AB.C.-Ca baret bereidt feestprogramma voor TOON HERMANS EN WIM SONNE VELD WERKEN MEE Mode Senaat achter Kennedy SPA REINE Overleg Fr Algerije gestaakt E D SPORTNIEUWS New Forest Pony Show, gratie en lenigheid Historisch IJsselstadje wordt gerestaureerd Spoorwegmuseum Standbeeld voor stier Gehandicapte Engelse padvinders Kapitein opent „eigen speeltuin" Met speciaal tintje Al tien partijen in Indonesië Satellieten voor communicatie Sahara weer eens struikelblok Tina Scarlett" verkocht ZUIVERT HET ORGANISME Tegenstellingen ZUIVERT HET ORGANISME. Wrak is nog steeds niet geborgen Eerste Hollandweek Gebroeders Kraan zijn ongenaakbaar Wereld Petroleum Congres in 1963 BARENDREGT in zone-toernooi te Marienbad Derde Gymnaestrada Open doekjes voor de Nederlandse ploeg Prognoses voor courses op Duindigt ZATERDAG 29 JULI 1961 PAGINA 6 Wim Kan repeteert zijn eigen confe rence-nummer voor na de pauze. Als ik de nieuwe mode zo eens overzie, dan neem ik toch wel enige ontmoedi gende tendenzen waar. Om te beginnen wordt het mid del ingeptnd. Waarom nou ineens, zou ik willen vragen. Het leven is toch al niet altijd even gerieflijk, maar met een ingepend middel gaat, dunkt mij, de fleurigheid er helemaal af. Ver der lees ik dat het „met de lange rechte lijven nu maar eens uit moet zijn." Zal je niet anders hebben. Maar als klap op de vuurpijl fungeert naar mijn smaak in dezen de ,,heel brede ceintuur, die nauwelijks tolereert dat de maag normaal gebruikt wordt." Het wil mij voorkomen dat zulks neerkomt op een opwekking tot zelfmoord. Als de mode ooit onredelijk is geweest, zal het de komende wezen. Alles samenvattend, mag ik wel zeggen, dat ik er geen spijt van heb dat er geen herenmode is, die ulke klemmende voorschriften geeft. En het enige lichtpuntje, dat ik in do zojuist geëntomeerde damesmode kan ontdekken is dat de mof de komende winter in ere hersteld zal worden. Maar dat zat er dan óok helemaal in. TOKIO, 29 juli (UPI) Blijkens een bericht van het communistische persbureau „Nieuw China", heeft pre sident Soekarno van Indonesië een de creet ondertekend, waarbij twee nieu we politieke partijen als zodanig er kend worden. Een van de partyen heet de „Perti", de andere „Partai Keristen". Hiermee is het aantal offi cieel door de Indonesische regering er kende partijen gestegen tot tien. Het zjjn de Nahdatlul Ulama (extreem is lamitisch), de Partai Nasional Indone sia, de Partai Komunis Indonesia, de Masjumi (islamitisch), de „Murba" (Nat.), de Partai Katholik Indonesia, de associatie van aanhangers van de Indonesische onafhankelijkheid, de Par tai Indonesia (Nat) en de twee nieuwe „Nieuw China" wijdde niet uit over het partijprogram van de „Perti". (Van een verslaggever) DEN HAAG, 28 juli Wim Kan houdt ervan elk nieuw programma, dat hij op stapel zet, zijn publiek puntgaaf voor te schotelen. En als er na de première een regering wordt gewipt, dan nog zal hij, uiterlijk onbewogen als geldt het een wissewasje, kalm en waardig over schakelen. Maar wie hem kent hoort hem brommen. Vóór het eerste optre den laat hij liever de deuren van het repetitielokaal stevig op slot en weert hij nieuwsgierige blikken vriendelijk ma.tr beslist uit zijn „keuken". Van- midc is hi; van deze gewoonte afge weken. Hij heeft ons even laten proe ven en de smaak was vanouds, de eni ge echte. Het handelsmerk is dan ook al geruimte tijd gedeponeerd. In zijn oren is het woord „perscon ferentie" geladen van gewichtigheid, verwachtingen