DE SCHADUW, thriller met te veel effectbejag Burgemeester Van Rappard onthutst bij zo n groots huldebetoon Viering zilveren jubileum besloten met vlammende optocht van de jeugd Agenda voor Haarlem en omgeving Pastoor A. Coelen ingehaald en plechtig geïnstalleerd De getekende TAXI 13000 jonge liefde - grote gevaren Prolongatie en reprises 12.000 jaar geleden NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Engelsman weer op vrije voeten OUDERWETS FEEST IN HEEMSTEDE i.itoiv C o. A T A X - T A X I Parochie O.L.Vr. Zeven Smarten en St. Bavo ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 PAGINA 2 Rembrandt CENTRALE VERWARMING POW.R.MATIC Oliebranders Apotheken en dokters diensten H.H. Missen op zondag in Dekenaat Haarlem Hogere bijdrage aan KEMA te Arnhem Cinema Palace Tuinzaal ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN Cosmetique yhj&i 1{enviJBende Nieuwe riolering in Duvenvoordestraat 16 sept. r/< *1*1 1 t HEEMSTEDE, 16 sept. Heemsteeds burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard is gisteren bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum een grootse huldiging ten deel geval len. De wijze waarop de heer Van Rappard telkens weer van zijn verbazing en verrassing getuigde, was een duidelijk bewijs, dat hij op een dergelijk overweldigend huldebetoon niet had gerekend. Tot 's avonds laat heeft Heem stede vrijdag in het teken gestaan van zijn jubilerende burgervader. Het was een ouderwets feest en de overal wapperende vlaggen gaven het dorp het aanzien, alsof het Koninginnedag was. De ganse Heemsteedse bevolking heeft op deze dag de getuigenis afgelegd, dat burgemeester Van Rappard een belangrijke plaats in haar midden inneemt. St. Jozefschool gaf amnestie HOOFDAGENTSCHAP HAARLEM-NOORD RIJKSSTRAATWEG 403 - TELEFOON 52415 Zondagmiddag vanaf 16.30 u. publicatie van voetbaluitslagen Films Toneel Muziek Tentoonstellingen Vele gelukwensen De jeugd present JOURNAAL In Rembrandt draait deze week een psychologisch knappe speelfilm onder de titel ,,De getekende". Het thema is interessant, al zal dat niet voor ieder een gelden. Hoofdfiguur is een jonge man die drie jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, omdat hij bijna een klein meisje heeft aangerand. Hij heeft zich kunnen bedwingen en het kind naar huis gebracht. Na drie jaar straf en voor zijn tijd om is, wordt hij vrijgela ten. Een psychiater helpt hem zijn ziek te te bestrijden, nadat hij hem de oor zaken, die diep in zijn prille jeugd wor telen, heeft getoond. Jim, de jonge man, ontmoet de secretaresse van zijn baas. Zij is een jonge weduwe met een doch tertje van tien jaar. Het gevaar dreigt dus weer en een journalist van een schandaalblad probeert Jim de genade slag te geven. Jim komt in de krant met aan zijn hand hét kleine meisje, dat met hem een kermis bezoekt, overigens op verzoek van de moeder. Hij komt weer heel eenzaam te staan, maar zal op nieuw beginnen met behulp van de dok ter en de jonge weduwe. Het gegeven is niet onverdienstelijk uitgewerkt en het feit dat men van de man geen misdadiger maakt, maar een zieke, die ernstig genezing zoekt, ver mindert de kans op sensatie, waarvoor triestheid in de plaats komt. Tussen de vele toneelmatige taferelen treft men ook enkele rake filmvormen aan, echter niet voldoende om het verhaal fris op gang te houden. {Advertentie) BLOEMENDAAL - TELEF. 51855 Haarlem Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 50444, Centraal-apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 28, telefoon 13290. Doktersdlenst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathöt. tel. 11990 (niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Geie Kruis tel. 13863. Tandarts: J. J. Glas, Herenweg 191, Heemstede, tel. 36617. Dierenarts: J Westerman, Hartenlust- laan 7. Bloemendaal, tel. 31555. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141: Margriet, Turfmarkt, tel. 21400. Aerdenhou* Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: Zie onder Heemstede Heemstede Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: A. van Lier, P. Aertzlaan 6, telefoon 39875. W. v. d. Linde, H. Dreef 253, tel. 34606. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zulder Sta tionsweg 12, tel. 57458. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairen- weg 18, tel. 56409. Zandvoort Apotheken: Zandvoortse Apotheek. Haltestraat 8, telefoon 2389. Doktersdienst: P. Vtjlbrief, Hogeweg 43, tel. 3355. I Art fitte Kathedraal: 6.30, 7.30, 9 H., 11 en 12 uur St.-Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10. 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11 12 uur en 18 uur avondmis. O L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6. 7.30, 9, 10.30 H en 12 uur St.-Jan, A'damstraat: 6.13, 7. 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 j. avondmis. H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45 9. 10.30 H. en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 6.30 7 45, 9 H.. 10.45 en 12 uur H. Lidnina Rijksstraatweg: 6.30. 7.30, 9 H, 10.45 en 12 uur O. L. Vrouw van VU Smarten, Rijks straatweg; 6.30. 7 30 8.45 H„ 10.15. 11.30 18 uur avondmis H.H. Petrus en Panlns: 7 8.30. 10 H., en 11.45 uur BLO "MEND AAL, Aller h. Drieëenheid: 7.30, 9. a. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament; 7.30, 9, 10.30 a, en 12 U. AERDENHOUT: 730. 9 a en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 H. en 11.30. OVERVEEN: 7. 8, 9 H.. 10.30' en 11.30 a HEEMSTEDE: (H. Ba vol: 6.30. 730 8.30, 9.40 a 11 en 12 uur. HEEMSTEDE lO.L. Vrouw Hemelvaart) 6.45, 7.45, 8.40 H.. 10, 11 en 12 uur. SPAARN' DAM 730 en 10 H BENNEBROEK: (SL-Joseph): 6.45 8, 9.15 H, en 11.30 uur HAARLEM, 15 sept. Haarlem wil meer bijdragen in de steeds stijgende kosten van het speurwerk, dat de n.v. KEMA te Arnhem verricht op alle ge bieden die verband houden met de electriciteitsvoorziening. In Arnhem vin den de onderzoeken centraal plaats, die anders ieder electriciteitsbedrijf af zonderlijk zou moeten bekostigen. Bur gemeester en wethouers stellen voor de jaarlijkse bijdrage te verhogen tot ƒ7.221.47. Tot nu toe betaalde Haarlem voor het speurwerk het lut tele bedrag van 900 's jaars. De ver hoging is tamelijk groot, omdat Haar lem tot nu toe betrekkelijk weinig bij droeg. THALIA Op 4 en 6 oktober speelt ..Thalia" in de Haarlemse Stadsschouw burg het „Maja-mysterie", een spel van Hans Gelria De artistiek leider, Paul Haanstra heeft een speciaal décor ont worpen en zal het stuk muzikaal illus- 1 eren. Gary Cooper als George Radclipt met zijn vrouw, gespeeld door Deborah Kerr in „De Schaduw". Michael Anderson is een bruikbaar filmregisseur, die niet tot het grote werk voorbestemd lijkt, maar die met gevarieerde films als „Yangtse Inci dent", „The Dam Busters" en „De on dergang van de Mary Deare" een pret tig bioscoop-anderhalf uur wist te vul len. Hij is ook de maker van „De reis om de wereld in tachtig dagen". Voor zijn nieuwe film „De Schaduw" zijn vrijwel alle ingrediënten aanwezig: de misdaad, althans vermeende mis daad, de achterdocht, de steeds groeien de spanning, het wanbegrip en tenslotte het shockeffect. Afgezien van het feit dat de gang van zaken in deze film nogal verward wordt gepresenteerd er wordt te opzettelijk veel in het vage ge laten moet worden geconstateerd dat de spanning aan het slot zwaar overtrok ken is en vrijwel alleen om het effect bejag schijnt te zijn gemaakt. De toe schouwer zal er zeker een tiental