Benoeming drs. F. Gijzeis spoedig te verwachten JSieuwe staatssecretaris van Economische Zaken WESTBERLIJNSE BROMNOZEMS TARTEN VOPO'S Zundert hoopt op de zon voor zijn bloemencorso STADSTUINMAN AAN HET WERK Strijd tegen kantoor in villawijk van Den Haag Westduitse invloed geheel elimineren Moskou's voorwaarden bij mogelijke onderhandelingen Deli-Atjeh verwacht in 1961 iets, in 1962 meer winst PAUL VLAANDEREN Diefstal en öros Landmijn en bom: dertien doden Lege kolenwagen ontspoord Tsarapkin naar Moskou Complete politiemacht op de heen in verhand met drukte Motief gewijd aan Vincent vanGogh Buitenlanders in moeilijkheden Lawaai van cocktailparties ter sprake tijdens kort geding Vinogradov over West-Berlijn VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 /AGINA 2 Algiers: Bij Vleuten Pater Jezuiet uit Utrecht overleden Ook twee gewonden bij ongeval op rijksweg 22 Verdronken opvarenden mosselkotter gevonden Empire State Building nogmaals verkocht Kernstopconferentie In Oostduitsland Theeveiling Antwerpen Algemeen Fondsenbezit Belegd vermogen verder gestegen Levensverzekeringen in juni Fusie in Canadese luchtvaart Radio Moskou over troepenbewegingen Engelse handelpositie in juli verbeterd Pockets Benoemingen DE DRUKKER WIST ALLEEN MAAR DAT DE ETIKETTEN BESTELD WAREN DOOR EEN ZE- L KERE GORDON BRAND Kdie NAAM KOMT NIET IN ONZE ARCHIEVEN VOOR.. EVENMIN IS ER EEN - V SPOOR VAN FREDA V \£ERRY, SIR.f DEN HAAG, 24 aug. Van officiële zijde wordt medegedeeld, dat tegen midden september de benoeming te verwachten is van drs. Fr. J. W. Gij- zeis tot staatssecretaris van Economi sche Zaken. De heer Gijzeis is thans wethouder van financiën en bedrijven in Eindho ven. Hij volgt als staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp op, die na het af treden van minister air. dr. Ch. J. M. A. de Rooy belast werd met de porte feuille van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Onze parlementaire redactie tekent ALGIERS, 24 aug. Negen Moham medaanse arbeiders zijn gisteren om het leven gekomen en veertig min of meer ernstig gewond toen hun wagen in de omgeving van Biskra (Constanti no) in Algerië op een mijn reed. Vier personen zijn vanmorgen vroeg gedood bij het ontploffen van een kneed- bom in Bone. Een Mohammedaanse kruidenierswinkel vloog hierbij in brand. Volgens welingelichte kringen zijn de „radiopiraten." die in het begin van de ze maand over radio Algiers hun stem men lieten horen, woensdagavond in Oran gearresteerd. Volgens genoemde kringen ging het om tien personen. zy zijn beschuldigd van het plegen van een aanslag op de nationale veiligheid. UTRECHT, 24 augustus By Vleu ten is vanmorgen een lege kolenwagon ontspoord, waardoor twee sporen voor lopig zijn versperd. Het gevolg hiervan is. dat het treinverkeer tussen Rotter dam-Den Haag en Utrecht met vertra ging kampt. Het lokale verkeer tussen Utrecht en Woerden wordt tijdelijk on derhouden door bussen. UTRECHT, 24 aug. De 52-jarige pater M. van Everdingen S.J. is van middag aan de verwondingen, die hjj bij een verkeersongeluk opliep, overleden. De pater werd vanmorgen door een be stelauto gegrepen, toen hij de gevaar lijke kruising Rijksweg 22 Prins Hen driklaan overstak. De bestuurder van de bestelwagen, de 26-jarige J. Verbunt uit Roermond, werd evenals een mede-inzittende gewond bij een poging de pater te ontwijken. De bestelwagen kwam daarbij namelijk in botsing met een geparkeerde auto. Pa* ter Everdingen was assistent in de St. Aloysius-parochie alhier. LEEUWARDEN. 