Oud-katholieken besluiten: full communion met Anglikanen Kluchtig amusement van de Nederlandse Comedie H. P. J. KUIPERS overleden Oterleekse brandweerstaf Haarlemse handen Trofee van Zandvoort naar Haarlem overgebracht in SfAKVACMS COORNHERTLYCEUM wint SCHOOL-ROEITOERNOOI Jaarfeest „Sf. Joris" TAXI 13000 Weinig verandering Toenadering tot orthodoxie Vooraanstaande figuur in de Haarlemse melkhandel Zwaargewond door roken in bed NA RUIM ZES UUR ZOEKEN Verborgen in buis in de grond Geslaagd festijn SLOT VAN INTERNATIONAAL CONGRES Twee zwaar gewonden bij over de kop geslagen auto „Meneer gaat op jacht Gidsenhut Bernadette- groep heropend Politie redt paard van verstikkingsdood De beurs vandaag: MAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 Orthodoxie Bij „kop 90" in de Zeeweg Openingsavond Haar lemse Jazz Club Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Ongelukkige val j. w. v.a. v. Raadslid vraagt om verkeer sbeveili gin g Kl. Houtweg/Rustenbur gerlaan Krediet van 50.000 gevraagd voor aan koop vuilnisauto Achterspeelplaats van Voorwegschool wordt weer gesloten Aanwinsten r.-k. lees zaal Haarlem JUBILEUM BIJ HBG Overmoed Katholieke EHBO Heemstede houdt jaarvergadering Aanwinsten leeszaal Heemstede Orgelwerken van César Franck Concerten door Thijs Kramer Weggezakt in de modder Katholieke Middenstand in Heemstede bijeen Bijeenkomst raad Heemstede Jan Blaaser toch nog in „Rooswijk" - -!l HAARLEM, 25 september (KNP) Met een langdurig applaus begroette zondag in Haarlem het 18e internatio nale Oud-katholieken-congres het recen te besluit van de Oud-katholieke bis schoppenconferentie tot „full commu nion" tussen Oud-katholieken en Angli kanen. Het bezoek van Engelands primaat dr. Ramsey aan de Oud-katholieke theo logenconferentie in Amersfoort is een godsgeschenk, dat ons zeer bemoedigd heeft," aldus de Duitse Oud-katholieke bisschop mgr. Demmel, die het besluit van negen bisschoppen mededeelde. Sinds 1931 bestaat tussen Anglikanen en Oud-katholieken een intercommunie. Het besluit tot full communion zal lei den tot intensivering van de bestaande betrekkingen. Zoals bekend onderhoudt de Anglikaanse gemeenschap intercom munie met meerdere kerken, als b.v. de (Lutherse) bisschoppelijke kerk van Zweden, waarmee de Oud-katholieken geen intercommunie onderhouden. Het feit dat thans tot een full communion (Nederlands: volle kerkelijke gemeen schap) besloten is, wil o.m. dit onder scheid markeren. Het besluit ligt geheel in de lijn van de Lambeth-conferentie der Anglikaan se bisschoppen van 1958, Zoals bekend heeft de Anglikaanse primaat dr. Ram sey bij zijn intronisatie verklaard te zul len ijveren voor verdieping van de Ang- likaans-Oud-katholieke betrekkingen en voor het aanknopen van contacten met die orthodoxie. De relatie van de Oud-katholieke kerken tot de kerken van het Oosten is op het Haarlems congres uitvoerig aan de orde geweest. Utrechts Oud-katho- OVERVEEN, 25 sept. Bij het over de kop slaan van een auto zaterdag middag om half zes bij de beruchte zogenaamde „kop 90" in de Zeeweg, zjjn alle vier inzittenden uit de auto ge slingerd. Twee van hen werden met ernstige verwondingen en buiten bewust zijn opgenomen in het Marine-hospitaal in Overveen. Een van hen, de negen tienjarige student A. P. uit Aalsmeer, is zondag bij kennis gekomen. De ande re zwaar gewonde, de Haarlemse dok tersassistente de 24-jarige mejuffrouw G. B. uit Haarlem, was zondagavond nog steeds buiten bewustzijn. De auto, een nog slechts enkele we ken oude wagen, werd bestuurd door de eenentwintigjarige dienstplichtige ser- sergeant A. P. M. uit Bennekom, die deze auto van zijn vader zonder diens voorkennis had meegenomen. Toen hjj, komende uit de richting Bloemendaal aan zee, met een snelheid van onge veer negentig kilometer de scherpe bocht naar rechts by „kop 90" wilde nemen is hij met zijn wagen in de mid denberm terecht gekomen, vervolgens geslipt en daarna sloeg