voor de twee na een fantastische Veelbelovende skiffeur Groen eerst eindsprint teruggewezen van race de MAGNIFIEKE „GENERALE" VAN DE HAAN IN BELGIË Nereus GELUKKIG doelpunt brengt Haarlem zege op Stormvogels Weinig interessante strijd met schotloze voorhoedes VSV BINDT OOK HVC AAN DE ZEGEKAR Verdiende overwinning Nog TWEE kanshebbers voor schaaktitel jeugd De Europese roeikampioen schappen op de Mold au in tot titelkoning Triomf in Ronde der drie zustersteden Roeien in cijfers Spanning maakt pover spel goed Zuidema jaagt op derde plaats Zweden wint Grand Prix des Nations Stirling M oss wint op Roskilde Ring MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 PAGINA 11 ITALIË GEKROOND PRAAG, 28 augustus Drie honderd meter nog, en seconde na ^econde heroverde de Nereus- wee op Finland en Duitsland. ^°u het „onmogelijke" dan toch gaan gebeuren? Blaisse en Venemans gingen door. Honderd hteter nog. Boord aan boord joe- §en de ploegen van Finland, phtsland en Nederland op de nnish af. Met een tempo van 40 ®la-gen gingen de Amsterdammers laatste 100 meter in. Tot een k'intigtal meters voor de eind streep hield de Nereus-twee het ®IoPende gevecht vol. Toen waren krachten van Blaisse en Vene tians uitgeput. Duitsland nam in p allerlaatste fase nog driekwart ®hgte voorsprong. Finland werd ^et een taflengte tweede. Met een Rationeel applaus beloonden de ^•000 toeschouwers, die de tribu- ?es aan de oevers van de Moldau ezetten, de strijders. ?ez, Heel verstandig Rentmeester op dreef mk-ilMm mm Titel voor Charly Darmstoornissen Uitslagen reserve eerste divisie FISA gelast onderzoek naar mysterieuze ziekte 400 en 800 m-records voor GERDA KRAAN Verhagen start goed in Europ. kampioenschap Flying Dutchmanklasse KIMBRIA ZEGEVIERT IN CLUBONTMOETING Drie nummers voor Timme Motorcross Schijndel Nederland door pech niet in de finale Kralingse zeilweek HFC uitgeschakeld voor AROL-beker Army Tankard voor Hilversumse equipe Courses van Mereveld Stu'6® 'ïronzen medaille voor de onge- Vo« Nereus-twee, een vierde plaats llcdf ''e jeugdige skiffeur van Aegir, O (rrrton en aan viifd a vnnr d a vit>l Groen en een vijlde voor de vier er stuurman van Nereus hebben j ze jubileumkampioenschappen opge- 6td. De kleine Nederlandse kolonie *OlKli IVANOV .Europees kampioen. iets meer gerekend. is op iets meer gerekend. Toch lltTet een resultaat dat er zijn mag. ,u-rs, in welke andere sport zien oerlanders kans om het maar met ^oorden van de roeibond-voorzitter bij C. E, van (jer ploeg te zeggen b? ®ur°pese kampioenschappen in bij- te» helft van het aantal finales ver- °enwoorcügd te zijn? Als aiuurlÜk> het had nog beter gekund. Vg? Groen zijn finale zondag wat Stel?- hchger had geroeid, was ook hij ■Ma»® naar het ere-platform geroepen. looflT,°P zich is het toch eigenlijk onge- Ijk, dat een 19-jarige roeier, die in UitL §'n van het seizoen nog als junior °Udtnt en in 3uli zt>in eerste wedstrijd z6rn skiff roeit, een week later in Lu- n de hele roeiwereld verrast door in de Rotsee-Regatta de „generale" voor de Europese kampioenschappen achter de Olympische en Europese kampioen Ivanov tweede te worden. Mag diezelfde roeier dan, na op de Europese kampioenschappen een voor treffelijke serie te hebben geroeid, in de finale zich eens in zijn krachten ver gissen...? Rob Groen ging onvoorzichtig te werk. Na 500 meter had hij al een lengte voorsprong op zijn concurrenten. De Groninger had het echter te opti mistisch gezien, want bij het 1000 meter-merkteken lagen de boten van de Nederlander en de Amerikaan Crom well volkomen gelijk. Nog kon Groen vechten. Bijna een halve lengte liep hij weer op de Amerikaan yit. Toen was het echter met de Groninger gebeurd. Dat hij