Chr. Boeree gehuldigd bij 40-jarig jubileum Benoemd tot ere -lid u Reg ie faalde in voorstelling van Pagnol's „TOPAZE" musiceren Voortreffelijk in Frans Halsmuseum Brievenbussen overvol Met bezwaren tegen aantasting van duinlandschap is thans rekening gehouden Alliance-dames verliezen met 3-0 van BDHC GEVRAAGD KRANTENBEZORGERS Iets lagere koersen Mooie rol van Hans Tiemeyer temidden van Vluchtfiguren Pastoor M. Louwe Fl. Soon' Kin Wong talentvol pianiste Mgr. Mutsaerts bediend Ondanks goed begin slaagden Alliance heren er niet in BMHC 2 te weerstaan Inbrekers aan de slag HAARLEMSE VOETBAL BOND Alliance Frangaise „Nederland-Frankrijk opende seizoen „Spelers van St. Frans" vieren tweede lustrum 40 jaar Franciscaan „Van Spin tot Spoetnik" gesloten Bij opening van Internationale Week Voor Barokmuziek Na aanrijding doorgereden PLAN „ZUID" OPNIEUW TER VISIE HOCKEY IN HAARLEM EN OMGEVING Driejarig kindje in de Garenkokerskade Marinier in Nieuw- Guinea omgekomen De beurs vandaag: MAANDAG 18 SEPTEMBER 1961 PAGINA TYBB -nieuws Haarlem e.o. Films Muziek Bijna 7000 bezoekers A utobestuurder achterhaald Heren Alliance Dames Ever Swift Leeftijd boven 16 jaar. Aanmelden: Smedestraat 5 Bezorgtijd tussen 3 en 5 uur. Slaande ruzie in Smedestraat HAARLEM, 18 sept. De penning meester van de Haarlemse Voetbal Bond Ch. Boeree, die zaterdag zijn veer tig-jarig jubileum herdacht als official van de bond, is voor zijn grote verdien sten met een zeldzame onderscheiding vereerd. Hjj werd benoemd tot ere-lid van de HVB, een onderscheiding welke In de veeljarige historie van de bond slechts aan enkele personen is uitge reikt. Bij de huldiging van de jubilaris in de kroonzaal van Brinkmann was er naast vreugde en blijdschap rond het ju bileum ook sprake van weemoed. De door zeer velen bijgewoonde receptie be tekende tevens het afscheid van de heer Boeree als HVB-bestuurslid, welk be sluit hij op medisch advies heeft moeten nemen. De heer H. W. van Turnhout voerde het woord namens de KNVB afdeling Haarlem en de daarbij aangesloten ver enigingen, alsmede uit naam van het bondspersoneel. Hij schetste de jubila ris als een der grote figuren van de bond en bracht naar voren dat dankzij diens nauwgezette penningmeesterschap de financiële positie van de HVB kern gezond was geworden. Voorts bracht spreker de verdiensten van de heer Boe ree in herinnering als voorzitter van de Toto-commissie, waarvoor hij bergen werk heeft verzet. Hij dankte hem voor al datgene wat hij in het belang van de Haarlemse voetbalsport tot stand had gebracht en wenste hem het allerbeste toe voor de toekomst. Vervolgens reikte de heer Van Turnhout de jubilaris de verleende onderscheiding uit, waarna hij overging tot aanbieding van het feest geschenk, een televisietoestel. In een bewogen dankwoord sprak de heer Boeree zijn grote erkentelijkheid uit voor de huldiging welke hem ten deel was gevallen. Hij zei de benoeming van het ere-lidmaatschap en het prach tige cadeau met bijzondere dank te aan vaarden. Een lange rij van sprekers maakte daarna zijn opwachting. De heer D. J. Spek vertegenwoordigde het 9? HAARLEM, 16 sept. In een der zalen van de Teyler's Stichting heeft de Alliance Frangaise „Nederland- Frankrijk" vrijdagavond haar nieuwe seizoen geopend met het draaien van GRAMMOFOONOPNAMEN VAN Mor grammofoonopnamen van Molière's ,,Bourgeois-gentilhomme". Het waren opnamen van actrices en acteurs van de Comédie Frangaise. Voor deze ope ningsavond bestond vooral belangstel ling bij de jongere generatie. Het be stuur van de Alliance Frangaise had speciaal de leerlingen van de hoogste klassen der middelbare scholen uitge nodigd. De ongeveer dertig middelbare scho lieren werd het gemakkelijk gemaakt de opnamen te volgen door drs. S. Elte, be stuurslid van de Alliance Frangaise, die een gedegen inleiding hield. De voor stelling van ,,De Burger-Edelman" van Molière door de Comédie Frangaise is vermaard. De Alliance Francaise is erin geslaagd voor het komende seizoen een aantrek kelijk programma samen te stellen. Op maandag 9 oktober komt ds Marchal uit Parijs spreken over de hedendaagse Franse spiritualiteit. Vrijdag 17 novem ber wordt het onderwerp „De toekomst van de mens volgens Teilhard de Char- din" behandeld door Jacques Madaule. Voor januari is nog geen spreker aan gezocht. 