de wagen enige keren over de kop. De inzittenden wer den er uit geslingerd. De wagen werd geheel vernield; hij moest met een kraanwagen worden weg gesleept. De politie heeft de auto voor uofBj ^eozjapuo sposmtpe) jopuu uea overbrengen naar de werf van Publie ke Werken aan de Brouwerskolkweg. De bestuurder en een eveneens voorin de auto zittend meisje kwamen er het best af. Zij liepen lichte verwondingen op en konden, na in het Marine-hospi taal te zijn verbonden, naar huis terug beren. HAARLEM, 25 sept. De Haarlemse Jazz Club opent het winterseizoen vrij dag 29 september met een optreden van The Diamond Five onder leiding van Cees Slinger. Op de openingsavond, die gehouden wordt in Dansschool Schro der aan de Raamsingel, speelt ook het huisorkest The Midgetown Jazzband on der leiding van Hans Herwarth. CINEMA PALACE: Rode lippen, volw.. 2, 7 9 15 FRANS HALSStormloop der Tartaren, 14 jaar, 2, 7, 9.15: di:. 2 en 8 u. LIDODe geheimzinnige dubbelganger, di. tot en met do. Les tricheurs. str. volw., 2, 7, 9.15; zo. 2, 4.15, 7, 9.15. LUXOR: Hyena's van een wereldstad volw. do-cyclus Hamlet, 18 jaar, 2, 7, 9■15. ROXY: Rioolratten van Brooklyn, 18 Jaar, 2 30 7 9.15. STUDIO': Julie la rousse, 18 jaar, 2.15, 7, 9.15. MINERVA: ma. 8.15, Psycho, 18 jaar, wo. 2.30: Het glazen muiltje, alle leeft.; do. 8.25 Anna Karenina, volw. Maandag 25 september GROTE KERK: 8 u..Kerkconcert door Kon. Mannenkoor „Caecilia" onder leiding van Anton de Beer. Solisten: Nelly Groen- velt, sopraan en Hendrik Lasschuit, orgel. CLUBGEBOUW KLEVERLAAN: 7.30 u: Jeugd en muziek. Dinsdag 26 september GROTE KERK: 8 u.: Orgelbespeling door Piet Kee. Dinsdag 26 september MNIERV1A THEATER, 8.15 uur: „Droom wereld achter de horizon", lezing door mr. drs. Th. Regout, (Wereldreizigers- serie). KRELAGEHUIS, voordracht met kleuren dia's door de heer Jac. de Bruyn, voor Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. BEVALLEN van een zoon: M. C. van der Korft-Kuilboer; J. S. Boesten-de Nieuwe: M. E. Band-Verboom. BEVALLEN van een dochter: N. Poort-Schluter. OVERLEDEN: S. T. Kletter, 4 j., Kinderhuissingel; T. M. Dijkhoff-Derni- son, 77 j., Parklaan; J. Bij ma, 79 j. Zuidpolderstraat; H. M. Hozee, 67 j., Kamperlaan; P. van Brugge, 64 j., Se- *darangstraat; C. Rodenburg, 70 j„ Ooetzeestraat; W. Flamma. 87 j„ Maer- i®?} yan Heemskerkstraat; M. J. M. van Ejomng, 66 j., Kamperlaan; A. van der Kwaak, 62 j., Havenplein; J. de Vos, 69 j., Gasthuis vest; C. G. H. van Atte- rSmSwh Tuinlaantje. ONDERTROUWDA. Oudshoom en T. Nieuwenhuis; A. W. M. Klink en C. Borst. GETROUWD: J. J. T. M. Njjssen en <-• M. Hoogeboom; A. J. Molenkamp J- M. van der Weele; G. C. de Groot en W. J. M. van Wvjk; L. H. van Woerkom en J. J. M. Witteman; J. M Spruit en M. C. ter Metz; H. ka- rebs en E. M. Porsée. lieke aartsbisschop mgr. Rinkel hield daarover een referaat, dat door congres- kringen het hoogtepunt van Haarlem genoemd werd. Verwacht wordt dat Anglikanen en Oud-katholieken in de nabije toekomst gezamenlijk de ortho doxie zullen gaan benaderen. De Oud-katholieke bisschoppen heb ben zich met een schrijven tot de Pan orthodoxe conferentie, die thans op het eiland Rhodos gehouden wordt, gericht. Naar verluidt zou dit het ver zoek bevatten tot onderhandelingen voor groter eenheid. De Duitse bis schop mgr. Demmel merkte op dat de reactie van de orthodoxe bisschop Wendland gezien mocht worden als „toestemming der orthodoxie" op de uitgestoken hand van aartsbisschop mgr. Rinkel. Nooit heb ik een congres zo horen applaud iser en als na dit appel van mgr. Rinkel op de orthodo xie, aldus de Duitse bisschop. Bisschop Wendland, die op het congres de patriarch van Moskou vertegenwoor digde, verklaarde in Haarlem o.m.: de theologen hebben lang genoeg gespro ken. Zjj hebben niets nieuws meer te zeggen. Ook zou de bisschop gewezen hebben op de wezenlijke overeenkomst tussen orthodoxen en Oud-katholieken. HAARLEM, 25 sept. