Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaai d wijdt „Sparrenheuvel" in Nota aitPYi* voor ■HMH li Huisvrouw met „historische hobby het bijzonder zijn ook opnamen wel- Begijnenkerk 375 jaar Waals HENSEN Indien U graag... HOLIDAYS NIEUW BROOD! Gedeeltelijk herstel Fraaie aanwinst voor Drievuldig- heidsparochie in Bloemendaal AX-T AXI „Haarlem, Uw stad Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Voorbeurs: DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 NHC Politierechter Diefstallen berecht INSCHRIJVING DAGELIJKS VOOR ROOMS-KATHOLIEKEN van tt—12, 1417 en 19—21. DANSACADEMIE fes?» OVERALLS vanaf 11.95 Voor al uw bedrijfskleding natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 HAARLEM Haarlem e.o. Films Burgerlijke Stand Haarlem Burgerlijke Stand Heemstede W. H. Keizer 25 jaar bij ConradStork Vandaag - f gebakken; morgen nog net zo mals! CO-OP 1 'QJUJLSJLS) alléén bij de CO-OP bakker --Vv' f - I-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:?:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-* NAAIMACHINES ZIG-ZAG 350.- Beurs van New York BLOEMEND AAL, 7 sept. Gister avond is Huize „Sparrenheuvel" aan tie Bloemendaalseweg, dat na de res tauratie officieel was geopend op 24 Juni, door de bisschop van Haarlem, B>gr. dr. J. A. E. van Dodewaard, in gezegend. Tevoren was in de parochie- Kerk van de Allerheiligste Drieenheid een stille H. Mis opgedragen met als intentie: Gods zegen over de parochia- mj. Burgemeester en wethouders 7|r« van Haarlem hebben onmiddel lijk na afloop van de zomer vakantie een nota op de tafels der gemeenteraadsleden gelegd, die óók door haar omvang opvalt: bijna acht tien pagina's, alle gewijd aan het zelfde onderwerp, namelijk het bur gerzin-probleem. Nu is dat ook geen gering probleem. B. en W. zeggen zelf, dat het „niet zo eenvoudig bleek om een goed inzicht te krijgen in het begrip burgerzin" Jaat staan in het burgerzin-probleem, is men geneigd daaraan toe te voegen. Als men de hele nota, welker in houd wij gisteren in enkele hoofd trekken hebben weergegeven, heeft gelezen, presenteert zich de hinderlij ke vraag of er niet een dankbaarder object voor de gemeentebestuurlijke werkzaamheid zou zijn geweest dan deze wazige materie. De nota grijpt diep in de geschiedenis terug, tot in de klassieke oudheid (Athene, Rome) en verliest zich voor wat het heden betreft tot in de nevelige verten van de wereldgemeenschap, om tussen door zoiets indrukwekkends te for muleren als „Alle opvoeding is een nimmer eindigende taak, die staat en Valt met de continuïteit van het pro ces". Een zin, die niet zou misstaan in ae scripue van een met ai te intel ligente tweede jaars student in de pedagogie. Troostend is, dat tegen over zeven voorbeelden van tekort aan burgerzin in Haarlem liefst der tien voorbeelden van uitnemende burgerzin staan: vrijwillige brand weer, verkeersbrigadiertjes, natuur- wachters enzovoorts. Een der meest juiste opmerkingen in de nota is, cat de overneia een slechts secun daire taak heeft bij het aankweken van burgerzin, en dat gezin, school en vereniging daartoe eerder geroe pen zijn. Misschien zou een strikte beleving van deze stelregel hebben kunnen leiden tot het vrij houden van de thans aan de nota bestede energie voor nog urgentere gemeen telijke bestuurstaken. Nu de nota er echter eenmaal is zullen de raad en de burgerij er goed aan doen zoveel burgerzin te tonen, dat zij er gedetailleerd aandacht aan fcjjpnenken. Ons tot zutk een ourgerzin