12 Februari behandelt baronnes Maud de Bellerochè „Versailles, praal en his torische drama's". Deze causerie zal worden gevolgd door een kleurenfilm van Roger Lagrave. Valentine Fongè- re spreekt op 7 maart over de ontwik keling van prent-ontwerpen van Picas so tot de jonge schilders van de Ecole de Paris. Op 5 april geeft het Marionet tentheater van Metz voorstellingen van „De Gele Hond" en „De klucht van Meester Pathelijn". Op vrijdag 27 april Zullen weer platen gedraaid worden. Het is de bedoeling van de Alliance Frangaise om meer belangstelling te trekken. Men heeft daarom voor dit sei zoen onderwerpen gekozen, die geacht mogen worden in ruimer kring belang stelling te trekken, terwijl men vooral ook de jongeren bij het werk van de vereniging wil betrekken. HAARLEM, 16 sept. Het bestuur van de r.k. voetbalvereniging TYBB heeft besloten, niettegenstaande de jfro- motie van het eerste elftal naar de twee de klas de oude entreeprijs te hand haven. De meeste clubs verhogen hun toegangsprijzen bij een dergelijke pro motie, maar het bestuur van TYBB heeft aan deze gewoonte niet mee willen doen. Voor de voetballiefhebbers is dit ongetwijfeld een prettige mededeling. CINEMA PALACE: De schaduw, 18 laar, 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Suzanne", (3e week), ontraden. LIDO: Jonge liefde, grote gevaren, 18 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: The prince of pirates, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Do.-cyclus: 2, 7 en 9.15 uur: „Waterloo Bridge", 14 jaar. REMBRANDT: De getekende, volwassenen. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: Gevangenen van het oerwoud, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het zevende zegel (2e week) 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Woensdag 2.30 uur: De zigeuner prinses, 14 jaar. Ma. en di. 8.15 uur: Het begon in Napels, 18 jaar. Do. 8.15 uur: „Green Mansions, 14 jaar. gemeentebestuur van Haarlem. Namens de directie van de N.V. „Het Klaver blad", van welke onderneming de heer Boeree adjunct-directeur is, sprak de heer Engel. Hij wees er op dat de acti viteiten van de heer Boeree voor de voetbalsport nooit ten koste waren ge gaan van diens grote werklust voor de N.V. De heer Groet voerde het woord namens de KNVB, waarna de heer J. Henstra sprak namens de Haarlemse Toto-commissie. Hij gaf een televisie- tafel ten geschenke. Vervolgens spraken nog Mr. de Jong als vertegenwoordiger van de afdelingen uit de districten West I en West II, een bestuurslid van de bridgeclub en de heer J. Veenstra namens de financiële commissie van de HVB. De sprekers lie ten hun gelukwensen vergezeld gaan van fraaie geschenken en uit hun woorden kwamen de grote verdiensten van de jubilaris duidelijk tot uiting. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de HVB- ereleden Jhr. mr. C. L. van Lennep en J. van Gemerden, alsmede vertegen woordigers van vele voetbalclubs uit Haarlem en omgeving. Schriftelijke ge lukwensen waren ondermeer binnenge komen van de KNVB-voorzitter A. Schro der, Ir. Hopster, M. Koolhaas en van tal- De heer H. van Turnhout (links) biedt rijke afdelingen uit geheel Nederland, de heer Chr. Boeree zijn gelukwensen aan. HAARLEM, 18 sept. Menig toneel liefhebber zal zich met een zekere angst in het hart gisteravond naar de schouw burg hebben begeven. Theater zou „Monsieur Topaze'' spelen, het sa- tyrische toneelspel van Marcel Pagnol, waarin corruptheid aan de kaak wordt gesteld. Zeer velen immers zullen zich de prachtige titelrolcreatie herinneren van Cor Ruys; de ouderen zullen zich bovendien Jan Musch in deze rol her inneren. Maar