AJgemene Vergadering int a.s. dinsdag KHROESJTSJEV wil de VERENIGDE NATIES geheel machteloos maken Trojka tegen Hammarskjöld Ledental sinds de oprichting (in 1945) bijna verdubbeld PALTHE D DE GAULLE: Ce machin D Hard tegen hart D V rijheidsprijs voor BRANDT Honderdveertig jaar „Elske" van Beek De tong verwend [Internationaal mozaïek Joan Haanappel viert triomfen in België Berlijns bioscopen in moeilijkheden mmm Einde staking bij G.M. in zicht KWALITEITS- BEHANDELING CHTJi DE SENSATIONELE WERELDPRIMEUR ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1961 PAGINA Weldra zal het ledental van de Verenigde Naties meer dan dubbel zo groot zijn als zestien jaar geleden. In 1945 be gon men met 51 leden, nu zijn het er 99, en op het einde van de ko mende zitting van de assemblée zullen het er 103 zijn. Vooral door de politieke emancipatie van een groot aantal voormalige Afrikaan se en Aziatische koloniën is de om- Y\\), vang van de volke- renor§anisatie de laatste jaren snel gegroeid. Dit heeft een opmerkelijke accentverschuiving veroorzaakt in de Algem. Vergadering, waar aan vankelijk de werelddelen Europa an Amerika 'n overheersende posi tie innamen. Maar de Afrikaans- Aziatische groep telt nu reeds 45 leden en in de naaste toekomst zal zij in de V.N. een meerderheid vormen. De groep is echter aller minst een gesloten eenheid. Een aantal leden is door militaire ver dragen met de Westerse mogend heden verbonden, en de nict-ge- bonden Afrikaans-Aziatische sta ten vormen ook allerminst een sterk geheel. Dat is wel heel dui delijk gebleken op de recente top conferentie van Belgrado, waar 25 „neutrale" naties vertegenwoor digd waren. Uit het vage slotcom muniqué dat het resultaat was van vele compromissen bleek dat de deelnemers aan de bijeen komst het maar over weinig kwesties eens hebben kunnen wor den, en dat zij geen practische bij drage konden leveren tot de op lossing van de meest brandende wereldproblemen. Hij kan lachen! 41 pet der Engelsen ver diende in 1960 minder dan £500 per jaar ELEKTRONISCH REKENEN VOORf.3.750.- ely 13 seplembre au 15 qctobre {9ó! h, Wol in wollen dekens De snelle groei van het ledental van beert nu de hele volkerenorganisatie de V.N. is niet gepaard gegaan met lam te leggen. Dat Khroesjtsjev niet een even grote toename van_de machtveel respect meer heeft voor de V.N. blijkt uit de volgende opmerking die n g Van de volkerenorganisatie. Terwijl de V.N. steeds omvangrijker werden, na- hien de spanningen tussen de twee machtigste leden, Amerika en Rusland, toe. De Veiligheidsraad, die opgericht Was om de wereldvrede te bewaren, bleek onmachtig in alle geschillen waar in een der twee grote blokken belang hebbend was. Artikel 27 van het Hand vest der Verenigde Naties is door de Sovjet-Unie voortdurend misbruikt om alle plannen die Moskou niet aanston den met een veto te treffen. De taak die oorspronkelijk vooral aan de Veilig heidsraad was toebedeeld, is meer en meer overgenomen door de Algemene Vergadering, maar de Sovjet-Unie pro- Advertentie Zijn regenjas ziet er weer uit als op de dag, dat hij 'm kocht, en er gaat geen druppeltje regen door! Gun Uw regenjas óók 'n Regenjas (Ine!, waterdicht) 4.90 LONDEN, 16 sept. In het blauw boek 1961 van het Engelse ministerie Van Financiën over het nationale in komen en de uitgaven wordt medege deeld, dat de bevolking van Engeland 'n het vorige jaar bijna twee keer zoveel seld verdiende ais in 1959. In deze 10 Jaar is volgens het ministerie het bruto- "ationale produkt met 90 pet gestegen. Van 1959 op 1960 was echter een stjj- lIng van 6 pet van de produktie niet vol doende om op te wegen tegen groter ®rbruik en investering. De invoer nam g et 13 pet toe, de export slechts met icjjti de uitgaven kwam van 1959 op »60 de sterkste stijging voor bij de bin- inlandse investeringen. Investering in «^taalgoederen nam 10 net toe, de