IN ZANDVOORT IS HET GEEN BENDE" I i Schroder Tulpenareaal wordt met 10% uitgebreid Wijsmuller ziet de voor het eerst in IJmuiden Ford Taunus 17 M Ruisende schoonheid in Rijkenspark Raad ontstemd over publicaties in sommige kranten J Minimumprijzen blijven ongewijzigd 40.000 sleepmijlen in anderhalf jaar AFSLACHTING DE HOOP" VOOR DOKBEURT NU NAAR AMSTERDAM TAXI 13000 Prijshoudende markt GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Aanwinsten Leeszaal Heemstede mam DS: N ATUURbÜK Schroder J BESLUIT PRODUKTSCHAP H. JANMAAT i m Kroon keurt bouw- verbod in centrum Haarlem goed De beurs vandaag: WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1961 PAGINA 6 „Beter van je praten..." luxaflex aluminium jaloezieën v. DUIVENBODEN Faillissementen Onjuist Gebroken schouder Burgerlijke Stand Haarlemmerliede Raamsingel 16 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Agentschap AERDENHOUT-HEEMSTED* mt Beurs van New York i'L Leeftijd boven Bezorgtijd tussen 3 en 5 Aanmelden: Smedesiraat uur- ZANDVOORT, 30 aug. De gemeen teraad van Zandvoort kwam dinsdag avond in vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester, mr. H. M. van Fenema. Bij het begin van de vergadering herdacht de burgemeester het raadslid C. Paap, alsmede de heer P. J. Benx die 's nachts was overleden en die in enkele commissies en bestu ren de gemeenschap goede diensten heet't bewezen. Nadat enkele ogenblik ken stilte in acht waren genomen, begon de raad aan de afhandeling van de agenda. In de vacature-Paap werd als raadslid van de Party van de Arbeid toegelaten de heer W. J. Zoet te Bent veld. De agenda had weinig om het lijf. De heer C. SLEGERS (KVP) zorg de voor een aanvulling van het menu door recenten perspublicaties van Zand voort ter sprake te brengen; deze dis cussie eindigde met een Drotest-motie van de raad tegen de aantijgingen je gens de Zandvoorters. In deze motie neemt de raad stelling tegen de zijns inziens overdreven en on ware beschuldigingen in een gedeel te van dê Nederlandse pers aan het adres van de Zandvoortse ingezetenen in het algemeen en de middenstanders in het bijzonder. Met name voor hun houding tegenover bezoekers en gas ten in de badplaats, die zouden worden uitgebuit door veel te hoge prijzen en het bieden van minder passende logies- gelegenheden. Deze motie werd voor gesteld door de nestor van de raad, de heer C. SLEGERS (KVP). voorzitter van de Zandvoortse ,,Hanse". De bur gemeester kondigde aan, dat in de win termaanden, van gemeentewege een en quête zal worden gehouden onder de zomergasten van dit jaar. Aan de hand van vragenlijsten zal hun oordeel wor den gevraagd voor hun verblijf in Zandvoort en de toeristische aspecten van Zandvoort. De heer SLEGERS opende de dis cussie met het uiten van zijn veront waardiging voor de tendentieuze schrij verij in verschillende landelijke en re gionale bladen over de mentaliteit van de Zandvoorters en de gang van zaken in de badplaats. Hij citeerde een katho liek ochtendblad, waarin verschillende wilde toestanden worden gesignaleerd, op het gebied van de logiesvoorziening en de prijzen in de winkels De heer Siegers vertelde dat door het tekort aan hotel- en pensionbedden, deze zaken gasten gaan uitbesteden bij particulieren. Maar dat geschiedt op behoorlijke wijze en tegen normale prijzen. In de winkels liggen alle artikelen geprijsd; exorbi tante prijzen worden niet gevraagd Ook andere bladen spreken smalend over Zandvoort. Daartegen dient de raad te protesteren. Mevrouw MOL (Pv.d.A) was het volledig met de heer Siegers eens. Er zijn zwakke broeders onder de Zandvoorters, maar het is een leugen om dit als een algemeen verschijnsel te signaleren. De meeste pensions bren gen hun gasten elders onder voor 4 per nacht. Dat is een redelijke prijs. De heer KONING f A.Z.B.) trok zich van het krantengeschrijf niets aan: ,,Men kan beter van je praten dan eten", was