Loeki in het Kraaiennest Bontmantels Brandweer wil brugwachters automatisch waarschuwen VAKANTIESPELEN VOOR DE JEUGD Verrassende finale in de Doelen Mr. A. G. A. Ridder van Rappard Vrijwel prijshoudend Orgelbespeling door Albert de Klerk Om oponthoud te voorkomen „In de Soete Suyckerbol" Schooi-sportkleding GRETHA DE BRUIJN Mejuffrouw Poldermans wordt raadslid STRAATTEKENWEDSTRIJDEN TEN EINDE Gé Fennis legt beslag op de „Toto -beker VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 PAGINA 3 Iedereen op de Turf markt kijkt de kat uit de boom. Maar de brandweer wil de kat de bel aanbinden. Een kat om zonder hand schoenen aan te pakken Sjort Lasschuil: een kat komt altijd op zijn poten terecht. Vakantie-feest Vijfentwintig jaar burgemeester Adviescommissie-woon ruimte treedt periodiek af Ontvangst deelnemers traditierit Faillissementen 10% KORTING Als opvolgster van de heer F. Lichtenveldt Zaterdag 26 aug. Jaarverslag P.E.N. Bisschoppen bijeen in Oost-Berlijn Mgr. Bengsch nieuwe voorzitter Orgelconcerten in Grote- of St.-Bavokerk Beurs van - New York (Advertentie) ^"helminapark IF Haarlem. Z. Tel. 19056 HAARLEM, 25 aug. De één-jari ge Loeki heeft een paar benauwde dagen achter de rug. Maandagavond was zij van huis weggelopen en pas gistermiddag kon zij weer veilig thuis afgeleverd worden door de heer L. Becker, hoofdbrandwacht bij de Haarlemse brandweer, Loeki huilde niet, maar keek wel schuin naar de talrijke omstanders, die haar thuis komst met luid gejuich begroetten. Ze moest van al dat rumoer kennelijk •niets hebben, maar kon thuis toch wat op verhaal komen. Na drie dagen had ze honger gekregen, en de melk deed haar gisterenmiddag goed. Wie is die ondeugende Loeki? Zij is niemand meer ot rmnder dan de poes des huizes van de iamilie Th. M. ï^asschuit aan de Turfmarkt zw. Zij had maandagavond kans gezien de deur uit te komen en was in een dol le bui de boom ingeklommen, die aan de waterkant langs het bpaarne staat. Ze klom hoger en hoger, de men sen keken wei even, maar iedereen dacht: die komt wel weer naar huis. Loeki kwam met. Ze had geen zin ot duride niet meer. Ze vond een veilig heenkomen m een kraaiennest, hoog in de boom. De andere dag keken haar huisge noten naar haar uit, maar Loeki bleef in de boom onder het devies van Mac Mahon „j'y suis, j'y reste, en ik laat me niet wegp... ze was er en bleet er. Totdat ue familie op het idee kwam de brandweer te huip te roepen. Gisterenmiddag omstreeks half twee rukte een ladderwagen uit, bezet met vier man. Het viertal bekeek de zaak deskundig, ünderbrandmeester J. Loo- gen, die de leiding van de expeditie had, bleek de zaak gauw bekeken te hebben. „De ladder uit", comman deerde hjj. Bijna twintig meter hoog was de ladder uitgedraaid, toen het niveau van Loeki bereikt was. De poes keek er met interesse naar, maar weigerde toch van de gelegen heid gebruik te maken, uit het kraai ennest te stappen en een vorstelijke tocht langs de ladder naar beneden te maken. Kom jij niet naar beneden, dan komen wij naar boven, zeiden de mannen van de brandweer. Hoofd brandwacht L. Becker ging naar bo ven, gevolgd door de brandwacht P. Deen. Hun collega brandwacht N. Vernout hield beneden een oogje in het zeil. Intussen was er op dat spitsuur be langstelling genoeg van de honderden passanten. De stoep werd een druk bezette tribune en de politie zorgde ervoor, dat het gemotoriseerde ver keer zo goed mogelijk doorgang kreeg. De verrichtingen van het tweetal in de nok werden met zwijgend enthou siasme gadegeslagen. Soms ontsnapte aan de menigte een critische opmer king, doch