r> Jmraadvorming met ruim 400 miljoen beid s'erhng. De particuliere en over- dsconsumptie vermeerderde met resp. e® Pet. en 6'/! pet, In 1960 waren d6„ °S !0,9 miljoen personen, 41 pet. van aafrtneJ! met inkomsten van enigerlei d6r i e voor aftrek van belasting min- badd'en111611 ^an Pond st- Per Jaar ten*Ui!s,an<1 Westduitse automobilis- °ver ogu -niet m.eer stilstaan op de Van trii mts gebied lopende autoweg listena-mste3t naar Berh)n. Automobi- trolenool6 -vr^g bij de westelijke con- beeltfil l" West-Berlijn arriveerden Haakte-. dat zodra zü aanstalten lanvc 1, orn °P de parkeerstroken van mntn weP-even stil te houden, zij te rjjSen ^lp) opdracht kregen door hjj in juli maakte: „Zelfs als alle landen /an de we reld een gezamenlijk besluit namen dat niet in overeenstemming was met de belangen van de Sovjet-Unie", zo verklaarde Khroesjtsjev, „dan zou de Sovjet-Unie zo'n besluit niet erken nen, en zü zou haar rechten handha ven met gebruikmaking van haar macht." e Russische premier had tijdens de vorige zitting van de Alge mene Vergadering reeds zijn ge brek aan eerbied voor de volke renorganisatie gedemonstreerd door zijn buitengewoon onbehoorlijk op treden. (Men herinnert zich, dat hij op zeker ogenblik zijn schoen uittrok om er mee op zijn lessenaar te slaan). Khroesjtsjev is vooral verbolgen op de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjöld, vanwege diens optre den in de Congolese kwestie De Sovjet- Unie wil een reorganisatie van het se cretariaat-generaal, dat uit een drie manschap zou moeten bestaan: een Westers, een communistisch en een neu traal lid. Al deze leden zouden recht van veto hebben. Het gevolg zou natuur lijk zijn, dat het communistische lid ieder optreden zou verbieden dat niet met de belangen van Moskou strookte. Maar Khroesjtsjev kan zijn hervormings plan nooit verwezenlijkt krijgen, omdat hij niet gesteund zal worden door de Westerse permanente leden van de Vei ligheidsraad, en omdat hjj zelfs niet zal kunnen rekenen op een tweederde meer derheid in de assemblée. De toepassing van het Russische trojka-beginsel op de structuur van het administratieve apparaat van de V.N. zou vooral voor de kleine niet- gebonden staten zeer schadelijk zijn, aangezien het vooral deze landen zijn die van de hulp en de bescherming van de volkerenorganisatie profiteren. Van een secretariaat-generaal met ingebouwd Sovjet-vetorecht zouden zij niet veel goeds hebben te verwach ten, en de neutrale vertegenwoordi ger in zo'n secretariaat zou er voor spek en bonen bij zitten. Als de zestiende zitting van de Alge mene Vergadering van de V.N. volgende week dinslag begon nen is, zullen de gedelegeerden zich door een programma heen moeten werken van niet minder dan 93 punten. Nooit tevoren is de lijst zo lang ge weest. Toch ontbreken op die lijst twee problemen die van buitengewoon be- iiiiiinniiiiiniiiiii in ui m ui ui immuun ui in minimi mm 55 55 IllllllllllltlllllllllllllllllllllllmilIllllllll lang zijn: Berlijn en China. Beide kwes ties zullen ongetwijfeld later nog op de agenda worden geplaatst. Hammarskjöld heeft in zijn verslag over de vijftiende zitting van de assem blee, dat vorige maand gepubliceerd werd, gezegd, dat de Verenigde Naties zich weliswaar met buiten de kwestie Berlijn kunnen houden, maar dat de op lossing toch moet komen van recht streekse onderhandelingen tussen de grote mogendheden. De aanwezigheid in New York van hoge regeringsvertegenwoordigers van Oost en West zou echter een mo gelijkheid kunnen scheppen voor di plomatiek contact. (In 1949 werd in New York door V.N.-vertegenwoor digers van de Grote Vier de rege ling getroffen voor het stopzetten van de Berlijnse blokkade). In de komende V.N.-debatten over Berlijn zal men wellicht meer horen over recente suggesties om de stad te internationaliseren onder garantie van de volkerenorganisatie. Er is gespro ken van de mogelijkheid om de geal lieerde troepen in de stad door V.N.