Niet eenvoudig krijgen in begrip inzicht te burgerzin Katholieke detailhandelsdag school vanmorgen begonnen m LANDSMEER PROTESTEERT IN STROMENDE REGEN p t ■1131#'h mêêêêë Triomftocht en huldiging van wereldkampioen Henk Nijdam Ford Taunus 17 M Lagere koersen op de beurs Russisch bezoek op luchtvaartexpositie GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS TAXI 13000 B. EN W. VAN HAARLEM IN NOTA Lijst van praktische maatregelen Drie klassen met 72 leerlingen mmmm. "l "v -si» m n ;»f i wsm Interland tegen Oost-Duitsland gaat niet door De woningen in de Bloemenbuurt De functie van thee (of koffie) ter raadsvergadering V. DUIVENB0DEN uxariex Colleges van B. en W. bijeen in Hoofddorp Raad Osnabrück ook voor Jumelage met Haarlem UITSLAGEN TENNISTOERNOOI BLOEMEND AAL LAATSTE NIEUWS B. en W. antwoorden op vragen WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 53 Haarlem, e.o. Films Muziek Diversen aluminium jaloezieën Burgerlijke Stand Haarlem Duta^ehf1^ At S' C' To1 en E- G- Taak van ouders Wegwijs maken De jeugd Leeflijd boven 16 jaar Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur Aanmelden: Smedestraat 5 «r»cht Inzegening „Sparrenheuvel" Landsmeer heeft het niet bij argumenten voor de binnen kamer gelaten toen vandaag in Haarlem bij de Ged. Staten weer eens de annexatie van een deel van zijn gebied door Amster dam aan de orde kwam. Aange voerd door burgemeester Post rukte een afvaardiging van de verbolgen burgerij met leuzen- borden op door de verregende Haarlemse straten. De leuzen logen er niet om; de belangstelling was bescheiden en de Landsmeer ders vonden het zelf eigenlijk wel grappig. De stromende regen werkte danook nogal verkoelend op alle heethoofderij. N.V. HAARLEMSCHE AUTO-CENTRALE WASSERIJ DUYN HAARLEM, 5 sept. B. en W. van Haarlem hebben zoals gisteren be licht een uitvoerige nota over het burgerzin-probleem het licht doen zien. ja het verleden heeft de gemeenteraad herhaaldelijk daarom gevraagd en op 18 november 1959 hebben B. en W. toe gezegd, dat zij over dit onderwerp een Bota zouden laten verschijnen. Dat het Zolang geduurd heeft, eer deze toezeg- PHg gehonoreerd werd vindt naar B. en W. mededelen zijn oorzaak in het feit, dat het niet eenvoudig is een goed inzicht te krijgen in het begrip burger zin, dat een breed terrein omvat van {iet menselijk en maatschappelijk 'even. De nota heeft dan ook een om- yung gekregen, welke aanvankelijk niet bedoeld was. B. en W. zijn echter van bordeel, dat het onderwerp een derge lijke studie meer dan waard was, orn aat bij dit probleem het stadsbestuur en velen van de 170.000 Haarlemmers betrokken zijn. In wezen gaat het bij het probleem Van de burgerzin om een tijdsverschijn sel, dat ten nauwste samenhangt met de ontwikkeling van de maatschappij in de na-oorlogse jaren, waarin het ver trouwen in de toekomst en de bezieling Van gemeenschappelijk maatschappe lijk streven lijken te zijn vervluchtigd. Daarvoor in de plaats zijn getreden een zekere mate van onverschilligheid en «en doffe berusting in een besef van onmacht. In de nota omschrijven B. en W. het begrip burgerzin als volgt: ,,het besef van rechten en plichten van de staats burger; zin voor hetgeen de burger staat of de burgerij ten goede komt." In deze omschrijving ligt vervat, dat burgerzin uitsluitend betrekking heeft op de mens in zijn functie van lid van de burgerlijke gemeenschap. Bij de bevordering van de burgerzin in deze tijd zal men niet de pas mogen mar keren bij de eigen meest nabije ge meenschap. Men zal de burgerzin moe ten beschouwen als betrekking hebbend op een