Ook in laatste rit aan regen geen gebrek Amsterdammers winnen in Zandvoort skelter-race Bram Krol winnaar van de zevende Muggenronde Jan en Rietje Tervoort uit Beverwijk winnen A-toernooi Wiener Blut in Bloemendaals Openluchttheater VAKANTIESPELEN TAXI 13000 GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Aandelenmarkt flauw Huug van Hulst krijgt rollade Dit keer geen strafpunten SOLEX (03T,°_ Pier in Zandvoort niet exploitabel Meer kük' dan zangspel 1 Eerste plechtige H. Mis pater W. Wijnen Haarlem verslaat HDVS3-2 Rollade De beurs vandaag: MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 PAGINA 3 Haarlem e.o. Films Films Muziek Diversen Klassementen Grote Prijs van Kennemerland HARDEBEIT CHAUFFEUR HAD GEDRONKEN Botsing op Schipholweg Bouwvakkers konden niet aan het werk Materieel tijdens hun vakantie vernield Diefstallen in Zandvoort Leeftijd boven 16 jaar. Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedestraai 5 TENNISTOERNOOI OP GROENENDAAL Overtuiging E.M.S.: UIT AUTOMATIEK Mannen gaan er met geldlade vandoor Toen buffetbediende twee carbonaden klaarmaakte Duitse brommer rijdt tegen lantaarnpaal In kapel Sint Joseph Kinderhuis Agio voor nieuwe staatslening 10°* 5% 7T4 Dinsdag 8 augustus De Haarlemse Muggen zijn weer thuis. Zaterdagmiddag om drie uur kwam de groep aan de gemeentegrens, na diverse malen van de fietsen te zijn geweest. Want ook in de laatste (zesde) etappe, die van Scherpenzeel naar Haarlem voerde en honderd kilometer lang was werden de voortreffelijk fietsende jongens door verschrikkelijke regenbuien in schuren gedreven. Over het geheel genomen hebben de jongens het bijzonder slecht getroffen met het weer, met uitzondering van de twee eerste dagen. Dat desondanks de stemming goed bleef en de jongens prima in de grote groep bleven rijden, is bijzonder te noemen en daardoor ver dienen alle muggen of zij nu als eerste of als laatste zijn geëindigd en toer- leider Huug van Hulst en zijn vele medewerkers hulde. De Muggenronde 1961 werd besloten met de gebruikelijke ploegentijdrit over het parcours langs de Richard Holkade. Slechts enkele honderden belangstellenden hadden de slag regens getrotseerd, maar zij kregen dan ook waar voor hun doorzettingsvermogen. De laatste rit moest de beslissing brengen, zowel voor het ploegenklassement als voor de individuele rangschiking. De twee ploegen, waartussen de strijd ging Spaarndam en Zuid-Oost noteerden beide dezelfde tijd, zodat êen andere oplos sing gezocht moest worden. Huug van Hulst besliste, dat Bram Krol deze Muggen- ronde had gewonnen, omdat Bram de trui het meeste had gedragen. Frans Meyer werd dus goede tweede. Spaarndam boekte nog een succes: de zes Spaarndamse jongens, die dit jaar voor de tweede maal deelnamen, wonnen het ploegenklas sement. Na de gebruikelijke vriendelijke woorden en wederwoorden werden de ererondes gereden, waarna een tocht door Haarlem werd gemaakt. Bij de Koude- hom-kazerne werd de stoet tenslotte ontbonden. laatste avond, die de 65 overge bleven muggen met elkaar doorbrach ten, kreeg een zeer bijzonder verloop De gemeente Scherpenzeel had een feestavond in elkaar gezet voor de Haar lemmers en dat werd ten zeerste geap precieerd. Een rock en roll-band bracht oorverdovende muziek, Daan Vrolijk goochelde en mug Dicky Schouten bracht de zaal in extase met een ge voelig gezongen „Tutti Frutti". Met ro de konen kropen de jongens daarna in de geïmproviseerde bedden in de eier- hal. Zaterdagmorgen