„BETAAL OF STERF", strijd tegen de New Yorkse Mafia 9 Haarlemse Muggenronde-1961 officieel ten einde Verkeerslichten bij Randweg tijdig gereed? Agenda voor Haarlem Academie Economisch Onderwijs TAXI 13000 Het zevende zegel Het zwarte schaap en Tussen kogels granaten Eddie kent geen pardon Reprises en prolongaties Dodelijk ongeval in Zandvoort Koffie K R E M E R Thee SLEUTEL WEG? BRIEVEN van lezers Studio H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem Rembrandt Roxy ATAX TUK! Lido FEESTELIJKE PRIJSUITREIKING VRAGEN AAN B. EN W. Hadio Moor» Onderscheiding voor mej. A. Loots op cos- metologisch congres N. Ph. Orkest speelt 14 september weer in de Grote Kerk E. Zwiebel 50 jaar bij Conrad Stork Jongedame verdacht van flessentrekkerij aangehouden Twee bejaarde dames aangereden KOOT PIANO'S ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1961 PAGINA 2 CENTRALE VERWARMING POW.R.MATIC Oliebranders o. Apotheken en dokters diensten Sport JiuJitsu/Judo Academie ftauwelaerts de Agé Burgerlijke Stand Haarlem Avondopleiding economische en sociale weienschappen ZAADHANDEL IAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN i Films i oneel Muziek Diversen T entoonstellingen „DE SLEUTELSPECIAUST" SCHAAKCLUB „HET WITTE PAARD" Huurplano's in ruime keuze Wereldwijzer FILMJOURNAAL Advertentie BLOEMENDAAL TELEF. 51855 man heeft zich in de grote film-wereld een unieke reputatie opgebouwd. Zijn f:lm „Het zevende zegel", die deze week in „Studio" draait, is weer een prachtige film geworden van een vrij wel volmaakte eenheid van vorm en inhoud. Een mysterieuze film waarin Bergman duidelijk zijn eigen stijl de monstreert. „Het zevende zegel" is bij zijn première, ongeveer twee jaar gele den, uitvoerig in ons blad besproken. „Het zevende zegel" verhaalt van een kruisridder die naar zijn land, waar een pokkenepidemie heerst, te rugkeert. Hij ontmoet daar de Dood waarmee hij onwille van zijn geloof een tweestrijd aangaat. Voordat zij de wo ning var. de ridder bereiken, ontmoe ten zij op hun tocht allerlei vormen van bijgeloof, leed en angst. De kruisridder verliest de tweekamp met de Dood om anderen te redden en de Dood leidt hem als zijn buit weg. Deze gave film heeft een rijke sfeer typering en een tijdeloze objectivering van het thema. Voor wie het in de grond positieve ideaal van Bergman kan begrijpen en hier is een zekere geestelijke volwassenheid voor nodig is „Het zevende zegel" een rijk mees terwerk. Voor boven de achttien jaar in „STU DIO". Haarlem Apotheken: Marmx Apotheek, Marnlxstr. 65. tel. 56357; Apotheek 't Gildehuys, Ko- ninginnew-eg 3. tel. 12038; Teyler Apotheek, Teylerweg 79, tel. 17946. Doktersdienst; Indien geen hulp van nuis- arts belle men fa Mathót, tel 11990 (niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis tel 13863 Tandarts: J. M. van Doorn, Leidsevaart 2, Haarlem, tel. 10443. Dierenarts: J Beyers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 13164. Zieken vervoer GGD tel 14141; Margriet, Turfmarkt, tel 21400 Aerdenhou' Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. van Luin. Bronsteen weg 76. tel. 34445; J. Reurink. Aerdenhouts- duinweg 8, tel. 42962, Aerdenhout. Bloemendaal Apotheken; Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. Immink, Bloemendaal seweg 126. tel. 37753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem Doktersdienst: W. van Oldenborgh Bloe- mendaaiseweg 223, telefoon 50158 Zandvoori Apotheken: Mevr. M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. D3ktersdienst: C. F. M. Robbers, Koninginneweg 34, telefoon 2813. Advertentie U kunt inschrijven voor cursussen in zelfverdedi ging, gymnastiek, indoor- training en spel. Inlichtingen Bloemendaalseweg 152, Overveen Tel. 53256 Kathedraal: 0.30 7.30, 9 H. 11 en 12 uur St.