Enschedese Boys maakt van zijn kansen goed gebruik Ijverig Hilversum gaat triest ten onder: 4-1 Alkmaar slaat zijn slag in de eerste helft Aanval van Veendam faalt Landstitel voor HCC II na falen van het Eerste Jubilerend Rood en Wit doet HCC op de valreep de das om OVVO en Schoten houden race vol Werp er Beidschat levert grootse honkbalprestatie Eerste Divisie A. B: Het geluk is met pover Elinkwïjk mwm Fiks lesje voor honkballers Jeugdatleten door Belgen verslagen NIEUW RECORD voor BONTEKOE Amateurs voor strijd in Bern Pech brengt NOAD tot grote wanhoop Vitesse potig naar gelijk spel tegen Leeuwarden: 2-2 VOETBALTOTO Vijftien deelnemers hebben alles goed SENSATIONEEL SLOT IN CRICKETCOMPETITIE Jong Oranje' krijgt met 71 van Belgen klop Honkbaluitslagen Universiade te Sofia ENGELSE LEAGUE Tottenham wint Londense derby Buytelaar wint titel bij tennisleraren MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 PAGINA 8 Onbespeelbaar Eerste klasse B DFCEindhoven 30 Van Sluysdam 10, rust. De Vos 20, De Jager 30. 6500 toeschouwers. Een wat harde maar sportieve wedstrijd, waarbij het Eindhoven maar niet gelukte de verdediging van DFC te verschalken. Na het tweede doelpunt van DFC verdween het elan uit de wedstrijd. LeeuwardenVitesse 22 Evers 01, Weering 11, Verhagen 21, rust. Evers 22. 6000 toeschouwers. Leeuwarden was voor de rust de betere ploeg, maar worstelde lang tegen een ach terstand. Eerst vlak voor de rust kwamen er twee Friese doelpunten. Het hard spelen de Vitesse kwam daarna tijdens een kort stondig offensief op gelijke hoogte. 't GooiSittardia24 Huisman 01, Gruyzen 02, Van Berkel 12, Karhof 22, rust, Quix 23, Huisman 24. 5500 toeschouwers. 't Gooi schoot in deze wedstrijd in tech niek, doch vooral in tempo te kort. Het spelen met drie invallers was slechts een matig excuus voor het zeer zwakke spel der Hilversummers, die dan ook een verdiende tweede nederlaag te incasseren kregen. Helmond—DHC 0—4 Rust 00, Stollen 01, Van Miert 02. Van Galen 03, Stollen 04. 2000 toeschou wers. Voor de rust hield Helmonds enthousiasme DHC nog op afstand. Na de eerste treffer van DHC stortte de thuisclub ineen. Go AheadFortuna VI12 Van de Berg 01, Verweel 02, rust, De Jong 12. In matige wedstrijd leed Go Ahead eer volle nederlaag. Deventer ploeg speelde meer dan de halve wedstrijd met slechts tien man. Het teamverband en tempo van For tuna weren beter en hoger dan dat van Go Ahead. RFC—AGOVV 0—0 00. rust- en eindstand. 4000 toeschou wers. Meer spannende dan fraaie wedstrijd, waarin beide ploegen enige goede kansen kregen die echter onbenut bleven. Met de puntenverdeling kregen de teams loon naar werken. HaarlemStormvogels10 Pirovano (eigen doel) 10, rust en einde. 7000 toeschouwers. Een matige wedstrijd, waarin het voor- hoedespel aan beide kanten sterk onder de maat bleef. Haarlem verdiende de zege om dat het zich de meeste en beste kansen wist te scheppen. VeendamAlkmaar 1—2 Heymans 01. Wagemaker 02, rust, Uit- tenbosch 12. 7000 toeschouwers. Alkmaar was door beter uitbuiten van de speelruimte in de eerste helft oppermachtig. De schotloze aanval was er de oorzaak van dat Veendam uitzicht had op een behoorlijk resultaat ondanks een 02 achterstand. In de tweede helft was Veendam meer in het offensief, doch het begeerde gelijk spel bleef uit. BW—SVV 3—1 Van de Plas 10, v. Bergen 2—0, rust. Schuurman 30, v. Kampen 31 (uit straf schop). 6000 toeschouwers. BW speelde in eerste helft pittiger en combineerde ook beter. De Bosschenaren hadden deze voorsprong ook nodig, want toen de Schiedammers in de slotfase kwa men opzetten, kwam de uiteindelijke zege nog in gevaar. Fortuna VI. 2 2 0 0 4 8-1 DHC 2 2 0 0 4 7-1 DFC 2 2 0 0 4 5-0 Alkmaar 2 2 0 0 4 4-1 Sittardia 2 2 0 0 4 7-3 KFC 2 1 1 0 3 3-0 AGOW 2 0 2 0 2 1-1 Eindhoven 2 1 0 1 2 3-3 BW 2 1 0 1 2 3-4 SVV 2 1 0 1 2 3-4 Haarlem 2 1 0 1 2 1-2 Go Ahead 2 0 I 1 1 2-3 Leeuwarden 2 0 1 1 1 3-5 Vitesse 2 0 1 1 1 2-4 Veendam 2 0 0 2 0 2-4 't Gooi 2 0 0 2 0 3-7 Stormvogels 2 0 0 2 0 0-4 Helmond 2 0 0 2 0 0-10 Hermes DVSRBC 2—1 Van de Poel 1—0, Van Haperen (eigen doel) 2—0. rust, Bruyninckx 21. 4500 toe schouwers. Tempoloze wedstrijd met armelijk voetbal. HDVS kwam door twee blunders aan een snelle voorsprong van 20, die eerst in de laatste fase bedreigd werd, toen RBC einde lijk tegenscoorde. SHSYVilhelmina 31 Lukken 01, rust, De Kleyn 11 en 21, Heikamp 31. 14.000 toeschouwers. Een na de gelijkmaker even van slag zijn de defensie moest SHS een tweede doelpunt toestaan, dat het technisch betere Wilhelmi- na niet meer kon inhalen. VSVHVC Sr—0 Rust 00, Farenhorst 10, Van Dolder 20. 