Mr. Cremers lost startschot voor zevende Muggenronde Pater Frans Muller draagt eerste plechtige H. Mis op „lm weissen Rössl werd zaterdag spectaculair divertissement Pastoor A. P. van Eeden met emeritaat VHS treft in eerste klasse A een zware afdeling VAKANTIESPELEN TAXI 13000 GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS J- P. Griffioen neemt afscheid van het GEB Iets hogere koersen Vissers kampioen van Nederland Turken toch niet naar Vierdaagse... Onze Gezellen honkbal-kampioen Haarlem e.o. Muziek Neomist in Heemstede Bloemendaals Openluchttheater Jongen bij het vissen verdronken Atletiek Studentengrap Dinsdag 1 augustus MAANDAG 31 JULI 1961 PAGINA 3 Aanrijdingen in Zand voort Films Toneel Diversen Leef±ijd boven 16 jaar. Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedesiraai 5 NA BOTSING OVERLEDEN Aanwinsten leeszaal Heemstede Jongen onder zand bedolven um no% - j Haarlems burgemeester, mr. O.P.P.M. Cremers, overhandigd muggen-leider H. van Hulst de geschenkendie de Muggen zullen geven aan de burgemeesters, in wier gemeenten zij zullen verblijven. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 30 juli Het eerste honkbalnegental van Onze Gezellen is kampioen geworden van de derde klasse. Een 9-5 zege op RCH 2 bracht de club uit Haarlem-Noord de titel en zij mag nu aan de promotiewedstrij den deelnemen naar de tweede klasse. De wedstrijd op het RCH-terrein, wel ke tot de titel zou leiden, is beslist niet een van de beste geworden van Onze Gezellen. De Vergierdewegbewoners hebben in hun competitie nogal wat forse uitslagen in hun voordeel ge boekt. Bij RCH werd na een vlot begin, meer tegenstand ondervonden dan was voorzien. Nerveusiteit sprak in dit tref fen ook mee, en zo ontstond er een spannende wedstrijd. Bert Jacobs en Gijs Brocke begonnen als eerste slag mensen direct de bal het veld in te ranselen. Toen het RCH-veldwerk ook niet in beste conditie bleek was het al snel 2-0. Door veel te graag te willen slaan, gingen twee innings voor nul voorbij. In de vijfde slagbeurt kreeg de RCH-werper Leyenaar moeilijkheden en Onze Gezellen profiteerde hiervan om de stand op 5-0 te brengen. Wat min der goede controle van werper Brocke leverde RCH twee runs op 5-2, maar Onze Gezellen had al direct een ant woord klaar. Jacobs, Post en v. d. Putten lieten gaaf slagwerk zien en het werd 8-2. Brocke die kennelijk last had met werpen, liet zich op tijd vervan gen door Boonstra. Hierdoor kon RCH maar tot 8-5 komen. In de laatste slag beurt bereikte Onze Gezellen de eind stand 9-5 door een vrije loop die Bour- gonje kreeg, en de honkslag welke Boonstra plaatste. In de avond is het kampioenschap gevierd in de kantine van Onze Gezel len. I Advertentie) ZANDVOORT, 31 juli Op de Boule vard Barnard zijn gisteren twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Een taxi wilde namelijk de afrit naar Riche nemen, toen de wagen door een andere auto werd aangereden, bestuurd door een 35-jarige IJmuidenaar. Niemand liep letsel op, maar de auto uit IJmui- den werd zo zwaar gehavend, dat er een kraanwagen aan te pas moest ko men. De IJmuidenaar werd ingesloten, omdat hij onder invloed van alcohol verkeerde. Op de Zandvoortselaan kwamen een auto en een motorfiets met elkaar in botsing. De motorrijder en zijn duo passagiere moesten met verwondingen in het Grote Gasthuis te Haarlem wor den opgenomen. CINEMA PALACE: Uit Hollywood's Lach fabriek. a.l. Dag. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur Iedere morgen, behalve zondag, 10.30 uur: Jeugdprogramma met Lassie's grote avontuur, a.l. ^HANS HALS: Operatie Petticoat, 14 j. (2e ^eek). Dag. 2. 