sprekers opinie. De heer LINDEMAN (KVP) herinnerde aan het stuk in een ander ochtendblad over de verkeers regeling. De burgemeester had toen ge zegd, dat de betrokken journalist had toegegeven dat hij onjuist was geweest en dat rechtsgeding zou volgen. Dit is echter niet gebeurd. In een socialistisch dagblad word: gesuggereerd, dat dik- ter Flieringa bij de gemeente en Tou ring Zandvoort heeft aangeklopt om trent de medische voorzieningen op het Grcuit. Het is echter bekend, dat dit nimmer is gebeurd. Man kan als Zandvoorter beter wetende voor dit geschrijf de schouders ophalen, maar niettemin wordt aan de belangen van Zandvoort veel afbreuk gedaan. Wethouder FATES (WD) hekelde ln dit verband een lid van de Zandvoortse raad, dat zich als het bericht juist is in een intervieuw voet gegeven heeft aan de perscampagne tegen Zand voort. Wethouder KERKMAN (PvdA) meende, dat veel gasten naar Zandvoort komen zonder onderdak te bespreken. In het drukke seizoen komt men daar door in moeilijkheden. De heer PE- TROVRE (AZB) zei dat men zich toch Advertentie) De beste servi :e bij i G«d. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165-13608-18657 Vraagt prijsopgaal HAARLEM, 30 aug. De arrondis sementsrechtbank te Haarlem heeft 29 augustus in staat van faillissement ver klaard: H. Koster, te Meerveldho- ven, medevennoot van de reeds in staat van faillissement verkerende vennoot schap onder firma Aannemersbedrijf fa. gebr. Koster te Velsen-Driehuis. Rechter-commissaris mr. H. J. M. Co- kart, curator: mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. J. Schuurman, van beroep houder van het café-restaurênt ,,De Weijman", te Santpoort. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen, curator: mr. J. Rogge veen, advocaat en procureur te Haar lem. N. Dekker, schilder, te Haarlem, Rech ter-Commissaris: mr. J. P. Petersen, curator: mr. J. Verheus. advocaat en procureur te Haarlem. H. R. Kriege, metaalbewerker te Haarlem, Rechter- Commissaris: mr. J. P. Petersen, cura tor: mr. B. E. F. 't Hart, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd 29 augustus opgeheven het faillissement van: C. L. Staphorslus, klusjesman, te Koog aan de Zaan. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits, curator: mr: D. Aten, ad vocaat en procureur te Zaandam. Wegens het verbindend worden van de enige-uitdelingslljst is 27 augustus feëindigd het faillissement van: K. H. oeset, banketbakker te Santpoort Rech ter-Commissaris: mr. J. P. Petersen, curator: mr. J. W. Crefeld, advocaat en procureur te IJmuiden. Wegens het verbindend worden van de eerste- tevens slotuitdelingsljjst is 8 mei geëindigd het faillissement van: A. M. Schelvis, aannemer te Zand voort. Rechter-Commissaris mr. J. P. Petersen, curator: mr. B. J. de Boer, advocaat en procureur te Haarlem. Bjj vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 29 augustus Is, na gedaan verzet, vernietigd het von nis dier Rechtbank van 8 augustus 1961, waarbij Koert Koster, voorheen wonende te Beverwijk thans wonende te IJmuiden in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. niet in slaap moet laten sussen. De kampeerterreinen zün nu nog maar half vol en dit is duidelijk merkbaar omdat het peil van het badgastenpubliek thans beter is dan enkele weken geleden. In de nachtelijke uren had hij wel eens onverkwikkelijke tonelen gezien. De voorzitter stelde voorop, dat de pers in augustus gebrek heeft aan ko pij. Nu zijn Berlijn en Zandvoort in het nieuws. In elke plaats met een talrijk publiek komen excessen voor. Maar wat in de kranten staat over Zandvoort is in zijn algemeenheid onjuist. De po litie treedt krachtig op tegen nozems. die logies hebben Degenen bespro ken, komen behoorlijk onderdak. Welk zinnig mens gaat naar de drukke kust van Nederland op goed geluk, dat hij nog wel een plaatsje zal vinden? Dan loopt men de kans op een teleurstel