Schoten met gaaf honkbal op weg naar de landstitel Groot overwicht op het slordig spelende OVVO AMSTERDAM koestert zich in ongekende hockeyweelde Alleen Delftse Studenten gaan mee in de opmars Stolker niet te stuiten in Ronde van Picardië Nationale draverstitel weer voor Hairos II Donner verliest van Otafsson Kamerbeek grijpt hordentitel Mevrouw Moss kan geen beker meer zien Peter Post vormt met Van Looy weer een geducht koppel Europees kampioen onbedreigd Palmbeker voor Willem lil Schaken in Bied l\n fraaie tijd van 24 sec. Volleybalbond heeft een nieuw bestuur TURKEN VERSLAAN REVA IN FINALE Weer biljartsucces voor Belg Vervest WEST ZUID OOST NOORD Bridgeploeg geeft Finnen lesje: 6-0 Courses te Groningen In grachtenwedstrijd MAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 PAGINA 9 Volleybalfestijn van WA Limburgs succes Piet van der Pol derde (Van onze hockeymedewerker) AMSTERDAM, 25 september Het ziet er naar uit, dat er dit seizoen in de hoofdstad veel aan hockey te beleven valt. Amster dam, na vier wedstrijden de onge slagen lijstaanvoerder van het Westen. Wie had een dergelijke ontwikkeling van de strijd in dit district kunnen dromen. De hoofd stedelingen houden echter het hoofd koel, temeer nu de Delftse Studenten door hun overwinning op TOGO bewezen hebben dit jaar weer eens een ernstig woordje te willen meespreken. Zij blijven de koploper met slechts één punt achterstand nauwgezet volgen. In het Zuiden stond voor de tweede competitiezondag de grote strijd tussen Tilburg en Venlo op het programma. In deze ontmoeti; veroverde Tilburg twee zeer k bare punten, die voor het verdere verloop van de competitie nog wel eens beslissend kunnen zijn. Magistrale partij Klemvast Iteeft OVV O's eerste honkman Hennie Regeling de bal. Maar, hij moest zo hoog reiken, dat hij het honk moest loslaten. De lepe Keulemans profiteerde er gretig van. De scheidsrechter Schotel zag daarbij nauwkeurig toe. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 25 sept. Er zal een Wonder moeten gebeuren, als Schoten de landstitel honkbal nog zou ontgaan. In de eerste van de twee beslissings wedstrijden tegen OWO, om de hoog ste eer in de honkbalbond, demonstreer de Schoten zr een subliem veldspel, dat kansen door fouten niet ontstonden. Het mag nog wonderlijk heten dat Schoten zijn meerderheid in slechts vier runs kon uitdrukken. De zege van 4-1 op OWO was niet twijfelachtig. OWO, door de ongekende krachts inspanning van Han Urbanus, weer tot de grote favoriet opgeklommen, heeft moeten erkennen, dat roofbouw op de ze kracht tot een teleurstelling moet leiden. Vooral zijn velders lieten Urba nus in moeilijke ogenblikken volkomen alleen. In de derde innings ontstonden hier de twee eerste runs voor Scho ten uit. Er waren al twee nullen toen Keulemans met een vier wijd naar het eerste -honk mocht. Het bleek toen, dat Han Urbanus moeilijkheden met zijn BLED, 25 sept. De dertiende ronde Van het internationale schaaktoernooi heeft Donner een teleurstelling opge leverd. Hij verloor van de IJslandse grootmeester Olafsson, die op dat mo ment de laatste plaats bezette. Donners Partij in de veertiende ronde met de Rus Geiler is afgebroken. De uitslagen zijn: Dertiende ronde: Pachman-Fischer iTal-Parma 10, Geller-Gligoric 1 Matanovic-Petrosjan afgebr., Uertok-Keres afgebr., Portisch-Germek i Najdorf-Bisguier 0—1, Ivkov- Darga 1-—o, Olafsson-D onner 10, Trifunovic-Udovic afgebr Veertiende rondeKeres-Trifunovic tVi—Darga-Tal »/ii/,Pachman-Por- Itisch Petrosjan-Bertok afgebr., Ij jligonc-Matanovic afgebr. Donner- peller afgebr., Parma-Olafsson 1—0, Ïlisguier-Ivkov 1 o, Germek-Najdorf -1, Fischer-Udovcic afgebr. De stand luidt: 1. Tal io pnt, 2. Fi- cher 9'/t pnt en 1 afgebr