zou Theater en met na me de nieuwe titelrolspeler Hans Tie- meijer, erin slagen de herinnering aan Cor Ruys te doen vergeten? Wanneer ik stel, dat dat niet gelukt is, dan maak ik daar minder Hans Tiemeyer een verwijt van, die Topaze toch wei in drukwekkend gestalte gaf, dan regis seur Richard Flink die niet de keuze heeft gemaakt: Topaze te spelen als klucht, of als melancholieke comédie. De voorstelling heeft onder die beslui teloosheid van de regisseur te lijden ge had. al zal menigeen en vooral de genen die Ruys en de zijnen niet ge zien hebben zich toch wel geamu seerd hebben. Voor beide opvattingen is iets te zeg gen. Ruys speelde Topaze als een schle miel, als een melancholiek burgerman. Maar hij heeft er meer van gemaakt door Topaze tot symbool te maken van de kleine man, die het moet afleggen te gen de kopstukken die van het eerzaam burgerdom profiteren om er hun macht mee te verstevigen. Kiest men voor de klucht, dan wordt Topaze een raar mannetje, met wie gesold en gespeeld wordt. In die laatste opvatting is het stuk misschien wel wat erg tijdgebon den en daardoor verouderd. In de eerste opvatting zal het altijd actueel blijven. Topaze is leraar aan een particuliere school in een grote Franse stad. Hij is oprecht en die oprechtheid is er de oorzaak van, dat zijn directeur hem de straat opgooit. Topaze valt in handen van een corrupt gemeenteraadslid, dat hem als stroman exploiteert. In die functie vallen hem de schellen van de ogen: om iets te betekenen in de wereld, moet men het spelletje meespelen. To paze gaat zijn baas beconcurreren en overtroeft hem zelfs nog. Zoals gezegd heeft Richard Flink als regisseur geen keuze kunnen maken. Hij heeft Hans Tiemeyer zijn Topaze laten opzetten in de sehlemiel-achtige trant van Ruys, maar daarna heeft hij hem ingepast in een voorstelling die verder alle elementen van de klucht had. Het gevolg is geweest, dat Tie meyer zijn Topaze niet uit heeft kunnen spelen, en dat er voortdurend kortslui ting was tussen de hoofdrolspeler en de overige personages. Anty Westerling heeft de vertaling gemaakt die goed maar hier en daar wel erg hedendaags klonk. De decors van Johan greter. waren handig in het gebruik, maar le den ook onder het gebrek aan karakter van de voorstelling. We hebben toch wel diep respect voor Hans Tiemeyer, die onder deze moeilijke omstandigheden zijn Topaze nog zo aan- Maandag 18 september Stadsschouwburg. 19.30 uur: De Hoofd stad Operette in „Das Dreimaderlhaus". (De Spaarnestad). Dinsdag 19 september Stadsschouwburg. 19.30 uur: De Hoofd stad Operette in „Das Dreimaderlhaus". (De Spaarnestad). Grote- of Sint Bavokerk. 20 21 uur: Orgelconcert door Piet Kee. DIVERSEN: Tuinzaal Concertgebouw. Dagelijks 7 en 9 uur: Deense culturele film: „12.000 jaar geleden". (Vanaf dinsdag 19 september). Dinsdag 19 september R?adlluls Hoofddorp. 9 uur: Openbare raadsvergadering gemeente Haarlemmer- HAARLEM, 18 sept. „De Sp.elers van Sint Frans", een onderafdeling van de K.A.B., heeft gisteren hun tweede lustrum gevierd hebben. Bo vendien waren er ook twee jubilaris sen, mej. J. van Straaten en de heer J. M. Haver, die vanaf de oprichting lid waren. Na de kerkelijke viering in de kerk van St. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat stond een ontbijt klaar in de feestelijk versier de Sint Bavozaal aan de Smedestraat. De voorzitter van de feestcommissie, de heer C. Herens, heette alle aanwe zigen, onder wie de heer A. v.d. Veldt, voorzitter van de K.A.B., ka pelaan H. A. Stam, regisseur en de heer F. van Emmerik oud-regisseur van „De Spelers van Sint Frans" en vertegenwoordigers van de diverse kringen, hartelijk welkom. Tijdens het ontbijt, dat werd opgeluis terd door de sfeervolle muziek van de Carolines, werd een gebor duurde vlag aangeboden. De heer C. Leydeoker, voorzitter van „De Spelers van Sint Frans' haalde mejuffrouw Van Straaten en de heer Haver voor het voetlicht en prees hun standvastigheid en trouw. De heer