3000 toeschouwers. VSV's tweede zege was verdiend. De Vel- ser achterhoede was te sterk voor de Amerfoortse aanvallers, die doelman Stuy minder werk bezorgden dan de Velser voor hoede diens collega Van den Brink aan de overkant. De goed opgezette aanvallen van HVC waren talrrjk, maar de afwerking daar van bleef steeds achterwege. LimburgiaZFC 00 0—0, rust- en eindstand. 1500 toeschou wers. Een vrij slechte wedstrijd, waarin Lim- burgia in de eerste helft verschillende kan sen zag stranden op doelman Ruiter. Na de thee domineerde ZFC vrijwel doorlopend, maar paal en lat stonden Zaanse doelpunten in de weg. HeraclesExcelsior 5—3 Van Nee 1—0, Schuman 20, rust, Brand 21, Vrielink 31, Schuman 41, Slui 42, Meerman 43, Schuman 5—3. 13.000 toe schouwers. Heracles heeft het, nadat het op 4—1 was gekomen, toch nog vrij moeilijk gehad. Het laatste Almelose doelpunt werd pas in de laatste minuut gescoord. Niettemin een ver diende zege, alleen al op grond van het aan merkelijk betere spel van voor de rust. Ensch. BoysHilversum 41 Van der Brug 01, rust. Lenstra 11, Moddejonge 21, Weijdijk 31, Moddejonge 41. 5500 toeschouwers. Het feit, dat de thuisclub in de eindfase van de strijd een hoger tempo kon opbren gen. heeft de doorslag gegeven. Dat ..Hilver sum" kranig tegenstand heeft geboden, moge ook blijken uit de omstandigheid, dat de score een kwartier voor tijd nog 11 was. Be QuickHeerenveen 01 Fleur 01, rust- en eindstand. 7000 toe schouwers. Be Quick speelde in M-formatie. Paul Amara en Roeifsema waren de speerpunten, maar tegen de solide Friese defensie kregen zij vrijwel geen kansen. Een offensief van een half uur na de rust bracht de Gronin gers ook niet het fel begeerde doelpunt. YVageningenEBOH60 Van Eeden 10 en 20, rust. Geutjes 30 en 40, Ch. v d. Weerd 50. T. v. d. Weerd 60 4000 toeschouwers. Een glorieuze dag na een feestelijke nacht voor het gouden „Wageningen". EBOH telde enkele uitblinkers, maar als geheel speelde het toch enige klassen minder dan de thuis club. Elinkwijk—NOAD 1—0 Van Egdom 10, rust- en eindstand. 8000 toeschouwers. Zeer matig voetbal, waarbij de Utrechters nog maar juist in de meerderheid bleven. NOAD was slecht op schot. VSV 2 2 0 0 4 3-0 Ueerenveen 2 2 0 0 4 4-1 Heracles 2 2 0 0 4 10-3 Elinkwijk 2 2 0 0 4 2-0 Hermes DVS 2 2 0 0 4 3-1 SHS 2 2 0 0 4 6-2 Wageningen 2 1 1 0 3 10-4 Limburgia 2 1 1 0 3 2-1 Fnsch. Boys 2 1 0 1 2 5-4 Be Quick 2 1 0 1 2 2-2 RBC 2 0 1 1 1 5-6 ZFC 2 0 1 1 1 0-1 Excelsior 2 0 0 2 0 4-7 Wilhelmina 2 0 0 2 0 1-4 Hilversum 2 0 0 2 0 1-5 HVC 2 0 0 2 0 1-5 EBOH 2 0 0 2 0 1-8 NOAD 2 0 0 2 0 0-6 (Van onze sportcorrespondent) ENSCHEDE, 28 aug. In het Ensche dese G. J. van Heekpark heeft Hilver sum de temposlag tegen Enschedese Boys met 4-1 verloren. Een, naar de cijfers gemeten, nogal zwaar uitgevallen nederlaag dus, maar dat de Hilversum mers zich lange tijd kranig hebben ge houden, zal U duidelijk worden wanneer D weet, dat de stand een kwartier voor tijd nog 1-1 was. Twaalf minuten voor tijd leverde een combinatie tussen Abe Lenstra en midvoor Moddejonge een doelpunt van laatstgenoemde op, 2-1. Nog vocht Hilversum manmoedig door, maar de conditie van de met twee in vallers (rechtshalf Van Wiik ei. rechts binnen Krant) uitkomende radiostad bewoners bleek ontoereikend om de En- schedeërs nog in moeilijkheden te bren gen. Velen van de ruim 5000 toeschou wers hadden zich reeds verzoend met een 2-1 zege en verlieten vroegtijdig het terrein, zodat ze de beide laatste doel punten, die in de laatste drie minuten door rechtsbuiten Weijdijk (vanaf de linksbuitenplaats) en midvoor Modde jonge werden gescoord, niet meer heb ben gezien. Een nogal teleurstellend slot dus voor de Hilversummers, die zich tegen een matig spelende Enschedese-Bo.ysploeg tot ver in de tweede helft kranig had den weten te weren. Met name voor doelman Schuurman moet de nederlaag zuur geweest zijn, omdat hij tal van keren op bijzonder fraaie wijze redding had weten te brengen, om tenslotte in het laatste kwartier toch nog drie maal zijn hoofd te moeten buigen. Hilversum, dat nogal eens free-kick veroorzaakte, startte met aardige combinaties en was aanvankelijk dan ook in de meerderheid. Doelpunten leverde dit overwicht even wel niet op, al waren rechtsbuiten Lefe- ring en midvoor Pluim hun tegenstan ders herhaaldelijk te snel af. Intussen herstelde Enschedese Boys zich in zo verre, dat een gelijkopgaande strijd ont stond, maar in, deze periode was het Schuurman, die Lenstra en Modde jonge meerdere keren de voet dwars- zette. Toch nam Hilversum de leiding en wel 10 minuten voor halftime, toen links