Haarlemse Muggen: 120 km. door de stromende regen Krachtig moreel hield de jongens op de fiets y De man achter de schermen, die een jaar vooruit leeft G. Rolvers nu 50 jaar „Van der Pigge" 1 Zeventien s] p contract Manager Kasbergen entte Surinaamse -loot op RCH-stam VOOR WEINIG GELD EEN TECHNISCH GOEDE PLOEG Gemeente springt huurder bij SOLEX GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS ers O] Spelers krijgen punten Credietbank HET SPAARNE Bedevaart naar Banneux ie k MONAXtK Rijden in richting Z andvoort wordt gemakkelijker V óórrichtingsborden op Rijkswegen HARDEBELT Pontje over Noorder- Buiten Spaarne wordt opgeknapt Gemeente knapt braak liggende gronden op In Sinnevelt en Parkwijk Cijferlijst ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1961 PAGINA 3 de ideale bromfiets met de geruisloze JLO motor. Fa. E. de GRAAFF Koninginneweg 48 - Haarlem Tegemoetkoming in kosten van overplaatsing van een grafisch bedrijf NAAIMACHINES ZIG-ZAG 350.- Klassementen NACHTZOEN,! O T O Leeftijd boven 16 jaar. Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedesiraai 5 HAARLEM, 5 aug. De professionele wind, die het Nederlandse voetbal in de hogere regionen enkele jaren geleden in beweging heeft gebracht, neemt nog steeds in kracht toe. RCH, kort geleden naar de tweede divisie gedegradeerd, is zo langzamerhand in een storm terecht gekomen. In meer dan één opzicht is de Haarlemse club heeft overgelaten. In meer dan één opzicht is de Haarlemse club uit Heemstede met nieuwe elementen toegerust. Manager A. F. Kasbergen en trainer van der Laan, beiden van Elinkwijk afkomstig, hadden in februari hun functies bij de in nood verkerende Racing al aanvaard. RCH stond er op dat moment met 10 punten uit 20 wedstrijden verre van rooskleurig voor. In de laatste 14 wedstrijden ging het iets beter. Er werden 13 punten aan het totaal toegevoegd, maar degradatie kon niet worden ontlopen. De taak van de nieuwe leider was geen gemakkelijke. De kas bevatte een uiterst bescheiden saldo op een moment, dat nieuw spelersmateriaal moest worden aangetrokken. DOS nam stopper Rooders over en stortte als tegenprestatie f 20.000,- in de schatkist van manager Kasbergen. „Ik kon toen iets meer doen. Mijn gedachten gingen onmiddellijk naar Suriname, waar Elinkwijk enkele jaren geleden zes wedstrijden heeft gespeeld. Ik heb er een kanthalf zien spelen, die me aan Puck van Heel deed denken. Poerwo heet hij, een Javaan met een Javaanse naam, maar van geboorte Surinamer. De financiële voorwaarden bleken zwaarder dan indertijd. Door bemiddeling van de heer Meuleman, die toen voorzitter was van de Surinaamse Voetbalbond, maar nu weer in Nederland werkzaam is, kon een billijke regeling worden getroffen, wat de transfer betreft", aldus de heer Kasbergen. e zaa KRUISWEG 70 HAARLEM - TEL. 13239 Huurkoopfinanciering op elk gebied Nutsspaarbank Haarlem 3§èt SCHERPENZEEL, 5 aug. Als de jongens van de Haarlemse Muggenron- de vanmiddag Haarlem binnenrijden, verdienen zij een extra applaus voor hun moedig doorzetten tijdens de vijlde etappe, die niet minder dan 120 km lang was. De tocht ging van Tegelen naar Scherpenzeel, onder de meest on gunstige weersomstandigheden. Aan vankelijk werd in stromende regen een aantal kilometers algelegd, daarna kregen de rennertjes de sterke wind op kop. Aanvankelijk hadden de mug gen de wind schuin achter. Een extra kop koffie gaf de jongens krachten. Na het middaguur hield de regen op, maar de zon wilde niet doorkomen. Dat slechts vier jongens de bezem- Wagen opzochten, pleit voor het moreel van de