Opwerkend, constateren wij o.m. dat de overheid in Haarlem blijkens de hota feitelijk reeds actief is op al die punten waarop de gemeentelijke overheid in het algemeen kan geacht Worden een burgerzin bevorderende taak te hebben. Een willekeurig tuii«.je plukkend uit n minutieuze op somming, noemen wij: het gemeen tewapen pleegt o.a. te worden aange bracht op briefpapier, uniformen en Voertuigen (paragraaf XII, no. 3, sub b.), de raadsvergadering en andere belangrijke gebeurtenissen ten stadhuize worden door de stad- huiskiok aangekondigd udem, suo cte gemeente is lid van de Conference of Internationally minded Schools (no. 5, sub d.), degenen, die zich in Haarlem komen vestigen, krijgen allen een folder van de stadsbiblio theek uitgereikt (no. 7), de uitgifte Van stadsgidsen en representatieboek. je-. - wij lazen aanvankelijk hardnek kig „representatiekoekjes" (Red.) Wordt zoveel mogelijk bevorderd (no. 9, sub g, IX). Bij die opsomming Zouden wij nog willen opmerken: a. dat het aardig zou zijn wanneer tege lijk met de folder over de stadsbiblio theek ook een vouwblad betreffende de r.-k. openbare leeszaal zou worden toegezonden, b. dat het boekje „Haar lem" niet geschreven is door Leonard thaar door Willem Leonard, zijnde de vóórnamen van de schrijver, een Haarlems journalist, en c. dat de zin uitgave van een foto- Pocket over Haarlem en omstreken is kortgeleden verschenen" enige Woorden te veel bevat. Bijzondere instemming vond bij ons de consta tering, dat „voor zeer vele burgers net contact, dat zij met de gemeente lijke overheid hebben, in de eerste Plaats bestaat uit het in aanraking komen met meteropnemers, politie- aQenten..." enz. Wat zou Haarlem nog meer kunnen noen om de burgerzin te bevorderen Waagt de nota zich af. En zij noemt, baast de jumelages met buitenlandse Gemeenten een voorstel waaraan Regenen die geen Frans woordenboek bezitten wel voorbij móesten gaan e 1 naast vele andere activiteiten, het Wrzachten van de harde banken op W. publieke tribune in de raadzaal ö°or middel van schuimrubber-kus- Kens en het verstrekken van niet-al- boholische dranken zoals koffie en icee aan hen die eenmaal op de Schuimrubber-kussens zullen zijn ge iten. Misschien kan er ook enig Wesentiegeld in het vooruitzicht Worden gesteld. Het hoeft niet veel te zijn. Wij zijn benieuwd naar de reacties van de raad op de nota. Wij voor ons bobben de burgerzin gehad het stuk nauwgezet te lezen en hopen nu maar, at de gemeentelijke overheid daar- °°r zoveel waardering zal weten op tP re.nëen, dat zij ons niet zal zet- n in de strafhoek van para- aaf iv, gul, 5 der nota waar a s voorbeeld van een tekort n burgerzin wordt aangemerkt: 'de i W.tslWtend afbreken- kritiek uiten op alles Wa. uiien op aiie: de overheid betreft" (Advertentie M 1.2.3 4.5. ilofoon service dag en nacht nen en het parochieel werk. De bis schop werd bij het opdragen van het Misoffer geassisteerd door de pastoor van de parochie, dr. A. A. Olierook, de secretaris van het bisdom dr. H. Kuipers en drs. B. Hemelsoet, Hoogle raar aan het seminarie in Warmond. Onder de talrijke aanwezigen tijdens de bijeenkomst in de aula van Huize „Sparrenheuvel" waren onder meer mevrouw A. Lindner-Vervoort, de eni ge nog in leven zijnde nazaat van de familie Bispinck, de heer Dijkstra van Monumentenzorg, prof. mr. C. P. M. Bomme, vertegenwoordigers van het sociale en verenigingsleven en vele pa rochianen. De heer P. M. Rohlin heette namens de stichting Bispinck, onder welke naam „Sparrenheuvel" bij