24 aug. Vanmor gen zijn de stoffelijke resten gevonden van de beide nog vermiste opvarenden van de maandagmiddag op het IJssel- meer gezonken mosselkotter Ha. 10 uit Harlingen, de 57-jarige A. Wever en de 28-jarige F. Brouwer. De lichamen, die nog op de zwem vesten dreven, werden even ten zuiden van het dorp Gaast aan de Friese IJs- selmeerkust gevonden door een eenden- jager, die bezig was netten te lichten. De stoffelijke resten van de beide mos selvissers zfln naar het ziekenhuis in Harlingen overgebracht en daar opge baard. NEWARD, 24 aug. (Rtr) De Pru dential Insurance of America zal het Empire State Building kopen van de groep, die het slechts twee dagen ge leden voor 65 miljoen dollar kocht. Dinsdag werd bekendgemaakt, dat de Empire State Building corporation met een beleggingsgroep. de Empire State Building associates genaamd, een con tract had gesloten voor de verkoop van het gebouw op 27 december. De Prudential Company deelde van daag mede, dat de securities and ex change commission de publieke finan ciering van een deel van de kosten moet goedkeuren voordat de transactie geslo ten kan worden. GRONINGEN, 24 augustus Gister morgen acht uur is de elfjarige Harm Prins, uit Veendam spoorloos. H|j is op dat tijdstip vertrokken om naar school te gaan, maar is daar niet aan gekomen. Een ongeluk wordt gevreesd. hierbij nog aan, dat de nieuwe staats secretaris in middenstandskringen wordt gewaardeerd als een man, die ondanks drukke werkzaamheden op an der terrein, steeds veel belangstelling heeft getoond voor de problemen van het klein- en middenbedrijf. Van drs. Gijzeis kan grote belangstelling worden verwacht voor de actuele problemen van onderwijs en voorlichting voor de middenstand. Van de zijde van de N.R.K.M. werd in een eerste commentaar speciaal ge wezen op de problematiek van de kre dietverlening voor de middenstand en de vestiging in nieuwe wijken, waar voor men denkt aan een financierings maatschappij, die beslag zal kunnen leggen op voor vestiging van midden- standsbedrijven gunstig gelegen ter reinen. Drs. Gtjzels zal juist door zijn ervaring zowel op het gebied van de kredietverlening als op dat van het ge meentelijk bestuur, belangrijk werk kunnen verrichten. De N.R.K.M. is ver heugd, dat opnieuw een staatssecreta ris voor middenstandsaangelegenhe den wordt aangewezen. Drs. Gijzeis heeft verklaard dat hij de nota inzake de commerciële televisie, die hij binnenkort in de Kamer zal moe ten verdedigen, in grote lijnen en in zjjn algemene opzet onderschrijft. De nieuwe staatssecretaris zal daarvoor eerst de nota zelf en de bijbehorende stukken nauwkeurig moeten bestude ren. Hij hoopt intussen alvorens in func tie te treden nog van een korte vakan tie te kunnen genieten. Drs. Fr. J. W. Gijzeis is 24 novem ber 1911 in Sittard geboren hij is thans dus 49 jaar oud als zoon van de toenmalige burgemeester van die gemeente, de heer A. H. Gijzels. Na aan het bisschoppelijk college in Sittard zijn H.B.S.