-Antonius; N. Groenmarkt; 6.30. 7.30. 8.30 H„ 10. 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H. 11 12 uur en 18 uur avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans. Spaarne: 6. 7.30. 9, 10.30 H. en 12 uur SL-Jan, A'damstraat: 6.15, 7. 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 H-, 10.30 en 11.45 c— 18 u. avondmis. H. Hart, Kieverpark 8.30. 7.45 9, 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P K.ruger straat: 6 30. 7 45. 9 H., 10 45 en 12 uur. H. Llduina, Rijksstraatweg: 8.30, 7.30, 9 H, 10.45 en 12 uur. O. L Vrouw van VU Smarten, Rijks- straatweg: 0.30, 7.30, 8.45 H., 10.15, 11.30 18 uur avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 7 8.30, 10 H., en 11.45 uur. BLOEMEND AAI,, Allerh. Drieëenheld: 7.30, 9. H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9. 10.30 H.. en 12 u AERDENHOUT: 7.30. 9 H. en 11 uur ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 H. en 11.30. OVERVEEN: 7. 8, 9 H., 10.30 en 11.30 u HEEMSTEDE: (R Bavo); 8.30, 7.30 8.30, 9.40 H, 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O.L. Vrouw Hemelvaart! 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM 7.30 en 10 H BEXNEBROEK: (St-Joseph): 0.45 8. 9.15 H, en 11.30 uur BEVALLEN van een zoon: S. Huel- Wijnands; H. T. van der Horst-Leen- houts; A. H. van Mens-Kruijer. BEVALLEN van een dochter: L. Ba- reman-Visser; J. M. Wessels-Comman- deur; C. Molducci-Braun; G. A. Reinal- da-Fruitema; J. Blanken-Keur. OVERLEDEN: H. C. van Putte- Potappel, 74 j., Brakenburghstraat; J. Smeenge. 40 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: L. Caycedo Henao en P. A. H. de Waard; A. van den Berg en E. E. Boks. GETROUWD: P. van Schie en C. M. 7wart; P. Nuijsmans en W. Westhof; M. Schouten en J. Karreman. De georganiseerde misdaad in Ame rika heeft al vaak de stof geleverd voor films, die hoofdzakelijk op de sensatie waren gericht en waarin soms zelfs, als het ging om de biografie van een beruchte gangster, een nauwelijks te verholen bewondering viel te bespeu ren voor de spektaculaire ondernemin gen van mannen, die keiharde, maar voorspoedige en geachte Amerikaanse zakenlieden zouden zijn geworden, wan neer ze zich niet toevallig hadden be ziggehouden met activiteiten in strijd met de wet en de openbare veiligheid. Van deze verkapte bewondering voor het succes, in welke vorm en ten koste waarvan ook, valt in „Pay or die" (Betaal of ster), een film van de Amerikaanse regisse Richard Wilson, niets te bespeuren. De misdaad is hier tot haar ware afschuwelijke en weer zinwekkende proporties teruggebracht en al worden in de film verschillende wreedheden getoond, die door de mis dadigers jegens hun weerloze slacht offers worden begaan en al treedt de politie naar Nederlandse begrippen nu en dan bijzonder hardhandig en zelfs meedogenloos op, de nadruk Komt toch voortdurend te liggen op de moreel rechtvaardige en heldhaftige strijd van een kleine groep eenvoudige mannen tegen een bende misdadigers, die on grijpbaar lijken, omdat hun slachtof fers uit angst voor wraak blijven zwij gen. De film, waarvoor het gegeven is ont leend aan het levensverhaal van Jo seph Petrosino, een naar de Verenigde Staten geëmigreerde Siciliaan, die in dienst treedt bij de New Yorkse poli tie, speelt in 1908, toen de Italiaanse