loste groepscomman dant Reedijk van de Rijkspolitie te Scherpenzeel het startschot voor de laat ste étappe, die in een regenbui begon. Via Zeist en Utrecht kwam de groep weer in de schitterende omgeving van die Vecht. Deze altijd weer prachtige tocht verloor ditmaal echter veel van zijn glans, omdat in Nieuwersluis de jassen weer aanmoesten. Het bleef re genen, ook in Amsterdam regende het nog steeds, waardoor in de hoofdstad in een garage werd gegeten. Het laat ste stuk werd het zwaarste: in een wolk breuk werd door de polder naar Haar lem gereden. De ploegentijdrit, die moest uitwij den, of Frans Meyer (Zuid-Oost) of Bram Krol (Spaarndam) de ronde zou Winnen, begon ook in de stromende regien. Honderden toeschouwers die Ondanks het slechte weer toch naar de Richard Holkade waren gekomen za- gen de ploegen één v :or één binnenko men. Halverwege de race werd het droog. Aan spanning was geen gebrek. De ploeg van Frans Meyer (Zuid- Oost) maakte een zeer snelle tijd: 3 minuten en 2 seconden. De Transvaal- ploeg van de laatste plaats af op geklommen tot de tweede in het ploe genklassement noteerde daarna 2 (Advertentiei) CINEMA PALACE: Kop op... handen muis, a.l. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen 10.30 uur: Jeugdprogram ma: Grof geschut, a.l. Iedere morgen 10.30 uur: Jeugdprogram- ,ma: Grof geschut, a.l. 'Rans HALS: De stoutmoedige musketier, 14 jaar. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en T 8 uur. ipolm weissen Rössl, a.l. Dag. 2, 4.15, j J en 9.15 uur. V?OR: Roekeloos avontuur in Alaska, jaar. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. ®MBRANDT: Conny zoekt het geluk, a.l. "ag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere mor sen Jeugdvoorstelling: In het peleis der jWonderkoning. a.l. V Love me tender, 14 jaar. 2.30, 7 STTrr® uur: (di De brave soldaat Schwejk, a.l. week) 2.15. 7 en 9.15 uur. Iedere mot t?, I®'3® uur: Vakantievoorstelling Miherva Tr.°m in het circus, a.l. dae 2 fn dinsdag, woensdag en donder- a.l. uur: Als het kinderhart spreekt, train, i'r bi. 8.15 uur, Strangers on a «reat Car„üar' Wo- en do. 8.15 uur. The 14 jaar. 21 uur: Grote- of DsTSfla5 8 augustus Orgelconcert dön?^.okerk, 20 tot voor Pmt Kee. Tuinzaal Cmr»,? 8 augustus pentheater MeriynS ob?vW\,14-?° uur: Pop" Baartmans met De cm' Maaike en Rien c ^funese draak". De zevende muggenronde is een zeer bijzonder evenement geworden. Voor het eerst eindigden twee ren ners met een gelijk aantal punten. Lr was echter nog een belangrijke hoviteit: dit jaar werd tijdens de mS? Seen enkel strafpunt gegeven, voor slecht gedrag kunnen de mug gen strafpunten krijgen. minuut en 59 seconden, naar later zou blijken, de snelste tijd. De ploeg van Bram Krol moest het laatste rijden en ook deze noteerde een tijd van 3 minu ten 2 seconden. Huug van Hulst besliste, dat de Spaarn- dammer Bram Krol de winnaar van de Muggenronde 1961 was, doordat Bram de trui al twee dagen had gedragen en Frans Meyer maar één dag. De voorzitter van de „Kampioen", Jan Engel, bood de winnaars daarna bloe men aan. Ook Van Hulst kreeg bloe men. Voor mevrouw Van Hulst had de heer Engel ook nog een cadeau: „Uw man zal deze week wel zijn afgevallen. Hier heeft u een waardebon voor een rollade. Dan komt hij weer wat op krachten," aldus de heer Engel. Daar na maakten de winnaars Bram Krol met Frans Meyer (A-klasse)Cees Baart se (B-klasse), de Spaarndam-ploeg (win naars van het ploegenklassement) en Van Hulst hun welverdiende ere ronde. De muggenronde is nog niet helemaal ten einde: over drie weken komen de jongens en hun leiders nog eens bij el kaar. Dan worden er prijzen uitgereikt en bovendien zal BB-er Jack van der Neut dan zelf zijn opgenomen film over de Muggenronde 1961 vertonen. De uitslag van de ploegentijdrit, die aan het slot van de zesde etappe van de Muggenronde werd verreden luidt: 1. Transvaal 2 min. 59 sec., 2. Zuid- Oost 3.02.3; 3. Spaarndam 3.02.4; Indi sche buurt 3.04. 