half Van der Brug goed doorliep op een naar voren gespeelde bal en scoorde, 0-1. Lefering en Pluim misten daarna op een haar na, zodat de rust met de stand 0-1 kwam. Tot 22 minuten in de tweede helft wisten de Hilversummers hun voorsprong te bewaren. Daarna (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 28 aug. Een goede doelman moet geluk hebben. Van Pelt van Elinkwjjk is een goede doelman en tegen NOAD had hij alle geluk van de wereld. De Tilburgers hebben talloze malen geprobeerd een snel verkregen 1-^0 achterstand weg te werken. Dat mislukte in de eerste plaats door hun slechte afwerking. Doch driemaal kwam er een „uitschieter" door een werkelijk heel mooi schot en alle drie malen werd Van Pelt kansloos gelaten. Doch de bal kwam geen enkele maal In het doel, want steeds ketste het leer van paal of lat weer terug in het veld. 10 was het en bleef het. Geen best duel is het geworden tussen twee clubs, die vorig seizoen elkaar nog in de Ere-divisie bestreden, maar er in deze vorm echt niet in thuishoren. Het plaatsen was slordig, het tempo laag en net schieten was enkele goede uit zonderingen daargelaten heel zwak, Midvoor Netten van NOAD deed echter aardige dingen en had meer klasse dan zijn collega Theo Kraan van Elinkwijk, die tegen zijn clubgenoten van het vorig seizoen weinig klaar maakte en in de jonge stopper Van der Laak vooral in de kopduels steeds zijn meerdere moest erkennen. Maar Elinkwijk had de steun van een snel gescoord doelpunt. Een overtreding tegen Van Egdom leverde Elinkwijk een vrije schop op, welke Van Egdom zelf nam. Het werd een harde knal tegen de Tilburgse muur. De bal sprong terug naar Van Egdom en met een beheerste schuiver maakte die toen Onderstal kansloos: 10. Elink wijk kon er rustiger door gaan voet ballen. NOAD was minder, doch kon zich handhaven omdat het Utrechtse tempo veel te laag was. Kraan kreeg een kans, De Jongh een nog veel mooie re, maar steeds bleef Onderstal mees ter van de situatie. Toen NOAD dank zij de vleugelspelers Lindhout en Jans- sens meer tot de aanval kon overgaan, bleek schieten een zwak punt. Doch wel goed waren schoten van Netten en linkshalf Zieltjens, die beide tegen de lat terecht kwamen. (Van onze sportcorrespondent) LEEUWARDEN, 28 aug. Ondanks een groot overwicht heeft het er lang naar uitgezien dat Leeuwarden geen antwoord zou weten te vinden op het harde spel van Vitesse. De Arnhem mers verdedigden tot twee minuten voor de rust een voorsprong van 10. Daarna sloegen de Friese aanvallers echter vlak achter elkaar tweemaal toe. Eerst een kwartier na de hervat ting had Vitesse hierop een antwoord (2—2). De start van Leeuwarden beloofde weinig goeds voor de Arnhemmers. Een half uur lang stond het door l'Amie verdedigde doel onder grote druk, maar door potig verdedigen bleef Vitesse overeind. Zelfs werd het na een kwartier 01 toen rechtsbuiten Evers een dieptepass van Dhlomo be nutte. Twee minuten voor de rust maakte Weering koppend gelijk en Verhagen zorgde zelfs nog voor een 21 stand. Vitesse verhoogde direct na de hervatting het tempo en op zijn beurt kreeg Koopman het even moei lijk. Toen hij royaal over een zwak schot van Evers heen dook was de ge lijkmaker een feit (22). Hoewel bei de ploegen zwoegden voor een beter resultaat, lieten de verdedigingen zich niet meer passeren. Scheidsrechter Van Raven floot opvallend goed. Vitesse za lin de toekomst beslist een tikkel tje minder stevig moeten gaan spelen, om niet de sympathie van het voetbal publiek te verliezen. moesten ze capituleren voor Abe Lenstra en weer elf minuten later voor Modde jonge, die Schuurman met een hoogbal klopte. Pas daarna kwam er wat meei rust in de Enschedese ploeg, hetgeen een gedegener aanvalsspel tot gevolg had. Weijdijk bracht zoals gezegd de s and op 3-1 en toen rechtsback Van Moorst en doelman Schuurman elkaar vlak voor tijd even in de weg liepen, was de klei ne, maar vinnig spelende Enschedese AMSTERDAM, 27 aug. Nu de com petitie weer begint te „lopen" en de krachtsverschillen zich al in grove trek ken aftekenen komt ook de voetbaltoto op volle toeren. Zowel het aantal deel nemers als de totale inleg steeg op de tweede zondag met sprongen. Dit keer waren er 455.854 deelnemers die een inleg bij elkaar brachten van 556.637 gulden. Dat is ruim een ton meer dan de vorige week. Voor de eerste prijs is een bedrag uitgetrokken van 101.030 gulden en voor de tweede prijs een bedrag van 55.110 gulden. De deel nemers die vijf gelijke spelen goed voorspelden mogen een bedrag van 27.550 gulden verdelen. Zondagavond hadden zich bij het toto bureau vijftien