het nieuwe schouwburgseizoen WIM KAN komt in oktober acht dagen naar Haarlem VAKANTIESPE1EN VOOR DE JEUGD Voor, Cor Verkerk: record met 30 kopjes koffie per trein De maandagse beurs in het Krelagehuis GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Stil en iets lager Na jaren weer: „De Gysbrecht" Mislukte overval op benzinestation Met ongedekte cheques betaald Sassenheims echtpaar in het goud Pastoor A. Coelen op straatstenen ATAX-T AXI Muziek Ballet Groot tekort aan scheidsrechters bij H.V.B. Woensdag 23 aug. Bij klaarlichte dag in Utrecht Typiste voor de rechtbank Buis door blessures niet naar wereld kampioenschappen Inbrekers aan de slag De beurs vandaag: DINSDAG 22 AUGUSTUS 19Ó1 PAGINA 3 Haarlem e.o. Films Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Duurder Aanwinsten katholieke leeszaal Haarlem G. Boelhouwer begraven RECEPTIE BIJ FOKKER-HERDENKING Geen voorrang verleend Aanwinsten leeszaal Heemstede Leeftijd boven 16 jaar. Bezorgtijd lussen 3 en 5 uur. Aanmelden: Smedesiraal 5 Keiler en Macdonald yiwrty.v.y^y.v.v.v.Y/.v.Vi'.v.' .v.y.v.v.v. Collecte Kankerbestrijding •■••■•■■■■■•■•■■■•■■••a ak■■•■■■■••lil* ~r Beurs van New York HAARLEM, 22 aug. Volgende Week zaterdag begint in de Haarlem se stadsschouwburg het toneelseizoen weer. Hopelijk wordt het een ge denkwaardig seizoen, want als alles goed gaat en wanneer de rijksgoed keuring tijdig afkomt, zal in april begin worden gemaakt met de grote verbouwing van het toneel. Hat betekent, dat in dat geval de laatste twee maanden van het sei zoen onder moeilijke omstandighe den gespeeld moet worden. Met de gezelschappen is afgesproken, dat toen dan in Haarlem slechts „kleine" voorstellingen zal spelen. Dat bete kent: weinig decors en weinig spe lers: rommel achter het toneel en Voortdurend lawaai van werklieden overdag. Maar die opoffering zal toen zich graag getroosten, wanneer dan volgend najaar het nieuwe sei zoen zal kunnen beginnen in een vernieuwde schouwburg, met een to- heel dat tweemaal zo diep is gewor den en dat voorzien zal zijn van een ruim zijtoneel. Voor dat alles geldt echter steeds één „maar": komt de rijksgoedkeuring tijdig af? En de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat de rijksoverheid daarmee bijzonder weinig gul is. Het grote nieuws van het komende seizoen is, dat de Gysbrecht van Aem- stel dit jaar weer in Haarlem gespeeld zal worden. Op 18 januari komt de Ne derlandse Comedie met deze voorstel ling naar Haarlem. Enkele jaren hebben de Haarlemse toneelliefhebbers dit brok vaderlandse toneeltraditie moeten missen. Men kan over de dramatische Waarde van dit treurspel twisten, maar men zal moeten toegeven, dat de voor stelling nu eenmaal bij een toneelseizoen hoort. Op 2 september wordt het seizoen in Haarlem geopend met een voorstelling Van „Een mal meisje" van Marcel Achard door de Haagsche Comedie. De ze tintelende voorstelling onder regie Van Paul Steenbergen heeft reeds meer dere uitverkochte zalen getrokken in Haarlem. Op 3 september keert de Haagsche Comedie terug, nu met het in drukwekkende toneelstuk „De kardi- haal van Spanje" van Henri de Mon- therlant, dat door de prachtige creaties Van Ida Wasserman en Albert van Dal- sum een van de hoogtepunten is gewor den van het afgelopen seizoen. Deze WIM KAN (Advertentie) 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht CINEMA PALACE: „De reis om de wereld in tachtig dagen", 14 jaar. Gewijzigde aanvangstijden: Dag. 2 en 7.30 uur. FRANS HALS: „Romanoff en Juliet", a.l. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. Di. 8 uur. LIDO: „Rilling", 18 jaar. (2e week). Da|. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Mag dat in Bagdad?", 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus, 2, 7 en 9.15 uur: „Marguerite Gauthier", str. volw. REMBRANDT: „Raa-Ra Thon", a.l. Dag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Iedere morgen 10.30 uur: Jeugdprogramma. ROXY„Shane", 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „De brave soldaat Schwejk", a.l. (6e week), 2.15, 7 en 9.15 uur. Dag. 10.30 en 4.15 uur: Walt Disney Festival,a.l. MINERVAWoensdag en do. 2.30 uur: „De witte wildernis", al. Dinsdag 8.15 uur: „Anna Karenina", volw. Wo. en do. 8.15 liur: „Orfeu Negro", 18 jaar. Dinsdag 22 augustus. Grote- of Sint Bavokerk, 20—21 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk: Woensdag 23 augustus. Vleeshal. 14.30 uur: Theater Merlijn OJ.V. Maaike en Rien Baartmans met „De Toverhoed". BEVALLEN van een zoon: J. A. de Jong-Versluijs; J. Smolenaars-Schipper; P. T. Brouwer-van Vliet: A. Dane- Kiaverstijn; C. T. van Dam-Berk; B. J. van der Vossen-Jansen: M. A. Onder- Water-Kruijver; M. A. Koning-v. Hulst; A. J. Slieker-van der Linden; J. J. Coert- Tolen; C. H. van Aken-van der Aar; M. Jonkman-Kensen; van een dochter: P. M. Treffers-Beljaards; F. M. Hetem- Maes; T. M. de Groot-Duin; J. Kaarse maker-Boer; G. M. A. Post-Sneek; G. A. Westerman-van der Sluijs; E. Peters- Kuzee; M. Jongkind-Voncken; J. A. van Graas-van Dijk. OVERLEDEN: T. Schmidt-Strijder, 62 J-. Gastbuisvest; M. H. Bakker-van En- de- 79 j., Grote Markt; J.-H. de Graaff- van der Meij, 62 j., v. Kinsbergenstr.; van Berk-de Jong, 78 j., Allanstraat; A. Kok-Kooij, 77 j., Hazepaterslaan; Nouwen-Camfferman, 57 j., Haze- f aterslaan; B. J. Daman, 75 j., Stations- Plein; J. F. Duijtshoff, 81 j., M. van «eemskerkstraat; T. Bron, 76 j., Bali- traat; G. Londo, 83 j., Allanstraat; G. 17 j„ Gasthuisvest. T ONDERTROUWD: A. J. Leerkes en fT r\ v,n de Weiier: O. van Harskamp a IrA' van Putten; R. Akersloot en J w d 5; de Vries en G- A. Sein; h«iL s eT Yan den Akker; S. Veld- uyse en C. S. Volkers. moeilijke voorstelling heeft overal en thousiast publiek getrokken. Op 9 en 10 september komt de toneel groep „Centrum" de nieuwe naam voor de voormalige toneelgroep „Puck" in Haarlem de première uitbrengen van „De universele erf genaam" en op 12 september speelt „Theater" hier „Speelgoed op zolder" van Lillian Hellman, Cilly Wang komt op 16 september naar Haar lem en Max Tailleur verzorgt een avond op 22 september. De Hoofdstad Operette presenteert haar nieuwe pro ductie „Das Dreimadlerhaus" op 7 en 8 oktober, maar komt op 16 en 17 de cember met deze voorstelling naar Haar lem terug. Het zal veel Haarlemmers een ge noegen doen te vernemen, dat het zilveren A. B.C.-cabaret van Wim Kan van 12 tot en met 19 oktober in de stadsschouwburg komt. Dat is dus langer dan andere jaren. Het pro gramma is getiteld „Herexamen" en iedereen die Kan en de zijnen in Den Haag reeds heeft gezien, is het er over eens dat het A.B.C.-cabaret geen waardiger viering van zijn 25-jarig ju bileum had kunnen bedenken. Moeilijk is de balletsituatie in ons land en de weerspiegeling daarvan vindt men in het schouwburgprogramma. Nie mand weet precies wat er gaat gebeuren. Voorlopig is er een voorstelling van het Amsterdams Ballet ingeschreven op 15 november, en van het Nederlands Bal let op 3 januari. Het ligt in de bedoeling dit seizoen weer zes balletvoorstellingen in de schouwburg te doen geven, maar voorlopig is er weinig met zekerheid te zeggen. Opera zal er dit seizoen in Haarlem niet te zien zijn. De accommo datie is nog altijd niet geschikt om er een opera van enig formaat te doen spelen, maar bovendien geeft het Haar lemse publiek geen blijk van buitenge wone belangstelling. De proef van ver leden jaar met de voorstelling door de Nederlandse Opera kan men gevoeg lijk als mislukt beschouwen. Over het programma van de schou- burg is er vooralsnog weinig méér te vertellen. Buitenlandse voorstellingen op toneelgebied zijn niet te verwachten. Wel hoopt men op 28 maart het Spaanse, ballet van Susana y Jose hierheen te kunnen halen. De toegangsprijzen tot de schouw burg zijn weer enigszins verhoogd. De duurste rang is van 5,- op 6,- ge