7 en 9.15 uur. Di. 2 en. r v*LUur- LIpO: Weit is der Weg, a.l. Dag. 2, 4.15, en 9.15 uur. ^DXor: Fanfare, a.l. 2, 7 en 9.15 uur; REMBRANDT; Voyage en ballon, a.l. Dag. 7a OA 7 en 915 uur- Iedere morgen, 10.30 uur: Jeugdprogramma met Gipsy Colt, a.l. ROXY: De vijand kwam 's nachts. 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De brave soldaat „Schweyk", a.l. (3e week); 2.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen 10.30 uur: Vakantie-voorstellihg met o.a. Dik Trom in het circus, a. 1. MINERVA: Ma., di. en wo. 8.15 uur: Pa krijgt de klappen, a.l. Wo. en do. 2.30 uur: Laurel en Hardy bij de luchtbe scherming, a.l. Do. 8.15 uur: Anna Karenina, 14 jaar. Dinsdag 1 augustus Grote- of St. Bavokerk, 20 tot 21 Orgelconcert door Piet Kee. Dinsdag 1 augustus Minerva. 14.30 uur: Anneke Elro's Kinder toneel met „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Maandag 31 juli Raadhuis O verveen. 19.30 uur: Extra Raadsvergadering gemeente Bloemendaal. Stadskwekerij, Kleverlaan: Geopend van 10—12 uur, 1417 uur en 18.3020 uur. Dinsdag 1 augustus ïtadskweektuin, Kleverlaan: Zie maandag. (Advertentie) HAARLEM, 31 juli Vanmorgen om negen uur is de zevende Haarlemse Muggenronde officieel van start ge gaan. De startplaats was de Planeten- laan, waar reeds een uur voor het startschot een gezellige drukte heerste. Natuurlijk waren veel ouders en vrien den naar Haarlem-Noord gekomen, om de muggen-rjjders uitgeleide te doen; ook werden er op het laatste nippertje nog allerlei kleine reparaties verricht. Naarmate het start-uur dichterbij kwam, werden de jonge coureurs, die popelden van verlangen om aan de zo besproken ronde te beginnen, onrusti ger. De zesenzestig deelnemers al len in de leeftijd van veertien en vijf tien jaar rijden vandaag met een paar onderbrekingen naar Den Bosch, een afstand van 121 kilometer. Voordat de burgemeester van Haar lem, mr. O. P. F. M. Cremers, het startschot loste, zei hij nog een kort woord tot de jongens. Hij hoopte, dat zij zich zowel tijdens de rit overdag als 's avonds netjes zouden gedragen. „Weest ook onder het rijden flink voor elkaar en helpt elkaar, zodra je merkt dat een collega-renner het wat moeilijk neeft. Wanneer jullie aan collega's van mij in andere plaatsen cadeaux aan bieden, laat dan zien dat jullie Haar lemmers zijn, echte Haarlemmers in de goede zin van het woord. Ik hoop dat iedereen na de tocht kan zeggen: die muggenrijders waren flinke kerels, uit een stuk, die voor niets stonden." Precies om negen uur vertrok de ka ravaanen bemerkte Gerard Rosen- hart van de Zuidploeg, dat hij de eer ste man met een lekke band was! De ongelukkige renner moest onmiddellijk in de bezemwagen stappen en met rij den wachten tot na de eerste ravitail lering. In plaats vein Cor Augustin (Vondelkwartier), die zaterdagmiddag lelijk in de brandnetels is gevallen en op doktersadvies niet aan de ronde deelnam, mocht Henk van der Woude starten. De jongens boffen vandaag met het mooie weer. Iedereen is vol goede moed. De achterblijvers in Haarlem kijken met spanning uit naar de uit slag van de eerste etappe. Enige enthousiaste deelnemers aan de Haarlemse Muggenronde lieten zich van morgen, vóór het vertrek, fotograferen, geschaard rond het symbool van hun „Tour": een grote mug, die was gemonteerd op een van de verzorgingswagens. HEEMSTEDE, 31 juli In de pa rochiekerk van de H. Bavo heeft giste ren onder grote belangstelling van de zjjde der parochianen de Lazarist Frans Muller zijn eerste plechtige H. Mis op gedragen. Op 23 juni werd pater Mul ler gewijd door mgr. C. Veerman in het missiehuis St. Joseph te Helden- Panningen. Dit gebeurde tijdens de eer ste priesterwijding die mgr. Veerman verrichte sedert zijn bisschopswijding met Pinksteren te