ZIEKENHUISNOTA MORGEN IN DISCUSSIE Drievoudige vraag: GROTE GASTHUIS particulier, gemeentelijk of semi-geméëntélijk atax-taxi „CAECILIA" Grote concerteert in Kerk TVöor irei: Hoofdbode Slot in Heemstede deze week met pensioen Jhr. dr. J. C. Mollerus zeventig jaar Vierde plaats voor „Haarlem" bij jeugdkampioenschappen NIEUW BROOD! Olies vast in een kalme markt „Jeugd en Muziek" opent seizoen Fransen jagen Vopo's weg uit West-Berlijn Atletiek Mening K.V.P. Auto over de kop Heemstedenaar onder invloed achter stuur te Zandvoort Wederom huldiging Hoogoven jubilarissen De beurs vandaag: «ft DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 on HAARLEM, 26 sept. Morgenmiddag komt de Haarlemse gemeente raad in extra zitting bijeen om de ziekenhuisnota van B. en W. te be spreken. Het wordt een belangrijke zitting, omdat daarin tevens een be slissing zal worden genomen over de toekomstige status van het St. Elisa beths Gasthuis, dat momenteel een semi-gemeentelijke instelling is. Sinds 1956 hebben B. en W. en de regenten van het ziekenhuis de plannen voorbereid voor de bouw van een nieuw ziekenhuis, omdat het oude ge bouw aan de Gasthuisvest totaal verouderd is. Het nieuwe ziekenhuis, dat ontworpen is door het architectenbureau irs. Cramer en Kruisheer uit Rotterdam, zal volgens de plannen 600 bedden krijgen en gebouwd worden in Schalkwijk. De bouwkosten worden geraamd op ongeveer 39 miljoen gulden. Vandaag gebakken: ,s morgen nog net zo mals! alléén bij de CO-OP bakker Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Driehuis zonder stroom T uinliedenvereniging „Aerdenhout en omstreken" Glazenwasser bleek ;e vingers te hebben Auto over de kop geslagen Inzittenden met de schrik vrij Wat staat je die bril goed OPTICIEN WEBER Afdeling Oost van KAV viert derde lustrum -d» or de en Hl, er- as de en *ef- &er ?d, an en ar. Over de bouwplannen is men het in het algemeen wel eens, ook al zijn er raadsleden en vooral regenten die liever een groter ziekenhuis hadden ge zien dat 750 bedden zou tellen. Het schijnt edhter, dat men vanwege de zie kenhuisraad te horen heeft gekregen, dat voor een dergelijk plan van hoger hand geen toestemming zal worden ge geven. De bouwplannen zullen dan ook waarschijnlijk morgenmiddag niet de voornaamste bron van discussie vor men. Anders ligt het echter met de kwes tie van de toekomstige status van het ziekenhuis. Hierover zijn ook zoals men in onze courant heeft kunnen le zen de meningen in het college van B. en W. zelf verdeeld. De meerder heid van het college wil de situatie zo als die thans is, gehandhaafd zien. Het St..-Elisabeths Gasthuis zou dat moeten blijven, wat het sinds het raadsbesluit van 15 juli 1914 is: een gemeentelijke instelling, die geen gemeentelijk eigen dom is. De régenten van het Gasthuis worden thans door de raad benoemd en de tekorten van het ziekenhuis wor den door de gemeente bijgepast. Het beheer over de eigendommen van het ziekenhuis ligt echter in handen van de regenten. De gemeenteraad heeft slechts de controle achteraf. Het ligt in de verwachting dat de P.v.d.A., de C.P.N. en de P.S.P. in hun geheel met deze mening van de meer derheid van B. en W. zullen meegaan. Liever zouden deze fracties zien, dat het ziekenhuis een zuivere gemeente- Advertentie) CO-OP V&iJW' v.v.v —.