-B te hebben gehaald, studeerde hij van 1927 tot 1935 aan de economische hogeschool in Tilburg, waar hij het doctoraal examen in de economie met succes aflegde. Inmiddels was hjj in 1933 al benoemd tot ad junct-secretaris van de Kamer van Koophandel voor Oost-Brabant in Eind hoven, waarvan hij in 1952 secretaris is geworden. In oktober 1945 werd hij ajs lid van de KVP-fractie gekozen tot wethouder van financiën. Van diverse maatschappelijke en so ciale instellingen was of is hij bestuurs lid. Zo onder meer voorzitter van de Vereniging van borgstellingsfondsen in Nederland, secretaris-penningmees ter van het Borgstellingsfonds oostelijk Noord-Brabant, bestuurslid van het E.T.I. in Tilburg en van de Brabantse produktiviteitscommissie, voorzitter van de raad voor de sociaal-economi sche vorming van de Ned. Kath. Mid denstandsbond, van 1946 tot 1957 voor zitter van de r.-k. Middenstandsbond in Eindhoven, waarvan hij nu nog ere voorzitter is, voorzitter van het So ciaal-charitatief centrum in Eindhoven enz. Voorts is hü loco-burgemeester in Eindhoven en nam hij het burgemees tersambt waar in de bestuursperioden tussen het heengaan van mr. Kolfscho ten en de benoeming vein oud-burge meester dr. C. H. van Rooy en de be noeming van ir. H. Witte. Drs. Gijzels is officier in de Orde van Oranje-Nassau. GENèVE. 24 aug. (UPI) Semyon K. Tsarapkin, het hoofd van de Russi sche delegatie bij de kernstopconferen- tie te Genève, is vandaag onverwachts naar Moskou vertrokken voor bespre kingen, aldus heeft een zegsman van de Russische delegatie meegedeeld. Slechts acht uur nadat de Amerikaanse ambas sadeur Arthur H. Dean te Genève was teruggekeerd om nogmaals te trachten tot overeenstemming te komen betref fende een kernstop, is Tsarapkin van morgen naar Moskou vertrokken. Het staat nog niet vast dat de Russische gedelegeerde maandagmiddag te Genè ve teruggekeerd zou zijn als de confe rentie hervat zal worden. (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT, 25 aug. De bevolking hier is druk bezig met de voorbereidin gen van het bloemencorso, dat, traditie getrouw, op de eerste zondag van sep tember zal worden gehouden. Dit jaar zullen 27 wagens en 14 harmonieën en muziekgezelschappen aan het corso deelnemen; verwacht wordt, dat er een anderhalf miljoen bloemen in hoofd zaak dahlia's en asters op de wagens zullen worden verwerkt. Omdat dit jaar het Oranje Comité, dat op koninginnedag in 1936 met een simpel corso (enkele versierde fietsen en karren) startte, zjjn zilveren jubi leum viert, heeft men aanvankelijk overwogen dit corso, bij wijze van uit zondering, een bepaald motief te geven. Gedacht werd daarbij aan de schilder Vincent van Gogh, die in Zundert werd geboren. Verscheidene buurtschappen vonden het evenwel aantrekkelijker ge heel vrij te zijn in de keuze van hun onderwerp, maar in het corso zijn niet temin twee wagens op leven en werken van de schilder geïnspireerd. Voor dit twintigste corso tijdens de oorlog werd het bloemenfeest niet gehouden is een complete politiemacht gemobili seerd. Vierhonderd politiemannen, die de beschikking hebben over acht auto's met mobilofooninstallatie, zeventien motoren en acht paarden zullen het verkeer regelen. Ook zal er een sterke E.H.B.O.-ploeg aanwezig zijn. Bijzonder slecht weer was er vorig jaar de oorzaak van, dat het corso maar 75.000 kijkers trok. Speciaal de fietsers en de bromfietsers lieten ver stek gaan, want het regende pijpeste- ien. Dit jaar rekent men op circa 150.000 toeschouwers, het aantal, dat men ook twee jaar geleden mocht boe ken. Veel zal afhangen van het goede weer en in Zundert ligt de „worst voor St.Clara" al weer klaar, een geschenk aan een behoeftig gezin dat volgens de traditie het recht geeft een wens te doen. Die wens is voor Zundert heel