vele Bloe mendalers beter bekend is, hartelijk welkom. In het bijzonder dankte de heer Rohling de heer Dijkstra voor zijn aanwezigheid. ,,U heeft een grote bij drage geleverd in het tot deze riante staat brengen van het historische ge bouw" aldus spreker. De heer Rohling hoopte, dat „Sparrenheuvel" een cen trum zou worden, waarin iedereen, van kleuters tot bejaarden, binnen kon vallen en dat ook open zal staan voor particuliere initiatieven. Hierna brach ten lerlingen van de Sint-Josephschool onder leiding van de heer Thijs Weyers een zanghulde. Zij zongen onder meer een speciaal feestlied op de inwijding van „Sparrenheuvel". Pastoor dr. A.A. Olierook uitte hier na enkele pastorele wensen. Hij merk te op, dat njj de regel kende, dat men God en de mammon niet tegelijk kon dienen. „Wij moeten dit echter tosch samen proberen. Ik ben ervan over tuigd, dat u na de bezichtiging van ons nieuwe parochiehuis onbevredigd weg zult gaan. U zult er zo graag iets meer van willen weten," zei de pastoor. Hij wees op het boek „De geschiedenis van Sparrenheuvel", van Jac. M. Apon. Ook vroeg pastoor Olierook zijn paro chianen om medewerking voor de „met zware schuld belaste kerk", hoewel hij toegaf, dat dit een van zijn meest laagstaande wensen was. Pastoor Olierook bracht dank aan de heer Apon, die meer dan anderhalf jaar aan de „Geschiedenis van Spar renheuvel" had gewerkt, aan de heer W. J. Wilms Floet voor het vele werk dat hij voor de restauratie had verzet en aan de heer G. J. Bartelsman, hoofd der Sint-Josephschool, die zoveel voor de goede zaak had geleden en een groot deel van zijn ruimte in verband met de restauratie had afgestaan. Tijdens een korte maar indrukwek kende plechtigheid verrichtte de bis schop de inzegening van „Sparrenheu vel". Na de inwijding bezichtigden de aan wezigen het nu geheel ingerichte en in gebruik g'enomen parochiehuis. In „Sparrenheuvel" is de parochiebiblio theek ondergebracht, het doet dienst als jeugdhuis, bejaardensociëteit, ver gaderplaats, repetitielokaal voor koren en toneelverenigingen, instuif voor de rijpere jeugd. Kortom de bestemming voldoet ten volle aan de wens van de gezusters Bispinck, die de Stichting Bispinck in het leven riepen: een pa rochieel centrum voor charitatieve, culturele en sociale activiteiten. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, tijdens de plech tige inzegening van het nieuwe pa rochiële centrum „Sparrenheuvel" in Bloemendaal. HAARLEM, 7 sept. Een 38-jarige papiersnijder uit Wormerveer stond gis terenmiddag voor de Haarlemse poli tierechter terecht, omdat hij van augus tus 1960 tot en met januari van dit jaar papierafval uit de fabriek waar hij werkzaam was voor eigen rekening had verkocht. Tijdens zijn werk verzamelde hij papiersnippers en wachtte een goed moment af om de snippers mee naar huis te nemen. Een paar honderd kilo papier heeft hij op deze wijze aan een opkoper kunnen verkopen; de papier-, snijder heeft ruim honderd gulden aan de „snippers" verdiend. De officier van justitie was van mening dat de man reeds lang genoeg voor zijn onrechtma tige daad had geboet; vanaf begin juli was de papiersnijder reeds in voorar rest geweest. Hij eiste de milde straf van vijf maanden, waarvan twee maan den voorwaardelijk met aftrek van het voorarrest en een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde de man tot twee maanden met aftrek van het voorarrest, hetgeen neerkwam op een onmiddellijke invrijheidstelling. Vervolgens stond terecht een 52-jari- ge