ling. Tijdens nachtelijke inspecties is hem van wantoestanden nimmer iets gebleken. Het is beslist niet waar dat het in Zandvoort etn bende is. De arts Flieringa verweet de burgemeester, dat hij is gaan schrijven zonder contact op te nemen met het gemeentebestuur. De suggestieve tekeningen in een van de kranten over de veiligheid van het circuit noemde de burgemeester bela chelijk. De heer Breux achtte het beneden de waardigheid van de raad om te pro testeren tegen geschrijf in de kranten. De voorzitter meende dat deze schrij verij zó ver gaat dat de goede naam van de gemeente wordt geschaad. Dan kan er zeker aanleiding zijn voor een protest van de Gemeenteraad. Ontwikkelingslekjtuur. Divendal. De kerk van Christus, (r.k. afd.). Guar ding Daarom Heer gedenken wij. (r.k. afd.). Maurel. Vrouwenkamp. Mounier. Praktische psychologie. Neitzel. Tidiman en Knoop. Pioniers de pedagogiek en der pedagogie. Olyslager. Vraagbaak voor uw peu- geot. Pierre. Een verovering op de Himalaya. Roed'elberger. Met spie dend oog door de natuur. Snijders. Het spel van staat. Romans. Amau. Hamburg na mid dernacht. Arvay. Drie uur nog duurt de nacht. Caviezel. Vraag niet waar om. (r.k. afd.). Van der Geest De krielhaan. Keilson. In de ban van de tegenstander. Langner. Janine heldin van het verzet. Van Ree. Ap plaus. Bischof. Der verschwundene Evangelist, (r.k. afd.) Scholz. Am grünen Strand der Spree. Bates When the green laugh. Dit beeld bood Zandvoort gisteren: mensen in de zon en in het water. Na zeven weken eindelijk weer eens een dag om lijf en leden te koeste ren in de warme zon. Op het Zand voortse strand waren gisteren niet min der dan tachtigduizend badgasten, bij na allemaal Nederlanders. Zij waren met extra bussen en treinen aangevoerd vanuit Haarlem en Amsterdam. Ook was een groot deel van hen op de fiets gekomen. SANTPOORT, 30 aug. Op het kruispunt J.T. Cremerlaan-Bialotster- skylaan verleende de 39-jarige mevr. H. A. A. v. d. B. met een personen auto geen voorrang aan een vracht auto. De bestuurster werd door de aanrijding uit haar auto geslingerd en moest met een gebroken schouder door de ongevallendienst naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht worden. De personenauto werd zwaar beschadigd. GEBOREN: z. v. N. van Geldorp en H. M. van Bentem; z. v. N. J. Captein en M. van Geldorp, d. v. D. Peeters en M. van der Pol, d. v. R. Deurvorst en E. G. M. Bongaerts. GETROUWD: A. W. van Aalst en C. M. M. van Velzen, J. IJ. van Aalst en B. E. I. van Swaal. (Advertentie) t«l«feen 11045 Clubs in eigen milieu Privéles op elk gewenst uur Inschrijving vanaf heden dagelijks van 3-6 uur en van 7.30-10 uur (Lid K.C.V.D. .,San Filippo Nerl") voor r.-k. Tijdens elke dansles blijkt het weer, bij prima les, gezelligheid.... en de juiste sfeer Aanvang der lessen medio sept. DEN HAAG, 30 aug. De tulpen kwekers kunnen hun areaal, als ze vol doende plantgoed hebben of kunnen kopen, met 10 pet uitbreiden. Want in de vergadering die het Produktschap voor Siergewassen gisteren in Den Haag hield, is besloten de 3 pet die men in petto had gehouden, totdat men de plantgoedsituatie beter kon over zien, bij de reeds vastgestelde 7 pet te doen. Besloten werd ook de binnen- en bui tenlandse minimumprijzen niet te wij zigen. Aan de hand van het rapport van het LEI, dat enkele jaren geleden verscheen zou men nu de prijzen wat moeten optrekken i.v.m. de gestegen onkosten. Het LEI heeft echter laten weten dat men als het nieuwe rapport klaar is, met een lagere kostprijs uit de bus zal komen. Dat zou impliceren dat men, als men thans tot verhoging overging, men een volgend seizoen weer zou moeten verlagen en men wil een zo groot mogelijke stabiliteit. De degressieve uitbreiding van het teeltrecht blijkt in de praktijk niet zo simpel te gaan. Het systeem is aan al le kanten bekeken, maar nuchter be schouwd wist men geen wegen aan te geven om bepaalde