Volendam. Zaterdagavond werd de neomist van uit zijn ouderlijke woning aan de Jan van den Bergstraat op feestelijke wijze ingehaald. Bij de kerk werd hij opge wacht door bruidjes en de Harmonie St. Michael. In het prachtig met bloe men versierde kerkgebouw prak pas toor C. ^ouw hem een hartelijk wel komstwoord toe, waarna de neomist zijn priesterlijke zegen gaf aan de talrijke aanwezigen. Met 'n kort lof werd deze plechtigheid afgesloten. Bij zijn eerste plechtige H. Mis werd BLOEMENDAAL, 31 juli He operette „lm wei- :en Rössl", die zaterdagavond door ie Zuid-Neder landse Opera in het Openluchtthea ter werd opgevoerd, is een spectacu lair divertissement geworden. De componist Ralph Benatzky, die meer dan 90 operettes op zijn naam heeft staan, rekent men als een van de oorspronkelijke operettecomponis ten van deze tijd. Benatzky verstaal de kunst om melodieën te schrijven, die door hun pregnante ritmiek en wiegende melodiek een prikkelende muzikaliteit bevatten. Kleine vormen zoasl de wals, landler en de vermaarde foxtrot „Was kann der Sigismud dafür, dass er so schön ist" bevatten ondanks invloeden van Strauss en Lehar nog veel eigens. Het komische libretto werd door de regis seur Jef Baarts vooral in de speelse dialogen met veel fantasie behan- de gehele voorstelling sprak behalve in de iets te traag genomen ontknopmgsscene een grote leven digheid. Geschoold stemmateriaal zorgde er voor, dat dit zangspel geen teleurstelling voor het oor werd: Mia Grubben, als dochter Otillie, was een kostelijke soubrette, terwijl advocaat Siedler van René Claassen met veel keelvirtuositeit zijn rol creëerde. Veel plezier beleefde men aan het sappige Vlaamse accent van Willem Giesecke (Hub. Stei~s): hij en de waardin Vogelhuber (Karin Lataster) en ober kelner Brandmeyer (Willy Keulartz) vormden een bont bin ïentrio. Wat de dienaressen van Terpsichore betreft, hun passen waren in juiste overeenstemming met de sfeer, die rond het „witte poaard" te Salskam- mergut heerste. Het opera-orkest vocht in de kille avondlucht met de stemming, doch be geleidde onder leiding van Hein 's-Gra- vensande met veel routine en bereikte een hechte eenheid met het koor. A. Krt. pater Muller geassisteerd door zijn neef Anacletus Brandt OFM en door zijn or debroeder Anton Kriek, die gelijk met hem de wijding ontving. Pastoor Pouw was presbyter assistens. Het parochiële koor zong, onder leiding van Gerard Scheepers en aan het or gel begeleid door Joop Schneider, de Missa Subtuum Praesidium van P. Stipthout, Aan deze mis, daterend uit 1916 en gecomponeerd door een familie lid van de neomist, heeft het koor in tensief en met grote toewijding gewerkt. De prachtige weergave van dit moeilij ke werk vormde een van de hoogtepun ten van de plechtigheid. De feestpredi katie werd gehouden door pater Brandt, die zijn toespraak baseerde op de kern van het epistel van de apostel Paulus: „Aan eenieder wordt de zichtbare wer king van de Geest gegeven om er nut mee te doen". De inwerking van de H. Geest, aldus pater Brandt is onveran derlijk van kracht gebleven: God is de steun achter de mens. Hjj is dat ook voor de priester die vandaag zijn eer ste plechtige H. Mis opdraagt, maar die morgen wanneer hij zich ontdaan heeft van de feestvreugde en romantiek alleen blijkt te staan. Dan vraagt hij zich af: wat nu? Pater Brandt haalde vervolgens het voorbeeld van de pro feet Jeremias aan, wanneer deze als de kwelling en lasten hem te groot wor den, uitroept: „vervloekt de dag waar op ik geboren ben". Maar dan blijkt God hem op kritieke momenten te steu nen. De taak van de priester in het he dendaagse leven is zwaar, techniek en industrie willen de plaats van God inne men. Aan de priester