werkster uit Wormerveer. Haar was tenlaste gelegd, dat zij in de loop van het jaar geld en textielgoederen had weggenomen bij haar werkgeefster. De werkster, die reeds anderhalf jaar, drie maal in de week, bij haar werkgeefster huishoudelijk werk verrichtte, kreeg al tijd loon in natura, zoals levensmidde len en keukengerei. Toch heeft zij niet aan de verleiding kunnen weerstaan om geld uit portemonnaies te stelen en zes tien zakdoeken, pannelappen en theedoe ken mee te nemen. Het bedrag dat zij uit de portemonnaies haalde bedroeg on geveer honderd gulden. De officier van justitie, mr. J. van den Oever, vond het kwalijk, dat de vrouw de honderd gul den nog niet had vergoed. Hij meende dat „de pen goed op de neus moest ge drukt worden", temeer daar de vrouw het vertrouwen van haar werkgeefster volkomen had misbruikt. Hij eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden en een proeftijd van twee jaar; de honderd gulden moest zij bin nen het jaar hebben terugbetaald. De politierechter was niet bereid, de vrouw conform te veroordelen en veroordeelde haar tot vier weken voorwaardelijk, waarvan één week onvoorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De honderd gulden moest zij in termijnen van tien gulden per maand binnen een jaar hebben terugbetaald. GEEN SPREEKUUR Mr. J. C. C. W. Hijszeler, wethouder van Publieke Werken en Huisvesting van de gemeen te Bloemendaal houdt de gehele maand september geen spreekuur. (Advertentie) 'f nieuwe dansseizoen begint binnenkort Schagchelstraat 29-31# Haarlem» tel» 10806 Advertentie Sterke keper en jeans kwaliteiten ,SANFOR" dus voorgekrompen BLAUW-KHAKI-WIT CINEMA PALACE: Pygmalion, a.l. 2. 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Suzanne, ontraden. LIDO: Beat Girl, ontraden. LUXOR: Do.-cyclus 2, 7 en 9.15 uur: Doorbraak, 14 jaar» REMBRANDT: Kapo, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: De slavin van Haroea, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Brief encounter, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: 8.15 uur: Gaslight, 18 jaar. BEVALLEN van een zoon: W. H. v. Schaik-van den Bosch (2 zns); M. W. Wesselius-van Duffelen; D. H. C. van den Haak-Velden; A. Spoor-Slagmolen; W. Vos-de Wildt. BEVALLEN van een dochter: W. L. Boerrigter-Gebhardt; J. W. Smeenk- v. Gog; A. Bijlsma-Deurloo; J. Visser-v. Veen; N. J. Swaalf-de Boer; A. van Leersum-Joustra; R. J. G. Prang-Lan- gerak; E. M. Stompé-Aberson. OVERLEDEN: C. Fris-van Heulen, 81 j„ M. van Heemskerkstraat; C. Voorneveld-van Halst, 75 j„ Klopper singel; P. H. Bouma-Post, 71 j„ Rogge straat; T. Woerde-Samson, 75 j., Romo- lenstraat; J. C. A. Redeke, 83 j., Cray- pn ositoT*! aan ONDERTROUWD: J. H. M. Smeenk en A. J. M. van Ingen; C. C. Korsman en H. M. J. S. Vos; J. M. Hirs en A. M. van Leeuwen; G. M. Leon en A. P. van Heems; A. van der Meer en M. A. de Bie; F. Verkerk en A. W. van Kes- teren; J. in 't Veld en E. Winkelman. GETROUWD: B. N. T. Bijnsdorp en A. J. M. Kors; C. A. Sanberg en C. A. Meijer; A. G. Fecarotta en M. W. W. Buhner. GEWIJZIGD SPREEKUUR Mejuf frouw dr. M. E. Nolte, wethouder van Onderwijs en Personeelszaken van de gemeente Bloemendaal, zal voortaan in plaats van maandagmiddag woensdag middag van vier tot vijf uur op het Raadhuis spreekuur houden. SPREEKUUR Mr. H. B. Wildt Mey- boom, wethouder van Sociale Zaken, Bedrijven en Sportzaken van de gemeen te Bloemendaal, zal zijn eerstvolgend spreekuur houden op maandag 18 sep tember, 's morgens van negen tot tien uur