partij, 3. Gli- >ric en Keres beiden 8>/2 pnt en 1 af gebr. partij, 5. Petrosjan 8 pnt en 2 af- Hebr partijen, 6. Bisguier 8 pnt, 7. Naj- tïorf en Parma beiden Th pnt, 9. Tri- fynovic en Geiler beiden 7 pnt en 1 afg pfartij, 10. Portisch 7 pnt, 12. Donner 6j/, pnt en 1 afg partij, 13. Darga 6v, Pnt, 14. Matanovic 5llt pnt en 2 afg Partijen, 15. Pachman 5pnt, 16. Ger- bï ek en Olafsson beiden 4</z pnt, 18. Hartok 4 pnt en 2 afg. partijen, 19. Ivkov pnt, 20. Udovcic 3 V, pnt en 2 afg Mtrtjjen. AlMSTERDAM, 25 sept. Op de sinnelbaan aan het Olympiaplein zijn Zonilag twee nationale kampioenschap- Pen. bij de senioren gehouden. Onze henjkamper Eef Kamerbeek behaalde zond'er enige tegenstand de titel op de 2,00 meter horden in de uitstekende h)d 'van 24 sec, waarmee de Eindhove- haar het Nederlands record van Marius gos evenaarde. De Amsterdammer vhisUen, Kamerbeeks voornaamste te genstander, kwam pas 1.4 sec later over he ejindstreep. De titel op de 3.000 ïheter steeple chase was voor Reindert Jerikade van AAV' 36, die met een ,0o.cs;prong van elf seconden op Wit van iMFC in de tijd van 9.30.0 finishte. De uitslagen van deze nummers wa- ^t:, 200 meter horden: 1. en kampioen ,an 'Nederland: Eef Kamerbeek (PSV) p sec; 2. Thissen (AAC) 25.4 sec; 3. f"of (HAV) 25.6 sec; 4. Van de Pol -erhpo) 27.6 sec. 3-Odo meter steeple chase: 1. en kam pioen, van Nederland: Reindert Ver jade (AAV' 36) 9.30.0; 2. Wit (MFC) ?-41-(* 3. Faas (HAV) 9.45.6; 4. Jon- Kers '(Sprint) 9.49.8. (Va n onze volleybalmedewerker) UTRECHT, 25 sept. Tijdens de jaarlijUse bondsraadvergadering van de Nederlandse Volleybal Bond te Utrecht werd h ij acclamatie een nieuw hoofdbe stuur jtekozen, dat thans als volgt is samenj.esteld: W. P. Struik voorzitter, J. v.d. Wild secretaris, H. H. Spruit penningrmeester en de heren v.d. Berg, M. ,Beyen, Jongeling, v. Dorst, So- m«rs en de Vries als leden. controle had. Niet alleen Keulemans, maar ook Teun de Groot en Frans Klooster kregen een vrije loop. Er was met drie honken bezet nog' niets gebeurd, als eerste honkman Henny Regeling, de geslagen bal van Simon Heemskerk, die overigens niet moeilijk was, goed had behandeld. Hij liet de bal echter slip pen, en dat leverde Schoten een voor sprong van 2-0 op. Elke poging van OVVO om het Schotense veldwerk te ontwrichten mislukte. Naast het feit, dat werper Ruud Zijlstra een prima vorm toonde, waarin hij weer dui delijk zijn visitekaartje afgaf voor een plaats in het nationale team, wist hij zich zeker van zijn velders. Wat hem uit handen werd geslagen, sneuvelde door kundige verwerking van de bal. Alleen Henny Regeling had door, op welke wijze runs mogelijk waren. Hij gaf in de vierde innings een homerun weg, en bracht de stand op 2-1. Hoe wel deze stand alle mogelijkheden bood, was het toch duidelijk dat Schoten met de zege naar huis zou gaan. Steeds weer werd er druk gezet op het OWO veldwerk. Steeds weer liepen de.honken geheel of gedeeltelijk vol. Schoten was wel heel gul met het weggeven van kansen. Het was wël een zelfbewust spel dat de Geel Zwarten speelde. In de vijfde innings kwam slechts een run uit drie grote fouten 3-1. In de ze vende innings lag er spoedig een een« honkslag van Teun de Groot en een tweehonkslag van Simon Heemskerk, die weer aardig in vorm begint te komen, tussen de OWO-ers in. Het le verde niets op. In de voorlaatste innings weer veldfouten bij OWO. Hierin maak te Schoten de vierde run waardoor de stand op 4-1 werd gebracht. Het was voldoende. OVVO had de kracht niet om deze achterstand nog on gedaan te maken. Zaterdag om half vier in het Haarlemse honkbalstadion ont moeten Schoten en OWO elkaar weer. Bij winst is Schoten voor de vijfde maal in zijn bestaan honkbalkampioen van