steeds groeiend nationale, Euro pese en wereld-gemeenschap. In de nota halen B. en W. voorbeel den aan, welke het gebrek aan burger zin demonstreren: baldadigheid, cri minaliteit, maar ook bijvoorbeeld ge- brek aan belangstelling voor het open baar bestuur, afbrekende kritiek op al les wat de overheid doet, gebrek aan politieke belangstelling en geringe be reidheid, zich beschikbaar te stellen voor openbare functies. Pat gebrek bestaat niet alleen bij de lurrgerij, maar ook bij de overheid en "aar dienaren. Bij de ambtelijke vor- tling is het belangrijk de ambtenaren Kennis, begrip en waardering bij te brengen voor de burgers, wier belan gen zij dienen te behartigen. Tegen over deze misdragingen en gedragin gen staan ook verheugende blijken van burgerzin: vrijwillige brandweer, be scherming bevolking, reservepolitie, CINEMA PALACE: Pygmalion, ad. 2, 7 en 9.15 uur. Frans HALS: Suzanne, ontraden. LIDO: Beat Girl, ontraden. LUXOR: De 4 D-man, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus 2, 7 en 9.15 uur: Door braak, 14 'aar. REMBRANDT: Kapo, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: De slavin van Haroea, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Brief encounter, 14 Jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVAWoensdag en do. 8.15 uur: Gas light, 18 jaar. Donderdag 7 september Grote- of Sint Bavokerk. 15 tot 16 uur: Orgelconcert door Piet Post, organist van de Grote Kerk te Leeuwarden. Reisbioscoop „Images fantastiques", Grote Markt: Dagelijks t/m 6 sept. vertoning van oude films uit het begin van deze eeuw. Dagelijks voorstellingen tussen 13 en 22.30 Uur. De voorstellingen duren een half uur. Donderdag 7 september Raadhuis Hoofddorp. 14.30 uur: Openbare Zaadsvergadering, gemeente Haarlemmer meer. (Advertentie) De beste servi:e bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165-13608-18657 Vraagt prijsopgaaf BEVALLEN van een zoon: M. E. Hinvie-van Brussel; W. R. Steevensz- Rotsöhke, J. Wildschut-Keevel, C. M. öteenbakker-Eoedijk, K. Tervoort-Ot- va tT' Volbeda-Kolenbrander, J. M. -Rn Rooijen-van der Linden, I. Martens- auer S. van der Meij-Gourbière, T. an Hulzen-Kulk; t>aSn een dochter: H. M. de Koning- Leij E' W. Groeneveld-van der OVERLEDEN: E. van Heeteren 97 3' ^asthuisvest; J. Post Uiterweer 67 VeM m9? Heemskerkstraat, L. Zonne- R Kamperlaan; A. Leijs 60 j, Mander straat. "WERTEOUWDD. C. A. Polfliet en a T\VesA,?e' A- A- M- van der Zwan fen V Klinkenberg, J. A. van Koute- A, c i' Paap, H. J. Liefhebber en J.u n f t, K -M- P- de Bruin en van 'sjTr^KT Wakker en J. B. M. ter Meri f -li M' sPruit en M. C. M. Wiïti' U H' van Woerkom en J. J. de Kruiif r,n,TC\van AsPeren en A. M. Pothuizen' Teeuwen en A. E. L. fhilipp T h J- F:. Viehoff en I. H. Klaver Heajne en M. G. J. verkeersbrigadiertjes, donors, enz. EHBO, bloed- Naar het oordeel van B. en W. zijn de ouders de eerste, die bij hun kinde ren burgerzin moeten aankweken. Voorts de scholen, die het kind klaar maken voor zijn toekomstige plaats in de maatschappij, en dan nog de kerken en verenigingen. De overheid moet het de ouders, scholen, kerken en andere maatschappelijke instellingen mogelijk maken hun eigen taak naar eigen in zicht en doel te kunnen verwezenlijken. Slechts secundair moet in dit verband de overheidstaak gericht zijn op het aankweken en bevorderen van de bur gerzin. Er zijn allerlei manieren, waarop de overheid de burgerzin pleegt te bevor deren. Men denke aan de viering van de nationale feesten en herdenkingen, gen, aan het houden van nieuwjaars recepties, aan de instelling van aller lei „raden", waarin de burgers zoveel mogelijk bij de uitvoering van de ge meenschapstaken worden betrokken en aan het geven van voorlichting, waar door de belangstelling voor de overheid kan worden aangewakkerd. Een in al le opzichten uitstekend contactorgaan tussen overheid en burgerij is de pers. Bij al deze taken dient de overheid haar aandacht te richten op de jeugd. Het onderwijs met name za;l moeten proberen de jongeren te interesseren voor velerlei zaken van gemeenschaps belang. toonstelling „Haarlem, werk- en woon stad" en bij het houden van zogenaam de pseudo-raadsvergaderingen. Verder zou er een speciale collectie dia's kun nen worden samengesteld, waarin een overzicht wordt gegeven van de belang rijkste aspecten van de Haarlemse samenleving. Op de herdenkingsdag van Haarlem zou op de scholen op 23 november aandacht aan deze ge beurtenis kunnen warden geschonken. Buiten schoolverband kan er voor de jeugd een zogenaamde „dag van de jeugd" worden georganiseerd, waarop bijvoorbeeld een ééndagsjeugdparle- ment de gelegenheid krijgt zich bezig te houden met speciale plaatse lijke jeugdproblemen. Jeugdorganisa ties zouden aandacht kunnen besteden, aan het verleden van Haarlem. De Raad voor de Jeugd zou verder een aantal instructieve bijeenkomsten voor jeugdleiders kunnen organiseren. Deze instelling kan heel goed worden inge schakeld wanneer zich in Haarlem jon geren van veertien tot vijfentwintig jaar vestigen. Evenementen als de doden herdenking op 4 mei, luilakoriëntatie- ritten, vakantie-activiteiten in de zomer en de viering van de Europadag op de eerste woensdag in maart zouden zin voller en aantrekkelijker kunnen wor den gemaakt. Ofschoon er in Haarlem in dit op zicht reeds heel veel gebeurt, verhelen B. en W. niet, dat er nog meer gedaan kan worden ter bevordering van de burgerzin. Bijvoorbeeld het organise ren van tentoonstellingen over verle den, heden en toekomst van de stad; het plaatsen van vitrines met maquet tes, foto's en plattegronden van nieu we wijken; het geven van namen van plaatselijke historische figuren aan nieuwe straten in Haarlem en het plaatsen van duidelijke, verklarende borden bij in uitvoering zijnde gebou wen van de gemeente. Belangrijk vinden B. en W. verder dat nieuw gevestigde Haarlemmers zo veel mogelijk worden wegwijs ge maakt. Hier ligt een zinvolle taak voor de verschillende wijkcomité's. Het be zoek aan de raadsvergaderingen zou gestimuleerd kunnen worden, wanneer aan het tijdstip nog grotere bekendheid Wordt gegeven dan thans het geval is. Vóór de vergaderingen wordt reeds nu op het Prinsenhof een bord aange bracht, waarop te lezen valt, dat er dan en dan een bijeenkomst van de ge meenteraad is. Verder zou op de pu blieke tribune een bord kunnen worden aangebracht, waarop schematisch staat aangegeven op welke wijze een raadsbesluit tot stand komt. Ook de zit plaatsen op deze tribune zouden kunnen worden verbeterd, terwijl B. en W. ver der nog vinden, dat aan elke bezoeker een kopje thee of koffie behoort te wor den geserveerd. Andere punten, welke naar het oor deel van B. en W. de aandacht verdie nen, zijn: het aangaan en ontwikkelen van een of meer „jumelages" (verbin dingen) met gemeenten in andere lan den; het geven van reactie op ingezon den stukken in de dagbladen en het ge regeld en afzonderlijk exposeren van nieuw verworven, alsmede door bur gers geschonken, kunstwerken, bijvoor beeld in de etalage van een winkel of op de binnenplaats van het stadhuis. In dit verband wordt het betreurd, dat destijds de gemeente niet in de gele genheid is geweesi het aangekochte schilderij