Beeldje van Gerarda Rueter voor kleuterschool in Haarlem VAKANTIESPEIEN voor Portret van een winnende Mug Poppentheater MERLIJN in de Tuinzaal WERKLOOSHEID IN NOORD- HOLLAND TOEGENOMEN Bedrijfsleven zit te springen om jeugdige werkkrachten F. W. Lichtenveldt overleden JONGEN UIT ZEE GERED DIEFSTAL VOOR HAAR LEMSE POLITIERECHTER Zilversmid in het goud Zes programma's in zenen dagen Beurs in herstel „GERDA EN HET RENDIER" ATAX-TAXI De beurs vandaag: DINSDAG 8 AUGUSTUS 1961 PAGINA 3 Woensdag 9 aug. Zeeprestatietocht van brigade in Bloemendaal Einde aan maandenlange daling Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Sedert 1958 lid van de Haarlemse raad Burgerlijke Stand Haarlem Door Bloemendaalse Reddingsbrigade Verhuiswagen rijdt tegen afsluitboom 1.2.3.4.5. Van 7 tot en met 27 augustus Beurs van New York - »- •- ijinge mis- cht- :aak- een Ivoor- HAARLEM, 8 aug. De beeldhouwster Gerarda Rueter uit Sloterdijk is gereed gekomen met het 1.20 m. hoge beeldje „Gerda en het rendier". Zij heeft het beeldje vervaardigd in opdracht van het Gezamenlijke activiteiten (Jeugd Va kantie Haarlem 1961). Film „Het verlaten Eiland" in ge bouw St. Jan, Teylerplein 2. Leeftijd 6-9 jaar. Aanvang 10 uur. Poppenkast in gebouw St. Jan, Teylerplein 2. Leeftijd tot 6 jaar. Aanvang 10 uur. Film „Het verlaten Eiland", in Buurthuis Parkwijk, Berlagelaan 45. Leeftijd 6-9 jaar. Aanvang 2 uur. Poppenkast in Buurthuis Parkwijk, Berlagelaan 45. Leeftijd tot 6 jaar. Aanvanig 2 uur. Tentenbouw in het Mart. Nijhoff- plantsoen. Leeftijd 6-15 jaar. Aanvhng: 11 uur; einde 4 uur. Haarlems Speeltuin Verbond 10 uur: Voetbaltoernooi (2e ronde) op het EDO-terrein, voor de afdeling DVS, Flora, Jeugdland, Klarenhof Nieuw Leven. Brood en drinken meenemen. 10 uur: Uitgaansdag naar 'Amster dam. Rondvaart en bezoek nieuwe havengebouw. Kosten 3,-. Verza- melenStationsplein. Brood en drin ken meenemen. 10 uur: Film in gebouw St. Jan, Tey lerplein. Leeftijd 6-9 jaar. Voor de afd. Glasblazers, Willen Is Kun nen, Haarlem Oost. Kosten 25 cent. 10 uur; Poppenkast in gebouw StI Jan, Teylerplein. Leeftijd 4-6 jaar. Voor de afd. Glasblazers, Willen Is Kunnen, Haarlem Oost. Kosten 10 cent. 2 uur: Film in Buurthuis Parkwijk. Leeftijd 6-9 jaar. Voor de afd. Bui tenrust en Oosterkwartier. Kosten 25 cent. 2 uur: Poppenkast in Buurthuis Parkwijk. Leeftijd 4-6 jaar. Voor de afd. Buitenrust en Ooster kwartier. Kosten 10 cent 11 uur: Tentenbouw in het Mart. N(j- hoffplantsoen. Alle leeftijden. Voor de afd. Nieuwe Leven, DVS, Wel- tevreden, Te Zaanen, Delftwyk, Patvliet. Kosten 10 cent. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin Speeltuin Overveen: Grote uitgangs dag naar Amsterdam en Schiphol. Leeftijd 7-13 jaar. Kosten 2,-. Speeltuin Dartele Jeugd, Hof van Eden: Tentenbouwwedstrijd in het Mart. Nijhoffplantsoen. Aanvang 11 uur. Leeftijd vanaf 6 jaar. Kosten 10 cent. Speeltuin Kindervreugd: Film in ge bouw St. Jan. Leeftijd 6-9 jaar. Aan vang 10 uur. Kosten 25 cent. Poppenkast in gebouw St.Jan Leef tijd tot 6 jaar. Aanvang 10 uur. Kos ten 10 cent. Speeltuin Zaanenoord: Puzzelwan deltocht voor kinderen van 8-12 jaar. Aanvang 2 uur. Speeltuin Elba: Spelen op de tuin voor iedereen. .Speeltuin Burcht ter Cleeff: Bus van v, in de omgeving (afhankelijk end -m,Weer en leiding) naar Velser- nen' 1(iaalse strand, Kennemerdui- eriZ- men°°vl beker en badgerei meene- vern'arir ïek 10 uur vanaf het Kle- tijd: kin'rW°ek Santpoortstraat. Leef- kinderen van van de grotc school en er van thuiai de kleuterschool, mits broertje men„ of ouder zusïe of W„n,. gaat Kosten 25 cent. Buurthui sTart18- Leven: Film in Kosten 25 c Leeftijd 6-9 jaar. Poppenkast in £anvanS 2 uur- Leeftijd tot 6 ?aarUUAhUiS Parkw«k' Kosten 10 cent Aanvang 2 uur. Haarlemse gemeentebestuur in het ka der van de 2 pct-kunstopdraehten voor scholen. „Gerda en het rendier" zal een plaats krijgen nabij de kleuterschool aan de Generaal Spoorlaan. Verleden week heeft een proefopstelling plaats gehad. Gerarda Rueter is een leerlinge van prof. Jan Bronner. Zij werkt in im pressionistische trant en heeft reeds verscheidene beeldhouwwerken ge maakt. Op het ogenblik is zij bezig aan een kop van Louis Saalbom in de rol van Petruchio uit „De getemde Feeks". In Melisssint op Goeree staat een wa tersnoodmonument van haar en in Am sterdam-West een verzetsmonument. Het beeldje, dat zij in opdracht van het gemeentebestuur van Haarlem maakt, stelt een figuur voor uit het sprookje ,,De Sneeuwkoningin" van Hans Christian Andersen. Het is naar een wassen ontwerp in gips uitgevoerd en wordt momenteel in brons gegoten bij de bronsbeeldgieterij Binder en Schmidt in Haarlemmerliede. Het zal vrij op een sokkel worden geplaatst na bij de kleuterschool. In het kader van de 2 pet-regeling heeft het gemeentebestuur tot nu toe acht kunstopdrachten verstrekt. De eerste opdracht het beeldje van Theo Mulder, dat bij de woningen van de wo ningbouwvereniging ,,St. Bavo-oost" aan de Hannie Schaftstraat is geplaatst is inmiddels gereed gekomen. Het beeldje van Gerarda Rueter zal ver moedelijk in december geplaatst kun nen worden. Intussen is Levinus Tolle naar in het kader van deze regeling doende in de centrale trappenhal van het Coornhertlyceum een figuratie in natuursteen aan te brengen. Deze stelt een mythologische figuur voor, die ver band houdt met de gedachten van Coomhert. BLOEMENDAAL, 8 aug. Zondag 27 augustus, 's middags om twee uur, houdt de Bloemendaalse reddingsbriga de ter hoogte van de strandpost „De Kentering" een zeeprestatietocht. Deze tocht wordt voor de vijfde keer gehou den en bestaat uit afstanden van één en twee kilometer. Er wordt gezwommen met de stroom mee, in de richting zuid noord. Vorig jaar namen ongeveer tweehonderd zwemmers deel aan deze tocht. Na het afleggen van de afstand zal aan de deelnemers als herinnering een plastic embleem worden uitgereikt. HAARLEM, 7 aug. Voor het eerst sinds maanden is aan de daling van het werkloosheidscijfer in Noord-Holland een einde gekomen. In vergelijking met juni waren er aan het einde van de vorige maand zeshonderd meer werk lozen, namelijk 3315. De stijging is een gevolg van het feit, dat vele jongelui, die van school kwamen, zich bij het Gewestelijk Arbeids Bureau hebben la ten inschrijven. Een andere oorzaak is de toegenomen wrijvingswerkloosheid in de bouw- en metaalnijverheid en han delsbranche. Deze wrijvingswerkloos heid wordt op haar beurt veroorzaakt door de vakanties, waarin de plaat singsmogelijkheden om begrijpelijke re denen beperkt zijn. Tot degenen, die aan het einde van de vorige maand geen werk hadden, behoorden ongeveer zeshonderd jeugdige arbeiders. De stijging van het werkloosheidscij fer valt het meest op in de bouwnijver heid (130), metaalnijverheid (270) en administratieve beroepen (60)In ver gelijking met juli van het vorige jaar bedroeg de geregistreerde arbeidsreser ve aan het einde van de vorige maand vijfhonderd man minder. Toch blijft de vraag naar arbeids krachten zeer groot. In de afgelopen maand is deze vraag met vijftienhon derd toegenomen en gestegen tot ruim zestienduizend. Het bedrijfsleven zit vooral te springen om jeugdige krach ten. Alleen al in de metaalnijverheid en bouwnijverheid kunnen direct dertien honderd jongelui worden geplaatst. Ook het aantal werkloze vrouwen is groter geworden in de afgelopen maand. Ongeveer zevenhonderdvijftig vrouwen hebben geen werk. Deze stijging kan voor een goed deel worden verklaard door het aanbod van jongelui, die net van school zijn gekomen en vooral be langstelling hebben voor een handels- CINEMA PALACE: Kop ophanden thuis, a.l. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen 10.30 uur: Jeugdprogram ma: Grof geschut, a.l. FRANS HALS: De stoutmoedige musketier, 14 jaar. Dag. 2, 7 en 9.15 uur; di. 2 en 8 uur. LIDO: lm weissen Rössl, a.l. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Roekeloos avontuur In Alaska, 18 jaar. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Conny zoekt het geluk, a.l. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere mor gen Jeugdvoorstelling: In het paleis der wonderkoning, a.l. ROXYLove me tender, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur: STUDIO: De brave soldaat Schwejk, a.l. (4e week) 2.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen 10.30 uur: Vakantievoorstelling met Dik Trom in het circus, a.l. MINERVA: Wo. en do. 2.30 uur: Als het kinderhart spreekt, a.l. 8.15 uur. Strangers on a train, 18 jaar. Wo. en do. 8.15 uur: The great Caruso, 14 jaar. Dinsdag 8 augustus Grote- of St. Bavokerk, 20 tot 21 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Woensdag 9 augustus Vleeshal. 8 uur: Bespeling van tentoon gestelde instrumenten door de organiït Haite van der Schaaf. Tuinzaal Concertgebouw. 14.30 uur: Pop pentheater Merlijn o.l.v. Maaike en Rien Baartmans met „De Toverhoed". Zandvoortse Strand bij Rotonde. 22 uur: Vuurwerk. of kantoorbaan. Daar staat tegenover, dat er vraag naar meer dan tiendui zend vrouwelijke krachten in de provin cie is. Het is voor het eerst, dat het cijfer tienduizend werd overschreden. Met deze kentering in de provincie heeft de situatie in het gewest Haar lem ongeveer gelijke tred gehouden. Ook daar is de werkloosheid zowel on der de mannen als onder de vrouwen iets toegenomen. De vraag naar man nelijke arbeidskrachten is evenwel ge daald, van 1999 in juni tot 1913 in de afgelopen maand. HAARLEM, 8 aug. Op 42-jarige leeftijd is nog vrij plotseling overleden het Haarlemse gemeenteraadslid F. W. Lichtenveldt. Sinds 1958 maakt hij na mens de WD deel uit van de raad. De heer Lichtenveldt genoot als schil derspatroon, ais hoofdbrandmeester en vice-voorzitter van de brandweerver eniging „De Tien" en als vooraan staande figuur in middenstandsorgani saties grote bekendheid in Haarlem. In de gemeenteraad behandelde hij voor zijn fractie doorgaans de midden standsvraagstukken en de problemen van de woningbouw. Jarenlang heeft hij als lid van de vrijwillige brand weer de Haarlemse gemeenschap ge diend. Onlangs werd hij in de staf op genomen. De heer Lichtenveldt maak te deel uit van verschillende midden standsverenigingen en o.a. was hij se cretaris van de afdeling Haarlem van de bond van schilderspatroons en voor zitter van de Koningstraatvereniging. Enige tijd geleden is de heer Lichten veldt gedurende geruime tijd door ziek te niet in de gelegenheid geweest de raadsvergaderingen bij te wonen. On langs echter keerde hij ogenschijnlijk hersteld in de raadszaal terug. Als eerstvolgende kandidaat op de V.V.D.