ener verende minuten door beleven, maar achteraf zal hij zich zeker bij de neus genomen voelen. De dubbele bodem van dit soort thrill is té duidelijk aanwezig. Opdat u enigszins weet wat er aan de hand is: de film is gebaseerd op de achterdocht die de vrouw van George Radcliffe, een zakenman, koestert tegen haar man. Na zijn getuigenis inzake een roofmoord, die beslissend is voor de veroordeling van de verdachte, gaan zijn zaken plotseling opmerkelijk goed. Allerlei omstandigheden zetten de vrouw aan het denken. Zou het mogelijk kun nen zijn dat haar man de roofmoord heeft gepleegd? Zijn mysterieuze hou ding vergroot haar bange vermoedens In Lido een Deense voorlichtingsfilm die ouders begrip en liefde wil bijbren gen voor jonge meisjes die in moeilijk heden zijn komen te verkeren. Aan de hand van twee gevallen ziet men a) hoe wanbegrip en gebrek aan vertrouwen kan leiden tot ongelukken en b) hoe door een verstandige en liefdevolle aan pak een penibele situatie een bevredi gend einde kan hebben. De film is gebrekkig gemaakt, bevat in het eerste kwartier uitsluitend dia loog, en schroomt niet intimiteiten te laten zien. Een serieuze indruk maakt hjj wel, maar wordt ontsierd door een te grote openhartigheid. Sensatie is ge lukkig vrijwel achterwege gebleven. Toch: 18 j. In Studio is de knappe film „Het zevende zegel" van Ingmar Bergman geprolongeerd. 18 j. Luxor brengt een hervertoning van de avonturenfilm „The Prince of Pirates". 14 j. In Roxy wordt tot en met morgenavond een reprise ge geven van „Duivels spel". 14 j. Vanaf maandag draait er „De gevangenen van het oerwoud". 14 j. In Minerva wordt tot en met morgenavond de nogal sca breuze Venus in nerts" vertoond. Volw. Morgen- en woensdagmiddag kan men er „De Zigeunerprinses" gaan zien, een lachklucht van Laurel en Hardy. A.l. Maandag en dinsdag wordt in deze bios coop „Het begon in Napels" vertoond, een plezierige amusementsfilm. 18 j. Donderdagavond draait er „Green Man sions" met Audrey Hepburn. 14 j. In de Tuinzaal van het Concertge bouw wordt vanaf dinsdag een Deens filmpje gedraaid dat tot titel draagt „12000 jaar geleden". In het voorpro gramma kan met een charmant toe ristisch filmpje over Denemarken be wonderen. „12000 jaar geleden" wil een poging zijn tot reconstructie van de oer tijd. In hoeverre men daarin weten schappelijk geslaagd is, is moeilijk te beoordelen. Wel hebben de makers de medewerking gekregen van verschillen de historische musea, zodat de toe schouwer verschillende authentieke ge bruiksvoorwerpen kan zien. De sensatielustigen zullen opmerken, dat het klimaat ten onzent 12000 jaar geleden aangenamer was dan thans, hetgeen wel enige modieuze gevolgen had. In artistiek opzicht zijn de makers onder de maat gebleven. Het filmpje is betrekkelijk primitief van vormge ving, hoewel de poging tot historische reconsructie eerlijk bedoeld lijkt. De KFC keurde „12000 jaar geleden" voor alle leeftijden goed. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 - TELEF 16061 niet weinig. Als zij denkt zekerheid te hebben, beseft zij tegelijk dat het voor de dader van het grootste belang is haar uit de weg te ruimen. En dan komt de grote scène a faire, waarin haar leven wordt bedreigd. Zij wordt zij het op het nippertje t- gered. Was haar achterdocht gegrond? Wie stond haar naar het leven? Als u de film hebt gezien, zult u het antwoord weten. Dit is dus Cooper's laatste rol. Veel hoeven wij er niet van te zeggen. Alleen dit: een rol als he-man in een goede Western zou hem heel wat beter zijn af gegaan. De vakbekwame Anderson ver loochent zich intussen, ondanks zijn te epaterend slot, niet: er is een aantal scènes dat een sterke indruk achter laat. In Cinema Palace, 18 