Nederland. De werpcijfers waren: Han Urbanus 10 x 3 slag, 6x4 wijd en 3 honkslagen tegen. Zijlstra had 8-4-2. TR1NG, 25 sept. Mevrouw Alleen Moss, de 60-jarige moeder van de bekende autocoureur Stirling Moss en de befaamde rallyerijdster en amazone Pat Moss, heeft ver klaard, dat zij niet langer van plan is de ontelbare bekers, plaquettes medailles schoon te houden, die haar kinderen gedurende hun lange sport- carrière hebben gewonnen. „Van nu af aan", zei mevrouw Moss, „komt er ook geen enkele wis selbeker meer mijn huis in." Tot haar beroemde sportkinderen zei ze onomwonden: „Jullie zullen die moeten teruggeven, als je ze weer wint." „Het is allemaal goed en wel, die overwinningen, is mevrouw Moss' mening, maar er is geen plaatsje, geen kastje in mijn huis meer vrij of er staan zilveren of gouden be kers, medailles, plaquettes van elk formaat in. Degene die ze allemaal moet oppoetsen, ben ik. Wij hebben nooit tijd gehad om te tellen hoe veel het er precies zijn. Maar het zijn er honderden. Ik heb een hele dag nodig om die dingen af te stof fen en op te wrijven", aldus me vrouw Moss. Stirling heeft zaterdag overigens een nieuwe trofee mogen ontvangen voor zijn overwinning in een inter nationale race om de „Gold Cup" van Oulten Park te Londen. Hij ver beterde het ronde-record. Het is niet bekend of de beker bij zijn moeder thuis een plaatsje heeft gekregen. AMERSFOORT, 25 sept. Tijdens het internationale volleybaltoernooi van V.V.A. heeft de Turkse ploeg Bakirkoy voor een verrassend slot gezorgd, door M.V.C. REVA in zijn sterkste formatie (5 internationals) met 20 in de finale te verslaan. Met verrassende aanvallen werd REVA, dat als winnaar gedoodverfd was door de Turken met de rug tegen de muur gedrukt. Het Nederlands Militair team, dat be gin november naar Teheran vertrekt voor de militaire wereldkampioenschap pen, mag bijzonder tevreden zijn met zijn prestaties. Het wist als enige ploeg in dit toernooi het Turkse Bakirkoy te verslaan. Bij de dames was de lands kampioen Boemerang niet bij machte het met uit Oost-Duitsland gevluchte speelsters versterkte Hannover te weer staan. De uitslagen van de finale luiden: Dames: Rasimpasa-Hannover: 14-16, 10-15 (0-2) RasimpasaBoemerang: 9- 15, 11-15 (0-2), HannoverBoemerang: 15-11, 10-15, 15-13 (2-1). Heren: Ned. Milit. team—MVC REVA 12-15, 7-15 (0-2), Bakirkoy—Ned. Mil. team: 15-17, 15-5, 5-15 (1-2) MVC REVA Bakirkoy: 10-15, 13-15 (0-2). AMIENS, 25 sept. Michel Stolker zegevierde zondag in de .w:ede eappe van de Ronde van Picardië, die op het 223 kilometer lange circuit uit de omge ving van deze stad werd gehouden, in 5 uur 30 min. 33 sec. Voor de Frans man Elenau in 5 uur 32 min. 03 sec. en de Nederlander Jo de Ha„n die derde werd. Door zijn zege op zondag en de tweede plaats op zaterdag eindigde Mi chel Stolker in het algemene klassement op de eerste plaats, op de voet gevolgd door Ab Geldermans die tweede werd. In de eerste etappe van de ronde van Picardiè een tweedaagse wieier- wegwedstrijd voor profs, is Stolker op de tweede plaats geëindigd. Ab Gelder mans werd vierde. De rit, bestaande uit een parkoers van 223 kilometer rond de stad Amiens, werd gewonnen door de Belg Luyten die Stolker, de Belg Schoubben en Geldermans in de sprint klopte.. Uitslag eerste etappe: 1. Luyten (Belg.) 223 kilometer in 5 uur 24 min. en 26 sec. 2. Stolker (Ned) z.t.; 3. Schouben (Belg.) z.t.; 4. Geldermans (Ned) z.t.; 5. Van Vaerenberghe (Belg.) 5.24.29; 10. Darrigade (Fr) 5.25.25. Tweede etappe: 1. Stolker (Ned) 223 km In 5 uur 30 min. 33 sec.; 2. Ble- neau (Fr.) 5.32.03; 3. De Haan, (Ned), 4. Gainche (Fr.), 5. Darrigade (Fr.), 6. Geldermans (Ned) Eindklassement: 1. Stolker (Ned) 10 uur 54 min 59 sec.; 2. Geldermans (Ned) 