„Van Spin tot Spoetnik55 wordt een boeiende tentoonstelling Vleeshal bijna te klein om alles te plaatsen PROGRAMMA FOKKERFEEST HAARLEM IN WOORD EN BEELD Emile Wolff morgen gast van Haarlems gemeentebestuur Raad Zandvoort voteert geld voor ontvangst van deelnemers aan PAC-traditierit ooSvëw NAAR MENING VAN JAN KRAAKMAN Met burgemeester Cremers per helikopter naar onthulling Boeiend orgelspel door Piet Kee VERHAAL VAN DE LUCHTVAART NA BETOOG VAN VOORZITTER WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1961 PAGINA 3 Films Muziek Dive rsen Burgerlijke Stand Haarlem Opzet Trekpleister HAARLEM, 30 aug. Hieronder laten wij het programma volgen van de gebeurtenissen, die morgen zullen plaats vinden ter gele genheid van het feit, dat het dan vijftig jaar geleden is, dat Anthony Fokker met zijn „Spin" rond de toren van de Oude Sint Baaf vloog. 1.45 uur. Start vanaf de Grote Markt van de auto's van de leden van de Pionier Automo biel Club naar het Kleverpark. 1.30 uur. Aankomst van de Ko ninklijke Luchtmacht Kapel op het Santpoorterplein. 1.50 uur. Aankomst van Haar lems burgemeester per helikop ter op het sportterrein aan de Kleverlaan. Vandaar wordt hij met een PAC-auto naar het Santpoorterplein gebracht. 2 uur. Onthulling van de gedenk steen door de heer T. Nijland, neef van Anthony Fokker. Daarna kranslegging namens het Haarlemse gemeentebe stuur door burgemeester Cre- mers. 3 uur. Opening van de tentoon stelling >,Van Spin tot Spoet nik" door burgemeester Cre- mers. 3.05 uur. Afwerpen van een krans vanuit een helikopter. 3.07 uur. „Fly-pass" van zestien straaljagers van de Konink lijke Luchtmacht. 4 uur.. Oplaten van ballonnen op het Santpoorterplein. 5 uur. Officiële ontvangst van genodigden door B. en W. van Haarlem. 7 uur. Demonstratie van model vliegtuigen op het sportterrein aan de Kleverlaan. HAARLEM: Dat is de hoofd stad van Noordholland voor het schoolkind; de stad waar het zuiverste Nederlands wordt ge sproken, volgens de schoolmeesters; de Bloemenstad voor de natuur liefhebbers; de geboorteplaats van de voetbalsport in Nederland voor de sportieve; de stad van Hals, Beets, Boot en Bomans voor de ar- tistieken; van de wonderolie voor de kwakkelaars; van de bankbil jetten voor de materialisten en van chocoladeletters voor de lekker bekken. foto's: Dolf Toussaint tekst: Joop Bartman Nog zuiniger Hildebrandzaal Haarlem Haarlem Gemeenteraad Heemstede Elk bloemstukje met veel zorg gemaakt Bloemenmagazijn arl v. Empelen HAARLEM, 30 aug. „Als ik alles van tevoren geweten had, had ik neslist naar een grotere ruimte omgezien". Dat zei Jan Kraakman, de organisator van de Haarlemse Fokkerfeesten gistermiddag in de Haar lemse Vleeshal, waar hij met nog enige tientallen mannen bezig is met ne inrichting van de luchtvaarttentoortstelling „Van Spin tot Spoetnik". „Toen ik enige maanden geleden begon de Koninklijke Luchtmacht voor zichtig voor de tentoonstelling te polsen zat er nog niemand op het vinken touw. Dat werd al spoedig anders, want er bleek voor deze zaak een bij zonder grote belangstelling te bestaan. De K.L.M. belde aan, het Rijks luchtvaartmuseum, de Fokkerfabrieken en de Luchthaven Schiphol. Deze Tier instanties hebben met de Koninklijke Luchtmacht nu zoveel materiaal uij elkaar gebracht, dat het bijna niet in de Vleeshal is te plaatsen. Er moet met de ruimte worden gewoekerd, anders komen wij er niet", zegt Tan Kraakman. Deze magere man is nu al twee da- Een en twee nachten in de weer het ihateriaal te plaatsen. De Vleeshal ugt volgestouwd met kisten, schotten, hiaquettes en manshoge zend- en ont vangapparaten, die eigendom zijn van de Koninklijke Luchtmacht. Voor