Ley- decker overhandigde de jubilerende le den een foto van de vereniging. Hierna sprak de vooriztter van de K.A.B., de heer A. van der Veldt. Hij hoopte dat de vereniging een tijd van groei en bloei tegemoet zou gaan en hoopte dat „De Spelers van Sint Frans" eer waardige onderafdeling van de K.A.B. zouden blijven. Verder spraken onder meer de heer Van St.aaten na mens de R. K. Bouwvakbond, de heer B. Reijnders namens de kringen en de heer Van Emmerik, die de groei van De Spelers beschreef. De heer Leydekker bedankte alle sprekers en dankte tevens de feestcom missie voor het vele werk dat zij ver zet had. grijpend gestalte gaf. Vooral in het twee de en derde bedrijf en aan het slot had hjj bijzonder gevoelige momenten. Dat hij uiteraard nogal afweek van de To paze die Pagnol in zijn stuk beschrijft, is beslist niet hinderlijk. Een opmerke lijk goed volgehouden klucht-pouticus speelde Lo van Hensbergen, zwierig en stuw. Rie Gilhuys als zijn vriendin Su- zy kwam daar minder aan toe. Het was teveel opgelegd pandoer. Gerard Hartkamp als Topaze's collega Tami- se, bracht een vreemd diakenhuisman netje ten tonele, dat het in de klucht sfeer wel deed, maar dat van het ge- slepene dat in deze rol zit, weinig over liet. Guus Verstraete speelde de direc teur van de school traditioneel en daar door weinig overtuigend. Een mooi typerinkje kreeg men te zien van Ferd. Stemeberg als de corrupte oude heer. Winnifred Bosboom maakte van de niet dankbare directeursdochter wat er van te maken viel en Ger. Smit speelde een fraaie partij cooruptie als de gedegenereerde landjonker. Fientje Berghegge speelde een traditionele ba rones en Willem Faassen presenteerde een grappige politieman. De individu ele prestaties waen over het algemeen niet slecht, in enkele gevallen zelfs op merkelijk goed. Maar de voorstelling voldeed niet, omdat de regie heeft ge faald. J. W. v. d. V. HAARLEM, 18 sept. Gisteren heeft pastoor Manuel Louwe in zijn parochie van het Kleverpark het feit herdacht, dat hij veertig jaar geleden zijn intrede deed in de Orde der Franciscanen, 's Morgens droeg hij in de kerk een plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door een neef, pater Schilder O.F.M., als presbyter, en door twee zijner kape laans, de paters W. C. Prinsenberg, ais diaken en A. Verwey, als subdiaken. Tijdens een receptie hebben zeer vele parochianen van hun belangstelling blijk gegeven. Zij feliciteerden hun pas toor, die een geschenk onder couvert kreeg. Van verschillende kanten mocht hij nog tal van andere geschenken en at tenties ontvangen. HAARLEM, 18 sept. De festivitei ten rond de herdenking van het feit, dat Fokker vijftig jaar geleden met zijn „Spin" rond de toren van de Oude Sint Bavo vloog, zijn nu definitief ten einde. Zaterdagavond is officieel de tentoon stelling „Van Spin tot Spoetnik" geslo ten. De expositie is een groot succes ge worden. Als streefgetal had men een be zoekerstal van 7.000 gesteld. Dat aan tal is bijna gehaald. In totaal zijn er 6.951 betalende bezoekers genoteerd. Bij de sluiting heeft de organisator van de feesten, de heer Jan Kraakman, een hartelijk woord van dank gesproken tot al diegenen, particulieren en bedrij ven, die tot het welslagen van de expo sitie hadden meegewerkt. Vanmorgen is men begonnen met de demontering van het vliegtuig op de Grote Markt. De Markt krijgt weer haar gewone aanzien na een herdenking, wel ke in alle opzichten een succes is, ge weest. HAARLEM, 18 sept. In de intie me, met kaarsen verlichte Reniassan- cezaal van het Frans Halsmuseum werd zaterdagavond de internationale Week voor Barokmuziek met een con cert van I8e eeuwse kamermuziek offi cieel geopend. Het waren de ijle klan ken van een blokfluit, gamba en clave- cimbel, die gelijk een toverspiegel de oude klanksfeer der barokmuziek voor ons opriep. Frans Verbrüggen, blokfluit, Nikolaus Harnontourt, gamba, en Gustav Leon- hardt, clavecimbel, speelden composi ties, welke een verademing betekenden