10.56.29; 3. Schouben (Belg) z.t.; 4. Van Vaerenberghe (Belg) 10.56.32; 5. De La et (Belg) 10.57.16. ANTWERPEN. Tijdens de baan- wedstrjjden die zaterdagavond ter gele genheid van de heropening van het Ant werpse sportpaleis werden gehouden, hebben de Nederlanders Peter Post en Bas Maliepaard goede prestaties gele verd. Post legde in combinatie met de Belgische wereldkampioen Rik van Looy beslag op de eerste plaats in het „omnium der vedetten" een uit drie delen bestaande koppelwedstrijd. De Bel gen van Steenbergen en Wouters eindig den als tweede. In een achtervolging over vijf kilo meter toonde Bas Maliepaard zich de sterkste. Hij legde.de afstand af in zes min 10,5 sec., waarmee hij het baanre cord dat met 6.19.4 op naam van Wim van E »st stond, aanzienlijk verbeterde. Wim van Est tenstlotte eindige in een internationale profwedstrijd waarvan de eerste manche een afvalrit en de tweede een individuele wedstrijd over 10 km was met 13,5 punten op de achtste plaats. Winnaars waren hier de Belgen Joosen en Van Tongerloo die met elk 8 punten de eerste plaats deel den. AKEN Nederlandse amateur-wiel renners hebben grote successen behaald bij de 36ste „strassenpreis" van Aken, ZURICH, 25 sept. De Belg Vervest is winnaar geworden van het biljart- toernooi om de Coupe Simonis. Zijn landgenoot Boulanger, die zowel het hoogste algemene gemiddelde als de hoogste serie haalde, eindigde als twee de vóór onze landgenoot Piet van der Pol. Er werd gespeeld in het anker ka der 47,2. In het oosten kwam Union in de der by tegen Nijmegen niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Veel schade zal het de oostelijke kampioen waarschijn lijk niet berokkenen, aangezien Zwolle met 3-2 de meerdere bleef over DKS. In het Noorden waar de Gron. Stud, van HMC wonnen, zijn de Studenten de enigen die na 2 wedstrijden nog geen verliespunten kennen. Het pas gepro moveerde Daring blijkt ook nu weer evenals twee jaar geleden niet in de eerste klasse te kunnen meekomen. LHC bracht dit tot uiting door een zege van 6-0. De leden van de Amsterdam- sche Hockey en Bandyclub, eigen lijk alle hoofdste delingen die de hockeystick hanteren, bladeren nog intensiever in die vergeel de archieven. Zij denken weliswaar met gepaste schroom, maar toch ook in een stemming die een groeiende staat van opwinding verraadt, aan de jaren die met gouden letters in de annalen staan opgetekend. Altijd hebben zij geteerd op de vijf gouden jaren 1925-1929. op de drie welke van 1932-1935 volgden en het jaar 1937 waarin Amsterdam het Westelijk en het landskampioenschap veroverde. Zal het in de voorzomer van 1962, na 25 jaar opnieuw in de sporen treden van de mannen als Rein de Waal c.s.? Zover is het nog lang niet doch door het raffinement, het tempo en de nauw keurigheid waarmee de Amsterdamse voorhoede opereert zal in de toekomst voor iedere andere club. evenals dit zondag j.l. was voor BMHC, de slag dodelijk zijn. Een overwinning van 1-0 op een stug verdedigend BMHC. Het is zo verleidelijk om te zeggen welk een schrale zege, maar de uitslag had gpp&sss zo veel hoger kunnen zijn, wanneer in de Bloemendaalse verdediging die alle reden had om het hoofd kwijt te raken, niet twee man onverstoorbaar waren gebleven: back Rahusen en keeper Hon- nebier. Iedere aanval hoe vernuftig ook opgebouwd, strandde uiteindelijk op dit Bloemendaalse bolwerk. Het was voor de eigen voorwaartsen de steun om tegenaanvallen te lanceren en de Am sterdamse achterhoede op de proef te stellen hetgeen de strijd een alleszins aantrekkelijk karakter gaf. En toch was er gedurende de gehele wedstrijd sprake van een licht overwicht de, Amsterdammers. Het binnentrio Coster van Voorhout, Spits en Voigt het paradepaardje van de Amsterdamse