bracht. De andere rangen zijn navenant verhoogd, behalve de gaanderijrang. ook de prijzen van de abonnementen en de couponboekjes moesten naar verhou ding verhoogd worden. Er komen weer vijf series personeelsabonnementen en een première-serie. De couponboekjes kunnen vanaf 29 augustus aan de kassa worden afgehaald. Na 15 oktober wor den geen couponboekjes meer verstrekt dan alleen op Inlevering van een omslag. Küng: Concilie en hereniging. Bau- det, en Brugmans: Balans van beleid; terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlands-Indië. Hatch: De onbekende De Gaulle. Van Berkel: Kamperen en wat nu? Ruytenschildt: Zeilen en wedstrijdvaren met kleine zeilboten. Muller Alfeld: Tochten in Spanje en Portugal. Van Egeraat: Gids voor Auvergne. Melchior: We hebben een mammoet. Sylvanus; Korczak und die Kinder. Sylvanus: Korczak en de kinde ren. Arvay: Schrei niet, Natasja. Holt: Vrouwe van Mellyn. Lindop: De Judas- poppen. (Vervolg op: De zanger, niet het lied.). Buckingham: Three bad nights. Christie: Five little pigs. Christie: Mur der in three acts. Christie: One, two, buckle my shoe. Christie: Ten little nig gers. Gardner: The case of the green- eyed sister. Innes: The journeying boy. Innes; The man from the sea. Innes: The weight of evidence. Knox; The three taps. Mitchell: Laurels are poison. Snow: The conscience of the rich. AUTOBRAND Gistermorgen raakte op de Kamplaan in Heemstede een auto gedeeltelijk in brand, waarschijnlijk omdat er sprake was van oververhit ting van de uitlaat. De brandweer heeft het vuur geblust. De schade aan de auto bedraagt ongeveer tweehonderd gulden. HAARLEM, 22 aug. Bij de Haar lemse Voetbal Bond dreigt voor het ko mende seizoen een ernstig tekort aan scheidsrechters te ontstaan, waardoor 'het voetbalprogramma in moeilijkheden kan komen. De Haarlemse seheidsrech- ters-commissie doet een dringend be roep op hen, die zich voor de functie van HVB-sOheidsrechter beschikbaar zouden willen stellen. Men kan zidh opgeven bij de secreta ris van genoemde commissie, de heer G. W. Hj de Korte, Mamixstraat 152, Haarlem, telefoon 52420. BLOEMENDAAL, 22 aug. Naar schatting honderdenvijftig familieleden, vrienden en belangstellenden hebben maandagmiddag op de algemene be graafplaats aan de Bergweg in Bloe- mendaal de laatste eer bewezen aan de vorige week op negenenzestigjarige leeftijd overleden oud-hoofdinspecteur van het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland, de heer C. M. Boelhouwer. In de aula spraken de adjunct-direc teur van het P.W.N., ir. W. van Marie, wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler en de hervormd predikant dr. J. H. Stelma. Ir. van Marie herinnerde aan de pio niersarbeid, die de heer Boelhouwer heeft moeten verrichten toen hij na 1919 de provincie de drinkwatervoorzie ning op zich nam. HAARLEM, 22 aug. Ter afsluiting van het officiële gedeelte van de Fok ker-herdenking, die op 31 augustus in Haarlem gehouden wordt, houden Bur gemeester en Wethouders 's middags om Vijf uur een receptie op het stad huis. HAARLEM, 22 aug. Gisteravond, tegen tien uur, botsten bij de Eendjes- brug twee auto's op elkaar, toen de be stuurder van de ene personenauto, de 21-jarige kraandrijver Th. J. H. uit Haarlem, geen voorrang verleende aan de andere auto, bestuurd door de 32-jarige vertegenwoordiger E.A. van H. uit Haarlem, die vanaf de Kamper singel de brug op wilde rijden. Beide wagens werden door de botsing ernstig beschadigd. De chauffeurs klaagden over hoofdpijn. De kraandrijver werd opgenomen in het Grote Gasthuis. Ontwikkelingslektuur DeBaar. De wederkomst van Chris tus Bouwman. Volgens en navolgen Hemelsoet. Het paradijs Hermans. Jezus' geboorte en jeugd Kahmann. De prediking van het woord Les- crauwaet. De Christelijke eenheid- (Se rie: De Bijbel over. R.K. afd.). van Doorn en Lammers. Moderne sociologie van Gulick. Moderne kastelen en landhuizen