deelnemers gemeld met dertien goede uitslagen en vijfentwintig met twaalf goede voorspellingen. Het aantal gegadigden voor de extra prijs der gelijke spelen bedraagt zeven. Het winnende rijtje ziet er als volgt uit: 331 113 111 2212. De Nederlandse ruiter Anton Ebben is erin geslaagd op het Internationaal Concours Hippique van Oostende in de strijd om de „Prix du Cercle Equestre aanvalsleider er snel bij om de eind- j d'Ostende" tot de halve finales door te stand op 4-1 te brengen. dringen. (Van onze sportcorrespondent) VEENDAM, 28 aug. Een in de eerste helft soepel draaiend Alkmaar heeft het duel met Veendam in die periode in zijn voordeel beslist. Met uitgebalanceerd spel rukten de rood- baadjes langzaam maar zeker de Veen- damse verdedigingslinie open, al had de thuisclub in de eerste tien minuten iets meer vuur in zijn spel. Met snel tempospel, uitstekend positie kiezen en vloeiende combinaties opereerde het aanvalsquintet van Alkmaar veelvuldig op de Veendammer helft. Dat er geen doelpunten uit voortkwamen lag aan de minder goede afwerking. Wel werkte Lörincx het leer eenmaal over de handen van De Munck, maar de bal zeilde ook over de deklat. Na 24 minuten werd de score geopend. Een gave voorzet van rechtsbuiten Blok overrompelde Lörincx zo, dat hij zijn kans voorbij liet gaan. Hjj werkte het leer wel weer in de doelmond, waar een ware dans om de bal begon. De Munck stormde zijn doel uit, maar kreeg het leer niet binnen zijn bereik. Stopper Rosies trachtte daarna de bal weg te koppen, maar hjj had daarbij geen geluk, want via het lichaam van linksbuiten Heymans caramboleerde de bal in het verlaten doel: 01. Na deze verdiende gelukstreffer kwamen de gasten na ruim een hali uur tot een ruimere voorsprong. Linkshalf Wage maker kogelde volkomen onverwachts van ver af zo ontstellend hard in, dat de reactie van De Munck niet mocht baten: 02. De Veendammer voorhoe de stelde inmiddels diep teleur door een fantasieloos spelletje te spelen. Na de rust veranderde dit. Veendam legde zijn gasten vaak zijn wil op, maar de veerkrachtige Alkmaar-ver dediging hield krachtig stand. Alkmaar werd aanvallend nu min of meer lam gelegd, zodat de wedstrijd veel van zijn eerdere glans verloor. De schotvaar digheid van de thuisclub liet echter veel te wensen over, zodat doelman Van Drecht slechts ai en toe moeilijk werk te verrichten kreeg. Eenmaal dook hij een onverwacht schot van linksbinnen Wilbers uit de hoek en even later grabbelde hjj het leer juist tussen twee vervaarlijk aanstormende Veendam- mers weg. Een tiental minuten voor afloop moest hij echter capituleren. Linksback De Vries bereikte met een verre pass, die stopper Peggeman tevergeefs trachtte te keren, zijn rechtsbuiten Uit- tenbosch. De ex-GVAV-er drukte de bal daarna met een beheerst boogje over de uitlopende Van Drecht in het net: 12. Het felle slotoffensief van de thuisclub leverde geen resultaat op, zo dat Alkmaar tenslotte een verdiende, maar krappe zege van 1—2 behaalde. (Van onze cricketmedewerker) AMSTERDAM, 27 aug. De ver wachtingen dat HCC I deze zondag voor de dertigste maal het cricketkampioen schap van Nederland zou gaan verove ren, zijn niet uitgekomen. Aan de histo rische Spanjaardslaan in de Haarlem merhout heeft Rood en Wit de plannen van de Hagenaars zodanig gedwars boomd dat HCC niet aan de nederlaag ontkwam. Door dit min of meer ver rassende resultaat kwam de titel terecht bij het „broederteam*' HCC II, dat .VOC kansloos versloeg. Het was het negende landskampioenschap van de Haagse ploeg. Ook in de onderste regionen viel de beslissing. Het Haagse Quick ont sprong de dans door een zege op HBS en liet de laatste plaats over aan Her- mes-DVS, dat bij ACC niet verder kwam dan een draw. In de eerste klasse B belandde de titel in handen van VRA, terwijl het Nijmeegse Quick onderaan eindigde. Rood en Wit dat zaterdag zijn tachtig jarig jubileum herdacht, heeft aan dit bestaansfeest extra luister bijgezet door HCC I in zijn beslissende strijd om het kampioenschap „de das om te doen". De Haarlemmers batten eerst, maar met uitzondering van De Ruig 54, Bouwman 11, Wijkhuizen 13 en Van Son 19 bleef men het juiste antwoord schuldig. De mnings van De Ruig was van voor treffelijk gehalte. Invaller Van Son zorgde ais „staartwicket" voor een ver rassend slot door drie vieren en een zes te produceren. In de Haagse aanval knapten Kloppenburg 4-21, Vriens 5-45 en De Waard 1-16 het werk op. Na de 116 all out van Rood en Wit leek de verwachting gewettigd dat „de Haagse" niet voor een onoverkomelijke barrière zou komen te staan. Al spoedig kwamen de HCC-ers