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholie ke Bond van Arbeiders (sters) in voe- dings- en genotmiddelen heeft gisteren haar jaarfeest gevierd in gebouw Sint Bavo. De voorzitter, de heer P. Zaal, was enthousiast over de grote opkomst. Dank zjj een financiële bijdrage van de leden kun deze groots opgezette avond georganiseerd worden. De heer Zaal herinnerde er aan, dat op 12 oktober een belangrijke bijeen komst voor de afdeling georganiseerd wordt met als spreker de bondsvoorzit ter. Hij wees tenslotte nog even op de gespreksavonden, welke in de vier K.A.B.-kringen worden gehouden. Na dat de voorzitter de baxkerspatroons had verwelkomd, was het woord aan Frans du Mee en zijn gezelschap, die een hele avond lachcorvee gaven. Hij zelf zorgde voor de conférence, terwijl met hem Ellen Castell, Wim Bosch, Jip Vogel, de Larrysons, John Rico en de Selvera's voor een amusant program ma zorgden. De aanwezigen hebben volop genoten. Er waren bijzonder ge slaagde nummers bij. Na de pauze hield de heer F. Luis terburg, distrisctsbestuurder van Her wonnen Levenskracht, een toespraak, waarin hij alle leden van „Sint Joris" opwekte donateur te worden. HAARLEM, 25 sept. De 25-jarige Haarlemmer J. H. trof het zaterdagmor gen wel erg ongelukkig. Hij reed in de Tulpenstraat door een kuil, waardoor de voorvork van zijn bromfiets brak, zodat hij kwam te vallen. Met een hersen schudding en schaafwonden aan het ge zicht is de onfortuinlijke bromfietser naar het Diaconessenhuis gebracht. 99 HAARLEM, 25 sept. De Neder landse Comedie krijgt wel eens het verwijt te horen, dat het gezelschap zijn naam als vaste bespeler van de eerste schouwburg des lands oneer aandoet, door een repertoiresamen stelling die al tezeer op het kassuc ces is afgestemd. In het bijzonder be doelt men dan, dat de Nederlandse Comedie al teveel kluchten en blij spelletjes speelt en het serieuze re- pertoir verwaarloost. Ik geloof, dal dit verwijt in onze vaderlandse to neelconstellatie met zijn all-round- gezelschappenten onrechte wordt gemaakt. De Nederlandse Comedie brengt weliswaar kluchten en blijspe len, maar zeker niet uitsluitend. Za terdag heeft het gezelschap zo'n klucht in Haarlem gespeeld: „Me neer gaat op jacht" van Georges Feydeau. „Meneer gaat op jacht" is een echte boulevard-klucht van het type, dat steunt op de traditie van het Franse blijspel, maar gaandeweg gedegene reerd is en dat op het ogenblik zelfs een bedreiging vormt voor het Parijse toneelleven. Het publiek wil niets an ders meer, omdat het zich onvermoeid kan laten amuseren. Feydeau behoort tot de glorietijd van het Franse boule vardtoneel: het fin de siècle. Zijn per sonages zijn goed-doorvoede burgers, die geen andere problemen hebben dan het thuishouden van hun vrouw en het doorbreken van het isolement van an dere vrouwen. „Meneer gaat op jacht" is daar misschien wel een prototype van. Hij bedriegt haar en zij bedriegt hem. De wederzijdse leugentjes die de situatie moeten redden, vormen de in trige van dit soort stukken. Helaas kan men het niet allemaal smakelijk noemen. Zeker niet, wanneer het geen lichtvoetige Fransen zijn die al die trammelant op de planken bren gen. Daarmee zij niet gezegd, dat re gisseur Fons Rademakers van „Meneer gaat op jacht" geen plezierige verto ning heeft gemaakt. Hij heeft zijn ui terste best gedaan om deze klucht van de grond te houden. Hij had de beschik king over een paar fraaie decorsets van Frieso Wiegersma, wie de sfeer van de ze époque bijzonder ligt. De vertaling van Remeo Oampert was charmant. De acteurs slaagden er het best in de voorstelling boven het gemakkelijke succes uit te tillen. Guus Oster blijft een voortreffelijk charmeur, rad van tong, nog juist voldoende charmant om zijn gefleem niet geslepen te doen zijn. Henk Rigters als de bedriegende echt genoot was een kostelijk kluohttype „de held op sokken op vrijersvoeten". Jan Teulings als de al ongewild medeplich tige, speelde rond