Knegt. Nieuwe ideeën voor smalfilmers - Reijendam. Dat is nu radio Schwencke. Het beeld van de Nederlandse exlibris 1880/1960 Taylor. Inzicht door oude wijsheid en moderne wetenschap Troyat. Zo leefden de Russen Venter. Swart pelgrim Vinkenoog. Uit de doeken. Romans- Colette. Chéri Fletcher. In het huis van mijn vader Konsalik. De grote terugtocht Nilin. Kameraad Venka Norel. Varen en vechten RolandHolst. Deirdre en de zonen van Usnach Ste wart. Dal van de stormen. (R.K. afd,). Snow. The affair. VELSEN-NÖORD, 21 aug. In de maand september heeft de Papierfa briek weer een tweetal jubilarissen. Op 1' september is de meetmaker J. Veld huis veertig jaar aan het bedrijf ver bonden; op 12 september viert de bankwerker A. Koffeman eenzelfde ju bileum. (Advertentie) 3*| Gezamenlijke aktiviteiten. Spel-instuif in de Doelen, Gasthuis straat; voor kinderen van 6-15 jaar. Aanvang 10 uur; einde 4 uur. Spelen met poppen, tekenen, schilderen, timmeren, zand- en waterspelen enz. Tentenbouwwedstrijd op het Hol- land-Nautic terrein. Leeftijd 6-15 jaar. Aanvang 10.30 uur. Haarlems Speeltuin Verbond. 9 uur: Fantasiedag in gebouw H.K.B., Tempelierstraat; voor kinderen van alle afd. (vier per tuin). Leeftijd 12-15 jaar. Kosten 25 cent. Schilderen, opmaken van houten figuren e.d. 10-4 uur: Speel-instuif in de Stads- doelen. Leeftijd 6-15 jaar. Alle afdelingen. 10-4 u.: Gelegenheid tot het aanbren gen van oude spullen, muziekin strumenten, kleding enz. voor de Tentoonstelling „De Oude Tijd" in de Stadsdoelen. 10.30 uur; Tentenbouw op het Hol- land-Nauticterrein, Paul Kru- gerkade. Alle leeftijden. Voor de afd. VZOD, Frans Hals, Jeugd land, Klarenhof, Centrum, Flo ra, Kosten 10 cent. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin. Speeltuin Noordervreugd, Zaanen- oord, Elba, Burcht ter Cleeff: Ten tenbouwwedstrijd op het Holland- Nauticterrein, Paul Krugerkade. Aanvang 10.30 uur. Leeftijd vanaf 6 jaar. Kosten 10 cent. Speeltuin Kindervreugd: Sportoch- tend op de tuin. Leeftijd 6-13 jaar. Speeltuin Hof van Eden: Grote Sportdag. Er zijn drie groepen, n.l. 7-9 jaar; 10-11 jaar; 12-14 jaar. Hard lopen, hoogspringen, estafettelopen enz. enz. Speeltuin Burcht ter Cleeff; Bus tocht naar Schiphol-speeltuin Vinke- veen. Vertrek 9 uur Kleverpark-hoek Santpoorterstraat. Kosten 50 cent. Leeftijd; kinderen van de grote school en kinderen van de kleuterschool, mits er van thuis leiding of ouder zusje of broertje meegaat. Voor alle tuinen: Spel-instuif in de Doelen, Gasthuisstraat. Leeftijd 6-15 jaar. Aanvang 10 uur; einde 4 uur. Gelegenheid tot het aanbrengen van oude spullen, muziekinstrumen ten, kleding enz. enz. voor de Ten toonstelling „De Oude Tijd", in de Doelen, Gasthuisstraat. Tussen 10 en 4 uur. Voor alle kinderen. Advertentie Zie onze annonce op zaierdag 26 september ZIJLSTRAAT 56 - HAARLEM TEL. 11828 t I wamwwwwwmwBwmmm aaaaaaaaaa UTRECHT, 21 augustus De Utrechtse politie heeft vanmorgen te vergeefs jacht gemaakt op een zwarte personenwagen, waarin twee mannen zaten, die vanochtend een mislukte overval hebben gepleegd op een pomp bediende van een benzinestation aan de weg der Verenigde Naties alhier. Terwijl een der mannen achter het stuur bleef zitten vroeg de andere aan de bediende, de 24-jarige H. N. de Vree, voor vijf gulden gewone benzine. Op het moment dat de bediende zidh bukte om de benzinedop van de auto te draaien probeerde zijn klant de geldtas met een mes van de draagriem af te snijden. Dit mislukte en toen de pompbediende het op een scheeuwen zette namen de mannen de vlucht: zij stoven met de wagen „Het Kanaaleiland" op. De po litie zette onmiddellijk, met drie sur veillancewagens de jacht op de mannen in. AMSTERDAM, 21 aug. „Ik geloof niet in de zogenaamde stok achter de deur door het opleggen van lange voor waardelijke straffen. Voorwaardelijke straffen immers hebben de merkwaar dige eigenschap nimmer ten uitvoer te