een leek is het bijna onbegrijpelijk, dat uit (Advertentie Binnen 5 dagen retour. CINEMA PALACE: Pygmalion, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Slaapkamergeheimpjes, 18 jaar. Dag. 2, 7 en 9.15 uur. LlDO: Voetstappen zonder spoor, 14 jaar. Dag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Mag dat in Bagdad?, 14 Jaar. (2e week) 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Sag mir adieu, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. ItOXY: De ondergang van Billy the Kid, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO- De brave soldaat Schwejk, a.l. (7e week), 2.15, 7 en 9.15 uur. Dag. 10.30 en 4.15 uur: Walt Disney-festivai MINERVADo. 2.30 uur: De mijnen van koning Salomo, a.l. Woensdag 8.15 uur: Roman Holiday, a.l. Do. 8.15 uur: Koningin Christina, 18 jaar. Donderdag 31 augustus O®'?*4- Of Sint Bavokerk, 15—16 uur: orgelconcert rinnr Piet Kpp oncert door Piet Kee. Donderdag 31 augustus Raadhuis Heemstede. 8 uur: Openbare Gemeenteraadsvergadering. BEVALLEN van een zoonL. M. ten Brummelaar-Hurkmans, J. C. v. Waar- den-Verkaart, C. H. Geel-Proost, B. M. S. Vader-Tuijn, A. J. Auer-Huizinga, A. M. Zwier-Altink, J. L. Boots-Laan, T. «L Hekman-Verploeg. BEVALLEN van een dochter: C. M. U. Daum-Hartmann, J. P. Broertjes van der Linden, M. Regter-Langenberg, E. Hilders-Verwer. OVERLEDEN: A. E. M. Strack van Schjjndel, 78 jr., Kamperlaan, M. J. Rahder-van Bassen Jongbloet, 95 jr., Westerhoutpark, M. ten Broeke-v. Kam- Êe-n, 82 jr., Oosterhoutlaan, E. C. van alm-Zaagsma, 73 jr., Rockaertsfhof, P. A. Ouwens-Zwang, 83 jr., Klever parkweg, J. Bakker, 77 jr., Jansstraat, L. J. Jansen van Galen, 56 jr., Reitz- straat, D. Boer, 79 jr., Brouwersplein, J. de Boer, 63 jr., Potgieterstraat, A. kol, 63 jr., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: P. L. A. L. Hof- thans en M. I. van der Beek, E. W. J. Boks en T. C. Springintveld, A. J. Mo lenkamp en J. M. van der Weele, R. Kitseroo en A. Abbink, A. Arends en L. Schaap. GEHUWD: W. Barnard en E. de Vries, L. M. G. Pimmelaan en C. J. E. Sens, A. W. Kaasenbrood en A. M. Janssen, L. Rosini en J. van Meekeren, 'T. J. Kortekaas en T. J. van Bemmel, «L H. van Meekeren en J. M. Koper, K- B. Buijs en G. Kaaij, K. Neder- hoed en J. H. Vonkenberg. al die wirwar een bezienswaardige en boeiende tentoonstelling moet komen. „En het wordt boeiend", zegt Jan Kraakman niet zonder trots. Hij zegt dat op een moment, wanneer heel dui delijk blijkt hoe groot het enthousiasme is van al degenen, die hun handen uit de mouwen steken. Aan waarde komt er voor ongeveer anderhalf miljoen gul den in de Vleeshal te staan. Daarvan neemt de elektronische apparatuur van de Luchtmacht het leeuwendeel voor haar rekening. Zij bestaat voorname lijk uit zend- en ontvangstinstallaties van Amerikaanse en Engelse makelij. Het is niet zo verwonderlijk, dat de Luchtmacht voor de beveiliging van deze dure spullen een bewakingsdienst in het leven heeft geroepen in de vorm van ,,mannen-met-het-geweer-aan-de voet". Aan de opzet van de tentoonstelling ligt de gedachte ten grondslag om in een flits de geschiedenis te verhalen van de luchtvaart. Daarbij wordt be gonnen met de luchtvaartpionier Antho ny Fokker, die het vijftig jaar geleden met een zelfgebouwd en technisch on volmaakt vliegtuigje presteerde rond het gulden haantje van de Oude Sint Baaf te vliegen en daarmee de Haar lemmers en de overige Nederlanders in de opperste verbazing bracht. Van hem zijn door de welwillende mede werking van het Luchtvaartmuseum allerlei souvenirs en herinneringen bij eengebracht. Zo zullen zijn trofeeën, on derscheidingen en zijn paspoort op