voor eenieder, die de lawaaiige volte van deze tijd wil ontvluchten. Reeds in een reproductie van een triosonate van Telemann werden wij getroffen door de heldere speeltranl van deze drie instrumentalisten. Dat op de blokfluit ook expressief en ge nuanceerd snel mogelijk is, bewees Frans Verbrüggen in een sonate van Handel. Maar zelden hoort men dit snavelvormige speeltuig met een der gelijke technische perfectie en intense muzikaliteit bespelen. De Weense gambaspeler Nikolaus Harnoncourt vertolkte oj> stijlvolle, soms iets te academische wijze een sui- HEEMSTEDE, 18 sept. In het „Huis met de Sleutels" speelde zater dagavond de jonge Chinese pianiste Florence Soon 'Kin Wong. Zij heeft met een indrukwekkend zwaar pro gramma op onmiskenbare wijze haar visitekaartje aan de bezoekers van dit huisconcert gepresenteerd. Haar hoog ste troefen speelde ze uit in de varia ties van Brahms, die deze schreef op een thema van Paganini, en in de aan het slot van dit recital geplaatste, uiterst suggestieve „toccata" opus 11 van Serge Prokofiev. Florence Soon' Kin iWong beheerst de technische zijde van het pianospel op verbluffende wijze. De grote moeilijkheden van de Brahms- variaties spoten als het waren uit de vleugel met een benijdenswaardig ge mak. Wat innerlijke bezieling en stijl- fevoel betreft, hiervan heeft Florence oon' Kin Wong mü nog niet volledig kunnen overtuigen. Zo klonk Mozart's sonate in F grote tersts nogal stug, en bezat Chopins's ballade in g mineur te weinig poësie. In „L'isle joyeuse" van Claude Debus sy toonde zij echter naast haar hoog staande techniek ook andere pijnlen op haar artistieke boog te hebben. De fraai gespeelde „Lieder ohne Worte" van Mendelssohn completeer den dit succesvolle programma. Het spel van deze talantvolle pianiste recht vaardigt spoedig een optreden op onze Nederlandse podia. J. L. te van de sologambist van de Franse koninklijke kapel, Marin Marias. De acht préludes van Couperin, waarin de clavecenist Leonhardt soli eerde, waren genomen uit de methode „L'Art de toucher le Clavecin". Deze methode, die een belangrijke bron is voor de 18e- eeuse muziekpraktijk, bevat een uitne mende behandeling voor de kennis der versieringen. Uit Leonhardts interpre tatie sprak een stylistische, weergave van de ornamentiek, waarbij het muzi kale element niet teloor ging. A. Krt. DEN BOSCH, 18 sept. (KNP) Mgr. Mutsaerts, de vroegere bisschop van Den Bosch, thans titulair bisschop van Fuiii is opgenomen in het ziekenhuis St. Jo annes de Deo alhier. Mgr. Mutsaerts is 72 jaren oud. De bisschop van Den Bosch, mgr. W. Bekkers, heeft hem vanmorgen uit voor zorg het H. Sacrament der zieken toege diend. HAARLEM, 18 september Zater dagavond heeft een autobestuurder uit Santpoort, een 33-jarige kellner, op de Rijksstraatweg-hoek Minahassastraat een 18-jarige metaalbewerker uit Zaan dam aangereden. De kellner wilde met zijn auto linksaf de Minahassa straat inslaan, maar verleende daarbij geen voorrang aan de metaalbewerker, die hem tegemoet kwam op zijn brom fiets. Na de aanrijding, waarbij de brom mer totaal vernield werd maar de me taalbewerker toch geen letsel opliep, is de kellner doorgereden. Een scooter-agent vernam kort daar op van ooggetuigen wat er gebeurd was en zette de achtervolging in. In Sant poort wist hij de kellner tot stilstand te brengen. De man werd overgebracht naar het politiebureau aldaar. Hij bleek in IJmuiden in een café zes glazen bier te hébben gedronken. Nadat de man naar het bureau Haarlem-noord was overgebracht, werd zijn auto in beslag genomen en zijn rijbewijs gevorderd Er werd een bloedproef genomen. Te gen de man is proces-verbaal opge maakt. HAARLEM, 18 sept. Dat men niet ongestraft de werktijden verkorten kan zonder andere maatregelen te ne men, is gisteravond gebleken. Om acht uur werd de politie opgebeld, dat de postbussen van het postkantoor aan de Gedempte Oude Gracht als gevolg van de vrije zaterdag waarop de bus sen niet gelicht