Nog geen noodzaak voor voetgangerstunnels Onder Delhlaan en Randweg Vier Haarlemse verenigingen hebben ingeschreven P. van den Berg bedankt als lid van Haarlems gemeenteraad Diensttijd verlengd m Zandvoortse reddingsbrigade heeft 25 drenkelingen gered i Hartverwarmende hulde aan zilveren burgemeester wil ENGELSMAN WEER IN ARREST REGENJASSEN GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS v.a. f 29.75 Naar verhouding meer belangstelling uit Kennemerland N.Ph.0. concerteerde in de Grote Kerk Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Door verkorting klein verlof wij willen de echte, wij roken wij willen de echte, wij roken wij willen de echte, wij roken half-zware half-zware half-zware Vier personen verdronkenallen op zondag en allen buitenlanders mmmm nm mmmm mem Fonkelnieuwe fiets geschenk van Heemsteedse schooljeugd Inbreker droeg gestolen schoenen Nieuw badhotel al in 1962 in bedrijf Honkballers naar Italië B. EN W. VAN HAARLEM MENEN: Baronnesse pleegde winkeldiefstallen TUNNELTJE BIJ MUNTERSLAAN Voor voetgangers en fietsers Voorronde Nationaal Landjuweel Meeslepend spel Van Jo Juda Wegens vertrek naar Arnhem Voor parate troepen mmm* ■ii mmmrn mmmm mmmm Jubileum mr. A. G. A. ridder van Rappard rf a i Pastoor B. Jongerius overleden E.H.B.O. Zandvoort A dviescommissie vordering woonruimte Nieuw geval van verduistering Talrijke inbraken opgehelderd IN ZANDVOORT Honkbalpro gramma VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 Burgerlijke Stand Haarlem DEN HAAG, 15 sept. De minister van Defensie maakt be kend, dat hij heeft besloten de pe riode van het sinds 1954 verleende kleinverlof te verkorten voor die gewone dienstplichtigen van de Koninklijke Landmacht, die thans zijn ingedeeld bij de parate troe pen, daaronder begrepen de onder steunende logistieke en verbin dingseenheden. Deze verkorting brengt de werkelijke diensttijd voor kader en specialisten van 21 op 22 maanden, voor de overige dienstplichtigen van 18 op 20 maanden. BS'KKMI Will Sill 1811 ■«4 KI Welluidend Ontvangst Leeftijd boven 16 jaar. Aanmelden: Smedesiraai 5 Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Activiteiten Vol lof Muien Vliegende prijsvraag in Kleverpark Beurs van New York HAARLEM, 15 sept. B. en W. van Haarlem voelen voorlopig niet veel voor het aanleggen van voetgangerstunnel tjes onder de Delftlaan (ter hoogte van de Zaanenlaan) en onder de Westelijke Randweg (ter hoogte van de Pijlslaan.) De Oudercommissie van de Linnaeus- Montessorischool en het bestuur van de vereniging „Volksonderwijs", afdeling Haarlem, hadden daarom verzocht in aan de raad gerichte brieven. B. en W, zijn van oordeel dat door voltooiing van de reorganisatie van de Delftlaan de oversteekplaats bij de Zaanenlaan niet overmatig onveilig is. Datzelfde geldt voor de oversteekplaats over de Wes telijke Randweg bij de Pijlslaan. B. en W. maken er de raad opmerk zaam op, dat de Delftlaan tussen Stuy- vesantstraat en Wilgenstraat verbreed zal worden, welke verbreding gepaard zal gaan met een aanmerkelijke verbe tering van de voetgangersoversteek plaats bij de Stuyvesantstraat. Boven dien zal aan G.S. gevraagd worden op het gedeelte van de Delftlaan tussen de Stuyvesantbrug en een punt ongeveer honderd meter ten noorden van de Or- ionweg, de maximumsnelheidsigrens te rug te brengen van 70 tot 50 km per uur. Dit zal de veiligheid van