Haarlemse muggen. Het zou werkelijk geen schande zijn geweest, als er meer uitvallers waren geweest, Mer enige vertraging kwamen de mug gen in Scherpenzeel, waar zij werden ontvangen door de burgemeester mr. C. P. Ho.vtema van Konijnenburg. Daarna werd een individuele tijdrit ver reden over 500 meter. Muggentrui-drager Bram Krol bleek op eigen kracht niet opgewassen tegen Frans Meyer, die duidelijk eerste werd. Cees Baartse de mug, die maandag in de eretrui ver trok, deed ook weer eens van zich spreken door bij de B-klassers te zege vieren. In de nacht was het weer er al niet aangenamer op geworden. De tenten, waarin de jongens sliepen, werden flad derende bouwwerkjes door de storm, die was opgestoken. Om half negen re gende het zo hard, dat de toer-leiding besloot de start een half uur uit te stellen. Bakker Lambert Gilmans, voor zitter van het VW van Tegelen,loste om negen uur het startschot, waarna de stoet zich vol góede moed in de richting van Scherpenzeel begaf. Al snel regende het weer piipestelen, zodat de regencapes weer voor de dag moes ten komen. Het tempo leed niet onder het slechte weer, want in de begin fase hadden de rennertjes de harde wind schuin achter: zij legden 28 km per uur af. In een cafeetje langs de Maas kregen de jongens van Huug van Hulst e^n kopje koffie om weer wat op krach ten te komen. Het sterke moreel van de jongens kwam toen wel zeer dui delijk tot uiting. Een ploeg van zes jongens kwam naar hun ploegleider toe, die net zat te genieten van een lekker kop koffie, met de vraag, of zjj in de Maas mochten gaan zwemmen! Ronde-fotograaf Theo Künbauch moest de mooiste plaatjes ongeknipt laten omdat de stromende regen de kwaliteit van zijn camera dreigde te verlagen. Wedstrjjdleider-ploegleider Bj>jus JiaP Heiningen had de taak van Wim Slui ters de man, die bij kruispunten de weg wjjst overgenomen, omdat Sluiters niet tegen de vermoeienissen van deze ronde bestand bleek. Van Heiningen was het ook, die een warme, droge koeienstal charterde voor de Proodmaaltijd, die omstreeks half twee werd genuttigd. Even tevoren hadden de jongens alweer in de regen een bekertje koffie van de twee BB-ers gekregen. Na de lunch hadden de jongens weinig (Advertentie) HAARLEM, 4 aug. In verband •net stedebouwkundige maatregelen, diende het pand Zijlweg 273 ontruimd J® worden. De huurder, de Nederlandse Foto Litho Inrichting, was echter Jbe- reid het pand vrijwillig te verlaten en naar bedrijf over te brengen naar een nieuwe bedrijfsruimte aan de Stephen- sonstraat. Als huurder kon het bedrijf aanspraak maken bij de onteigenings procedure op een schadevergoeding van tweemaal de jaarhuur. Dat is veel te weinig, gezien de sterk gestegen kos ten van verplaatsing van een bedrijf. Het bedrijf heeft afgezien van een dergelijke afspraak, maar bij de ge meente gevraagd of deze niet tegemoet Wilde komen in de kosten van verplaat sing van het bedrijf. B. en W. vinden het een redelijk verzoek en stellen nu de raad voor om aan het bedrijf een tegemoetkoming te verstrekken van 10.000. ZANDVOORT, 4 aug. Als de Rijks- Waterstaat daarmee akkoord gaat zul- '?n op de rijkswegen Amsterdam- JJtrecht en Schiphol-Den Haag borden Worden geplaatst, waarop bij de verwjj- naar Haarlem tevens de badplaats andvoort wordt vermeld. De A.N.W.B. ®eft dit besluit genomen op aan- 'ang van de burgemeester van Zand- °®rt, mr. H. M. Fenema. verwijzing zal met de aanduiding 2"rahdvoort via Haarlem" op een af- Vei- l'jk vóórrichtingsbord worden st;^held. In het verleden is het de deiio g Touring Zandvoort" herhaal- rist