- strjjdkrachten te vervangen, en men heeft het fantastische idee gelanceerd de zetel van de V.N. van New York naar Berlijn over te brengen. Maar voor Khroesjtsjev is de splitsing van Ber lijn definitief, en hij wenst alleen over de toekomstige status van het weste lijke deel van de stad te onderhande len. Hjj streeft naar een regeling waar bij West-Berlijn geheel geïsoleerd zou DAG HAMMARSKJÖLD worden van de Bondsrepubliek en zijn vrije stad" zou een gemakkelijke prooi zijn voor de Duitse Democratische Re publiek. Het denkbeeld van V.N.-garan ties voor de (West-)Berlijners vindt in Moskou weinig weerklank. De Amerikanen zijn er tot nog toe in geslaagd de kwestie van Rood-Chi- na's toelating tot de V.N. van iedere assemblée-agenda te weren. Maar dit keer zullen zij een debat over dit onderwerp niet kunnen voorkomen. Tijdens deze discussies zou Amerika wel eens in moeilijkheden kunnen ko men met Engeland, dat diplomatieke betrekkingen onderhoudt met Peking. Het is een bijzonder gecompliceerde affaire, aangezien China op het ogen blik in de V.N. vertegenwoordigd is door het Nationalistische regime van Formosa, waarmee Amerika door een militair pact verbonden is. Een re geling waarbij twee Chinese V.N.- zetels werden ingesteld zou noch door Mao Tse-toeng noch door Tsjang Kai-sjek worden geaccepteerd. e kwestie van de ontwapening staat nu reeds op de agenda. Ook hier van heeft Hammarskjöld gezegd, dat slechts in directe onderhan delingen tussen de grote" mogendheden een uitweg gevonden kan worden. In de Algemene Vergadering zullen zowel de Russen als de Amerikanen weer met ontwapeningsplannen komen. Wellicht zal het Amerikaanse plan door Kenne dy persoonlek gepresenteerd worden. De Amerikaanse president schijnt van plan te zijn de hervatting door de Rus sen van de kernproeven aan de kaak te stellen. Hoewel Khroesjtsjev tot op heden niet te kennen heeft gegeven dat hij naar New York komt, is het niet uitgesloten, dat ook hfj de V.N.-Assem blée nog zal gaan toespreken. De vijftiende Algemene Vergadering werd door een dertigtal regeringshoof den bezocht, maar dit keer wordt niet zo'n groot aantal premiers en pre sidenten verwacht. Toch zou de ko mende zitting wel eens minstens even spectaculair kunnen worden als de vorige, omdat de internationale span ningen sinds vorig jaar zo zijn toege nomen en omdat Khroesjtsjev zijn Dat apparaat dat de Ne derlandse Spoorwegen heb ben laten ontwikkelen om de hartslag van hun perso neel te controleren intri geert mij uitermate. Ik lees: „De te onderzoeken persoon krijgt drie elektroden op zijn borst bevestigd en draagt voorts nog twee kleine doosjes in zijn zakken me?. Hij kan rustig zijn werk verrichten, terwijl zijn hart slag door middel van een elders op gestelde ontvanger wordt geregis treerd." Nu weet ik niet hoe andere perso nen in zo'n geval zouden reageren, maar ik voor mij weet zeker dat ik met drie electroden op mijn borst geen hap of zelfs maar een slok door mijn keel zou kunnen krijgen, laat staan dat ik rustig mijn werk zou kunnen verrichten. Niet dat ik op zich iets tegen electroden heb dat niet. Maar om ze nu maar meteen maar met drie tegelijk aan mijn borst te drukken, neen, dat zou mü toch niet liggen. Waarschijnlijk zou ik er op slag hart kloppingen van krijgen. En dan viel er natuurlijk iets door die ontvanger te registreren. Ik ben echter geen zender van nature, noch een zendeling. Een apparaat, dat je in je hart kijkt. Ja dat is het. Want ik lees ver der: Niet alleen is het een indicator van fysieke inspanningen maar ook wordt de mentaal-zintuigelljke belas ting geregistreerd. Zo reageert het hart en dus het instrument onmiddel lijk wanneer de te onderzoeken per soon reacties vertoont, bijvoorbeeld bij het aannemen van een telefoontje, het turen over de spoorbaan