wijk van deze stad in die tijd woon den daar meer Italianen dan in Rome werd geterroriseerd door een ben de, die de brieven, waarin zij van haar slachtoffers geld eiste, voorzag van de afbeelding van een zwarte hand. Tegen deze dochteronderneming van de be ruchte Mafia bindt politieluitenant Pe trosino de schijnbaar hopeloze strijd aan. De dochter van de Italiaanse bak ker Saulino, die de bende wil trotse ren en belooft als getuige op te treden, wordt ernstig mishandeld, waarop haar vader alle medewerking aan de politie weigert. Petrosino krijgt tenslotte van de New Yorkse autoriteiten toestem ming, een Italiaanse politiebrigade te formeren. Met de hulp van deze vast beraden mannen slaagt hjj er in, enkele Father Brown, de door Chesterton ge creëerde priester-detective, is de ko mende week de grote man in de film „Het zwarte schaap", welke in Rem brandt draait. De Duitsers hebben zich over deze priester ontfermd en ze heb ben hun grote Heinz Rühmann in een toog gestoken. Heinz, alias father Brown, raakt in een moordzaak gewik keld en blijkt een groter speurder te zijn dan de politie. Hij ontmaskert de dader, maar zijn bisschop is niet content met zijn speurdersactiviteiten. Brown wordt overgeplaatst, maar in zijn nieuwe standplaats raakt hij in een bijzonder gecompliceerde, andere, moordaffaire gewikkeld. Ook die zaak lost hij op, knap werk, dat hem echter weer een overplaatsing bezorgd naar een andere straf-parochie. Een amusante geschiedenis, die in Engelse handen een pleizierige come- die opgeleverd zou hebben. De Duit sers zijn hier niet in staat gebleken, de Engelse sfeer en vooral de lichte, bijna nonchalante humor waar te maken. De effecten worden meer gezocht in wat gevoelige bijzaken, zoals de inzet met een „H. Mis". Niettemin zal de toeschouwer zich wel veremaken, omdat Heinz Rühmann tenslotte Heinz Rühman is- Veertien jaar. In „Tussen kogels en granaten", de film die vanavond en morgen in het Roxy theater draait, zien we welke ver schrikkingen een moderne oorlog in dit geval de strijd in Korea te weeg kan brengen. George Baker, Harry An drews en Stanly Baker verkeren ander half uur lang in de meest benarde, el lendige en mensonterende omstandig heden, die een modem geschil tussen twee geheel van elkaar verschillende ideologieën met zich mee brengt. De film geeft een fel realistisch beeld van de gruwelijke oorlog in het verre oosten. Belangstellenden vanaf veer tien jaar kunnen de strijd van het hand jevol helden gaan zien. Zij moeten ech ter wel over stalen zenuwen beschikken. (Advertentie Mobilofoon 1.2." 4.5. service dag en nacht Ernest Borgnine en Zohra Lampert in „Betaal of sterf', een film over de strijd tegen de New Yorkse maffia in 1916, van de Amerikaanse regisseur Richard Wilson. leden van de bende onschadelijk te ma ken. Maar de leiders weten buiten schot te blijven. Een bomaanslag op de win kel van een juwelier die, bemoedigd door de successen van de politie, wei gert aan de verlangens van de bende te voldoen, doet luitenant Petrosino be sluiten naar Sicilië te reizen om daar bewijsmateriaal tegen de kopstukken van de Mafia in New York te verza melen. Vlak vóór zijn terugkeer naar Amerika wordt hij door handlangers van de Mafia in een hinderlaag gelokt en gedood. Maar het door hem bijeen gebracht bewijsmateriaal is voldoende om de bende op te rollen en de hoofd schuldige te arresteren. In LUXOR voor boven de achttien jaar. Eddie Constantine ditmaal eens niet in zijn gebruikelijke louche Pariise omgeving, maar in wat men de Fran se Wild