op het raadhuis. (Advertentie) met een gehuurde auto op vakantie wilt gaan, maar deze nog niet hebt besproken, raden wij u in uw eigen belang: WACHT GEEN DAG LAN GER; nu kunnen wij u nog helpen! GED. OUDE GRACHT 70, TEL. 10454 GETROUWD: J. Benjamins en M. G. E. van der Wel; J. J. H. Looman en C. F. W. de Bruijn; A. J. Hurkow en E. J. Verwèij; B- van der Hoofd en C. van Beveren; A. R. H. H. Wuring en H. C. de Vries; J. M. Joosten en G. M. Langeveld. GEBOREN: z. v. T. N. A. M. van Dam en A. M. Campfens; z. v. L. A.G. Janzen en J. Martens. HAARLEM, 7 sept. Vandaag is de heer W. H. Keizer vijf en twintig jaar bij Conrad-Stork in Haarlem werk zaam. Hij is constructeur op de teken kamer voor de afdeling kranen. Reeds gisteren is de heer Keizer vanwege zijn zilveren jubileum gehuldigd. Des morgens door de directie bij monde van ir. F. C. Rauwenhoff, die de jubi laris om zijn grote bekwaamheid heeft geprezen. Hij overhandigde hem het zilveren erespeldje van het bedrijf en een geschenk onder couvert. Daarna viel de heer Keizer een huldiging ten deel door het personeel van de teken kamer. Woordvoerder daarbij was de chef van de afdeling, de heer F. W. Rietman, die de heer Keizer verraste met een elektrisch scheerapparaat en een fraaie plant. Vandaag heeft een de putatie van het jubileumfonds de heer Keizer een leren tas ten geschenke ge geven. DAHLIA-SHOW De Volkstuinders- vereniging „Zonder Werken Niets" uit Haarlem-Noord houd het komende week einde een show van door de volkstuin ders gekweekte dahlia's in haar club gebouw en in het Van 't Hofhuis, beiden op het complex van de vereniging aan de Van der Aaartweg. Zaterdag is de dahlia-show van drie tot negen uur te bewonderen. (Advertentie) 100 WOL Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 Advertentie SiS wjX-KWKOXóXWJXvEvXv AVAW.W.V.V.V.V.WiMyvVV •••••••■•••••••■••••O '.•.•AW.VAW V.V. i In de Vishal te Haarlem wordt va 14 tot 23 oktober een fototentoonstel ling onder de titel „De Gemeente" gehouden, met als ondertitel ,,De plaats, waarin wij wonen". De ko mende tentoonstelling is georgani seerd door de Vereniging van Neder- iandsche Gemeenten en de Stichting ter Bevordering van de Amateurfoto grafie. De gemeente Haarlem heeft de gelukkige gedachte gehad aan de ze nationale tentoonstelling een foto wedstrijd te verbinden, waaraan uit sluitend de leden van drie foto-ver enigingen kunnen deelnemen. De drie verenigingen zijn: de Haarlemse Ama teur-fotografen Vereniging, de Ken- nemer Foto-kring en de Fotoclub P.E.N. De inzendingen van de drie verenigingen zullen geselecteerd wor den en onder de naam „Haarlem, Uw stad" naast de nationale verza meling in de Vishal worden tentoon gesteld. Het Haarlemse gemeentebestuur looft vijf prijzen uit, van elk vijftig gulden, met dien verstande, dat iede re deelnemer slechts voor één prijs in aanmerking kan komen. Tevens stelt de Stichting „Haarlems Bloei" als extra prijs een zilveren legpen ning beschikbaar voor de toeristisch gezien meest geslaagde opname. De in te zenden foto's moeten be trekking hebben op activiteiten in de Mevrouw De Jong bladert graag in haar vele plakboeken, die betrekking hebben gemeente Haarlem en op de Haar- op oud-Haarlem. lemse samenleving in de ruimste zin van het woord. De fotografen hoeven ■tt» -i» *111197 rïus bepaald niet alleen aan gebou- J kom die het leven en werken van de Haarlemmer in huis, bedrijf, op school of op straat weergeven. Ver der verdienen typisch Haarlemse ob jecten en taferelen de aandacht, zo