-lijst voor de gemeenteraad van Haarlem staat mr. J. Oranje. BEVALLEN van een zoon: S. Prins -van Gelderen; Y. M. Leffelaar-Wil- son; E. M. Drukker-van der Spek; W. yan der Pol-van der Walle; C. Hes- merg-Stüger; J. M. Biemat-^EIbersen; W. Ham-Kremer; W. Esser-Dijkstra; J. C. van der Weiden-Smith; A. van Loevezijn-Zurhaar; H. M. Scheepmaker- Vermeer- W. de Boer-van Es; M. C. Lagrand-Vreenegoor; A. E. Nobel-La- ban. BEVALLEN van een dochter: J. Dog ger-Trimbos, L. van Schieveen- Bos, A. Huiskens-van Os, I. Kievid-Kahlman, J. Beenker-van den Brink, O. Thor- borg-Willems, C. van der Aar-van der Putten, C. Suers-Bake, H. Bik-Con- standse, T. van Mierlo-van der Heide, C. van der Bent-Belder, W. de Champs- van den Brink, J. Heeremans-Rutte. OVERLEDEN: C. Romer-Engelbrecht 53 j., Gasthuisvest; L. Vaandering 1 d. Gasthuis vest; A. Stekelenburg 82 j HazepaterslaanE. Lassing-de Wilde' 87 j.. Jansstraat; M. Reijer-Zomer, 78 j., Atjehstraat; P. Martens, 72 j., Zijl- weg; G. van der Lugt, 46 j., Stations plein. ONDERTROUD: J. Sietsma en J. Drenth, R. Wetterauw en G. Rood, E. Schlüter en V. van Krieken, P. de Jong en P. van Galen. INÉRAAK In de nacht van zondag op maandag is in een huis aan de Zo- merlaan te Heemstede ingebroken. Er wordt 50 vermist. BLOEMENDAAL, 8 aug. Maandag middag omstreeks kwart voor drie is aan het Bloemendaalse strand ter hoog te van de kop Zeeweg een twaalfjarige jongen uit Zwijndrecht van de verdrin kingsdood gered. Leden van een pa trouille van de Bloemendaalse reddings brigade merkten de in moeilijkheden gekomen jongen op en brachten »hem veilig aan het strand. De jongen, Ton van Namen die bij familie in Haarlem logeert, kwam in moeilijkheden toen hij met een bal af dreef, waarmee hij in het tweede zwin bjj afgaand tij had gespeeld. Toen de patrouillerende reddingsvlet langs kwam, riep de jongen om hulp. Een van de bemanningsleden ging te water en bracht de jongen naar het strand. Na wat op verhaal te zijn gekomen is de jongen naar huis gegaan. Het was maandagmiddag in Bloemen daal druk aan zee. Het was drukker dan zondag, reden waarom strandwacht- commandant J. van der Pol het nodig achtte volledig dienst te doen. Dit heeft een verdrinkingsgeval aan het Bloe mendaalse strand voorkomen. HAARLEM, 8 aug. Een 69-jarige vrouw uit Heemstede moest zich giste ren voor de Haarlemse politierechter verantwoorden, omdat zij op 30 mei in een zelfbedieningszaak in Bennebroek verschillende levensmiddelen had weg genomen. Zij droeg onder haar mantel een tasje aan de ceintuur, waarin zij de boodschappen had opgeborgen. De bedoeling tot diefstal was duidelijk, meende de politierechter, mr. H. J. M. Cokart, maar de vrouw verklaarde: „Dat tasje draag ik altijd, want ik ben altijd verkouden. Het is voor mijn zakdoek." Niettemin had zij bij het vooronderzoek verklaard wel eens meer iets uit de zelfbedieningszaak te hebben meegenomen zonder betalen. „Maar niet vaak", zei ze haastig. Bovendien was zjj reeds in 1958 veroordeeld tot een geldboete wegens winkeldiefstal. De officier van justitie eiste 30 boete subsidiair zes dagen en een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van drie jaar. „Denkt u er nou goed om dat het niet meer gebeurt, anders moet u zitten", zei de politierechter. „Het zal heus nooit meer gebeuren", verklaarde de vrouw ner veus. De politierechter veroordeelde haar tot een geldboete van 30,sub sidiair tien dagen en een week voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Zes weken gevangenisstraf met aftrek en drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste de officier van justitie, mr. J. van den Oever te gen een 60-jarige mangelster uit Haar lem. Zij had een televisietoestel, dat zij 9P ?lcht had, na drie maanden voor 1350'~rr verkocht, omdat zij in moei- 'nanciële omstandigheden ver keerde. Zij had tien dagen in hechtenis gezeten, maar was later weer in vrij heid gesteld. De vrouw trachtte de schuld te schuiven op haar kostganger, die graag T.V. had gewild, maar plot seling was weggegaan, zodat zij een belangrijke bron van inkomsten had verloren. Uit het reclasseringsrapport bleek