overste kende voetgangers over de Delftlaan zeker ten goede komen. Overigens wordt opgemerkt dat pas definitief iets ge zegd kan worden over de veiligheid op de Delftlaan, wanneer bekend is hoe de dichtheid van het gemotoriseerde ver keer zich ontwikkelt nadat de Weste lijke Randweg op de Delftlaan zal zijn aangesloten. Verkeerstellingen zullen dat moeten uitwijzen. De overgang over de Randweg bij de (Advertentie) NYLON voor Dames en Heren POPLIN van 49.75 tot 89.50 Kledingmagazijn en Herenmodes Gen. Cronjéstraat 44 - Tel. 54679 HAARLEM, 14 sept. Gistermorgen eiste de officier van justitie bij de Haar lemse Rechtbank, mr. E. Schilder, te gen een 46-jarige baronesse uit Aerden- hout een gevangenisstraf van acht maanden waarvan vier maanden voor waardelijk en een proeftijd van drie jaar. De baronesse was tenlaste gelegd, dat 5$ in januari van dit jaar textiel- goederen uit verschillende Amsterdam- 86 warenhuizen had gestolen. In één ®chtend zou zij zelfs tot een waarde van "im vijf honderd gulden hebben gesto- *en. Bij aanhouding in een kledingzaak jh de Kalverstraat in Amsterdam be kende zij ook reeds in vorige jaren diefstallen te hebben gepleegd. Haar keuze viel vooral op zijden shawls, kou sen, handschoenen en vesten. Ongemerkt heeft zij vele malen dergelijke artikelen JO haar tas kunnen stoppen zonder aan betalen te denken. Ter terechtzitting "verklaarde zij, dat zij het financieel niet teoeilijk had, maar dat er in haar ge- zin wel bepaalde spanningen heersten. De officier van justitie betreurde het ?«er, dat verdachte niet onmiddellijk In voorarrest was genomen. Hij achtte geen gronden aanwezig om een onder scheid te maken tussen baronnessen en Winkeljuffrouwen. „Deze vrouw moest Wel degelijk in voorarrest worden ge nomen; zij heeft een zeer strafbaar feit gepleegd". Verdachte, die niet door een raadsman werd bijgestaan, vroeg vooral omwille van haar kinderen om de grootst mogelijke clementie. Zq zag de straf graag veranderd in een lange voorwaardelijke straf, een stevige geld boete en een proeftijd. „Mijn kinderen kunnen me niet missen en mijn man is het grootste gedeelte van het jaar weg." Uitspraak over veertien dagen. BEVALLEN van een zoon: N. E. J. de Jong-Flens, C. E. Woning-Hoefsmit, P. P. Ineke-Janus, C. J. c. Michel- Brjjde. Van een dochter: J. C. Michielsen- Calvelage, J. E. Hekket-de Ridder, L. Dekker-Schoon, J. M. van der Laan- Keijzer, F. C. Wendrich-Brouwer, J. j. Langeveld-Mink, J.- M. Bouckaert-van Gerven. ONDERTROUWD: W. van Norde. P. A. Ros en H. GEHUWD: E. van Stijn en J. H. Smits, C. J. van Schie en E. M. T. Kenter, H. van Hensbergen en M. H. Assendelft, L. Lazet en C. A. van den Wijngaard, D. van Harskamp en D. A. van Putten, W. ter Horst en M. Kam, T. J, van den Berge en A. P- W. Smit. OVERLEDEN: H. A. A. ter Haak- Btreur, 71 j., Gasthuisvest; L. H. van den Brink-Kranenbarg, 71 j., Chribon- Straat, M. Riedstra-Dqkstra, 39 j„ Delft- taan, A. H. Wessing, 86 j., Schotersin- Sel, 3. H. Hillenaar, 64 j., Vergierde- Weg., C. Rietdijk 71 j„ Ruqsdaelstraat. Pijlslaan is betrekkelijk zeer veilig, om dat de overstekende voetganger daar een vrijwel onbeperkt uitzicht heeft. Het geringe bezoek van leerlingen uit de wijk ten westen van de Randweg aan scholen in de wijk ten oosten daar van waarover de rekwestranten aan de raad geschreven hebben- achten B. en W. eerder een gevolg van het