de geweldenaar Ivanov in de laatste honderden meters moest laten gaan, verbaasde natuurlijk niemand. Dat hij even later eerst de Tsjech Andrs en daarna de Amerikaan voorbij liet gaan, mpet geweten worden aan zijn jeugdige overmoed en gebrek aan routine. Zelfs leek het erop dat het nog een vijfde plaats voor Nederland zou worden. Een paar meters voor de finish haalde Groen zijn bladen door het wa ter alsof hij door stroop roeide. Met rustende riemen ging hij door de finish. Een taflengte voor de fel sprintende Duitser Karl von Groddeck, die deze laatste onverwachte kans graag had willen grijpen. De twee van Nereus deed het heel verstandig. Aanvankelijk namen Blais se en Venemans genoegen met een be scheiden vijfde plaats. Halverwege de wedstrijd lagen de Nederlanders in vierde positie, een lengte achter het leidende Finland. De Finnen, winnaars van het Olympisch brons in 1960, zetten daarop alles op alles om hun voor sprong te vergroten. Het gelukte. Ze liepen zelfs nog ruim een lengte op Nederland, dat inmiddels derde was geworden, uit. De Skandinaviërs had- ANTWERPEN, 28 aug. Jo de Haan dag de heeft zondag een prachtige overwinning behaald in de Belgische klassieker: De Ronde van de drie zustersteden, die in verband met de aanstaande wereld kampioenschappen in Bern een bijzon der sterke internationale bezetting had. Van de grote „azen" eindigde Louis Bobet in het grote peloton en was Jacques Anquetil, die na 19 km bij een botsing betrokken raakte, gedwongen de strijd te staken De wedstrjjd werd na 60 km interes sant toen de Belg Ongenae wegsprong, gevolgd door Maliepaard. De Neder lander reed zich los van de Belg en bleef ruim 40 km alleen aan kop. In de achterhoede kwam Van Steenber gen vier maal achtereen ten val. Van Steenbergen staakte toen de strijd iets wat voor hem onplezierige gevol gen kan hebben. Insiders menen name lijk dat Van Steenbergen door zijn opga ve zijn plaats in de Belgische ploeg voor de wereldkampioenschappen te Bern heeft verspeeld, zodat Van Looy daarin vrij spel krijgt. Bij de muur van Geraerdsberg bleek Maliepaard voorbij te zijn gegaan door de Belg Goosseos, die een voorsprong van 5 se conden had op onze landgenoot. Het pe loton kwam op 55 seconden. In de afdaling volgde een hergroepe ring en kwam een kopgroep tot stand van 21 man. Daaruit ontsnapte na 115 km de Belg Hoevenaers, die in samen werking met zijn landgenoot van der Veken tot een voorsprong van ruim een minuut kwam. Na 210 km werden de beide vluchtelingen ingehaald door de Boevere en enkele kilometers verder door Wolfhohl, Doom, Van Vaerenberg, Sohoubben, Sorgeloos, Schroeders en De Haan. Op 3 km van de eindstreep demarreerde Van Vaerenbergh, ge volgd door De Haan, die de Belg in de eindsprint gemakkelijk de baas bleef. De uitslag: 1. Jo de Haan (Ned) 275 km van Gent naar Antwerpen in 6 uur 38 min; 2. Van Vaerenberg (Belg) 6.38.08; 4. Hoevenaers (Belg) z.t.6. Sorgeloos (Belg.) z.t.; 7. Van der Ve ken (Belg) z.t.; 8. De Boevere Belg), op 15 sec. 10 .Aerenhouts (Belg) op 1.36. In het peloton dat ex aequo als 11e werd geplaatst bevonden zich o,a. De Roo, Stokker, Louis Bóbet, Ha- hé, Geldermans en Niesten. ANTWERPEN De Nederlandse wielrenner Piet Rentmeester heeft zon- ;Jakio Wifv voor de reserves volgde gistermiddag in het Olympisch Stadion "tëtine nieuwe trainer, de Engelsman Jack Mansell de strijd van zijn toe- in hot r tegen V.V.V. De vierendertig-jarige Mansell speelde éénmaal Engelse elftal. Hij trainde tot voor kort FC Eastborne United. wegwedstrijd van Gent naar Antwerpen gewonnen, een race over 204 km voor beroepsrenners. Rentmees ter legde de afstand in precies 5 uur af. De Belg Schaerlaekens werd twee de met 15 