West zou kunnen noemen: de Comarque tussen de paarden en de stie ren. Eddie is de eigenaar van een ranch en hij moet het opnemen tegen de rijst- bouwers, die hun grondgebied ten koste van dat van Eddie willen uitbreiden. Eén keer wordt er een stevige robber gevochten. En dan neemt onze kleine he-man het met succes, zo de camera bespiedt doet hij meer dan tegenstan ders. Yves Allegret is de regisseur van dit werkje, de vakman die vaak iets heel moois maakt van een rodeo, een dreu nende mars van de witte paarden en de donkere stieren. Geen gering com pliment: als hij zijn paarden liefdevol met de camera bespiedt doet hij meer dan eens aan de fameuze film Crin Blanc denken. Echte liefhebbers van de film gaan meestal achteloos aan Eddie voorbij. Zij zouden beslist ongelijk heb ben als ze deze film ongezien zouden laten. In Lido voor boven de veertien jaar. Liefhebbers van alle leeftijden kunnen voor de derde week in „Cinema Pala ce" genieten van de Nederlandse suc cesfilm „Pygmalion" met Lily Bouw meester als Elisa Doolittle en Johan de Meester als professor Higgins. Van vrijdag tot en met zondag ver toont „Minerva" in de avondvoorstel lingen de adembenemende thriller „Moord op 45 toeren", met in de hoofd rollen de Franse sterren Danielle Da rieux, Jean Servais en Michel Auclair Voor boven de achttien jaar. Zaterdag zondag en woensdag draait in de mati nees Teenager-schlager-parade" waarin onder meer de idolen Gitte, Rex Gildö en Ted Herold hun topsuccessen brengen. Voor teenagers van alle leef tijden. Van maandag tot en met don derdag in de avondvoorstellingen kun nen bezoekers boven de veertien jaar de verfilming van Gulbrandsen's ro man „En eeuwig zingen de bossen" zien. (Advertentie) Driejarige cursus voor hen, die niet in de gelegenheid waren een universi taire studie te volgen en die zich toch willen voorbereiden op het bekleden van 'n hogere functie in het maatschappelijk en in het bijzonder in het economisch leven. Rector: Dr. S. ELZINGA. Gebouw Lourens Coster-Lyceum, Zijlvest 25a Haarlem. Aanvang nieuwe cursus: 15 september 1961. Docenten: Dr. H. Klompmaker, Economische geschiedenis; Drs I. Leeuwenstein, Bedrijfseconomie; W. Lubberink, Sociologie; Mr. Drs. S. J. Rademaker, Economie; Mr. Drs. L. S. Römelingh, Recht; Drs. R. H. Rooda, Statistiek; Drs. A. Bosman, Bedrijfs economie; Dr. C. D. G. Maarschalk, Soc. Wijsbegeerte en be drijfspsychologie. Prospectus en inlichtingen bij: Dr. S. Elzinga, Westerhoutpark 28, Haarlem, telefoon 12879 Mr. A. G. de Blécourt, Secr. v. d. Kamer van Koophandel Fabrieken te Haarlem Omstreken, P. Buyslaan 4, Heemstede, tel. 35805 J. C. Adam, Stuyvesantstraat 93, Haarlem, telefoon 56575 W. B. Reynen, Dr. P. Cuyperslaan 2, Heemstede, telefoon 38489 Mr. L. v. Nouhuys, Ter Hoffsteedeweg 7, Overveen, telefoon 60221 J. Goossens, Asterweg 37, Heemstede, telefoon 36791. HAARLEM, 9 sept. Vrijdagavond heeft de Haarlemse Muggenronde 1961 zijn officiële besluit gekregen. In een bijzonder gezellig en ongedwongen sa menzijn werden de prijzen uitgereikt aan de 66 Muggen. Ook de ploeglei ders en „toerbaas" Van Hulst werden niet vergeten. Er werd een film ver toond over de ronde, die veel bijval oogstte. De maker, BB-er Jac v.d. Vent, was er ook ditmaal in geslaagd een aardige reportage te maken. Deze afscheidsavond werd opgevuld met en kele sketches, die met veel verve door enkele ploegleiders werden gebracht. De laatste woorden van deze avond kwamen uit de mond van Van Hulst: „Tot 1962" en dat betekent ook voor het volgend jaar weer een