5. Noord-Oost 3.06; 6. Vondelkwartier 3.08; 7. Zuid 3.09; 8. Oost 3.12; 9. West 3.13; 10. Parkwijk 3-16; 11. Kleverpark 3.18. De individuele uitslagen luiden; A-klasse: 1. Bram Krol, Spaarndam, rt.PHt-; 2. Frans Meijer, Zuid-Oost, 84 r„ j, 3. Jan van Garderen, Indische 77Uft' 77 pnt.; 4. Jan Krol, Spaarndam 7R P"r;„5'„Henk Dijkstra, Transvaal, ™tP. 6; Gerard Rosenhart, Zuid, 74 nnï'i o t n Engel, Vondelkwartier, 73 q tt ap Kaspers, Transvaal, 71 10 Rn„?anS Waal, Parkwijk, 71 pnt, i» ïii Roodselaar, Noord-Oost 70 p. Cees Baartse, Vondel- 7?nt" 2' Roel Willemse, §PfHaJTfam' 77 pnt-; 3. Dick Proper, Zuid-Oost, 77 pnt.; 4. Jelle Diikstra 7nfrf 74annt75 RPI&, 5G Rinus Opbreek', 74 nnt 7 Tohn Tr P0™' sPaarndam, 74 pnt., 7. John Voulon, Oost 71 nnt 8. Ronals Visser, Indische buurt 65 nnt.- 9. Gerard Rutte, Indische buurt' 64 nnt 10. Frans Verhagen, Zuid-Oost 64 nnt" Het algemeen ploegenklassement: i Spaarndam 439 pnt.; 2. Transvaal 424 pnt.; 3. Zuid-Oost 415 pnt.; 4. Noord- Oost 379 pnt.; 5. Zuid 378 pnt.; 6. Von delkwartier 377 pnt.; 7. Indische buurt 369 pnt.; 8. Oost 357 pnt.; 9. Parkwijk 351 pnt.; 10. West 330 pnt.; 11. Klever park 328 pnt. „De Ark" aan het Nieuw Heiligland wordt tot 2 september een expositie ge houden van plastieken van Tjeerd Vis ser en van tekeningen en schilderijen van Cor Visser-van de Woude. De tentoonstelling, die zondag 6 augustus om vier uur werd geopend, is dage lijks te bezichtigen van negen tot vijf uur en op maandag-, woensdag- en vrijdagavond ook van zes tot acht uur. De winnaars van de zevende Haarlem se Muggenronde. Van links naar rechts: Frans Meyer van de Zuid-Oostploeg, die tweede werd; Bram Krol van Spaarn dam, die de ronde op zijn naam bracht en Cees Baartse van Vondelkwartier, die eerse werd in de B-klasse. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllmi De vreugde onder de ploegleden van Spaarndam was uiteraard groot. Niet alleen werd Bram Krol winnaar van de Muggenronde, maar de ploeg legde bo vendien beslag op de eerste plaats m het ploegenklassement. HEEMSTEDE, 7 augustus Tot de duisternis het spelen onmogelijk maak te, hebben de deelnemers aan het Groe- nendaal-toernooi getracht, de enorme achterstand die een totaal verregende zaterdag had veroorzaakt, in te halen. Meer dan twaalf uur stond men op het gravel. Het was een wijs besluit van de energieke wedstrijdleider H. Abma om in ieder geval het A-toernooi af te ron den, omdat hier veel spelers van buiten het district by betrokken waren. De op zet is slechts ten dele geslaagd, want de tweede set van de halve-eindstrijd herendubbel, Tervoort met Groen tegen Goudsmit en Koster, telde liefst 28 games. Bovendien vergde dit duel nog een beslissende set, zodat de finale van het herendubbelspel, evenals het res tant van het B- en C-toernooi, naar zon dag 1 oktober is verschoven. A-toernooi, H.E., kwart-eindstryden: ZANDVOORT, 7 aug. Gistermiddag zyn er op het circuit skelterwedstrij den verreden, welke