sek. achterstand. Kersten eindigde in dezelfde tijd als derde Ook Groeneweg en Damen (beiden Ned.), die die vierde en vijfde plaats bezetten, kregen dezelfde tijd als Schaerlaekens genoteerd. Westdorp en Lahaye eindig den tenslotte als zesde en zevende. NAMEN De Nederlander Schroe- der heeft de vierde etappe van de Om loop van Namen voor amateurs, die leidde van Gedinne naar Mohiville over een afstand van 117 km, gewonnen in 2 uur 54 min. 20 sec. Vóór de Belg Hoefkens, zijn landgenoot Snepvangers, die derde werd, en de Belgen Van Heel, Thomaes en Hellemans. Van de overige Nederlanders werd De Waard zevende, Karsten tiende, Paul elfde, Janssens twaalfde, Jager dertiende en Wesseling veertiende. De vijfde en laatste etappe van de Omloop van Namen, een rit over 130 km. werd zondag gewonnen door de Belg Weynants. Zijn landgenoot Hoef kens werd eerste in de eindklassering. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Weijnants 3.20.16, 2. Leon Sebrechts (Ned) 3.20.6. 3. Schroeder (Ned) 4. Snepvangers (Ned). 5. De Locht (Ned). 10. De Jager (Ned). Het eindklassement luidt: 1. Hoef kens (Belg) 13.57.21; 2. Thomaes (Belg) 13.57.40; 3. Copmans 14.00.39; 4. Helle-mans (Belg) 14.00.51; 5. De Ja ger (Ned) 14.00.58 7. Karsten (Ned) 14.03.24 8. Schroeder (Ned) 14.03.49; 10. Janssen (Ned) 14.03.56. LUXEMBURG. Charly Gaul heeft voor de vijfde maal het Luxemburgse kampioenschap op de weg gewonnen, dat te Differdange werd betwist in een tijdrit over 59,6 km. Gaul, die voor de derde keer in successie de titel won, legde de afstand af in 1 uur 30 min. 47 sec. Hij had een voorsprong van 55 seconden op nummer twee, Marcel Emzer. Tezamen met Emzer en Bol- zan, die als derde eindigde, zal Gaul Luxemburg vertegenwoordigen bij de wereldkampioen-schappen op de weg te Bern. den hun krachten echter volkomen ver keerd verdeeld, want zonder veel moei te kwamen Nederland en Duitsland in de laatste 500 meter terug. De eind sprint bracht, zoals gezegd, de beslis sing. Zaterdag, bij de herkansingen, heeft de ongestuurde vier van Nereus zijn supporters bange minuten bezorgd. Het begon al bij de start. Direkt had Nereus een achterstand op de Tsjechen en de Denen. De Deense vier werd weliswaar spoedig gepasseerd, doch de achter stand op de Tsjechen bleef constant een lengte. Na 1500 meter kwam er einde lijk hoop in de Nederlandse harten. Het tempo ging omhoog tot boven de 40 slagen zelfs. Daar waren de Tsjechen niet tegen bestand. Tot teleurstelling van de toeschouwers werd het verschil kleiner. Op amper 100 meter voor de finish nam Nereus de eerste plaats over. In een moordend tempo ging het voort, waardoor het verschil nog zelfs ruim een lengte werd. De Laga-acht was uiteraard kansloos. De Delftenaren die hun uitzending voornamelijk aan de verbetering van het Bosbaanrecord op de Nederlandse kampioenschappen te danken hebben, waren geen partij voor de sterke Britten en Joegoslaven. De gestuurde twee van Njord had geen ge luk. De Leidenaren lootten prompt de „verkeerde" serie. In 7 min. 13,50 sec. werd Njord nu 3de achter Frankrijk en Polen. Een tijd overigens, waarmee de Nederlanders in de andere herkansing daar won Tjechoslovakjje in 7 min 18.53 sec glansrijk winnaar zouden zijn geworden. Dat de ongestuurde vier, waarin Blaisse en Venemans ook moes ten starten, in de finale kansloos was voor een goede plaats, was al bij voor baat duidelijk. Amper een uur rust kreeg het tweetal, en dat is uiteraard onvoldoende voor een volledig herstel. In de strijd om de leiding heeft de Nereus-vier dan ook geen moment mee gespeeld. Het zijn enerverende kampioenschap pen geweest, deze 50e Europese titel- wedstrijden van de FISA. Helaas heeft een triest voorval de loop van de