is de taak dit te verhinderen. Een taak om moedeloos van te worden, maar met de steun van de H. Geest en het gebed van de gelo vigen zal het de priester zeker geluk ken". Des middags werd in „Nieuw Berkenrode" een receptie gehouden, met tot besluit een plechtig danklof. SASSENHEIM, 31 juli De 12-jarige Ton van Dijk is vrijdagmiddag bij het hengelen in de Ringvaart nabij het ge maal „De Leeghwater" te water ge raakt en verdronken. Reeds vrijdagavond toen hij niet thuiskwam werd een onderzoek inge steld naar zijn verdwijning. Zijn fiets en hengel werden gevonden. Na lang dreggen werd zaterdagmid dag het stoffelijk overschot gevonden. SASSENHEIM, 31 juli Zaterdag avond ontstond op de kruising Wasbe kerlaanRijksweg no. 4 een aanrijding tussen een stationcar en de 23-jarige bromfietser G. M. uit Leiden. De brom fietser werd bij de botsing zo ernstig gewond, dat hij in de loop van de avond in het academisch ziekenhuis in Leiden is overleden. De duopassagiere W. M. liep een shock op. BEJAARDEN De afdeling Heem stede van de Katholieke bond van be jaarden en gepensioneerden organiseert op 24 augustus voor haar leden het jaarlijkse uitstapje. De tocht gaat dit jaar naar het Gooi en de Vechtstreek. De deelnemers dienen voor 15 augustus de kosten aan het bestuur te hebben voldaan. Wegens de vakantietijd zullen in de maand augustus geen sociëteits middagen worden gehouden. TOT NADER ORDER Wethouder D. J. A. Geluk zal tot nader order geen spreekuur houden. HAARLEM, 31 juli Pastoor A. P. van Eeden, die nu bijna negenentwin tig jaar pastoor is geweest van de pa rochie van Onze Lieve Vrouw van Ze ven Smarten en St.-Bavo in Oud-Scho ten, heeft aan de bisschop van Haar lem gevraagd, hem ontslag te geven uit de actieve zielzorg in verband met zijn leeftijd. Dat ontslag is pastoor Van Eeden inmiddels verleend. Zondag 20 augustus zal pastoor Van Eeden officieel afscheid nemen van zijn parochie, 's Morgens is er een plechtige H. Mis in de parochiekerk, tijdens welke een speciale collecte zal worden gehouden. De opbrengst is be doeld als afscheidscadeau. Pastoor Van Eeden zal enkele maanden na zijn afscheid zijn intrek nemen in de villa „Het Clooster" aan de oprijlaan naar het seminarie „Ha- geveld" te Heemstede. Daar zal ook pastoor A. F. Goossens uit Santpoort, die reeds met emeritaat is, gaan wo nen. Geboren te Noordwijk op 4 januari 1886, werd pastoor Van Eeden op 15 augustus 1909 priester gewijd. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Zoeter- meer, Overveen (2 september 1911 tot 11 mei 1917) en 's Gravenhage (H. Li- duina). Op 4 mei 1929 werd hij pastoor te Nieuwerkerk aan de IJssel en per 15 oktober 1932 volgde zijn benoeming tot pastoor in Oud-Schoten. HAARLEM, 31 juli Tijdens de vandaag te Vlaardingen gehouden Ne derlandse kampioenschappen is voor het eerst sinds de tijd van Paul Verra weer een Haarlem-atleet kampioen van Nederland geworden. Mede dankzij het feit, dat zijn grootste concurrent, Peter Nederhand in de laatste meters te val len kwam, wist Joop Vissers in 56.1 sec. de titel op de 400 m. horden in de wacht te slepen. Zijn twee jeugdti- tels van 1959 op de 300 m. en de 110 m. horden) meegerekend was dit de derde keer, dat deze Zandvoortse atleet kam pioen van Nederland werd. Daar Ellen Ort (Atmodes) volgens de verwachting, zowel de 100 m, als de 200 m won, kwamen er dit jaar drie gouden me dailles bij Haarlemse verenigingen te recht, iets wat in lang niet gebeurd is. Een bronzen medaille was nog voor Harry Joacim, die op de 110 m horden in 15.7 sec. derde werd. Hora Vlam wist het op de 100 m tot de voor een junior zeer goede vierde plaats te brengen, nadat hij op de 200 m op het nippertje door de kampioen van