gebleken dat buitenlandse tou- na i naar Zandvoort willen, pas vele omwegen de badplaats berei- hp,,,„ornPat tot nog toe een duidelijke hreeJrt^0261""18 „landinwaarts" ont- iirote Houtstrfat (Advertentie) /electr. in Ql koffer Haarlem 181 last meer van de regen. Via een leuke overtocht over de Waal met het veer van Ochten, kwamen zij dichter bij de laatste pleisterplaats. Bij Grave leek het peloton even iets te uitgerekt te worden, toen vooral de best geklede ploeg van deze ronde de ploeg van de Indische buurt, die precies hetzelfde uniform aanhebben iets achterraak- te. Ook dit wérd echter weer opgelost, dank zij o.a. ploegleider Turkenburg, die goed werk verrichtte. Vooral de muziek vanuit de geluidswagen van Klaas Keesman, die nog geen enkele Muggenronde heeft gemist, hield de jongens op de fietsen en met niet al te veel vertraging kwam de karavaan in Scherpenzeel aan, waar Muggentrui- drager Bram Krol de Haarlemse pen ning aan burgemeester mr. C. P. Hoy- tema van Konijnenburg overhandigde. Direct daarna werd de wedstrijd van de dag gereden, ditmaal een tijdrit over 500 meter. Muggentrui-drager Bram Krol kwam hier aanmerkelijk aan zui vere snelheid tekort, zodat ook hij zijn trui moest afstaan. Hij behoudt echter goede kansen op de eindoverwinning: als zijn ploeg Spaarndam de tijdrit sneller rijdt dan de ploeg van Frans Meyer (Zuid-Oost), de nieuwe Muggen trui-drager, dan wint Bram Krol de ronde. Is de uitslag andersom, dan is Frans Meyer winnaar. De ploeg van Spaarndam, reeds enkele dagen leider in het ploegenklassement, rijdt ook morgen met de oranjepetjes. De uitslag van de tijdens de vijfde etappe gereden tijdrit over 500 m luidt: A-klasse: 1. Frans Meyer (Zuid-Oost) 37,4 sec.; 2. Rob Sweers (Transvaal) 38; 3. Ruud Roodselaar (Noord-Oost) 38,2; 4. Jan Krol (Spaarndam) 38,4; 5. Bram Krol (Spaarndam) 38,8. B-klasse: 1. Cees Baartse (Vondel kwartier) 38,6 sec.; 2. Wil Roza (Spaarn dam 39; 3. Jaap Meyer (Parkwijk) 39,2; 4. Jan Hulsbergen (Kleverpark) 39,4; 5. Jelle Dijkstra (Transvaal) 39,6. Het algemeen klassement luidt: A-klasse: 1. Frans Meyer (Zuid-Oost) 74; 2. Bram Krol (Spaarndam) 74; 3. Jan van Garderen (Indische buurt) 69; 4. Hans de Waal (Parkwijk) 69; 5. Gerard Rosenhart (Zuid) 69; 6. Jan Engel (Vondelkwartier) 67; 7. Jan Kroi (Spaarndam) 67; 8. Jan Bouma (Oost) 66; 9. Henk Dijkstra (Transvaal) 65; 10. Ruud Roodselaar (Noord-Oost) 63. B.klasse: 1. Cees Baartse (Vondel kwartier) 70; 2. Rinus Opbroek (Zuid) 69; 3. Roel Willemse (Spaardam) 67; 4, Dik Proper (Zuid-Oost) 67; 5. John Vou- ion (Oost) 67; 6. Jelle Dijkstra (Trans vaal) 65; 7. Wil Roza (Spaarndam) 64; 8. Jan Hulsbergen (Kleverpark) 61; 9. Jaap Meyer (Parkwijk) 60; 10. Jan Springveld (Kleverpark) 59. Frans Meyer zal zaterdag de Mug- gentrui dragen. Het ploegenklassement luidt: 1. Spaarndam 377 pnt.; 2. Transvaal 353 3. Zuid-Oost 350; 4. Zuid 342; 5. Von delkwartier 337; 6. Noord-Oost 331; 7. Oost 328; 8. Kleverpark 322 9. Indische buurt 321; 10. Parkwijk 314; 11. West 312. De 65 Haarlemse Muggen hebben donderdagnacht bijzonder goed ge slapen, ondanks de harde wind, die tevergeefs aan de tentzeilen rukte. De oorzaak van deze gezonde nacht rust: An van Hulst, de echtgenote van toerleider Huug van Hulst, was donderdagavond in Tegelen aanwezig en zij gaf alle Muggen vlak voor het slapen gaan een nachtzoen! (Advertentie) f 395.— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. - TELEF. 