races beinvloed. Zaterdagavond, kort na de avondmaaltijd, kreeg een aantal West- duitse, Zwitserse en Britse roeiers, die in het studenten-tehuis waar ze zijn in gekwartierd hadden gegeten, plotseling last van darmstoomissen. Eén van de Zwitsers moest zelfs naar een zieken huis worden overgebracht. Ernstig heeft FISA-president Thomas Keiler overwogen de finales tenminste een dag uit te stellen. Na overleg met het orga nisatie-comité is dat niet gebeurd, zeer tot spijt van Duitsland overigens. Die voedselvergiftiging was er de oorzaak van dat de wedstrijden voor de Duitsers een grote teleurstelling werden. Drie „zekere" winnaars bezat Duitsland, dat als enig land in alle zeven eindstrijden vertegenwoordigd was. Wel zag een fitte ongestuurde twee kans bij verras sing te zegevieren, doch de „vaste" en zo begeerde overwinning bij de achten, ontging Duitsland nog net. Daardoor kon Italië de „coupe glandaz" op Duitsland veroveren. PRAAG, 28 aug. De uitslagen van de Europese roeikampioenschappen lui den: Finale dubbel twee: 1. en Europees kampioen: Rusland 6 min. 33.61 sec.; 2. Groot -ittannië 6 min. 35.41 sec. 3. ijechoslowakije 6 min. 35.57 sec. Achten: 1. Italië 5 min. 52.23 sec.; 2. Duitsland 5 min. 52.40 sec.; 3. Frankrijk 5 min. 54.11 sec. Skiff. 1. Rusland (Ivanov) 7 min. 21.61 sec.; 2. Tsjechoslowakije (Andrs) 7 min 29.65 sec.; 3. V.S. (Cromwell) 7 min. 31.42 sec.; 4. Ned. (Groen) 7 min. 34.76 sec. Finale vier zonder stuurman: 1. Italië 6 min. 28.29 sec.; 2. Rusland 6 min. 30.37 sec.; 3. Duitsland 6 min. 32.84 sec.; 4. Roe menië 6 min. 33.44 sec.; 5. Nederland (Llaisse-Castelein-Wartena-Venemans) 6 min. 46.96 sec. Tw - zonder stuurman: 1. Duitsland 7 min. 01.95 sec.; 2. Finland 7 min. 03.16 t.c.; 3. Nederland (Blaisse-Venemans) 7 min. 04.20 sec. Gestuurde tweeën: 1. Rusland 7 min. 45 39 sec.; 2. Roemenië 7 min. 50.72 sec.; 3, Tsjechoslowakije 7 min. 55.09 sec. AMSTERDAM, 28 aug. De uitsla gen van de wedstrijden, gespeeld voor de reserve eerste divisie, luiden: ADO IIVeendam II 70, Sparta II Excelsior II 1—0, Vitesse IIZFC II 81, Willem 2 IIAjax II 23. Zwaar gehinderd probeert Doomboos voor zijn club Haarlem alsnog winst te halen uit deze voor Stormvogels zo gevaarlijke situatie. HAARLEM, 28 aug. Na twee com petitiewedstrijden is zowel de voorhoede van Haarlem als die van Stormvogels er nog niet in geslaagd een doelpunt te scoren. En toch won Haarlem het semi- plaatselijke treffen met 10. Een onge lukkige trap van de IJmuider stopper- spil Pirovano, vijf minuten na het aan- vangssïgnaal had n.l. een fraaie treffer in eigen doel tot gevolg en dit ene, voor Haarlem dus zeer gelukkige doelpunt, besliste de weinig interessante strijd in het voordeel van de Haarlemse rood- (Van onze verslaggever). VELSEN, 28 aug. - Zonder een groot se indruk bij de drieduizend bezoekers op „Schoonenberg" achter te laten heeft VSV daar zjjn tweede verdiende zege behaald. De wedstrijd was niet onaan trekkelijk, hoewel het goeddeels van het enthousiasme moest komen. Vooral in de eerste helft was het schieten slecht verzorgd. Ook de Velser aanvallers be zondigden zich in dit opzicht. Zo wist Jager al in de derde minuut niets anders te doen dan ver naast te schieten, toen het beste duo in de roodwitte voorhoede, Farenhorst-van Dolder, hem een schit terende kans had geoffreerd. Met goede dieptepasses bleek ook HVC wel te weten hoe kansen moesten DEN HAAG, 28 aug. - Nu zes van de elf ronden in de finale van het schaak toernooi om de titel jeugd-wereldkam- pioen zjjn gespeeld, is de profetie ge wettigd, dat de eer ten deel zal vallen aan de Roemeen Georghiu of aan de Joegoslaviër Parma. De Nederlander Zuidema zal in de eindrangschikking een alleszins