het vo rig jaar Hans Smit, was uitgescha keld. Zijn tijd van 22.4 sec. betekende eer nieuw clubrecord bij de juniores op deze afstand. Jelle Doornbos nam aan vijf num mers deel, maar slaagde er deson danks niet in om een medaille te ver overen: bij het speerwerpen werd hjj vierde met 54.27 m. bij het kogelstoten vijfde met 12.94, bij het verspringen zesde met 6.32 m en op de 110 m hor den eveneens zesde in 17.5 sec. Een vierde plaats was ook nog voor Ton v. Zijl en wel bij het hoogspringen met een hoogte van 1.75 m. Rein Knol moest op dit nummer zijn titel afstaan, doordat hij niet hoger kwam dan 1.70 m. Wim Krijnen werd vijfde op de 400 m horden en Co Faas zesde op de 10.000 m in 33 min 57.6. teletype hr vervolg ATLETIEK Bij jeugdwedstrijden in het gemeen telijk sportpark te Alkmaar hebben Ju niores van „Haarlem", zoals gewoon lijk, de nodige prijzen weggehaald. Adrie Schaaper won de 1500 m in de zeer fraaie tijd van 4 min 14.4, voor zijn clubgenoot Mons Weijers, die in 4 min 20.4 tweede werd. Ook Kees Christiaanse kwam deze keer goed voor de dag. Hij won het verspringen met 6.25 m en werd vierde bij het hoog springen met 1.67 m. De derde eerste plaats was voor Eddy de Vries, die in 9.7 sec de 80 m won. Verder werd Kales tweede bij het kogelstoten met een goede stoot van 13.30 m. en Sandijck derde op de 600 m voor B-juniores in 1 min 29.7. Ontwikkelingslectuur: Van Aundh, Yoga in het dagelijks leven; Constand- se, Het lot belooft geen morgenrood; Djébar, Vrouwen van de Islam; De Galan en Nelissen, Onze technische schooljeugd; Goudvis, Personeel krij gen en behouden; Herrmann, Nieuwe ontdekkingen onder de middernachtzon; Holt, Uitleg van de Mis (r.k.afd.); Strecker en Appel, Psychologie van het dagelijks leven (r.k.afd.); Vrieze, Ik schrijf goed Nederlands. Romans: Borstlap, Tussen duivel en schip; Buck, Een handvol mensen; Burkij-Bartelink, Zandstorm; Cesbron, Vijand tijd (r.k.afd.); Vos, Het roofdier; Waddell, Abélard en Heloise; Macken zie, The rival monster; Apestéguy, Au nom du pière (r.k.afd.); Kern, Le bon- heur fragile. De poorten van „Jong Leven", de nieuwe speeltuin aan de Kromhoutlaan in Parkwijk, zijn zaterdagmorgen geopend. En niet tevergeefs. Honderden kinderen speelden de hele dag naar hartelust in de nieuwe tuin, terwijl zelfs het zomer zonnetje zijn medewerking verleende. IJMUIDEN, 31 juli Gisteravond N.H. uit IJmuiden was zaterdagmid dag aan het graven in de oude spoor dijk aan de Stationsweg. Plotseling stortte de kuil, waarin de jongen stond, in en hij werd onder het zand bedol ven. Enige burgers bevrijdden hem uit zijn benarde positie. De ongevallen- dienst heeft hem naar het St. Antonius- ziekenhuis overgebracht, vanwaar hij later naar huis kon terugkeren. NIJMEGEN, 31 juli Het zoemde vrijdagmiddag langs -e eretribune met autoriteiten aan het einde van het Vierdaagse-parcoursook de Turk se ambassade zal zich laten vertegen woordigen. Men kon eens een kijkje nemen om te zien of er misschien volgend jaar ook een Turks detache ment aan de Vierdaagse kan deelne men Telefonisch hadden de twee Turkse officieren 's morgens hun komst aan gekondigd vanuit hotel Groot Berg en Dal, waar zij logeerden. Op het hoog tepunt van de intocht arriveerde hun glanzende wagen voor de ere-tribune, voorafgegaan door twee militaire mo torrijders: een escorte zoals hoge gasten van de Vierdaagseleiding dat krijgen. In smetteloos kaki-uniformen, verscholen achter een donkere zonne bril, maakten zij hun opwachting bij majoor Breubesse en de stram salu erende officieren op de tribune. Er werden enkele beleefdheidsfrases uit gewisseld in Engels met een Turks accent. Daarna namen de Turken hun plaatsen in om de intocht gade