echter, dat de vrouw niet als erg betrouwbaar bekend stond. De raadsman, mr. J. Spreij, wees de politierechter op het kleine bedrag waarmee de vrouw wekelijks moet rond komen en bepleitte een mildere straf. De politierechter veroordeelde haar tot een maand gevangenisstraf waarvan tien dagen onvoorwaardelijk en twintig dagen voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. HAARLEM, 8 augustus Gisteren middag omstreeks drie uur is een ver huiswagen, bestuurd door de 18-jarige R.N., met grote snelheid tegen een neer gelaten afsluitboom van de Langebrug in Haarlem opgereden. De bestuurder had te laat opgemerkt, dat de afsluit boom naar beneden ging. De bestuurder bleek niet in het bezit te zijn van een voor de vrachtwagen verplicht rijbe wijs. GESLAAGD Aan de Theresia-mo- devakschool te Haarlem zijn voor het coupeuse-examen geslaagd de dames Lucy Lambert, Suze van Eijk, Bea van Kordelaar en Carla Keesstra. Advertentie Mobilofoon «ervlce dag en nacht De heer A. van Gorkum zal vol gende week dinsdag een gedenkwaar dig jubileum vieren. Hij zal dan vijf tig jaar als zilversmid in dienst zijn van de juweliersfirma W. Voet en Zonen in de Anegang. De heer Van Gorkum begon zijn loopbaan bij de firma Voet in 1911 met een vrije dag. Naar hij zich herinnert als een gevolg van het feit, dat op die dag in Haar lem nog kermis werd gevierd. Zijn carrière als zilversmid is de heer Van Gorkum begonnen bij de Koninklijke Begeer in Utrecht, waar hij enige jaren is geweest. Met avondstudie en praktijk overdag bekwaamde hij zich in een ambacht, dat nog maar weinig echte beoefenaars kent. De vermin derde belangstelling voor het hand gemaakte zilverprodukt is er oorzaak van geweest, dat de gouden zilver smid Van Gorkum de laatste jaren zijn vakkennis aanwendt voor het verrichten van reparaties, een even secuur als geduld vragend werk. De heer Van Gorkum zal op zijn jubi leumdag door de firma worden ge huldigd. Aan welk deel van het ge zegde „spreken is zilver, zwijgen is goud" door de jubilaris de voorkeur zal worden gegeven zal ieder ervaren, die hem op die dag wil complimen teren. gens ook nog een jongere broer van je zit. „Het is bijzonder goed gegaan," zegt ploegleider Joop Duyndam, „Bram had er de wind goed onder, ik had het erg makkelijk." Nu had den de Spaamda'mse jongens de wind In de zeilen. Vanaf woensdag hadden zij de leiding in het ploegenklasse- ment en als je bovenaan staat en dus de oranje petjes op mag hebben, dan kijk je wel uit om kattekwaad uit te lalen. Behalve een eerste plaats in iet ploegenklassement kwam plotse ling ploegoudste Bram ook naar voren in de individuele rangschik king. „Ik had er wel een beetje op ge rekend deze Muggenronde te win nen", vertelde Bram zaterdagmid dag op de Koudehom, waar de stoet werd ontbonden. „Ik moest mijn slag slaan in de bergen en de bosrit". En dat gebeurde: woensdag kwam Bram in de Muggentrui door een tiende plaats in de bergrit en donderdag won hij de moeilijke bosrit, ondanks een zeer ongunstige startpositie. Aan Bram zelf was niet veel te merken, toen hij de Muggentrui mocht aantrekken. Hij is niet zo gul met een lach. Zelden raakt het ernsti ge gezicht van de Spaamdamse ploegoudste uit de plooi. Dat hij er toch niet koud onder bleef, bleek vrijdagmiddag, toen Frans Meyer door een overwinning in de tijdrit de leiding overnam. Tot vlak voor het slapen gaan bleef Bram reke nen. hoe hij zijn trui weer terug kon verdienen. Hij ging zelfs naar wed strijdleider Rinus van Heiningen toe om te vragen of hij nog een kans had. „Ja hoor," vertelde Van Hei ningen hem, „als je ploeg morgen in de laatste wedstrijd sneller is dan de ploeg van Frans Meyer, dan