simpel: zon. Zo groot Is het optimisme in Zundert, Alles gaat automatisch, in de zestiger jaren, ook het bijknippen van de gemeente lijke heggen van Amsterdam. Hoe dat precies in zijn werk gaat laat deze foto zien. Het is eigenlijk een soort elektrisch scheerapparaat in het groot, dat wordt aan gedreven door een benzinemotortje. In tijd van enkele minuten kan met deze ma chine een heg doeltreffend worden bijgeknipt. dat men maar geen regenverzekering heeft afgesloten. Reeds hebben de mi nisters van Binnenlandse Zaken en So ciale Zaken toegezegd naar het corso te komen kijken, evenals de commissa ris van de Koningin in de provincie Brabant en tien leden van de Nieuw- Guinea-Raad. De stoet zal zondag 3 september 's middags om half drie be ginnen te trekken. Het verkeer zal voor deze gelegenheid om het dorp worden geleid. De Westberlijnse bromnozems hebben een nieuwe verstrooiing g.vonden. De kunst is om met de brommer zo dicht mogelijk langs de Oostduitse volkspoli- tie aan de sectorgrens te rijden. Dit gaat om beurten. De anderen laten hun motortjes ondertussen knetteren. Wie het dichtst langs de Vopo's rijdt, is de held van de dag. BERLIJN, 24 aug. (Rtr) - Het Ne derlandse cosulaat-generaal in Berlijn heeft meegedeeld berichten te hebben ontvangen volgens welke buitenlanders in Oost-Duitsland moeilijkheden hebben bij het verlaten van het grondgebied. Ook het Zweedse consulaat in Berlijn heeft dergelijke berichten ontvangen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 25 aug. „De vesti ging van het kantoor van de Kamer van Koophandel in het villapark Sorgh- vliet zal de rust daar nauwelijks sto ren. Het kantoor zal minder drukte en rumoer geven dan de cocktailparties die regelmatig in de ambassades in die buurt worden gegeven." Dit zei gisteren mr. J. Kist, raadsman van de Ka mer van Koophandel in het kort ge ding dat diende voor de president van de rechtbank en dat was aangespannen door mevrouw Van Paassen, een be woonster van Sorghvliet. Zy vreest na- meiyk dat de rust en het aanzien van de deftige diplomatenwijk door de nieuw bouw van de Kamer zal worden ge schaad en dat haar huis aan de Alexan der Gogelweg daardoor in waarde zal dalen. In afwachting van de uitspraak van de Kroon, waar zy tegen de bouw heeft geprotesteerd, vroeg zy de rech ter een bouwverbod op te leggen, ten minste voor de tijd dat het bezwaar schrift nog niet is behandeld. Zij had ook persoonlijke bezwaren tegen het nieuwe kantoor. „De typistes zullen door de glazen wand zo op de tafel van mijn cliënte kunnen kijken", zo klaagc haar raadsman mr. G. Zweers. Beide raadslieden voerden een juri disch steekspel over de waarde die moet worden toegekend aan de servitu ten die van het begin van deze eeuw op deze villawyk rusten. Er zouden al leen villa'- mogen worden ge bouwd en daarop zouden slechts vijf uitzonderinger mogen gelden, aldus mr. Zweers. Mr. Kist reageerde hierop door te zeggen dat er pas twee gebouwen waren die geen villa zyn: de nieuwe Franse ambassade en een flatgebouw, zodat er nog wei een kantoor zou mo gen worden gebouwd. Hy trok overigens ook de servituten zelf in twijfel, omdat de gemeente hiervan by verordening ontheffing mag geven, wat ook gebeurd is. Mr. Zweers vond het niet juist dat in afwachting van de beslissing van de Kroon de bouw gewoon doorgaat. „Daar mee wordt druk uitgeoefend op de kroon want zo'n kostbaar gebouw zal men niet gauw laten afbreken." „U