onbillijkheden te voorkomen. Het systeem zal één jaar „proef draaien" en inmiddels zal men peinzen op een systeem dat beter vol doet. Belangwekkend was de mededeling van de voorzitter van het PVS, dr. A. J. Verhage, dat na overleg tussen dr. Verhage en de directie van de Plantenkundige Dienst is besloten dat het Ministerie van Landbouw een be drag van 46.800 zal fourneren i.v.m. de geleden schade van het tulpesten- gelaaltje. Wat betreft de vraag of men bij de uitbreiding van 7 pet de tulpenkwekers nog 3 pet extra zou geven, is ook vrij uitvoerig gesproken. Dr. Verhage kon meedelen dat de Commissie van Bij stand op één lid na had geadviseerd de 3 pet er bij te doen, ook al had men nog geen duidelijk inzicht in de plantgoedsituatie. Men was van gedachte dat bil de huidige prijzen die voor het leverbaar worden betaald geen enkele kweker het in zijn hoofd zal halen leverbare bol len te gaan opplanten. De markt valt in dit opzicht niet te verstoren, zo zei dr. Verhage. De heer Elferink was blij met dit advies, maar de heer De Geus betreurde het dat de Commissie van Bijstand de moed heeft gehad tot dit advies te komen. Met het standpunt dat er niets meer te verstoren valt. was hij het helemaal niet eens. Hij was van mening dat er wel degelijke leverbare bollen aan de markt onttrok ken zullen worden om ze op te plan ten. De heer T. Kralt zag het allemaal zo somber niet in. Er zijn veel partij en verklisterd. Onder andere Brilliant Stars. Veel tienen vdn deze variëtei ten komen aan de markt. Als er geen plantgoed genoeg is voor 7 pet, dan zal een uitbreiding van 10 pet geen brokken doen maken. Wel zullen de hoge prijzen van de teëltbewijzen zak ken, maar daar is niets op tegen. Op twee leden na de heren De Geus en Van Braam stemde het bestuur voor een uitbreiding van 10 pet. Uitvoerig werd gesproken over de degressieve uitbreiding. In 't systeem zitten nog al wat onbillijkheden, maar het bleek niet eenvoudig het zo te wij zigen dat de meeste bezwaren weg vielen. De heer De Geus, die er ken nelijk ook geen gat in zag, vroeg of de ..verordeningenfabriek van de heer Vermeer" voor niet-ingewijden: de heer Vermeer is de secretaris van het PVS geen kans zag een systeem te ontwerpen dat minder tegenstand opriep, antwoordde de heer Verhage dat dit niets met een fabriek vandoen heeft. Enfin, na veel heen en weer ge- maat besloot men dan het systeem een jaar in de vaart te brengen en dan kan men een volgend jaar de zaak opnieuw bekijken. Zoals reeds gezegd zullen de binnen- en de buitenlandse minimumprijzen niet worden gewijzigd. Onder meer was door het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel gevraagd de prij zen eens op de helling te nemen, daar men nog steeds met een oud rapport werkt. Daarin zijn de kosten berekend, zoals die waren in 1957. Sinds die tijd is er wei het een en ander gewijzigd. Omdat het Landbouw Economisch In stituut volgend jaar met een prijzen- berekening komt waarin vermoedelijk lagere kostprijzen worden aange houden, besloot men de prijzen te laten voor wat ze waren. Anders moet men een volgend seizoen opnieuw wijzigin gen gaan aanbrengen. Nadat enkele verordeningen onder de hamer waren doorgegaan, sloot dr. Verhage rond half vier deze vergade ring. IJMUIDEN, 30 aug. Vanmorgen heeft IJmuiden kunnen kennismaken met de diesel-elektrische zeesleepboot „Utrecht" van de n.v. Bureau Wijsmiil- ler. Voor het eerst liep het schip, dat anderhalf jaar geleden in New York werd aangekocht, een Nederlandse ha ven, de thuishaven binnen. In die tijd heeft de sleepboot vijf lange sleeprei zen volbracht van havens aan de Oost en Westkust van de Verenigde Staten naar het Verre Oosten om vijf vliegdek schepen naar sloopwerven te brengen. Voorts werden twee tankers, eveneens voor de sloop, van Singapore naar Honkong gebracht. De „Utrecht" die thans aan haar grote survey toe is, gaat binnenkort naar een scheepswerf. Het schip zal dan tevens op moderne w()ze worden Ingericht, zoals dit inder tijd ook gebeurd is met de in de Vere nigde Staten gebouwde zeesleepboten „Noord-Holland" en „Zeeland". Bemand met een dertigtal opvarenden, die per vliegtuig van Schiphol naar New York waren gevlogen, begon de „Utrecht" in maart van het vorig jaar aan de eerste reis in B.W.