georganiseerd wa ren door de Karting Club Kennemer land. (Karting is de internationale aan duiding voor skelteren). Het was geen gewone wedstrijd, maar een estafette- racê. Voor het eerstin de nog prille Nederlandse skelter-geschiedenis is er een dergelijke wedstrijd gearrangeerd. Ongeveer vijfenzeventig renners hadden zich voor deze stryd opgegeven en het waren bijna allen leden van de vijftien reeds in Nederland bestaande clubs. Iedere club had in elke klasse een af gevaardigde gestuurd, zodat er in to taal vijftien ploegen aan de start ver schenen, want er werd in „klassen" ge reden. In de skeltersport bestaan vijf snel heidsklassen; iedere klasse heeft zijn eigen motor-grootte en dus zijn eigen snelheid. De jeugdigen onder de skel terbeoefenaars rijden in de 50 cc-klasse. Achttienjarigen mogen reeds in de 100 cc-klasse rijden. Verder zijn er dan nog wagens in de 125 cc klasse, de 200 cc met versnelling en de 200 cc zonder versnelling. De wagens van de 200 cc- zonder versnelling kunnen tot nu toe de grootste snelheden bereiken. Hoewel de skeltersport niet direct een snelheids- sport is, maar meer een combinatie van snelheid en behendigheid, is het toch uitermate belangrijk om op rechte stuk ken in het parcours een flinke snelheid te kunnen ontwikkelen; ook het vlug optrekken is zeer belangrijk. Met het oog op de wedstrijd van gis teren was er op het circuit een apart skelter-parcours uitgezet, waarvan de lengte in zijn geheel ongeveer een kilo meter bedroeg. De organisatoren van de wedstrijd zijn er op uit geweest om het (Circuit" zo „bochtig" mogelijk te houden. Het is gisteren dus geen race geworden, waarin men zich louter om de snelheid moest bekommeren, want het langste rechte stuk bedroeg amper honderd meter. De wedstrijd werd begonnen met een 50 cc-race. De deelnemers startten met de zogenaamde Le Mans-start en moes ten vijftien ronden afleggen. Met de Le Mans-start van de 100 cc begon eigen lijk de echte wedstrijd, de estafette race. De 100 cc rijders waren verplicht een half uur lang het parcours rond te ryden, in welke tijd natuurlijk zoveel mogelijk ronden moesten worden afge legd. Na het verstrijken van dit halfuur moesten de rijders in de 100 cc klasse, de 125 cc-racers „aftikken" (de estafette band overjtv De rijders in de 125 cc-klasse reden op hun beurt weer een half uur. Natuur lijk werd de strijd naarmate er in een hogere klasse gereden werd, spannen der, de snelheden waren groter en men naderde meer en meer het einddoel, het „afviaggen" van de laatste en hoog ste klasse: de 200 cc zonder versnelling, hetgeen '-.evens het einde van de wed strijd inhield. Het team, dat in de vier maal-een-halfuur de meeste ronden op het parcours aflegde, was de winnaar. Het winnende team van gistermiddag was een groepering van renners van de Amsterdamse Skelterclub „Chee tah", Deze groep ontving de grote prijs v?an Kennemerland, een vierenveertig intimeter grote beker; tevens was er »r elke rijder uit dit team een ver kleinde uitvoering van deze beker. Voorts werden er vele individuele prijzen uitgereikt en kreeg iedere deelnemer ook de meest ongelukkige, een herinne ringsvaantje. G. de Jong versl. N. Clegg 6-1, 5-7, 6-2; M. Koster versl. J. Groen 6-2, 3-6, 6-2; J. Tervoort versl. G. Horn 6-1, 6-0; H. Steffelaar versl. J. Mulder 6-1, 6-4. Hal ve eindstrijden: G. de Jong versl. M. Koster 6-0, 6-2; J. Tervoort versl. H. Steffelaar 6-2, 6-1. Eindstrijd: J. Ter voort versl. G. de Jong 6-0, 6-2. D.E., halve-eindstrijden: mej. R. Ter voort versl. mej. C. v. d. Broek 6-1, 6-0; mej. R. v. d. Linden versl. mej. E. Schmeink 6-0, 6-3. Eindstrijd: mej. R. Tervoort versl. mej. R. v. d. Linden 7-5, 6-1. H.D., kwart-eindstryden: Tervoort- Groen versl. Mulder-Horstman 6-4, 6-4; Koster-Goudsmit versl. Putters-v. d.V en 6-1, 2-6, 6-3; de Jong-Blom ver slaan Hiddinga-Wijkhuizen 7-5, 6-3; Stef- felaar-Clegg versl. Witteman-Horn 6-3. 