voorhoede combineerde op de Bloe mendaalse speelhelft naar hartelust. Zij zochten de ruimte en schiepen vaart en elan in de aanval. Een knieblessure Verwarring in de slagcirkel van BMHC. Amsterdams aanvaller Jaap Voigt (op de welke Voigt in de eerste helft opliep voorgrond) kon niet dan met het nodige „vuurwerk" in zijn rush worden gestuit. hinderde hem niet om ook na rust zo- TOGO op eigen veld de eer aan de Delftse Studenten moest laten (0-1) ziet de stand er als volgt uit: Hilversum veel paniek in de Bloemendaalse achter, hoede te zaaien dat een doelpunt niet kon uitblijven. Een aanval opgebouwd door rechts buiten Jansen Schoonhoven, een pass naar zijn vrij staande linksbuiten Schöl- vink, een scherpe voorzet achter in de cirkel was voor de behendige linksbin nen Voigt het moment om onhoudbaar de ontwrichte Bloemendaalse vesting inclusief keeper Honnebier te passeren. De tweede helft was op dat moment pas 8 minuten oud en het zag er naar uit dat de Bloemendalers geheel moes ten capituleren. Het ware zo geweest wanneer Jansen Schoonhoven na een voortreffelijke pas de deux met Voigt niet juist langs Honnebier en de paal had geschoten, wanneer Coster van Voorhout en Voigt niet telkenmale de bal na listige dribbles op de legguards van Honnebier zagen belanden. Nu bleef het 1-0, een vierde overwinning in successie, waarmee Amsterdam heeft aangetoond dit seizoen tot vele voor treffelijke dingen in staat te zijn. Landskampioen Laren heeft bij ver rassing aan het debuterende Leiden een punt moeten afstaan. De Larinezen die dit seizoen met een „lichter" elftal aan de competitie deelnemen waren echter gedurende de gehele wedstrijd in de meerderheid hetgeen de strafcornerver- houding (10-0) duidelijk weergeeft. Toch waren zij niet in staat hiervan te profiteren en moesten tevreden zijn mei het doelpunt dat Van Ede 10 minuten voor rust scoorde. Het enthousiast spelend Leiden liet zich echter niet van zijn stuk brengen en bracht na de her vatting de balans weer in evenwicht, 1-1. SCHC heeft zich in Bilthoven hersteld van de nederlaag die vorige week tegen Amsterdam werd geleden. Niet de HDM-er Fiolet, spil van het Nederlands elftal, was in dez ewedstrijd de magis trale midhalf maar zijn collega Van Gooswilligen die de HDM-voorhoede geen schijn van kans gaf. Voor de rust scoorde Verloop het eerste doelpunt en na de rust profiteerde middenvoor Zweerts van de off day van "iolet en bracht met een hattrick de stand op 4-0. In Utrecht bleef Kampong met 3-2 de meerdere over Hilversum en aangezien Amsterdam 4 8 Delftse Stud. 4 7 SCHC 4 6 Laren 4 4 HDM 4 3 Kampong BMHC TOGO Leiden Fel en verbeten is vooral in de tweede helft van de wedstrijd tus sen Tilburg en Venlo gestreden om in de stand welke voor de rust door een doelpunt van de Tilburgse middenvoor De Beer was be reikt verandering te brengen. Het werd een spektakelstuk opgevoerd me'. Zui delijk temperament dat de scheidsrech ters vele malen noopte tot ingrijpen. Voor de rust toen belde partijen ver dienstelijk hockey speelden was het Ta- miniau die de Beer op zo'n succesvolle wijze lanceerde. Na de rust was het de gehele Tilburgse achterhoede en middenlinie die de voorsprong van 1-0 konden behouden. HTCC dat de vorige week Tilburg op zo'n bekwame wijze had bedwongen moest voor een in de aanval gevaarlij ker JEMHC 1 minuut voor rust capitu leren. Aanvankelijk stuitte het schot van middenvoor Maesen nog af op de legguards van de HTCC-keeper doch de terugspringende bal werd hierna op bekwame wijze door dezelfde speler in het doel gedeponeerd. Vooral het goed verdedigend spel van rechtshalf Daemen heeft ertoe bijge dragen dat het overwicht dat HTCC in de tweede helft had niet in een tegendoelpunt kon worden omgezet. 