j. (Advertentie) ZIJLSTRAAT 73 - TELEFOON 10542 Parfumerieën Schoonheidssalons HAARLEM, 16 sept. Omdat de oude riolering in de Duvenvoordestraat gebreken vertoont, is het wegdek in deze straat in deplorabele toestand ko men te verkeren. Het wegdek zal ver nieuwd worden, maar eerst is het daar om nodig nieuwe rioleringen aan te leggen. De kosten worden geraamd op 109.500,en de raad wordt gevraagd dit bedrag te vorderen. (Advertentie l 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht In de raadzaal begon 's middags om twee uur een buitengewone zitting, die onder voorzitterschap stond van de loco burgemeester E. J. van Lent. Bij deze bijeenkomst waren vele gasten aan wezig, onder wie de familie van het burgemeesterlijk echtpaar, het gemeen tebestuur van Olst, de voormalige stand plaats van mr. Van Rappard, de oud gemeentesecretaris de heer Schelling en zijn echtgenote en mevrouw Vos, de echtgenote van de overleden, vroegere, gemeentesecretaris. In zijn feestrede tot burgemeester Van Rappard bracht wethouder Van Lent diens grote verdiensten voor de gemeen te Heemstede naar voren. Hij releveer de de activiteiten van de burgemeester met betrekking tot de woning- en scholenbouw en de vele verbeteringen van de openbare werken, welke tijdens de ambtsperiode van mr. Van Rappard tot stand waren gebracht. Ook het bouwprogramma dat op het punt staat gerealiseerd te worden, als de bouw van het nieuwe politiebureau, de nieu we zwemvijvers en een administratie gebouw voor de gemeente, bracht de heer Van Lent als een wezenlijk deel van des burgemeesters ijver naar voren. „U hebt werkelijk getoond een burger vader van de gemeente te zijn. U staat steeds temidden van de ingezetenen en bij de grote familiefeesten bent u altijd present Namens de Heemsteedse bur gerij sprak wethouder Van Lent zijn grote dank uit voor al hetgeen de jubi lerende burgemeester tot stand had ge bracht. Na ook mevrouw Van Rappard in zijn hulde en dank te hebben be trokken, besloot de wethouder: „moge u onder Gods zegen met dezelfde liefde en ambitie uw taak blijven uitoefenen". De nestor van de raad, de heer N. J. van der Linden, wilde vooral benadruk ken dat de raadsvergaderingen onder leiding van burgemeester Van Rappard altijd in een prettige sfeer zijn ver lopen. Hij sloot zich volledig aan bij de vorige spreker en bood vervolgens als geschenk van de wethouders en de raadsleden een platenspeler met enige platen aan. De echtgenote van de bur gemeester werd verblijd met een bloe menhulde. In zijn wederwoord zei de burge meester dat zijn dank op deze dag in de eerste plaats uitging naar God in wiens liefde hij verborgen is geweest en die hem immer tot grote steun was. De woorden van wethouder Van Lent citerende zei de heer Van Rappard dat Heemstede voor hem „een lot uit de loterij" is geweest. „Ik heb een moeilijk karakter en ben een impulsief mens. Daarom ben ik dankbaar zoveel sym pathie vanu te mogen ondervinden". Na gewezen te hebben op de trouw welke de raadsleden hem hadden ge schonken dankte hij voor het hulde betoon. „Het is allemaal veel te veel, Bij feestelijke gebeurtenissen is het traditie dat aan de gestraften amnestie wordt verleend. Zo ook in Heemstede, waar gisteren bij gele genheid van het zilveren ambtsjubi leum van Heemsteeds burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard op op de St. Jozef-broederschool aan de Herenweg werd besloten, de leer lingen die strafwerk tegoed hadden, „kwijtschelding" te verlenen. Alle strafregels die nog moesten worden geschreven werden als vervallen be schouwd, waardoor de dag voor een aantal jongens een dubbele feestdag werd. De imposante fakkeloptocht van de Heemsteedse verenigingen, vormde een der hoogtepunten van het jubileumfeest van burgemeester Van Rappard. te concentreerde zich op het in schijn werpers badende Raadhuisplein, waar de burgemeester op het bordes van het raadhuis het défilé der verenigingen af nam. Voorafgegaan door het Fanfare korps „Eensgezind-Excelsior" en later gevolgd door de Harmonie St.