-kleuren. Ka pitein D. van Dorp en zijn mannen brachten het vliegdeksehip „Kadashan Bay" van Boston via het Suez Kanaal naar Hongkong en versleepten vervol gens tijdens twee reizen door de Zuid Chinese Zee een tweetal tankers voor de sloop van Singapore naar Hongkong. Daarna stak de „Utrecht" zonder sleep de Pacific over om in Seattle het vlieg deksehip „Takanis Bay" vast te maken en naar Nagasaki te slepen. Zonder sleep ging de „Utrecht" weer terug de Stille Oceaan over om het vliegdeksehip „Sithoh Bay" op et halen en eveneens naar Nagasaki te brengen. Voor de bemanning van de „Utrecht" volgde toen de aflossing. Per vliegtuig waren kapitein A. v.d. Veen en een af- losploeg uit Nederland naar Kobe in Japan komen vliegen om de eerste be manning af te lossen. Onder bevel van kapitein A. v.d. Veen werd teruggeva ren naar Honolulu, waar het vliegdek sehip „Prince William" werd vastge maakt. Dit schip was door de rederjj- genoot „Noord-Holland" uit Philadelphia gehaald en via het Panamakanaal naar Honolulu gesleept. Op Honolulu verwisselden de beman ningen van de „Utrecht" en de „Noord- Holland" van schip, uitgezonderd de kapiteins en enkele andere opvarenden. De „Noord-Holland" was namelijk lan ger van huis en de „Utrecht" zou als eerste IJmuiden-waarts gaan. Nadat de „Utrecht" de „Prince Wil liam" in Japan had afgeleverd, keerde de sleepboot nog één keer terug en nu voor de laatste maal deze reis om het vijfde vliegdeksehip, de „Nas sau" in de Verenigde Staten op te ha len. Dit schip werd van Seattle naar Onomichi in Japan gesleept. Begin juli brak toen voor de „Utrecht" in Japan de thuisreis aan, een reis, die het schip via Singapore vanmorgen vroeg voor de pieren van IJmuiden bracht. De sleepboot heeft in B.W.-kleuren 10.000 mijl slepende afgelegd, een mooi iiiiiiiiiiMiiiiiiiniiiiiiiiiiiHiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Was de „Utrechf'-bemanning fortuin lijk met het maken van lange sleeprei zen en een groot aantal sleepmijlen, op het gebied van de berging en hulpver lening heeft de „Utrecht" in deze eer ste tijd geen bijzondere activiteiten te ontplooien gehad. Eén ervaring was voor de bemanning op de thuisreis te leurstellend: het was de stranding van de Panamese „Dora". Tijdens de thuisreis door de Zuid Chi nese zee strandde op 15 juli het 1.048 grote Panamese vrach ten oosten van Saigon, toen itschip „Do- i het on- ton ra" - derweg was met 50 man aan boord van Pnom Penh naar Hongkong. De kapi tein van de „Dora" vroeg dringend om assistentie, daar het schip op een rif was lekgeslagen en zwaar stootte. De bemanning en de passagiers wensten het schip te verlaten. Zij werden opge pikt door het Britse vrachtschip „Pre sident Harrison". Met de machineka mer onder water bleef de „Dora" ach ter. De Brit stoomde op naar Hong kong. De „Dora" maakte een slagzij van 25 graden. Aan boord was echter nog voldoende leven, want op het door ka pitein en bemanning opgegeven schip bevonden zich nog 650 varkens, 40 os sen en 60 karbouwen. De „Utrecht", die op geringe afstand van de stran- dingsplaats was, stoomde er volle kracht heen. Op 17 juli was men ter plaaise. Reeds op enige afstand uitte kapi tein A. v. d. Veen een vermoeden. Tien tallen Chinese Jonken lagen langszij en aan boord bevonden zich honderden Chinese vissers, die op roof waren. Aan boord trof kapitein v. d. Veen een enorme verwoesting en slachtpartij aan. Alle ruimen en manschappenverblijven waren opengebroken en leeggeroofd. Alle aanwezige stuks vee waren ter plaatse gedood en-of