6-2. Halve eindstrijden: Tervoort-Groen versl. Koster-Goudsmit 6-2, 13-15, 6-1; Steffelar-Clegg versl. de Jong-Blom 6-3, 6-1. G.D., kwart-eindstryden: mej. R. en A. Tervoort versl. mej. Schenk en v. Welie 6-2, 6-1; mej. Sikkes en Koster versl mevr. Schmeink en Putters 6-2, 6-4; mej. v. d. Linden en Nieland ver sl. mej. Verheek en Vogelzang 6-3, 6-3; mej. Pieksma en Perro versl. mevr. Hiddinga en Wijkhuizen 6-2. 6-2. Halve eindstrijden: mej. R. en A. Tervoort ver slaan mej. Sikkes en Koster 6-3. 6-3; mej. Pieksma en Perro versl. mej. v. d. Linden en Nieland 6-4, 6-"2. Eind strijd: mej. Pieksma en Perro versl. mej. R. en A. Tervoort 6-1, 6-3. B-toernooi, halve eindstrijden: H.E.: H Schreuder versl. H. v. Doorn 6-2, 8-6; J. Bijlsma versl. A. v. d. Hof 6-3, 6-3. D.E. mej. E. Schmeink versl. mej. Madeleine Schul 6-4, 5-7, 7-5; mej. F. Beunder versl. mej. I. Groot 6-3, 6-4. H.D.Feith en Maats versl. v. d. Veer en Splunter 8-6, 6-1;. Deibei en Vorstman versl. Schreuder en Heringa 6-4, 6-1. G.D.: mej. Vink en Koenders versl. mevr. Schoone en v. Haastert 6-6, 6-3. C-toemooi, halve eindstrijden: H.E.: H. Vogelzang versl. H. Blokker 6-0, 4-6, 6-3; S. Danner versl. C. de Jongh 6-2, 6-2. D.E.mej. Madeleine Schul versl. mej. L. Scholten 6-3, 8-6; mej. F. Beun der versl. mej. Margriet Schul 6-3, 6-3. D.D. dames Schul versl. mej. Nan- ninga en mej. Smuling 7-5, 2-6, 7-5; mej. E. en S. Schroder versl. mej. Wesse- ling en mej. Wejjers 6-0, 6-4. Eindstrijd: dames Schul versl dames Schroder 7-5, 7-5. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 7 aug. Vannacht om streeks kwart voor een gebeurde er op de Schipholweg een verkeersongeval, waarbij twee personenauto's vrij ern stig beschadigd werden. De 44-jarige H. B. uit Haarlem reed met grote snel heid op een stilstaande wagen, die in oostelijke richting voorgesorteerd stond en op tegemoetkomend verkeer moest wachten. De wachtende auto kwam door de klap in de berm terecht. Later bleek dat H. B onder invloed van sterke drank verkeerde. Zijn rijbe wijs is door de politie ingenomen en de auto, die vanwege de beschadiging moest worden weggesleept, in beslag genomen. HAARLEM, 7 aug. Tijdens de bouwvak-vakantie hebben jeugdige van dalen ernstige schade toegebracht aan een lokomotiefje en een paar lorries, welke op een bouwwerkterrein naast het Mendelcollege, langs het verlengde van de Orionweg, „wer keloos" geparkeerd stonden. Het locomotiefje is ernstig beschadigd. De temperatuur- en oliedrukmeter zijn ka- ot en in de benzinetank is een grote oeveelheid zand gedeponeerd. Van een paar lorretjes zijn de assen vernield. De schade bedraagt ongeveer achthon derd gulden. De bouwvakarbeiders, die vanmorgen na hun vakantie met frisse moed wilden beginnen, moesten onver- richterzake naar huis. De politie heeft een onderzoek ingesteld. ZANDVOORT, 7 aug. In het afgelo pen weekeinde heeft de Zandvoortse politie vijf Duitse jongelui aangehouden, die ervan verdacht worden flesjes melk en vla te hebben gestolen. Bij de politie werd verder aangifte gedaan van dief stal van vijf dolkmessen uit een etalage, van een fototoestel uit een winkel, van een portemonnee uit een kampeertent, van geld uit een benzine-automaat en van twee colbertjasjes uit een auto, waarvan het linnen dak was opengesne den. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 augustus „Hoe meer attracties er aan de kust zyn, des te be ter dit is voor het toerisme in Nederland in het algemeen. Wij zijn er echter van overtuigd dat een pier in Zandvoort niet winstgevend is te maken bij gebre ke aan achterland." Dit is het commen taar dat de Exploitatie Maatschappij Scheveningen ons heeft gegeven op de nog vage plannen die er zijn om ook in Zandvoort te komen tot de bouw van zo'n toeristische trekpleister. „Een pier" zo zegt E.M.S. „is alleen maar goed te exploiteren bij massabe- zoek. Daarvoor is een „achterland" ver eist in de vorm van een grote.stad in de directe nabijheid, zoals Den Haag dat voor Scheveningen is. Als het weer bij voorbeeld op een bepaalde dag 's mor gens slecht is, maar 's middags beter wordt, is het voor geen enkele Hagenaar een bezwaar nog even te gaan „pieren" maar vanuit Amsterdam zal men dan zo'n stroom bezoekers door de grotere afstand nooit krijgen". HAARLEM, 7 aug. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half een, hebben twee mannen van uit een automatiekhal in Haarlem een geldlade meegenomen, waarin zich ongeveer vijfenzeventig gulden bevond. De mannen hadden twee carbonaden besteld en toen de buffetbediende naar de keuken was gegaan om de bestelling klaar te maken, zag een van de beide mannen kans een geldlade uit de op het buffet aanwezige kassa te halen. Toen de bediende uit de keuken kwam waren de twee mannen er reeds met de lade vandoor. In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in de consumptie kiosk op de kruising Spanjaardslaan- Fonteinlaan. Er wordt kauwgom, cho colade, sprits en limonade vermist. BLOEMENDAAL, 7 aug. De ope rette „Wiener Blut", die gisteravond in het Openluchttheater door de Hoofdstad Operette voor het voetlicht werd ge bracht, kan men beschouwen als een posthuum werk van Strauss. Het is een samenraapsel doch met medeweten van de componist zelf van verspreide composities van de meester, welke door Adolph Müller Jr. in partituur zyn ge bracht op een libretto van Viktor Léon en Leo Stein. De première vond plaats in 1899 vier maanden na Strauss' verscheiden in het Karltheater te Wenen. Hoewel de naam Strauss voor iedere operetteliefhebber het Mekka van dit genre betekent, misten wij gisteravond toch de stralende opkomst van de wal- senkoning. Doordat men het accent te veel op aankleding en locale mopjes had geplaatst, kwam de muziek in het gedrang. De met reclame doorspekte dialogen gingen mank aan geestige kwinkslagenmen werkte nogal met conventionele grollen en grimassen. Het veel te kleine orkest was wat de bezetting betreft niet opgewas sen tegen zyn taak. De meeslepende melodieën moeten bruisen en met dui- ZANDVOORT, 7 aug. Gisteravond om ongeveer half negen is de zeventien jarige A. D. B. uit Keulen op de Paral lelweg met zijn brommer tegen een lantaarnpaal gereden. Hij moest met een schouderfractuur naar het Grote Gasthuis in Haarlem worden overge bracht. Zaterdagmiddag reed een fiet- circuit op de Parallelweg tegen een auto op. Zowel de fietser als de be stuurder van de auto moesten zich onder medische behandeling stellen van het Grote Gasthuis. zelingwekkende vaart worden gereali seerd, maar niet met dagelijkse routine worden afgespeeld. Wat de solistische prestaties betreft: hier waren het Ina Nahuys als gravin Gabrielle, en de lichtvoetige mannequin Pepi van Lizzi Schöffmann die de sprankeling van geest wisten te bereiken. Door de fraaie costuums van mevrouw Reis- Kromes werd dit zangspel getransfor meerd tot een kleurrijk kijkspel. HAARLEM. 