bevredigende plaats kunnen be reiken. Zaterdag wonnen Georghiu en Parma van respectievelijk Thomson (Schotland) en Kinnmark (Zweden): het overwicht was sprekend. De voorsprong van de koplopers is nu tot twee punten uitge groeid; het is vrijwel onmogelijk, dat beiden zich, met nog slechts vijf partijen op het programma, zouden laten verras sen. Parma verkeert overigens in tijdnood. Hij speelt evenals zijn secondant, de grootmeester Matanovic in het toer nooi in Bied, dat deze week begint; Den Haag is dan nog gaande. De Nederlander Zuidema blijkt opge wassen te zijn tegen de fysieke eisen, welke een dergelijk toernooi stelt. Hij voelt zich duidelijk gesterkt door het „fanatisme" van zijn secondant Bouw meester. Zuidema heeft de derde plaats veroverd en zal als de voortekenen niet bedriegen op de wereldranglijst tot de eerste zes behoren. Gezien de ge ringe training van onze jeugdkampioen moet deze groei worden gewaardeerd. Want „groei" in een toernooi is een o- sitief kenmerk; diverse concurrenten blijken het niet op te brengen. Het terug vallen in de laatste ronden van bepaalde kanshebbers en het feit, dat soms onver klaarbare fouten worden gemaakt wijst er op, dat dit zware drie weken durende toernooi zijn tol gaat eisen. De resultaten waren: afgebroken par tijen: Zuidema (Ned.)Calvo (Spanje) Vi, eerste kwalificatiegroep vijfde ronde: Diekstra (Ned.)Jakobsen (De nemarken) 1—0. Zesde ronde, finale- groep: Larusson (IJsland)Calvo (Spanje) 0—1, Gulbrandsen (Noorw.)— Zuidema (Ned.) 01, Pfleger (W.-Dld.)) Westerinen (Finland) afgebr., Thomson (Schotland)Gheorghiu (Foemenië 01, Kinnmark (Zweden)Purma (J.S1.) 01, Kuindzhi (Rusland)Nagy (Hong.) 10. De stand luidt: 1. en 2. Gheorgiu en Parma, beiden 5% pnt.; 3/4. Zuidema en Kuindzhi, beiden 51/, pnt.; 5. Nagy, 3 punten. Eerste kwalificatiegroep: Rosino (It.) vrij, Gilden (V. S.)Minaya (Col.) 0—1, Jaboksen (Denem.)Holaszek (Oosten rijk) 14—Phillips 'Nieuw Zeeland) Diekstra (Ned.) 10, Smith (G.-B.) Keogh (Ierland) 1—0, Rubinetti (Arg.) Kuettner (O.-Dld.) 01. De stand is: 1. Phillips, 5 pnt.; 2. Ja kobsen, 4% pnt.; 3. Kuettner, 4 pnt.; 4. Minaya, 314 pnt.; 5/6. Rosino en Smith, beiden 214 pnt. uit 5 partijen. De president van de Internationale Roei Federatie (F.I.S.A.) heeft aangekon digd, dat een diepgaand onderzoek zal worden ingesteld naar de geheimzinnige ziekte, waarvan diverse roeiers het slachtoffer zijn geworden. Thomas Keiler, de Zwitserse president van de F.I.S.A. heeft de organisatoren en alle ploegleiders verzocht een gede tailleerd rapport op te stellen over de v-'emde syptomen, die k- den van hun ploegen hebben voorge daan, en die buikloop met zich mee brachten. Keiler verklaarde, dat hem door de organisatoren was beloofd, dat vooraan staande medici van de Universiteit van Praag een intensief onderzoek zuilen instellen naar de oorzaak van de ziekte. Alle betrokken roeiers zullen aan een medisch onderzoek worden onderworpen. De voedselresten zullen eveneens nauw keurig worden onderzocht BOEKAREST, 28 aug. Tijdens de belangrijke internationale atletiekwed strijden in Boekarest heeft de Neder landse atlete Garda Kraan de 300 meter gewonnen in de nieuwe Nederlandse re cordtijd van 2 min. 6,1 sec. Het oude record stond sinds de wedstrijden van 2 juli jl. in Moskou op haar naam met 2 min. 6,4 sec. Tweede achter Gerda Kraan werd de Roemeense Florika Greczesku, die met 2 min. 6,8 sec. het nationale Roemeense record scherper stelde. De andere Nederlandse vertegenwoordigster bij deze wedstrijden, Joke Bijleveld won het verspringen met 6.06 meter. worden geschapen. De afwerking daar van bleek evenwel lastig. Stopper Kort en zijn twee backs Schoon en de terug gekeerde Pieterse