en sappig. De jeug dige neef, al evenzeer op vrijersvoeten, die de hele situatie te zijnen bate weet uit te buiten, kreeg een radde, beweeg lijke vertolking van Hans Croiset en Pierre Myin was een prachtig-corrupte commissaris. Anders was het bij de beide dames. Kitty, Jansen verheugt zich terechtin een grote populari teit als comédienne, maar in de rol van bedrogen en bedriegend vrouwtje in „Meneer gaat op jacht" bleef ze wel erg aan de uiterlijke kant. Zelfs kluch ten vragen om geloofwaardig spel en daaraan kwam ze ditmaal beslist niet toe. Mien Duymaer van Twist als de geslepen pensionhoudster speelde haar rol om onverklaarbare reden als een lugubere gifmengster. Alles bij elkaar was het dus wel vlot amusement, waar men toch niet hart grondig om heeft kunnen lachen. Het succes was wat al te gemakkelijk. Voor jeugdige toeschouwers is dit soort kluchten geen geschikt amusement. HAARLEM, 25 sept. Het Haar lemse gemeenteraadslid, H. van Marse lis Hartsinck Prot. Christ.) heeft B. en W. verzocht om beveiligingsmaatregelen voor het kruispunt Rustenburgerlaan Kleine Houtweg. Hij suggereert van dit kruispunt een vöorrangskruising te ma ken. Aanleiding tot dit verzoek is het toenemende aantal verkeersongevallen op deze plaats. HEEMSTEDE, 23 sept. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een krediet van 50.000 beschikbaar te stel len voor de aankoop van een draai trommelvuilnisauto. De gemeente be schikt thans over vier vuilniswagens, waarvan er een zo goed als versleten is. Om de invoering van de vijfdaagse werkweek te realiseren zal de vuilnis ophaaldienst over vier in goede staat verkerende auto's moeten beschikken. HEEMSTEDE, 23 sept. De achter- speelplaats van de Voorwegschool zal weer worden gesloten wegens toenemen de baldadigheid van de jeugd. Er zullen dubbele stalen deuren worden geplaatst in de doorgang tussen het gymnastieklo kaal en de tuinmuur. Daarmee zal een bedrag zijn gemoeid van f. 1000. B. en W. van Heemstede vrager de raad dit krediet beschikbaar te stellen. Verder vragen B. en W. de raad gel den beschikbaar te stellen voor de aan schaf van meubilair en vloerbedekking voor de Sint Aloyisiusshcol, voor leer boeken, leermiddelen en meubelen voor de Sint Antonius ULO-school en Sint Jo zefschool en voor leerboeken en een vloerwrjjver voor de Gerrit Barger ULO- school. Adresboek der gemeenten Heemstede en Bennebroek. Camus: Keer en tegen- keer. Van Dullemen: Een hand vol von ken. Etienne: Rabindranath Tagore. Etienne: Thomas Stearns Eliot. Fry: Thor en de engelen, een spel. Greene: The potting shed; a play. Jonckheere: Ogen troost. Kruyt: Makro fotografie. Leent: Sociale psychologie in drie demensies. Marivaux: Le jeu de l'amour et du hasard; comedie. Nijhoff: Verzameld werk Deel 2. Pinnoy: Albert Camus. Semmelroth: Maria of Christus? Christus als doel der Mariaverering. Sprott: De mens in groepsverband. Vanderschaeghe: Heinrich Böll. Warmond: Warmte een woonplaats, gedichten. HAARLEM, 25 sept. In de leeftijd van 63 jaar is gisteren in de Mariastich- ting overleden de heer H. P. J. Kuipers, een bekende en vooraanstaande figuur in de Haarlemse melkhandel. De heer Kuipers werd 27 mei 1898 in Heemstede geboren. Reeds jong had hij grote be langstelling voor het verenigingsleven en hq begreep dat de melkhandel, die Advertentie AMSTERDAM, 25 september De 45-jarige Bloemendaalse zakenman W. J. J. Tak is in de nacht van zater dag op zondag vrij ernstig gewond ge raakt bij een brand in zijn kantoor aan de Prinsengracht te Amsterdam. De heer Tak had in zijn kantoor een bed staan. Daarin heeft hij, naar de politie aanneemt, een sigaret gerookt, waar door de brand is ontstaan. Verontruste buren waarschuwden zondagochtend de politie toen zij rook uit het kantoor van de heer Tak zagen komen. Nadat de agenten de toegangs deur hadden geforceerd, troffen zij de zakenman met vrij ernstige brandwon den in bed. aan. De heer Tak is over gebracht naar