worden gelegd", zo merkte vanochtend de officier van justitie bij de rechtbank op Hij zei dit naar aanleiding van het pleidooi van mr. H. A. Howeler, die een langere voorwaardelijke straf had gevraagd voor een 24-jarige Amster damse typiste, verdacht van het in betaling geven van ongedekte cheques van de gemeentegiro tot een bedrag van duizend gulden. Verdachte had bij het doen van haar inkopen steeds ge vraagd per giro te mogen betalen, ter wijl zij nooit enig geld op haar reke ning had staan. De officier van justitie eiste tien maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling als mede aftrek in het voorarrest. Hij zei de toekomst van de verdachte, die reeds enige malen terecht moest' staan, somber in te zien. De verdediger meende dat het ten- laste gelegde niet oplichting, doch fles sentrekkerij moest zijn. Hij was tevens van mening dat een langer voorwaar delijk gedeelte van de straf een betere uitwerking zou hebben. Uitspraak 29 augustus a.s. ZANDVOORT, 22 aug. De jaarlijk se collecte voor de Kankerbestrijding wordt in Zandvoort en Bentveld op za terdag 26 augustus gehouden. Het be stuur van het Koningin Wilhelminafonds. afdeling Zandvoort, doet een dringend beroep op de inwoners en badgasten van Zandvoort om deze collecte te steu nen. Dat de 24-jarige Cor Verkerk van de Harmenjansweg in Haarlem het (financieel) van de koffie-minnende treinreizigers moet hebben, blijkt wel uit de vurigheid en de accuratesse, waarmee hij 's morgens, 's middags en 's avonds koffie-dorstige reizigers vanaf het perron van deze altijd op wekkende drank voorziet. Cor'Ver kerk is perron-kelner op het Haar lems station, al bijna anderhalf jaar lang en, het verveelt hem nog lang niet. Een dezer dagen hebben wij hem opgezocht. We hebben niet lang over het perron hoeven turen, om deze in het rood-en-zwart geklede jongeman van de wachtende reizigers te kun nen onderscheiden. Zo'n druk in de weer zijnde koffie-schenker valt on middellijk opmaar we hebben wel enige tijd nodig gehad, om hem voor een gesprekje staande te hou den. Immers, het is een va-et-vient van treinen op het Haarlemse sta tiondüs, veel reizigers en koffie drinkers! Cor is niet altijd in de res tauratie geweest, wèl echter sinds het moment, dat hij bij de Nederlandse Spoorwegen kwam. Aanvankelijk werkte hij op het boerenbedrijf van zijn ouders in Ter Aar. Ongeveer acht jaar geleden vertrok hij op „avontuur" naar Haarlem, waar hij bij kennissen in de kost kwam en een baantje kreeg. Sinds twee jaar is hij werkzaam bij de Spoorwegen. „Begin vorig jaar kwam ik als per ron-kelner op het Haarlems station. Daarvoor heb ik twee maanden op het station van Zwolle „gelopen". Ook ben ik nog even hulp-kok ge weest op de Noord-West-expres naar Osnabrück, maar dit baantje hier in Haarlem is verreweg het beste. Wan neer ik geen last van m'n voeten zou hebben door het vele lopen en rennen bleef ik het m'n leven lang doen; het is reuzje afwisselend.en het betaalt ook best." Dat Cor elke morgen om half vijf uit de veren moet om ongeveer vijf uur in de stationsrestauratie te zijn, neemt hij op de koop toe. „Het hoort bij m'n vak en zo erg is het nu ook weer niet. Ik moet er natuurlijk wel altijd voor zorgen, dat ik er 's avonds bij tijd in lig, anders zou het geen uithouden zijn." Zodra Cor Verkerk 's morgens in alle vroegte op het sta tion is, begint hij ongeveer vijfhon derd bekertjes „klaar te maken".... Dat „klaar maken" houdt in, dat hij de kartonnen bekertjes met suiker en melk vult„dan hoef ik dat overdag niet meer te doen". Tien over zes 's morgens vertrekt de eerste trein vanaf het Haarlems station; en vanaf dat moment tot circa tien uur schenkt Cor de meeste kopjes; ook krijgt hij dan de meeste van zijn weinige fooien, want het vroege trein-publiek kent de Haar lemse koffie-schenker persoonlijk. Cor heeft door zijn „koffie" heel wat kennissen gekregen en deze laatsten