plezierige week voor 66 Haarlemse jongens. De jaarlijkse prijsuitreiking van de Muggenronde is weer een gezellig en ongedwongen samenzijn geworden, 'al moesten twee van de 66 Muggen ver stek laten gaan, doordat zij in de afge lopen maand een been hebben gebro ken. De twee uitvallers van de Ronde '61 waren echter present. Michiel de Ruyter en ploegleider Arie Koblenz zijn weer hersteld van hun blessures. Arie Koblenz kwam bovendien in het bezit van de beker voor de beste ploeg leider. Dat de ploegleiders, behalve een ploeg leiden, ook nog wat anders kun nen, bewezen zij vrijdagavond door met een aantal geestige sketches de veelvuldige toespraken af te wisselen. Bram Krol, winnaar van het A-klas sement, ontving een prachtig horloge alsmede de wisselbeker. Ook Frans Meijer tweede met een gelijk aan tal punten als Bram werd goed be deeld. Hij kreeg de „karakterprijs" voor de sportieve wijze, waarop hij de be slissing van Huug van Hulst aan de eindstreep accepteerde. Dat betekende ook voor Frans een horloge. Ronde-winnaar Bram Krol liet zich ook niet onbetuigd en bood namens de Spaamdam-ploeg aan Van Hulst, ploeg leider Duyndam, mecanicien Mooye- kind en wedstrijdleider Van Heinnigen een bos paling aan. Ook de overige ploegleiders gingen niet met lege han den naar huis; zij kregen alle een vaan tje aangeboden. Hoe enthousiast de diverse program ma-onderdelen ook werden begroet, toen de heer Van Hulst even na elven aan het slot van de avond uitriep: „We zien elkaar het volgend jaar weer", kende de geestdrift van de aan wezige jongens geen grenzen meer. Zij wisten zich weer verzekerd van een week onbezorgd vakantie! (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 ZANDVOORT, 9 sept. Vannacht om kwart over twaalf zijn op de Zand- voortselaan een personenauto, bestuurd door de 24-jarige magazijnchef J. v. D. uit Haarlem, en een scooter, bestuurd door de 24-jarige assistent-inkoper F.P. M.G. uit Bennebroek, met elkaar in bot sing gekomen. De Bennetoroeker werd ernstig gewond en moest naar het Gro te Gasthuis in Haarlem worden overge bracht. Daar is hij in de loop van de nacht overleden. Het slachtoffer was ongehuwd. De politie stelt nog een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. HAARLEM, 8 sept. Indien de weersomstandigheden de komende maanden niet al te zeer tegen zitten, hoopt men dit jaar nog met de aanleg van de Westelijke Randweg gereed te komen, en kan de weg ook meteen in gebruik worden genomen. Zoals bekend heeft de Haarlemse gemeenteraad in december van het vorig jaar besloten B. en W. uit te nodigen, er bij Gedepu teerde Staten van Noord-Holland op aan te dringen, dat de kruisingen van de westelijke Randweg met de Kleverlaan (Advertentie) TELE VISIE RADIO erkend gediplomeerd liKUlSSTKAAl 38, HAARLEM Tel 14609 BINNENHUISBRANDJE Gister avond omstreeks zeven brak in een wo ning aan de Velserstraat een bmadje uit. De brand ontstond toen de vlam in de pan met vet sloeg en de schoorsteen kap hierdoor vlam vatte. De brandweer wist de brand spoedig te blussen. De schoorsteenkap moest worden gesloopt. HAARLEM, 9 sept. Op het tiende jaarlijkse internationale cosmetologi- sche congres te Apeldoorn van het Ne derlands Genootschap voor Huid- en Haarhygiëne en het Genootschap voor Cosmotologie is de schoonheidsspecia liste, mejuffrouw A. Loots uit Haarlem onderscheiden met de zilveren genoot schapsster. Deze ster wordt verleend aan perso nen, die zich voor deze organisaties of hun doelstellingen bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt. De