de expositie te zien zijn. Deze stille getui gen moeten voldoende zijn om de be langstelling van de bezoeker aan te wakkeren voor de historie van de luchtvaart, die daarna met behulp van schaalmodellen, maquettes en grote fo to's wordt verhaald. Van ,,De Spin", waarmee Fokker op 31 augustus 1911 zijn stunt volbracht, zal een groot mo del te zien zijn, evenals van andere be roemde Fokkervliegtuigen, die in de af gelopen jaren de Nederlandse aviatiek een grote faam in de wereld hebben bezorgd. Naar het zich laat aanzien zullen twee afdelingen in de Vleeshal de grootste trekpleisters van de tentoon stelling gaan vormen. Dat zijn op de allereerste plaats de vitrines, schaalmo dellen en bewegelijke maquettes over de ruimtevaart en verder het gebruik van de electronica in de luchtvaart. Voor wat het eerste facet betreft heeft Jan Kraakman de medewerking kun nen krjjgen van de talentvolle gebroe ders Das uit Haarlem, die aan de hand van duidelijke en „naar het leven ge tekende" voorstellingen de bezoeker een inzicht geven van wat er in de ruimtevaart te koop is. Daarnaast heeft de Heemsteedse TV-cameraman Rudolf Spoor een gedeelte van zijn unieke ruimtevaart-verzameling beschikbaar gesteld. Over het gebruik van de electronica in de luchtvaart valt dan te vertellen, dat het tijdens de tentoonstelling in de bedoeling ligt de opgestelde appara tuur te gebruiken. De gesprekken van piloten van vliegtuigen met de ver keerstorens van Schiphol en Soesterberg zullen te horen zijn en op bijzonder grote bandrecorders worden vastgelegd. Bovendien zal er regelmatig contact vanuit de Vleeshal worden gemaakt met de linktrainer de droogvlieger op het Houtplein, die daar tezamen met een zogenaamde Ajax-raket te zien zal zjjn. Het kan bijna niets anders of de ten toonstelling „Van Spin tot Spoetnik", die tot en met 16 september alle da gen behalve zondags in de Haarlemse Vleeshal te zien zal zijn, zal over be langstelling vooral van de jeugd niet te klagen hebben. Terwijl een warme augustuszon gistermiddag de Grote Markt in een duffe loomheid gevangen hield waren mannen in de Vleeshal druk in de weer de tentoonstelling „Van Spin tot Spoetnik" in te richten. De organisator van de Fokker feesten in Haarlem, Jan Kraakman had er, toen deze foto werd gemaakt, twee dagen en een nacht opzitten, maar bleek in niets aan krachten te hebben ingeboet. Het gebaar, dat hij op de foto met zijn linkerarm maakt, lijkt er op te duiden, dat Jan Kraakman voor de komende dagen „alle kracht van boven" verwacht. Met deze prachtige karakteristiek be gint de Haarlemse journalist Joop Bart. man zijn inleidende tekst tot het door A. W. Bruna Zoon te Utrecht uitge geven foto-pocketboek, dat een dezer dagen is verschenen onder de allesom vattende titel „Haarlem". Die volzin is chauvinistisch en ironisch tegelijk, een speelse situatie-tekening, welke uitste kend reliëf krijgt, wannee Bartman an dere oer-Haarlemse feitelijkheden op haar minst onwaarschijnlijk maakt. Al dus maakt hij zichzelf tot een onverdacht auteur, die de lezer op een lichte toon D herdenking van Fokkers legen darische tocht rond de toren van de oude Sint Baaf betekent voor de 10-jarige Emile Wolff uit La ren ook een hele sensatie. Hij is de eerste geweest, die een bedrag voor het op te richten Nationaal Fokker monument heeft overgemaakt. Omdat hij zich dus al onmiddellijk zo enthou siast toonde heeft het gemeentebestuur Emile uitgenodigd om morgen zijn gast te zijn. Hij maakt dan met burge meester mr. P. F. M. Cremers de vlucht per helikopter naar het Klever park, waar op het Santpoortseplein een gedenksteen zal worden onthuld. Emile is enthousiast voor