behandelt hij natuurlijk met de groot ste service. Later op de dag wordt het wat minder druk, tenminste, hij schenkt dan minder koffie. Wèl moet hij soms overdag honderd meter met zijn blad, dat vijftien kilo weegt, naar het andere eind van het perron ren nen, naar één „verre" reiziger; tegen de avond wordt het weer drukker, vooral tegen een uur of zes, wanneer veel hongerige reizigers zich nog even met een „kopje" tevreden stellen. De avonduren heeft Cor Verkerk vrij en kijkt hij een uurtje naar de televisie, bij z'n ouders thuis, die een paar jaar geleden het voorbeeld van hun zoon hebben gevolgd en ook naar Haar lem zijn vertrokken. Op onze vraag hoeveel kopjes hij ongeveer per trein aan de man brengt, vertelde hij, dat zijn „record" op dertig stond.natuurlijk tijdens de vroege ochtenduren, wanneer hij zijn vaste klanten heeft. Om zijn vaste klanten te houden en er nog méér bij te krijgen, probeert hij de koffie altijd zo lang mogelijk warm te houden. In de winter was dat wel eens moeilijk, vertelt hij. We hopen voor Cor Verkerk, dat hij de het Haarlems station binnen komende reizigers nog veel jaren op koffie mag verrassen en dat zijn voet klachten op den duur wat minder worden, want het devies voor elke perron-kelner is: lópen-en-schenken. iBltlfffll# 9 B~BBBBB»»**«a»l»aB*» -«>«>•- •Cllft*! a N a*aaaaaaaaaiaa>a>»aa •••laaafcaiaaaaaaiiaaaataaaaaiaaaaaaiiiiaaiaaiiaaaa aaaaaaTyaasaaaaaaaaaaaaaaaEVaraaaaaavaaBaaeaaaaatasBl .W.\V.V-\\\W«%W.%%W.W.V.W.'.\V-V.W.V.W.WVWA Donderdag 24 augustus gaan de heer en mevrouw Witteman-Rottier uit Sassenheim feestvieren. Het is dan precies vijftig jaar geleden, dat zij elkaar beloofden, lief en leed voor altijd s amen te delen. Het gouden bruidsfeest, ingezet op de Kastanje laan 11, wordt 24 augustus afgerond, 's Morgens wordt er een gezongen H. Mis opgedragen in de Sint Pancra- tiuskerk, waarna de voltallige familie waarbij ook de eenendertig klein kinderen van het echtpaar Witteman de bruiloft zal vieren in café restaurant „De Oude Post". Van drie uur tot half vijf wordt hier een receptie gehouden. Reeds op neg en tien-jarige leeftijd kreeg de heer H. J. Witteman „ken nis" aan zijn bruid, de zestien-jarige dochter van de heer Rottier, toender- tijd pachter van „De Burcht" in Leiden. Enkele jaren later trouwden zij. Zij kregen negen kinderen, waar van er nu nog acht in leven zijn, vijf zoons en drie dochters. De heer Witteman is enkele jaren werkzaam geweest in het bouwbe drijf, maar heeft verder zijn brood verdiend in het tuindersvak. Het was hard werken en het echtpaar Witte man heeft in de afgelopen halve eeuw ook vaak zorgen gekend. De nu 73-jarige bruidegom, een ge boren en getogen Sassenheimer, en zijn 71-jarige bruid, die eigenlijk van Zeeuwse afkomst is, verkeren beiden in een uitstekende gezondheid en verheugen zich al op „hun feestdag". HAARLEM, 22 augustus De op mars der dahlia's is thans in volle gang. Gisteren showde men er op de wekelijkse keuring in het Haarlemse Krelagehuis al heel wat: En hoewel de weersomstandigheden nu niet bepaald ideaal zijn voor het kweken van smette, loze bloemen, mocht men het overgrote deel dat werd geëxposeerd aan alle kanten bekijken. De gladiolen hebben nog niet helemaal het veld geruimd. Zo stelde P. Visser uit St. Pancras nog een mooie groep ten toon, waarin zowel beste kleinbloemige als heel mooie grootbloemige typen te bewonderen vie len. Van de kleinbloemige sprongen Maya, wit met purperrood merk, de ro de Dolly én de middelgrote Hom, geel naar de randen rood uitlopend, het sterkst naar voren. Van de grootbloe mige waren de rode Dr. Salk, de witte Northlight, de zalmkleurige Notre Dame en de viooltjesblauwe Dutch Bauty de meest opvallende. Van de fa H. J. Salman uit Noordwijk noteerden we de imponerende For tune, rood met witte keel en de prachti ge lichtzalmrose Rosita. En dan was er ook een mooie collec tie Montbretia's van de