Nieuwe DAF is sneller en VINNIGER Sterke Nederlandse troef op autosalon in Frankfurt Oidenzaal keurt optreden van de politie af Vele Twentenaren hebben te weinig werkelijke gastvrijheid getoond „Opvang" zeer onvoldoende GROOTVADER KENNEDY MET 17 KLEINKINDEREN Loonsverhoging bij Philips DRIE UITVOERINGEN Quadros gesloten als een oester Gemeente GOES in het ongelijk Feest bij Kruisheren Mgr. F. M. Blessing 50 jaar in klooster Vragen aan minister over optreden Olden- zaalse politie TWENTE WIL MEER DOEN VOOR BUITENLANDERS Inbrekers richten een enorme ravage aan in chemische fabriek Philips-vestigingen in Hoorn en Blokker Bij botsing gedood De vier Heems kinderen99 op H olland-F es tival Dependance van klein seminarie opgeheven Ontslag ambtenaar ongeldig verklaard WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1961 PAGINA 9 Ziekenfondsverzekerden Gedeeltelijke vergoeding kosten verpleegtehuizen (Van onze speciale verslaggever) OLDENZAAL, 12 sept. In onverbloemde bewoordingen heeft de gemeenteraad van Oidenzaal het discriminerende optreden van een deel der bevolking jegens de Italiaanse en Spaanse arbeiders in Twente afgekeurd. Ook het optreden van de burgemeester, mr. J. de Vries, als hoofd van de politie hebben de raadsleden openlijk betreurd, evenals zijn afwijzende houding tegenover de voorlichtingsmedia. In een desbe treffende motie werd voorts de verwachting uitgesproken dat een diepgaand onderzoek ingesteld zou worden naar het politie-optreden. Dit heeft de burgemeester afgewe zen. Hij verklaarde dat het hoofd van de politie geen verantwoor ding schuldig is aan de raad. Met het optreden van de politie was hjj het helemaal eens en hij wenste hierover niet in debat te treden. Achtergrond Geen toekomst „Spaghetti-vreters" Slachtoffers Slechts f 600 vermist, maar schade loopt in de duizenden guldens De inpoldering van het Land van Saeftinge HOGERE POST VOOR HUIS DER KONINGIN Reeks jeugdvoorstellingen A peldoorv Brazilië's ex-president op doorreis in ons land V c^-" Palmolive garandeert 'A U zachter en A gemakkelijker scheren A öf Uw geld terug! Uaffodil is de Engelse naam. voor narcis en werd o.m. gekozen, „omdat er DAF' in zat...." Bovendien, zegt de fabriek, is de naam zo origineel, dat hij nog door geen enkele andere automobielfabriek of aanverwante industrie alvast in voor raad werd gedeponeerd, hetgeen een zeldzaamheid mag heten (Van onze verkeersredacteur) ZANDVOORT, 13 september Van daag heeft DAF in Eindhoven officieel foto's en gegevens vrijgegeven van het hieuwe, sterkere wagentje, dat op de komende automobielsalon in Frankfurt fal worden geëxposeerd. Uitwendig is er aan de DAFrpersonenwagen weinig Veranderd: het grote nieuws schuilt on der de motorkap, waar een geheel nieu we 150 cc. motor tegemoet komt aan de hartewens van veel DAF-rijderssnel lere acceleratie en een hogere topsnel heid. De nieuwe DAF 750 kan 105 kilometer per uur halen. Snel passeren behoort hiet langer tot de wensdromen van de chauffeur: de motor is krachtig genoeg om binnen twintig seconden de snel heidsmeter van nul tot tachtig te doen oplopen, hetgeen een „winst" is van twaalf seconden in vergelijking tot de •oude" DAF. Opvallend is de vinnig heid, welke de auto aan de dag legt Wanneer men boven de zeventig wil ac celereren. In tien seconden kan de snel heid worden opgevoerd van zeventig tot vijf en tachtig kilometer per uur. De DAF 600 doet daar precies een hal ve minuut over en dit werd, speciaal bij inhaalmanoevres op de grote weg, Vaak als manco gevoeld. De DAF met de nieuwe 750 cc. mo tor zal in drie uitvoeringen worden ge leverd: de DAF 750 Standaard (ƒ4430), de DAF 750 Luxe 4850) en de DAF- fodil Luxe 5150)Uiterlijk is de 750 te herkennen aan een plaatje op de ach terflanken. De DAFfodil krijgt boven dien als bijzondere onderscheiding een aparte grille. Er is voorts een nieuwigheid, waar mee zowel de 600-tjes als de 750-ers in de toekomst worden uitgerust. De auto