van Karei Appel te expose ren. Ten aanzien van de jeugd kunnen verschillende activiteiten worden ont plooid. De schoolgaande jeugd zou kun. nen worden ingeschakeld bij het ge zamenlijk organiseren van een ten- B. en W. van Haarlem besluiten de nota met de opmerking, dat niet alle maatregelen kunnen worden uitge voerd. Er zal een keuze gemaakt moeten worden. Die keuze zal pas plaats kunnen vinden, wanneer zij op de hoogte zijn van de reacties van de raad, die zij tenslotte voorstellen akkoord te gaan met de inhoud van de nota. HAARLEM, 5 sept. Geheel onaan gekondigd heeft de militaire attaché van de Russische ambassade in Neder land, kolonel Valeri Fedorov, gisteren een bezoek gebracht aan de tentoon stelling „Van Spin tot Spoetnik", die in de Haarlemse Vleeshal wordt gehou den. Hp werd rondgeleid door Rudolf Spoor uit Heemstede, amateur-expert in alles wat met ruimtevaart te maken heeft. De attaché bleef anderhalf uur op de tentoonstelling en toonde zich zeer geïntersseerd. Eerst tegen het einde van de rondleiding onthulde hij zijn identiteit. De expositie „Van Spin tot Spoetnik" is inmiddels reeds door bijna 4.000 belangstellenden bezocht. HAARLEM, 6 sept. De colleges van burgemeester en wethouders van Zuid- Kennermerland zullen op 21 september a.s. voor de derde maal bijeen komen. Nadat achtereenvolgens deze bijeenkom sten plaats vonden in Haarlem en Zand- voort, zal ditmaal het gemeentebestuur van Haarlemmermeer als gastheer fun geren. De samenkomst vindt plaats ten raadhuize te Hoofddorp. Vernielzucht en baldadigheid gaan lijnrecht in tegen de burgerzin. Bij de jeugd dienen positieve eigenschappen te worden aangekweekt. Hier ziet men jonge burgers „opbouwend" werkzaam bij het ophangen van vogelkastjes. HAARLEM, 6 sept. Begin volgend jaar zal er een uitwisselingsprogramma beginnen tussen de steden Haarlem en Osnabrück. Tijdens besprekingen, die zoals indertijd gemeld, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en zijn ambtgenoot uit het 135.000 inwoners tel lende osnabrück in juli hebben gevoerd, is het initiatief ontstaan tot het aan gaan van een „zustergemeensdhap" tussen de twee steden. Een daartoe bij de raad van Osnabrück ingediend voor stel is dinsdagavond aangenomen. De zustersteden zullen nu besprekin gen voeren over de uitwisseling van scholieren en leden van sportverenigin gen. Men overweegt nog of andere Eu ropese steden in de uitwisseling betrok ken kunnen worden. HAARLEM, 6 sept. In drie leslo kalen van de Canisiusschool aan de Linschotenstraat is vanmorgen de ka. tholieeke detailhandelsdagschool „Fran cesco Bernardone" begonnen. De twee enzeventig leerlingen, onder wie negen meisjes, werden door de directeur van de school, de heer W. J. van Wester hoven ontvangen in de benedenzaal van het achter de school gelegen pa- parochiehuis aan de Koningsteinstraat. „Wij beginnen vandaag", stond vanmor gen op het bord in een van de klassen van de katholieke detailhandelsdag school geschreven. Op het ogenblik wordt die ruimte ge reed gemaakt voor het geven van on derwijs in etaleren, handenarbeid en tekenen. Schilders en timmerlieden zijn daar druk mee bezig. Het was niet onopzettelijk, dat de heer Van Westerhoven daar zijn leer lingen ontving. Hij wilde hen allereerst het verschil laten zien tussen dit lokaai en de klassen, welke in een record tempo in orde zijn gemaakt voor het onderwijis. Bovendien wilde hij de ge legenheid aangrijpen om de schilders en timmerlieden te bedanken voor hun werk en de spoed, welke zij daarmee hadden betracht. Voor het forum van de leerlingen riep hij hen op