hoeft zich geen zorgen te maken over de belangen van de Kamer," zo repliceerde mr. Kist. „Als wy het moe ten afbreken hebben wij een strop." Hjj zei echter niet te geloven dat het ooit zover zal komen, ook al omdat hij meent dat de rechter in deze volgens hem niet kan ingrijpen. Dit is een kwestie van overheidsbeleid, waar de rechter niet in mag treden, zo meende hij. Mr. Kist merkte voorts op dat er vele in villa's gevestigde kantoren zyn in Sorghvliet, o.a. bankierskantoren en am bassades. Het geven van een andere be stemming aan een reeds bestaande vil la is niet aan beperkingen gebonden, zo meende hij. De rechtbank zal 31 augustus uitspraak doen. ANTWERPEN, 25 aug. Op de thee veiling zal 21 september worden gehou- ring en gericht op bepaalde partijen. De prijzen lagen gemiddeld een tot twee pence per poundweight lager dan de in dicatieve prijzen. Op de markt waren 4.904 kisten Java thee en 800 kisten Su matra thee aangevoerd. De volgende veiling zal 21 september worden gehou den. Polen In het stadje Suchedniow, 25 kilometer ten noordoosten van Kiel- ce in Polen, zijn onlangs massagraven gevonden waar waarschyniyk Joden van het Ghetto van Suchedniow, die door de nazi's werden vermoord, begra ven liggen. Volgens bewoners van de naburige dorpen voerden de Duitsers in 1942 en 1943 massaterechtstellingen in het gebied van Kielce uit. (AFP). PARIJS, 24 aug. (UPI) Uit ge zaghebbende diplomatieke kringen al hier is vandaag vernomen, ilat de Sov jetunie vastbesloten is West-berlijn geheel te onttrekken aan de Invloed van West-Duitsland. De Russische ambassadeur in Parijs, Sergei Vinogradov, heeft westerse di plomaten in de Franse hoofdstad mee gedeeld, dat Moskou niet met minder genoegen zal nemen wanneer het tus sen oost en west tot onderhandelen over Beriyn zou komen. Bij eventuele onderhandelingen over Berlijn, aldus Vinogradov, zal de Sovjetunie volgende voorwaarden onvoorwaardelijk verwerpen: Westberlijnse praktische status als „onofficiële hoofdstad" van de West duitse bondsrepubliek, met geen stem hebbende afgevaardigden in het Westduitse parlement en nauwe poli tieke en administratieve banden met Bonn", Plaatsing van wapenorders doof «Vest-Duitsland in Westberlijnse fa brieken, Recrutering van naar schatting 20.000 Westberlijners in de Westduit se Bundeswehr. Vinogradov had er tegenover zijn westelijke collega's ook over geklaagd, dat West-Berlijn werd gebruikt als een Westers spionagecentrum voor subver sieve acties tegen de communistische landen, en dat de radiozender van Rias Berlin, een Amerikaanse onderneming, anti-communistische propaganda over Oost-Duitsland uitstortte. West-Berlün, aldus de Russische ambassadeur, is veranderd in een „militaire basis" van het westen. AMSTERDAM, 24 augustus De re- ele waarde van het belegde vermogen van het Algemeen Fondsenbezit is in het 'gelopen boekjaar, eindigde per 30 juni, toegenomen tot 21.842.952 (20.875.604). De toename is voorname lijk te danken aan de belangrijke sta ging in het algemene koerspeil van Ne derlandse aandelen. De bestaande ef fectenportefeuille heeft een uitbreiding gekregen door de verwisseling van tal van stockdividenden, terwijl eveneens by emissies met eigen claims is inge schreven. Het aantal uitstaande participatiebe- wyzen bedroeg op het einde van het boekjaar 16.915 (17.175). De basiswaar de per geheel participatiebewijs nam toe van 1.224,28 tot 1.297,04 De uitkeringsrekening