■Ssj -\v CINEMA PALACE: Rode lippen, volw., 2, 7, 9.15. FRANS HALS: Stormloop der Tartaren, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 u. Di.: 8 uur. LIDO: Les tricheurs, str. volw., 2, 7, 9.15 u. LUXOR: Hyena's van een wereldstad, volw. do-cyclus Hamlet, 18 jaar, 2, 7, 9.15. ROXY: Rioolratten van Brooklyn, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15. STUDIO: Julie la rousse, 18 jaar, 2.15, 7, 9.15. MINERVA, wo. 2.30: Het glazen muiltje, a.l. Do. 8.15 u.: Anna Karenina, volw. Dinsdag 26 september grote KERK: 8 u.: Orgelbespeling door Piet Kee. r^o^T?VoensdaS 27 september STADSCHOUWBURG: 8.15 u.: Kennemer Kunstkring met „Zijn zoons" in kader van Landjuweel. Dinsdag 26 september MNIEEVTA THEATER, 8.15 uur: „Droom wereld achter de Horizon", lezing door mr. drs. Th. Regout, (Wer-eldreizigers- serie). KRELAGEHUIS, voordracht met kleuren dia's door de heer Jac. de Bruyn, voor Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Woensdag 27 september STADHUIS HAARLEM, 2 uur: extra raads vergadering. BRINKMAN, 8 uur: Bert Brugman's Ma rionetten th e ater BEVALLEN van een zoon: M T. p. Assendelft-Grobbe, I. S. de Wilde-van de Gevel; G. H. J. Villerius-Wuers, C. van Viersen-Blokker, A. H. J. van der Vooren-Tilleman, P. M. van der Poll- Diender, E. Wildeboer-de Ridder, J. A. Aarts-Vester, M. A. F. Koot-Koelemij, M. G. Kuipers-van der Wal, E. Lode- wjjks MuHer-Abbas, M. C. Koster-Eb- beling, R. I. Bunge-Dijkstra (2 zns.). BEVALLEN van een dochter: A. El- horst-B ekooij, A. M. Oostenrijk-Huisman A. C. Broxterman-Bersee, G. M. Hee- res-Corsten, A. M. C. van Heun-Ver- wejj, M. J. Wisniewski-Wasbauer, J. C. T. Muller-Kools, W. Stolvoort-van Zalen, J. J. van der Mee-Koper, A. M. Diepen- daal-Kottman, B. G. Veerman-Franzen, T. J. C. Roelvink-Linthorst, C. H. Dek- kers-Kastercum, G. Pél-Bontenbal, J. J. A. Guliker-Versterre. OVERLEDEN: G. C. Meijer, 90 j., Eemstraat, H. Fhilippo-Janssens. 73 j., Jan Stuytstraat, C. Bianksma-Hekkei- man, 63 j., Regentesselaan, H. H. Weij- de, 86 j., Schotersingel, J. Kessens, 76 j., Pres Stetjnstraat, S. C. van der Werff, 93 j., Ipenrodestraat, J. Spring- intveld, 83 j., Gasthuisvest, J. Oude- jans, 46 j., Gasthuisvest, P. Ooeleman, 76 j., Crayenesterlaan, H. P. J. Kui pers, 63 j., De Ruyterweg, A. Schol, 48 j., Hazepaterslaan. ONDERTROUWD: W. L. C. Oosten en C. J. F. Plugge, F. K. Pels en M. J. E. Handgraaf, J. G. Marking en M. C. de Haas, P. M. Roosenhart en M. Weijens, W. E. Dirksen en A. C. van Staveren, H. Landwerd en J. J. van Kempen. GEHUWDG. Deen en F. J. Hirs, -• H. Meijer en A. van Belle, J. de Jong en E. A. M. Gedaan, C. van As- peren en A. M. de Kruijf, L. Caycedo Henao en P. H. A. de Waard. Advertentie) 1.2.3.4.5. Mobilofoon service dag en nacht lijke dienst wordt, maar zij erkennen dat de sinds 1914 gegroeide verhouding ook een voldoende waarborg is voor een goede geneeskundige behandeling en verzorging van de patiënten, die zich niet op hun plaats voelen in de bestaande confessionele particu liere ziekenhuizen. In de V.V.D.-fractie schijnt verdeeld heid te heersen. Een meerderheid van deze fractie zou voor het meerderheids-, standpunt van B. en W. geporteerd zijn, terwijl een of twee leden op het prin cipiële standpunt staan, dat ziekenhuis exploitatie geen overheidstaak is. Deze leden gaan uit van het liberale begin sel dat de overheid zich in alle opzich ten zoveel mogelijk dient te beperken. Zij erkennen, dat formeel het St.-Eli sabeths Gasthuis dan wel geen over- heidsziekenhuis is, doch feitelijk wel ge zien het feit dat de raad de regenten benoemt en het financieel beleid geheel controleert, terwijl de gemeente boven dien de exploitatietekorten bijpast. De K.V.P.-fractie is het met de meer derheid van B. en W. ook allerminst eens. Zij stelt zich principieel op het standpunt van het subsidiariteitsbegin sel: de overheid heeft pas een taak, wanneer het particulier initiatief tekort schiet. De minderheid van B. en W. stelt zich op hetzelfde standpunt. Zij wenst het gasthuis helemaal los te ma ken van de gemeente en als particulie re stichting een zelfstandig bestaan te laten leiden. Op die manier zal het St- Elisabeths Gasthuis in dezelfde positie komen te verkeren als de bestaande confessionele particuliere ziekenhui zen. Het spreekt haast vanzelf, dat ook de meerderheid van de prot. Chr.