7 aug. In de kapel van het St. Joseph Kinderhuis aan de Zyl- singel waar hij enige jaren als pupil heeft doorgebracht, heeft gistermorgen pater Wim Wijnen, Assumptionist, zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Voor deze niet alledaagse gebeurtenis hadden de zusters Carmelitessen bijzon der veel zorg aan de dag gelegd. Er wa ren bruidjes die de jonge pater Wijnen voorafgingen toen hij gistermorgen de feestelijk versierde kapel binnenging. Tijdens het Misoffer werd hij geassis teerd door kapelaan M. Rutte. uit Den Helder, pater Valentinus Röttgering uit Leuven en de secretaris van het bisdom J. Solleveld, die met de rectorale zorg van het kindertehuis is belast. De assistenten onderhouden reeds ja renlange betrekkingen met het tehuis aan de Zylsingel. Kapelaan Rutte was er tijdens de oorlogsjaren ondergedoken en pater Röttgering heeft er als hop man de verkennersgroep van pater Da- miaan geleid. Van die groep was pater Wijnen in zijn jonge jaren lid. De plech tigheid kenmerkte zich door grote een voud. In de kapel waren slechts familie leden en enkele goede vrienden, onder wie ongetwijfeld alle zusters van het kindertehuis mogen worden gerekend, van pater Wijnen aanwezig. De soms overdadige zwier waarmee soortgelijke plechtigheden in parochiekerken plegen te worden gevierd, ontbrak en daar door was het feest van pater Wijnen van een oprechte en hartelijke eenvoud. In die sfeer paste ook de preek van pater Röttgering. Zij behelsde behalve bezinning op de waardigheid van het priesterschap ook een persoonlijk woord tot de neomist en voorts tot al diegenen die in de kapel bijeen waren, 's Mid dags was pater Wijnen agens tijdens een plechtig Lof met dezelfde assisten ten. Vrienden hebben 's avonds pater Wijnen en zijn familieleden onthaald op een feestavond. HAARLEM, 7 augustus Haarlem komt de eer toe het nieuwe voetbalsei zoen voor de Sp aarnes tad te hebben geopend. Zaterdagavond speelden de roodbroeken *n vriendschappelijke wed strijd tegen het Schiedamse Hermes D.V.S. en wonnen met 3-2. Een goed be gin dns. iiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir AMSTERDAM, 7 aug. „Hoe hoger de rush, hoe lager de koersen", merkte een van de1 beursbezoekers vanmiddag op, daarmee doelende op het effect van de tweede geslaagde Russische bemande ruimtevlucht op de aandelenmarkt uit oefende. De stemming was namelijk nog al flauw. Vooral Hoogovens, die begin beurs 932 noteerden, d.i. 23 pnt onder het slotniveau van vrijdag, leden een gevoelig verlies. Maar ook Unilever op 745 (-19). AKU op 398 H (-10<b). Phi lips op 993 (-18) en Kon. Petr. op f 117,70 (-1.10) waren een stuk lager. In het tweede tijdvak van de handel liepen de koersen nog wat verder achteruit, maar de affaire droeg een zeer kalm karakter, zodat ondanks de vrij forse koersdaling van een stille markt kon worden gesproken. Ook de scheepv. afd. toonde een gedrukte tendens. Zeer vast was de nieuwe staatslening, die op 98% a 98 15/16 van start is ge gaan. Zoals men weet was de emissie- koers 98pet. De reële beleggings- vraag blijkt het emissiebedrag dan ook sterk te hebben overtroffen. In aand. Ned. Grondbriefbank vond op last van het beursbestuur vandaag geen notering plaats. Dit i.v.m. een hedenavond te verwachten bekendma king omtrent een nieuw bod op de aandelen. Zoals bekend is vorige week een bod van 300 pet. op alle uitstaande aandelen uitgebracht. Inmiddels werd ter beurze echter reeds gehandeld op 355 pet., terwijl vrijdag jl. 380 bieden werd opgegeven. 