1-0. Keep Fit schijnt dit seizoen een moei lijk jaar voor de boeg te hebben. Zelfs op eigen veld werd verloren van MOP 1-2. Aanvankelijk zag het er no; niet naar uit dat ook de tweede wedstrijd geen succes zou opleveren. Delvos open de in deze ontmoeting de score doch de voorsprong werd voor de rust nog teniet gedaan. Toen Mop na de rust profiteerde van een mentale inzinking van Keep Fit was ook een gelijk spel voor de mannen uit Oss verkeken (1-2). Ook debutant Zwart Wit heeft nog geen punt in de eerste klasse kunnen behalen. Zondag j.l. werd van stadge noot Breda verloren 1-3. Het heeft DKS in de strijd tegen Zwolle niet mee gezeten. De uit slag 3-2 in het voordeel van Zwolle is absoluut iets te veel van het goede. En ongetwijfeld zal na afloop het gelijkmakende tweede doelpunt van Z- jlle nog vele malen het onderwerp van het gesprek in de beide kleedkamers zijn geweest. De DKS-keeper De Ruiter zag het voor zijn ogen gebeuren hoe rechtsbinnen Theo Burbach de bal met zijn voet in de cirkel bracht en hem vervolgens het nakijken gaf. Geheel anders had links binnen Joop Burbach de eerste keer de stand in evenwicht gebracht, nadat Hardeman voor DKs de score had ge opend. De doelpunten beslissen echter de wedstrijd en zo ging opnieuw een voor sprong. welke DKS door Koenderink bi' het benutten van een strafcorner had verkregen, verloren 2-2. In de tweede helft was het DKS dat de la kens uitdeelde. Een bal welke via de binnenkant van de paal weer in het veld caramboleerde onthield de DKS-ers van een derde voorsprong. Een uitval van Zwolle was echter voldoen de om de overwinning te laten belan den bij de minst sterke. Rechtsbuiten Visser werd voor Zwolle matchwin naar 3-2. Ook nu weer heeft de verdediging van PW vele malen moeten capituleren, deze keer was Arnhem aan het prijs schieten (1-5). Debutant Almelo ver loor de tweede wedstrijd in de eerste klasse van Upward dat zich hierdoor herstelde van de nederlaag die de vo rig- week tegen Union werd geleden. Enigszins verrassend is de uitslag Nij megen—Union (O-O), waardoor na 2 wedstrijden alleen Zwolle nog vrij van verliespunten is. LHC bracht Da ring de tweede nederlaag in dit seizoen toe 5-0. terwijl Gron. Stu denten door een zege van 4-3 op HMC bewezen hebben dit seizoen weer iets meer te zullen presteren dan de voor afgaande jaren. Groningen behaalde op GHBS de volle winst en Meppel op HVA 0-1. Door deze uitslagen en die van de vorige week zal het verloop van de Noordelijke eerste klasse niet moei lijk te raden zijn. die zondag op een traject - an één km. op de Lousberg werd gehouden. Jan Schroeder uit Maastricht zegevierde in deze wedstrijd over 100 km. voor zijn stadgenoot Paas. Deze twee renners hadden de rest van het veld gedubbeld. Van de negentig gestarte renners be reikten slechts achttien de eindstreep. SE3NITZ De Oostduitser Gustav Adolf Schur zegevierde zondag in een internationale wielerwedstrijd, die over een afstand van 130 km in de omge ving van Sebnitz werd gehouden. Schur maakt een tijd van 3 uur 33 min 57 sec. De beste Nederlander was De Jongh die zevende werd. TORQUAY, 25 sept. Zondagavond is in het Zuidengeise kustplaatsje Tor quay een begin gemaakt met de wed strijden om de Europese bridgekam pioenschappen dames en heren. De Ne derlandse heren versloegen in de eerste ronde Finland met 6-0 (122 tegen 52 matchpunten). Het Nederlandse dames team verloor met 5-1 van Ierland (82 tegen 94 matchpunten). De resultaten van de eerste ronde wa ren: heren: ZwedenVer. Arabische Republiek 6-0 (90-55 matchpnt)België Libanon 6-0 (128-51); NederlandFin land 6-0 (122-52) Groot Brittannië Duitsland 6-0 (125-82) IJslandFrank- 4-2 (77-70): NoorwegenZwitserland 4-2 (88-82) Italië—Ierland 3-3 (92-92). Dames: Ver. Arabische Republiek Frankrijk 6-0 (106-67); FinlandBelgië 3-3 (97-100); Groot BrittanniëIJsland 5-1 (82-67) NoorwegenDuitsland 6-0; IerlandNederland 5-1 (94-82). Voor de competitie van de rugby bond zijn gespeeld: AAC-Kon Lucht macht 148; 't Gooi-Hilversum II 178 en Delfste Studenten-Hilversum 325. Hairos II met Willem Geersen in de sulky; de befaamde combinatie, die zondag beslag heeft gelegd op het Nederlands kampioenschap. WASSENAAR, 25 sept Als hoofd nummer van de tien koersen had Duin- digt zondag het algemeen kampioen schap van Nederland, waarvoor acht dravers van de top-klasse achter de start-auto verschenen, zonder handicaps. Onder deze omstandigheden moest Hairos U een eerste kans worden ge geven, aangenomen dat de goede draf zou worden behouden. Zekerheidshalve was hij echter buiten de weddenschap pen gesteld. Geersen nam geen risico en ging aan het hoofd met achter zich Vrijdag en Jour de Java. Zonder inspan ning ging de Europese kampioen als eerste over de eindstreep. Zoals verwacht behield Vrijdag de tweede plaats, terwijl Jour de Java, die was teruggevallen, goed terugkwam en aan Sorento het derde geld ontnam. Way Jeuvel werd uitgeschakeld. Haan en Umberto konden het tempo van Hairos II, die 1.21.2 liet afdrukken, niet volgen. Goed doorzetten deed Vlieger D de Jan K-prijs winnen, al gaf tO' het einde vooral Victor Emanuel goed partij. Ver rassend was de derde plaats van Vietrix W. William Z deed zich niet gelden. Voor de volbloeds stond de Pocahontas- prijs op het programma, waaraan ver bonden het kampioenschap der Merriën. Na een vinnige strijd met Marialva II ontving Princesse Aldis de 1.500 en de titel. Met grote overmacht werd de Revanche der Producten-draverij gewon nen door Askit Hollandia. Op afstand eindigden Arisien en Anglia Magonon resp. ais tweede en derde. Het was een goede middag voor de favorieten. De uitslagen waren: Julius-prijs, 2500 m, 9 deein: 1. Zilver, vos, (Kooijman) 1.26.3, 1.50, 1.20; 2. Yas- mine, B.W.3. Y Zella 1.60 C 4.90 Kop pel 4.20; 4. Yostra 1.40. Looc Mo-prijs, ren 1350 m, 5 deein.: 1. Susie Darlin (Delbrassinne) 1.25.7, 55 kg, 1.40, 1.20; 2. Merrioka, 1.50, C 2.50, Koppel 2.60; 3. Quickly R. Johanna M-prijs, 2100 m, 10 deein.: 1. Y Norton, (Costing) 1.24.3, 2.20, 1.70; 2. Xenophon Scott, 2.40, C 5.70. Koppel 4.50; 3. Wanda 4.70. Kampioenschap van Nederland: 2500 m., 8. deein. 1. Hairos II, (Geersen), 1.21.2 (B.W.)2. Vrijdag 1.80, 1.10; 3. GRONINGEN, 25 sept. De uitsla gen van de draverijen luiden: Hannover Berthaprys (afstand 1940 m) 1. Zingly Sister (Woudstra) 2.54,6 1.31,9, 2. Yellowlegs s., 3. Zambina. tot. f 7,50 pl. f. 1,90, f 1,40, 1,70 gek. 17.- cov f 4,20. Mac Kinley-prfjs (1400 m) le afdeling: 1. Amettiena v. IJmuiden (Hamming) 2.08,6 1.31,9, 2. Ageeth Hollandia., 3. Antha Thelma. tot f 7,30, pl f 2,10, f 1,80 1,70, gek f 22,80, cov f 6,60. 2e afdeling: 1. Avondvogel S (Wage naar Jr.) 2.09.- 1.32,1, 2. A Lady H„ 3. Alice van Hagheweyde. tot. f. 2,90, pl. f 1,20 1,30, 1,40, gek. f 9,30, cov. f 4,40. Over Againprijs (2240 m) 1. Yankee Hanover (Eykelenborg) 3.21,4 1,29,1, 2. Yell 3. X Worthy, tot. f 5,30, pl 1,80, 1,70, 2,60, gek 10,90, cov. 4,40. Queenly Berthaprys. (1940 m) 1. Zombro Pluto (De auag) 2.49,6 1.26.5, 2 Zanzibar, 3. Zombro. to'. 8,80, f 1,80, 1,80, 3,70, gek 10,60 cov 4,00 Kiestraprijs (1800 m) - le heat: 1. Quicksilvc- S (Bosma'i 31 6 1.21.5. 2. Untrepid. 3.YYV. Tot f 4.90, pl f 1.70, 2.20, 1.50, gek. f 16,40 cov. f 5.bU. 2e heat: 1. Quicksilver S (Bosrna) 2,30,3 1.20,8. 2. Y Y V 3. Untrepid tot f 2,20, pl 1,30, 1,50, 1,60, gek f 4,60, COV 4,40. Definitief na optelling der totaaltij den: 1. Quicksilver S. 2. Untr. 'id 3. Y Y V. Ruth Buff.ngtonprijs (2240 m). 