-Michael trok een onafzienbare stoet sportbe oefenaren en leden van jeugdorganisa ties voorbij. De 15-jarige Peter van Amerongen van HBC trad als afgevaar digde van de verenigingen naar voren voor de aanbieding van het geschenk. Hij stak daarbij een fonkelende speed» af en offreerde de burgemeester aan he» eind van zijn „rede" een radiotoestel» ,Dit is de kroon op deze dag", zei bur gemeester Van Rappard, die zijn om' roering nauwelijks kon bedwingen. ,.I» heb zoveel cadeaus gekregen vandaal maar het mooiste van alles is dat i* weet dat jullie van mij houdt. Ik he® vandaag geleefd, zoals ik nog nooit eer der heb geleefd. Ik dank jullie hee» hartelijk". Na een spontaan „Lang za' hij leven", dat opsteeg uit duizenden kelen, werd de avondlijke samenkom®1 voor het raadhuis besloten met het «O* gen van het Wilhelmus. (Advertentie) CINEMA PALACE: De schaduw, 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Suzanne", (3e week), ontraden. LIDO: Jonge liefde, grote gevaren, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: The prince of pirates, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: 2, 7 en 9.15 uur: „Waterloo Bridge", 14 jaar. REMBRANDT: De getekende, volwassenen. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2. 4.15 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m Zondag: Duivels spel, 14 jaar. Ma. t/m do.: Gevangenen van het oer woud, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het zevende zegel (2e week) 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: Venus in nerts, volwassenen. Wo. 2.30. Zo. 2 en 4.15 uur: De zigeuner- prinses, 14 jaar. Ma. en di. 8.15 uur: Het begon in Napels, 18 jaar. Do. 8.15 uur: „Green Mansions, 14 jaar. Zaterdag 16 september Stadsschouwburg. 8.15 uur: De wereld van Cilly Wang. Zondag 17 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater in „Meneer Topaze" van Marcel Pagnol. Regie: Richard Flink. In de titel rol: Hans Tiemeyer. Zaterdag 16 september Renaissance-zaal Frans Halsmuseum. 8 uurConcert in het kader van de Inter nationale Barokweek. Solisten: Gustav Leonhardt, clavecimbel; Nikolaus Harnon- court, viola da gamba: Frans Brüggen, blokfluit. „Huis met de sleutels", Bronsteeweg 76, Heemstede. 8.15 uur: Pianorecital door Florence Soon'kin Wong. Maandag 18 september Stadsschouwburg. 19.30 uur: De Hoofd stad Operette in „Das Dreimaderlhaus' (De Spaamestad). ruquli s Museum. Historische Stoomma chines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag 9—12.30 13.3017 uur Zo van 1017 uur Acionliuls Jac. vaD Looy, K! Houtweg 103. het voormalige woonhuis van de schil der-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dag van 10—12.30 en van 13.30—17 uur: zo van 1417 uur Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden lo.m. Hals meesterwerken). Geopend van io—17 uur. Zo. 13—17 uur. eyler's Museum, rekeningen Hollandse Italiaanse Franse School Fossielen, his torische natuurkundige instrumenten mi neralen 31-toons Fokker-orgel Geopend tedere werkdag beh. maandag van 1117 uur De eerste zondag van elke maand var 13—17 uur jisschoppeujli Museum Jansstraat 76: Uude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Handschriften en kunstnijverheid Geopend van 1017 u Zon en feestdagen 13—16 uur Kunstzaal „In 't goede uur", Korte Hout straat 1 hoek Nieuwe Kerkplein. Expo sitie van tekeningen uit Griekenland en Turkije van Poppe Damave. Geopend dag. ook zondags, van 1022 uur. fishal: Expositie van tekeningen en aqua rellen van Herman Kruyder, (tot 11 okt.) Geopend dagelijks van 1017 uur. Zo. van 1317 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1—3: Expositie van werken van J. J. Doeser Dag. geopend van 9—17 uur en ma.