het podium en overhandigde aan elk van hen si garen en sigaretten. Bij deze „plechtig heid" waren niet alleen de leerkrach ten van de nieuwe school, mejuffrouw Hetem en de heer Van Wakeren aan wezig, maar ook de heren Frans van Reijsen, voorzitter van de katholieke middenstandsvereniging, en W. Holt. Met de vroegere geestelijk adviseur van de middenstandsvereniging, bouw pastoor C. Schoonderwoerd, hebben zij zich in de afgelopen vijf jaar inge spannen voor de stichting van een ka tholieke detailhandelsschool in Haar lem. De eerste cursus is begonnen met drie eerste klassen, welke zijn gefor meerd, omdat de belangstelling voor het specifieke middenstandsonderwijs bijzonder groot blijkt te zijn. De oplei ding duurt vier jaar, waarvan het eer ste jaar een zogenaamd brugjaar is. De overige jaren worden besteed aan gericht lager beroepsonderwijs, waar bij de leerlingen les krijgen in boekhou den, modem bedrijfsbeheer, spreken in het openbaar, vreemde talen, etaleren, decoreren, typen en handenarbeid. Voor de gymnastieklessen is de school aan gewezen op het Krelagehuis en de gymzaal van de Sint Jozefschool aan de Ged. Oude Gracht. De katholieke detailhandelsdagschool is een streekschool. De leerlingen zijn afkomstig uit geheel Kennemerland. Het is de bedoeling de school in de eerste week van oktober officieel te openen. (ÜMftMtW ,5 ZWANENBURG, 5 sept. De sterke jachtrijder Henk Nijdam is vanavond in Zwanenburg op uitbundige wijze door het bestuur, leden en supporters van ,,De Bataaf" met heel veel belang stellenden van elders gehuldigd wegens het door hem op de Oerlikonbaan In Zürich behaalde wereldkampioenschap achtervolging voor amateurs. Op het Kastanjeplein, waar de huldiging plaatsvond, kende het enthousiasme van de vele honderden geen grenzen en men raakte er niet uitgejubeld om de kers verse wereldkampioen zijn symphatie en bewondering te betuigen. Voorafgegaan door het fanfarekorps „Eeensgezindheid" had Nijdam eerst in een open auto een trimoftocht door Zwanenburg gemaakt. Zijn oudere club makker Mik Snijder, winnaar van „O- lympia's Toer door Nederland", verge zelde hem op die tocht en deelde in de hulde. Toen de feeststoet omstreeks acht uur op het Kastanjeplein arriveer de, steeg er een donderend applaus op. Het huldigingsfeest in de grote mu ziektent op het Kastanjeplein werd in geleid door voorzitter P. Wilderom van „De Bataaf". Nadat de praeses van de roemrijke Halfwegse wielerclub erop had gewezen, dat men nog nimmer in de bijna veertigjarige geschiedenis van de vereniging een wereldkampioen had kunnen huldigen, werd het Wilhelmus gespeeld en was het muisstil op het plein. De voorzitter prees vervolgens het prachtige rijden van Nijdam in Zü rich en roemde hem vooral ook om zijn clubgeest. „Henk is in de anderhalf jaar dat hij in Halfweg woont een op en top Bataafman geworden", zie Wilderom. Ook Mik Snijder werd in het „zonnetje" gezet voor zijn knappe tri omf in de „Toer door Nederland". Tal van sprekers, onder wie de bur gemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Baron F. M. van Hövell tot Westerflies; mr. G. C. van der Wil ligen, de burgemeester van de Haar lemmermeer; dr. Nanninga van het BLOEMENDAAL, 6 sept. De re sultaten van het tennistoernooi van de LTC Bloemendaal luidden als volgt; B.