1. Walina Hollandia (V. d. Wijk) 3.19,3 1.28,2 2. Yolanda van Oranje 3. Xera S. tot f 21,20, pl f 5,80, 3,10, 4,20 gek 11,30, COV 8,60. Sally's Bertha prijs (2800 m) 1. Washington (Wagenaar Jr.) 4.06.6 1.27,4. 2. Woudsnip S. 3. Tu Ciel d'Or tot 4,30, pl 2,50, 8,40, gek 40,90, COV 10,90. Totalisator-omzet f 105.914,50. Jour de Java 1.20, C 4.20, koppel 2.20; 4. Sorento. Persian Flagprys, ren amateurs, 2000 m.. 7 deein.: 1. Grey Cloud (mej. En- gelbert) 64 Kgr. 2.12.6, 6,80, 2,30; 2. Ren- nus 71 kgv. 1.70, C 4.80, koppel 8.70; 3. Sir Carston 77 kgr. Jan K-prijs, 2100 m., 11 deein.: 1. Vlieger D (De Vlieger), 1.22, 2.50, "..50; 2. Victor Emanuel 1.70, C 4.90, koppel 4.50; 3. Vietrix H. 2.90. Pocohontasprys, ren 2100 m., 4 deein.: 1. Princesse Aldis (Delbrassime) 62 kgt, 2.22.4; 1.30, 1.10; 2. Marialva II 59 Kgr. 1.40, C 2, koppel 2.10; 3. Turm- wacht 62 Kgr. Revanche Produk ter.-draverij, 1500 m. 7 deein.; 1. Axkit-Hollandia, (Geersen), 1.26.8, 1,90, 1,50; 2. Arisien 4,50, C 8.40, koppel 14.70; 3. Anglia Magowan. Compromise-prys, ren 2500 m., 5 deel nemers: 1. Peter Pan (Ledercq) 49 Kgr. 2.59.4, 2.80, 1.10, 2 en 3 (dead heat) Lowal 50 Kgr, 1.10 C, 1.50, koppel 2.60 en Deer Galkws 58 Kgr. 1,10, C 1,60, Koppel 4,90. Juweeltje-prijs, 2100 m., 12 deein.: 1. Wanda van Gonny, (Nottelman), 1.23.4, 1.80, 1.20 2. Walter Mitty 1.60, C 7.30, koppel 6; 3. Winny Cliff 1.50. Toto-omzet 144.808. (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM, 25 sept De K.A.R. en Z.V. De Hoop heeft voor de zeven tiende maal haar grachten wedstrijden gehouden en in byna alle klassen zag men interessante duels, waarvan de palmbeker de inzet was. In de twee persoons rolbankenwerrie ontmoetten Brüggen en Alwin felle te genstand van Lex Redelé en Rob Smit in een combinatie van de Kon. Dordt- sche-De Hoop. De strijd ging het eerste halfuur -olkomen geljjk op; daarna kwamen de seconden winst pas op de stopwatches te voorschijn, waarby de combinatie vooral op het laatste stuk wat afzakte. Blaisse-Bakhuys Rooze- boom van Nereus, die goed van start waren gegaan hielden het tempo te laag, waardoor zij kostbare seconden verloren. 1. Willem Hl 47 min. 18,2 sec. 2. Kon. Dordtsche de Hoop 48 min. 3,2 sec., 3. de Hoop 48 min. 49,2 sec. 4. Nereus 49 min. 6,2 sec. 5. RlC 50 min. 3,4 sec, 6. de Amstel 53 min. 2,- sec. Frie van de Amstel (Poseidon) heeft met een „narrow escape" zijn medaille verdiend. Van der Woerd van Willem Hl een jonge roeier, zou tot betere prestaties kunnen komen, als hij wat beter voor zijn „werk'1 faat zitten. Zijn haal kan daardoor anger worden. Tijden 52 min. 30,5 sec. en 52 min. 32,4 sec. Bij de vaste bankenwerries heren tra den zeven ploegen aan van vier roeiver enigingen. Ook hier was de strijd onge kend fel. Wienese en Kempers van de Amstel hadden bij het eerste opname- punt reeds 25 seconden van hun start- verschil afgeknabbeld, Poseidon en Wil lem III lagen praktisch gelijk, waarbij zich later nog Willem IH twee aandien de. Deze ploeg van Meyer en Herman Boelen kon met een minuut verschil voor haar clubrivalen de tweede plaats bezetten. 1. de Amstel 54 min. 17,4 sec. 2. Willem III-2 55 min. 12,8 sec. 3. Wil lem HI-3 56 min. 19,2 sec. 4. Poseidon 5. de Hoop. 6. Willem HI-l en 7. Po seidon 2. De palmbeker kwam met vier pun ten weer bij Willem III, terecht; de Amstel kreeg zes punten toegewezen en de Kon. Dordtsche. Poseidon en de Hoop ieder drie punten. De atleet Fons Veldhuizen uit Oirschot heeft zondag in Helmond de Second Army-loop, een wedstrijd over 20 km gewonnen. De Rotterdammer Dick de Bruin werd .weede. De Bruin was za terdag succesvoller. Hij won de „Stra- tenloop" van Dordrecht voor Bakkers uit Roosendaal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 9