- wo. en vrijdagavond ook van 18—20 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, Overveen: Tentoonstelling van schil derijen en reisschetsen van Peter van den Braken. Voor de decoratie zorgt Laura Karpikaivo Tammmen met Finse weefkunst (t/m 30 sept.). Geopend dag. van 1017 uur. Zo. van 1417 uur. het is als een lawine over mij gekomen. Geef mij uw vertrouwen dat ik zo nodig heb. Ik heb ook u zo nodig en zal alles doen wat gij nodig hebt. Blijf voor mij wat ge geweest zijt", besloot de burgemeester. De feestelijkheden verplaatsten zich daarna naar het Verversingshuis, waar allereerst een woord van felicitatie werd uitgesproken door burgemeester Nawijn uit Olst. Deze offreerde de heer Van Rappard een fraaie sigarettendoos. Uit naam van de Heemsteedse burgerij sprak vervolgens notaris A. W. Voors, die in welgekozen woorden de persoon van mr Van Rappard en het ambt van burgemeester karakteriseerde. Hij ver- Klaarde dat vele honderden Heemstede naren aan de oproep voor een feest gave gehoor hadden gegeven en daarom kon hij de burgemeester thans met fraaie geschenken verrassen, zijnde een ijskast en een tapijt. Van dit laatste werd een model overhandigd. Het eigen lijke tapijt zal nog worden vervaardigd. De burgemeester sprak een uitvoerig dankwoord uit en stak daarbij zijn ver rassing voor de geschenken niet onder stoelen of banken. „De burgerij is mij lief geworden", zei de burgemeester, „en ik dank allen die mij heden zo hebben verblijd". Na het officiële gedeelte van de middag begon de algemene receptie, waarvoor honderden belangstellenden hun opwachting maakten. In onaf zienbare rijen schoof men naar voren om de burgemeester en zijn gezin te complimenteren. Onder de zeer vele aanwezigen bevonden zich mgr. J. P. Huibers, rustend-bisschop van Haar lem, de burgemeesters van Benne- broek, Bloemendaal, Beverwijk, Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, Haar lemmermeer en Velsen. De burge meesters van Haarlem en Zandvoort, alsmede de commissaris van de ko ningin, waren verhinderd naar Heem stede te komen. Voorts gaven acte de présence de chef van het kabinet van de koningin jhr. Beelaerts van Blok land, de oud-commissaris van de ko ningin in Noord-Holland dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk en vele andere autoriteiten. Talloze Heem stedenaren uit alle rangen en standen drukten de burgemeester de hand en eerst laat in de middag was de drukte van de receptie voorbij. Het schitterende zomeravondweer lok te later op de dag duizenden" Heem stedenaren naar buiten om getuige te zijn van de fakkeloptocht der Heem steedse verenigingen. De grootste druk- HAARLEM, 16 sept. De Engelsman, die zich donderdag voor de Haarlemse rechtbank heeft moeten verantwoorden wegens verduistering en flessentrekke rij en van wie wij gisteren berichtten, dat hij opnieuw was ingesloten, is thans weer op vrije voeten. Acheraf is geble ken, dat hy gisteren niet opnieuw gear resteerd is, maar alleen als vreemde ling in verzekerde bewaring was ge houden. Wel had de officier van justitie het voornemen hem opnieuw in arrest te laten stellen wegens verduistering. De ze nieuwe verduistering was eerst don derdag aan het licht gekomen. Hij was voor dat feit dan ook nog niet vervolgd. De officier heeft zijn voornemen echter niet uitgevoerd en gistermiddag is de man vrijgelaten. ONTVANGST B. en W. van Haar lem zuilen vrijdag 22 september 's mid dags om half vijf ten stadhuize ont vangen