-toeurnooi H.D.: Fröhlich - Jasper versl. Möller- Dunselman 63, 63; Vogelzang - IJspaard versl. Jansen - v.d. Graaff w.o.: Hartman-Schmidt versl de Graaf - Sabbé 6—1, 5—7, 60; Brand- se - Hassink versl. v. Schagen - v.d. Bree 6-2, 6-3; Barend - Wijnands versl. Nederkoom - Muschtert 64, 75; Dei- bel - Vorstman versl. v. Vliet - Gaus 75, 64; Groenland - Wout versl. Geurink - Joossen 6-3, 5-7, 6-1; akker - de Vilder versl. v.d. Veldt - Bolleman 7—5, 6—1. Kwart-eindstrijden; Vogelzang - IJs paard vers. Fröhlich - Jasper 26 6-4 62; Barend - Wijnands versl. Deibei - Vorstman 61, 62; Groenland - Wout versl. Bakker - de Vilder 6-3, 2—6, 61. D.D mevr. Steffelaar - mevr. John ston versl. mevr. Fröhlich - mevr. Knöt- sohke 63, 60. G.D.; mevr. Verhoef - Sabbé versl. mevr. Borgerding - Revers 64, 63; mevr. en dhr. Barend versl. mevr. Knötschke - Hartman 6-2, 75; mej. Beunder - Groenland versl. mej. Broe- kers - Smüling 64, 64, mej. Beets - v.d. Graaf versl. mevr. v. Tilburg - Kempenaar 75, 75; mevr. Ter Metz - Gaus versl. mej. Salomé - Vogelzang 75, 26, 64; mej. v. Rappard - Dun selman versl. mevr. Fröhlich - Vorst man 6—3, 46, 62. Kwart-eindstrijden; mej. Beunder - Groenland versl. mevr. en dhr Barend 97, 6—4; mej. Fraterman - Jasper versl. mej. Beets - v.d. Graaf 911, 6—3, 6—3. C-toernool, kwart-eindstrüden, H.D.; v.d. Bree - Perry versl. Kempenaar - Eizema 46, 62, 62; Beijer - Gersse versl. Stoks - Duivenboden 64, 62. D.D., kwart-eindstrijdenmej. v. Braam - mej. Seijlhouwer versl. mej. Ris - mej.Wijfjes 60, 63; mej. Gep- kens - mej. Francken versl. mevr. Siekler - mevr. Zwager 63, 64; mevr. Poelgeest -mevr. v.d. Boogaard versl. mej. v. Wunnik - mej. Verdonschot 60, 6—0. DEN HAAG, 6 sept. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft van het ministe rie van buitenlandse zaken bericht ont vangen dat de Oostduitse voetballers niet voor een visum in aanmerking komen. Dit houdt in dat de wedstrijd Nederland-Oost Duitsland, die zondag 1 oktober in Amsterdam zou worden ge speeld in het kader van het toernooi voor het wereldampioenschap niet zal doorgaan. De heer A. L. M. Schroder, de voor zitter van de K.N.V.B., heeft intussen verklaard, dat de K.N.V.B. alles in het werk zal stellen om de wedstrijd toch doorgang te laten vinden. Dat zal dan echter in ieder geval na 1 oktober worden. sportuitwisselingscomité met Cater- ham; de heer J. J. Wijman, (KNWU- consul van Noord-Holland), voerden hierna nog het woord. Zij allen lieten zich in loffelijke bewoordingen uit o- ver het kranige rijden van Nijdam en lieten hun waarderende woorden veel al vergezeld gaan door bloemen, fruit manden, tubes of andere presentjes. Tenslotte bedankte Mik Snijder mede namens Henk Nijdam het bestuur waarvan de volijverige secretaris Jan Zomer bergen werk verzet heeft om deze huldiging te doen slagen en de belangstellenden voor de spontane hul diging. Het feest werd daarna tot diep in de nacht in het clublokaal „De Keizers kroon" voortgezet, maar wereldkampi oen Henk Nijdam lag toen al onder de wol, want donderdag moet hij in Mi laan rijden, vrijdag valt hem in Gro ningen een huldiging ten deel en za terdag is het feest in zijn geboorteplaats Eelderwolde. advertentie) Moderne coiffures Kleurspoelingen in alle mode-tinten Breestraat, tel. 13575 Haarlém BLOEMENDAAL, 6 sept. Van avond zal huize Sparrenheuvel" in Bloemendaal plechtig worden ingeze gend door de bisschop, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard. De bisschop zal om acht uur in de parochiekerk van de Allerheiligste Driëenheid een stille mis opdragen. Daarna, omstreeks negen uur, is er een ontvangst in de aula van „Sparrenheuvel", waar de bisschop de inzegening zal verrichten. HAARLEM, 6 sept. B. en W. van Haarlem hebben geantwoord op de schriftelijke vragen, die het raadslid J. Willems aan het college heeft ge steld over de woning-kwestie in de Bloemenbuurt in de