57455 HAARLEM, 4 aug. De provisori sche aanlegplaatsen voor het veerboot- je over het Noorder Buiten Spaarne ter hoogte van de Transvaalstraat zullen eindelijk definitief worden opgeknapt. Bovendien krijgt het pontje zelf een nieuwe motor. In april 1957 stelde de raad voor dit doel al 88.600 beschik baar, maar als gevolg van de beste dingsbeperking kon het werk niet wor den uitgevoerd. Het aantal werknemers in de Waar- derpolder-industrieën, dat van de pont gebruik maakt is echter zozeer toege nomen, dat het niet verantwoord is nu nog langer te wachten De kosten van de werkzaamheden z'ijn intussen ech ter opgelopen tot 104.000 en B. en W. vragen de raad nu het destijds toege stane krediet met 15.400 te verhogen. HAARLEM, 4 aug. In de nieuwe stadswijken „Sinnevelt" en „Park wijk" liggen nog verschillende terrei nen braak, omdat de daar geprojec teerde gebouwen voorlopig nog niet op getrokken kunnen worden. De terrei nen worden vaak gebruikt als vuilstort plaats en veroorzaken daardoor hin der voor de onwonenden, terwijl het aanzien van de wijken er bepaald niet door verhoogd wordt. Daarom willen B. en W. die terreinen laten beplanten. De terreinen moeten geëgaliseerd worden en daarna worden afgedekt met een laag compost. Daardoor wordt het stuiven voorkomen en wordt er een natuurlijke opslag van gras en onkruid verkregen. De randen van deze terrei nen zullen ter breedte van 5 tot 10 meter worden b eplant met goedkoop houtgewas als elzen, esdoorns, wilgen en niet te hoge populieren. Het onder houd kan gering zijn: twee of driemaal per jaar zullen de terreinen gemaaid moeten worden en de beplanting eist natuurlijk enige controle. Op deze ma nier worden voortreffelijke speelterrei nen voor de jeugd verkregen. B. en W. vragen voor dit doel aan de raad een crediet van 33.150. (Advertentie) De naam Van der Pigge is in Haarlem zo'n begrip geworden, dat al wat in de befaamde drogisterij aan de Gierstraat tot de „levende have" behoort, in de volksmond het Van der Pigge-etiket opgeplakt krijgt, de eigenaar, de heer A. J. M. van Os, incluis. Een van die Van der Pigges is de heer G. H. P. Rol vers, wonend in de Busken Huet- straat 28. Maandag 14 augustus is het vijftig jaar geleden, dat hij bij de drogisterij in dienst kwam voor het magazijn en loopwerk. De heer Rolvers, die thans winkelchef is, blijkt een gelukkig man te zijn. Hij is gelukkig met zijn werk, gelukkig met zijn patroon en gelukkig met zijn klanten. Wie de winkel binnen komt, die weggedoken ligt onder het massief van het warenhuis, veron derstelt ook niet anders. Men kent de sfeer, doortrokken van de geur van kruiden en specerijen. Op het eerste gezicht schijnt de tijd hier stil gestaan te hebben. Het is inder daad schijn, want binnen het decor van het verleden heeft de moderne tijd zich met een gerust hart weter te nestelen. Feitelijk mogen wij niet van décor spreken, want dat ver onderstelt altijd nog een imitatie van de werkelijkheid. En Van der Pigge kent geen imitatie. Alles is echt in de winkel, alles heeft nog een eerlijke functie. In die sfeer is de heer Rolvers opgegroeid, sedert hij in die hete zomer van 1911 in dienst kwam. Daar kreeg hij een voortreffelijke opleiding van de heer Loerakker, die met ere de bijnaam van „won derdokter" droeg. Hij is nu de oud ste bediende, maar iedereen houdt het er lang uit. De jongste bedien de is reeds zesendertig jaar in dienst. De jubilaris van straks ver hult zijn trots niet, dat hij in een unieke winkel werkt, een exclusieve drogisterij, waar iedereen zijn heil zoekt en de buitenlanders nieuws gierig binnenstappen. „Je raakt ver trouwt met je mensen", zegt de heer Rolvers, „en de mensen met jou". Laatst kwam er een man de