Beckers en Deen lieten zich niet van de wijs brengen. Loeki trouwens ook niet. Zij wist de grijpen de hand van Becker te ontkomen en sprong een paar takken lager. Met een raamstok probeerde de hoofd brandwacht het nog eens. De ladder VB STAD DRIE HAARLEM, 25 aug. Gistermiddag voerde het toneelgezelschap „Podium" voor de tweede maal deze week het toneelstuk „In de Soete Suyckerbol" op. Het spel werd opgevoerd in het kader van de „Jeugdvakantie Feesten Haarlem 1961" en de Bavozaal aan de Smede- straat, waar het stuk speelde, was gis termiddag gevuld met honderden kin deren. Reeds een uur voor de voorstel ling stonden de kinderen elkaar bij de ingang van de zaal te verdringen om toch maar een heel goed plaatsje voor aan te krijgen. Het is een spannende en gezellige feestmiddag geworden en de meeste Kinderen zullen nog vol van de „soete suyckerbol", de bakker, zijn vrouw, de knecht en de toverende dief gisteravond onder de dekens gekropen zijn. De jeugdige toneelminnaars legden tijdens de voorstelling een dermate enthousiast „meeleven" aan de dag, dat horen en zien verging en de spelers dikwijls ge noodzaakt waren „ongemerkt" te pau zeren. „Podium" was voortreffelijk en wist op handige wijze tussen de vurige uitroepen van de toeschouwers door te laveren. Het verhaaltje van „In de Soete Suyckerbol" is vrij simpel. De eigenaar van „In de Soete Suyckerbol", een bakker, die voortreffelijke bollen bakt, krijgt de koning bij zich op bezoek. De opper-kok van het paleis wil echter niet hebben, dat de koning meer om de bollen dan om zijn roomtaart zal geven en probeert door middel van een poe der de bollen van de bakker te beder ven. De slimme Lou, de knecht, weet dit te verijdelen en bepoedert de taart van de hof-kok, die wegens zijn slechte „kookkunst" in de gevangenis komt. De bakker wordt daarentegen beloond door de koning. Hij krijgt geld en wordt op zijn beurt de hoofd-kok in het paleis. De tocht van zijn winkel naar het paleis gaat gepaard met grote moeilijk heden. Op de hielen van de bakker, zijn vrouw en de knecht zit een dief, die schijnt te kunnen toveren; ook heeft hij het op het geld en de recepten van de bollen gemunt. Door de slimheid van Lou. weet het bakkersgezin steeds alle moeilijkheden te ontlopen. Het spel was vol humor en geheim zinnigheid. Alle kinderen hebben met open mond de avonturen van de bollen- bakker gevolgd. Met een hoog-rode kleur gingen zij laat in de middag huis waarts. moest opnieuw, en wat lager, gesteld worden, maar toen de mannen de reis naar boven weer ondernomen hadden, werd hun moeite beloond. Met een stevige greep had Becker Loeki te pakken. De toeschouwers juichten en trots, zijn buit in de ar men, daalde Becker naar de begane grond. Daar stond Sjors Lasschuit klaar, die Loeki overnam en weer thuis bracht. De klok van de Spaar- nekerk wees over half drie. HAARLEM, 25 aug. Het hoogst interessante programma van de gis termiddag gegeven openbare orgebe- speling op het Müller-orgel van de St. Bavo Kerk werd verzorgd door Albert de Klerk. Drie stukken van Sweelinck vormden de joyeuse ouverture van dit concert. Van de zestiende eeuwse componist Pie- ter Cornet werden vjjf versetten ge speeld op de Gregoriaanse thematiek van het Salve Regina. Opmerkelijk hier in waren de soms gedurfde harmonische wendingen zoals in de drie laatste ac- coorden van de finale. Een milde prelu de en fuga van Abraham Kerckhoven deed hierna wat tam aan. En dan plot seling de sprong naar drie werken van hedendaagse Nederlandse componisten. Allereerst een speels, ik zou bijna zeg gen een wat ondeugend