die uitnodi ging. Over het vliegen in die heli copter trouwens ook, misschien nog wel meer. Want ondanks het feit, dat zijn vader onder-directeur is van de Fokkerfabrieken te Amsterdam en IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII zijn grootvader oprichter van de Na- tionela Luchtvaartclub, heeft Emile nog niet zo bar veel gevlogen. Zijn luchtdoop heeft hij in ieder geval al gehad. Dat was een cadeautje voor zijn tiende verjaardag. Toen heeft hij een rondvlucht boven Amsterdam mo gen maken. De liefde voor de vliegerij heeft hij dus niet van vreemden. Hij heeft een aardje naar zijn vaartje. Zelf wil hij later werktuigbouwkundig ingenieur worden en dan speciaal in vliegtuigen. Natuurlijk, want vliegtuigen zijn zijn grootste hobby. „En hoe!", zegt hij, „ik houd er van vliegtuigen na te pluizen en te kijken hoe ze werken." Hij maakt ook wel modelletjes van bouwplaten of van plastic. Geen wonder, dat hij dan ook spontaan reageerde op de aankondiging, dat er een Nationaal Fokkermonument zou worden opgericht. „Dan stuur ik wat van mijn spaarbankboekje", zei hij onmiddellijk. Hij voegde de daad bij het woord en een dag later noteerde men de eerste vijf van de benodigde honderdduizend gulden. Dat die geste gewaardeerd wordt blijkt wel. Emile wilde echter nog iets extra doen en stuurde daarom ook nog een paar luchtvaartpostzegels op. Hij kreeg ze echter terug met een vriendelijk brief je van de Stichting Haarlems Bloei, die het erg leuk vond, dat Emile ze had willen sturen, maar men had ze ai. Hij kreeg daarbij wel de raad er zuinig op te zijn, want de postzegels zijn zeldzaam. Emile is een fors uit de kluiten gewas sen jongen. Hij zit in de laatste klas van de Montessorischool en heeft wat men noemt een technische knobbel. Behalve „vliegtuigen uitpluizen" tim mert hij ook graag. Knutselen doet hij met veel plezier. Zijn elektrische spoortrein is ook nog een hobby van hem. De uitnodiging van het Haarlems ge meentebestuur kwam volkomen on verwacht. Bij zijn grootmoeder, bij wie hij juist op vakantie is, kreeg hij een telegram. „Ik wist nog wel, dat ik iets had gestuurd, maar dat dit er van zou komen, verwachtte ik hele maal niet. Ik vind het erg fijn." Haarlem heeft het nooit kunnen bren gen tot een stad met een eigen vlieg veld. Zelfs pogingen in het verleden om opgenomen te worden in een heli- copternet zijn op niets uitgelopen. En nu ineens heeft Haarlem een straal jagerbasis en nog wel in het hart van de stad op de Grote Markt. Vanmorgen waren militairen van de koninklijke luchtmacht bezig het toestel een Hun- ter, die in licentie door de Fokker fabrieken werd gebouwd in elkaar te zetten. Uiteraard trokken deze werkr zaamheden veel belangstellende kijkers. Het vliegtuig maakt deel uit de expo sitie „Van Spin tot Spoetnik", die ter gelegenheid van de Fokkerfeesten in Haarlem wordt gehouden. voor zich im.eemt. Bartman heeft zijn lezer meteen waar en zoals hij hem hebben wil: in Haarlem en als de be wonderende en nieuwsgierige wande laar, die zich door een bescheiden, maar niettemin enthousiaste gids laat leiden. Op die wandeling leert deze meer de stad dan de mensen kennen, tenzij hij in het monument, zoals dat uit het verle den naar de moderne tijd is toegegroeid, het karakter van de mensen daar rond- heen onderkent. Dit boekje over Haarlem is niet het eerste en zal hopelijk ook niet het laatste zijn. Het heeft op al zijn voorgangers dit voor dat het in kort bestek maar in levendige stijl met name de oude stad beschrijft en er van in voor treffelijk Nederlands vertelt. Dolf Toussaint heeft een serie boei ende foto's gemaakt en in de meeste ge. vallen is hij er