per 14 juni laat over het boekjaar 1960-61 een uit kering per geheel participatiebewijs toe van 42, waarin begrepen 3,40 uit agio en derhalve niet onderhevig aan inkomstenbelasting (uitkering over 1960 32,90). Aan gerealiseerde koerswinst werd 389,045 ontvangen. De totale ontvang sten, ine. 1.586 saldo a.p., kwam op 1.133.303, terwijl de onkosten 9.060 bedragen. AMSTERDAM 25 aug. In juni is, volgens het C.B.S., ƒ471,5 min. aan nieu we levensverzekeringen gesloten, waar van ƒ214,3 min. aan kapitaal-, ƒ234,9 min. aan rente, en 22,3 min. aan volks verzekering. In juni 1960 waren deze cijfers resp. ƒ177,0 min., 234,3 min., 20,1 min. De cijfers voor het eerste halfjaar 1961 luiden resp. ƒ1.320,4 min., 1.453,6 min., 137,6 min. tegen 1.071,6 min., 1.240,1 min., en 128,5 min. in de eerste zes maanden van 1960. TORONTO, 25 aug. Volgens The Financial Post hebben regeringsecono misten een fusie tussen de Trans-Cana da Airlines en de Canadian Pacific Air line voorgesteld omdat beide maatschap, pijen met verlies werken. AMSTERDAM, 25 aug. De zeer druk bezochte jaarvergadering van de Handelmaatschappy Deli-Atjeh heeft zich gekenmerkt door kritiek van aan- deelhouderszyde in verband met het verlies over 1960, alsmede door de open hartigheid van de directie. Zoals in het jaarverslag weergegeven, heeft de vennootschap over 1960 grote verliezen geleden door het ongunstige verloop der produktiezaken. Deze moeilijkheden zijn nog aanwe zig, vooral wat het zaken doen in het buitenland betreft. Van de vestiging in Columbia heeft men goede verwach tingen. Desgevraagd deelde de directie mede, dat het tweede halfjaar voor de maat schappij steeds het belangrijkste is. Op een vraag of er nu nog nare dingen te verwachten zijn antwoordde zij dat, zo als de positie thans is, er schoon schip gemaakt is. Men moet echter geen wonderen ver wachten. De directie is dan ook van me ning dat 1961 niet veel winst zal bren gen. 1962 zal echter, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, wel geen spec taculaire maar toch een winst brengen, mede door de onkostendaling. Aandeel houders moeten er echter rekening mee houden, dat pas dan aan een dividend kan worden gedacht, wanneer het ver lies over 1960 geheel is ingelopen. De directie ziet nog perspectieven. Wanneer later biykt dat zy verkeerd heeft gezien zal zp met een liquidatievoorstel ko men. De produktenzaken zullen, zo nodig, geheel worden afgeschaft./oor de fusie 6taat de vennootschap open. Het kopen van eigen aandelen als steun voor de koers, vindt de directie niet gracieus. De overneming door het Westberlijn se gemeentebestuur van alle wetten e» voorschriften van de bondsrepubliek, aldus Vinogradov, heeft Westberlijn ge- maakt tot een deel van de Westduitse bondsrepubliek. De Rus had er niet op aangedrongen, aldus genoemde dipio^ matieke kringen, dat de Westberlijnse economie zou worden betrokken in de scheiding. De Russen hébben altijd van de toren geblazen, dat West-Berlijn als „Vrije stad" toegankelijk zou blijven voor het westen, en dat aan het huidige econo mische patroon van de stad niet zou worden geraakt. LONDEN, 24 aug. (UPI) Radio Moskou heeft vandaag gezegd dat de troepenbewegingen in West-Berlijn van Amerikanen, Engelsen en Fransen „een nieuwe provocatie" betekenen Radio Moskou noemde de jongst0 maatregelen van de Oostduitsers volko men wettig, en wars van elke intimi datie voor anderen. „Het bevel van de