werk van An- thon van der Horst, een Trio capriccio- so gevolgd door een dialoog. Vervolgens een prachtige inspiratievolle prelude en fuga van Henk Badings. Dit stuk vond ik het hoogtepunt van het gehele programma. Albert de Klerk besloot deze voortreffelijke orgelbespeling met zijn eigen Ricercare, een hommage a Sweelinck. Rest mij nog te vermelden dat het getimmer en lawaai boven op de her stellingstijgers in de kerk, enkele keren bijzonder storend waren. J. L. HEEMSTEDE, 25 aug. Op 15 sep tember viert mr. A. G. A. Ridder van Rappard zijn zilveren jubileum als bur gemeester. Op die dag is het namelijk 25 jaar geleden dat hij benoemd werd tot burgemeester van Olst. Ruim 11 jaar geleden volgde zijn benoeming tot burgemeester van Heemstede. Het zilveren ambtsjubileum van burge meester van Rappard zal in Heemstede niet onopgemerkt voorbijgaan. Er is een comité gevormd dat de plannen voor bereidt voor een gepaste viering van het jubileum en op verschillende wijzen zullen de Raad der gemeente, de school jeugd en de Heemsteedse verenigingen op 15 september uiting geven aan hun hulde. Namens de ingezetenen van Heemste de wil het comité op de feestdag een huldeblijk aanbieden, waarvoor alle Heemstedenaren in de gelegenheid worden gesteld hun bijdrage te leveren. De bijzonderheden van de viering op 15 september zullen nog nader bekend ge maakt worden, 's Middags tussen vier uur en half zes bestaat er voor alle Heemsteedse ingezetenen gelegenheid, de jubilaris en zijn echtgenote geluk te wensen in het Verversingshuis „Groe- nendaal". ZANDVOORT, 24 aug. Op 1 okto ber treedt de adviescommissie-woon ruimte te Zandvoort periodiek af. De aftredende leden P. Korstenbroek Jr. D. van Dujjn, J. F. Erdtsieck en mej. G. Bokma worden voor een herbenoeming aanbevolen. Mr. J. van Galen wenst voor een herbenoming niet in aanmer king te komen; in zijn plaats wordt aanbevolen de heer L. J. Sok. ZANDVOORT, 24 aug. Aan de ge meenteraad wordt een krediet van 1.000 gevraagd om op zondag 8 okto ber de deelnemers aan de traditierit naar Zandvoort van de Pionier Automo bielen Olub officieel te kunnen ontvan gen. In verband met het eerste lustrum van de traditie-rit zal de tocht ditmaal een sterk internationaal karakter dra gen. Daar het raadhuis het gezelschap van 500 personen niet kan bevatten, zal de ontvangst elders in de gemeente plaats vinden. HAARLEM, 23 augustus De arron dissementsrechtbank te Haarlem heeft dinsdag 22 augustus 1961 in staat van faillissement verklaard: Florent Louet Feisser, laatstelijk wo nende te Heemstede, thans zonder be kende woon- of verblijfplaats. Rechter commissaris: mr. J. P. Petersen, cu- ratrice: mejuffrouw mr. S. Boekman, advocate en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden op dinsdag 22 augustus 1961 opgeheven de faillissementen van: J. B. van den Brink, van beroep koopman, wonende te Haarlem, uitgesproken bij vonnis dd. 31 januari 1961. Rechter-Commissa- ris: mr. H. J. M. Cokart, curator: mr. G. J. Vermeulen, advocaat en procu reur te Haarlem. B. Grijmans, van beroep krantenbe zorger, wonende te IJmuiden, gemeen te Velsen, uitgesproken bij vonnis dd. 1 augustus 1961. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart, curator: mr. A.R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en pro cureur te Haarlem. ZANDVOORT, 24 aug. In de situ ering van het bereids in uitvoering genomen bouwplan van de woning bouwvereniging „Eendracht maakt macht" van 44 woningen nabij de Noorderduiweg is een wijziging geko men. In verband hiermede moet het raadsbesluit tot verkoop van grond ge wijzigd worden. De oppervlakte der te verkopen grond wordt teruggebracht van 7040 m2 tot 5840 m2; de koopprijs blijft gelijk: 112.200. (Advertentie) Alle voorgeschreven uitgezonderd schoenen SPORTMAGAZIJN TWIJNDERSLAAN 7—9 - HAARLEM Tel. 15116 - Ruime parkeergelegenheid HAARLEM, 25 aug. Aan de Haar lemse raad wordt voorgesteld voor ken nisgeving aan te nemen het besluit om mejuffrouw M. J. Poldermans te be noemen tot lid van de raad in de vaca ture die ontstaan is door het overlijden van de heer F. W. Lichtenveldt (V.V.D.) Mr. J. Oranje, die het eerst als op volger in aanmerking kwam van de heer Lichteveldt. heeft bedankt. Me juffrouw M. J. Poldermans is adjunct directrice van de Haarlemse Huishoud en Industrieschool. HAARLEM, 25 aug. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de vijf bruggen over het Spaame een signale ringsinstallatie te geven, die hen ver bindt met de brandweerkazerne. Het komst steeds vaker voor, dat brand weerauto's voor een geopende brug moeten wachten, wanneer zjj naar de oostelijke oever van het Spaame moe ten. De PTT kan samen met het G.E.B. een betrekkelijk eenvoudig waarschu wingssysteem aanbrengen. De totale kosten worden geraamd op f 2600,-, ter- wijl de PTT jaarlijks een abonnements geld vraagt van f 300,-. Tot nu toe hadden de brugwachters opdracht de brug zoveel mogelijk voor het rijdend verkeer open te houden, in dien z;j konden vermoeden dat de brand weer aan de oostelijke zijde van het Spaame moest zjjn. Dit systeem had na tuurlijk veel bezwaren. Volgens het nieu we systeem kan een brugwachter van uit de brandweerkazerne automatisch worden gewaarschuwd, wanneer de brandweer van die brug gebruik moet maken. Bovendien wordt omgekeerd au tomatisch de brandweerkazerne, ge waarschuwd, wanneer een brug voor de scheepvaart geopend wordt en worden de brugwachtershuisjes aange sloten op de huistelefoon van de brand weerkazerne, zodat ook nog telefonisch contact mogelijk is tussen de brug wachter en de brandweerkazerne. Intussen stellen B. en W. ook voor de verordening op de doorvaart van sche pen door de bruggen in die zin te wij zigen, dat de bruggen voor het scheep vaartverkeer voortaan in het alge meen gesloten zijn van 's zaterdags 8 uur 's avonds tot maandagochtend 6 Gezamenlijke aktiviteiten. Dodenfeest in de Stadsdoelen. Aan vang 10 uur; einde 4 uur. Leeftijd 6-15 jaar. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin Voor alle tuinen: Ruilbeurs op vier verschillende punten in de stad n.l. Clubh. op speeltuin Het Paradijs je, Witte Heerenstraat; clubh. op speeltuin Kindervreugd, Godfr. van Bouillonstraa; clubh. op speeltuin Zaanenoord, Zaanenstraat; St Fran- ciscushuis, Eemstraat. Aanvang 10 uur; einde 4 uur. Voor alle leeftijds groepen. Gelegenheid tot het bezichtigen van de Tentoonstelling „De Oude Tijd" in de Doelen, Gasthuisstraat Geopend van 10-4 uur. Speeltuin Noordervreugd: Sluitings- feest op de tuin, ter beëindiging van het vakantieprogramma. Filmvoor stelling om 2 en om 4 uur. Leeftijd 7-13 jaar. Traktatie! Kosten film 25 cent Speeltuin Kindervreugd: 's Mor- gens prijsuitreiking van de sportwed strijden van 23, 24 en 25 aug. 