wekkend in de richting van wereldschokkend nieuws. Maar ïu 15 augustus zijn ABC-cabaret precies vijfentwintig jaar bestaat, kon hij met goed fatsoen eigenlijk niet onder zo'n conferentie uit. Hij vond de oplossing door ons uit te nodigen. nietwaar beste mensen, anders is het voor ons geen doen! een kijkje op de repe titie te komen nemen, in de zaal van Diligentia in Den Haag. Wat wij te zien kregen waren enkele nummers van het ensemble uit het nieuwe program ma. dat hij de toepasselijke naam: „Her examen" heeft gegeven. Een typische naam Hij en Corry Vonk hebben im mers bewezen, dat zij hun opdracht ken nen: maar zij zijn er zich wel van bewust, dat zij bij elk programma voor een nieuwe opdracht staan, waarin zij echter zelf de voetangels en klemmen hebben gelegd Jantje van Leiden ken nen ze niet. Het ABC-cabaret heeft aan „Her examen" meer aandacht besteed dan gewoonlijk. Wim Kan, die eigenlijk een hekel aan officiële jubilea heeft, verrukkelijk gek is de proloog, waarin de draak gestoken wordt met de bekende cliché-toespraken, is van mening, dat hij niet beter kan feestvieren dan de mensen een fijne avond voor te zetten. Herinneringen ophalen? Hier en daar. Maar op zo'n manier, dat de toehoorders geen jaar tallen behoeven te tellen. Een spe ciaal tintje? Dat wel. Sinds hij een kwart eeuw geleden in het toenmali ge Leidseplein-theater te Amsterdam met „Daar zit muziek in" van start fing. heeft Wim Kan om en nabij e vierhonderd teksten geschreven. Uit die respectabele reeks heeft hij nu een greep gedaan. „Als curiositeit ztjn die teksten en liedjes wel aardig", zegt hij, .maar er is er niet één bij die ik nu nog volledig zou kunnen gebruiken. De smaak en de kritische instelling van het publiek zijn beter geworden. Als ik sommige teksten nog eens doorneem denk ik: Nou nou, hoe heb ik het gedurfd. Maar laten we zeggen, dat er in vijfentwintig jaar veel is veranderd. Aan beide kanten van het voetlicht. Toch het ik be paalde ideeën van vroeger en flar den tekst uit de programma's van het cabaret gebruikt en samengevoegd tot iets nieuws. Ik ben daarbij van me ning dat de tegenstellingen het boei endste zijn. Vandaar dat irrexamen" nieuwe nummers bevat, voor een groot deel zelfs, terwijl mijn conference na de pauze vanzelfsprekend en hij lacht geheimzinnig iets met dit jubileum te maken heeft". Laten wij hier niets verklappen van wat wij al gezien hebben. Dan is de clou er af. Toon Hermans en Wim Son- neveld hebben voor dit programma ook hun aandeel geleverd. Op verzoek van Wim Kan. Dat op zich is al iet» aparts. Bijna zouden wij gaan spreken van een „nationaal cabaret". Deze twee colle ga's van Wim Kan werken mee met teksten en liedjes, terwijl zij ook enkele nummers hebben geregisseerd. Zoals elk jaar heeft Albert Mol voor bepaalde scènes de choreografie ontwor pen en zit Ru van Veen achter de vleugel. De laatste heeft assistentie ge kregen van de jonge trompettist (eind examen Amsterdams conservatorium) Kees Vlak, over wie Wim Kan uiterst tevreden is. Verder werken aan dit pro gramma mee: Philippine Aeckerlin, Jen ny Arian en Eva Gossler, twee veel belovende debutantes, Maya en Anne- lies Bouma, René Frank, Henk Elsink, Sant Heyermans en Jacco van Renesse. Het zijn j"n£a mensen, die allen kansen krflgen in dit programma en die, zoals bleek, over een enthousiasme beschik ken, dat zo'n repetitie, het is meer een kamperen in een schouwburgzaal met een groep cabaretiers, die