krijg jij de Muggentrui weer!" De twee ploegen reden echter de zelfde tijd, zodat de beslissing van Huug van Hulst moest komen. „Bram heeft gewonnen, want hij heeft de meeste dagen in de Mug gentrui gereden," was 't oordeel van Van Hulst. En toen kwam er voor het eerst een lachje op Brams gezicht. Hij had de Muggenronde 1961 gewon nen. Of hij nu gaat wielrennen? „Nee, ik zou wel willen, maar ik heb er geen tijd voor. Ik werk bij mijn vader in de bakkerij en ben van 's mor gens vroeg tot 's avonds half zes in de weer. Nee, voor wielrennen heb ik geen tijd. Ik blijf wel mijn partijtje voetballen. En 's winters schaak ik nogal veel," aldus Bram Krol. „In de Muggenronde zult u me ook niet meer zien, want het volgend jaar ben ik te oud om mee te doen. Maar let u dan eens op mijn broer Jan! Meer zeg ik niet, maar let u vooral op JanEn als dit allemaal in de krant komt, wilt u er dan ook bij zet ten. dat ik Frans Meyer een renze- knul vind. Toen ik als eerste werd aangewezen, feliciteerde hij me direct!" In de grote, kleurige groep renner- tjes, die de vorige week ruim 650 kilometers aflegde door Nederland en België tijdens de Haarlemse Mug genronde 1961, reed voor de tweede maal in de zeven jaar oude geschie denis van dit uniek wielerfestijn een groep Spaamdamse jongens mee. Onder hen was Bram Krol, de vijf tienjarige zoon van bakker Krol. Het vorig jaar was hij als achtste ge ëindigd. Dit jaar was hij ploegoud ste. Dat hield in, dat Bram zijn ploeg moest leiden en allerlei zaken moest regelen. Zo miest hij bij elke maal tijd iemand aanwijzen, die het brood of de boter moest halen. Waren er klachten, dan moest Bram die namens zijn ploeg aan ploegleider Duyndam overbrengen. Had de Spaamdamse ploeg corveedienst, dan was het wederom Bram, die ver antwoordelijk werd gesteld voor de gang van zaken. Dat baantje als ploegoudste valt niet mee: vijf jon gens van je eigen leeftijd onder de duim houden. En het wordt nog moeilijker, als er onder die vijf jon- m HAARLEM, 8 aug. Gistermiddag heeft het poppentheater Merlijn in de Tuinzaal van het Concertgebouw zijn eerste voorstelling van dit jaar gege ven. Aanvankelijk zou het theater, even als vorige jaren, zijn voorstellingen ge ven in de Vleeshal. Aangezien echter het succes van de expositie „Neder landse Orgelpracht" in laatstgenoemd gebouw een verlenging van deze ten toonstelling noodzakelijk maakte, heeft de directie van het theater Merlijn zich bereid verklaard de voorstellingen en kele weken in het Concertgebouw te geven. Tot en met 19 augustus zijn de voorstellingen in de Tuinzaal van het Concertgebouw; elke dag wordt er ge speeld, ook 's zondags. Van 20 tot en met 27 augustus vinden de voorstellin gen plaats in de Vleeshal; zij beginnen elke middag om half drie en eindigen doorgaans om kwart over vier. Het theater, dat onder leiding staat van Maaike en Rien Baartmans, heeft voor iedere dag van de week een eigen programma, 's Maandags speelt het „Het blauwe water", op dinsdag „De Chinese draak" (voor het derde jaar); elke woensdag geven Maaike en Rien Baart mans een voorstelling van „De Tover hoed" en donderdags van „Het toren haantje", dat een nieuw spel is. Vrijdags kunnen de jeugdige en volwassen be zoekers „De fluit van Bozebol" zien en zaterdags „Het onderwateravontuur". Tenslotte is er zondags wederom een voorstelling van „Het torenhaantje". Maaike en Rien Baartmans, die onge veer vier jaar geleden officieel met hun poppentheater zijn begonnen voordien traden zij louter op in de huiselijke kring en voor vrienden geven onder auspiciën van Haarlems Bloei voor de derde maal hun „zomer-voorstellingen" in Haarlem. De twee voorafgaande ja ren