het Binnengasthuis. HEEMSTEDE, 24 sept. Precies op de dag van zijn gouden jubileum als lid van de R.K. Sportvereniging Heemstede Berkenrode Combinatie, kortweg HBC genoemd, is het ere-lid Th. van der Horst voor het front van de overdekte tribune gehuldigd. Dit gebeurde voor het begin van de competiewedstrijd HBC-JSV. Voorzitter Vermeulen prees de jubilaris als een ideaal clublid, die n vroegere jaren steeds zijn beste krachten voor de vereniging heeft ge geven. Hij is secretaris geweest, lid van de elftalcommissie en bovendien vijftien jaar achtereen voorzitter. Als monument en symbool van zijn vele werkzaamheden mag de fraaie ac commodatie aan de Cruquiusweg gelden, bij de bouw waarvan de heer van der Horst, toen reeds gepensioneerd, als uitvoerder een belangrijke schakel is geweest. Er werd de heer van der Horst een herinnering aangeboden. Me vrouw van der Horst deelde in de hul diging. Zij ontving een bloemruiker. HAAKLEM, 25 sept. De Oterleekse brandweerstaf is weer in Haar lemse handen. Enkele jonge vrijwilligers van de Haarlemse brandweer hebben in de nacht van zaterdag op zondag het stoute stukje uitgehaald om de staf weg te halen uit de bewaakte garage van de Zandvoortse brandweer. De Zandvoorters hebben niet lang plezier van hun staf gehad, want pas een week tevoren hadden zij hem zelf uit het spuithuis Aerden- hout weggenomen. De staf is vanmiddag om half een door de Haarlemse vrijwilligers officieel in handen gesteld van de korpscommandant, de heer C. Stap. over de staf. Hij lichtte zijn korpsgeno ten in waar de staf zich bevond en of hij gemakkelijk te bereiken was. Die voorlichting heeft nu succes gehad. Haarlem heeft de staf weer in handen en vanochtend prijkte hjj trots boven de toog in de can tine van de Haarlemse brandweerkazerne. De staf is, zoals bekend, een gelief de trofee voor de brandweerkorpsen. Het is de grootste sport te proberen de staf in bezit te krijgen. De gelukkige is altijd wel zo verstandig de staf op een veilige plaats op te bergen maar altijd zijn er wel spionnen die de bergplaats weten te vinden. Handige jongens sla gen er dan wel in bij tjj of ontij de brand- weerstaf te bemachtigen. De Haarlemmers hebben het wel en wee van de Oterleekse staf voortdurend met intensieve belangstelling gevolgd. In het maandblad De Sirene van de Haarlemse brandweer schreef de jon ge brandweerman Vernout regelmatig Zaterdagnacht zijn de Haarlemmers op pad gegaan naar Zandvoort. Zij wis ten dat de staf in de brandweergarage verborgen was, maar zij wisten niet waar. De garage werd bewaakt door een der leden van het Zandvoortse korps. Deze begreep onmiddellijk wat de Haar lemmers kwamen doen, maar hü voel de zich zo zeker van zijn zaak dat hij ze rustig binnenliet. Onder het grijnzend oog van de bewa ker hebben de Haarlemmers van twaalf uur 's nachts tot half zeven 's ochtends gezocht. De bewaker werd zelfs zo driest dat hij de Haarlemmers aanbood de staf te laten zien „als ze zich maar even een minuutje wilden verwijderen". Dat lieten de Haarlemmers zich echter niet welgevallen. Ze bleven waar ze wa ren en zochten de hele garage af. Ein delijk merkten ze dat enkele tegels van de garagevloer los lagen. Opnieuw be gonnen zjj hun speurwerk, maar nu in de diepte. Toen zjj een der tegels ver wijderden, zagen ze een steden buis in de grond geslagen en die was afgedekt met een lapje stof. In die buis bevond zich de begeerde staf. Het duurde toen niet lang meer of Zandvoort moest zijn moeizaam veroverde staf het nazien geven. Uiteraard zijn de Haarlemmers niet van plan hun staf zo gemakkelijk kwijt te raken. De regels van het spel en de sportiviteit eisen dat de staf niet bewaard wordt in de goed bewaakte brandweerkazerne Vermoedelijk zal hij verborgen worden in een der Haarlemse spuithuizen, die gebruikt worden voor opslag van materiaal. De spelregels geven Haarlem precies een week de tijd om zich als onbe twist eigenaar van de staf te beschou wen. Daarna wordt de jacht heropend. De staf moet dusdanig verborgen wor den dat hij zonder dat er gebruik ge maakt wordt van breekwerktuigen ge vonden en weggenomen kan worden. Zodra de staf twee meter buiten een aan de brandweer behorend pand is gebracht, wordt de staf beschouwd in andere handen te zijn overgegaan. Gisteren is in Vogelenzang de viering van 't eeuwfeest van de parochiekerk af gesloten. 