af en toe tot een gedisciplineerde actie over gaan een plezierige toon geeft. „Vol gende week", zegt Kan. „gaan we voor spelen, in besloten kring". Ht) ziet er tevreden uit. Even een kleine zorgen- rimpel: „Beseft u, dat dit herexamen tot eind 1962 zal worden afgenomen"? Daar om zou het dwaas zijn Wim Kan en de zijnen naar toekomstplannen te vragen. Hjj zal het voorlopig zo welletje vin den. WASHINGTON, 29 juli (Reuter) De Amerikaanse senaat heeft met algeme ne stemmen de aanschaf van wapens en raketten tot een bedrag van 958.570.000 dollar goedgekeurd. Enkele senatoren hadden de defensie-inspan ning van Amerika's bondgenoten in Europa gekritiseerd. Senator Ellender noemde de bijdragen van Engeland, Frankrijk en West-Duitsland „een droe vig verhaal". De bondgenoten moesten gedwongen worden hun deel bij te dra gen, zei hij. Senator Humphrey meende: „Wij moe ten onze bondgenoten niet veroordelen nu wij hen nodig hebben". De senaat aanvaardde later met algemene stemmen het wetsont werp, dat Kennedy machtigt 250.000 re servisten op te roepen en de strijdkrach ten met 217.000 man uit te breiden. Toon Hermans geeft Corrie Vonk regie-aanwijzingen voor een van de nummers van het jubilerend ABC-Cabaret. Corrie Vonk speelt hierin een nonnetje. Toon Hermans heeft dit nummer, „Zuster Corriola" geheten, geschreven. WASHINGTON, 29 juli (UPI) - Op kosten van „American Telephone and Telegraph company" (A.T. and T.), zal het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart, NASA, volgend jaar twee satellieten lanceren, die voor communi catiedoeleinden gebruikt zullen worden. Het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart maakte ook bekend, zelf een communicatiesatellet te zullen lan ceren, voor eigen rekening. De kunst maan wordt geconstrueerd door „Ra dio Corporation of America". Zowel de kunstmanen van A.T. and T. ais die van NASA, worden gelan ceerd met het doel ervaring op te doen voor als het zover Is. dat telefoon, te legraaf en televisie via een net van kunstmanen de wereld rond hoor- en zichtbaar gemaakt worden. PARIJS, 29 juli (Rtr., UPI) In nauw bij de Franse regering betrokken kringen alhier hoopt men vandaag, dat het overleg tussen Franse en Al gerijnse onderhandelaars over de toe komst van Algerije, welk overleg gis teren opnieuw is vastgelopen, binnen twee maanden voor de derde maal hervat zou kunnen worden. In dezelf de kringen zei men, dat de Franse on derhandelaars hoogst verbaasd wa ren geweest, toen de Algerijnen on der aanvoering van „vice-premier" Belkaeem Krim eerst om uitstel van de besprekingen „voor onbepaalde tijd" hadden gevraagd. Volgens de Franse zegslieden zou de crisis van Bi- zerta een van de voornaamste redenen zjjn geweest van het voor de tweede maal mislukken van het overleg. Het conflict tussen Frankrijk en Tune sië over de marinebasis te Bizerta heeft de Arabische landen in Noord-Afrika nauwer tot elkaar gebracht. De zegs lieden zijn van mening, dat dit ztjn terugslag zou vinden op het gesprek tussen Frankrijk en Algerije, zo dit nog eens zou worden hervat. Na zes zittingen van beide delegaties m het conferentie-oord te Lugrin, zeiden de Algerijnse afgevaardigden gisteren, dat zij de Franse weigering om Alge rije zeggenschap over de Sahara te geven, niet konden aanvaarden. Der halve vroegen zij verdaging van de conferentie „voor onbepaalde tijd Ditmaal is zelfs geen voorlopige da tum voor een eventuele hervatting genoemd. Beide delegaties