mi- lieuverschil in beide wijken, dan van de aanwezigheid van de Randweg. HAARLEM, 15 sept. De Spoorwe gen gaan in de Munterslaan een tun neltje onder de spoorlijn Amsterdam- Rotterdam aanleggen ten behoeve van voetgangers en fietsers. Het tunneltje wordt 6V-> meter breed en krijgt een fun dering van betonputten. Het rijwielpad in het tunneltje wordt 3lti meter breed en het verhoogde voetpad 2V; meter. De toegangen tot en de verlichting in hel tunneltje zullen van gemeentewege worden aangelegd. In februari 1957 voteerde de raad f. 5000,- om aan de Spoorwegen plannen te laten uitwerken voor o.m. deze tun nel. In totaal zal voor de aanleg van het tunneltje en de bijkomende werk zaamheden een bedrag nodig zijn van f. 228.000,-. B. en W. vragen nu de raad dit bedrag ter beschikking te stellen. HAARLEM, 15 september Dertien amateur-toneelverenigingen zullen in Noordholland (minus de stad Amster dam) deelnemen aan de voorronde van het Nationaal Landjuweel, die dit sei zoen gehouden wordt. De winnaars van de provinciale wedstrijden zullen in 1963 in de Haarlemse stadsschouwburg spelen om het Nationaal Landjuweel, een door de koningin ter beschikking ge stelde bokaal. Op 29 september treedt de eerste deelnemer op in de Haarlem se schouwburg: de Kennemer Kunst kring uit Haarlem, met „Mijn zoons" van Arthur Miller. Uit Haarlem zullen verder deelnemen de r.k. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" die op 7 en 8 december in de Haarlemse schouwburg „Quarantaine" zal spelen een nieuw toneelstuk van de jonge Nederlandse auteur Jan Staal; „Nieuw Leven" dat in maart 1962 zal spelen. Het is nog niet bekend welk stuk dit gezelschap brengt. „Rokato" uit Haarlem speelt op 14 mei 1962 in de Tuinzaal van het Concertgebouw „Jan en Anna" van Kees Lak. Verder zullen geen Haarlemse verenigingen aan het Landjuweel deelnemen. De ver eniging H.T.C., die in 1956 het Land juweel won, zal uiteraard in 1963 mee dingen in de strijd om het Landjuweel te kunnen behouden. Behalve de vier genoemde Haarlem se gezelschappen zullen uit deze omge ving ook in de voorronde uitkomen de vereniging „Jan van Dommelen" uit Santpoort; „Op Hoop van Zegen" uit Zandvoort gaat in februari of maart van het komend jaar Herman Heyer- mans' „Op Hoop van Zegen" spelen; „Kennemerland" uit Beverwijk weet nog niet wanneer en welk stuk gespeeld zal worden, en „Nieuw Leven" uit Wqk aan Zee speelt 12 november „In de schaduw van de twijfel" van Norman HAARLEM, 15 sept. Met Glucks gracieuze ouverture „Iphigenia" opende het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam gis teravond in de Grote Kerk het zesde zo- merconcert. Gezien de akoustische pro blemen van de kerk was het een goede gedachte om deze lijrische in homofone trant geschreven muziek, welke een weidse omgeving vraagt, hier tot klink en te brengen. Adam liet het strijkersensemble in een behoedzaam tempo elegant en poë tisch spelen, zodat het karakter van de ze ouverture, welke een klassiektra- gisch drama inleidt, alle eer werd gege ven. Dat Bachs benjamin Johann Christi- aan niet het compositorische voetspoor van zijn vader heeft gevolgd, bleek gis teravond weer eens duidelijk: zqn ver maarde sinfonia in bes draagt alle stig mata van het naderende rococo. Helder en opgewekt klonken de beide hoekde- len en het was jammer, dat de soloho- boist in het andante niet meer expres sieve spanning wist