waren, zoals langza merhand duidelijk werd, niet te nemen hindernissen. Goed stuwend werk van Brom bracht ook de Velser aanval keer op keer in actie. Daar tegenover stond echter een achterhoede, die eveneens wist wat „dichtspijkeren" is. De beide doelwachters, Stuy en Van den Brink hadden het daarom niet druk. Fel werd na de zonder doelpunten aangebroken rustpauze om de punten gestreden, waarbij VSV langzamerhand een overwicht bevocht. In de achttiende minuut verslapte de aandacht van Van den Biezenbos en zijn medeverdedigers even. Hiervan profiteerde de snelle Fa- renhorst. Hij snelde achter de door Van Dolder naar voren gespeelde bal aan en scoorde onhoudbaar. HVC bleef over eind. Krommert loste enkele schoten, maar vond Stuy op zijn hoede. Door Van Dolder geholpen, wist de rood-witte achterhoede stand te houden en langzamerhand het zwaartepunt van de strijd weer naar de Amersfoortse helft van het veld te verleggen. Zeven minuten voor het einde draafde Van Dolder achter een verre bal aan. Hij was er iets eerder bij dan de ver uitgelopen Van den Brink. Met een „wippertje" schakelde hij de Amersfoorter uit, waar na een schot in het lege doel de actie voltooide. Deze treffer betekende uiter aard de beslissing. ATTERSEE, 27 aug. Op het Atter- meer in Noord-Oostenrijk zijn de wed strijden om het Europese kampioen schap tweemans-zwaardboten in de Flying Dutchmanklasse begonnen. In de eerste race eindigde de enige Neder landse deelnemer, Ben Verhagen, op de tweede plaats. Winnaar werd de Zwit ser Siegenthaler. De uitslag van d3 eer. ste race luidt: 1. Siegenthaler (Zwitser land) 1215 punten; 2. Verhagen (Neder land) 914 punten; 3. McCourrich (G.-B.) 738 punten; 4. Kadelbach (W.-Duitsland) 613 punten; 5. Caat (Zweden) 516 punten. HUIZINGEN, 28 aug. De atletiek- ploeg van Kimbria uit Maastricht heeft in de Belgische plaats Huizingen een interelub-ontmoeting gewonnen. Kim bria verzamelde in totaal 99 punten. D. J. K. Loewe uit Keulen werd twee de met 81 punten, terwijl de Belgische ploeg CAS met 77 punten als derde eindigde. De 100 meter werd gewonnen door Timme (Kimbria) in 11,4 sec. Hij liet ook het discuswerpen op zijn naam schrijven door 42,92 meter te bereiken. Timme won ook het kogelstoten (14.03 meter). De 3000 meter leverde een over winning op voor Delnoye van Kimbria in 8.24,4. Het polsstok hoogspringen werd eveneens een zege voor Kimbria. Wijsen sprong 3,75 meter. Bij het ver springen bezette Wijsen (Kimbria) de tweede plaats met 6.27 meter, achter de Duitser Abels, die 6.59 meter be haalde. broeken die de 10 zege overigens wel verdienden omdat zij zich meer en bete re kansen wisten te scheppen. Groots was het spel in deze ontmoe ting niet. De in het vorige seizoen zo ge vaarlijke en schotvaardige Haarlemse voorhoede ondervindt thans de kracht van sterkere verdedigingen en hoewel de IJmuider defensie allesbehalve een hechte eenheid en een onneembare ves ting vormde, bleek zij toch nog sterk ge noeg om de roodblauwe voorhoede in bedwang te houden. Spil Pirovano deed het waarlijk niet slecht, maar na zijn fout in de vijfde minuut van de wed strijd rammelde het even geducht in de IJmuider defensie. Maar de Haarlemse aanvallers slaagden er niet in om de vroeg verkiegen 10 voorsprong uit te breiden, omdat het Doornbos c.s. aan doorzettingsvermogen ontbrak en het schieten nogal wat te wensen overliet. Haarlems defensie daarentegen was er onmiddellijk goed „in", hetgeen nodig was omdat de gevaarlijke IJmuider linksbinnen v. d. Waal aller aandacht eiste. Maar deze Stormvogel ontving te weinig steun van zijn mede-aanvallers om tot succes te komen, zodat Haarlems doelman Van 't Kruys bepaald weinig ge vaarlijks kreeg te