te slaan. En in het hart van de ma joor b.d. hernieuwde zich de hoop van vele jaren, want het is bekend, dat hij nog altijd op een Turkse groep in zijn Vierdaagse hoopt. Helaas, de majoor zal het ook vol gend jaar waarschijnlijk zonder Tur ken moeten doen. De twee duur uit ziende officieren waren zoals pas later is gebleken slechts schertsfi guren, twee verklede Nijmeegse stu denten, die er volkomen in waren ge slaagd de majoor en zijn uitgebreid gevolg bij de Vierdaagse-neus te ne men. Waaraan dient te worden toe gevoegd, dat de Vierdaagse-leiding deze studentikoze grap, hoewel mis schien niet meteen van harte, later toch sportief heeft opgenomen. HAARLEM, 31 juli Na de inde ling van de schaakclubs in de Noord hollandse Schaakbond is nu ook de indeling bekend geworden van de clubs uitkomend in de K.N.S.B. De samen stelling der groepen luidt: Hoofdklasse: V.A.S. I, A'dam; WGA A'dam, A.S.C., A'dam, D.D., Den Haag, Rotterdam, Hilversums S.G., Eindho ven, V.A.S. II, A'dam. Eerste klasse, afd. A: Unitas, Gron., Bussums S.G., Amersfoort, V.H.S. Haar lem, Philidor, Leeuw., S.M.B., Nijme gen, Staunton, Gron. en A.S.C. II. Af deling B: Max Euwe, Breda, Utrecht, Spangen II, Rotterdam, Rotterdam II, R.S.C., Den Haag, Spangen I, H.Chr. S.V., Den Haag en Leids S.G. Tweede klasse: Afd. A: Zutphen, De venter S.G.. Groningen I, V.A.S. III, Apeldoorn, Groningen II, Zwolle, Esgoo, Enschede. Afd. B: Philidor I, Leiden. Water graafsmeer, A'dam, V.V.G.A. II, A'dam, Kijk Uit, IJmuiden, De Pion, A'dam, Het Oosten, Haarlem, Zaandam, Phi lidor II, Leiden, teletype tl vb Schaken II. Afd. C: Moerwijk, Den Haag; D.D. II; N.R.S.V., Rotterdam; Vlissingen; Middelburg; Charlois; Dordrecht; H. Chr. S.V. II. Afd. D: Philips, Eindhoven; H.S.V., Den Bosch; Arnhem; De Pion, Eind hoven; De Dom, Utrecht; Brunssum; Wageningen; Eindhoven II. Het Haarlemse V.H.S heeft in de eerste klasse A een zware afdeling ge troffen. Het uit de hoofdklasse gedegra deerde Philidor (Leeuwarden) lijkt hier de aangewezen club voor het kam pioenschap. V.H.S. zal hier stellig en kele goede uitslagen kunnen noteren, maar met ook nog sterke verenigin gen als Bussum en Staunton in de af deling lijkt een kampioenschap wel zeer lastig te bereiken. In de 2e klasse B komen Het Oosten Haarlem en Kijk Uit, IJmuiden uit. Deze beide verenigingen ontlopen el kaar niet veel en zullen stellig niet op de twee laatste plaatsen hoeven te ko men, die automatische degradatie in houden. Met Philidor I, De Pion en Zaandam in de gelederen kunnen wjj echter moeilijk geloven dat één der beide clubs tot een kampioenschap zou kunnen komen. Het Oosten is versterkt met enkele sterke schakers en heeft misschien een kansje. Daarentegen is de loting iets gunstiger uitgevallen voor Kijk Uit, dat vier thuiswedstrijden heeft geloot. In de eerste ronde spelen o.a.: V.H.S.-Philidor, Leeuwarden; Kijk Uit- De Pion, Amsterdam en V.V.G.A. n, Amsterdam-Het Oosten. HAARLEM, 31 juli Vandaag heeft de heer J. P. Griffioen, technisch hoofdambtenaar A en chef van de te kenkamer van het Gemeentelijk Ener giebedrijf Haarlem wegens pensioen gerechtigde leeftijd het bedrijf verlaten. Ondanks de wens van de heer Grif fioen „geen drukte", was de tekenka mer tijdens de afscheidsreceptie over vol. Verschillende sprekers lieten hun waarderende woorden van fraaie ge schenken vergezeld gaan, en vele rela ties en collega's van andere bedrijven, o.m. die van de P.T.T., Openbare Wer ken en Volkshuisvesting, kwamen per soonlijk afscheid nemen van de heer Griffioen. De heer Griffioen, die men zijn 65 jaar zeker niet aanziet, kwam als ad junct-tekenaar in dienst bij het G.E.B. Hij heeft een belangrijk aandeel gehad in de opbouw van het