te bereiken. De solist Jo Juda vertolkte Bruchs vioolconcert op stjmphatieke, meeslepen de wijze, waarbij het orkest zich met correct spel aansloot. De grote galm was menigmaal de oorzaak dat de or kestklank de detailwerking miste, zo dat een vertekend beeld ontstond. Dit kerkconcert, waarvoor een grote be langstelling bestond, werd besloten met een uitvoering van Schuberts Onvol tooide Symphonic. (Advertentie) 100 WOL Grote Houtstraat 82 en 67 - ïel. 10657 -12839 HAARLEM, 15 sept. Het raadslid van den Berg gaat Haarlem verlak ten. Met ingang van 16 oktober is hij in Arnhem benoemd tot chef Volkshuisves- gng bij de Provinciale Directie Gelder land van het ministerie van Volkshuis vesting. In verband met zijn vertrek ~aar Arnhem zal hij ontslag moeten ne men als lid van de Haarlemse gemeen teraad, waarin hij een bijzonder gewaar- ueerd lid was van de protestants-chris telijke fractie. Als zijn opvolger wordt «tenoemd de heer J. de Haan te Over- Veen. heer Van den Berg maakte pas 1958 deel uit van de Haarlemse •tead, maar -n rïjg betrekkelijk korte periode heeft hij zich doen kennen als ven uitstekend afgevaardigde. In zijn fractie was hem de zorg toevertrouwd voor onderwijs en volkshuisvesting en in me kwaliteit 'heeft hij zich doen kennen ais een uitermate terzake kundig en be ll/QScn verdediger van de rechten van act 'bijzonder onderwijs. Ook op het ge bied van de volkshuisvesting bleek hij zeer bekwaam. Zijn functie van ambte naar bij de Rijksgebouwendienst bracht mee, dat bij ook over technische bouw- aangelegenheden mee kon spreken. Zijn opgewekte voordracht, steeds doorspekt met kwinkslagen en gevatte opmerkin gen aan het adres van zijn tegenstan ders, zal in de Haarlemse raad node gemist worden. Ook buiten het politieke leven deed de heer Van den Berg van zich spreken. Hü was lid van de Commissie van Be heer van de Gereformeerde Kerk van Haarlem-noord en bestuurslid van de onderwqsvereniging „Groen van Prin- sterer" en de kleuterschoolvereniging „Rehoboth". Zjjn opvolger in de raad, de heer J. de Haan, is ouderling van de Gereformeerde Kerk te Overveen en bestuurslid van de Anti-Revolutionaire Districtskiesvereniging „Mr G. Groen van Prinsterer". HU is als ambtenaar werkzaam bij de Provinciale Waterstaat van King. De jury die alle voorstellingen in de voorronde voor de provincie Noord- holland moet beoordelen, is als volgt samengesteld: mevrouw Teunke Hauer- MeUema, provinciaal Toneeladviseuse van NATU en WKA te Amsterdam; de heer Th. M. Ruygrok, leraar toneel aan de Haarlemse gemeentelUke middelba re scholen te Haarlem en pater dr. Ri- gobert Koper o.f.m. uit Hoorn. Indien een der juryleden een avond verhinderd is, zal zyn plaats worden ingenomen door de heer B. Groeneveld, toneelre censent uit Wormerveer. Voorts bestaat het voornemen bepaal de eenheden van de Koninklijke Land macht voor oefeningen naar West-Duits- land te zenden. Deze maatregelen strek ken tot verdere verhoging van de paraatheid van de Nederlandse land strijdkrachten. Evenals by de in de laatste weken door velen van Neder lands bondgenoten getroffen militaire voorzieningen, gaat het ook hier om een voorzorgsmaatregel, noodzakelijk geworden door de ontwikkeling van de internationale politieke toestand. Deze besluiten zyn genomen na overleg In hondgenootschappeiyk verband. Over eventuele verdere maatregelen vindt nog overleg plaats. A 