worden overvol wa ren. Iedereen kon eruit nemen wat hij wilde. Onmiddellijk posteerde zich een agent bij de bussen, terwijl de inmid dels gewaarschuwde directeur personeel opriep. Binnen een half uur was het leed toen verholpen. ZAND VOORT, 18 sept. Het ontwerp- uitbreidingsplan „Zuid" is opnieuw op het raadhuis van Zandvoort ter visie ge legd. In het begin van dit jaar werden tegen dit ontwerp talrijke bezwaren bij de gemeenteraad ingediend. Tot een openbare behandeling in de raad is het niet gekomen omdat B. en W. het plan terugnamen voor nader beraad. Dit het thans ter visie liggende ontwerp blijkt, dat aan de bezwaren van degenen die protesteerden tegen de aantasting van het duinlandschap enigermate is tege moetgekomen. Voor de gronden, gelegen aan de zuidzijde van de Zandvoortse- laan tegenover het „Huis in de Duinen" is thans geen bebouwingsmogelijkheden meer open gelaten. Zij behouden de be stemming van duinterrein. Ten zuiden van de Frans Zwaanstraat zijn thans vier schuin op die straat uit komende flatgebouwen van drie woon lagen geprojecteerd. Overigens wijkt het ontwerp niet noemenswaard af van het vorige plan. Uit de toelichting blijkt, dat de aan wezigheid van de duinen bij het bepa len van de bebouwingsmogelijkheden een belangrijke rol heeft gespeeld. De dui nen zullen echter niet behouden blijven want aldus de toelichting voor het aanleggen van nieuwe wegen op vol doende hoogte zal het, ter verkrijging van een doelmatige riolering, noodzake lijk zijn de duinen af te graven, ten einde de te laag gelegen gebieden op te hogen. Een uitzondering is gemaakt voor een vrij hoge duintop in het middengedeelte van het plan. Hierdoor is het mogelijk geworden in Zandvoort-Zuid binnen de bebouwde kom enkele wisselvallige na tuurelementen te handhaven in samen hang met de bestaande waterpartij, zo dat nog enige afwisseling in het dorps beeld ontstaat Hier zijn twee openbare gebouwen geprojecteerd. Aangezien het noodzakelijk is het ver keer vóór de bebouwde kom in zuide lijke richting af te splitsen, is een zui delijke randweg ontworpen met een breed fietspad, welke eindigt bij de be staande en deels nog uit te breiden parkeerterreinen. Deze weg is zoveel mogelijk vrij gehouden van bebouwing en heeft slechts hier en daar een af takking naar de bebouwde kom. Omdat nader zal dienen te worden bestudeerd, welke woonvorm in het wes telijk gedeelte van het plan het meest op zijn plaats zal moeten worden geacht, is dit gedeelte wederom in hoofdzaken bestemd voor woningbouw. Binnen de grenzen van deze bestem- In Vijfhuizen is een groot muziekfestival gehouden, dat mede dank zij het prach tige weer een groot succes is geworden. Op de foto: De in boerentenue gestoken Woephoepers uit Nieuw-Vennep in actie. HAARLEM, 18 september De der de zondag van september. Opnieuw is een hockeyseizoen aangebroken en wer den de eerste wedstrijden gespeeld. Veel valt uit de verrichtingen nog niet te concluderen, vooral omdat de uitzon derlijke warmte danig parten speelde. Voor Alliance is de start niet voorde lig geweest. De dames waren te gast bij BDHC, konden daar al betrekkelijk vlug tegen een achterstand van 2-0 op kijken, doch kwamen toen nog voor de rust ook in de aanval, omdat BDHC in tempo wat terugschakelde. Doelpunten voor Alliance lagen echter niet in hel verschiet ondanks actief spelen van midvoor J. Piclagen en rechtsbinnen KT. Gerrits. Na de hervatting ging BDHC aanvan kelijk verdedigend spelen, zonder daar bij het initiatief teveel te verliezen. Te- Bloemendaalse dames was het zeer gen het gladde, rustige samenspel der moeilijk spelen. Niettemin bleef Allian ce actief doorgaan, ook toen het derde doelpunt uit een lange hoekslag door E. Hoogeveen gescoord werd. Veel ver der dan de uitstekende verdediging van BDHC kwam Alliance echter niet en het bleef dan ook bij de 3-0 nederlaag. De heren van Alliance traden ook in Bloemendaal aan en gingen zo vlot van start, dat BMHC 2 de grootste moeite had