.5 ANEGANG 17 AMSTERDAM, 28 mei De vroegere kantoorbediende van de Nationale Han delsbank K. uit Haarlem is door de Amsterdamse rechtbank wegens ver duistering van 12.000 en diefstal van 6200 veroordeeld tot een gevangenis straf van twaalf maanden met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Een aanstaand oom van de ver dachte had twaalfduizend gulden ge stort op de rekening van K„ die dit geld in effecten zou beleggen. Als bankbediende behoefde hij bji effecten handel slechts de helft van de gebrui kelijke provisie te betalen. K. kocht de effecten inderdaad, maar verkocht ze weer om het geld voor zijn uitzet te gebruiken. Toen hij in geldnood was gekomen nam hij 6200 uit de kas van de bank, waar hij tweede kassier was geworden. HAARLEM, 28 juli. Van zaterdag 29 juli tot en met zondag 6 augustus kan iedereen de gemeentelijke kweke rij aan de Kleverlaan weer bezichtigen. De kwekerij is dagelijks open gesteld van tien tot twaalf uur, van twee tot vijf uur en van half zeven tot acht uur. HEEMSTEDE 28 juli Voordat de openbare vergadering van de gemeen teraad van Heemstede werd gehouden, brachten de raadsleden gistermiddag een bezoek aan het terrein van Openba re Werken Daar lagen uitgestald en kele restanten van de vroegere brug van Het Oude Slot. De raadsleden kun nen nu met kennis van zaken over de .waarde van de historie spreken als bin nenkort eventuele restauratie van Het Oude Slot weer in de raad ter sprake komt Bij afwezigheid van de burgemeester leidde wethouder Van Lent (KVP) de vergadering welke een buitengewoon vlot verloop had. Binnen een uur waren de zestien agendapunten afgewerkt Toen was een krediet van 120000- verleend voor het wijzigen van de krui sing Herenweg-Zandvoortselaan en het daar aanbrengen van verkeerslichten. Enige discussie ontstond over de duur van de periode van afschrijving maar ook hierover was men het weldra eens. De verwachting werd uitgesproken dat in de toekomst ook voor het kruispunt Leidsevaart-Zandvoortselaan verkeers lichten nodig zullen zijn Het kan bete kenen dat het in personeelssterkte toch al krap bezette politiekorps er eniger mate door zal worden ontlast. De voor zitter verwachtte dat misschien speci ale voorzorgsmaatregelen moeten wor den getroffen voor het oversteken van voetgangers bij genoemde kruising nu de verwachte invoering van beveiligde zebrapaden met ingang van 1 oktober nog niet van kracht wordt. Bij deze kredietverlening legde de heer Rutgers (WD) nogmaals hij had daarom reeds bü de begrotingsbehan deling verzocht de nadruk op het in Heemstede instellen van een verkeers- commissie Deze kan voor het verkeer belangrijke zaken bestuderen en daar over een deskundig advies uitbrengen. De Raad ging akkoord met het gevraag de krediet voor het aanschaffen van een derde surveillanceauto voor de politie. Het bevreemdde de heer Brink (WD) dat bq het politiekorps nog een aantal agenten is dat niet beschikt over een In. de donderdag gehouden ge meenteraadsvergadering te Heem stede heeft loco-burgemeester wet houder E. J. van Lent uiteengezet wat een „nulkamerwoning" is. Deze naam was eens genoemd en een der raadsleden had destijds naar de betekenis gevraagd. „Een nulkamerwoning", aldus de wethouder, „is een huisje, waarin maar één kamer is, die tegelijkertijd dienst doet als keuken en slaapka mer. Soms is er een bergruimte bij." rijbewijs. Het kan nu voorkomen dat politiehulp nodig is, er auto's in de ga rage zijn, maar de politieman met de fiets moet vertrekken omdat hij niet de bevoegdheid heeft eén auto te bestu ren Bq de rondvraag informeerde de heer Verkouw (PvdA) naar het rapport dat zou worden gemaakt over eventu ele morele verplichting van de gemeen te financiële hulp te verstrekken aan de bewoners van de Thorbeckebuurt die destijds schade aan hun woningen op liepen. Voorzitter wethouder Van Lent zegde toe naar het rapport te zullen in formeren Wel was hem gebleken dat de schade niet zo erg was als destijds werd vermoed Vrijdag 28 juli CINEMA PALACE: Uit Hollywood's Lach fabriek, a.l. Dag. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen, behalve zondag, 10.30 uur: Jeugdprogramma met Lassie's grote avontuur, a.l. FRANS HALS: Operatie Petticoat, 14 j(2e week). Dag. 