naar een aankomende trein en dergelijke". Ik stel mij nu even de mentaal-zin tuigelljke belasting voor van een te onderzoeken persoon die over de spoor baan naar een aankomende trein tuurt. Die lijkt mij gering. Hij doet een paar stappen opzij en de zaak is mentaal-zintuigelijk in orde. Maar nou zal zyn meisje in die trein zitten. Ik wil hier verder niet op in gaan, maar ik wens in dit geval het ontvang- apparaat veel sterkte. S En nu wil ik het geheel niet meer hebben over de fysieke inspanning van een te onderzoeken persoon, die een telefoontje aanneemt. Hier past slechts een eerbiedig stilzwijgen. Kortom ik wens het personeel van de Nederlandse Spoorwegen veel suc ces voor de toekomst in de stellige verwachting dat het voortaan hard tegen hart zal gaan. t A U'fr'pnu -i' flbf innio- x^Clnbr.-}nd" 'ar ,'Z"** dar j'cha,m "laakt. ui mi mimi m limn nu mui in in mini in mi nu ui in ui uitlui nut plan voor een reconstructie van het V.N.-apparaat met nog meer heftig heid dan tevoren zal bepleiten. e Verenigde Naties hebben deze week (vooral van Belgische en Britse zijde) veel kritiek te ver duren gehad naar aanleiding van hun optreden in Katanga. De secretaris generaal van de V.N. beroept zich op enige resoluties van de Veiligheidsraad, maar in sommige Westerse kringen vindt men, dat hij een te ruime interpre tatie heeft gegeven aan zijn volmachten. De gewapende V.N.-actie tegen Tsjombe zou straks in de Algemene Vergadering aanleiding kunnen geven tot heftige dis cussies. Hammarskjöld wil zijn troepen nu zo spoedig mogelijk uit de Congo te rugtrekken om niet in grote financiële moeilijkheden te komen. Het communis tische blok houdt zich niet aan zpn fi nanciële verplichtingen tegenover de volkerenorganisatie. Nu zou het voor Amerika niet zo'n groot offer zijn om Hammarskjölds tekort aan te vullen, maar een dergelijk gebaar van Kenne dy zou Khroesjtsjev de kans geven de V.N. voortaan te brandmerken als een organisatie die door Washington wordt betaald. Op de V.N.-agenda staan weer een aantal oude kwesties als: Zuid-Afrika, Algerije, Tibet, Cuba, Zuid-Tirol, Ango la etc. De eeuwige kwestie van het „ko lonialisme" zal door de Afrikaans-Azia tische groep weer breed worden uit gemeten, en het Sovjetblok zal er dan weer op uit zijn in troebel water te vissen. Maar de Westerse mogendhe den zullen de leden van de V.N. er aan herinneren dat de enige grote koloniale mogendheid van het ogenblik Rusland is. Al kunnen we niet met zekerheid voorspellen welke grote staatslieden, behalve Kennedy, nog in de assem blée zullen verschijnen, De Gauile zal in ieder geval niet van de partij zijn. De Franse president gelooft eenvou dig niet in het nut van de V.N., en hij laat geen gelegenheid voorbij gaan om zijn minachting over „ce machin" (dat ding) te uiten. Zijn oordeel over „de naties die van zichzelf zeggen dat zij verenigd zijn" is nauwelijks vleien der dan het oordeel van Khroesjtsjev Maar Kennedy en Macmillan zijn het op dit punt niet met hun Franse bond genoot eens. Amerika en Engeland hou den vast aan de idealen van San Fran- risco, ondanks alle na-oorlogse desillu sies. H. Br. Br ligt een interessent boekje „Mijmeringen bij een goed glas" voor U klaar. Vraag het bij Ut* slijter/wijnhandelaar of bij de importeur voor de handel: N.Y. Bredasche Wijnhandel, Breda. 's Lands Kroniek De jubilerende distilleerderij van Beek heeft haar vroegere afkomst: bouiobranderij" nooit verloochend. „land- Advertentie) Bezoek de demonstraties of vraag inlichtingen bij De eerste elektronische bureau rekenmachine ter wereld. 