matische versnelling (Variomatic) rea geert voortaan, dank zij een klein buf fertankje 'in de vacuumleiding, iets minder snel wanneer het gaspedaal voorzichtig in het midden van de slag (tussen een kwart en driekwart) wordt bediend. Op deze wijze is het mogelijk met meer effect zelf een eigen „rij stijl" te ontwikkelen, ondanks de auto matische versnellingsregeling. Wie zui- Het interieur van de DAFodil ziet er degelijk uit. Het huiselijke bloempje op het stuur stelt de narcis voor. nig wil rijden, zorgt er voor weinig te „schakelen" door het gaspedaal voor zichtig binnen de begrenzing te houden, wie snel vooruit wil, kan terecht in de resterende zones. De Variomatic rea geert daarin merkbaar heftiger. Deze geraffineerde aanvulling is bedacht om dat bestuurders van de DAF 600 vaak meer „schakelden", dar, voor een laag benzineverbruik gewenst was. De produktie van de 600 zal nor maal blijven doorgaan. Wel krygt dit type een nieuwe motor, die is afge leid van de 750 cc. De nieuwe kracht bron voor de DAF heeft een moeilij ke tijd achter de rug: tijdens een mil joen testkilometers werden maxima le prestaties gevergd van de luchtge- koelde twee-cilinder viertakt motor, die nu in twee uitvoeringen als rus tig en betrouwbaar wordt geïntro duceerd. Vroeger is wel eens veron dersteld, dat de Variomatic een ster kere motor niet zou kunnen „verdra gen". Uit de ervaringen met de nieu we 750 cc. is evenwel duidelijk geble ken, dat zonder ingrijpende wijzigin gen ook een groter vermogen dan de 22 pk. van de 600 kon worden overge dragen. Een kleine verandering in de constructie van de riem en een zwaar dere uitvoering van de tandwielen wa ren de enige voorzieningen welke ge troffen moesten worden om de 30 pk. van de nieuwe motor op de juiste wij ze te kunnen distribueren. Opnieuw blijkt toepassing van het Variomatic- systeem op auto's een fortuinlijke greep te zijn geweest. Met de nieuwe DAF 750 werpt van Doorne's Automobielfabriek een sterke troe op tafel. Nederland zal in Frank furt kunnen exposeren met een snelle goed afgewerkte, degelijke automobiel, in een populaire prijsklasse. Enkele da gen geleden hebben wij de nieuwe DAF beproefd en deze rijproeven hebben ons een groot vertrouwen gegeven in de toekomst van dit sterkere Nederlandse wagentje, dat in de stad handig manoeu- vreerbaar is en op de buitenweg over voldoende reserves beschikt, om veilig als een volwassen auto aan het snel verkeer te kunnen deelnemen. EINDHOVEN, 13 sept. Per 1 ok tober zullen de lonen en salarissen van het personeel van het Philipsconcern, vallende onder de collectieve arbeids overeenkomsten voor handarbeiders en beambten, worden verhoogd met drie procent, aldus heeft de n. v. Philips meegedeeld. Omtrent deze verhoging werd reeds in 1959 overeenstemming bereikt bij de onderhandelingen over de her ziening van de collectieve arbeidsover eenkomsten die tot 1 mei 1962 gelden. Voorts kwam de leiding van het Phi lipsconcern met de vakorganisaties o- vereen, in december 1961 een uitkering van drie procent toe te kennen aan de dan in dienst zijnde werknemers op wie de bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomsten van toepassing zijn. Deze uitkering zal in het kader van de bezitsvorming onder het per soneel geschieden in de vorm van winstdelende personeelsobligaties. De gemaakte afspraken zijn inmiddels voorgelegd aan het College van Rijks bemiddelaars. ACHEL, 13 sept. Morgen viert mgr. F. M. Blessing, Kruisheer en ge wezen apostolisch vicaris van Bondo in de Congo, zijn vijftigjarig klooster- jubileum in het studiehuis van de Kruisheren alhier. Mgr. Blessing werd geboren te Am sterdam. Na in 1930 en 1937 achtereen volgens tot apostolisch prefekt en vi caris van Bondo te zijn benoemd, werd hij op 19 maart 1938 tot bisschop ge wijd. In 1953 keerde hij naar Europa terug en vestigde zich in het Achelse Kruisherenklooster. De plechtige viering van het kloos terjubileum zal worden bijgewoond door