onderschei ding werd twaalf jaar geleden ingesteld en is sindsdien verleend aan schrijvers van cosmetologische vakliteratuur, uit vinders, onder wie Charles Nessier, de uitvinder van de permanentwave, ka merleden, enkele artsen, chemici, bio logen en een aantal kappers en schoon heidsspecialisten, alsmede aan twee in specteurs van het onderwijs. De jaarlijkse congressen beogen een uitwisseling van wetenschappelijke ge gevens en ervaringen teneinde te ko men tot d emeest doeltreffende en on schadelijke methoden en preparaten, welke dienen tot opsmuk van de mens. HAARLEM, 9 sept. Ook het zo- merconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest van donderdag 14 september zal in de Grote Kerk worden uitgevoerd. Het concert, dat on der leiding staat van Marinus Adam, wordt geopend met de Sinfonia in bes grote terts van Joh. Chr. Bach. De Ne derlandse violist Jo Juda zal met het orkest het vioolconcert van Bruch spe len. Het concert wordt besloten met de Onvoltooide Symfonie van Schubert. f (Advertentie) CINEMA PALACE: Pygmalion a.l 2. 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Suzanne", (2e week) ontraden. LIDO: Eddie kent geen pardon, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Betaal of sterf, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: Fotomodellen en chantage, ontraden. REMBRANDT: Het zwarte schaap, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. -tOXY. Tot en met zo. Tussen kogels en granaten, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t/m do.: De jacht op een moordenaar, ontraden JDIO: Het zevende zegel, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. :ERVA: Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: Moord op 45 toeren, volwassenen; wo. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Teenager Schlagerparade, a. 1. Ma. di., wo. en do. 8.15 uur: En eeuwig zingen de bossen, 14 jaar. Zaterdag en zondag 9 en 10 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum in „De universele erfgenaam" van J F. Regnard Regie Guus Hermus In de hoofdrollen: Peronne Hosang (als gast), Marte-José Nysten en Karin Haage Dreef. Zaterdag 9 september 19 tot 22 uur: Marsmuziekwed- strijden van tamboercorpsen, harmonie- en fanfarecorpsen. Zondag 10 september Terrein Volkstuindervereniging „Zonder werken niets", Van der Aartweg: Dahlia- tentoonstelling (van 10 tot 18 uur). ruquli s Museum Historische Stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag 912 30 3.3017 uur Zo van 10—17 uur •onhuls Jac. van Looy, KJ Houtweg 103 'et voormalige woonhuis van de schil der-schrijver jacobus van Looy Ge opend dag van 10—12.30 en van 13.3017 uur; zo van 1417 uur /rans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals meesterwerken). Geopend van 10—17 uur. Zo. 1317 uur. «•yler's Museum TeKemngen Hollandse Italiaanse Franse School Fossielen, his torièche natuurkundige instrumenten mi- iera!en 31 toon* Fokker orgei Geopeno iedere werkdag beh maandag van 11-17 uur Üe eerste zondag van elke maano var 13—17 uur .rHoppeiijt< Museum Jansstraai 16 Oude religieuze Kunst schilderijen middel eeuwse beeldhouw wrti Ken Handschriften en kunstnijverheid. Geopend van 10—17 Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 u Zon - en feestdagen 1316 uur Kunstzaal „ln 't goede uur", Korte Hout straat 1, hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen uit Griekenland en Turkije van Poppe Damave. Geopend dag., ook zondags, van 1022 uur. vishal: Expositie van tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder, (tot 11 okt.) Geopend dagelijks van 1017 uur. Zo. van 1317 uur. .useum, Het Huis van Looy ingang Kam perlaan Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen door Jacobus van Looy en tijdgenoten Geopeno dag 10—17 uur Zo van 13li uur (t/m 16 september) Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1—3: Expositie van werken van J. J. Doeser. Dag. geopend van 9—17 uur en ma.