als verkeer, industrie en openbare diensten. Het is toegestaan om ge bruik te maken van oude opnamen, maar zij moeten van na 1959 zijn. De inzending van de foto's, die op z'n minst het formaat 24 x 30 cm moeten hebben maximaal van 30 x 40 cm is mogelijk tot 26 sep tember bij het inleveringsadres van een van de drie verenigingen. De fo to's moeten geplakt zijn op karton of hardboard. De selectie vóór de tentoonstelling en de toekenning van de prijzen ge schiedt door een jury. die bestaat uit de heren Cor van Weele, fotograaf uit Amsterdam, L. Tollenaar, beel dend kunstenaar uit Haarlem en D. Schwagermann, adjunct-directeur van het Frans Halsmuseum. Mevrouw de Jong-Luiten uit de Graaf Willemstraat in Haarlem houdt zich nu ruim zes jaar intensief bezig met de historie van onze stad. Eigen lijk had zij al veel eerder met haar hobby willen beginnen zij is nu 54 jaar maar een moeder van vijf kinderen beschikt dikwijls niet over de vrije tijd, die een dergelijke hobby vraagt. Nu echter drie van haar kin deren getrouwd zijn en haar moeder plichten wat minder van haar eisen dan vroeger, heeft zij volop de tijd gekregen om zich naast haar huishou den ook ruimschoots aan haar hobby te geven. Die hobby is een grondige studie over alles wat maar oud en van historische waarde is in Haar lem; ook bestudeert zij gebouwen, poorten en stegen, die reeds lang uit onze stad zijn verdwenen. Mevrouw de Jong, die actief lid van de vereniging „Haarlem" is, gaat, wanneer het maar enigszins kan, naar archieven, musea en historische plek ken in Haarlem. Soms kan zij uren lang in het oude stadsgedeelte van onze stad ronddolenop zoek naar gevelstenen, poorten en nog niet „ont dekte" bezienswaardigheden. Op onze vraag hoe ze aan haar bijzondere hobby gekomen is, vertelde zij, dat zij haar culturele nieuwsgierigheid te danken heeft aan het urenlang in archieven puzzlen naar de stamboom van haar ouders. „Een jaar of zeven geleden ben ik begonnen met het nazoeken van mijn moeders stamboom. Ik kwam daar door in aanraking met historische feiten en oude boeken en geschriften. Het archiefwerk het archief is altijd dé grote steun voor me in teresseerde me zo, dat ik er mijn tegenwoordige hobby van heb over gehouden; want na het puzzlen in stambomen, ben ik met de historie van Haarlem begonnen." Mevrouw de Jong interesseerde zich, wat de historie van Haarlem betreft, aan vankelijk alleen voor gevelstenen en poorten. ,,M'n eerste studies handel den louter hierover. Het maken van die studies beviel me tenslotte zo, dat ik voor al het oude en historische in Haarlem ben warm gelopen. Behalve hofjes bestaande en niet meer be staande trekken mij ook oude steegjes en niet meer bestaande ge bouwen, huizen en wallen aan." Mevrouw de Jong geeft momenteel vooral voor kennissen en familie leden rondleidingen door de stad, waarbij zij hen op de meest beziens waardige dingen wijst en er de histo rische betekenis van vertelt en uit legt. Zij krijgt steeds meer „klanten" en méde oud-Haarlem-genieters, omdat velen het bestaan van de par ticuliere excursies verder vertellen. „Een paar dagen geleden heb ik onze stad aan een paar familieleden getoond, die uit Amerika waren over gekomen en in lange tijd niet in Haarlem waren geweest". De parti culiere excursie-leidster is een goede, charmante bekende bij het gemeente- ai chief, het Rijksarchief in de St. Ce- ciiasteeg en de verschillende biblio theken in Haarlem. Ook heeft zij van haar spaargeld kunsthistorische boe ken gekocht. „Wanneer