24 x 38 x 44 cm.! Gewicht slechts 12.7 kg. Uiterst simpele bediening. Optellen, aftrekken, ver menigvuldigen en delen op de punt van een bureau blad in onderdelen van sekónden. Absoluut geruis loos - automatische komma-plaatsing-ongelimiteerd aantal quotiëntcijfers - uitkomsten-register met op lichtende cijfers. ANITA - de universele reken-auto maat voor het kleine èn het grote kantoorl Keizersgracht 700 Amsterdam-C. Tel. 020-22 37 17* BONN, 16 sept. (Rtr) - De burge meester van West-Berlijn, Willy Brandt is de eerste Duitser die de „vrijheids prijs", die jaarlijks toegewezen wordt door de Amerikaanse „vrjjheidshuis"- stichting,, zal ontvangen. Dit heeft de sociaal-democratische partij in Bonn bekendgemaakt. Brandt zal waarschijnlijk op 6 okto ber naar New York reizen om de prijs in ontvangst te nemen. De prijs, die wordt toegekend voor bijzondere prestaties voor het behoud van de vrede, is reeds eerder toegewe zen aan Eisenhower, Churchill en Spaak. WEST-BERLIJN, 15 sept. De af sluiting van de grens tussen Oost- en West-Berlijn heeft voor het Berlijnse bioscoopbedrijf vergaande consequen ties. Vooral de West-Berlijnse biosco pen, die zich in de nabijheid van de zo- negrens bevinden .hebben een zeer om vangrijke achteruitgang in het bezoe kersaantal te zien gegeven. Voor 'n aan. tal bioscoopexploitanten was deze ach teruitgang dermate desatreus, dat zij tot sluiting van hun bedrijven moesten overgaan. De zogenaamde „Grenzkinos" kenden de laatste jaren een zeer druk bezoek uit de Russische sector van de stad door de werking van het zogenaamde cul tuurplan, dat het mogelijk maakte Oost- Schiedam noemt zich graag de ba kermat van de Nederlandse in dustrie in gedistilleerde produk- ten, maar het Limburgse villa dorp Beek meent met minstens even veel recht aanspraak op deze titel te kunnen maken. Jaren geleden was Beek en eigen lijk geheel zuid-Limburg een centrum van kleine branderijen en distilleerde rijen. De meeste van deze bedrijfjes, doorgaans op boerderijen gevestigd, verdwenen tengevolge van nieuwe be palingen in de gedistilleerdwet van 1898. Enkele distilleerderijen bleven evenwel voortbestaan, o.a. de in 1821 door Guillaume Hennekens zoon van een Keulse wijnhandelaar te Beek op kasteel „Genbroek" gestichte distil leerderij. Dit bedrijf heeft zijn voortbestaan en speciaal zijn grote groei te danken aan het specifiek Limburgse produkt: „Beeker Eels", thans meer bekend als ,,'t Elske" van Beek. Krachtens een oud familierecept „Eels" was vroeger een geneeskrach tig huismiddel voor maaglijders wordt dit produkt uit buitenlandse na- tuurkruiden en zuivere gistingsalcohol zonder toevoeging van chemische stof fen vervaardigd. Al honderdveertig jaar lang. „Els" is intussen in Lim burg en hoe langer, hoe meer ook bui ten dit gewest na afloop van elk toeristenseizoen stijgt de binnenlandse „export" een geliefde drank gewor den. Een van de redenen, waarom de hui dige directeur van de Beekse distilleer derij, de heer J. A. H. Sangers thans en niet over tien jaar een groot jubi leumfeest gaat vieren. Een andere re den is, dat hij precies twintig jaar ge leden de leiding van het bedrijf heeft aanvaard. Bij de organisatie van het feest ter ere van de volksdrank „Els" huldigt directeur Sangers het stand punt, dat de viering van het jubileum een echt volksevenement behoort te zijn. IMMMMMMMMMMMMMMMMMMI Op initiatief van de heer R. Vo gels, onder-directeur van de K.L.M., heeft de Wereldom roep een uitnodiging gezonden aan 91 landen om een stuk natuur steen te zenden dat karakteristiek is voor de plaats van herkomst. Men zal uit dit natuursteen een mozaïek vor men, dat een symbool zal worden van de contacten, die Radio Nederland on derhoudt met volkeren overal ter we reld. Het zal worden aangebracht bij het nieuwe gebouw van de wereldom roep. Op de uitnodiging zijn zeventig spontane reacties gevolgd. berijjners en Oostduitsers in de biosco pen toe te laten tegen betaling van de entreeprijs in Oostmarken, waarbij het koersverschil met de Westduitse mark uit een speciaal fonds werd bijbetaald. Het is thans nog niet te overzien, hoe veel van de 349 bioscopen, die West- Berlijn telt, in een crisistoestand