firma J. van Nieuwkoop uit Sassenheim. De gele Ci- tronella, de goudgele Golden Glory en de bijzonder mooie gele Rheingold vormden de clou van deze groep. Heel goed materiaal van de zo gewilde, maar minder gemakkelijk te kweken lelie Speciosum rubrum bracht J. W. Tijms, Assendelft, naar voren, terwijl als surprise-van-de-dag de N.V. A. Bragt uit Beverwijk ten tonele kwam met... bloeiende hyacinten. Het was de rose Anne Marie en ze zagen er best uit ook. Het betrof hier bollen van oogst 1960, geremde exemplaren dus, die een speciale schuurbehandeling hebben on dergaan. De dahlia-jury kon gisteren heel wat getuigschriften eerste klasse uitreiken. >eze hoge onderscheiding werd o.m. toegekend aan de gele semicactus Yel low Surprise van C. Geerlings, Heem stede, aan de saffraankleurige semi cactus Royal Sceptre en de ceriserose Treslong Future van Maarse, Aals meer, aan de fraaie dieprose Bellatrix van de Leidse dahliakwekerij Ballego en Zn. en aan de gele pompon Gadget en de bloedrode Rotterdam van Brui degom, Baam. Verder werd een hele se rie getuigschriften van verdiensten toe gekend. Een extra vermelding verdient de groep van de firma Peters uit Hil- legom. Het was een met zeer veel smaak opgestelde collectie met een trits anemoonbloemige variëteiten in het centrum. Daaromheen waren ge groepeerd de prachtige Requiem, Moonglow, Kathleen Ferrier en Top Joyce. Er werd aan de anemoonbloe- maar de groep als geheel had stellig ook een onderscheiding verdiend. Een op de voorgrond tredende dahlia was de witte dec. Highness van J. de Ruy- ter, Voorhout, terwijl Snow Country van de firma Lammens, Vijfhuizen, ook een zeer goed figuur sloeg. De firma van Veelen uit Sassenheim presenteerde een beste collectie. Wij doen een greep uit het vele moois: de uitstekende semi cactus Mon Petit, de bloedrode Fore- light, de gele Yellow Splendour, de ro de dec. Prairy Fire en de middelgrote maar sterke Oklahoma. VIJFHUIZEN, 22 aug. Stayer Henk Buis is de laatste tijd weinig in het nieuws geweest; dit is niet zo ver wonderlijk, want de levenslustige „rol- rijder" uit Vijfhuizen is onlangs tijdens een trainingswedstrijd op de weg in de omgeving van Hillegom „geschept" door een tegemoet komende auto. Hij heeft onder meer een gebroken midden- handsbeentje opgelopen. Zodoende heeft hij de laatste weken niet kunnen rijden. Zijn grootste pech is hierbij evenwel het feit, dat hij door deze opgelopen blessure niet aan het wereldkampioen schap voor amateur-stayers, dat vol gende week in Zürich wordt gehouden, kan deelnemen. Als officieus kampioen van Nederland was de strijdvaardige Buis, een der bes te „rolrijders" onder de Nederlandse amateurs, al nagenoeg zeker geweest van uitzending naar de strijd om de regenboogtrui. Overigens heeft Buis in zijn wieler- loopbaan al meerdere malen met bles sures en pech te kampen gehad. Ook deze tegenslag zal hij stellig weer te boven komen. HAARLEM, 22 aug. In de nacht van zondag op maandag werd inge broken in een huis op de Jacob Catslaan. Hoewel gelijkvloers alle kamers wer den doorzocht, werd er niets vermist. In dezelfde nacht bezochten inbrekers een huis aan de Anna van Burenlaan. Waarschijnlijk zijn zij via een W.C.- raampje binnengekomen. De ongewen ste gasten zochten ruim twintig gram mofoonplaten uit en namen bovendien uit een regenjas, die in de vestibule hing, een portemonnaie met 30,— mee. AMSTERDAM, 22 aug. De effecten- buers toonde vandaag een iets zwakke re stemming. Reden hiervan was het aanhoudend gebrek aan zaken. Het bui tenland liet wederom als koper van de Nederlandse fondsen verstek gaan en de binnenlandse beleggers volhardden eveneens in een afwachtende houding. Daarbij kwam. dat de marktontwikke ling in Wallstreet gisteravond niet bij zonder inspirerend heeft gewerkt en dat er op de Europese beurzen van daag al evenmin een stimulans voor de kooplust op het Damrak kon Wor den gevonden. De