even wel in grote moeilijkheden. Op een score van 13 waren reeds drie wickets down en met uiterst voorzichtig spel trachtten de gasten het hoofd boven water te houden. Spekking hield bijna een uur stand voor 2 runs. De gevreesde Schuur kreeg een „nul" achter zijn naam na een bijzonder ongelukkige run-out. Het werd 39 voor 5 met HCC volledig in het defensief. Gallois 11 en Kloppenburg 22 hadden tot dusverre het grootste deel van de punten voor hun rekening genomen. De koelbloedige Kooistra wist zijn bat bijna 2 uur in tact te houden en uitstekend gesteund door de veteraan Sillevis 16 kwamen de punten langzaam maar zeker in de boeken. Nadat Kooistra evenwel voor 21 runs was gesneuveld kwam de Haag se battingside er niet meer aan te pas. De gevaarlijke aanval van Rood en Wit, voortreffelijk bijgestaan door een zeer scherp fielding-team, ruimde het restant van HCC in een snel tempo op en op 84 was het met de Hage naars gebeurd. De bowlingcijfers wa ren: Onstein 2-11, Bijleveld 2-8, Van Son 3-46 en Wijkhuizen 2-19. De onoverkomelijke moeilijkheden van HCC I, bleven het „tweede" in het treffen tegen VOC bespaard. Het lang zaam scorende VOC was na drie uur batten all out voor 90 runs, waarbij Wally van Weelde met een beheerste 37 het leeuwenaandeel opeiste. Bakker 12, Lochmann van Bennekom 10 en (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 28 aug. UW dat tegen Schoten een verlenging bereikte, daar na een niet gedroomde voorsprong nam, moest toch de punten in Haarlem latqn want het verloor met 87. OWO heeft feller dan verwacht werd, moeten spelen om HHC de winst afhandig te maken. Het lukte en OWO behield zijn fraaie kans via een zege van 31. EDO-EHS was een honkbalduel, dat in alle opzichten de moeite waard was. Het werd voor EHS een fraaie no- run-no-hit-zege van 40. Schoten en UW, die de gehele wed strijd aan het stuivertje wisselen zijn geweest, hebben van de eerste verlen ging die nodig was, een groots feest Coach Geestman moest op de schouders. Met een eclatante zege van 12-0 won zijn club W.V.H.E.D.W. het honkbalduel van Schoten 2 en veroverde daarmee het kampioenschap in de eerste klasse en promotie naar de hoofdklasse. ANTWERPEN, 28 aug. De Neder landse honkbalploeg, althans de merk waardige heterogene combinatie die deze naam droeg, heeft zondag alhier haar grootste na-oorlogse nederlaag tegen een Europees team geleden: 71 tegen het zwakke België, dat vorig jaar nog volkomen werd overrompeld met de sterk contrasterende cijfers 435. De oorzaak van dit falen was dat in KNHB- kringen ditmaal aan de competitiebe- langen de prioriteit was gegeven boven de volwaardige interlandontmoeting. De grillige formatie van jongeren, die het Nederlandse honkbal vertegenwoor digde op het Luchtbal-terrein het slechtste veld waarop ooit een interland wedstrijd werd gespeeld heeft tegen de Belgen vrijwel geen kansen gehad en daarmee werd de grote kloof tussen de oude kern en „Jong Nederland" wel zeer nadrukkelijk aangetoond. Alleen in de zesde en zevende inning kwamen er voor Nederland scorings- mogelijkheden: in de zesde Nederlandse slagbeurt begon van Trichtveldt met drie keer 4-wijd. Hij herstelde zich toen nog juist op tijd, maar in de zevende werd hem tenslotte zijn no-run ontno men, toen derde honkman Vaerendanck met drie honken bezet de bal foutief naar de thuisplaat wierp. De cijfers waren: België 0 6 0 1 0 0 0 Nederland 0 0 0 0 0 0 1 0 7 0 1 België: werper van Trichtveldt 16-6-1. Fouten: 3. Slaggemiddelde: 0.074. Home run van Willems. Nederland: werpers Bouwen (1 2/3 inn) 2-1-1, Echobardo (5 1/3 inn) 5-3-1 en Paalman (1 inn) 0-0-0. Fouten 5. Slaggemiddelde: 0.033 (Echobardo 0.500). DEN HAAG, 28 aug. Voor de compe titie van de K.N.H.B. werden dit week einde de volgende wedstrijden gespeeld: Hoofdklasse: OVVO-HHC 3-1, Schoten— UW 8-7. EDO—EHS 0-4. Eerste klasse: ABC—HCK 4-11, S.C. Haar lem—Ajax 1-4, W.V.HEDW—Schoten II 12- 0 (W.V.HEDW kampioen, Volewijckers Neptunus 14-8. Overgangsklasse A: HFC Haarlem—SVV I-5, ADO—THOR 5-1 (THOR degradeert). Overgangsklasse B: KennemerlandBl.