-frac- tie deze mening is toegedaan. Daar stelt men zich op het principiële stand punt van: souvereiniteit in eigen kring. Slechts één lid van deze fractie is van oordeel, dat de souvereiniteit in eigen kring ook gegarandeerd wordt door de huidige status van het gasthuis. B. en W. hebben in hun ziekenhuis nota uitvoerig uiteengezet, dat de ge- ZANDVOORT, 26 sept. Vannacht om twee uur reed de 26-jarige G. v. M. uit Heemstede dermate gevaarlijk op de Zandvoortselaan dat hij door twee agen ten werd aangehouden. Hij bleek onder invloed te verkeren en is ingesloten in het politiebureau te Zandvoort. Gistermiddag omstreeks half vijf is een auto, bestuurd door de 21-jarige G.J.W. uit Amsterdam op het circuit in de bocht bjj de vjjverhut over de kop geslagen. Hoewel de auto ernstig beschadigd werd, liep de bestuurder geen letsel op. HAARLEM, 26 sept. - Voor de eerste speelavond in het nieuwe sei zoen bestond onder de leden van de afdeling Haarlem van „Jeugd en Mu ziek" zeer grote belangstelling. Als van ouds kwam men tezamen in de kantine van het sportterrein aan de Klever laan. Er werd gemusiceerd met grote animo, waarbij verschillende prestaties werden geleverd op hoog niveau. De viool-sonate yan Nardini, viel bijzonder op door mooi gestyleerde ton-vorming. Een duo-nummer voor gitaar en cello, en na de pauze, een duo voor twee gi taren getuigden van de zeer grote be langstelling voor dit instrument in po sitieve zin, want helaas wordt het klas sieke snarenspel der Spanjaarden maar al te zeer getrokken in de sfeer van de banale top-hit-vergoding. Mooi uit gevoerde piano-soli met composities van Schubert, Brahms, Kachaturian en Tans man gaven een duidelijk antwoord op de vraag: Maakt de jeugd van vandaag nog muziek? Tot slot gaf Zamirah Sieval een kort overzicht van haar ervaringen in bet muziekkamp, dat in de afgelopen zomer in de Ardennen is gehouden. G. M. meente niet langer de exploitatiekosten van het gasthuis zal dekken en de re genten hebben toegezegd, dat dit voor wat het nieuwe ziekenhuis betreft ook niet meer nodig zal zijn. Degenen die het gasthuis los willen maken van de gemeente, geloven echter niet dat dit op den duur mogelijk zal zijn. Wanneer er onverhoopt weer exploitatietekorten komen, dan zal de gemeente bij een nauwe binding tussen gasthuis en ge meente toch weer voor de tekorten moeten opdraaien, zo menen zij. Het ziet er naar uit, dat met name de K.V.P.-fractie zich niet zonder meer bij de nota van B. en W. zal neerleg gen. Verwacht mag worden, dat zij via een motie zal trachten de raad te be wegen de band tussen gasthuis en ge meente los te maken. Wanneer het daarbij op stemming aankomt, kan men rekenen op een spannende strijd. Er zullen waarschijnlijk 36 raadsleden aan wezig zijn morgen en zoals de situatie thans is ziet het er naar uit dat onge veer de helft van de raadsleden voor het meerderheidsvoorstel van B. en W. zal zijn, terwijl de andere helft het standpunt van de K.V.P.-fractie zal de len. Het belooft dus alles bijeen mor genmiddag een spannende raadsverga dering te worden. DRIEHUIS, 26 sept. Gistermorgen omstreeks 10 uur viel in Driehuis plot seling de elektriciteitsvoorziening uit. Het euvel bleek te zitten in een hoog spanningskabel in de Waterloolaan. In een half uur tijds kon Driehuis door om schakeling weer van stroom voorzien worden, waarna onmiddellijk met de herstelwerkzaamheden aan de hoog spanningskabel werd begonnen. BERLIJN, 26 sept. (UPI) De Franse troepen en de vliegende briga de van de Westberlijnse troepen hebben vandaag een Oostduitse leger-eenheid van Westberlijns grondgebied ver jaagd. De communistische soldaten, beho