in geslaagd, zelfs de conventionele plaatjes een eigen en nieuwe charme te geven. Bladerend door de foto's wordt men plotseling ge troffen door een uitnemende vondst zo als de „ontmoeting der schilders" in het Frans Hals Mu seum. Intussen is het boekje kennelijk volgens de opzet beperkt gebleven. Het begrip „Haar lem" gaat hier niet veel verder dan de oude binnenstad. Het sprongetje naar Spaarndam en de vluchtige „anexatie" van de omgeving alsmede de vertaling van de tekst in het Engels en het Duits doen vermoeden, dat het boekje op de eerste plaats be doeld is voor de doorsnee-toerist, die niets anders wil zien dan wat reis gidsen hem voor schrijven. Hij moge dan die voorschrif ten in het boekje van Bartman-Tous- saint op een hem aansprekende ma nier uitgewerkt vin den, het volle leven van Haarlem ziet hij niet. Heel even slechts wordt gewe zen op de nieuw bouw, helaas geïl lustreerd met de minst geslaagde fo to, maar verder gaat men niet. Maar goed, het ging dus om het hart van de stad. Dat hart van Haar. lem klopt fel. En het is en blijft een hart. dat dwingt tot liefhebben. W. „Ontmoeting der schilders" in het Frans Hals Museum. ZANDVOORT, 30 aug. Het voorstel om een extra krediet van 1000 te ver lenen voor de ontvangst van de deelne mers aan de traditierit van de Pio nier Automobiel Club. ontmoette gister avond tijdens de vergadering van de Zandvoortse raad enige bedenkingen. De heer DIEMEN (PvdA) vond (leze uitgave voor mensen, die voor hun ge noegen aan oude auto's sleutelen, over bodig. De heer LINDEMAN (KVP) was van dezelfde mening. De heer VAN DER WERFF (C.H.) had gehoord, dat men bij een vorige ontvangst zich te buiten was gegaan. Was men toen wat zuiniger geweest dan had men nu nog geld over gehad. De heer PETROVIC (A.Z.B.) zag wat goeds in deze ontvangst, er gaat van deze traditierit een goede propagan da uit. De voorzitter verdedigde het voor stel met klem. Het is niet waar, dat bjj een ontvangst op het raadhuis on toelaatbare dingen zijn gebeurd. „Wij moeten een beetje af van het stand punt van het „kleine badplaatsje" dat een bescheiden bedrag voor ontvang sten uittrekt. Wij zijn een internationale badplaats geworden en daar moet onze representatie gelijke tred mee houden. Men moet dan het nut van congressen inzien." Het betreft hier een belangrijk internationaal congres. Het is het lus trum-congres van de internationale ver eniging van Pionier Automobiel Clubs. Amsterdam en Utrecht geven ook een officiële ontvangst. Dat doet men niet voor 500 „sleutelaartjes" aan auto's. Deze 500 mensen hebben hotelaccommo datie in Zandvoort besproken. De ont vangst zal plaats vinden in het gemeen schapshuis, omdat het raadhuis onvol doende ruimte biedt. Als men deze mensen zou verplichten zelf hun drankje met de kelner af te rekenen, dan maakt dat een klein-dorp- se indruk. De voorzitter zei verder, dat hjj bezig is een plan te ontwikkelen om een bureau te stichten voor de ont vangst van congressen in Zandvoort. Daardoor maakt men de naam van Zandvoort bekend over de wereld. De heer LINDEMAN (KVP) onder schreef dat Zandvoort een badplaats van allure is. Maar als de middelen ont breken, moet men ophouden met het doen van uitgaven. De officiële ont vangst na de „Grand Prix" kostte de gemeente 300,-. Dit was voor hem een reden te meer om zich te verzetten te gen een uitgave van 1000 voor een ont vangst van minder betekenis. Het betoog van de burgemeester had op andere raadsleden kennelijk indruk gemaakt; het voorstel werd met 9 tegen 5 stemmen aangenomen. De gemeenterekening 1959 sluit met een nadelig saldo van ruim 61.000,-. Mevrouw MOL (Pvd A) vestigde er de aandacht