- Wit 4-3, OVVO II— Sparta II 2-12. Tweede klasse A: VVGA IIStorks II II-14, RFC—Feyenoord 3-2. Tweede klasse B: TIWS.C. Haarlem II 0-1, SpartaanVolewijckers II 1-2, EHS II Bloemendaal 12-8. Tweede klasse C: Rood Wit—W.V.HEDW II 16-1, JOSQuick 2-10 (Quick kampioen) ShellTerrasvogels 6-7. Tweede klasse D: DECBlue Lions 9-13, BeslissingswedstrijdHazenkampHCAW 4-3 na 15 innings (HCAW kampioen). De Amerikaanse draver Su Mac Lad heeft in de staat New York de Volo Song Trot gewonnen. Hiermee evenaarde hij het wereldrecord van Florican, in een tijd van 2.33 over IK mijl. gemaakt. UW nam met de eerste bal die de Sehotenwerper Zijlstro losliet al een 10 voorsprong via een homerun van Leisner. Schoten kwam direct terug, want slechts een honkslag van V.d. Brugge was voldoende voor een 21 voorsprong. Het werd 31 voor Schoten en toen 43 voor UW. Hier aan was slagwerk van Kars, Hiele en Leisner aan voorafgegaan. Schoten kwam weer gelijk 44 door honkslagen van Kuykhoven en Zijlstra. Na negen innings nog dezelfde stand en dat be tekende dus verlengen. De twee eerste UW slagmensen gingen in de tiende innings voor nul aan de kant. Roos bereikte de honken door een infieldhit. Hughes door een fout, en toen de Vries meende een homerun onder deze om standigheden los te moeten laten, was het 7—4 voor UW. Niemand gaf meer een kans voor de gelijkmakende Scho ten slagbeurt. Kuykhoven ging als eer ste slagman uit. Nanne die ook uit had gemoeten kwam met een gelukje op de honken. Dit bracht onzekerheid in de UW gelederen. Er volgde een infield hit van Klein. Nog eens een fout 75. Toen een vrije loop, en daarna honk slagen die wel heel kostbaar werden van Keulemans en van Maren. Schoten putte hier nog drie runs uit, die nodig waren om te zegevieren 87. Het was een sensationeel slot van een meer dan drie uur durende wedstrijd. EHS is tegen EDO op weg geweest naar een zeldzame ehonkbalprestati. Vier innings lang speelde het, met wer per Herman Beidschat aan het hoofd, een perfecte game. Dat het tenslotte geen foutloze wedstrijd werd was te wijten aan twee heel kleine, en onnodi ge slippen in het binnenveld. Dit buiten beschouwing gelaten was het plaatse lijke Haarlemse duel er een van hoge kwaliteit. De grote ster was Herman Beidschat. Hij kwam tot de prestatie om negentien tegenstanders op drie uit te schakelen. Daarnaast gaf hij geen enkele vrije loop weg en liet niet een honkslag toe. Toen in de tweede helft van de strijd, een glorieuze no-run-no- hit-zege tot de mogelijkheden ging be horen, heeft EDO alle moeite genomen om dit te verhinderen. EHS heeft echter vanaf die ^vermeerderde krachtsinspan ning al zijn gave op het veld gelegd. HHC is in de ontmoeting met de titel- candidaat OWO sterker geweest dan de uitslag 31 voor OWO doet ver moeden. HHC kreeg in gunstige ogen blikken meer kansen dan zijn tegen stander. Reeds in de eerste slagbeurt ontstond er al een fraaie kans op runs. Van Reysen was met een honkslag begonnen, en even later had HHC met geen enkele nul aan de kant al drie honken in handen. Door het falen van de slagploeg, die de clubgenoten over de thuisplaat hadden moeten brengen, bleef de schade voor OVVO beperkt tot een 01. achterstand. Dat die schade al groot genoeg was blijkt uit het feit dat OWO eerst in de vijfde innings de kans kreeg, de goed werpende Jan Smidt aan zijn wil te onderwerpen. Crouwel en Bruning plaatsten in die innings een honkslag, en mede door een wilde worp en een fout werd het 11. De tweede honkslag die Meyer in de zesde innings losliet, had geen gevolgen behoeven te hebben, als linksvelder 'Ga lens voor HHC niet een blunder had ge maakt, na een slag van Crouwel. Hier door kwam OWO met 2—1 aan de leiding. Bruning en Schreuders profi teerden toen van de ontmoediging wel ke zich even van Smidt had meester gemaakt. Twee gave honkslagen volg den en het was 31. HHC herstelde zich, maar kon op Han Urbanus niet veel meer uitrichten. Het bleef 3—1. Smidt wierp 9x3 slag, 3 x 4 wijd en had 7 honkslagen tegen. Urbanus boek te 8 - 4 - 7. De stand in de hoofdklasse is: OVVO 11 20 Sparta Schoten 11 18 HHC EHS 13 18 VVGA EDO 13 14 UW 13 10 12 8 12 11 Een team van de Koninklijke Neder landse Cricket Bond heeft op het terrein van Quick in Den Haag een overwin ning met 58 runs behaald op het Neder landse jeugdelftal. LEIDEN, 28 augustus De Neder landse jeugdatleten hebben het minder goede voorbeeld van hun oudere sport- collega's gevolgd. In de „Leidse Hout" hebben zij in de landenwedstrjjd tegen de Belgen van onze Zuiderburen een nederlaag te incasseren gekregen. Met 198176 punten zegevierden de Belgen, die vooral op de loopnummers vanaf de 800 m en technische nummers onze landgenoten de baas bleven. Zjj com penseerden met hun overwicht op ge noemde onderdelen ruimschoots het verlies, dat zij op de sprintnummers leden. Öp de sprint beschikt Nederland over de veelbelovende atleten Boss en Van Herpen, die op de 100, 200 en 400 meter voor een Nederlandse overwinning zorg den en tevens hun aandeel leverden in de triomfen van onze juniores op de beide estafettenummers. Frits Boss, nationaal sprintkampioen op de 100 en 200 