1 nerientie) ZANDVOORT, 15 sept. A.s. zondag doet de Zandvoortse reddingsbrigade voor het laatst in dit jaar dienst op het Zandvoortse strand. In verband hier mede zal 's avonds om 8 uur bij de reddingspost Ernst Brokmeier aan de Zuid Boulevard op een vlot in zee (bij ruw weer op het strand) een vreugde vuur worden ontstoken. De brigade kan op een welbesteed zomerseizoen terug zien. Geldt voor de meeste Zandvoorters, dat de zomerdruk- te financieel gewin oplevert, dit geldt ™S- TBSZggmmrvu/ms? is»»»* ■mbm W: g HEEMSTEDE, 15 sept. Op de hartverwarmende en spontane wijze zijn vanmorgen in Heemstede de fees telijkheden begonnen rond de „zilve ren" burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard. Om acht uur arriveerde de burgemeester, vergezeld van zijn echtgenote en zoon, op hei Raadhuis plein, waar hij met de hoofdinspecteur van politie W. H. G. Hetterscheid een inspectie afnam van het politiekorps, dat zich vol trots in het nieuwe uni form presenteerde. Bij de ingang van het raadhuis werd de burgemeester- lijke familie verwelkomd door de wet houders E. J. van Lent, mr. O. H. van Wijk en de gemeentesecretaris A. van Wingerde, waarna het politiekorps de burgemeester in de raadzaal een hulde bereidde. De korpschef W. Hetterscheid, die als eerste spreker het woord voerde, zei, dat mr. van Rappard gedurende elf-en-een-half jaar, dat hij aan het hoofd van de gemeente Heemstede staat, op prettige, evenwichtige en tak- tische wijze leiding aan de politie heeft gegeven. „Met groot enthousiasme heeft ons korps zich op deze dag voorbereid',, aldus de heer Hetterscheid, die daarna het geschenk van de politie aanbood, dat naar een idee van de oud-korps chef A. Berentsen bestond uit een door de Heemsteedse schilderes me vrouw van Cleeff vervaardigd portret van mevrouw Van Rappard. Namens de reservepolitie sprak ver volgens de heer T.A.G. Beker. Deze bood een fraaie kristalen bokaal aan met de wapens van de gemeenten Heemstede en Olst. Diep onder de in druk van het feestbetoon, dat hem ten deel was gevallen, sprak burgemeester Van Rappard een hartelijk dankwoord. Hij was verheugd de politiemannen in hn nieuwe uniform te zien en ver klaarde, dat het korps steeds een be langrijke plaats in zijn hart inneemt. „Er is in Heemstede een goed contact tussen de burgerij en de politie en daar ben ik blij om," zei mr. Van Rappard. Na zijn grote dank te hebben betuigd voor de fraaie geschenken besloot hij: „Beschouw my als een der uwen, ik zal trachten een goed kameraad te zijn." Buiten bracht het Heemsteedse fan farekorps „Eensgezind-Excelsior" onder leiding van de dirigent Ter Braake de burgemeester een welluidende sere nade, waarna uit de rijen der school kinderen enige kleuters naar voren traden, die mevrouw Van Rappard een kleurige ruiker aanboden. Namens de Heemsteedse schooljeugd sprak ver volgens Jan Post, leerling van de Bron stee-Mulo, die mede namens alle Heem steedse scholieren de burgemeester verraste met een fonkelnieuwe fiets. De heer Van Rappard was hiermee zo in zijn schik, dat hij, gekleed in deftig jacquet, niet kon nalaten een ererondje voor het raadhuis te maken, hetgeen door de vele belangstelenden met een klaterend applaus werd begroet. Met een gezamenlijk uitgesproken wensje was het woord" daarna aan een kleu terdeputatie, die een prachtige vaas met bloemen aanbood. Vervolgens maakte een aantal