de magister-generaal van de Kruisheren mgr. dr. W. van Hees en het voltallig hoofdbestuur van de or denen de prioren-provinciaai van Bel gië en Nederland, dr. A. Ramaekers en dr. H. van de Ven. DEN HAAG, 13 sept. Het Tweede- Kamerlid de heer Jos Zwanikken (KVP) heeft aan de minister van Binnenland se Zaken schriftelijk gevraagd of het juist is dat de politie van Oidenzaal (by moeiiykheden om Italianen en Span jaarden) „vrijwel uitsluitend heeft in geslagen op de buitenlandse arbeids krachten". Verder wil de heer Zwanikken ver nemen of het juist is, dat de burgemees ter van Oidenzaal het politiekorps zo danig heeft geïnstrueerd, dat e/entuele moeiiykheden vrywel uitsluitend door middel van „uit elkaar slaan" kunnen worden opgelost. Indien deze vraag bevestigend moet worden beantwoord, zo vraagt de heer Zwanikken, acht de minister „dit op treden dan niet zodanig onjuist, dat hp daarin aanleiding vindt, de bur gemeester van Oidenzaal op het on juiste van zijn optreden te wyzen?" (Advertentie) Zo goed geschoren ben je nog nooit geweest! DEN HAAG, 13 sept. Bij alge mene ziekenfondsen verpli'ht verzeker den hebben, naar alle waarschijnlijk heid van 1 oktober af, recht op een ver goeding in verband met e kosten van verpleging en behandeling in een ver pleegtehuis. Deze vergoeding bedraagt vjjftig procent van de verpleegkosten, tot ten hoogste 7,50 per dag, bij op neming in de laagste klasse van een verpleegtehuis. In een persbericht van het ministerie van Sociale Zeiken en Volksgezondheid wordt, als toelichting op dit K.B. o.m. gezegd, dat het recht op de vergoeding bestaat over perioden van 365 dagen, al dan niet aaneengesloten in een ver pleeghuis doorgebracht. Een nieuwe pe riode zal eerst dan aanvangen, nadat twee jaren sinds de laatste 365ste dag zijn verstreken. De vergoeding wordt verstrekt mits voor opneming en verder verblijf in een verpleegtehuis naar het oordeel van het ziekenfonds een medische indicatie bestaat. Patiënten, uitsluitend of in hoofdzaak lijdende aan een geestelijke stoornis, komen niet voor een vergoeding in aan merking. De reactie van de burgemeester, zo moet men vaststellen, getuigde niet van veel begrip voor de ernst van de gebeurtenissen die zich in Twente heb ben afgespeeld. Zij gaf bijvoorbeeld niet weer dat ook de Twentse bevolking byzonder geschrokken is. En niet zon der reden vragen werkelijk velen zich af in hoeverre de Twentse volksaard te maken heeft met de betreurenswaar dige incidenten. Sommigen biyven de zaak afdoen met „nozemrelletjes", zo als er in Twente meer zftn geweest. En men wijst daarbij op de oude wevers streken, die vooral de laatste jaren een intensieve industrialisatie doormaken, met min of meer als gevolg (de hoge jeugdlonen in aanmerking genomen) dat enkele Twentse steden zyn opge scheept met een relatief grote groep nozems. Dat is zeker waar, en bp de ze groep nozems moet men ook de tal rijke meisjes rekenen tussen veertien en zeventien jaar die zich soms schan delijk provocerend hebben gedragen. Dat deze relletjes in een kleine plaats als Oidenzaal (20.000 inwoners) onver wacht ernstige proporties aan konden ne men, wijt men aan het niet zo tactische optreden van de politie, waarover de gemeenteraad zich dan ook heeft uit gelaten. Maar er zat veel meer achter de relletjes, zoals er ook meer zat achter het bordje „Verboden voor Italianen" dat aan de deur van een Enschedese dansgelegenheid verscheen en het bord je „Heden besloten dansavond" dat de onrust in Oidenzaal tot uiting deed ko men. Moeilijkheden lagen er aan de kant van de Italianen (de Spanjaarden onder de 1200 buitenlandse arbeiders in Twen te zii.i niet over dezelfde kam te sche ren). Zij hebben weinig moeite gedaan enigszins te integreren. Cursussen in de Nederlandse taal bijvoorbeeld mis lukten volkomen, zodat er nu na bijna een jaar aanwezigheid nog nauwelpks Italianen zijn die zich redelijk ver staanbaar kunnen maken. Ze hadden a priori bittere kritiek