zullen naar hun woonsteden terugkeren. De leider van de Franse onderhan delaars, minister Joxe (Algerijnse za ken) keerde reeds naar Parijs terug. De ministriële woordvoerder Philippe Thibaud hield echter tegenover de pers vol, dat het slechts een onderbre king van het overleg betrof, en geen aflasting. De woordvoerder van de rebellen- delegatie, Redna Malek zei: „de Franse delegatie heeft geweigerd on ze aanspraken op de de Sahara te aan vaarden. De Franse regering heeft hiermee een zware verantwoordelijk heid op zich genomen. De koloniale oor log duurt thans al zeven jaar, en de kans bestaat, dat hij langer zal voort gaan. Langzamerhand neemt hij de gedaante aan van een oorlog om de zeggenschap over de hodemrijkdom- men van de Sahara, een oorlog om olie, indien U het zo wilt stellen. „De kwestie van de Sahara be heerst alle andere problemen," ging hjj voort. „Het is voor ons moeilijk om te spreken over samenwerking (tussen Frankrijk en Algerije) en de soevereiniteit over de Sahara onbe sproken te laten. (Van onze correspondent in Bonn) WALSUM (Nederrün), 29 juli Het wrak van de op 7 oktober van het vorig jaar na een kettingbotsing bij Spijk aan de grond gelopen Deense veerboot „Tina Scarlett" heeft een nieuwe eigenaar. De Kopenhaagse reder Joerge Jensen heeft zijn gehele rederij, de „Skandinavisk Line Trafikk" aan de Svea-rederij in Stockholm verkocht. Laatstgenoemde is daarmee ook in het bezit gekomen van het wrak van de „Tina Scarlett" en van het In afbouw zijnde zusterschip, de „Lily Scarlett", deze veerpont is in middels omgedoopt in „Linda Scarlett Het justitionele onderzoek door het „Rheinschiffahrtsgericht in Duisburg - naar de oorzaak van de ramp met de „Tina Scarlett", waarbij elf Rijnsche pen waren betrokken en twee mensen om het leven kwamen, duurt nog altijd voort, zonder dat een duidelijke uit spraak tot dusverre mogelijk schijnt te zijn. In de afgelopen maanden zijn door het Rheinschiffahrtsgericht niet minder dan 160 getuigen gehoord. Reder Jensen had de „Tina Scar lett" eigenlijk voor 31 maart reeds moeten bergen. De hoge waterstand van de Rijn heeft dit zo beweerde hij verhinderd. Vermoedelijk heeft Jensen, die aanzienlijke schulden had, het geld voor de berging, die een half miljoen mark zou kosten, niet kunnen opbrengen. en feest van gratie, lenigheid en iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihihiiiihiiiiiiiuiii» kracht. Zo openbaarde zich aan meer verrassingen in het vooruitzicht li ons de New Forest Pony Show die op het terrein „Schaerwei- de" van de Stichtse Ponyclub te Huis ter Heide werd gehouden. Niet min der dan 150 van deze edele dieren, aan de teugel geleid door een jonge landbouwer of een freule het aar- 1 dige is, dat deze Engelse paardjes zowel voor het werk in het veld als voor de ruitersport bijzonder ge schikt zijn dongen naar de gunst van de jury. Dames in mantelpakjes en heren, getooid met bolhoed, tast ten met hun ogen bouw van lichaam af en volgden nauwlettend gang, draf of sprong. Paardje en begeleid ster wedijverden menigkeer met el kaar in bevalligheid en sierlijkheid. De New Forest Pony kan men in derdaad als een klein paard beschou wen, want hij of zij heeft een schoft- i hoogte van 1.30 tot 1.45 m. Vroeger sprak men alleen van pony's bij die ren, die niet hoger reikten dan één meter. Daarop volgde een hit, een dubbele hit en eindelijk het paard, doch by internationale afspraak wordt naar het Engelse voorbeeld het ty