's Middags sluitingsfeest. Speeltuin Elba: Sluitingsdag van de vakantie-uitstapjes. Speeltuin Burcht ter Cleeff: Slui ting van het vakantieprogramma; in het Jeugdhuis achter de Kerk. Traktatie! Voor alle kinderen van 4-13 jaar. Kosten 20 cent. Speeltuin Jong Leven: Diverse at- trakties op de tuin. Aanvang 10 uur. Sluiting van de vakantie. Speeltuin Mariagaarde: Groot ge- costumeerd slotfeest. Alle kinderen kunnen deelnemen. Aanvang 2 uur. Kosten deelnemers 20 centen; kos ten bezoekers 10 cent. Iedere deel nemer is verplicht zich te verkle den. Traktatie voor iedereen! HAARLEM, 25 aug. Gisterenmid dag was er in de Doelen aan de Gast huisstraat de finale van de straatteken wedstrijden. Alleen de kinderen, die win naar waren geworden in voorronden van het straattekenen welke wedstrijden de afgelopen weken in het kader van de Haarlemse vakantiespelen elders in de stad hebben plaats gehad mochten aan deze finale meedoen. Van de twee duizend deelnemers aan de tien voorron den bleven er voor de finale-wedstrijden van gisteren slechts vijfenvijftig over. Deze jongens en meisjes in leeftijd variërend van vier tot zestien jaar waren uiteraard de „meesters", het geen gisteren op de straatkeien in de Doelen ook duidelijk te zien was. Iedere deelnemer kreeg een afgeba kend stukje straat toegewezen; hij of zü mocht niet met het kleurkrijt buiten de afbakening komen. De kinderen moch ten tekenen wat zij wilden. Uit alle macht, met armen en benen en een tong-naar-buiten hebben ze gekrijt, on geveer een uur lang en wat er na een uur op de straatstenen te voorschijn was gekomen loog er niet om. Er waren er zelfs bij, die academie-leerlingen-in-dop bleken te zijn; sommigen ook verrieden de kwaliteit van „aanhanger-van-Appel" in elk geval verdienen alle kinde ren op het schoolrapport met Kerstmis een tien voor tekenen! Veel toeschouwers hadden zich rond de ijzeren afbakeningshekken verzameld en vuurden de tekenaars aan. Een groot percentage van de toekijkers bestond natuurlijk uit kinderen, die in de voor ronden hadden meegedaan, maar niet in aanmerking kwamen voor de finale. Na een groot uur bleken de jeugdige ar tiesten Maar te zijn en maakten de ju ryleden hun aangename ronde langs de kleurrijke produoten. De jury bestond uit pater Schellaart, ds. Van de Woord, ds. Ter Steege, de heer Duits en de heer Hazevoet. De ju ry-leden hadden geen lang werk, want na een half uurtje waren alle prijswin naars bekend. In de groep van de jongeren van tien tot zestien jaar won de twaalfjarige Joop Fransen de eerste prijs met een Wethouder J. A. Schippers reikt de prij zen uit aan de winnaars van de straat tekenwedstrijd. fraai geschilderd landschap. De twee de prijs ging naar de tienjarige Sjors van Buringen, die het „loze vissertje" in het krijt had gebracht. De veertien jarige Hilbert Bolland won de derde prijs. Simon Inpijn kreeg een eervolle vermelding. In de groep van de Meineren, de Mn- deren van vier tot negen jaar, kreeg de zesjarige Karolientje Holleman de eerste prijs. Zij had een maan-landschap getekend. De negenjarige Henk Schelf hout kreeg met zijn „kasteel" de twee de prijs. De eveneens negenjarige Alex Warmerdam werd derde. Onder luid hoera-geroep bestegen de prijswinnaars het ere-schavot en moch ten zij uit de handen van de wethouder van jeugdzaken, de heer J. A. Schippers, de prijzen grote dozen kleurkrijt en kleurpotloden in ontvangst nemen. Alle deelnemers kregen bij het weggaan een doosje Meurtjes. HAARLEM, 25 aug. Gé Fennis heeft zich in de dertiende en laatste rit van de donderdagavondcompetitie om de „Toto"-beker, die door het Haarlemse „De Kampioen" over een afstand van 25 ronden in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, weer eens de rapste sprinter getoond. Hij bleef met 'n wiellengte verschil de baas over Jan van der Horst. De snelle Fen nis behaalde hiermee zijn vijfde over winning en werd ook algeheel winnaar van de competitie om de „Toto"-beker. Voor deze laatste „totorit" bestond door het slechte weer maar een matige belangstelling. Aanvankelijk scheen de slagvaardige Gerrit Krabbenbos, die met succes uit het peloton was ontsnapt en meer dan 100 meter voorsprong had ver overd, de rit te gaan winnen, maar en kele ronden voor de finish ging Krab benbos in een der bochten onderuit en zag daarmee zijn winstkansen in rook opgaan. Het werd nu een sprint en daar in toonde Fennis zich de beste. De uitslag luidt: 1. G. Fennis, 2. J. v. d. Horst. 