winkel binnenstappen, die dertig jaar in In- dië was geweest. Zijn eerste reactie, toen hij ons achter de toonbank zag staan, was: Hé, allemaal nog die zelfde gapers. Als de heer Rolvers uit het ver leden gaat vertellen, wordt de Gier straat als het ware in zijn oorspron kelijke staat herbouwd. -Dan is er niets meer te zien van het domine rende warenhuis, en raakt men ver zeild in het Hogerhuis, het café op de hoek. Dan wandelt men langs de bierbrouwerij, de tabakswinkel, de manufacturier Heyligers, de boter- kaas-en-eieren van Semé naar de Paardensteeg, waar op de hoek smit Brakel woonde. Dat is nu allemaal miiiiHiiiiiiiiiiiiiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiMiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiHiiiiiiniiiiiiiiii Wie nu het grote, lelijke ontvan gerskantoor op de hpek van de Gro te Houtstraat en de Markt zou bin nenstappen om daar de gemeente- I verdwenen, ook de geur van de olie bollen van De Nies. De heer Rolvers is een gelukkig man, schreven wij reeds, gelukkig ook, omdat hij in een bolwerk mag staan van een onvervalst stuk Haar lem. Daar heeft hij vroeger het anijszaad tot poeder gestampt en de Cayenne-peper bewerkt, terwijl de tranen hem bij stromen over het ge zicht liepen. Vele bewerkingen zijn in die halve eeuw gemakkelijker ge worden, maar nog snijdt hij ieder jaar ongeveer een kilometer drop in stukjes. Deze meneer „Van der Pig ge" gaat over negen dagen jubi leren. En niemand zal er gapend bij staan. Zijn verwachtingen van wat Poerwo, een intelligente jongen van 22 jaar, het Haarlemse publiek zal laten zien zijn hoog gespannen. ,,I'k hoop dat hij tijdig genoeg aankomt om woensdag avond mee te spelen in de wedstrijd tegen DWSA. Zijn landgenoot Ciryll is reeds enige maanden in ons land. Hij wilde zioh hier bekwamen in zjjn vak hij is electrotedhnicus en zijn vrouw bezoekt intussen de school voor vroedvrouwen in Amsterdam. Poerwo zowel als Ciryll maakten deel uit van de Surinaamse ploeg, waarin Ciryll linksbuiten was. Bij de training heeft hij, met de derde Surinamer, Charles Dors, als vleugelmaat een prima indruk gemaakt. Maup Kruijer had dat onmiddellijk in de gaten en kreeg er ineens veel meer zin in." Opnieuw dwalen zijn gedachten naar Poerwo. „En dan was Poerwo er nog nieUeens kü- Ik geloof niet dat er in Nederland tien spelers te vinden zijn die de techniek zo beheersen als die knaap." Andere Utrechtse elementen? DeElink- wijkse stopper Spaan, die tot nu toe amateur was, kreeg bij RCH een con tract en doelman Van der Schilden, die in de laatste tien wedstrijden de goalie der Utrechters was en aan A. F. KASBERGEN: „Eruit halen, wat er in zit". wie het waarlijk niet heeft gelegen, dat Elinkwijk toch degradeerde. „Van de vorige trainer van RCH, Talbot, was het bekend, dat hij veel zag in de binnenspeler Koning van Zandvoortmeeuwen. Het is er nu van gekomen. We hebben hem gecontrac teerd. Hij is ook kandidaat voor de stopperplaats. We hebben nu zeven tien spelers op contract. In doel: Huyer en Van der Schilden. Achter: Nanai, Romviel, Schoonerberg, Spaan en misschien Koning. Midden: Poer wo, Liefhebber, de Vries. Voor: Ciryl, Dors, Honout, Kruijer, Bekker, Brou wer en Kroonsberg. De jongeren in de geselecteerde ploeg zijn onder an deren Van Egmond, Vlegels, Hen driks, die weer van Lijnden naar RCH teruggekomen is, Van Pelt en Van den Nieuwenhof. Behalve Roo ders en de jonge Biesbrouck, die naar andere clubs zijn verkocht hebben ook nog Van der Lippe, Langeveld en Louk Biesbrouck senior geen contract meer gekregen. Van der Klugt is als amateur