de deelnemers aan het achttien de internationaal congres van oud katholieken. Onder de zeer vele aanwezigen, die Heemsteeds jubilerende burgemeester vrff' agmiddag kwamen gelukwensen, maakte ook mgr. J. P. Huibers, rustend-bisschof van Haarlem, als ingezetene van Heemstede zijn opwachting. HAARLEM, 16 sept. De plechtige installatie van pastoor A. A. A. M. Coe len, welke treffend samenviel met de viering van het patroonsfeest in zijn nieuwe parochie, die van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en de H. Bavo aan de Rijksstraatweg, trok vrijdagavond de belangstelling van vele parochianen. Bij de aankomst aangekondigd door feestelijk klokgelui op het kerkplein, ging de nieuwe pastoor begeleid door deken Th. Zwartkruis langs een haag van verkenners en welpen, gidsen en kabouters het kerkgebouw binnen. In het portaal werd de nieuwbenoem de pastoor verwelkomd door de paro chiekapelaans Van Kesteren en Le Jeu ne, waarna de stoet door een erehaag van bruidjes naar het altaar trok. Hierin bevonden zich naast emeritus pastoor A. P. van Eeden, pastoor E. Detarmeijer van de parochie van de H. Catharina te Amsterdam, mgr. A. Diepenbrock, pastoor A. S. van Rijn met zijn bedde parochiekapelaans van de H.H. Petrus en Paulus, pastoor J. Tesselaar van de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara, pastoor Th v.d. Lugt van Nes aan de Amstel, en twee paroehiekapelaahs uit Wervershoof. De plechtigheid werd ook bijgewoond door de burgemeester en de Moeder Over ste uit Wervershoof en vele familiele den van de nieuwe herder. Voordat Deken Zwartkruis de benoe mingsbrief voorlas richtte hij zich tot de aanwezigen. Het was een verheugen de gedachte, dat hier niet behoefde te worden teruggezien op het overlijden van een pastoor, maar dat in het pries terkoor pastoor Van Eeden getuige was. Op hem waren van toepassing de woorden, gebeiteld op een tegel, aan gebracht in de gevel van de Paulus- kerk in Londen „Als ge een monument verlangt, kijk dan om U heen". Deze woorden wilde de deken niet slechts van toepassing zien op de monumen ten van steen door pastoor van Eeden gesticht, maar vooral op de monument ten, tempels van de H. Geest, die hu klaargemaakt heeft voor Diens inW ning. Met bijzondere vreugde had hU pastoor Coelen binnengeleid in dez® mooie kerk en men had geen beter® dag voor deze installatie kunnen beden ken dan het patroonsfeest van dez® kerk van O.L. Vrouw van Zeven Smar ten en de H. Bavo, voor iedere pries* ter de grote inspiratie. Hij riep dan oo» met vreugde een welkom toe aan de nieuwe herder, getogen Haarlemmer- die in Haarlem terugkeert en voor w}® het een ontroerende gedachte moet zij» de priester, die hij als jongen de H. diende, hier nu als pastoor te moge» opvolgen, in een parochie, waar volop begript bestaat voor de hedendaagse samenwerking tussen priester en leek- Nadat de nieuwe pastoor de ambts eed had afgelegd, werd hij door de de ken bekleed met de witte stola, waa,r' in de overdracht van de leiding van a® parochie wordt verzinnebeeld, daarn» volgde de overdracht van de sleutels van de kerk, kelk met pateen, hazui* fel en sleutels van het tabernaKc waarna hij door de deken achtereenvoi gens naar preek- en biechtstoel en doopvont werd geleid. Na deze liturgische plechtigheid de een plechtig misoffer, waarbij p*» toor Coelen door de beide genoemdePj_ rochiekapelaans werd geassistee» - Voor de offerande verzocht hij de a e,n wezigen gezamenlijk voor ellmar hemzelf te bidden voor een vru gak- re samenwerking. Na de H. Mis iTO®,. ten zeer velen gebruik van de £m??Ly® heid kennis te maken met de n1® pastoor en pastoor Van Eeden ten scheid eveneens de hand te drukke»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 2