verrichten. Kregen de IJmuider aanvallers al eens een kansje, dan was het steevast rechtsbuiten Noo- men die er veel te nonchalant mee om sprong. Zo bleef het dus een weinig in teressant spelletje voetbal. Nadat Doorn bos royaal over een kans was heenge stapt, schoot Noomen eVen daarna de De sterkste Westduitse heren atletiek, ploeg heeft in Helsinki de tweedaagse interland-wedstrijd tegen de Finnen ge. wonnen met 237,5 tegen 224,5. Schijndel, 28 aug. Het Zweedse mo torcrossteam heeft in Schijndel geheel volgens de verwachting de Peter Cham- berlaintrofee op Engeland heroverd. De Zweden dankten hun zege aan de pres taties van Bill Nilsson, Rolf Tibblin en Ove Lundell, die in de finale van de Grand Prix des Nations als eerste, derde en vijfde eindigden. Hun grootste tegen standers waren de Engelsen, die tot op de helft van de finale hardnekkig te genstand bleven bieden. Toen echter halverwege de eindstrijd de motoren van Curtiss en Burton tengevolge van het mulle zand minder goed ginpen functioneren, kregen de Zweden het wat gemakkelijker. Nadat in de eerste serie zowel Jan Clynk als Cees Griekspoor waren uitge vallen, begon ook de tweede serie bij zonder teleurstellend voor het Neder landse team toen Jan Dirkx vrij spoedig wegens moeilijkheden met zijn motor het veld moest ruimen. Hoewel zijn broers Albert en Broer Dirkx het heel wat beter deden, kon de Nederlandse ploeg zich niet voor de finale plaatsen omdat slechts twee coureurs in plaats van de verplichte drie, de serie uitre den. De 50 km lange finale is een bittere slijtageslag geworden, waarbij zelfs de allersterksten in het zand bleven steken. De Zweed Bill Nilsson, die vanaf de eerste meters de leiding had genomen, eindigde onbedreigd als winnaar. De uitslag van de finale was: 1. Nils son (Zweden) in een tijd van 63.53.8; 2. Smith (GB) 64.16.6: 3. Tibblin (Zweden) 65.20.3; 4. Curtis (GB); 5. Lundell (Zwe den); 6. Rasmussen (Denem.). KRALINGEN. 28 aug. - Onder bijzon der gunstige weersomstandigheden zijn zaterdag en zondag de wedstrijden voor de Kralingse Zeilweek gehouden. De winnaars in de verschillende klassen wa ren zaterdag: Vaurienklasse: B. Wilton. Stemklasse: J. v. d. Waal. Valkenklasse: L. v. d. Veer. Regenboogklasse: J. Hofland. Finjollen: H. H. J. de Jong. 12-voetsjollen: M. v. d. Spek. 16 m2-klasse A: S. Ozinga. Vrij heidsklasse: A. C. Neleman. F.D.-klasse: G. Alers. Zondagmorgen: Vaurienklasse: B. Wil ton. Sternklasse: I. v. d. Waal. F.-D.- klasse: R. Kraaykamp. Valkenklasse: H. Verdonk. Regenboogklasse: C. Kirt. "inn- jollen: J. de Jong. 12-voetsjollen: J. v. 't Hoogerhuys. 16 m2-klasse A: J. van Rietschoten. Vrijheidsklasse A: W. Snij ders. Zondagmiddag: Vaurienklasse: R. Bos- nak. Sternklasse: I. v. d. Waal. F.D.- klasse: R. Kraaykamp. Valkenklasse: H. Verdonk. Regenboogklasse: J. Hofland. Finnjolen: H. de Jong. llvoetsjolen: mej. A. Wielders. 16 m2-klasse: J. H. de Haas Mzn. Vrijheidsklasse A: C. Neleman. bal van dicntbij tegen de Haarlemse doelman aan. In de tweede helft ontsnapten beider doelen enkele malen ternauwernood aan een doorboring. Van der Waal en Wooning van Stormvogels probeerden steeds maar weer de Haarlemmer defen sie uiteen te rukken, netgeen slechts zelden gelukte. Aan de andere zijde kon den Vreeken en de zijnen het ook al niet verder brengen dan enkele vruchteloze pogingen.Eenmaal hadFrie bepaaldpech toen mj de bal handig over doelman De Graaf wipte, maar het leder van de lat weer terugsprong. Omdat het tempo aan beide zijden aan de lage kant bleef viel er ook in de laat ste periode niet zo erg veel te genieten. Alleen de spanning was een vrij goede compensatie voor het soms povere voet bal cat zowel Haarlem ais Stormvogels op de