hoog- en laag spanningsnet en in de ombouw van gas- naar electrische straatverlichting. Ook ontwierp hij de plannen en begrotingen voor speciale en feestverlichtingen. Tijdens het afscheid betuigde ir. J. H. Kouwenhoven, een der directeuren van het G.E.B. als eerste zijn dankbaar heid voor de vele verdiensten, die de heer Griffioen in de afgelopen 41 jaar voor het bedrijf heeft gehad. Hij meen de dat het G.E.B. in de heer Griffioen een van de prettigste en opgewekste ambtenaren verloor. De heer P. Duys, opvolger van de heer Griffioen en voorzitter van het ju bileumfonds, hoopte de taak van de heer Griffioen zo goed mogelijk over te nemen. Hierna spraken nog de heer J. de Braai, die samen met de schei dende ambtenaar op de schoolbanken zat en reeds 39 jaar zjjn collega is, de heer T. J. de Maar, chef kabelnet en tekenkamer, die de heer Griffioen het lopende archief van het G.E.B. wat be treft kabelleggen en -aansluitingen noemde, de heer A. Sandtke, voorzit ter van de A.B.V.A. en de heer G.P.C. van Delden van de boekhouding. De heer W. N. Schomagel, voorzitter van de personeelsvereniging, sloot de rij van sprekers. Ook hij dankte de heer Griffioep voor het vele, dat hij ook voor het personeel gedaan had en hoopte, dat hij zich spoedig zou kunnen aan passen aan het „nietsdoen", hoewel hij niet geloofde, dat de heer Griffioen een man van stilzitten was. Haarlemse Katholieke Vereeniging voor het gezin: Feestelijke voorstel ling in het Openluchttheater te Bloe mendaal, voor alle katholieke speel tuinen. Aanvang 1 uur. Optreden van de beroemde clown „Fantasio" en zijn mede-artisten. Voor de kin deren vanaf 6 jaar. Wandeltochten vanaf alle speeltuinen naar Bloemen daal; pic-nic in het Bloemendaalse Bos. Terugtocht met extra bussen naar alle speeltuinen. Haarlems Speeltuin Verbond: 10 uur familiedag op het terrein van de afdeling Jeugdland, Theemsplein, voor de afdelingen: Centrum. Flo ra, Jeugdland. Klarenhof. Patvliet 's Morgens kermisvermakelijkheden. 2 uur; Truxini's Jeugd Variété presenteert een vrolijk vakantiepro gramma met goochelaar, poppenkast sprekende pop. AMSTERDAM, 31 juli De effecten beurs is de nieuwe week in een vrij gunstige stemming bejonnen. Vooral Philips kwam vanmiddag beter voor de dag. De openingskeors van het elec- trofonds lag namelijk ca. 13 pnt. boven de slotprijs van vrijdag. Verder kon een stijging van ongeveer 7 pnt. voor Uni lever worden genoteerd, terwijl AKU 5 a 6 pnt. hoger noteerde. Aandelen Kon. Petroleum waren slechts een paar dubbeltjes hoger en Hoogovens openden nagenoeg onveranderd. Vergeleken bij de lagere koeresen van de voorbeurs handel, viel echter ook voor Hoogovens een verbetering te noteren. Vorig Slot opening 21/7 4)4 Ned. I960 1 4)4 Ned. 1959 4)4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwi t Ned. Handel Mij. Cer' Amsterdam Rubber H.VA. AK.U ld. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogoven» Mtiller Co Ned. Kabel Philips Gem.bez Unilever Wilton-Fyennooro BUllton 2e Dordtsche Petr. id st. (f 50n.k.) Kon. Petroleum 50 ld. stocks Hoïl Amerika LUd Java Ch PJL K L JU Kon Ned StoomD Mi: K.PJU Stoomv. Mij Nederl. v Nievelt v Ommeren Rott Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Beat Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven 5' 2)4 Amsterdam '56 2)4 Amsterdam '56 2)4 A'dam '56 Hl 2)4 Amsterdam '59 2)4 R'dam '57 AJb. Heyn KI obl 100% 100% 95% 110* 320 124% 124 392 397% 196 334 7161 149.5 296 690 370 957",; 95T 520 761.2< 940 962% 736 745 280 478 563 L. 280.31 119.5! 119.80 11.9C 153% 153% 153% 72.5t 186 184% 148 181 156 156% 325 144% 156% 155 214 50 242 495 142.50 83% 96% 96 98 87% 125

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3