pe van onder 147,3 m. aangeduid met pony. stellen, want hij heeft opnieuw een paar poppen verkocht en bovendien heeft Bernhard Drukker aan boord van het schip een „liefdadigheidscon cert'' gegeven. De gasten werden in de gelegenheid gesteld op een enve loppe de titel van een verzoeknummer te schrijven: in de enveloppe diende dan een bedrag te worden gedepo neerd voor de kinderen in Colombo. Tijdens de oorlog ontfermden Neder landse marinemannen zich over deze gehandicapte scholieren, naderhand nam de kapitein van de „Willem Ruys" dit Initiatief over. e gemeenteraad van Steenderen heeft op voorstel van B. en W. besloten tot een volledige res tauratie van het historische stadje Bronkhorst aan de IJssel. Bp deze restauratie zyn in totaal 26 oude huizen betrokken, waarmee een be drag gemoeid is van circa 400.000. Hiervan neemt het rpk 200.000 voor zyn rekening, de gemeente Steende ren 60.000 en de provincie Gelder*» land 40.000. Het restant moet door de eigenaars van de 26 panden op ta fel worden gelegd. By de restauratie van de oude huizen zal alleen het uiteriyk volledig in de oorspronkehjke styi worden gerestaureerd. Het in terieur kan desgewenst worden aan gepast aan hedendaagse eisen. Enige jaren geleden stelde de raad van Steenderen een verordening op monumenten vast, waaronder vrijwel geheel Bronkhorst valt. Deze veror dening voorkomt, dat aan de pan den verandering kunnen worden aan gebracht, die afbreuk doen aan het karakter van de bebouwing, of dat panden geheel of gedeelteiyk wor den gesloopt. De overkapping van het voormali ge Maliebaanstation te Utrecht, waar in het Spoorwegmuseum is gehuis vest, zal worden vernieuwd. De be staande kap, welke uit 1874 dateert en waarvan het middelste deel reeds geruime tijd geleden moest worden verwijderd, zal worden gesloopt. In plaats hiervan zal langs het gehele eerste perron een nieuwe perronkap worden gebouwd, waaronder de be kende verzameling oude stoomlokomo- tieven beschutting zal vinden. De nieuwe kap is een ontwerp van ir. C. Douma van de dienst van Weg en Werken van de N.S. Van de oude overkapping zullen zes karakte ristieke gietyzeren kolommen met de ligger daarboven in het verlengde van de gevelwand aan het perron (rich ting Zonstraat) worden gehandhaafd. Men wil hiermede iets van de sfeer van het oude station behouden. De directie van het Spoorwegmuseum wil zoveel mogeiyk oude perronattri buten op de hun toekomende plaats neerzetten, zodat men kan zien, hoe ook het beeld van het moderne perron, vergeleken met vroeger, anders is ge worden. l produkt van Gebr. Ruytèr t. Oosterblokker en tot zyn dood in november 1960 eigendom van de K.I.-vereniging te Sybercarspel, zal een standbeeld krpgen. De Amster damse beeldhouwster mevr. Sawade Smit kreeg opdracht een beeld van Adema te maken van één meter leng te, dat op een sokkel in de tuin van het K.I.-station te Sybercarspel zal worden geplaatst. Adema 21 had 5300 nakomelingen. e bekende kampioensstier Ade ma 21 van de Woudhoeve, fok- Ongeveer een jaar of vijf geleden is met de overkomst van zeven heng sten de New Forest Pony, die zijn bakermat heeft in de landstreek New Forest, gelegen tussen Southampton en de Avon, in ons land geïntrodu ceerd, waar naarstig de fokkery is ter hand genomen. Het succes is niet uitgebleven en er bestaat reeds een eigen Nederlands New Forest Pony Stamboek. Het is een lust deze „Bur- geriyke Stand" in te zien, omdat de namen doen denken aan een sprookje