op,- dat dit tekort was ont staan door de wereldkampioenschap pen In dat jaar. De heer Lindeman (KVP) was somber gestemd door de snelle vermindering van de saldi-reser- ve tot 128.000. Het tekort van 1960 zal daar ook nog af moeten; een reden te meer om in 1961 nog zuiniger te zijn. Wethouder KERKMAN (PvdA) ver wees naar de zijns inziens onvoldoende financiële verhouding tussen rijk en ge meenten. Hü geloofde, dat vakantie-oor- den als Zandvoort alleer afdoende ge holpen kunnen worden met een „kur- tax". De voorzitter hoopte, dat nu het laatste woord over de wielerkampioen schappen gezegd was. Over de kur- t A dnerT.0n.tix> t de stoffering en aankleding van de Café-restaurant Gebr. Brinkmann n.v. verzorgde complete woninginrichting Barteljorisstraat 13-17 Telefoon 13915 (2 lijnen) HAARLEM, 30 aug. Werken van twee belangrijke orgelcomponisten uit de zeventiende-achttiende eeuw, Die trich Buxtehude en Johann Sebastian Bach, vormden het programma van de gisteravond gegeven openbare orgelbe speling door Piet Kee op het Müller- orgel van de St.-Bavokerk. Van de vele organisten die de laatste maanden het orgel van de Grote Kerk bespeelden, hoorde ik maar weinigen het Müller- orgel zo knap bespelen als Piet Kee. Twee factoren kenmerken vooral de klasse van zijn spel: exactheid en strakke ritmische vormgeving. Van de stukken van Buxtehude viei mjj speci aal de puntige prelude en fuga in g kleine terts op. Twee bezonken gespeel de koraalbewerkingen en de naar een prachtige climax voerende passacaglia van dezelfde componist waren aan de prelude en fuga voorafgegaan. De fuga in g kleine terts van Bach was zowel majestueus als briljant in de weergave. Grote variatie in de registratie bracht de concertgever aan in de ingetogen Pastorale van de Leipziger meester. De populaire Toccata en fuga in d kleine terts vormde een joyeuse finale van dit boeiende orgelconcert. J. L. HEEMSTEDE, 30 aug. De gemeen teraad van Heemstede komt morgen avond om acht uur in openbare verga dering bijeen. De raad wordt voorge steld een krediet van 5.500 beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van het hek aan de achterzijde van de herten- baan in Groendaal. Voor het maken van parallelstroken langs de zuidelij ij ke pa rallelweg van de Zandvoortselaan ten westen van het station vragen B. en W. een krediet van 6.900. ZANDVOORT, 29 aug. Te zijnen huize is hedennacht plotseling overle den de heer P. J. Bense. Hij was 62 jaar. Jarenlang is de heer Bense se cretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim en plaatsvervangend lid van de woonruimtecommissie ge weest. Voorts was hij bestuurslid van de afdeling Zandvoort van het Konin gin Wilhelminafonds. In de bezettings jaren nam hjj actief deel aan het ver zet. Advertentie) tot ware bloemsierkunst Heemstede Zo onthoudt U gemakkelijk ons telefoonnummer: 3-80-80. tax deelde de burgemeester nog mede, dat deze kwestie in de kring der burge meesters van kustgemeenten in studie is: Ook de Vereniging van Nederland se Gemeenten houdt zich ermee bezig. Bij de ingekomen stukken was de mededeling van de minister van Bin nenlandse Zaken, dat Zandvoort over de jaren 1948 tm. 1958 nog 158.000 uit gekeerd krijgt als extra-vergoeding van de politiekosten. Dit was het resultaat van een strijd welke de burgemeester gedurende tien jaren heeft gevoerd en van de moties welke de gemeenteraad in 1959 en 1960 tot de Staten-Generaal heeft gericht. Enkele raadsleden waren over dit resultaat niet helemaal terreden. De voorzitter wees er evenwel op, dat het rijk over 1959 en 1960 ook nog „over de brug zal komen."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3