om de druk te weerstaan. Tot doelpunten kwam het in de eerste helft niet. Daarvoor ontbrak de opbou wende lijn in elke aanval, zodat de partiële acties der beide voorhoedes door de verdedigingen konden worden onderbroken voordat werkelijk gevaar ontstond. Aantrekkelijk bleef het spel zeer zeker, temeer daar aan beide zij den in hoog tempo werd gespeeld. Ver rassend was het dat Alliance na de rust het nodig etempo niet kon volhou den. BMHC 2 kreeg al spoedig het ini tiatief en stond dit niet meer af. De Heemstedenaren slaagden er af en toe nog wei in een aanval te lanceren, doch in werkelijk gevaar kwam het doel van BMHC slechts nog één keer. Een niet correct door keeper Dalmeyer wegge werkte bal kon de snel inlopende R. Schlatmann in een doelpunt omzetten. Die ene goal was echter een doekje voor het bloeden, want voordien had BMHC al vier keer een aanval mei goed succes bekroond, waarbij wei enigszins geholpen door de verdedi ging van Alliance. Een 4-1 overwinning van BHMC 2, welke wel iets geflatteerd is. De dames van Ever Swift hadden bij HDM in Den Haag hun opening van het hockeyseizoen. Beide partijen waren te gen elkaar opgewassen, kwamen tol aantrekkelijk spel en brachten het on danks de warmte tot een flink aantal doelpunten. HDM toonde daarbij tel kens het initiatief. Ever Swift vol bracht het om de stand weer gelijk te brengen. De eerste helft sloot met 2-2, het tweede deel met een voorsprong van 4-3 voor de gastvrouwen. De heren van Ever Swift, voor het eerste jaar in de 2e klasse, troffen in HBS 2 een hard werkende tegenstander. De Bloemendalers hadden een voor sprong voor wat de hockeytechniek be treft en wisten dit in twee doelpunten ming in hoofdzaak is illustratief aange geven hoe een wegennet zou kunnen worden aangelegd wanneer in dit ge bied de bouw van zelfstandige eenge zinswoningen zou worden tot stand ge bracht op een wijze, die overeenstemt met de aangrenzende bebouwing (die van de Cort van der Lindenstraat) en die van het meest zuidelijk gedeelte van de bebouwde kom. HAARLEM, 18 sept. In een fabriek aan het Spaarne is vrijdagnacht inge broken. De ongewenste gasten forceer den een deur en zagen kans, uit een geldkistje, dat in een bureaula lag, f. 200,- meet te nemen. Zaterdagnacht is er tweemaal inge broken in huizen aan de Veenbergstraat in Haarlem-Noord. In beide gevallen verschafte men zich toegang tot het huis door over een schutting te klimmen, een trapje uit de schuur te halen en via een openstaand bovenlicht naar binnen te klimmen. Uit portefeuilles en port^ monnaies werden geldsbedragen tot en kele honderden guldens gestolen. HAARLEM, 18 sept. Gistermiddag kort na 12 uur hoorde de heer en me vrouw H. Hogervorst aan de Garenko kerskade een kind schreeuwen. Het bleek de driejarige Jantje van der Meer uit de Duvenvoordestraat te zijn, die tijdens het spelen aan de waterkant in het water was gevallen nabij het spoor wegviaduct. Mevrouw Hogervorst probeerde op haar buik liggend, het kindje de hand te reiken terwijl haar man tevergeefs zocht naar de reddingshaak die zich bjj het viaduct behoort te bevinden. De heer Hogervorst liep daarop het water in en kon het kind eruit halen. Het is voor enkele dagen ter observatie overge bracht naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. HAARLEM. 18 sept. Zaterdagavond heeft een 32-jarige woonwagenbewoner in de Smedestraat ruzie gemaakt, waar bij twee zeventienjarige jongens klappen en sneden in hun gezicht opliepen. De woonwagenbewoner riep enkele beledi gende woorden tegen de twee meisjes, die bij de jongens waren. Daarop is men aan het bakkeleien gegaan, waar bij de woonwagenbewoner met een on geopend zakmes in de hand, de jongens te lijf ging. DEN HAAG, 18 sept. Volgens een bij de Koninklijke Marine ontvangMi be richt uit Nederlands Nieuw-Guinea is tijdens een oefenpatrouille in het berg land ten zuiden van Manokwari zater dagmorgen de marinier der eerste klas se (zeemilicien) G. C. L. M. Dnin bi} het