zijn de voorstellingen een waar succes geweest; menig Haarlems kind en menige Haarlemse volwassene moet reeds van het kundige spel van de poppen-artiesten hebben genoten. Voor al door improvisatie op een vast stra mien maken Maaike en Rien Baartmans hun spel bijzonder levendig en zonder enige stroefheid. Natuurlijk dragen ook de kunstige aanklededing van de pop pen, de verschillende decors en de veel kleurige belichting het hunne ertoe bij, dat iedere voorstelling een succes wordt. Gistermiddag de eerste voorstel lingsmiddag hebben ettelijke tiental len kinderen de avonturen van Rikkie en het aapje Slingertje in „Het blauwe water" kunnen meemaken. De opkomst voor de eerste voorstelling was nog niet erg groot, hetgeen waarschijnlijk gewe ten moet worden aan het tamelijk zon nige weerMooi en zonnig weer is slechts van zeer korte duur dit jaar en het is vrijwel zeker dat het poppen theater Merlijn in de komende weken die belangstelling krijgt die het, ge zien zijn artistieke gehalte, toekomt. AMSTERDAM, 8 aug. De tamelijk gematigde toon welke in de gisteren gehouden rede van Khroesjtsjev te be luisteren viel, heeft de stemming ter beurze gunstig beïnvloed. Philips en Unilever lagen zelfs vast in de markt. Eerstgenoemd fonds opende vanmiddag op ca. 1018, waarmede een stijging van 16 pnt. t.o.v. de officiële slotprijs van gisteren kon worden genoteerd. Unile ver was ca. 13 pnt. beter op 763. AKU en Hoogovens moesten zich echter met een winst van slechts 2 a 3 pnt. tevreden stellen, zodat deze aandelen de gisteren geleden verliezen van resp. 10 en 21 pnt. nog niet hebben kunnen inhalen. Dit in tegenstelling tot Philips en Uni lever. Deze beide fondsen hebben ech ter van Amerikaanse vraag kunnen pro fiteren. Door het bankiershuis Pierson, Hel dring Pierson is gisteren medegedeeld dat namens de opdrachtgevers een bod van 400 pet. op ale uitstaande aandelen van de Nederlandse Grondbriefbank zal worden uitgebracht. Nadere bijzonder heden zullen waarschijnlijk morgen wor den bekendgemaakt. Zoals bekend be draagt het bod dat eerder van andere zijde op de aandelen is uitgebracht 300 pet. Vanmiddag noemde men ter beurze een adviesprijs van 400 pet. voor de aandelen. Vorig Slot opening 8/8 Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KL.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Stee) Royal Dutcb Shell Onion Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater U.S Steel 4/8 5614 42% 51% 69% 48 88% 20'i 2731 60!/, 64(4 33Vs 43 25% 54 V» 46 22% 881^ 7/8 56% 42% 52% 68% 47% 88 20% 27% 60 64% 33 43% 25% 54% 46% 22% 87% Stemming: prijshoudend 4% Ned 1960 1 4% Ned 1961 4 Ned. 1961 Starlel 1947 B.N G Won.houwl 6 Ned Handel Mij Cen Amsterdam Rubber H.VA A.K.U id Stocks Berkei Patent Calvé-Delft Cert Heli Mij Fokker Ford v Gelder Hoogovens MüUer Co Ned Kabel Philrps Gem.bez Unilever Wilton-Feyenoord BUliton 2e Dordtsche Petr ld st (f50 n.k.) Kon Petroleum 50 id stocks HoU Amerika Lijn Java Ch Pi. K.L.M Kon Nea Stoomb Mri K.P.M Stoomv. Mij Nederl. v Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd Ned Scheepvaart Unie In terunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven 5i 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 J 2% A'dam '56 Hl 2% Amsterdam '59 2% R'dam '57 AJb. Heyn KI obl 103rt 100% 98H 98tf 95% 95% 110% 332 110 111 124% 124% 399% 401% 200 319 725 mm 142.20 mm 300 685 368 932% 937 529% 585 999% 1018% 748.50 763 274% 490 559% 278.60 117.30 118.80 11.10 148 3 149% 154% 73 184% 184% 146% 178% 156% 157% 323 m— 144% m— 154 154% 217 245.50 mm 500 mm 144 mm 143% mrn 125 mm 84% m— 90% mm 96 mm «8% 99 ■b 125

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3