jeugd-afgevaardig- den van de school- en werktuinen zijn opwachting. Zij traden naar voren met een kruiwagen, beladen met veel kleurige bloemen en groenten, de pro- dukten van hun tuintjes. Zij spreidden op de grond een aantal dahlia's uit in de vorm van het „zilveren" getal 25. In een dankwoord tot de schooljeugd zei de burgemeester, dat het voor hem geen feestdag zonder de aanwezigheid van de jeugd had kunnen zijn. „Jullie zijn de toekomst van Heemstede, blijft altijd blij zoals je vandaag bent. Ik dank jullie heel hartelijk voor het mooie cadeau." Onder pittige marsmuziek van „Eensgezind-Excelsior" volgde daar na een groots défilé voor het raad huis van de gehele Heemsteedse schooljeugd die, vierduizend in ge tal, voor een spontane en uit het hart gegrepen parade zorgde. In het verversingshuis „Groenendaal" had vervolgens de ontvangst plaats door het gemeentepersoneel. De ge meentesecretaris A. van Wingerde sprak namens de ambtenaren van de secretarie. Als geschenk bood hij de burgemeester een kunstig vervaardigde oorkonde aan, drie salontafeltjes en een staande schemerlamp. De directeur van Openbare Werken "H. G. Peterse offreerde de burgemeester namens de personeelsleden van deze afdeling een doos met sherryglazen, waarna de di recteur van de gemeenteiyke bedrijven A. J. van Giesberger uit naam van zqn Eersoneel het uit drie delen bestaande oekwerk „De schoonheid van ons land" ten geschenke gaf. Tenslotte sprak nog dokter J. van Luin namens het gemeenteiyke gezondheidshuis. Ook hy liet zqn gelukwensen vergezeld gaan van een boekwerk. Burgemeester Van Rappard in jacquet op de fiets. In een bewogen toespraak zei burge meester Van Rappard: „Ik heb het ge luk gehad, zowel in mijn vorige gemeente Olst als in Heemstede mensen te ontmoeten, waarvoor ik het diepste respect heb. Op deze dag ben ik intens biy te mogen ervaren, dat ik ook voor u iets heb betekend." Tot be sluit dankte de heer Van Rappard zqn echtgenote voor de wqze, waarop zq hem bq de uitoefening van zqn ambt heeft gesteund. „Wat ik in Heemstede heb kunnen doen is voomamelqk aan haar te danken," zei hq. niet voor de 100 werkende leden der brigade. Op alle zondagen in het zo merseizoen en bovendien wanneer zij op werkdagen daarvoor gelegenheid heb ben, zijn zij op hun post op het strand om te waken voor de veiligheid van de baders en zwemmers. En dit zonder enig financieel voordeel. Integen deel: om de kas der brigade enigszins te versterken werd drie maal een stand collecte gehouden, met een totale op brengst van ruim 2200,-. Op drukke dagen zqn ongeveer 80 leden der brigade in actie op de drie reddingsposten in de vier op zee patrouil lerende reddingsvietten. Met hun oran je-uitmonstering zqn deze vaartuigen duidelijk herkenbaar en het publiek reageert meestal welwileend op de in zqn eigen belang gegeven aanwijzingen. Meermalen moest echter handelend wor. den opgetreden om een verdrinkingsge- val te voorkomen. Ongeveer 25 perso nen werden door de brigadeleden uit een gevaarlijke situatie gered. Dat niet temin vier personen te Zandvoort in zee verdronken betreurt men zeer. Opmerkelijk is dat deze ongevallen zich alle op zondag voordeden en de slachtoffers buitenlanders waren (drie Duitsers en één Spanjaard). De vreem delingen onderschatten nog veelal de gevaren van de zee. De reddingsbrigade doet, belangeloos, wat zij kan om de veiligheid