's Avonds werd in de kerk onder regie van kapelaan Zwart het middeleeuwse spel Elkerlyc in een mo derne bewerking van Jan Engelman op gevoerd. Het priesterkoor was in een toneel herschapen en daarbinnen speel de zich ten overstaan van honderden parochianen de moraliteit af, waarin Elkerlyc verlaten van al zijn vrienden, sterven moet. Bovenstaande plaat geeft een scène tussen Elkerlyc en de Dood. HEEMSTEDE, 25 sept. De r.k.- Heemsteedse EHBO-vereniging „De Barmharitige Samaritaan" houdt don derdag in „Nieuw Berkenrode" haar algemene jaarlijkse vergadering. Het agendapunt bestuursverkiezing vermeldt dat mejuffrouw J. de Winter en de heer A. Warmerdam aan de beurt van aftre den zijn. Beide bestuursleden stellen zich herkiesbaar. De verschillende di ploma's zullen deze avond worden uit gereikt en voorts zal een bespreking- worden gehouden over de cursus EHBO. Ontwikkelingslectuur. Bernard. Mau Mau; katten in kunst en literatuur. Boerman. De wereld waarin wij wonen en werken. Deel 3. Déchanet. De weg naar de stilte. (R.K. a.). Kok. Kent U Zeeland ook zó? Literair accoord. Stallaert. Van vrijheid en geloven. (R.K. afd.). Stoffels. Mobiel contact. (R.K. afd.). Vermeyden. Handboek der goochelkunst. Wiegersma. Psy chologie der beroepskeuze. Wouters. Mensen van Europa. Romans. Christie. De moordenaar droeg blauw. Limburg. De geheim zinnige vlam. De Maupassant. Vrou wen. Queen, Moord op rijm. Sharp. Cluny Brown. Toonder. Heksennest. Shepherd. Mord im Nonnenkloster. (R.K. afd.). Bridge. The numbered account Stirling. Sigh for a strange land. in zjjn jonge jaren nog ongeorganiseerd was, alleen iets zou kunnen bereiken door een sterke organisatie. Van vele plannen is hij de ontwerper geweest en verschillende acties werden gevoerd op zijn initiatief. Onder zijn leiding kwam de latere opbouw van het gehele orga- nisarieleven van de melkhandel in Haar lem en omstreken tot stand. In Haarlem zijn er nu twee organisaties van melk handelaren, namelijk „Sint Jozef" en „Onderling Belang", van welke laatste de heer Kuipers 35 jaar voorzitter is ge weest. Dank zjj de goede samenwerking tus sen deze twee organisaties kreeg Haar lem als eerste stad in het land een va kantieregeling voor melkhandelaren. In 1950 werd de coöperatieve Vereniging van Melkhandelaren in Haarlem en om streken opgericht, die zich onder leiding van de heer Kuipers ging bezighouden met de rationalisatie van de melkhan del, met name van de bezorgingsroutes. Het gevolg was. dat eind december 1956 de zogenaamde melksanering haar beslag kreeg. Reeds eerder was opgericht de Co- operatieve Inkoopvereniging „Haarlem se Melkhandel", waaraan voor de pa- rallelisatie te danken is. Ook hier had de heer Kuipers de leiding. In de op richting van verschillende andere orga nisaties van de melkhandel heeft de heer Kuipers een belangrijk aandeel ge had. Wij noemen de Stichting Verbete ring Melkvoorziening, de Kringcommis sie van de A.V.M., de Stichting Sociale Zorg van de Haarlemse Melkhandel en de Commissie Vakgroep Detailhandel. HAARLEM, 25 sept. Gisteren is de geheel vernieuwde en uitgebreide gid senhut van de Sint Bemadette groep aan het Spaame 93 officieel heropend, 's Morgens was om acht uur in de „Spaamekeri:" een Mis opgedragen door de nieuwe aalmoezenier kapelaan J. Hen driks. Na het gemeenschappelijke ontbijt werd de opening verricht door de oud- aalmoezenier pastoor C. van Tejjlingen, en werd de nieuwe hut ingezegend door kapelaan Hendriks. Naast pastoor Van Teijlingen en kapelaan Hendriks spra ken nog