naar TYBB gegaan. Dat zijn dus de veranderingen bij RCH", be sluit de heer Kasbergen. Door zorgvuldig kopen en verkopen heeft de Racing naar de stellige over tuiging van zjjn manager, die zelf als zoon van de oprichter van de Goudse RKF-clu'b Donk, vroeger actief voet baller is geweest en toen Kick Smit ontmoette in de wedstrijden tegen HBC, met weinig geld een technisch goede ploeg bijeengebracht, waar iets goeds van verwacht mag worden. „Hoe liggen de contracten? proberen wij voorzichtig., „Dat is een eerlijke zaak. U mag er alles van weten. We wilden het bezoek aan de training sti muleren. Het gaat nu zo, dat voor de eerste trainingsavond, die per week bezocht wordt, 2,50 wordt betaald, voor de tweede 5 en voor de derde 10. Bezoekt een speler alleen de laatste twee, dan krijgt hij natuurlijk toch maar 7,50. Ook de betere re sultaten in uitwedstrijden wilden we extra honoreren. Voor een verloren uitwedstrijd bedraagt de premie 10, voor een gelijkspel 25 en voor een gewonnen wedstrijd 50. Thuis is het: 10, 20 en 40. Het surplus voor een gewonnen uitwedstrijd wordt naar mijn mening in de daarop volgende week wel weer goed gemaakt door een grotere toeloop van het publiek. En dan heb ik voor elke contractspe ler een cijferlijst aangelegd. Dat werkt zo: de trainer bepaalt cijfers voor de training maar voor de wedstrijden doen de trainer en ik het, plus een derde man, die door het bestuur zal worden aangewezen. Bij de bepaling van de cijfers wordt alles in ogen schouw genomen. De ijver, de tech nische prestaties, de omgang met de medespelers, de houding ten opzichte van de scheidsrechter enzovoort. Die cijfers worden op de wekelijkse bij eenkomst bekend gemaakt, zodat iedere speler zijn rapport van week tot week duidelijk voor ogen heeft. Eenmaal per drie maanden wordt er een totaaltelling per speler gemaakt. Naar gelang zjjn totaalcijfer is krijgt hij een deel van de premiepot. In die premiepot wordt bij elke thuiswed strijd een bepaald percentage van de recettes opgespaard. Het bedrag, dat verdeeld kan worden, hangt dus ten nauwste samen met de publieke be langstelling en deze is, zoals zo lang zamerhand wel duidelijk is geworden, afhankelijk van de resultaten, die de club en dus de spelers behalen. Ik geloof, dat we op deze manier een goede kans hebben, dat we uit de ploeg halen wat erin zit." ontvanger, de heer B. J. Thijssen, te ontmoeten, zou onverrichterzake huis waarts moeten keren. De heer Thijs sen is niet op kantoor en zal daar waarschijnlijk ook de hele maand niet komen. Op 1 augustus komt im mers de gemeente-begroting uit, en wanneer dat karwei geklaard is, neemt de heer Thijssen de benen om wat op verhaal te komen. Het opstel len van de begroting is voor een goed deel zijn werk, want behalve ge meente-ontvanger is hij ook chef van de afdeling financiën van de gemeen te-secretarie. Hij combineert deze dubbele baan overigens ook nog met het directeurschap van de gemeente lijke incasso-, stortings- en ophaal dienst. Het opstellen van de gemeente-be groting neemt een goed deel van zijn werktijd in beslag. Het is immers zijn ta,ak om het beleid, dat B. en W. bepalen, in cijfers te vertalen. Soms, als de financiële nood aan de man komt zoals rond 1957, de pe riode van de bestedingsbeperking wordt die taak enorm belangrijk. Dan is hij immers de man, die fei telijk bepaalt wat kan en wat niet kan. In zo'n periode troont hij in de raadszaal zwijgend en breed achter de wethouder van financiën en dan ziet men de wethouder regelmatig naar hem omkijken. Een goedmoedig knikje is dan voldoende