44b Ned i960 l 411 Ned 1961 4 Ned. 1961 Statte) 1947 B.N.G Won Douwl. 6 Ned Handel Mij. Cen Amsterdam Rubber H.V.A. AJC.D. td. Stocks Berkel Patent Calvê-Delft Cert Dell Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned Kabel Philips Gem.bez Unilever Wilton-Fey enoord Biiliton 2e Dordtsche Petr. ld st. (f 50 nJc.) Kon. Petroleum 50 ld. stocks HoU Amerika LtJn Java Ch PA K.LJd Kon. Ned Stoomb Mü K.P.M. Stoomv. My Neder! v. Nievelt v. Ommeren Roti. Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Interunla Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven 'St 2% Amsterdam '56 244 Amsterdam '56 -J 21b A'dam '56 m 24b Amsterdam '59 2)b R'dam '57 Alb, Heyn KI obl Vorig opening Slot 7/6 102»; 95H 95H 110A 334 11144 111 12544 408% 399i'« 202 326 7484b 146.50 301 700 37644 956 936 5294b - 608 1012 278»b 497 563 280.50 118.90 U7.80 11.80 15044 149 75 Z 185^ 184% 147 18034 157 fó 156% 230 146 156% 155 216.50 245.50 507 145 125 mmrn 83% mm 90^i 96% 98% 100 mm 125 (Advertentie) Gezamenlijke activiteiten (Jeugd Va kantie Haarlem 1961). Film: „Het veriaten eiland" in ge bouw Haarlem Z.W., Kamerlingh On- nesstraat. Aanvang 10 uur. Leeftijd 6-9 jaar. Poppenkast in gebouw Haarlem Z.W., Kamerlingh Onnesstraat. Aan vang 10 uur. Leeftijd tot 6 jaar. Film in het wykgebouw, Leidse- straat 20. Leeftijd vanaf 10 jaar. Aan vang 2 uur. Poppenkast in het wijkgebouw, Leid- sestraat 20. Leeftijd tot 6 jaar. Aan vang 2 uur. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin Speeltuin Mariagaarde en Over- veen: Film in gebouw Haarlem Z.W. aan de Kamerligh Onnesstraat. Leef tijd 6-9 jaar. Aanvang 10 uur. Kosten 25 cent. Poppenkast in gebouw Haarlem Z. W., Kamerlingh Onnesstraat. Leeftijd tot 6 jaar. Aanvang 10 uur. Kosten 10 cent. Film in het Wijkgebouw, Leidse- straat 20. Leeftijd vanaf 10 jaar. Kos ten 25 cent. Aanvang 2 uur. Poppenkast in het Wijkgebouw, Leidsestraat 20. Leeftijd tot 6 jaar. Aanvang 2 uur. Kosten 10 cent. Speeltuin Noordervreugd; Dartele Jeugd en Hof van Eden: Autobus tocht via Den Haag, Scheringen naar Rotterdam met o.a. rondvaart door de haven. Leeftijd 10-14 jaar. Vertrek 9 uur van het kerkplein O.L. Vr. van Zeven Smarten; terug plm. 5 uur. Kosten 1,25 per kind. Speeltuin Don Bosco: Uitgaansdag naar ..De Zoete Inval". Vertrek 9.30 uur. Kosten 50 cent. Brood meene men. Speeltuin Kindervreugd: Kleuter dag naar Kraantje Lek. Leeftijd 4, 5, 6 jaar. Vertrek per bus om 9.30 uur; terug plm. 4 uur. Kosten 20 cent. Bekertje en brood meenemen. Speeltuin ZaanenoordSportdag voor alle kinderen op de tuin. Speeltuin Elba: Spelen op de tuin voor de kinderen van 3, 4, 5, 6 jaar. Haarlems Speeltuin Verbond 10 uur: Familiedag op het terrein van de afdeling Oosterkwartier, Berin. Zweerstraat voor de afde lingen: Buitenrust, Haarlem-Oost, Willen is Kunnen, Oosterkwartier, Glasblazers, 's Morgens kermis vermakelijkheden. 2 uur: Truxini's Jeugd Variété, pre senteert een vrolijk vakantiepro gramma. Brood en drinken mee nemen. Kosten 10 cent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3