mejuffrouw J. Rozenkrans, ver tegenwoordigster van het districtsbe- stuur van de Gidsenbeweging en me vrouw M. John, groepsleidster van de Sint Bemadettegroep. Na het officiële gedeelte werd een reünie gehouden van oud-leidsters van de groep. Het werd een bijeenkomst waarop heel wat herinneringen werden opgehaald, 's Middags was er een con- tactoudermiddag, waarop alle ouders van de kabouters en de gidsen waren uitgenodigd. Zij genoten van de zang en voordracht van de meisjes en kon den twens de nieuwe gidsenhut be zichtigen. HAARLEM, 25 sept. Morgenavond bespeelt Piet Kee van acht tot negen uur het orgel in de Grote- of Sint Bavo- kerk. Op het programma staan werken van C. P E. Bach, Pachelbel, Bach, Monnikendam, Honegger en Distier. De orgelbespeling is vrij toegankelijk. (Advertentie) HAARLEM, 25 sept. Zaterdag en zondag heeft de Koninklijke Roei- en zeilvereniging „Het Spaame" in de na bijheid van haar clubgebouw aan het Noorder Buiten Spaarne de jaarlijkse roei-ontmoeting gehouden voor de Haar lemse middelbare scholen. Niet minder dan 109 ploegen hadden zich voor deze wedstrijd ingeschreven. Dit is een bij zonder groot aantal, omdat men in aan merking moet nemen het feit, dat de roei(st)ers ten hoogste aan drie num mers mochten deelnemen. Het Coorn- hertlyceum, dat met 32 ploegen aan de schoolwedstrijden heeft deelgenomen, won dit jeugd-roei-festival ruimschoots met 57 punten. Tweede werd het Ken- nemerlyceum met 32 punten. Het J. P. Thysselyceum werd met 31 punten der de. Het grote aantal inschrijvingen heeft de organisatoren van de school-wedstrijd voor het merendeel jeugdleden van „Het Spaarne" wel voor bepaalde moeilijkheden gesteld. Zij zijn er echter uitstekend in geslaagd om de verschil lende wedstrijden zo vlot mogelijk te la ten verlopen. Er heerste geen enkele stagnatie, hetgeen bij een dergelijk groot aantal deelnemers haast niet te vermij den is. Het weer vooral zaterdagmid dag heeft het zijne er toe bijgedragen dat dit toernooi een succes is geworden. Het clubhuis van „Het Spaame", dat tijdens de wedstrijden met honderden Haarlemse jongens en meisjes bevolkt was de supportersschare was gewel dig was versierd met vlaggen en onder pauze-momenten brachten ver schillende luidsprekers gezellige muziek ten gehore. De uitslagen zijn: Jongens twee per- soons rolbanken werrie: 1. Thysse; Jongens een persoons rolbanken werrie: 1. Thysse; Mixed ovemaadse vier, oud leerlingen 1. Coorn.Hoofdnummer over naadse vier meisjes, stijl: 1. Coornhert2 Jonge heren overnaadse skif: 1. Ken- nemer.; Jongens zware oefengiek: 1. .Karei v. Mander; meisjes oefenskiff, stijlroeien; 1. Coornhert, mej. Giesberg; 2. J. P. Thijsse. Bosschoten; 3 J. P. Thijsse, mej. Kok; Meisjes ovemaadse skiff, stijlroeien: 1. J. P. Thijsse, mej. Slagveld; 2. Coornhert, mej. d'Engel- bronner; 3. J. P. Thijsse, mej. Schir- man. Heren, overnaadse skif: 1. Lorentz Lyceum. G. Nikkels; Oefengiek jongens- lichte ploegen: 1. Coornhert; Heren overnaadse vier oud-leerlingen: 1. Thys se; Meisjes oefengiek beginnelingen, UITGEEST, 25 sept. De rijkspo litie heeft op de grens van Markenbin- nen en Wormerveer een paard van een veehouder van de verstikkingsdood ge red. In het nachtelijk duister is het beest vanaf de wei in een sloot geraakt, waar in het wegzakte in de modder. Even voordat het dier geheel in de modder zou zijn verdwenen werd het door de mannen van de rijkspolitie ontdekt. Met behulp van omwonenden is het paard met veel moeite op het droge ge. trokken. HEEMSTEDE, 25 september De afdeling Heemstede van de Katholieke Middenstands Bond belegt woensdag in het parochiehuis „Anno Sancto" een ledenvergadering. Het enige agendapunt van deze vergadering is een bespreking van het gouden jubileum van de Heem- steedse afdeling, dat men in mei van het volgend jaar hoopt te herdenken. Bovendien zal de geestelijk adviseur kapelaan J. J. Laan over zijn beleve nissen vertellen van de reis die hij on