je zo met die historie bezig bent en je loopt er warm voor, verval je van het ene in het andere. Ik zou alles willen na zoeken en uitpluizen". Het genieten van oude gebouwen en historische feiten zat er al vroeg in bij mevrouw de Jong. Toen ze nog op de lagere school zat, liep ze dikwijls al uren door oud-Haarlem. In de tijd dat haar eigen kinderen klein waren, heeft ze vaak met hen musea bezocht, én, dat zij oud-Haar lem kennen... daar is zij óók vrijwel zeker vanJammer, dat m'n man eigenlijk zo weinig om die historie geeft, anders zouden we er samen van kunnen genieten. Wél heb ik overal kennissen over het hele land die er dezelfde hobby op na houden. Met hen kan ik van gedachten wisselen. We komen ook wel bij elkaar thuis." Dat mevrouw de Jong met haar hobby is vergroeid, blijkt wel uit het bewonderenswaardige feit, dat zij na oud-Haarlem aan oud-Amsterdam begint electr. in Qt koffer Grote Houtstraat 181 Haarlem Mimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiimiiimiiiiiiiiiii AMSTERDAM, 7 sept. Wallstreet heeft zich gisteren door een vaste stem ming gekenmerkt en de koersen van de Nederlandse internationale fondsen hebben daarvan in de avondhandel een gunstige invloed ondergaan. Van de overdag geleden verliezen kon zodoen de het grootste deel worden ingehaald- In aansluiting hierop hebben de koer sen in de voorbeurshandel van vanmor gen weinig verandering te zien gege ven. Hier en daar ging een puntje verloren. De handel was zeer stil. Aan delen Koninklijke Petroleum noteerden f 112,50, dat is 20 ct. boven de officiële slotkoers van gisteren. Philips gold 994 (plus 8), Unilever 743 a 744 (plus 6). Hoogovens 895 a 900 (plus 5) en AKU 386 a 387 (plus 2). Anaconda Copper Bethlehem SteeJ Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KX.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Onion Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater 0.S Steel 5/9 54% 42% 52% 72% 46% 83% 18 29% 57% 63 31% 40% 26% 58 44 21% 84 Stemming: '6/9 55% 42% 54% 74% 47% 84% 18% 29% 58% 64 31% 41% 26% 57% 44% 21 85% vast ONTVANGST Burgemeester en We houders van Haarlem zullen vrijdag 15 september, 's middags om vijf uur, een groep deelnemers aan het in Schevenin gen te honden klinisch-geriatriscb con gres op het stadhuis ontvangen. HAARLEM, 7 sept. Zondag 10 september wordt in de Waalse Kerk aan het Begijnhof officieel her dacht, dat de kerk 375 jaar geleden haar huidige bestemming kreeg. Om half elf 's morgens wordt een kerk dienst gehouden, waarin pastoor J. F. Baudraz zal voorgaan, 's Middags oir. drie uur is er een samenkomst in de kerk, waar een der vroegere predikanten, pasteur F. C. Kraftf uit Lausanne, die over verleden en heden van de Waalse Kerk zal spreken. Pasteur Krafft is van 1924 tot 1937 predikant van de Waalse gemeente te Haarlem. De kerk zelf dateert uit de veer tiende eeuw en diende tot bedehuis voor de Haarlemse begijnen. De eerste begijnhofkerk werd gebouwd in 1262, maar werd in 1347 door brand verwoest. Een jaar later reeds kon de nieuwe kerk. worden ingewijd, welke na de reformatie door het stadsbestuur in 1586 toegewezen werd aan de Wallons, de Frans-sprekende zuid-Nederlandse Calvinisten, die in Holland onderdak hadden gevonden. De kerk was eertijds toegewijd aan St. Petrus en Paulus, welke heiligen als herinnering daaraan later door Frans Loots ter weerszijden van het hoofdaltaar van de St Josephkerk aan de Jansstraat werden geschildert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3