meter, slaagde er zelfs in het Nederlandse juniorenrecord op de 200 meter te verbeteren. Met een fraaie tijd van 21.8 sec. plaatste hij op dit nummer zijn naam op de recordlijst. Boss won eveneens de 100 meter in 10.8 sec. Ook van Herpen kwam uitstekend voor de dag. Op de 400 meter drukte men voor hem een tijd van 48.9 sec. af! De hordennummers leverden eveneens Nederlandse winnaars op. Kuiper finish te als eerste op de 110 meter horden in 15.7 sec., terwijl Houthuis in 56.5 sec. op de 400 meter horden de sterkste was. De enige zege, die Nederland op de technische nummers ten deel viel, was te danken aan De Geus, die met een worp van 55.54 meter het speerwerpen op zijn naam bracht. Ok bij de invitatienummers werd een opmerkelijke verrichting geleverd. Lenie Boele van DCV won de 100 meter meisjes in 12.- sec., hetgeen een verbe tering van het jeugdrecord betekende. Joke Bijleveld was daar met een tijd van 12.1 sec. houdster van. De overige uitslagen luiden: 800 m: 1. De Wilde (B.) 1.56.-, 2. Geets (BA 1.56.8. 1500 m: 1. d'Hertoghe (B.) 4.03.8, 2. Cocquit (B.) 4.04.1. 3000 m: 1. Crauwels 'B.) 8.32.8, 2. Quisquater (B.) 8.55.6. 1500 meter steeple chase: V. Overmeire (B.) 4.26.1, 2. Smolders (B.) 4.29.5. Kogelstoten: 1. Van Dries- sche (B.) 14.50 m, 2. v. d. Kruk (N.) 14.29 m. Discuswerpen: 1. Willeput (B.) 44.14 m, 2. Marcq (B.) 44.10 m. Hoog springen: 1. Timmermans (B.) 1.93 m, 2/4 v. d. Velde (N.), De Rijcke (B.) en Kuiper (N.) allen 1.80 m. Versprin gen: 1. De Brox (B.) 7.06 m, 2. Goverde (N.) 7.03 m. Hinkstapsprong 1. Papy (B.) 13.60 m, 2. De Kort (N.) 13.37 m. Polsstokhoogspringen: 1. Timmermans (B.) 3.85 m, 2. Krikke (N.) 3.50 m. 4 x 100 m. 1. Nederland 43.4 sec., 2. België 43.5 sec. 4 x 400 m: 1. Neder land 3.23.7, 2. België 3.28.-. 100 meter meisjes: 1. Lenie Boele (DCV) 12.- sec. nieuw Nederlands junioresrecord. 1000 meter: Kortleve (Minerva) 2.28.1. 3000 meter: 1. Hein Cuje (Dynamo) 2 min. 20.6 sec. 200 meter: 1. Marius Bos (V en L) 22.1 sec. SOFIA, 28 aug. Op de tweede dag van de zomeruniversiade te Sofia, het wereld-sportfestjjn voor studenten, heeft de Nederlandse basketbalploeg opnieuw een nederlaag geleden. Met 4479 ver loren de Nederlandse studenten van West-Duitslanddat bij de rust een 33— 24-voorsprong had. In de finale van. de 400 meter vrije slag zwemmen werd onze landgenoot Johan Bontekoe vierde in 4 min. 37,7 sec., een tijd waarmee hij het Neder lands record (5 meterbanen) op deze afstand verbeterde. Het oude Neder landse record stond reeds op naam van de Haarlemmer met 4 min. 38,9 sec. Deze tijd maakte Bontekoe tijdens de zweminterland DuitslandNederland op 25 juni van dit jaar in Oberhausen. De uitslag van de 400 meter vrije slag was: 1. Tatsua Fujimoto (Japan) 4.30.9 (nieuw record voor de Univer siade); 2. Mac Lablan (Zuid-Afrika) 4.32.3; 3. Ichiro Matsuki (Japan) 4.35.1; 4. Johan Bontekoe (Ned.) 4.37.7 (nieuw Nederlands record). Bij de tenniswedstrijden verloren de Nederlanders Frederikse en Beukers in de eerste ronde van het herendubbelspel met 62 62 van de Brazilianen Ri- beiro en Garvalho. In het heren enkel spel werd Beukers met 6—0, 62 uit geschakeld door de Bulgaar Chuparov. De waterpolo-ontmoeting Joegosla viëNederland eindigde met een 83- overwinning voor de Joegoslaven, die met hun nationale team uitkwamen, terwijl voor Nederland Bram Leenards, Fred van der Zwan en Hans Aalbert als echte studenten fungeerden. Rus land kraakte Indonesië met 132 en Hongarije won met 54 van Roemenië. Onze volleyballers werden met 30 verslagen door de Bulgaren (156, 15—7, 15—5. Grijseels 13 not out, zorgden voor de overige punten. De HCC-bowler Van Staay, die bij verrassing voor de komen de wedstrijd van het Nederlands elftal werd gepasseerd, was onbespeelbaar. Hij nam 7 voor 23! Van den Bosch 2-41 en Van Arkeï 1-11 deelden de rest van de wickets. HCC verloor snel het wicket van Vincent, maar daarna stevende de ploeg regelrecht op de zege en het kampioenschap af. Van Arkel 28, Colt- hoff 10, Van Manen 17 n.o. en Blaisse 22 n.o. voerden de score naar 91 voor 4, waarmee het pleit was beslecht. De wickets gingen naar Trijzelaar 1-33 Ter- wiel 1-16 en Madsen 2-23. De strijd tussen ACC en Hermes-DVS was van aantrekkelijk gehalte. Het eerst battend sloot ACC op 182 voor 8, dank zij bijdragen van De Baare 12, een knappe 52 van Bosch, Jansen 10, Meyer 37 en Dukker 13. H. van Weelde en Klinkhamer bleven ongeslagen met respectievelijk 20 en 13 runs. Bij Her mes kwamen Noordijk 3-48, Van Meurs 3-40 en Geeratz 1-53 met de bal tot succes. De Schiedammers ondernamen een moedige poging om de zege binnen te