grasmat legde. Maar Haarlem be hield z'n kostbare voorsprong en verliet tenslotte als verdiende winnaar de arena. AMSTERDAM, 28 aug. De amateur- voetbaliers in Amsterdam hebben gis teren het seizoen geopend met het ver maarde toernooi van AFC om de AROL- beker. De grootste verrassing van de eerste dag vormde ongetwijfeld de nederlaag van HFC tegen de tweede klasser Zeeburgia met 13. De andere uitslagen luiden: DWV Alcmaria Victrix 10, AFCUW 12 en DCGRobur et Velocitas 33, DCG wint na het nemen van strafschoppen. Zondag a.s. wordt het toernooi voort gezet. KOPENHAGEN, 28 aug. De Britse coureur Stirling Moss heeft op de „Ros kilde Ring", even buiten Kopenhagen het belangrijkste evenement gewonnen van de wedstrijden om de Grote Prijs van Denemarken. Moss zegevierde in de klasse voor for mule 1-wagens met zijn Lotus U.G.C. in de totaaltijd van 59 minuten en 28,5 sek. Hij verbeterde tevens het baanrekord met 42,8 sek. De wereldkampioen, de Australiër Jack Brabham, moest wegens motorpech met zijn Cooper de strijd voortijdig staken. Tweede werd in deze klasse de Schot Innes Ireland met een Lotus in 60.42,5. De derde plaats was voor de Brit Roy Salvadori met Yeoman Cooper in 61.35,3 en vier werd de Brit Henry Taylor met Lotus. Zijn tijd bedroeg 62.22,4. In de klasse formule voor junioren werd de Zuidafrikaan John Love win naar in 31.14.U. De klasse voor racewagens, 1600 cc, leverde een overwinning op voor de Brit James Mackay met een tijd van 29.21,8. De klasse groot toerisme, 1600 cc werd gewonnen door de Zweed Hariad Krone- gaard in 31.16,7. De standaardklasse, 1600 cc, leverde eveneens een Zweedse zege op. Goesta Karlsson eindigde als winnaar in 17.21,3. WASSENAAR, 28 aug. Op de links van de Haagsche Golf en Country Club te Wassenaar zijn dit weekeinde de wed strijden om de Army Tankard 1961 ge houden. Winnaar werd de Hilversumse combinatie Roland Holst/Van Erven Do rens, die in de finale met 6 en 5 van de equipe Smit/Olland (Hattemse G en CC) won. UTRECHT, 28 aug. De uitslagen van de op Mereveld gehouden draverijen luiden: Smalllngerland-prijs, 2140 m.: 1. Zola S. (SmitJ tijd 3.10.9. kmtijd 1.29.2. 2. Zingaro 3. Zenithy Hollandia. Tot. 2.40, pl. 1.40, 2.1.90, gek. 9.80, cov. 7.20. Tietjerksteradeel-prijs, 2100 m. met auto- start. 1. Yeasty Hanover (Tesselaar) 3.02.6, 1.27. 2. X. Double Six. 3. Zsa du Commerce Tot. 5.50, pl. 2.—, 1.70, 1.50, gek. 21.—, cov. 5.40. Utingeradeel-prijs, 1200 m.: 1. Apaee Spencer (Verhoeve) 1.46.8. 1.29 2. Anne- mieke Hollandia. 3. Atletha J. Tot 9.50 pl. 3.10, 1.90, gek. 13.10, cov. 4.10. Mereveld's mijlrecord-prijs. 1610 m le heat: 1. Vanadis (NottelmanJ 2.10.1, 1*20 8 2. Jambart P. 3. Harley. Tot. 2.50, pl lio' 1.90, 1.70. gek. 9.10, cov. 7.30. h?at,;- L Vanadis (Nottelman) 2.09.8, 1.20.6. 2. Vrijdag. 3. Jambart P. Tot. 180 pl. 1.40, 4.60, gek. 15.80, cov. 13.40 Westdongeradeel-prijs, 2100 m. met auto ris o v Xenophon Scoti tHeskes) 3.00.5, 1.26. 2. Yucatan. 3. Woudsnip S. Tot 1-'.90, 220 Sek. 16.50, cov. 4.70. Sprmter's-pnjs, 1610 m.: 1. Zampa var. 2-"-5. 1.24.8. 2 ZÏÏ 1 an on „?ph:yT Magowan. Tot. 530, pL 1.80, 1.90, 1.90, ges. 13.10, cov. 5.50. r(X^SeUue,Cl"?riJs' 2200 m- voor amateur- 1 26 4 9 v^ï n Sj>encer (Zeeman) 3.10.1. cl?' Tni ??rmo,ro'1'Youthful Nora Spen- cov. 3 90 1'5°' gek- :2 4°' Westdongeradeel prijs, 2100 m. (2e afd.) met autostrat: 1. Yatagan Hanover (Van Dooyeweerd) 2.55.3, 1.23,5 2. Ysloper S. Yasmine. Tot. 2.50, pl. 1.90, 22- 8.80, cov. 6. gek. Wfjnbntseradeel-prijs. 2600 m.: X. Uranle (Vergay3.41, 133.7. 2. Wanda var. Gonny. 3. William Z. Tot. 10.90, pl. 1.80, 130. 1.80, gek. 17.10, cov. 7.80 Totalisator-omzet 223.038.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 11