oversteken van de kali Ngemon door een ongeval om het leven gekomen. Om kwart voor drie gistermiddag is set slachtoffer in Manokwari met mili taire eer ter aarde besteld, aldus deelt de marinevoorlichtingsdienst mede. Na dere berichten over de toedracht van het ongeluk ontbreken nog. •pjaAeiaSdo uapjoM uba [BBJJBAUl SJSJBBI Jaq UI 5jtr[UCiqaSJBBM uannz uaguruo.Y, a<j •uaiaAiasaj et sjauiairsjjaM jbbij jooa uaSuruoA\agBja uaAaz jfjajfsuiaaH m uaAfijpaq ajorS ai -aspia jaui SuptiaMuauiBSui jopijaS Cu -aijaAAjBBjjj aa; "A'N nEA apoajrp ap SI 13H Töas 91 'ciHOON-NasaaA AMSTERDAM, 18 sept. Na de vaste stemming van vrijdag jl. was de beurs vandaag weer wat in mineur. Vanmor gen zag het er naar uit, dat de koersen vandaag nog iets verder zouden stijgen. In de niet-officiële handel werd bijv. voor Philips 1007 betaald en voor Uni- iever 764. Toen de Duitse beurzen ech ter lager bleken te zijn dan men ver wacht had en bovendien kort voor het begin van de beurstijd het bericht bin nenkwam over het vermoedelijke on geval, dat Hammarskjöld is overkomen, werden kopers zeer terughoudend. Dit tekende zich af in een ongeveer tien punten lagere opening voor Philips en een drie punten lagere koers voor Uni lever. Aand. Kon. Petroleum ontmoetten nog enige vraag voor lokale rekening, maar buitenlands aanbod drukte de koers ongeveer drie dubbeltjes onder de Amsterdamse slotkoers van vrijdag. Amsterdam Rubber was ruim 2% punt lager. De markt was over het geheel genomen bijzonder klein. Ook de scheep vaartaandelen waren zwakker. Over de gehele linie moesten verliezen van 1 2 pnt. worden genoteerd. Staatsfondsen waren prijshoudend tot iets beter. Vorig opening uit te drukken, zonder dag Ever Swift iets op het score-bord kon brengen. De bruin-witten bleken echter over meer spirit te beschikken, hetgeen in de tweede helft het geringe verschil in techniek meer dan alleen maar com. penseerde. M. Blank en Fr. Kamerling zorgden voor een gelijke stand en het kostte HBS 2 een aanspreken van de laatste reserves om het bij die punten- deling te houden. Overige uitslagen: Heren: HBS-Mur- ley 0-1; BMHC 4-Alkmaar 1-6; Schey- beeck-Echtrop 1-1Pinoké-Strawber- ries 3-3; Alliance 2-Terriers 7-4: Ech- trop 2-Amsterdam 4 1-2; Strawberries 2-Zandvoort 0-4; BMHC 7-Leiden 6 5-0; Togo 6-HBS 3 0-3; Siseo-Rood-Wit 2-2: BMHC 6-Alkmaar 2 0-8; Alkmaar 3- HBS 4 4-2; Alliance 3-Strawberries 3 5-0; AMVJ 2-Alliance 4 5-2; Zandvoort- Fit 2 1-1; Alliance 5-BMHC 8 3-2; Eeh- trop 3-Scheybeeck 2 0-8; Rood-Wit 2- Kraaien 3 1-1; Hermes 2-Saxenburgers 0-3; Strawberries 4-Alkmaar 4 3-1; Murley 4-HBS 5 4-1; Zandvoort 3-VW 2-4. Dames: BDHC 2-Groen Geel 2-4; Amsterdam 2-HBS 1-3; Rood-Wit-HGC 2 4-0; Strawberries-Kieviten 2 5-1; Ech- trop-Murley 1-3; Alliance 2-Terriers 2-0; Rood-Wit 2-BDHC 5 8-1; Straw berries 2-Zandvoort 5-2; HBS 2-Schey- beek 10-0; BDHG 4- Alkmaar 2 6-1; Murley 2-HBS 3 2-0; Kieviten 4-Allian- ce 3 2-2; Siseo 2-Rood-Wit 2 1-5; Allian ce 4-Pinoké 3 4-4; HBS 4-Zandvoort 2 2-1; Myra 2-Roodwit 4 2-4; VW-Saxen- burgers 3-2. 4% Ned. 1960 1 414 Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A A.K.U ld. Stocks Berkel Patent Caivé-Delft Cert. Deü-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Muller Co. Ned. Kabel. Philips Gem bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Id st 50nk.). Kon. Petroleum 50 ld. Stocks. Holl. Amerika Lijn Java Ch Pi. K.LJM. Kon Ned Stoomb Mij K.P.M Stoomv. Mij Nederl. v Nievelt v Ommeren Rott Lloyd. Ned .Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 21/2 Amsterdam '56 II 214 A'dam '56 III 2% Amsterdam '59 214 R'dam '57 AJb. Heyn KI. obl. Slot 102*4 100% 9914 110% 318 11314 124% 392% 190 309% 147 339 670 354 891 529 561 1005 759 280 485 514 255 111.20 11.05 163% 162 65.20 207% 161 187% 170% 334 152% 168% 216 245 485 143 140 125% 83% 88% 88% 98% 98% 125 18/9 99% 94 A 110% 392 995% 756% 110M 163% 206% 160 185 169 331% 151% 166%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3