of een exotisch verhaal. Onder de hengstveulens trof men natuurlijk een Adam en onder de merrieveulens een Eva aan, maar er was ook een hengst die luisterde naar de schone naam „Hemelrijk's Woudprins". En vindt u Rainbow, Golden Susie en Perrywood Laughtingwater geen mooie namen voor drie-jarige mer ries, de teenagers onder de Pony's? De promotoren van de hippische sport zijn er zeer gelukkig mee, dat door deze pony de ruitersport onder de jeugd belangrijk is toegenomen. Zy verwachten, dat daardoor de ruiter sport in Nederland op het hoge peil I van vroeger kan worden gebracht toen by menige Olympiade belang- ryke pryzen werden behaald. Kapitein Herman van den Heuvel uit Roermond heeft tydens de jongste rels-om-de-wereld van het vlaggeschip van de Konink lijke Rotterdamse Lloyd, de „Willem Ruys", in Colombo officieel een speel tuin geopend. Min of meer was dit zyn „eigen" speeltuin, want de in richting ervan is mogelijk gemaakt door de verkoop van poppen aan boord van de „Willem Ruys". Deze poppen worden in het schooltje van Vlaamse zusters vervaardigd; kapi tein Van den Heuvel brengt ze daar- t na aan de man. Vo de blinde en doofstomme kindertjes van de school in Colombo Is de speeltuin met schommel en een echte zweefmolen een prachtig geschenk en kapitein Van den Heuvel kon de zusters nog Een zestigtal gehandicapte Engel se padvinders voornamelijk uit Lon den en omgeving neemt deel aan een Agoonoree-kamp op de terreinen van Ada's Hoeve in Ommen. Ze wor den begeleid door een medische staf onder leiding van mr. Robinson en een aantal helpers. Ook Nederlandse padvinders bieden de behulpzame hand. Het thema van het kamp i« „ontdekken". Verwonderlijk Is de gro te levensblijheid van deze gehandicap te jongens, van wie er velen net ge bruik van hun benen missen en zien in invalidewagentjes moeten voortbe wegen. De jongens willen zoveel mo gelijk normaal leven en spreiden daar bij dikwijls een levensmoed ten toon, die gezonden tot lering kan strekken. Het kamp duurt tot donderdag. Het kampleven wordt onderbroken door uitstapjes naar Zwolle, Almelo en het aangrenzende Duitse gebied. Een vijftal autobussen bracht de deel nemers aan het kamp naar de Overijs selse hoofdstad, waar zij in verschil lende groepen op verkenning gingen. Ze troffen het, want het was juist de wekelijkse marktdag, die door de vele vakantiegangers extra levendig was. Op de foto is een groep afge beeld, die op een der parken van Zwol le in de omgeving van het verzets- monument een tijdelijk bivak heeft gevonden om de meegebrachte lunch te verorberen. OUD-LOOSDRECHT, 28 juli Met 250 deelnemers, dat is honderdtien min der dan het vorig jaar, is vandaag de eerste Hollandweek begonnen. Dank zij een prettige, hoewel nu en dan enigs zins grillige noord-wester, heeft de eer ste dag een vlot verloop gehad. Van de 18 ingeschreven F.D.-jachten verschenen er slechts negen aan de start. De gebroeders Kraan, die de con- ROTTERDAM, 28 juli Naar Shell Nederlind mededeelt, zal het zesde wereldpetroleumcongres van li tot 26 juni 1963 in Frankfurt am Main wor den gehouden. Voor de voorbereidin gen is in Nederland een nationaal co mité gevormd, met als voorzitter: dr. ir. H. A. Stheeman. Het nationaal comité Nederland zal het Duitse organisatiecomité een opga ve verstrekken van de onderwerpen waarover de Nederlandse wetenschap pelijke en technische bijdragen voor het congres zullen handelen. fAdvertentie) currentie van Verhagen liever