Duitse beurzen wa ren lager (eveneens zonder enige acti viteit; men sprak zelfs van de stilste dag van het jaar) en Londen meldde een lusteloze tendens. Voor Philips bedroeg het koersverlies bij de opening van de markt ongeveer 10 pnt., waardoor de notering weer onder de 1000 pet. is gekomen. De ver wachting, dat donderdag na beurs de resultaten over het tweede kwartaal van het elektroconcern zullen worden bekend gemaak, was oorzaak dat kopers extra terughoudendheid in acht namen, want ter beurze houdt met zich min of meer op een tegenvallend resultaat ge prepareerd. Unilever is ongeveer 5 pnt. gedaald en AKU heeft 3 pnt. moeten prijsgeven. Ook Kon. Olie was een kleinigheid lager. Hoogovens gingen met een stijging van 3 pnt. echter tegen de algemene tendens in. Scheepvaart aandelen ongeveer prijshoudend. Studebaker-Packard werd gedurende het eerste halfuur in open hoek verhan deld tegen koersen variërend van 11% tot 11%. De slotkoers van gisteren be droeg 12 7/8. Staatsfondsen waren iets luier. 18/8 21/8 Anaconda Copper 54 54 Bethlehem Stee) 42% 41% Chrysler Corp 50% 50% General Electric 68% General Motors 47% 47,2 Kennecott Copper 85 B5% KJUM. I9"1* 20 Montgomery Ward 30% 30% Radio Corp. j®% Republic Stee) ®2% f2% Royal Dutch 32% 31% Shell Onion Oil 4J% 44 Southern Pacific 27 27 Southern Railway 55:4 56% Stand Oil Ny 45% 45% Tidewater 2J% 21»% U.S. Steel 85% 86 Stemming! prijshoudend Het duurt wel even voor de tele foon van de pastorie in Wervershoof van de bezet-toon af is. Maar tenslotte lukt het ons toch pastoor A. Coelen aan de lijn te-krijgen. Hij is de op volger van pastoor Van Eeden in Haarlem-Noord. In de Werenfridus- parochie van Wervershoof heeft hij met plezier gewerkt, maar hij steekt niet onder stoelen of banken, dat zijn benoeming in Haarlem hem bijzon der blij heeft gemaakt. Een collega van de nieuwe pastoor drukte dat tegenover ons wel heel beeldend uit, toen hij opmerkte: „Wat zal die man blij zijn, dat ie straatstenen onder zijn voeten krijgt". Het worden dus Haarlemse straat stenen, en bijzondere stenen, die niet zo gauw stenen des aanstoots zullen worden. Haarlem is overigens geen onbekend gebied voor pastoor Coelen. Hij is weliswaar in Bussum geboren, maar zijn jeugd heeft hij in de on middellijke omgeving van Haarlem doorgebracht. Als jongen heeft hij onder meer tot de parochie van Over- veen behoord, in de jaren, dat daar pastoor Van Eeden kapelaan was. Zijn 'voorganger is dus geen onbekende voor hem. Pastoor Coelen heeft ook in Heemstede gewoond, achter de Haarlemmerhout, het gebied, dat des tijds door Haarlem is geannexeerd. Misschien, dat heel oude Haarlem mers zich nog de naam van de arts Coelen herinneren. Hij praktizeerde in Haarlem en hij is de man geweest, die drie Zusters van Salzkotten, thans de Franciscanessen van Alverna, naar Haarlem haalde. Het drietal vestigde zich in het Achterstraatje bij de Spaarnekerk en legde de grondslag voor de Mariastichting. Vorig Slot 4% Ned. 19601 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 NedHandel MijCert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Muller Co. Ned. Kabel. Philips Gem. bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Id. st. 50 n k.). Kon. Petroleum 50 ld. Stocks. Holl. Amerika Lijn Java Ch. Ph. K1H. Kon. Ned. Stoomb. Mi) KPJ1. Stoomv. MijNederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd. Ned.Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '56 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 1 2% A'dam '56 m 2% Amsterdam *59 2% R'dam '57 Alb, H»ys KI. oM. 102/, 100ft 98H 110% 332 111 123% 390% 193 305 735 i 146 302% 675 362 910% 522 580 1007% 753% 275% 483 542% 269.50 115.20 1150 161 162 72.50 197 150 186% 165% 331», 152 160% 21650 245 485 143.50 83»,4 90% 96% 100 123% opening 22/6 98% 94»% 387 914% 996% 747% 114.90 161 196% 164% 161%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3