westelijke commandanten bewijst dat de aanwezigheid van bezettingstroepen in West-Berlijn een bron van span ning vormt", aldus radio Moskou. LONDEN, 25 aug. De Board ot Trade heeft donderdag bekendgemaakt, dat de Engelse handelspositie in juli een keer ten goede heeft genomen. Uit d0 cijfers voor de overzeese handel voof die maand blijkt, dat door afnemend0 invoer en grotere omvang van de her uitvoer in de afgelopen maanden de p0* sitie van de zichtbare-handelsbalans aan zienlek beter is geworden. De laatste drie maanden had de in voer een 2V, pet. rieinere waarde dan in de voorafgaande drie maanden. Daar bij was de invoer van industriegrond stoffen en brandstoffen belangrijk min der. Vooral de invoer uit Noord-Amerika bleef sterk afnemen. De laatste drie maanden was deze 4 pet. kleiner dan in de voorafgaande drie maanden en 23 pro cent kleiner dan die van de overeen komstige periode van het vorige jaar. De invoer uit de Verenigde Staten was 31 procent kleiner dan een jaar tevoren. De invoer uit West-Europa en uit het overige niet tot het sterling- gebied behorende deel van de wereld werd eveneens kleiner. De invoer uit het sterlinggebied nam met 6 procent toe, waardoor deze weer op het ge middelde niveau van 1960 kwam te lig gen. In de eerste 7 maanden van dit jaar lag de export op een vrij constom ni veau, vier procent hoger dan het ge middelde niveau van 1960, doch niet boven het vorige hoogtepunt van de eer ste maanden van het vorige jaar. De export in de maanden mei tot en met juli was na seizoenaanpassing een half procent groter dan die in de vorige drie maanden. Vakbeweging en maatschappy, doof dr. W. Albeda (Kok-Kampen). Enkele aspecten van het „verschijnsel" vakbe weging en haar werk in de maatschap py. Het boekje is geschreven van uit de overtuiging (de schrijver noemt het vooroordeel), dat de vakbeweging christelijk moet willen zijn. Kerkvorsten en kerkvervolgers, door dr. A. J. Visser (Querido-Ainsterdam- Saiamandagg) Een beknopt overzie'-t van de geschiedenis van de christelijk0 kerk tot aa, de Reformatie. Geïllu- treerd. Mensen van Europa, door dr. Her man Wouters (Querido-Salamander 100). De aandacht gaat in dit boek uit „naar de Europese mensen zélf, niet gezien vanuit het standpunt van de theo reticus, maar geplaatst in hun levende werkelijkheid geïllustreerd. Egotistische herinneringen, door Sten dhal (de Bezige Bij-Amsterdam-LP 57), Herinneringen van het verbiyf in Pa rijs van de bekende schrijver (1821- 1830). Het schetsmatig en fragmenta risch geschreven werkje geeft eert beeld van de Parijse saloneultuur ten tijde van de Restauratie. Tweehonderd coplas zoals Spanje z0 zingt, door Hans Berghuis de Bezige Bij-L P58). DEN HAAG, 24 aug. Bij K.B. benoemd tot hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouw nijverheid in de provincie Friesland, >f' R. N. Hemmes. Hij zal op 1 september in zyn nieuwe functie treden als opV®i ger van ir. D. S. Visser, die nu dezen de functie heeft in de provincie Over ijssel. DEN HAAG Tot lid van de Raa£ voor de Juegdvorming (voor het tijdva^ 1 september 1961-1 oktober 1962) is noemd de heer A. P. Noyon te Amste dam. De heer Noyon is aangewezen 1 id en voorzitter van de afdeling v° mingsinstituten van deze raad. he. Tot lid van de voorlopige natuur" schermingsraad is aangewezen R. J. de Wit te Amsterdam. Deze noeming geldt tot 31 december Woó-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2