op de geestelijk heid. Men kan het begrijpen dat de mensen by wie de Italianen in pension waren zich, laat ik zeggen verbaasden over de aan de dag gelegde tafelma nieren of over hun opvattingen van zindelijkheid. De Italianen brachten hun afkomst uit armelijke streken in het zuiden mee. Dat hield o.a. ook in dat zij vanuit de eigen codes handel den. Naar hun opvattingen kan men zich tegenover ongechaperonneerde meisjes verregaande vrijmoedigheden veroorloven 'en dat heeft een aantal van hen dan ook wel gedaan. Daar komt bij dat de donkere, goedgeklede Italiaanse Jongemannen (gemiddelde leeftijd nog geen 25 jpar) met hun charmante optreden bij hun avances succesvol bleken en dat er bovendien vrp veel jonge meisjes waren die dit zelfs ordinair hebben uitgelokt. Bij de vrijages zyn een serie aanwijsbare on gelukken gebeurd. Dat ouders hun dochters gingen verbieden met Italia nen om te gaan, was daarvan liet ge volg. De bevolking ging generaliseren en sprak over „de losbandige Italianen." Inderdaad waren er onder hen ook eni ge avonturiers, die erg veel in de ver houdingen bedorven hebben. Kan men het de Italianen kwaiyk ne men dat zy weinig lust tot integratie vertonen, als zy op jaarcontract staan en er voor hen weinig grond is om hier hun toekomst op te bouwen? By een teruggang in de conjunctuur zullen de ongeschoolde buitenlanders het eerst ontslagen worden, hoewel ze naar het oordeel van de werkgevers in de far brieken uitstekend voldoen. De oudere Twentenaars hebben de Italianen niet veel in de weg gelegd, maar men kan niet aan de indruk ont komen dat de Italianen weinig welkom waren. Het is waarschynlyk geen on verantwoord generaliseren als men zegt dat de Twentenaar gesloten is te genover vreemdelingen en ze „be kijkt" als ietwat zonderlinge exempla ren. In een kleine gemeenschap als die van Oidenzaal geldt dat in sterke ma le. Dat is natuurlijk nog iets anders dan rassendiscriminatie, maar het ge brek aan menselijk contact met de vreemdelingen heeft er enerzijds toe bijgedragen dat men over deze cate gorie vertekende opvattingen kreeg en anderzijds heeft dat de vreemdelingen onaangenaam aangedaan. De ouderen hebben nooit goedge keurd dat jongelui in de afgelopen maanden Italianen mishandelden of hen uitjouwden als „spaghetti-vre ters". Maar velen van hen konden het toch niet goed verwerken dat de Italianen in de bedrijven zulk een aandacht kregen en op het gebied van kostwinnersvergoeding en tege moetkoming in de pensionkosten voordelen genoten. Werknemersorga nisaties hebben daarover opmerkin gen gemaakt, die men als aanmer kingen kan uitleggen. Uit deze men taliteit valt het waarschynlyk ook te verklaren dat er in Twente over het algemeen weinig gedaan is voor de „opvang" van de buitenlanders en dat was juist, gezien hun herkomst, heel noodzakelijk. Van de zijde van de industrie zijn er wel goede initiatieven geweest (Alme lo bijvoorbeeld met zijn voortreffelijke Casa Cortina heeft dan ook geen uit barstingen gehad), maar het is de vraag of dat voldoende was. Overigens verklaren vele werkgevers dat ze niet te veel hebben willen doen om geen kwaad bloed te zetten bij de Twentse arbeiders, hetgeen ook al niet zou plei ten voor de Twentse mentaliteit. Maai duidelijk is men buiten de industriële wereld ten achter gebleven bij de op vang". Onder andere op het gebied van de religieuze verzorging is er bedroe vend weinig gedaan. Men kan van de Twentenaar niet verwachten dat hij de zelfde cosmopolitische soepelheid als de Amsterdammer of de Rotterdammer bezit, maar op de een of andere ma nier heeft het bij hem geschort aan iets wat men „gastvrijheid" kan noemen. Dat is by een overwegend christelyke bevolking wel teleurstellend. Gelukkig zien nu vele Twentenaren dit eerlijk in. En men kan na al deze moeilijkheden serieuze pogingen tot verbetering van de „gastvrijheid" verbeiden. Het zou kortzichtig zijn alles al leen in de schoenen van de Twente naar te