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Weit is der Weg, a.l. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Fanfare, a.l. 2 7 en 9.15 uur; Zot 2, 4.15, 7 en 9.15 uür. REMBRANDT: Voyage en ballon, a.l. Vrij dagavond slechts één voorstelling. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen, behalve zondag. 10.30 uur: Jeugdprogram ma met Gipsy Colt, a.l. ROXY: Vrij t.m. zo.: Kom van dat dak af, a.l. Ma. t.m. do. De vijand kwam 'snachts, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De brave soldaat „Schweyk", a.l. (3e week): 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen, be halve zondag, 10.30 uur: Vakantie-voor stelling met o.a. Dik Trom in het circus, alle leeftijden. MINERVA: Vrij. 2.30 en 8.15. Za. 2.30. 7 en 9.15 Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15: Alles de lucht in, 14 jaar: Ma. di. en wo. 8.15 uur: Pa krijgt de klappen, a.l. Ma. wo. en do. 2.30 uur: Laurel en Hardy bij de luchtbescherming, a.l. Do. 8.15 uur: Anna Karenina, 14 jaar. Zaterdag 29 juli Openluchttheater, Bloemendaal, 8.15 uur: Operette ,,Im weissen Rössl" door de Zuid Nederlandse Opera. Raadhuisplein, Zandvoort. 8 uur: Concert Tyroler Kapel. Dinsdag 1 augustus Grote- of St. Bavokerk, 20 tot 21 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Donderdag 3 augustus Grote- of St. Bavokerk, 15 tot 16 uur: Orgelconcert door. Klaas Bolt. Dinsdag 1 augustus Minerva. 14.30 uur: Anneke Elro's Kinder toneel met „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Woensdag 2 augustus Openluchttheater, Bloemendaal. 14.30 uur: „De drie wensen van de vrolijke ketel lapper". Zaterdag 29 juli Sportterrein Spaarnberg, Wüstelaan, Santpoort. 1018 uur: Concours Hippique. Woensdag 2 augustus Santpoort. 18.30 uur: 11e Wielerronde van Santpoort. Zandvoortse Strand. 22 uur: Vuurwerk. Donderdag 3 augustus Terrein Westlaan. 13 tot 19 uur: Nationale Korte -baan-draverij en. Cruquius Museum. Historische Stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. 9—12.30, 13.3017 uur. Zo. van 1017 uur. Woonhuis Jac. van Looy, KI. Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag. van 10—12.30 en van 13.3017 uur; zo. van 1417 uur. Zaterdag 29 juli geeft de Zuidne- derlandse Opera 's avonds om kwart over acht in het Bloemen- daalse Openluchttheater een voor stelling van de operette „lm Weis sen Rössl". De regie is in handen van Jef Baart, dirigent is Hein 's Gravenzande en de choreografie berust bij Wally Haacke. De foto, genomen tijdens een zaaluitvoering geeft een scène uit de operette. een dag of wat staat er op de Avenue de Tourville in Parijs een forse caravan geparkeerd. Er woont een pas getrouwd paar in, de heer en mevrouw D'Estrées. Het geb ouw, voor welks ingang zij hun woning-op-wielen hebben neergezet, is eigendom van Pierre's vader. Maar daar noch elders in Parijs hebben de jonggehuwden, zeggen zij, onder dak kunnen vinden. Mevrouw Alexandre Debray, lid van de Parijse gemeenteraad, heeft nu aan de prefect van de Seine en aan die van politie gevraagd waar het naar toe moet, als iedereen maar op willekeurige plaatsen te Parijs zijn caravan gaat neerzetten. (Advertentie) Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 1017 uur. Zo. 1317 uur. Extra Avond openstelling op de zaterdagavonden tot en met 2 september van 20.30 tot 22.30 uur. Interieur en stijlkamers met kaarsen ver licht: feeëriek verlichte en met bloemen versierde binnenhof: oude gevels in flood light, speciaal arrangement van Hals' meesterwerken: oude muziek. Teyler's Museum: Tekeningen Hollandse, Italiaanse Franse School. Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten mi neralen, 31-toons Fokker-orgel. Geopend iedere werkd. beh. maaandag van 1117 uur. De eerste zondag van elke maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 1017 u. Zon.- en feestdagen 1316 uur. Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen, aquarellen en schil derijen van Cor Dik. Vanaf 1 aug. teke ningen en grafieken van Jan Forrer. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland. Expositie van schilderijen gouaches en plastieken van Bonies (t.m. 28 juli). Dag. geopend van 917 uur en tijdens de con certen op maahdag, woensdag en vrijdag van 1820 uur. Vis- en Vleeshal: Tentoonstelling „Neder landse Orgelpracht". Geopend dag. 10 17 uur en 2022 uur. (Op dinsdagen van 1922 uur), (t.m. 6 augustus). HAARLEM, 28 juli Een tiental deelnefners(sters) aan de internatio nale zomeracademie voor organisten bespeelde donderdagmiddag het ge restaureerde Christiaan Müller-orgel. Het uitgebreide programma zou men een bloemlezing uit de orgelliteratuur kunnen noemen. Vanuit de primitie ven, nog onder de vocale heerschap pij staande 16e eeuwse orgelmuziek, kwam men via de hemelbestormer Messiaen tot 20e eeuwse improvisatie. Een „Tiento del primer tono" van de Spaanse hofcomponist Cabezon ge speeld door Lars Angerdal (Zweden) vormde een nogal schoolse opmaat, waarnaast composities van Frescobal- di door Gertrud Kastner en Carla Am- brosini door juiste ritmische profilering en een sympathieke indruk achterlieten. De Nederlander Thijs Kramer vertolk te Bachs „Aus tiefer Not" met een stoer plenum, waarna een triosonate van dezelfde componist met juiste mo toriek door Elisabeth Paul (U.S.A.) werd gebracht. De componist Messiaen, wiens wer ken men als religieuze programma muziek kwalificeert, kwam op dit scherp getinte barokorgel niet geheel tot zijn recht, veel bewondering overigens voor de interpretatie van „Les Bergers" door Brigit Lindkvist (Zweden) en „Apperi- tion de L'Eglise Eternelle" door Ed- wald Kooiman (Nederland). Bij de drie Nederlanders, die zich in een improvisatie lieten horen frappeer den ons door knappe vormbeheersing een preludium van Kees van Houten en een fuga van Thijs Kramer. De Haar lemmer Frans van Doorn had in zijn „Ludus tonalis" gedurfde momenten, het geheel was nog een te geavanceerd klankenspel. De tentoongestelde portatiefjes, posi tieven en kabinetorgels in de vleeshal genoten ook donderdagavond tijdens de bespeling van Albert de Klerk grote be langstelling. Deze decoratieve speeltui gen, welke in het particuliere leven van onze voorouders zo'n belangrijke plaats innamen, kennen wij slechts uit de afbeeldingen. Het is daarom iedere keer zo interessant om met de zeldza me klanksfeer van deze instrumenten te worden geconfronteerd. In de 16e eeuw bloeide naast de kerk muziek ook het lied en de dans. Het was daarom een goede gedachte van Albert de Klerk om met een statige Pavan and Gallaird van Thomas Weel- kes te openen. Tintelend klonk ondanks de geringe ZANDVOORT, 28 juli Bij de poli tie zijn weer enkele aangiften van dief stallen gedaan. Gistermiddag is er een bromfiets ontvreemd, welke geparkeerd stond op de Grote Krocht. Ook werd er aangifte gedaan van diefstal van een collectebusje uit een winkel, eveneens aan de Grote Krocht. In een winkel vervoegden zich om streeks middaguur twee personen. Toen de eerste klant geholpen was en de win kel reeds had verlaten, zag de winke lier op de toonbank een portefeuille lig gen. Hoewel de tweede persoon vertel de, dat de portefeuille van hem was, vertrouwde de winkelier het niet erg. Hij heeft nog getracht de laatste per soon te achtervolgen, maar verloor hem door de drukte weldra uit het oog. Enige tijd later keerde de eerste klant terug en verklaarde, dat hij zijn portefeuille had laten liggen. De portefeuille be vatte 400 DM. en een rijbewijs. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. Vervolgens heeft men zich gister avond of vannacht toegang verschaft tot een tent op een der kampteerterrei- nen. Om de tent te kunnen binnenko men heeft men met een mes het zeil doek moeten opensnijden. Uit de tent zijn ontvreemd een draagbaar radio toestel en een sohrijfetui. üispositie (drie registers) het tafelor- gei uit 1648 in Capriccio „Cucu" van Kerli. Behalve het lie eeuwse Duitse oi Uostenrqkse positief uit Praag be speelde hij o.a. ook net twee manuaii- ge kabineiorgel van een onbekende Ne- uerlandse maKer uit 1790. De bonata ii van Carl. Pn. Em. Bacn kreeg nier op een speelse verklanking, waaroij bei adagio, aat wegens de penetrante schal mei acnter „gcsioien aeurenpiaau. vond, een meanatiei hoogtepunt vorm- De organist, die onlangs ai deze Diaas- juweeiijes op ae plaat vastiegue, De- sloot dit knap gespeelde recital met twee composiues van eigen hand, t.w. een variatie over „O Jesu soet," en een capriccio. Dit hedendaagse klankidi- oom voelde zich op de oude orgeltjes wonderwel