3. B. Schenk, 4. M. Bou- ma, 5. W. Wagner, 6. B. Boogaard. Eindstand competitie: 1. Fennis 96 pnt.; 2. Riethoff 74 pnt.; 8. Krabbenbos 59 pnt.; 4. Schenk 59 pnt.; 5. Van der Horst 50 pnt.; 6. Straver 43 pnt.; 7. H. Peters 38 pnt.; 8. Bouma 31 pnt.; 9. Piers 28 pnt.; 10. Ntfssen 21 pnt. In de slotrit der C-Massers toonde Blom zich weer de sterkste rijder. Zijn grote rivaal Baars, die vóór de start slechts twee punten op hem achterstond, kreeg in deze rit met pech te kampen en liep daardoor een niet meer te over bruggen achterstand op. De uitslag: 1. Blom, 2. Plus, 3. Hand- graaf, 4. Stevens, 5. De Klerk, 6. Wil- lemse, 7. Gebhardt, 8. Baars, 9. Porte- gies, 10. Van der Veer. Eindstand C-Massers: 1. Blom 103 pnt.; 2. Baars 98 pnt.; 3. Plus 84 pnt.; 4. Stegens 83 pnt.5. Van der Pol 61 pnt. 6. Wolfers 93 pnt.; 7. De Klerk 37 pnt.; 8. Gebhardt 35 pnt.; 9. Willemse 32 pnt.; 10. Uttien 21 pnt Een rit voor jeugdklassers leverde de navolgende uitslag op: 1. Schenk, 2. De Ruyter, 3. Caarels, 4. Lissenburg, 5. Schouten. HAARLEM, 25 aug. Blijkens het jaarverslag over 1960 van het Provin ciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord holland is in dat jaar het stroomverbruik in de sector grootverbruik toegenomen kleinverbruik en de gemeentelijke met 33 miljoen kwh, en die van het kleinverbruik en de gemeentelijke energiebedrijven met 45 miljoen kwh. Het verbruik van de Hoogovens steeg met 73 miljoen kwh. Gedurende de periode ultimo 1952 tot en met 1960 is het verbruik met 765 miljoen kwh toegenomen zodat dit se dert 1952 toen 711 miljoen kwh werd verkocht (dus ln acht jaar) meer dan verdubbeld is. uur. Alleen gedurende de zomermaan den kunnen de bruggen in principe ge opend worden b.v ten behoeve van de doorvaart van watersportvaartuigen op zondagavond tussen 6 en 7 uur. De Prinsenbrug blijft van maandag tot en met vrijdag voor de scheepvaart ge sloten tussen kwart over zeven en kwart over acht, de Buitenrustbrug 's ochtends tussen kwart voor acht en kwart voor negen. Aan een bepaald sluitingsuur 's avonds bestaat geen behoefte. Tenslotte stellen B. en W. van Haar lem de raad nog voor de zogeheten bruggeldverordening, die per 1 januari 1962 afloopt, te verlengen. Aan tariefs wijzigingen bestaat geen behoefte. De navorderingsbepaling wordt geschrapt, omdat daaraan geen behoefte bestaat en het uur van vrije doorvaart voor de schepen wordt verlegd van kwart voor zes 's ochtends tot kwart over zes. Daardoor sluit het beter asm op het uur, dat de bruggen voor het scheepvaart verkeer gesloten zullen zjjn. BERLUN, 24 aug. (KNP) De bis schoppen en bisschoppelijke commissa rissen van de Sovjetzone van Duitsland hebben gisteren in Oost-Berlijn hun Oostdu'tse bisschoppenconferentie ge houden. Zjj hebben de nieuwe bisschop van Berlijn mgr. Alfred Bengsch tot voorzitter gekozen. Kardinaal Döpfner was tot dusver hun president. De aartsbisschop van München heeft nogmaals geprobeerd afscheid te ne men van het Oostdurise deel van zijn bisdom. Hij werd bij de zonegrens echter teruggestuurd. Kardinaal Döpf ner heeft daarop in West-Berlijn de H. Mis gecelebreerd tot afscheid van de Oostduitse priesters. Op