geslacht en aan boord van de jonken gebracht. Enkele rr'men stonden intussen al vol water. Kapitein A. v. d. Veen kon slechts als advies uitbrengen, dat van een ber gingspoging moest worden afgezien. In twee dagen tijds was de „Dora" door stranding, plundering en verwoes ting tot wrak geworden. resultaat in anderhalf jaar tijd. Via de Zuld-Chlnese Zee, de Indische Oceaan, de Rode Zee, het Suez Kanaal, de Mid dellandse Zee en de Atlantische Oceaan werd losvarende de thuisreis naar IJmuiden gemaakt om voor het eerst sedert de aankoop anderhalf jaar ge leden voor het kantoor van WiJsmüller af te meren. (Advertentie) BINNENWEG 25 - HEEMSTEDE - TELEFOON 39031 Alle mededelingen inzake de bezorging s.v.p. aan dit adres. •)1 IJMUIDEN, 30 aug. Gistermor gen liep het hospitaal-kerkschip „De Hoop" in IJmuiden binnen tot besluit van de zevende reis dit jaar, die van 4 tot en met 29 augustus heeft gedurd en waarbij, tengevolge van het ver spreid liggen van de vloot veel heen en weer gestoomd moest worden. In totaal werden deze reis dan ook .2.550 zeemijlen afgelegd. In IJmuiden wer den vijf patiënten gedebarkeerd. Daar na is het schip doorgevaren naar Am sterdam waar het tijdens de binnenlig- periode tot 5 september een dokbeurt zal hebben bij (je Amsterdamse Droog dok Mij. voor de jaarlijkse schoonmaak beurt. Scheepsarts A. van Willigen behan delde tijdens deze reis 68 patiënten, van wie er 21 in het scheepshospitaal wer den opgenomeh met een totaal van 93 yerpleegdagen. Door de scheepsarts werden 32 recepten afgegeven en 72 radio-medische adviezen verstrekt. Ze ven patiënten werden aan de wal gé bracht voor verdere medische verzor ging, waarvan twee in een Engelse ha venplaats. Voorganger was deze reis ds. C. de Jong. Van de aan boord gehouden kerk diensten werden er 20 via de scheeps- radio uitgezonden, te weten 7 op de zondagen 13 op de Weekdagen. Het aantal bezoeken aan vissersschepen door de predikant moest ten gevolge van de slechte weersomstandigheden en het verspreid liggen van de vloot be perkt blijven tot zes. Zes en dertig maal werd door het personeel van de radio-dienst een technisch advies verstrekt. Het aantal aan boord van de vissersvaartuigen uitgevoerde reparaties bedroeg 15. Driemaal werd de hulp van het ma- chinekamerpersoneel ingeroepen om een noodreparatie aan boord van een der loggers te verrichten. Eén schip werd van drinkwater voorzien. Gedurende de afgelopen reis werden (Advertentie; v.a. 7765,— incl. kachel. N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE Werkplaats en kantoor: Jansweg 9—15 Showroom: Houtplein 24 Haarlem Telef. 1.4.1.2.5 t SANTPOORT, 30 aug. Soms be hoeft men maar een paar meter van de weg af te zijn, om eigens in de gemeen te Velsen een plekje te vinden, waar het is of er geen woningbouw bestaat. Daar ruisen de bomen, trekken de zwa nen een licht rimpelend spoor in de vij ver en ontspuit een fontein met brui sende kracht. Ruisende schoonheid. Een dergelijk plekje vonden wi), vlak naast de Wüstelaan, waar achter het Zwitser se huis, waarin eens de Oostenrijkse keizerin Elisabeth, vooral dank zij de film thans door iedereen gekend als „Sissi" aan het eind van de 19e eeuw meermalen vertoefde en Waar thans boswachter Jansen woont, een stille vij ver ligt. De Wüstelaan is een vai. de schoon ste lanen in onze gemeente. Maar men behoeft slechts een van de toegangen tot het Burgemeester Rijkenspark in te wandelen om bevrijd te zijn van het voorbij-snorrende verkeer. Hier heerst de rust. In het grasgazon steken kleine witte en gele bloempjes arrogant hun kopjes omhoog. En af en toe brengt een zuchtje wind de verstuifde druppel tjes ragfijn over. Waar in 1884 een Oostenrijkse keize rin, dank zij de gastviijheid van de heer Wüste, kon paardrijden, kan nu de bevolking van Vêlsen en omgeving, maar ook de toerist, die door Santpoort dwaalt, toeven en genieten van de lan delijke rust. Een rust, die wonderlijk aandoet omdat op slechts luttele kilo meters afstand de industrie zijn stem pel drukt op de ontwikkeling van het gebied. Statig drijvende zwanen, een ruisende fontein. En dan als decorum te ener zijde het groen van de dicht bekruinde bomen, aan de andere zijde het Zwit serse huis. Er is in eigen omgeving meer schoonheid te genieten dan me nigeen zou vermoeden. 