- wo. en vrijdagavond ook van 1820 uur. vleeshal, Grote Markt: Tentoonstelling t.g.v de Fokker-herdenking „Van Spin tot Spoetnik" Geopend ma t/m vrij. van 1317 en van 20 tot 22.30 uur Za van 10.30 tot 22.30 uur Zondags gesloten .iuize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling van schil derijen en reisschetsen van Peter van den Braken. Voor de decoratie zorgt Laura Karpikaivo Tamminen met Finse weefkunst (t/m 30 sept.). Geopend dag van 1017 uur. Zo. van 14—17 uur. Ronde-leider Huug van Hulst reikt de prijs uit aan de winnaar Bram Krol. HAARLEM, 9 sept. Maandag her denkt de heer E. Zwiebel, die werkzaam is bij Conrad Stork Hijsch de dag dat hij 50 jaar geleden bij deze firma in dienst kwam. Aan dit jubileum zal door verschillende instanties extra aandacht worden besteed. Maandagmorgen wordt de jubilaris en zyn vrouw door de di rectie ontvangen. Daarna volgt de hul diging in het bedrijf. De heer Zwiebel is 50 jaar geleden bij de koninklijke vmachinefabriek Gebr Stork en Co. te Hengelo in dienst getre den. Hij kwam in een administratieve dunctie. Na enkele jaren ging de heer Zwiebel over naar de afdeling „Hijsch" van de fabriek. Hij ontwikkelde zich daar als tariefmaker-werkvoorbereider. In 1932 verhuisde de inmiddels zelf standig geworden Stork-Hijsch naar Haarlem. Hier zette dë heer Zwiebel zijn werk als tariefmaker-werkvoorbe reider voort. Momenteel verzorgt hij naast reparatiekarweien ook de uitzen ding van monteurs naar de afnemers. (Advertentie) en de Zijlweg door middel van verkeer lichten worden beveiligd. De kwestie van de verkeCTSbchte is inmiddels urgent geworden. Bi) uuo matie bij de Provinciale Waterstaat v e zekerde men ons, dat de provincie zck geen bezwaar zal maken tegen het Plfrty sen van de masten. De verkeerslicn ten zelf blijven dan een kwestie van a gemeente Haarlem. Omwonenden van de Randweg M®7 ken zich thans wel enige zorgen, oi t gelijk met het gereedkomen van u Westelijke Randweg ook de verkeers lichten aangebracht zullen zijn. Het ge meenteraadslid P. J. Steijaart heeft college van B. en W. er nu op attent ge maakt, dat behoudens de aanleg vaI' kabelgoten nog geen voorbereiding® zijn getroffen voor het plaatsen van ver keerslichten op de kniispunten. vraagt nu B en W., wanneer zij onderstellen, dat de randweg openge steld zal worden. Ook wil hij weten, de verkeerslichten reeds besteld zijn, en zo ja, of B. en W. kunnen garanderen, dat bij de openstelling van de weg <J® lichten kunnen functioneren. Tenslotte vraagt hp B. en W., of zij het wan neer de installatie niet tydig gereed z® zyn verantwoord achten, dat het ver keer van de weg gebruik maakt. HAARLEM, 9 sept. Voor de twee de ronde van de onderlinge competitie van schaakclub „Het witte paard was in groep 1 de strijd tussen Harten dorp en Huyboom wel de belangrijkste- Na veel spanning kwam het einde met een remise. Ouddeken debuteerde 'n deze groep verdienstelijk, door zijn te genstander een half puntje afhandig te maken. Stam verweerde zich zeer lan ge tijd, maar moest uiteindelijk toch i® Pancras zijn meerdere erkennen. Ook Reeuwij'k legde beslag op de volle winst. Het grote