hetzelfde uur celebreerde de nieuwe Berlijnse bis schop in een ~>ostberlijnse kerk na mens de kardinaal. Mgr. Bengsch was anderzijds niet in de gelegenheid aan zijn voornemen gevolg te geven om in West-Berlijn een pontificale x Mis van requiem te celebreren voor de vroe gere bisschop van Berlijn mgr. Weskam. Dit heeft mgr. Weber, proost van het Berlijnse kathedrale kapittel nu voor hem gedaan. HAARLEM, 25 aug. Het orgelcon cert in de Grote- of Sint Bavokerk wordt dinsdag 29 augustus van aciht tot negen uur gegeven door Piet Kee. Piet Kee speelt werken van Buxtehude en Bach. Ook donderdag 31 augustus be speelt Piet Kee het orgel. Op het con cert, dat duurt van drie tot vier uur, zul len werken worden uitgevoerd van Bruhns, Scheidemann, Walther. Walther- Meck, Max Reger, Franck, Honegger en Distier. De orgelconcerten zjjn vrij toegankelijk. AMSTERDAM, 25 aug. Na de vrij gevoelige daling van gisteren is vandaag op de effectenbeurs geen herstel ge volgd. Bij de bestaande zeer gespannen si tuatie in de crisis om Berlijn was dit ook eigenlijk niet te verwachten. Te meer niet omdat mer. op vrijdag ter beurze liefst een bijzonder voorzichtige houding in acht neemt met het oog op de onzekerheden van het weekend. Het wekte echter al bevrediging, dat de markt niet verder doorzakte. De ope ningskoersen van de internationale fondsen lagen i doorsee op ogeveer de slotprijzen van gisteren. Voor onze markt was het een gunstige factor, dat de Duitse beurzen, de gisteren een bij zonder flauwe dag hadden, ook geen verdere daling te zien gaven, maar eer der iets in herstel waren. De cjjfers over het tweede Kwartaal hebben de koersontwikkeling van de aandelen Philips onbewogen gelaten. Ter beurze had men zich al geruime tijd op een achterblijven van de winst ontwikkeling ingesteld ta bij het huidige koerspeil kon men met de resultaten wel vrede hebben, vooral omdat Philips het vertrouwen in de verdere gang van zaken levendig houdt. Tegen half twee noteerden de aandelen Philips 2 pnt. onder de slotkoers van gisteren op 971. Hoogovens en AKU waren eveneens 2 pnt. lager, Unilever een punt beter. Aand. Kon. Petroleum f 0,40 lager op f 112. Scheepvaartaandelen licht ge drukt. Stoomvaartmij. Nederland kon van het gisteren geleden verlies echter een puntje inhalen. De staatsfondsen- markt was goed prijshoudend. Vorig Slot opening 25/8 4% Ned. 1960 1 414 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel MijCert Amsterdam Rubber H.VA. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co. Ned. Kabel. Philips Gem. bez Unilever Wilton-Feyenoora Billiton 2e Dordtsche Petr. ld. st. 50 n k.). Kon. Petroleum 50 ld. Stocks. Holl. Amerika Lijn Java Ch. PL K.LJM. Kon. Ned. Stoomb. Mil KPJrl. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt Ommeren Rott. Lloyd. Ned.Scheepvaart Unie In terunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '56 2% Amsterdam '56 2% Amsterdam '56 1 2 V2 A'dam '56 Hl 214 Amsterdam '59 214 R'dam '57 Alb HeynKl.obl Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Warn Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater U.S. Steel 10214 100% 98A 99 94A 94% 110, 320 108* 123 371 369 180 298 716% 145 306% 660 350 890% 388% 520 563 974% 970% 723 722 275 469 528 263 112.60 112 11.18 163 160% 159% 71.50 196 195% 147% 188 189 161 160% 330% 151 157% 156% 215.50 242 480 141.50 84% 90% 96 97% 97% 123% 23/8 24/8 55 54 41% 42 52% 51% 68% 68 46% 45 84% 82% 19% 19% 29% 29% 58 57% 62% 62% 31% 31% 42% 42 27 e 27 55% 55% 44% 44% 21% 21% 84% 84% Stemming: gedrukt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3