rend tot de onlangs in het Oosduitse leger opgenomen grenspolitie, waren over de sectorgrens in de Franse sec tor gekomen om een stuk van de prik keldraadversperring te repareren, dat maandagavond door een woedende me nigte Westberlijners was stuk gemaakt. Twee Vopo's (leden van de Volkspoli- tie) waren hierover naar het Westen ge vlucht. De communistische soldaten waren naar de sectorgrens gereden en hadden zich aan de Westelijke kant van hun barrière verspreid om de versperring in orde te maken. Anderen richtten hun pistolen op Westberlijnse politiemannen, die daar dienst deden. Een alarmoproep bracht een eenheid van de Westberlijnse vliegende brigade en een jeep en twee vrachtauto's vol Franse soldaten ter plaatse. Toen Zij aankwamen liepen de communistische soldaten snel naar de overkant van de sectorgrens. IJMUIDEN, 26 sept. Morgenavond om acht uur zullen in het Kennemer Theater te Beverwijk vier jubilarissen, die ieder 25 jaar in dienst zijn van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aangesloten be drijven worden gehuldigd. De algemene huldigingsrede zal wor den uitgesproken door ir. F. W. E. Spies, adjunct-directeur. De jubilarissen zijn: H. N. Amsing uit IJmuiden, J. H. Wit- ziers uit Velsen-N., J. Brandjes uit Be verwijk en C. J. Gerritsen uit Beverwijk. HAARLEM, 26 sept. Het kerkcon- cert dat het koninklijk mannenkoor „Caecilia" onder leiding van Anton de Beer gisteravond in de Grote Kerk gaf bezat in enkele programma-onderde len mooie eigenschappen. Zo klonken bijvoorbeeld de twee koorwerken van Orlando di Lasso „Miserere" en „Tibi Soli peccair" in hun homophone zetting bijzonder mooi. Ook het „Ave Maria" van L. da Vittoria was warm en sonoor van klank. Het „Ave Regina coelo- rum" van Anton Bruckner werd helaas iets ontsierd door een slordige uitspraak van de slotmedeklinkers. Het tweede optreden van het koor begon met „Ruf an Sankt Raphael", waarvan de com ponist onbekend is. Het bleek echter geen sterke koorcompositie te zijn, en we zullen het dan ook waarschijnlijk heel spoedig vergeten zijn. De twee byzantijnse gezangen „Otche Nash" en „Wnoeshi Bozje" hadden in de uit voering meer byzantijns karakter kun nen hebben. De ideale klankéénheid was er niet. Jammer want het koor be gon zo prachtig aan het begin van het concert. Veel bewondering was er voor de so praan Nelly Groenevelt, die met haar goed zittende stem bewees dat de grote ruimte van deze kerk toch wel te be zingen is. Zij deed dit zonder enige ge forceerdheid. De werken van Handel, Poulenc, Andriessen, Vivaldi en Pengo- lesi zong zij in één woord verrukkelijk. In Hendrik Lasschuit vond zij een toe gewijde begeleider. Met orgelwerken van Bach, Pepping en Krebs completeerde deze organist op artistieke wijze het programma J. L. HEEMSTEDE, 26 sept. De onder linge tuinliedenvereniging „Aerden- denhout en Omstreken" ben Omstre- ekn" belegt woensdagavond een leden vergadering in hotel „Het Wapen van Heemstede". Tijdens deze bijeenkomst zal de heer D. Twisk, hoofdassistent van de RTVD te Lisse, een lezing hou den met kleurendia's. Tevens heeft de uitreiking plaats van de zinnia-prijzen en de huisbroeipakketten. VjV. Voor de hoofdbode van het Heem- steedse raadhuis J. Slot breekt vrij dag het uur van afscheid aan. De buitenstaander zal niet willen gelo ven dat zulks geschiedt omdat de heer Slot met pensioen gaat. Deze man 65 jaar, dat kan niet, daar ziet hij er nog veel te jong voor uit, zal men zeggen. Maar zijn geboortejaar laat daaromtrent geen twijfel en de enige reden dat de heer Slot zijn func tie gaat neerleggen is dan ook dat hij de pensionegerechtigde leeftijd heeft bereikt. De scheidende hoofdbode wordt opgevolgd door de bode van het raadhuis in Olst, de heer Heijink. Deze zal op 