schuiven. Trouwens, aan heel de politiek van het te werk stellen van buitenlandse arbeiders zit een zeer bedenkelijke kant, die het gehe le land raakt. Dit is namelijk een strikt economische politiek, die wei nig menselijks heeft. Deze arbeiders verdienen een hoog loon, waarvan ze veel naar huis sturen, maar een menswaardige toekomst is er voor hen in het algemeen niet in het lapd van hun arbeid te vinden. De gehuw den mogen hun gezinnen niet laten overkomen; de ongehuwden hebben weinig kans op een huwelijk hier. Ve len hebben hun banden met thuis en een huwelijk tussen een Nederlands meisje en een Italiaanse jongen wordt door de werkelijk ingrijpende verschillen in opvattingen en de vluch tige verstandelijke contacten (taal barrière) ook al gezien de ervarin gen allerminst aangemoedigd. Het komt er op neer dat de bui tenlandse arbeiders „gebruikt" worden en niet veel anders zyn dan slachtof fers van onze hoogconjunctuur. Hun werk heeft men nodig, hun leven ac cepteert men maar half. Men kan eveneens tegenwerpen dat deze consequentie? door de bui tenlanders £elf overdacht hadden moeten worden toen ze besloten hier heen te komen. Men kan eveneens te genwerpen dat de komst van hele ge zinnen uit Spanje en Italië hier onge twijfeld ook spanningen en moeilijkhe den had gegeven en voorts dat het niet mogelyk was Italiaanse meisjes hier heen te halen en werk te geven. Maar het blijft bestaan dat men de buiten landse arbeiders beperkingen heeft op gelegd die hun menswaardigheid drei gen aan te tasten. HUTZEN, 13 september Na Bus- sum en Hilversum heeft nu Huizen bezoek gekregen van vermoedelijk drie inbrekers, die een voorliefde schijnen te hebben om alles wat zij by hun in braken tegenkomen te vernielen. In de nacht van maandag op dinsdag hebben zij hun slag geslagen in de chemische fabriek Du Crocq aan de IJsselmeer- straat. Uiteindelijk wordt niet zoveel vermist, maar de schade die zy heb ben aangericht is niet te schatten. De dieven braken niet alleen de deur open, maar zy vernielden deze totaal. In het g bouw hebben zij zich kenne lijk op alles wat maar los en vast zat, uitgezonderd de machines, uitgeleefd. Bij de ontdekking van de inbraak 's morgens vroeg bleek dat alle kan toren overhoop waren gehaald. Veel van het interieur en het meubilair was volkomen vernield. By onderzoek bleek, dat men slechts een bedrag van 600, dat in diverse potjes lag, miste. Ook enkele gereedschappen waren verdwe nen. De aangebrachte schade loopt ech ter in de duizenden guldens. Ook de Huizer houthandel aan de Ha ven is dezelfde nacht door inbrekers be zocht. Men heeft hier alleen een werk- kantoor opengebroken door een ruit stuk te slaan. Er worden negentien si garen vermist. Van vernielingen was geen sprake. VLISSINGEN, 12 sept. Het dage- lyks bestuur van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappy zal zich tot de ge westelijke raad van het Landbouwschap in Zeeland richten met het verzoek om zich, via de landelijke organen, met een adres tot de regering te wenden inzake de inpoldering van het „Land van Saeftinge". Dit besluit is genomen op de vergadering van het dagelijks bestuur, die in Goes is gehouden. HOORN, 13 sept. De gemeenteraad heeft gisteravond zonder hoofdelijke stemming een krediet van 305.000 gul den verleend voor de bouw van een 940 m2 grote industriehal op het in dustrieterrein alhier. De hal zal worden verhuurd aan de N.V. Philips' Telecom- municatie-industrie. Deze industrie heeft bovendien plannen om nog dit jaar te beginnen met de bouw van een fabriek in de gemeente Blokker, dat tegen de grens ligt van de industrie kern Hoorn. APELDOORN, 12 sept. Gistermor gen is op het kruispunt Adelaarsweg- Reigersweg een bestelauto tegen een militaire personenwagen gebotst. De 46-jarige bestuurder van de bestelauto, de heer G. Stam uit Apeldoorn werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Het slachtoffer had ver zuimd voorrang te verlenen. DEN HAAG, 13 sept. B^ de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting van het Huis der Koningin voor 1961. Voorge steld wordt het inkomen van de koningin met ƒ1.000.000 te verhogen tot ƒ2.500.000 en de post voor het onderhoud van de koninklijke paleizen met 150.000 tot 500.000. (Advertentie) DEN HAAG, 13 sept. Er zyn plan nen om in het volgende Holland Festi val de Ballets du XXiéme Siècle onder leiding van Maurice Béj art een reeks jeugdvoorstellingen te doen geven van zyn choreografische enscenering van „De Vier Heemskinderen". Tijdens het vorige seizoen heeft de troep met groot succes voorstellingen gegeven in het Koninklijk Circus te Brussel, welke dit seizoen hervat worden. APELDOORN, 13 sept. De depen dance van het aartsbischoppelijk klein seminarie alhier, dat gevestigd was in huize Caesarea in Ugchelen, is met in gang van het nieuwe schooljaar opge heven. Over de bestemming van het huis, dat aanvankelijk als kinderher stellingsoord en later als sanatorium dienst heeft gedaan, is nog niets bekend. Het pand is eigendom van de congregatie van de zusters Francisca nessen in Veghel. De dependance voor net klein semi narie is opgeheven, omdat er geen aan meldingen van studenten uit de drie noordelijke provincies en de Noordoost polder te verwachten zyn nu het bis dom Groningen over een eigen priester opleiding in het St. Ludgerconvict in Haren beschikt. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 12 sept. Vroeger dan verwacht, nl. om kwart over vijf, kwam de „Uruguay Star", een 10.723 ton metend stoomschip van de Blue Star Line voor de kade vai. Wm. Mül- ler aan de Merwehaven. Aan boord bevond zich de familie Quadros. De Braziliaanse ex-president bleef aan boord, maar zyn moeder en zjjn echtgenote reden in een auto, voor zien van een Belgisch nummerbord en het CD-kenteken door de poort het emplacement af. Deze poort bleef overigens styf voor pers en andere belangstellenden ge goten. Een functionaris van de Rotter damse rivierpolitie deelde mee, dat de heer Quadros de pers niet wilde ont- vangen omdat hij niets had té zeggen. Het was twee buitenlandse journalis- en gelukt, aan boord te komen, maar o°k zy dropen teleurgesteld af. De heer Quadros had laten meedelen, dat hy geen verklaringen wilde afleggen en niet gefotografeerd wenste te worden. Eeze houding stak wel af bij die van tor dagen tevoren, toen de ex-presi- uent ,in Lissabon waar de „Uruguay °tar toen meerde de journalisten ontving. Van de zyde van het agentschap was cornmentaar: „De heer Quadros be er, SrWen a^s een ambteloos burger tv „b en de kapitein moeten zelf maar oesiissen of zij iemand wensen te ont vangen". Zeventien kleinkinderen van Joseph P. I president, zijn opa komen feliciteren I Natuurlijk werd er een gezellige foto Kennedy, de vader van de Amerikaanse I met zijn drieënzeventigste verjaardag. I gemaakt. (Advertentie) Een aantal nieuwe DAF-jes in een bocht op het circuit van Zandvoort GOES, 13 sept. De gemeente Goes, die de ambtenaar D. A. H. per 1 juli ontslag had verleend en zijn functie had opgeheven, is door het ambtena rengerecht in het ongelijk gesteld. De kwestie-H. maakte onderdeel uit van de „Goese affaire". Het toenmalige colle ge van B. en W. had de ambtenaar aangesteld als hoofdcommies in alge mene dienst, maar reeds vyf weken na zijn aanstelling had de heer H. niets meer te doen. Rapporten, die hy maak te, verdwenen by B. en \V. en op aller lei manieren zou hy zijn tegengewerkt. Tegen zyn ontslag per 1 juli had de heer H. by het ambtenarengerecht een procedure aanhangig gemaakt en gisteren is hem de uitspraak schrif telijk meegedeeld. Deze uitspraak houdt in, dat de opheffing van de fijnctie van de heer H. nietig, en zijn ontslag ongeldig wordt verklaard. Bovendien bepaalde het ambtenaren gerecht, dat de heer H. een bedrag van 2.000,ineens zal worden uitgekeerd als schadevergoeding boven het wacht geld, dat hy thans geniet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 9