halen. Stolk opende en kwam eindelijk weer los met een fraaie 62. Ook Stahlie 45. Van der Sloot 13 en Geeratz 21 lie ten zich niet onbetuigd, maar toen de tijd was verstreken stond de telegraaf op 162 voor 8, zodat een draw het resul taat was. Rikse 3-46, H. van Weelde 4-51 en Van der Hurk 1-33 eisten de wickets op. In een match met lage totalen bleef Quick H in de meerderheid over HBS. Quick kwam tot een score van 91 door toedoen van Marseille 25, Rambaldo 12, Hebeis 11 en Van Eek 10. Risworth 5-26 en Mulder 3-27 hadden niet tevergeefs gebowled. Hageman noteerde 1-17. HBS antwoordde met een score van 71, waar bij alleen Van der Vegt 24 en Hageman 33 de dubbele cijfers bereikten. De bowlers van Quick kwamen met goede resultaten voor de dag: Marseille 3-24, Bosman 4-18 en Stroo 2-11. ExcelsiorQuick N. gewonnen door Quick N. met vijf wickets. Quick N. sloot op 98 voor 5, Excelsior scoorde 96 a.o. ExcelsiorVRA gewonnen door VRA met 22 runs, waardoor de Amsterdam mers kampioen van de eerste klasse B zijn geworden. SpartaRood en Wit II gewonnen door Sparta met 157 runs. Sparto sloot op 251 voor 4, rood en wit 2 scoorde 94 a.o. Batting Sparta: Meeken 11, H. A. van der Linden 45, A. H. van der Linden 33 n.o., Borani 115 n.o., Schoonheim 40. Bowling Rood en Wit II: Schouwenburg 153, Van Zeeland 145, 2 runs out. Batting Rood en Wit II: Molenaar 12, Klei de Groot 32, Baasbank 24. Bowling Sparta: Meyers 511, A. H. van der Linden 424, Meeken 14. PWHaarlem gewonnen door Haar lem met 4 wickets. PV' scoorde 56 all out; Haarlem 177 voor 6. Batting PW: Vondeling 30 n.o. Bowling Haarlem: Paul Maas 314, Max Haas 49, Van Dok 19, P. van der Munnik 12, een run out. Batting Haarlem: Max Haas 77, On- kenhout 64. Bowling PW: Leeftink 436, Elin 2—22. LONDEN, 28 aug. Dank zij een hattrick van de kleine linksbuiten Terry i yson heeft Tottenham de weg naar de overw' -ing weer gevonden. De Spurs, die woensdag tegen West Ham met een gelijk spel: 22 genoegen moesten ne men, zegevierden zaterdag met 43 over het geduchte Arsenal. In deze plaatse lijke ontmoeting, die werd gespeeld voor een totaaluitverkocht huis 60.000 plaatsen was Tottenham gehandicapt d or het ontbreken van sterren als de kanthalf Dave Mackay en de binnen- speler John White, die beiden gebles- seer'1 zijn. Maar ondanks dat speelden de Noord- londenaren, geïnspireerd door het kwik zilverachtige optreden van Dyson op de linkervleugel, een allerbeste wedstrijd. Zij kwamen door doelpunten van Les Allen en Dyson na twintig minuten met 2—0 voor. Voor de rust verkleinde Alan Skirton de achterstand, maar na de her vatting voltooide Dyson de hattrick door doelpunten in de 79ste en 80ste minuut. Arsenal scoorde door Mei Charles nog tv-ee tegen-doelpunten. Door deze overwinning hebben de Spurs vijf punten uit drie wedstrijden. Zij liepen echter niets in op Sheffield Wednesday, dat geholpen door een drie tal treffers van John Fantam erin slaag de het record van 100 procent te hand haven. Sheffield Wednesday won met 5-1 van Birmingham City. De enige andere club, die tot nu toe steeds de volle buit binnenhaalde, is Manchester City, dat in Ipswich voor 20.000 toeschou wers met 42 zegevierde over de plaat selijke ve-rniging. De uitslagen luiden: EERSTE DIVISIE: Aston Villa-Chelsea 31; BurnleyBolton 31; Cardiff- Blackpool 33; Fulham—Everton 21; IpswichManchester City 24; Leicester CityWest Bromwich 10; Manchester UnitedBlackburn 61; Nottingham- Sheffield United 2—0: Sheffield Wed nesdayBirmingham City 51; Totten hamArsenal 43; Wolverhampton— West Ham 3—2. TWEEDE DIVISIE: BrightonSwansea 22; BuryScun thorpe 41; CharltonNorwich 22; DerbyWalsall 13; Huddersfield T. Southampton 10; LeytonMiddles brough 20; LiverpoolLeeds Un. 50; PlymouthLuton 0—3; PrestonNew castle United 01; RotherhamBristol 4—0; SunderlandStoke City 21. NAMEN, 28 aug. Na afioop van de „Ster van Namen" is de definitieve ploeg samengesteld, die Nederland zal vertegenwoordigen bij het wereldkam pioenschap op de weg voor amateurs in Bern. De volgende renners werden ge selecteerd: Jaap de Waard, Leo KnopS, Schroeder, Leon Sebrechts, Jan Janssen en Henk Nijdam. Reserve is Henk Snep vangers. VOORBURG, 28 aug. In het tennis park Leeuwenbergh in Voorburg, zijn a finales van de Nederlandse kampioen schappen voor tennisleraren gespe'61 De titel in het enkelspel ging naar Buy telaar, die in de eindstrijd Dekkers ve sloeg met 61', 62 en 86. t In het dubbelspel was Dekkers gelu* kiger; met Hemmes zegevierde hu drie sets met 62, 62 en 64 over gebroeders J. en K. van de Torre.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 8