om de wet- (Advertentie) Persoonlijke en discrete behandeling iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiim Het bestuur van de Banneux-be- devaart organiseert van 16 tot en met 18 september een pelgrimage naar het genade-oord in België. Men verwacht, dat ook nu weer velen uit Haarlem en omgeving aan de bede vaart zullen deelnemen. De pelgrims zijn dan in Banneux tijdens het Ne derlands Ziekentriduum, dat daar van 15 tot 19 september wordt ge houden. Men arriveert zaterdagmid dag in Banneux, neemt zondag deel aan de plechtigheden van het zie kentriduum, en vertrekt in de loop van maandag naar Haarlem terug. Tien minuten gaans van het hei ligdom in Banneux is kortgeleden het eerste hotel gereed gekomen met een accommodatie voor veertig pelgrims. Degenen die aan de bedevaart willen deelnemen, moeten zich zo spoedig mogelijk aanmelden. Ook de zieken die het ziekentriduum willen bijwonen, daar het aantal plaatsen beperkt is. MiimiiiiiiimimiiMiimiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin houder met breed gebaar een con cessie te laten doen aan de raad. Maar een doelbewust nee-knikken maakt dan vaker een einde aan me nige schone illusie. In zo'n periode fluistert men over de positie van de heer Thyssen en noemt men hem stiekem „de dictator van Haarlem". De heer Thijssen laat die benamin gen rustig over zich komen. Hij weet, dat hij het bepaald niet voor' zichzelf doet en uiteindelijk vaart de Haar lemse gemeenschap er wel bij. Deze grote, breedgeschouderde man met zijn goedmoedige, gulle lach is be slist geen gevaarlijk dictator. Hij be schikt over een enorme werkkracht, die hem in staat stelt drie belangrij ke functies te combineren en daar naast nog werkzaam te zijn als be stuurslid van menig instituut voor christelijk onderwijs, en als penning meester van de stichting Noordhol lands Philharmonisch Orkest. Als hij van vakantie terugkomt, be gint hij alweer de gegevens te ver zamelen voor de ontwerp-begroting die volgend jaar zal worden inge diend. Hij leeft altijd ongeveer een jaar vooruit. Als hij begin januari de hoofden van de gemeentelijke dien sten bijeen roept om hen te spreken over de nieuwe begroting, weet hij precies wat hij wil. Een paar jaar geleden heeft hij een stunt uitgehaald, die alom in den lande de aandacht trok. In die tijd was het de gewoonte, dat de ge meentebegroting pas in maart of april van het jaar waarover de be groting handelde, in de raad behan deld werd. De raadsleden klaagden steen en been over dit in den lan de overigens gebruikelijke euvel. „Goed", zei de heer Thijssen, „dan zullen ze hun zin krijgen." Hij be sloot de achterstand in tehalen. In twee jaar tijds was hij „bij". Dat be tekende, dat de raadsleden op een gegeven moment in één jaar tijds twee gemeentebegrotingen moesten behandelen. De raadsleden klaagden weer, maar de heer Thijssen lachte breed-uit. Over een paar dagen wordt hij 59 jaar. Zijn ambtelijke loopbaan is hij als veel ambtelijke uitblinkers begonnen in Den Helder. Zij voerde hem via Bodegraven en Katwijk naar Enschede, vanwaar hij in 1951 naar Haarlem kwam. Ter gelegen heid van zijn veertigjarig ambtsju bileum werd hij verleden jaar no vember onderscheiden met het offi cierschap in de orde van Oranje- Nassau. HAARLEM, 4 aug. De inleggingen bjj de Nutsspaarbank Haarlem bedroe gen in de afgelopen maand 4.536.909,78 en de terugbetalingen 4.058.154,97, zo dat het spaaroverschot 478.754,81 be- lie, 5D. de tot een bedrag totale spaartegoed ste - van 78. hierme- .490,13.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3