zullen geraken, maar het staat wel al vast, dat voor de meerderheid van de zoge naamde randtheaters een sluiting on vermijdelijk is. Een belangrijk deel van deze bioscopen naar schatting onge veer 8 procent van het totale West- Berlijnse bioscooppark kan worden beschouwd als bedrijven, die het be staan uitsluitend te danken hebben aan de bijzondere verhoudingen, die door het cultuurplan in het leven waren ge roepen. Derhalve is in Beek een grote amu sementstent opgericht, waar honder den feestgrage Limburgers zich ko mend weekend kostelijk kunnen amu seren bü muziek, dans, jubileum-,,Els- kes" en... ossevlees. Eenu forse os, in gespoten met tien liter Bordeaux, wordt vakkundig aan het spit gebraden en zondag verorberd. De opbrengst van dit Breugheliaanse festijn komt de culturele verenigingen van Beek ten goede. Amerika, Frankrijk en Polen heb ben deze week 'al hun best ge daan om de aandacht te trek ken voor hun stands en natio nale produkten. op de tentoonstelling „Spijs en Drank" in de Houtrusthal in Den Haag. Het begon met een barbacue naar Amerikaanse aard, waar honderden kippen op een onmete lijk groot rooster werden gebraden en gegeten. Dit gebeurde buiten in het gras, waar lange tafels waren opge steld. De Fransen demonstreerden in de kelder van de Ridderzaal een kleine kaasmarkt, waar praktisch alle soor ten Franse kazen vertegenwoordigd waren. De Polen vonden, dat zij niet kon den achterblijven. Te betreuren was, dat alle geëtaleerde flessen en ""blikjes leeg waren, want de Polen mochten niet verkopen. Maar in de koffers had den zjj voor de proever!), die zij aan richtten toch wel wat flesjes wodka en andere nationale dranken, zoals wijn met honing en Zubrowka achter gehouden. En dan was er nog een „real" Engel se pub in de Hoomwijkbar, waar men onder het toeziend oog van Sir Char les Taylor, kon kennismaken met het Engelse bier en de Engelse kaas. De pub had men echt Engels gemaakt Aan de wand hingen de schietschij ven en speertjes om er mee te werpen waren beschikbaar. Ook de Britse leeuw was present met een glas Engels bier in zijn klauw. MIMMMMMMIMIMIIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMIMMMMMMHMMMMMHIIIMMMMMMMMMUMMMMMMMnMMMMIIMMMIMMin MÈs kt f&iirs a 90. J >a3&wafe:- ,d& Joan Haanappel, het bekende Nederlandse ijsrevue-sterretje viert momen teel triomfen in België. De Wiener IJsrevue, waarin zij als de „prima bal lerinaop het ys optreedt, geeft momenteel voorstellingen in het Palai» des Sports in Luik en vele Zuidlimburgers maken van de gelegenheid ge bruik even over de grens te wippen om Joan en het ensemble te bewonderen. Hier poseert het Nederlandse ijsdanseresje voor een van de talloze enorme aanplakbiljetten in Luik. Volgend jaar zal de Weense IJsrevue met deze show ook in Nederland komen. DETROIT, 16 sept. Bij bijna de helft van de 129 fabrieken van de Ge neral Motors Corporation zijn thans plaatselijke arbeidsovereenkomsten ge sloten. Het was vrijdag echter nog steeds niet zeker of de stakingen in het week einde zullen worden beëindigd. In som mige van de 63 fabrieken waar overeen stemming werd bereikt, is men nog niet aan het werk gegaan. In onze editie van donderdag maak ten wij melding van een onderzoek door de Consumentenbond ingesteld naar het wolpercentage in wollen iekens. Daar in stond te lezen, dat alleen drie met name genoemde dekenfabrieken dekens maken van honderd procent wol of een geringe bijmenging. Er zijn in Neder land ook dekenindustrieën, die een pro dukt maken, dat bij dit onderzoek niet is betrokken, maar dat evenzeer uit honderd procent wol bestaat. Indiië In het district Hoshanga- bad, in Indië, zijn dezer dagen negen endertig passagiers van een veerboot verdronken, doordat het vaartuig in de rivier de Narbada omsloeg. Slechts een vrouw overleefde het ongeluk. (Rtr)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 7