van de baders en zwemmers te bevorderen. De wrnd korpschef van politie, de heer J. C. van den Berg, die zijn eer ste zomerseizoen in Zandvoort achter de rug heeft, had terecht alle lof voor het werk van de Zandvoortse brigade, die hij een onmisbaar element voor de vei« ligheid op het Zandvoortse strand noem de. In goede samenwerking met het stranddetaehement der gemeente- en rqkspolitie wordt een hoge graad van veiligheid bereikt. De op het strand dienst doende poli tiemannen zien uiteraard ook toe of zich geen gevaarlqke situaties voordoen. Onophoudelqk wordt waarschuwend op getreden en waar nodig de reddende hand uitgestoken. Zo heeft de hoofd agent Van Waardenburg door zqn op treden en de assistentie van twee jon gens een drenkeling van een wisse dood gered. De wispelturige weersgesteldheid bracht in de afgelopen zomer veel wind, waardoor het beloop van het strand herhaaldelijk wqziging onderging en de zo gevaarlqke muien ontstonden, die ziel} bovendien nog geregeld verplaatsten. De muien vormen een bron van voort durend gevaar; vandaar dat het Strand schap Zandvoort er dit jaar toe over is gegaan bq enkele zeer gevaarlijke muien waarschuwingsborden te plaat sen. Toch bleek het de politie, dat met name de buitenlanders de betekenis van deze waarschuwingen moeilqk kon den begrqpen. Men onderschat nog te veel de gevaren van de zee, die vooral in de afgelopen zomer zeer groot wa ren. HAARLEM, 15 sept. In de afge lopen nacht is te Blaricum na een langdurige ziekte overleden pastoor B. Jongerius. Pastoor Jongerius werd geboren te Utrecht 27 oktober 1879, priester ge wijd 15 augustus 1908. Hij was kapelaan te Winterswijk, Zeddam en Groningen (H. Hart). In 1924 werd hq pastoor te Nieuw-Dor- drecht en sinds 20 september 1935 was hq pastoor te Blaricum. Pastoor Jongerius was ridder in de orde van Oranje-Nassau en werd op 27 oktober 1959 benoemd tot ere-kanunnik van het Haarlems kapittel. HAARLEM, 15 sept. De uitgestel de prqsvraag, die het Zakencentrum Kleverpark ter gelegenheid van de Fokker-herdenking op 31 augustus ge houden zou hebben, gaat nu zaterdag 16 september door. Indien tenminste de weersomstandigheden mee zullen wer ken. Vijf vliegtuigen met reclameteksten zullen boven de stad cirkelen en nu gaat het er maar om, dat eventuele deelnemers iedereen kan meedoen de tekst noteren en tevens raden hoe lang de totale lengte is van de sleep netten. De winnaars krqgen een rond vlucht boven Haarlem aangeboden. ZANDVOORT, 15 sept. Op donder dag 5 oktober a.s. wordt weer een aan vang gemaakt met de jaarlqkse EHBO- cursus van de afdeling Zandvoort van het Nederl. Roode Kruis. Cursusleider is dokter P. Flieringa. Aanmeldingen kunnen geschieden bq de heren A. Loos, J. P. Heyplantsoen 4, telef. 2394 en H. A. de Jong, Oranjestraat 14, telef. 2470. HAARLEM, 15 sept. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de leden van de Adviescommissie voor vorde ring van woonruimte, die aftreden maar herkiesbaar zqn. allen her te benoem en. De heer J. Fontqne blqft voorzitter, maar B. en W. vragen de raad ook een vice-voorzitter te benoemen in de per soon van het raadslid A. Rood. HAARLEM, 15 sept. Op ,ast van de officier van justitie te Haarlem is de 40-jarige Engelse grammofoonpla- tenfabrikant opnieuw gearresteerd. Hij werd gistermiddag, toen hq zich voor de Haarlemse Rechtbank te verant woorden had voor verduistering