1 oktober zijn taak in Heemstede beginnen als bode-eon- cierge. Ofschoon de heer Slot al 23 jaar in dienst van de gemeente Heemstede is, bekleedt hij pas sinds anderhalf jaar de functie van hoofdbode. Maar het raadhuis kent hem al veel lan ger, omdat hij jarenlang hulpbode was. Slot was dus in het raadhuis „kind in huis" en het viel hem dan ook niet moeilijk de taak van hoofd bode Nijenhuis over te nemen toen deze in maart van het vorig jaar met pensioen ging. „Ik heb met mijnheer Nijenhuis altijd bijzonder prettig mo gen samenwreken en aan die tijd denk ik nog dikwijls terug. Hier in het raadhuis heb ik geleefd", zegt de heer Slot. ,,Ik zeg geen woord te veel wanneer ik verklaar dat ieder een mij hier als 'n vriend heeft wil len zien. Ook de omgang met het pu bliek is altijd van heel erg prettige aard geweest, en omdat ik 't in het raadhuis altijd zo fijn naar mijn zin heb gehad zie ik de dag van het af scheid echt niet met blijdschap tege moet. Maar pensioen is nu eenmaal pensioen en daar valt niets aan te doen". Geboren Heemstedenaar, heeft de heer Slot zijn dorp nog als een kleine landelijke gemeenschap gekend. Het Heemstede van weleer met zijn paar duizend inwoners, zijn zandwegen, weilanden, roggevelden en kleurige bloembollenvelden. Waar is de tijd gebleven van de stoomtram die de mensen tot aan de Hout bracht, waarna men om de stad te bereiken overstapte in de al even legendari sche paardentram. Het is allemaal alweer lang voorbij, zegt de heer Slot. Na het verlaten van de schoolban ken werd Slot bloemistknecht en dat bleef hij tot zijn 38e jaar. Toen brak de crisis uit. Er kwamen voor hem en zijn gezin 'n paar moeilijke jaren maar in 1938 klaarde de zon op toen de Crayenesterschool werd gebouwd en Slot de post kreeg van concierge, een functie welke hij combineerde met die van incasseerder bij het ge meentelijk gasbedrijf. In de oorlogsjaren werd het ge bouw van de distributiedienst aan de Binnenweg, waar nu het postkan toor staat, aan de zorgen van de heer Slot toevertrouwd. Aan dit donkere tijdperk bewaart hij tal van s.chrijnende herinneringen. Maar er waren toch ook wel weer lichtpunten, zoals met die onderdui kers die hij onder de vloer van het distributiegebouw verborgen wist te houden en waar de Duitsers nooit geen vat op konden krijgen „Met z'n achten zaten ze hier onder de vloer. Menigmaal kregen we bezoek van Duitse soldaten en omdat die onderduikers nogal eens wat leven maakten waren mijn vrouw en ik doodsbang dat ze gepakt zouden worden. Mijn vrouw vond er toen wat op om ze tijdig te waarschuwen, wanneer de Duitsers in aantocht waren. Ze klopte dan met een ha mer op de vloer en vanaf dat moment werd het muisstil". Na de opheffing van de distributiedienst belandde Slot in het raadhuis, dat hij nu deze week gaat verlaten. Op 2 november hoopt de heer Slot Nederland tijdelijk vaarwel te zeg gen. Hij gaat dan op reis naar Zuid- Afrika, waar zijn oudste zoon sinds negen jaar woont. „Ik heb hem na die tijd niet meer gezien en ik ben ook erg benieuwd naar mijn klein kinderen, die nu ineens een vreemde grootvader zullen binnen zien ko men". De heer Slot liet ons een le- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniinHiiiHiiiiniHiiiiHiiinininuiiiiiiiiiimiiiiiHiiini houdt daarvan en luistert er met plezier naar. Nu heeft hij veel te ver tellen. Bijkans iedere streek van de wereld heeft hij bezocht. En hij maakt dus de zinspreuk waar: „Wie verre reizen maakt, kan veel verhalen". Jhr. Mollerus ontleent aan al zijn activiteiten dus een zeker verhaals recht, en daar heeft hij gelijk in. Moeten wij hier nog een uitvoerige biografie van de jarige geven? Och, dat hij 29 september 1891 in Apel doorn is geboren, aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen gestudeerd heeft, daar ook gepromoveerd is, in handel en industrie een belangrijke plaats innam, op sportgebied zich een naam verworven heeft, in vrijwel iedere commissie zitting nam, lid van c.e Bloemendaalse raad is geweest en tenslotte de indruk geeft een grote verdienste een echte Haarlemmer te zijn, dat alles weet U wel. Boven dien, jhr. Mollerus zal nog wel eên paar keer feest vieren. Daar is hij de man naar. Vrijdag is het feest bij hem thuis. Hoofdbode Slot in het Heemsteedse raadhuis. vensgrote pop zien. Daar zal hij zijn kleindochter mee verrassen. In de foyer van het Minerva The ater heeft vrijdag het afscheid plaats van hoofdbode Slot. Van half vier tot half vijf is er een bijeenkomst met de ambtenaren van het raadhuis, waarna van half vijf tot half zes voor iedereen de gelegenheid bestaat de heer Slot de hand te drukken. HAARLEM, 26 sept. Bij de dit jaar zeer laat in het seizoen op de sin- telbaan op het Ol.vmpiaplein te Amster dam gehouden wedstrijden om het club kampioenschap van Nederland voor ju niores, heeft de ploeg van de Haarlem se Atletiek Vereniging „Haarlem", evenals de seniorenploeg bij de strijd om het kampioenschap voor senioren beslag gelegd op de vierde plaats. Dat Haarlem aan,het verrassend goed voor de dag komende Zaanland de derde plaats moest overlaten, was vooral te wijten aan de teleurstellende prestaties op de technische nummers, met name de werpnummers. Het enige werpnum- mer waarop punten gehaald werden, was het kogelstoten, waarop Kales met een stoot van 12.92 m. tweede werd. Beter waren de resultaten op de loop nummers. Zowel Vlam op de 100 m. als Thuis op de 600 m. voor B-junioren, waren een klasse beter dan hun tegen standers. Na een vrij slechte start ver overde Vlam op de laatste zestig me ter enkele meters voorsprong op zijn concurrenten om tenslotte te finishen in 11 sec. Wanneer Vlam zijn start nog wat verbetert moet hij zeker in staat worden geacht om zijn beste tijd van 10.8 sec. nog enige tienden van seconden omlaag te brengen. Thuis maakte op de 600 m. na een gedurfd begin de goe de tijd van 1.26.8. Doordat Jaap San- dyck met 1 min. 30.3 sec. nog een zesde plaats wist te veroveren leverde dit nummer zeven punten op voor de Haar lem-ploeg. Een kleine teleurstelling was echter weer de nederlaag op de 800 m. van de als favoriet gestarte Adrie Schaper te gen Kat (Zaanland). Nadat Schaper 700 m. lang alleen op kop had gelopen, ont stond er op de laatste honderd meter een bijzonder spannende strijd, sie Kat ten slotte met nauw merkbaar verschil in zijn voordeel wist te beslissen. Voor beiden werd een tijd van 2 min. 05 af gedrukt. Op de 1500 m. wist een ongetrainde Mon Wejjers nog een vierde plaats uit het vuur te slepen (4 min. 25.5 sec.) en aangezien er op de 3000 m. maar zes deelnemers waren, hoefde De Greef slechts zijn zeven rondjes uit te lopen om een punt voor zijn vestiging te ver dienen. Op de 110 m. horden leek Ernst de Roode aanvankelijk recht op de tweede plaats af te stevenen. Jammer genoeg raakte hij echter de laatste horde, waar door hij uit balans raakte en met een overigens nog zeer fraaie vierde plaats genoegen moest nemen. André Masci- Gistermiddag werd de befaamde Oter- leekse brandweerstaf, die zaterdag- op zondagnacht na zes uur zoeken in Zand voort veroverd werd, door de heer A. Kool (rechts) overhandigd aan com mandant G. J. Stap van de Haarlemse brandweer. De korpscommandant nam de staf lachend in ontvangst en prees de negen „zoekers" om hun doorzet tingsvermogen. „Het is voor het eerst sinds '56 dat wij in de staf weer ge gapt hebben, maar ik moet zeggen: het is op een keurige en sportieve manier gegaan), aldus de heer Stap. ni, voor wie deze wedstrijd evenals voor Vlam, Kales en Weijers, een af scheid