feit van de avond was wei de zege van debutant Haverkort Jr. op Bleekemolen in groep 2. Ook V.d. Berg boekte een uitstekend resultaat. Raap horst nam geen halve maatregelen, terwijl Haverkort sr. zich thans niet liet verrassen. In groep 3 bleef de strijd tussen Ran en Bottelier onbeslist, met welk resultaat laatstgenoamde meer dan tevreden mocht zijn. Ook Van Schie jr. en Prins kwamen tot remise overeen. Joosten startte met een zege, terwijl Van Schie sr. zich na zijn eerste nederlaag, thans revancheerde. Van de nieuwelingen bleef Heemskerk de meerdere van Scholte. Donderdagavond worden de wedstrijden voortgezet. Nieuwe leden kunnen zich dan in ge bouw ,,'t Stoofke" -Stoofsteeg opge ven. De uitslagen waren: Ouddekem- Huneker 'h1h, Hartendorp-Huyboom lltV«, Stam-Pancras 01, Reeuwijk-v. d. Velde 10, Raaphorst-Holtkamp 10, Haverkort jr.-Bleekemolen 10, v.d. Stoop sr.-Haverkort sr. 01, Ban- ken-v.d.Berg 01, Joosten-Puts 10, v. Schie sr.-Goedemans 10, Scholte- Heemskerk 01, v. Schie jr.-PrinS V«lh, Bottelier-Ran »/t'/s. BEVERWIJK, 9 sept. De politie al hier heeft gisteren de 25-jarfge M. P. uit Beverwijk aangehouden, die wordt verdacht van flessentrekkerij. Over een periode van twee jaar zou de jongedame een zestigtal winkeliers in Beverwpk, Velsen en Haarlem hebben, benadeeld tot een totaalbedrag van ongeveer 2000. De aangehoudene is in het bureau te Beverwijk ingesloten. Een dezer da gen zal zü voor de officier van justitie in Haarlem worden geleid. HAARLEM, 8 sept. Gisteravond omstreeks half tien werden twee bejaar de dames, de 70-jarige mevrouw C. G.- H. en haar iets jongere zuster mejuf frouw E. H., op de Leidsevaart door een motorrijder aangereden. De dames staken ter hoogte van de Kweekschool de Leidsevaart over. zy letten niet vol doende op het verkeer en een naderende motorrijder kon een aanrijding niet meer voorkomen. Bedde dames kregen schaafwonden en waren hevig overstuur. Mejuffrouw H. moest later in de Maria- stichting worden opgenomen. De motor rijder heeft zich niet bekend gemaakt, maar heeft de dames met hen van vandaag langs ken hoe het met hen ging. De verkeers politie verzoekt de motorrijder en even tuele getuigen, zidh met haar in ver binding te stellen. (Advertentie) ZIJLWEG 57 - HAARLEM Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezersbetékent nté* noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd- redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter nxo- aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge- meen is ondertekening met naam en adres vereisttenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Al enige dagen staat op het Stations plein de Schiphol-richtingaanwijzerge plaatst ter gelegenheid van de Fokker feesten. Ik weet niet wie op het oj1®1* nele idee gekomen is, die wijzer naar neer te zetten, maar ik wil hem of haar een pluim op de hoed steken. De wijzer is een moederne attractieve aanwinst voor het Stationsplein; effl o» geving van waaruit men naar vele win?T streken kan uitzwermen, en waar drang om te reizen altijd erg ftei* wordt. Het zou heel jammer zijn als a leen gedurende de Fokker-dagen nez paal bleef staan. Ik hoop dat de PaB een blijvertje is! j- Mocht dit niet zo zijn, dan wil Ik verantwoordelijke instantie vragen hem UilWUUXUClijnc moiuimv V i v*c._Qrl bii het V.V.V.-kantoor te laten staan- om zo de binding Haarlem,Luchtvaa op nog een andere manier dan au middel van de gedenksteen op het =>a poorterplein te laten zien. A.F. KRAAK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2