thuis. A. Krt. (Advertentie) HAARLEMS GROOTSTE SPECIAALZAAK IN WONINGTEXTIEL HOEK WARMOESSTRAAT ZANDVOORT, 28 juli De Zand voortse politie heeft gisteren twee Duitse jongens uit Bochum, 18 en 19 jaar oud, aangehouden. Zij werden verdacht van diefstal onder meer van een grote partij prentbriefkaarten, zonnebrandolie en creme. Zij hebben na verhoor bekend en zijn ingesloten. In het Voetlicht van dinsdag schre ven wij over de terugkeer van de heer Sluis uit Ethiopië. Wij beschreven de streek rondom de plaats Shoa in Ethio- Êië als zeer moerassig en ongezond. >at blijkt niet juist meer te zijn. Het bewuste gebied is van nature wel moerassig en ongezond, maar tegen woordig in cultuur gebracht; ook is het er tegenwoordig gezond leven. AMSTERDAM, 27 juli. Dinsdagavond is men in het Amsterdamse Bos begon nen met het afschieten van een aantal houtduiven. De vogels veroorzaken veel schade aan de oogst op de velden in de aangrengende bouwpolders. Ook de vliegtuigen ondervinden veel hinder van de vogels. Het aantal houtduiven is na de eerste jachtpartij aanzienlijk afgenomen. (Advertentie) ZIJLWEG 35 - HAARLEM - TELEFOON 11905-11906 WESTMINSTER 3 liter - 6 cyl. motor. Overdrive, schijf remmen, kachel, echt lederen bekleding voor Met automatische versnelling 12 maanden garantie, ongeacht aantal km. AMSTERDAM, 28 juli. De zeer vaste steming in Wallstreet, welke het Dow Jones indexcijfer voor industrie aandelen gisteren met een sprong van ruim acht punten weer boven de 700 heeft gebracht, heeft het Damrak niet kunnen animeren. De handel was vrij stil en dit is tot op zekere hoogte wel begrijpelijk, want de arbitrage kreeg voor de Nederlandse fondsen vrijwel geen vraag uit het buitenland. Ook Amerika heeft de Nederlandse fondsen gisteren verwaarloosd laten liggen. Al leen aandelen Kon. Petroleum lagen in New York vast in de markt en dit fonds gaf vandaag aan het amrak dan ook een verdere stijging te zien. Tegen half twee werd f 119,20 genoteerd, d.i. f 2,50 hoger dan gisteren. Verder lagen Hoogovens beter in de markt, hetgeen ais een gunstige reactie op de gepubli ceerde winstcijfers over het eerste half jaar kan worden gezien. Nadat vanmorgen een hoogste koer» van 960 was betaald, ging het staal- fonds vanmiddag echter in het eerste deel van de beurstijd van 958 naar 953. Philips opende ca. 12 pnt. lager op 948 en Unilever was 6 pnt. in reactie op 732. AKU trok aan tot 392 (+2) De scheepvaartaandelen lagen over het algemeen wat beter in de markt Kon. Boot opende evenwel 3 pnt. onder het vorig slot. Op de staalfondsenmarkt was de staffellening een kwart punt lager. In aandelen Ned. Grondbriefbank wordt vandaag in verband met een te verwachten bericht geen notering ge maakt. Naar ter beudze verluide, zou een bod van 300 pet. op deze aandelen te verwachten zijn. De laatste gedane koers was 267. vorig Slot opening 28/7 4(4 Ned. 196U 4% Ned. 1959 4(4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl. 6 Ned Handel Mi). Cert Amsterdam Rubber H.VA. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Calvè-Delft Cert Deli Mi). Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MüUer Co. Ned. Kabel Philips Gem.bez Unilever WUton-Fyennoord Billiton 2e Dordtsche Petr. ld st. (150 nJe.) Kon. Petroleum 50 ld. stocks Holl. Amerika Lt)n Java Ch P.L KLU. Kon. Ned Stoomb Mt) K.PJ1. Stoomv. Mij Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbtleven '57 Rentespaarbrieven '54 2(4 Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 J 2(4 A'dam '56 m 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb Heyn KI obl 102H 100H 100« 94% 95A 110A 320 109(4 1093,4 122 390(4 390* 196 328 716(4 147 292 680 mmm 370 945(4 956 519% 586 959(4 947* 938 729* 271 479 555(4 276.60 116.60 118.70 11.65 150% 151 151(4 73 187 184* 145 180 152(4 153* 325 143(4 152% 153% 213.50 S:7ta-m 241 490 141 83% 93% &4(4 98 125 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KL-M Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU» Southern Pacific Southern Railway Stand. OU Ny Tidewater U.S. Steel 26/7 27/7 56% 57% 43* 42% 44* 46 64% 65% 47* 47% 85% 87* 20% 20 28 28% 58* 59* 62% 64* 32% S3* 43% 43 24% 24% 52* 52% 44* 45% 24 23% 85* 86% Stemming: vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3