van de junioren-atletiek beteken de, werd op dit nummer zesde met 16,3 sec. Christiaanse legde bij het verspringen met een goede sprong van 1.65 m. nummer twee had eenzelfde hoogte, maar minder fout-sprongen beslag op de zesde plaats. Bij het verspringen werd hij vierde met 6.15 m„ gevolgd door zijn clubgenoot Vlam, die met 6.04 m. vijfde werd. Op de 80 m. voor B-juniores werd Mulder, die dankzij een goede training vorderingen gemaakt heeft, derde in 9.2 sec. en Eddy de Vries vijfde in 9.4 sec. Op de 4 maal 100 m. leek de Haarlem-ploeg aanvan kelijk laatste te worden, maar een fu- rieuse eindsprint van Vlam, die deze middag duidelijk „top-scorer" voor zijn vereniging was, leverde nog een derde plaats op, hetgeen het totaal aantal punten op 42 bracht. De totaaluitslag van deze vanwege het sombere weer en het gering aantal bezoekers vrij sfeerloos verlopen wed strijd was: 1. AAC (Amsterdam); 2. LDA (Delft); 3. Zaanland (Zaandam); 4. „Haarlem"; 5. Unitas (Geleen); 6. DCS (Rotterdam). SANTPOORT, 26 sept. De politie heeft een 60-jarige glazenwasser uit Haarlem aangehouden, die zich behal ve met het wassen van ruiten ook be zig hield met ladeliohting, e.d. Op vrij dag 15 september werd bij een Sant- poortse sigarenwinkelier uit de kassa een bedrag van 25 gulden vermist. Te gen de glazenwasser rees verdenking, maar omdat hij de volgende week weer zou komen, werd een val opgezet. Op nieuw werd geld uit de lade vermist en daarna is de man aangehouden. Het bleek, dat hij hetzelfde spelletje ook had uitgehaald bij een apotheek in Sant poort. Bü huiszoeking werden 60 pak jes sigaretten, een grote doos sigaret ten, dozen sigaren, drie portemonnaies, een tafelaansteker, verbandmiddelen, enz. aangetroffen. Het was de buit van de laatste maanden. NIEUWVEEN, 26 sept. Zaterdag middag is in Blokland een kleine per sonenauto door onbekende oorzaak in de berm gekomen en over de kop ge slagen. De auto kwam met de wielen naar boven in een tuin tot stilstand. De inzittenden, een echtpaar uit Amstel veen en een baby van negen maanden, kwamen met de schrik vrij. GEEN SPREEKUUR De burgemees ter van Haarlem houdt donderdag geen spreekuur. Een man, die feitelijk niet voor het voetlicht hoeft gehaald te worden, omdat hij er al jarenlang in staat, is jhr. dr. J. C. Mollerus. Hij fiest en hij vliegt, heeft tientallen functies be kleed en schuwt tenslotte de publici teit niet. Maar jhr. Mollerus wordt vrijdag 29 september zeventig jaar. Het is dus al vijf jaar geleden, dat hij officieel van het toneel verdween. Bij zijn 65ste verjaardag nam hij afscheid als secretaris van de Kamer vn Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, welke functie hij 34 jaar heeft bekleed. Jhr. Mollerus heeft zich echter niet in een landelijke rust teruggetrokken. Hij fiest en vliegt nog even graag, en hij heeft er de tijd voor. Vrijwel alle baantjes is hij kwijt. Gelukkig, verzekert hij ons. Natuurlijk is hij nog wel ergens lid van. Hij zit bij voorbeeld nog in de commissie-Waar- derpolder en hij kon er niet onder uit, het voorzitterschap op zich te nemen van het comité tot stiching van een Nationaal Fokker-monument. Maar daarmede is dan ook het be langrijkste verteld. Hij houdt ervan zakelijke demon straties te geven, die hem persoonlijk geen genoegen doen. Zo was het een kolfje naar zijn hand, in augustus binnen achttien uur van Nederland naar Amerika te vliegen, en terug, om te bewijzen, dat de zakenman niet veel tijd hoeft kwijt te zijn om zijn zaken in Amerika af te handelen. Hij vertrok 13 augustus, 's avonds om half zeven, van Schiphol en was 8 uur en 11 minuten later op het vliegveld Idlewild bij New York. Daar verbleef hij twee uur, stapte toen weer in en dronk de andere dag, 's middags om één uur, weer