164 telegrammen met weerrappoj^? naar het K.N.M.I. te De Bilt verf den. (idnrtMMI DEN HAAG, 30 aug. De raad van Haarlem heeft 27 meC.,y- besloten tot vaststelling van een verbod voor het gebied Vel (A/LI V UUI lliut gL uicU^ UUgl T All' het Stationsplein, de Kruisweg, de ge Molenstraat en de Jansweg. werden toen bijzondere roeilijnvo^ senruten vastgesteld voor het begrensd door de Lange Molenstr® j de Kruisweg, de Lange Heren»» en de Jansweg. De gemeenteraadbCj bij hetzelfde besluit, een verorden. met betrekking tot de aard van de bouwing en het gebruik van de 8' den gelegen in het laatstgenoemd® bied, vastgesteld. Gedeputeerde staten van Holland hebben bij hun besluit N 7 oktober 1959 goedkeuring aan Haarlemse raadsbesluit onthoud®^ Tegen dit besluit heeft de gemeen raad beroep ingesteld. gebie° Thans is bij K.B. ring van het beroep het bestreden met grondverf '\V sluit van gedeputeerde staten vJfr%n tigd. Aan het besluit,van de raad f(, Haarlem is alsnog goedkeuring v leend. iiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiimiNiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiinnij^, leidde dit echter niet tot aanbod in Nederlandse fondsen. Aan de andeL kant miste onze markt evenwel ie.?eL buitenlandse stimulans, zodat het bij internationale fondsen opende de stemming prijshoudend was. Van Unilever op_734 6) noemenswaard gld' 4(4 Ned. 1960 1 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Statie! 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij.Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel. Philips Gem. bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billlton 2e Dordtsche Petr. Id. st. 50 n k.). Kon. Petroleum 50 ld. Stocks. Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. MU. K.P.M. Stoomv. Mij. Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd. Ned.Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unltas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Kentespaarbrieven '56 2(4 Amsterdam '56 2Va Amsterdam '56 1 2(fc A'dam '56 III 2(/a Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. Vorig Slot 102 f» 100(4 98H 119(4 322 110 123(4 386(4 190 307 721 144.50 316 668 350 896(4 511 574 990(4 740 271 480 532(4 265 114 11.35 164(4 162 72 206(4 152(4 192 167 335% 153(4 164 214.50 242 482 142 84(4 90 95% 97% 100(4 123(4 open AMSTERDAM, 30 aug. Aan koersstijging van de beide voorga»;',, dagen is vandaag een einde gekoin In de scheepvaartafdeling vielen wel enkele kleine koersverbetering te noteren, maar de vaart van P" et ren was eruit. Kon. Boot was ongev 3 pnt. in reactie. Van Nievelt oPe""t 2 pnt. lager en v. Ommeren ging 5 v achteruit. Blijkbaar vertrouwde het V. bliek de vastere stemming nog niet want op de hogere koersen was bi® materiaal aan de markt gekomen. BA. tegenover stond echter enige- vraag ,,t, Duitse zijde. Dit laatste was op zl' zelf enigszins merkwaardig omdat c'j Duitse beurzen vandaag tamelijk tleP" estemd waren. Behalve voor Unil®v?ï d« allee» u ger. Aahd. "Kon. Petroleum konden daK zij de verdere koersstijging van Dutch in Wallstreet nog bijna 1 PA verbeteren. De handel in de hoek echter minimaal. ,u>' 94* 13* lil™ 169^ 1 «5 3.1 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric Genera) Motors Kennecott Copper KX.M. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater U.S. Steel Stemming: nauw 54 V 421). 50(4 68% 45 82% 19% 29% 56% 62% 31(4 42% 26(4 56 44% 21% 85% pr,ish0u0 16 jssr'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 6