wel had den gevoeld maar het zonder de aan wezigheid van de Nederlandse kampioen moesten stellen, liepen met Imhoff hard van stapel. In dezelfde volgorde fi nishte dit tweetal. Johan Veis zegevier de in de eerste Loosdrecht-strijd der Homets, na zich vanaf zyn vijfde plaats by de start by de eerste boei al naar de derde te hebben opgewerkt. Lex van Tienhoven had weinig moeite zijn on- middeliyk veroverde eerste plaats in het bescheiden Vry-heidsveid tot het ein de te handhaven. J. Swart werd twee de. O. van der Pyi, vorige week by Nieuw-Loosdrecht onbedreigde winnaar in de Stemklasse, moest zich nu met de tweede plaats achter J. Visser te vreden stellen. Bulters en Horiimels her vatten hun wekeiyks duel in de klasse der 12-Voetsjollen, waarby Bulters op het nippertje de zege op zyn naam wist te brengen. Rolf von den Baumen plaat ste zyn „Bounty II" vlot aan het hoofd van het Valkenveld en liet zich niet in halen. Hans Willems was de primus in het wel uitgebreide, maar met byzon- der sterke veld Finnjollen. MARIENBAD, 28 juli Aan het zone- toernooi van de FIDE, dat morgen in Marienbad (Tsj-Sl) begint cn duurt tot 25 augustus, zullen de volgende spelers deelnemen: Grootmeesters: Filip (Tsj-Sl), Olafs- son (IJsl), Szabo (Hong.) en Uhlmann (O-Dld). Internationale meesters: Bobot- zov (Buig), Perez (Sp), Sliva (Polen) en Milic (Z-Sl). Meesters: Ciric (Z-Sl), Ba- rendregt (Ned), Bloom (Denm), Gi- zecku (Roem), Grager (Oost), Johans son (Noorw), Lundquist (Zw) en Nieme- le (Finl). De nummers een, twee en drie in de eindrangschikking verwerven zich een plaats in het inter-zonaletoernooi, dat in januari 1962 in Amsterdam wordt ge speeld. STUTTGART, 29 juli De 20 Utrecht se en 96 Rotterdamse huisvrouwen op de derde gymnaestrada kregen van het deskundige publiek vele open doekjes en zy werden als voorbeeld gesteld wat er eigenlijk met deze Gymnaestrada wordt bedoeld, namelijk goed orgaan- gymnastiek, houdingsoefeningen en spe len met het lichaam waardoor zowel het lichaam als de geest wordt gestaald. De Nederlandse huisvrouwen toonden wat elke vrouw over de gehele wereld na goede gymnastische training kan be reiken. Vooral de Scandinavische landen ga ven zeer goede demonstraties, doch het zweemde allemaal teveel naar acroba tiek en voorbeeld was wel het bijna ge wichtloze optreden van de Zweedse trampoline-springers en springsters. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 29 juli Het pro- êramma voor de zondagmiddag op 'uindigt te houden courses bevat zes draverijen en vier rennen. Onze prog noses voor de courses luiden: Harrold Hanover K-prijs (2040 m)! Zion B, Zonneglans, Y Rosemaryn. Hollandia Hanover K-prns (2540 m) Zus van Spencer Gay, Zeno, Zippora. Hotweedprjjs Ren (1200 m)Happy Time, Stormli, Paturion II. Amateur Kampioenschap III (2100 m): Y Nor ton, Xessidor, Yucatan. Haagse Ooie vaar ren (2100 m): Alofi, Fram, Bef Mundi. Handsome Scottprijs (1600 rn) Uramus, Wiebeline Wip, Vlieger D- Hoefslag Wisselbeker (amateurs) ren (2.000 m)Loyal, East Wyn, Cold Wa ter. Helioneprys (2500 m)Hairos H> Jour de Java, Vrijdag, Théo Messidor. Clairvoyantprys ren (1350 ma: PhroI'C Golden Arrow, Sir Carston. Hanover- prys (2100 m*Younthfui Nora Spen cer, Wanda van Gonny, IJsselmonde. iiiiiiiiHiiiiiiiMimiiiiiiitiiiiiiiiiifiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii111" (Voor meer sportnieuws zie ook elder' in dit blad).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 6