koffie in zijn woning in Overveen. Jhr. Mollerus is de man van het drukke gebaar, een mobiele figuur, die in vele verenigingen een graag gehoord verteller is. Hij causeert er vlot op los, niet in de sfeer van de deftige vooordracht, maar in de trant van het toevallige praatje op de hoek van de straat. Zijn publiek Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllll Advertentie Een bril kan U meer per soonlijkheid geven. Veel mannen hebben we al bij de keus van een hun pas sende bril geadviseerd. En u? Vertrouw op de moder ne collectie en het „beke ken" advies van Grote Houtstraat 166 b.d. Houtbrug IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIHIHIIII AMSTERDAM, 26 sept. De beurs heeft vandaag opnieuw een zeer kalm aanzien gehad, maar er waren althans twee factoren die sterk de aandacht trokken. Dit was op de eerste plaats de wijze waarop Amsterdam zich van de koersdaling in Wall Street blijft distantiëren. Een daling van het Ame rikaanse Dow Jones indexcijfer voor de industrie-aandelen met 10 pnt. Op één dag, zoals zich gisteren heeft voorge daan, is bepaald geen alledaags ge beuren. maar het Damrak heeft er zich maar heel weinig van aangetrokken. Philips opende slechts een paar pun ten onder de slotkoers van gisteren en Unilever noteerde zelfs nog iets hoger. Wat verder de aandacht trok was de vaste houding van de aandelen Ko ninklijke Petroleum. Met een koers van f 108, zoals kort na de opening van de markt werd betaald, ging Am sterdam f 1.25 boven het Amerikaanse niveau van gisteren uit. Een derge lijke ontwikkeling is geruime tijd niet meer voorgekomen. Het Nederlandse publiek is weliswaar bijna dagelijks als koper van Olies in de markt, maar in de regel wordt het klimaat bedor ven door buitenlands aanbod. Vanmid dag was de arbitrage gedurende het eerse halfuur van de beurstijd ech ter vrijwel niet met materiaal aan de markt, zodat de bestaande lokale vraag met een opwaartse koersbeweging ge paard ging. De scheepvaartaandelen noteerden over het algemeen iets lager. Konink lijke Boot, Stoomvaart Mij. Nederland en Scheepvaart Unie moesten 2 a 8 pnt. prijsgeven. Van Ommeren ging echter iets vooruit. Vorig Slot HAARLEM, 25 september De af deling Haarlem-Oost van de K.A.V. be staat vijftien jaar. Zondagmorgen werd in de Kathedrale Basiliek een Mis op gedragen, waarna de leden in het club huis aan de Westergracht een feestelijk ontbijt werd voorgezet. Vanavond wordt de jubileumviering van de K.A.V. voort gezet met een caberetavond in het Sint Franciscushuis aan de Eemstraat in Noord. Het caberet begint om acht uur. 4% Ned. 1960 1 4Vi Ned. 1961 4 Ned. 1961 Staffel 1947 B.N.G. Won.bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.VA. A.K.U. id. Stocks Berkel Patent Jalvé-Delft Cert Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel. Philips Gem. bez. Unilever Wilton-Feyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Id. st 50 n k.). Kon. Petroleum 50 ld Stocks. HoU. Amerika Lijn Java Ch. PL K.LM. Kon Ned. Stoomb. Mij K.PM. Stoomv. Mij. Nederl. v Ni e velt v Ommeren Rott Lloyd. xea .Scheepvaart Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven "5f7 Rentespaarbrieven '58 2(4 Amsterdam '56 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 A'dam '56111 2(4 Amsterdam '59 2(4 R'dam '57 Alb Heyn KI ob) 102(4 100% 97% 97 109(4 316 107(4 121% 38512 188 310% 732 147 346(4 670 354 866 520(4 560 784(4 760% 298 483 498ex 252 107.40ex 10.70 158% 64.90 207 187(4 170 327 154% 165% 215.50 243.50 478 143 142% 83% 89 89 98% 97 125(4 opening 26/9 100 94% 383% 858% 983% 760% 107.80 161% 203% 157% 176 169(4 328(4 155(4 164 GEEN SPREEKUUR Wethouder J. A. Schippers houdt deze week geen spreekuur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1961 | | pagina 3