omgeving van de Van Oosten de Bruynstraat. Per circu laire was immers de bewoners aange zegd, de veranderingen, die zij in de woningen zonder toestemming hadden aangebracht, ongedaan te maken. In hun antwoord merken B. en W. onder meer op, dat de bewoners be doelde circulaire hebben ontvangen, omdat de gemeente geen verantwoor delijkheid kan dragen voor eventuele ongevallen, die tengevolge van de ver anderingen in de woningen geschieden. Aanvragen voor veranderingen zullen echter zo welwillend mogelijk worden behandeld. Als er' toestemming wordt verleend, zullen er ook bepaalde voor waarden worden gesteld, om verande ringen te mogen aanbrengen. Volgens B. en W. voldoet de onder- houdstoestand van de 182 gemeente woningen in het algemeen aan redelijk te stellen eisen. Niettemin behoeven enkele onderdelen van de woningen, zoals badcellen, lichtinstallaties, schu ren, achterpaden en het buitenwerk enige voorzieningen. Een plan daartoe wordt opgesteld. B. en W. hopen dit plan binnenkort in de raad te brengen. Advertentie) v.a. 7765,— incl. kachel. Werkplaats en kantoor: Jansweg 915 ShowroomHoutplein 24 Haarlem Telef. 1.4.1.2.5 AMSTERDAM. 6 sept De zwakkere houdig van Wallstreet, gepaard gaande met een gering interesse voor de Ne derlandse internationale fondsen, heeft in de avondhandel van gisteren tot een koersdaling voor de bedoelde waar den geleid. Hierop aansluitend was de stemming op de officiële markt van daag eveneens zwakker. Gegeven de wederom lagere koersen op de Duitse beurzen stemde het in zeker opzicht echter al tot tevred.-nheid dat de da ling zich vanmiddag niet uitbreidde. De handel was stil. Voor Philips moest een verlies van ongeveer 15 pnt. worden genoteerd, terwijl Unilever 10 pnt. la ger openden en Hoogovens 8 pnt A.K.U. was ca. 3 pnt. op retour. Kon. Olie moest onder de druk van een verdere lichte koersafbrokkeling in Wallstreet eveneens iets achteruit. Bij de opening van de markt werd 112.30 gedaan d.i. gelijk aan het Amerikaanse niveau van gisteren, maar 80 ct. onder het vorig slot van Amsterdam. Scheepvaartaan delen lagen ongeanimeerd en voor de hoofdsoorten ongeveer 1% pnt lager. Op de cultuurmarkt gingen de note ringen eveneens in dalende richting. Het speculatieve vuurtje van de laatste dagen is weer uitgebrand. Kopers lieten verstek gaan. De verliezen voor Amster dam Rubber en H.V.A. bleven echter van beperkte omvang. Deli Mij daaren tegen was gevoelig lager. De staats- fondsenmarkt was iets luier. (Advertentie) AM STEK O A M SE V A ART 20 TI L. 11053 Binnen 5 dagen retour. Vorig opening 412 Ned. 1960 1 4li Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 8.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VJ4 AJC.U ld. Stocks Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co. Ned. Kabel. Philips Gem. bez. Unilever W ilton-Fey enoord Billiton 2e Dordtsehe Petr. ld. st. 50 nk.). Kon. Petroleum 50 ld. Stocks. Holl. Amerika L4jn Java Ch. PL. K.LL1. Kon. Ned. Stoomb. Mij K.P.M. Stoomv. Mij. NederL v Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd. Ned .Scheepvaart ünie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 214 Amsterdam '56II 214 A'dam '56 in 214 Amsterdam '59 214 R'dam '57 Alb. Heyn KI. obl. Slot 6/9 10214 10014 10014 99A B4V* 94* 10914 115% 312 117 129 128% 386 383% 190 301 730 153.40 147.30 815 660 345 902 894 52814 576 1001 986% 74714 737 272 497 52114 260.10 113.10 112.30 11.25 161 160% 160 T 4 70 20014 199% 185 16414 162 835 334 149 16414 163 215 243.50 Hg 475 14250 I 141 84 8914 6714 6914 9614 123

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3