en flessentrekkerij, op verzoek van zqn verdediger, mr. B. Stompe onmiddel lijk in vrijheid gesteld. Hq wordt nu verdacht van een nieuw geval van verduistering van de Engel se grammofoonplatenmaatschappij „Stamp of sound". Hij is ingesloten in het bureau van politie te Zandvoort. Voor een verslag van de rechtbank zitting verwqzen wq naar pag. 5. BUSSUM, 15 sept. In nauwe sa menwerking met de Amsterdamse po litie is te Amsterdam op verzoek van de Bussumse politie aangehouden een 25-jarige Amsterdammer die verdacht wordt van de inbraak in de nacht van 2 op 3 september j.l. in een villa aan de Nieuwe 's Gravelandseweg te Bus- sum. Er verdween toen een aantal sie raden ter waarde van 3.000, 50 bank biljetten van 10., sigaretten en een paar herenschoenen. De inbreker viel bq zqn arrestatie da- delqk door de mand, toen bleek dat hq de gestolen schoenen droeg. Bq het eer ste verhoor bekende hq voorts te heb ben ingebroken in fabrieken in Hilver sum, Amersfoort, Huizen, Naarden en Haarlem. Hij heeft dit alleen of samen met twee kornuiten gedaan, waarvan de namen nog niet bekend zqn. Wel licht zullen er nog meer bekentenissen over inbraken volgen. ZANDVOORT, 15 sept. Dezer da gen is men gereed gekomen met het omvangrijke grondwerk voor het Bad hotel, dat voor rekening van de heer J. J. Pas te Amsterdam zal worden gebouwd op de Zuid-Boulevard, hoek Seinpostweg te Zandvoort. Het is de bedoeling het gehele bovenwerk, café- restaurant, hotel met ruim 100 bedden en drie lagen met flatwoningen, het volgend jaar juli gereed te hebben. De aanneemster, de N.V. Bouwmaat- schappq „Texel" te Amsterdam heeft een reputatie van een snelle en toch verantwoorde uitvoering van haar bouw werken. Vandaar dat de heer Pas erop vertrouwt zqn hotel annex „Wiener Bon- bonnière althans in het hoogseizoen 1962 te kunnen gaan exploiteren. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 15 sept. Het Neder lands honkbalnegental, dat in Turijn en Parma zaterdag en zondag tegen Ita lië uitkomt, moet het doen zonder de internationals uit Schoten, OWO, HHC en UVV. Voor deze clubs zijn zaterdag competitie wedstrijden vastgesteld. De selectie die nu naar Italië is afgevaar digd bestaat uit de volgende spelers: Werpers: Brands (WGA), Beidschat (EHS), Hoffmann (HCAW) en Paalman (HCK)achtervangers. de Zwart (EDO) en Gaus (WGA); binnenvelders Maat (HCK), Hopman (EDO), Corpe- leyn (Sparta), Slaman (Ajax); bui- tenvelders: Houtkamp, Oosterbaan en B. Tromp alle EHS en Herre Kok (Ajax) (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 15 sept. Voor zater dag zijn twee belangrijke honkbal hoofdklasse-wedstrijden vastgesteld: in Amsterdam op het OWO-terrein (UVV OWO) en in Haarlem in het honk balstadion (HHCSchoten)Beide wedstrijden beginnen om vier uur. Het bestuur van UW heeft besloten de strijd tegen OWO onder protest te spe len. Het zal na binnenkomst van de mo tivering van de commissie van beroep, maatregelen nemen tegen de honkbal- bond, wegens het schade van de goe de naam van de vereniging. 13/9 14/9 54i,i 53% 42 41% 55% 56% 74% 74% 47% 47% 84% 83% 18% 17% 28%e 28% 58% 57% 62% 61% 30% 30% 40% 39 26% 26% 56% 56% 44% 44 20% 19% 84 82% Stemming: onregelmatig lager Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper fUJl Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater U.S. Steel

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3