langs gemaakt heeft naar Noorwegen. Hij zal een en ander met een aantal kleurendia's toelichten. HEEMSTEDE, 25 sept. De gemeen teraad van Heemstede komt donderdag 28 september, 's middags om half vier in openbare vergadering bijeen. Aan de raad wordt voorgesteld een bijdrage van f. 100 te verlenen ten behoeve van het verbouwingsfonds van het Verbond voor Veilig Verkeer. Verder vragen B. en W. een krediet van f- 3500,- voor het maken van een vol-automatische oliestookinstal- latie in de ambtswoning van de burge meester. stijlroeien: 1. Thysse; Meisjes over naadse vier snelroeien: 1. Kennemer; Dames overnaadse vier snelroeien 1. Ken- nemer; overnaadse mixed vier: 1. Coorn hert; Jongens ovemaadse twee: 1. Coorn hert; Heren ovemaadse twee: 1. Chris telijk; Meisjes ovemaadse twee stijl- roeien 1. Coornhert; Dames ovemaad se skif stijlroeien: 1. Coornhert, J. Gis pen: Dames ovemaadse vier, stijlroeien 1. Coomhert Algehele uitslagen: Meisjes: 1. Coorn hert, 26 punten; 2. Kennemer 17; 2. Thysse, 16. Jongens: 1. Coornhert, 31 punten; 2. Thijsse en Kennemer, beiden 15 pun ten en 3. K. v. Mander 6 punten. iOT VELSEN-NOORD, 25 sept. Het ca baretgezelschap van Jan Blaaser, dat woensdag in kamp Rooswijk verstek liet gaan, zal nu alsnog in dit kamp optreden voor militairen en burgers op donder dag 28 september. De welzijnszorgoffi cier van het kamp verzoekt ons mede te delen dat de kaarten van de avond van 20 september geldig zijn voor de avond van donderdag. De caberetvoor- stelling begint om acht uur. AMSTERDAM, 25 sept De beurs kenmerkte zich vandaag opnieuw door een zeer geringe omvang van het za- kenveraeer. Afwachten was dan ook kennelijk weer het parool van de bin nen- en buitenlandse beleggers. Dat de terughoudendheid niet alleen aan de koopkant. maar ook aan de verkoopkant bestond, bleek uit de geringe koersver schillen waarmede de internationale fondsen vergeleken bij de slotkoersen van vrijdag jl. openden. De zwakkere houding van Wallstree scheen onder markt dan ook wederom niet te beïn vloeden. Alleen aandelen Kon. Petro leum konden niet tegen de voortdurende koersdruk van Wallstreet op. De ope ningskoers kwam op ongeveer 107. Neemt men hierbij in aanmerking dat het olieaandeel vandaag ex 2.25 inte rim dividend werd genoteerd, dan stond de genoemde koers dus gelijk met een prijs van 109.25 cum dividend. Vrijdag was de slotkoers echter 109.70, zodat er in feite nog weer 45 cent van de no tering is afgeknabbeld. Scheepvaart aandelen waren licht verdeeld. KPM en Stoomv. Mij. Nederland noteerden iets lager, waarbij uiteraard te denken viel aan de moeilijkheden bij de Assurantie Mij. Brandaris, van welke vennoot schap de beide genoemde bankinstel lingen. De staatsfondsenmarkt was iets zwaarder. Claims Berghuizer Papier werden ƒ190 a ƒ200 geadviseerd. Vrij dag is 200 gedaan, overeenkomende met een koers van 140 pet voor een converteerbare obligatie. Vorig opening 25/9 4% Ned. 1960 1 102)4 4% Ned. 1961 100Ü 100* 4 Ned. 1961 99)4 99% Staffel 1947 94* B.N.G. Won.bouwl 6 110 Ned. Handel Mij. Cert 316)4 Amsterdam Rubber 108 107% H.VA. AJC.U. 366 388% .d. Stocks 191 Berkel Patent 310 Jalvé-Delft Cert. 730 Deli-Mij. 146.50 Fokker 346)4 Ford 665 v. Gelder 356 Hoogovens 864)4 870 Muller Co. 520 Ned. Kabel. 555 Philips Gem. bez. 988% 985 Unilever 763 765 Wilton-Feyenoord 295 Billiton 2e 484% Dordtsche Petr. 510 Id. st. 50 n k.). 252 Kon. Petroleum 50 109 60 107e* ld. Stocks. 10.92 Holl. Amerika Lt|n 161% Java Ch. PL 159 K.L.M. 65.50 Kon Ned. Stoomb. Mij 207 K.PJVL. 159 157 Stoomv. Mij. Nederl. 179)4 178% v Nievelt 170)4 170 vOmmeren 325 327 Rott. Lioyd. 154 Ned .Scheepvaart Unie 166% 166 In terunie Robeco 244 Unitas 477 Ver. Bezit 143 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2)4 Amsterdam '56 8-D4 2)4 Amsterdam '56 11 89 2)4 A'dam '56 IH 88% 2)4 Amsterdam '59 98)'« 2% R'dam '57 87 Alb Heyn Kl. obL 125%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3